}lannen in praatstadium centrum matte AGENDA ZO VEEL MOGELIJK PUBLIEK BIJ RAAD iVan De Hoek tot Vlaardingen Burgerlijke stand C0UZY MODELLENVLOOT WORDT STEEDS GROTER Aanwinsten voor Visserijmuseum Burgerlijke stand Servicekosten bejaardenflat minder omhoog Verkeersmaatregelen kruispunt VldL-Oost PSP teil meer openbaarheid Overleden tijdens rij-examen Extfogé-congres in Maassluis KOEL- EN 0IEPVRIESKASTEN DE rotterdammer 14,75 Directe busverbinding tussen Vlaardingen en Delft vervallen SCHIEDAM De grote slotavond waarbij aan de Schiedamse be volking massaal inspraak werd verleend bij de reconstructieplannen van •'-£ binnenstad heeft niet dat effect gehad wat ervan werd ver wacht. De avond werd immers gehouden aan de vooravond van ge meenteraadsverkiezingen en na moeilijkheden rond de socialistische wethouders, mevrouw Verwey-de Graaff en de 'heer Scheffers, die hun portefeuilles ter beschikking stelden omdat zij het niet eens waren mei een motie over de grondpolitiek. VERKLARING MISVERSTAND Scouting Schiedam houdt presentatiedag B en W van Maassluis werken niet moeilijk Fotoreportage over trappenlopen VLAARDINGEN Vakantie Onvoldoende „Geef de vrede een kans" in museumaula morgen BOMSCHUIT „ALIDA" VEEL BEZOEK Postkantoor De Loper gaat maandag open PAGINA 3 WOENSDAG 3 JUNI T970 'Dit luxe Lycra stretch corselet met ritssluitingniet één ba lein, töchperfect steungevend, voorgevormde Kanten cups, verstelbare stretch schouder banden en geheel kanten voorpand, enorm voordelig IN ALLE 22 FILIALEN VAN Deze gegevens gaven aïlc reden te verwachten dat de slotavond, in de aula van het Stedelijk Museum, de grootste plitfeke happening In de Schiedamse geschiedenis zou worden. Dat dit niet het geval werd was in de eerste plaats het gevolg van het wegblijven van de zo naar inspraak hunkerende bevolking. Wel was de aula redelijk bezet, maar dat was* door de aanwezigheid van de raadsle den. Daarnaast uiteraard de betrokken ambtenaren en het volledig college van burgemeester en wethouders in clusief de beide demissionaire wet houders waarbij het opvallend was dat de heer Schelfers wel achter de collegetafel ging zitten. De binnen kort ex-wethouder mevrouw Verwey- VLAARDINGEN Wegens gering passagiersaanbod is de autobuslijn 59 «van Westnederland op het traject Delft-Maasland-Vlaardingen v.v. op geheven. De bussen reden eens per jj-'uur in beide richtingen. IHet betrof hier een proef van Westnederland, die op 1 juni vorig jaar van start ging. Hiermee is de directe verbin ding Delft-Vlaardingen vervallen. Door een kleine wijziging in dienst- ,-regelin van buslijn 53 van Westne- fderland, die rijdt op het traject Rot- terdam-Vlaardingen- Maasland v.v., kan men thans in Maasland bij de s viaducthalte een directe aansluiting vinden op buslijn 59. dié vanaf 1 juni dus alleen het traject Maasland-Delft v.v. rijdt. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De servicekos ten van de Individuele woningen in het flatgebouw voor blaarden aan de Biilitoniaan worden niet met twintig gulden per maand verhoogd, maar slechts met ruim acht gulden. Dit Is te danken aan het ingrijpen Van het ministerie van economische zaken, dat het gemeentebestuur heeft laten weten bezwaren te hebben tegen een te forse verhoging ineens. Zoals bekend lokte het raadsbe sluit, waarbij de servicekosten van ƒ39,15 op ƒ59,15 gulden werden ge bracht, nogal Wat protesten uit onder de bejaarden in het flatgebouw. De raad bekrachtigde het besluit tot de forse tariefsverhoging op 3 september vorig jaar. De nieuwe regeling ging op 1 januari in. Wanneer de minister geen bezwaar meer heeft tegen optrekking van de servicekosten tot ƒ59,15, zullen B. en W. hiervoor opnieuw een voorstel bij de ad indienen. Het college zal de minister verzoeken de volgende ta riefsverhoging op Xjanuari 1S71 te la ten ingaan. de Graaff nam op de eerste rij plaats. Voornaamste woordvoerders waren de stedebouwkundigeBart C. van Gent uit Rotterdam, de geestelijke vader van reconstruktieplannen A en B en de politiek varantwoordelijke wethouder van stadsontwikkeling en gemeentewerken burgemeester H. Hoelfsema Deze laatste begon met het afleg gen van een verklaring namens het nog voltallige college. Hij ging in op de geschiedenis van het reconstruk- tieplan (het eerste rapport dateert al van 1943) en had begrip voor de kri tiek die op het college van b. en w. werd uitgeoefend dat niet één van de leden van dit college een van de vele voorlichtingsbijeenkomsten over de plannen had bijgewoond. Indien één van deze leden aanwezig was ge weest, zou dit overigens niet hebben betekend dat belangrijke vragen als „hoeveel kost de uitvoering" „wan neer wordt ermee begonnen," en „hebben b. en w. voorkeur voor een van de "plannen" kon worden beant woord. Later kwam burgemeester Roelf- sema wel met een wens. Hij hoopte dat volgend voorjaar de gemeente raad een bestemmingsplan over dit reconstructieplan kan worden aange- boden. Dat b. en w. zich bij de informatie en de bespreking over de plannen wat op de achtergrond hielden had volgens de heer Roelfsema een reden. Het college wilde onder geen beding de indruk wekken dat zijn aanwezig heid bedoeld zou zijn als poging tot beïnvloeding vooraf of tot uitoefening van druk in een bepaalde richting. „Er is dan ook bepaald geen keuze gemaakt, niet voor plan a, en niet voor plan b en niet voor welk plan ■dan ook", aldus de burgemeester. Gisteravond bleek ook dat deze ze vende en laatste voorlichtende bij eenkomst niet veel activiteiten zal le veren. Alle plannen zijn pas in het stadium van het praten, er kan nog aangevuld en gewijzigd worden naar hartelust. Burgemeester Roelfsema zei dan ook dat het college open staat voor elk overleg. Oók bleek dat er binnenkort nog een lijst met suggesties en opmerkin gen komt van de Kamer van Koop handel eri dé Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad. Bart van Gent zei het als volgt: „Wij zijn vrij ons huis in te richten en ook onze eigen stad, maar zoveel hoofden zoveel zinnen". Maar hoop doet leven betoogde de heer Roelfsema. Hij hoopte dat het plan binnen tien jaar gereali seerd, zal worden, maar het zal in die periode moeten worden aangepast aan de zich veranderende tijdsom standigheden. *- Een hardnekkig misverstand werd weggenomen, namelijk dat saneren niet slopen is, maar gezondmaken. Amoveren, en dat woord viel ook nog al eens betekent, slopen en breken. Mocht het plan worden gerealiseerd dan gaat men ook spreken van stra tegische punten. Enkele strategische punten in dit geheel zijn de Hoog straat, Broersvest en Grofbaan, maar ook de open vlakte aan de Kreupel- straat. Wellicht zal daar te zijner tijd het eerste iets worden gerealiseerd, zei de heer Roelfsema. Een prioriteit kan ook zijn de Singel, waar ook nog al wat moet worden gesloopt. Volgend jaar voorjaar volgt wel licht het definitieve bestemmings plan waarop opnieuw inspraak moge lijk is. Maar of de bevolking daar werkelijk zoveel behoefte aan heeft? Gisteravond bleek daar niet zoveel van. SCHIEDAM Zaterdag houdt „Scouting-Schiedam" van twee tot vijf uur een presentatiedag voor de ongeorganiseerde jeugd van Schie dam. Iedereen kan hier aan meedoen en de winnaars kunnen leuke prijzen verdienen. Er wordt een postenspel gespeeld in Groenoord, Nieuwland, Schiedan- -centrum, Zuid, West en Singelbuurt. De deelnemers worden verdeeld in twee groepen. De eerste groep (7 tot 11 jaar) speelt onder leiding van de Schiedamse Scouting Organiastie haar spel, terwijl de tweede groep van (11 tot 15 jaar) per fiets opdrach ten krijgt uitte voeren. Er kan gestart worden van 2 tot 3 uur op verschillende punten in de stad. Ter bestrijding van de onkosten zal van iedere deelnemer een 'kwartje startgeld worden gevraagd. VLAARDINGEN In verband met de reconstructie van liet Kruispunt mr. L. A. Kesperweg-Van Ho-gandorplaan (bij station Vlaardingen-Oost) zijn enkele verkeers maatregelen genomen. Van 2 iuni tot en met 20 juli geldt op de zuidelijke rijbaan van de mr. Kesperweg tussen de splitsing Sehledamsedljïc en-de kruising van Hoge ndorplaan voor bestuurders van motorrij tuigen op meer dan -hvee wielen een in- haalverbod. "Voor de Van der Duyn van Maasdamlaan tussen Van Hogendorplaan en Van der Duynstraat geldt van 2 juni tot en met 20 juli voor het verkeer in de richting Mr. Kesperweg een verbod links- of rechtsaf te slaan. In dezelfde periode geldt voor alle verkeer op de zuidelijke rijbaan van de mr. Kesperweg een verbod rechts af te slaan. De Van Hogendorplaan tussen de van der Duyn van Maasdamlaan en de mr. Kesperweg is tot ca met 20 Juli voor alle verkeer, behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers, 'geslotan. Ce Van Hogendorp laan tussen zuidelijke rijbaan mr. Kesper weg en toegansweg stationsplein Vlaardln- gen-Oost is tot en met 20 juli voor alle verkeer, behalve autobussen, gesloten. De Rotterdamseweg tussen de Van der Duynstraat en de Van Hogendorplaan tens lotte is tot en met 20 juli gesloten voor alle verkeer In de richting Van Hoge ndorplaan voor wat betreft de noordelijke rijbaan en in de richting Plein 19® voor wat betreft de zuidelijke rulbaan. MAASSLUIS —Volgens „Persbe richt nr. 4278" van de Gemeente Maassluis is er van moeilijk werken in het Maassluise college van B en W op geen enkele wijze sprake. De wethouders J. Gelder en en H. G. van Hoeven hebben volgens dit bericht nadrukkelijk bevestigd dat het college onder leiding van de bur gemeester weliswaar een zeer drukke periode achter de rug heeft, maar dat daarin op de meest constructieve en prettige wijze de werkzaamheden werden verricht. Het wegblijven van een of meer wethouders uit de collegevergaderin gen, waarover wethouder ,J Smit vo rige week op een openbare debat tus sen lijsttrekkers van de PvdA en D'66/'PPr zou hebben gesproken, is volgens het persbericht een bewering die alle grond mist en pertinent in strijd is met de waarheid. SCHIEDAM In het Stedelijk Museum zijn van zaterdag 6 juni tot maandag 6 juli foto's en tekeningen te zien van Mary Schoonheyt, die alle zijn geïnspireerd op het thema trap pen of trappenlopen. De kunstenares beeldde het ónder- werp in tal van variaties uit. De trappen begonnen haar als objekt te interesseren door de regelmatige her haling van de onderdelen, het vreem de misleidende perspektief naar bo ven of naar beneden, de laatste tijd gaat haar aandacht uit naar het sub- jekt dat een aktief gebruik maakt van de trap. De fotografie legt de aktie in de tijd stil. De reportage van foto's van het traplopen is een kunstwerk op zichzelf. (Vaneen onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Vlaardingse afdeling van de PSP geeft in overwe ging een geluidsinstallatie in of bui ten het stadhuis te laten aanbrengen om de belangstellenden voor de nlet- openbare gemeenteraadsveigaderin- van donderdag 11 juni en die van woensdag 1 juli in de gelegenheid te stellen te kunnen meeluisteren. De PSP heeft oe gemeenteraad vijf schriftelijke vragen gesteld, die be trekking hebben op de vergaderingen van deze raad. Gevraagd wordt waarom de vergadering' van 11 juni niet openbaar is, behalve voor de pers. Tijdens deze informele bijeen komst zal de heer Clarenburg een toelichting geven op zijn rapport over het overheidsbeleid inzake de lucht verontreiniging, dat werd samenge steld in opdraent van de gemeente Vlaardingen. De PSP vraagt ook of het waar is dat de pers de op deze vergadering verkregen inlichtingen niet mag pu bliceren. „Welk bezwaar is er tegen'', aldus de PSP, „om deze vergadering zoals een gewone raadsvergadering openbaar te doen zijn en de publieke tribune open testellen?" De PSP vindt het onjuist dat op de raadsvergadering van 1 juli zowel het rapport „Wonen, leven en werken in Rijnmond" als het „rapport-Claren- burg" en het verslag van de Com missie Onderzoek Vlaardingse Sa menleving in behandeling wordt ge nomen. „Voor deze belangrijke onder werpen zal van de zijde van het pu bliek grote belangstelling bestaan. Veel geïnteresseerden zullen echter op 1 juli met vakantie zijn en daar door deze vergadering niet ikunnen wonen". „Vindt u ook niet", aldus de PSP, „dat het beter is om de behandeling van deze rapporten uit te stellen tot september? Een bijkomend voordeel zou zijn, dat dan de nieuwe raad de rapporten zou bespreken. Deze raad is verantwoordelijk voor de uitvoe ring van de uit de rapporten en het verslag te trekken konklusies". De vijfde vraag van de PSP is de ze: „Als er op 11 juni en 1 juli weer slechts 25 personen op de publieke VLAARDINGEN Ds. W. C. van Dam, die het beroep naar de hervormde wiftoge- Imeente Holy heeft aangenomen, neemt zondar 36 augustus afscheid in Gcldrop om zorKlf.2 s september intree te doen In ïiasrdln'sten. Voo-r de nieuwe predikant is een woning beschikbaar aan dc Wïlhcimi- rasingel. maar men stelt alsnog pogingen in bet werk voor hom een woning in Holy te bamachtigen, VLAARD I NGEN —Mevrouw V.Ae louman van' de Stichting Huisaioudelijike- en Gezinsvoorlichtlng spreekt op woensdag 12 Juni op een contaet'oijeenkomst van de I stichting Unie van vrouwelijke vrlJwiUl- tsers. De bijeenkomst wordt gehouden in I gebouw De Halte, callenburgstraat, en be- jint om kwart over tien 's morgens.- VLAARDINGEN rn het beiaarden- «SUrum vaartland wordt woensdag 1» juni de algemene jaarvergadering van do plaat selijke afdeling van het sanatorium „zon- negloren" gehouden. De secretaresse, me- vrouw A. BAvius - den Duik is. aftredend erj stelt zich. niet herkiesbaar, i Dank zit de medewerking van het ge- n rente bei tuur rullen twee films worden vertoond, namelijk „Vlaardingen koerst op 1 morgen" en een film over de visserij. De bijeenkomst begint om 20 uur. VLAARDINGEN In het kader van de' viering van het 50-jairg bestaan van net Havenbedrijf vlaardtngen-Oost wordt ta terdag een voetbaltoernooi gehouden tus- sen Vlaardingse bedrijfselftallen op bet terrein van de v.v, HCO aa.n de Zwamen- Tussen 10 en 17 uur wordt gespeeld in twee groepen niet als deelnemende elftal len van de bedrijven: Cincinnati, EN'CK, Keergos, Verolme, For.tijne, Gtiffljn, Chlo ride, van Dooren, Unilever Research Labo ratorium en HVO. VLAARDINGEN r- Dc postdulvenhou- dersvereniging De Adelaar hield een con- eoursvluoht vanuit Corbell (393 km.) met 22 duiven. Vertrek 6 uur. Aankomst eerste duif 11.5537 uur: aankomst laatste prljsduif 12.5130 uur. Uitstag: J. v. Hverdlngen 1, 2; mevrouw Van Kuijfc 3, 5, 7, E, 9, 10. 23. 40. St: E. Bouman 4, 27. 33: J. Smits 8, 22.24 J. Breur 11: G. v. d. Htmk 12 50: H. Webers 13. 37. 42; L. de Clerek 14. SI: A.M. Vink 15. 18, 36: J. Eggens 17, 26; J. vink en Co. IS, is; P. Verhart 20, 43: C. Witberg 21. 5, S3, 38, 41: A. Noordhoek 23, 29, 44: J. v. 5,. Sluis 30: P. Meyer 31; J. A. Tuinder en Co. 32, 46; P, v. oeveren 34: D. Vink 39; J. Peer 45: J. Kroos 47; M. Schippers 49. Zaterdag van 7.45 tot 8.43 uur inkortten t VLAARDINGEN Aan de Pedagogi- ti t Akauemie Koningin Wilhelmtna te Rotterdam slaagden voor het eindexamen jHavo uit Viaardlngen de heren J. C. M. |Blok en L. C. Zoutendijk. "9 HOEK VAN HOLLAND Aan de Pe- dagogische Akademie Koningin Wilhelmtna jin Rotterdam slaagde voor het eindexamen Havo uit Hoek van Holland mejuffrouw C. J. J. Valkenier.. HOEK VAN HOLLAND De Oranje vereniging heelt 72 kaarten terugontvangen van de op Koninginnedag gehouden bal lonnenwedstrijd. De verste bestemming baalde de ballon van' Marco Bijl, namelijk aaarbrueken in Frankrijk. Daar vlak in de ouurt werd de ballon van Marcel van Vugt gevonden, die dus de tweede prijs won. 3ró E'L* Weigraven (Briegen, 8 {mttsland) en vierde Nea de Mttnnik ÏPÜ' Belsie). Zij en zes andere klnde- rrn hebben een prijs gewonnen die kan P?;"'"1 afgehaald bij de heer Wassenaar. ?at 3 Ve riuders van de prljswin- S stuurd aarten krlj gen een attentie toege- HOEK VAN HOLLAND - Wedvlucht be Zwauw: Pont St. Max (310 km), 'gelost milt» eerste duU 10-30-20. laatste 10.54.17. uitslag: 1 H H. van Didden, 2. P. van Dam, d- Ende> 5.7, 12. 16 j, v. d. Marei, de k™ii' Munek 8. J. Veldhoen. 13. w. Koning, 15 gebrs. Klootwijk. £_30eK VAN holland De Hoekse F' wedstritmin hebben hun laatste competltie- S: volïn n ait ,ssi™or' gespeeld. Er strHriL no« «en of meer promottewed- 13 tw o valï kampioenen. Van zaterdag banen meJS mndaS 21 juni wordt op de Obboi gehouden. HaIW'01™* *et ^«oe- Het lld van d« «ameen- vrawr, (pac„50c'» schriftelijke aan B eti w "ear aanleiding .He!$f»no?!ïz5eSi®ete8de bestemmingsplan •Herziening bestemmingsplan Kapelpol- dcr". Hij is van mening dat de woningen in da Talmastraat. Plersonstraat, Esser- straat, Heldringstraat enz., die uiteindelijk voor industrievestiging zouden moeten plaatsmaken, zo lang mogelijk moeten worden gehandhaafd en dat onrust onder de bewoners moet worden voorkomen. MAASSLUIS in antwoord op sehrif- telïjke vragen van het gemeenteraadslid C. van der Lely Ckath.) over de verrekening van de verwarmingskosten in enkele wo- ningcamplexen van "Wonin^bchcer delen B en W mee dat het bestuur van de wo ningstichting naar dit verrekeningssysteem, een uitgebreid onderzoek' instelt door mid del "van een ennuete onder de betrokken huurders. Zodra het resultaat bekend Is krijgt de heer Van der lely antwoord. 0 MAASLAND —In de laatste korfbal wedstrijd van dit seizoen heeft ODO een 4-4-gelfjkspel behaald tegen Jordan Boys, dat hiermee zijn kans op promotie verlo- ren gaan. MAASLAND De commissie van be heer van het 'euzdgebouw Trefpunt heeft de besturen van de Maaslandse schoolver enigingen in overweging gegeven hun leer lingen die tussen de middag moeten over blijven gezamenlijk en onder toezicht in het Trefpunt te iaten lunchen. De com missie wil op deze wijze haar gebouw te gen een zo laag mogelijke vergoeding aan de gemeenschap dienstbaar maken. Men is bereid detailpunten nader met de school besturen en/of ouder/st e bespreken. 0 MAASLAND Jan Kapteijn van MVV '27, die door Fortuna Vlaardingen werd benaderd, heeft besloten zijn vereniging trouw te blijven. 0 MAASLAND Maaslandse bejaarden die geen lid zijn van de bejaardensoos kunnen dinsdag 23 juni toch het reisje naar het Harderwtjkse dolfinarium mee maken. Zij moeten zich dan wel zo spoe dig mogelijk opgeven bij een van de da mes van het comité 0 MAASLAND Voor de beide zijden van de Molenwelde wordt een parkeerver bod Ingesteld. Het wordt van kracht daags nadat de borden zullen zijn geplaatst. 0 MAASLAND Uitslagen onderlinge schietwedstrijden S. v. Maasiand, korps- wedstrijd op basis van 50 punten: S. Ver kade 43, C. Poot Dzn. 42, F. Melchert 40. G. Bakker 38; A. Korpel 48: M. P. Gravelanti 44; L. Leichtenberg 41; J. van Zwienen 46; IJ. Boekestijn 48; w. van Boon 47; J. J. van Buuren 45; .J Hanemaaijer 45; M. van Staalduinen 45; D. v. d. Lely 44; P, ~oe- kestljn 47; A. Moerman 41; C. Rasens 45; Ad. van staalduinen 42; J. Moerman (De Lier) 44; L. van Berkel 44; J. v. d. Lely 46; H. .J Korpel 49; P. v. d. Pol 40; A. van Buuren 47; J, W. Groenewegen 47; M. Vos kamp 41; A. J. v. d. Pol 39 en J. v. d. Ham 41 punten. VrijebaanwedstrUd op basis van 30 punten: S. Verkade 26; c. Poot Dzn 29; F. Melchert 29; A. Korpel 39; M. P. Grave- land 30: J. van Zwienen 26; IJ. Boekestijn 28; W. van Roon 23; J. J. van Buuren 28;.J, Hanemaaijer 29: M. van Staalduinen 28; D. v. d. Lely 29; P. Boekestijn 28; A. Moer man 27; C. Rasens 28; Ad. van Staalduinen 29; A. Moerman (De Lier) 28; L. van Be rkel 27; J. v. d. Lely 29; A. Pellikaan 27; H. J. Korpel 30; P. v. d. Pol 25; A. van Buuren 30; J. W. Groenewegen 28; M. kamp 26 en A. J v. d. Pol 26 punten: vos- VLAARDINGEN De 58-jarige Vlaardingse kantoorbediende P. de Groot is gisteren terwijl hem een rij examen werd afgenomen, op de Uit weg in Rotterdam In de lesauto on wel geworden en overleden. Het li chaam werd naar het Bergwegzieken huis gebracht. VÏSSEIUJBERICHT VLAARDINGEN vlaardingen, 3 juni Aanvoer: VIL 73. 100; VL 1, 100; V!L 121, 100; VIL 7, 14; VL 112, 14; VL 34, 9; VL 1, 63; VL 105, 100. Prijzen: kleine maatjes van ƒ370 - ƒ419; ikleine kleine maatjes ƒ360; grote maatjes ƒ280 -ƒ300. VLAARDINGEN, S juni Aanvoer: VL 115, 100; VL 16, 98; VIL 34, 100; VL 90. 100. Prijzen: tklelne maatjes van ƒ370 - ƒ429; (kleine kleine (maatjes van 3OT - ƒ410; gro te maatjes 269 - ƒ300. SCHIEDAM Zondagmiddag 7 ju ni zal in het kader van het kader van de herdenkingstentoonstelling „Schie dam 1940-1945-1970" in de aula van bet Stedelijk Museum van 15.00-16.00 uur een reprise worden gegeven van het onlangs in het Piccolo-theater te Rotterdam en in bovengenoemd mu seum opgevoerde literair toneel onder de titel; „Geef de vrede een kans." Vier amateur-toneeslpelers (Jana Beranova, Ank van Rutten, Astrid Scholten en Piet Romijn), een schil der (Jan Berkelouw), een beeldhou wer (John Moree) en een fotografe (Toscha de Jong) hebben voor dit programma van gedichten over het geweld in de wereld van nu en een eenakter Ssrebal „Guernica", het in itiatief genomen. Het programma, samengesteld uit gedichten en fragmenten van gedich ten, confronteert de toeschouwer met de wereld, waarin hij nu leeft. MAASSLUIS Als onderdeel van een vierdaags congres in Delft, van de Vereniging van ex-politieke ge vangenen is er donderdag 11 juni een bijeenkomst in Maassluis. Om 2 uur wordt een krans gelegd hij het monument voor de gevallenen in het Prinses 'Julianaplantsoen. Daarna staat een bezichtiging van de Grote Kerk op het programma, waar Feike Asma waarschijnlijk het orgel zal bespelen. Het gemeentebestuur biedt de con gressisten een diner aan in de Olym- piasporthal. 's Avonds treden het Maassluis' mannenkoor en hetmuziekcorps, de drumband en het majorettenkorps van de Harmonievereniging Kunst Na Arbeid op. Stadbuis: 19-30. vergadering gemeenteraad. KANTOREN Dagblad "De Rotterdammer"*, bijkantoae Schiedamr lange Kerkstraat 82,- tel. 26Ó382; redoctie: R. M. van Heuwelingen, Juiianolaan 84, tel. 2657Ó4; klachten be zorging: Joh. Grönefeld, Singel 93, tel. 263538, 18.30-i9.30, zoterdags 18-19 Bijkantoor Vlaardingen: Smalle Hoven- straat 11tel. 346775; redactie: J. Jille, tel. 351905; klachSen bezorging: H. Verheij, Diepenbrockstraat 4 itel. 343345. Agentschap Maassluis: P. C. Weslein, 8il- derdijklaan 60, lel. 8905. Alarmnummer voor luchtvervuiling en mel ding geluidshinder voor Schiedam en.Vloor- dingen: tel. 262626. VïLAiAlRïDiNG'EN Getrouwd: Meter Sas. 33 en Joihanna Geertruida Wcmtertna van der Brugge, 22; Jan sluis, 21 en Willem IJ n- tje (Elizabeth van der KooU, C2. Geboren: Monica Sara Marina, d.v. F. P. Daub en M. Of. Wapenaar; Jasper Marijnus Nieolaas, z.v. N. J. M. Swartjes en M. C. ip. (BaartmansQïerijn. z.v. C. J. A. Foet en H. (Kemlnik: Maria, d.v. C. P. Zoutendijk en M. Mostert; Christina WUhelmina, d.v. J, Vermeer en W. C. van Zelm: Willem Jan, i.v. w. C. Mulder en M. A. Wilde- boer; Daniel Jonathan, z.v. S. TUhurüna en J. C. Walraven; AH Catharlna, d.v. J. Hofman en C. M. K. Kramer; Elisabeth Adrians, d.v. IP, Gardenier en J. van. der velde; Thérèse Fabiola, d.v. J. Sloots en yj Tyjj hfiryi p Overleden: FroderEc Gustaiaf Hermans, 14, Maassluis.. MAASSLUIS Geboren: Hanne. d.v. K. E. M. Dijkman en T. J. Bratnng; Laura Corinne. d.v. J. Iseger en M. Hoogenhout; Carlos Fiiipe Batista, z.v. J. S. correia Goncalves en E. Santiago Batista; Richeile, d.v. IV. van Heitor, en A. B. van Gent; Karen Marle-Anne Désirèe, d.v. IV. L. Vol- ker en G. de Visser; Anita, d.v. H. Don en P. van den Hoek; Richard, z.v. J. Smit en J. J. van Putten; Daniëiie, d.v. J. Wakker en H. de Snoo: Nathalie Cornelia Francis- ca. d.v. J. P. Elllebreeht en V. van Roon; Monigue, d.v. H. Lockermans en H. TJal- ma: Délise Annemarie, d.v. A. J. Meijer en J. G. van Lummel. Getrouwd: J. G. de Knegt en M. F. van ■Rossum; P. van 't Hof en C. van der Hoeven; A. van den Beukei en A. van den Akker:' J. Tanis en A. C. van Merode; J. Langbroek en C. A. Gillissen. MAASLAND Geboren: Elvira, d.v. P. van Dorp en c. de Quaastenlet; Angelicia IVilheimina Helena, d.v. A. G. M. de Haas en II. C. M. van Paassen: Stephan Jesse, z.v. C. Romers en C Th. Lathouder; Adriana Maria Wllhelmlna. d.v. IV. J. ivestdorp en T. Verhoef. Overleden: J. Stoik, 16. GROTE KEUZE UIT DE NIEUWSTE MODELLEN BIJ Ie MIDDELLANDSTR. 7 TEL. 010-235327 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Dank z(j enke le belangrijke schenkingen Is de mo- delienvloot van het Visserijmuseum aan de Westhavenkade stevig uitge breid. Reeds enkele jaren had het museum een fraai model van de Zeeuwse hoogaars TH 64 in bezit. Het 'was eigendom van de heer IL J. J. Bosman uit Zeist. Bij diens overlijden hebben de erfgenamen het model aan het museum geschonken. Van de heer J. Schouten ontving het museum een onttakelde, maar wegens de vermoedelijke ouderdom interessante romp van een hoeker schip, ingericht voor de koopvaardij. Een belangrijke aanwinst is ook een prachtig gedetailleerd halfmodel van de motortreilloggger „Burgemeester Heusdens", de VI. 27. Dit schip werd na de oorlog in opdracht van Betz en Van Heyst NV op de scheepswerf Fi- gee gebouwd. Het halfmodel was eigendom van de directeur van dit bedrijf, de heer J. van Büren van Heyst. Na enig herstelwerk werd het in de hal van het museum geplaatst. IHet bijna twee jaar geleden van de familie Karreman ontvangen ernstig beschadigde tjalkschip is inmiddels geheel gerestaureerd. Deze restauratie is uitgevoerd door de heer W, Dane, die vele jaren als schipper op zo'n tjalk heeft gevaren. De prachtige aanwinst heeft een plaats gekregen in de stijlkamer op de begane grond. Ruim een jaar geleden kreeg het Visserij museum in onbepaalde bruik leen' een groot model van de Scheve- ningse bomschuit „Schar", Sch, 1. Het was een geschenk van het Stedelijk Museum in Schiedam. Ook dit naar schatting 85 jaar oude model was aan restauratie toe. Het werk is gedaan door de heer J. K. Pluimgraff, die al meerdere werk stukken in het Visserijmuseum heeft staan. Het model geeft vooral door zijn royale afmetingen een prachtig beeld van het vreemdsoortige maar karakteristieke vissersschip. Het staat in de achterzaal van het museum Van de gemeente Vlaardingen kreeg het museum In onbepaalde bruikleen een fraai bewerkte zilveren beker, voorzien van een haring, op ware grootte, die door de Vlaardingse burgerij was aangeboden aan burge meester P. K. Drossaert bij diens af scheid. Het stuk werd inmiddels her steld en geconserveerd. Hetzelfde geldt voor een groot model zelïlogger "VL 31. Het scheepje is eigendom van Een nieuwe aanivinst voor het Visserijmuseum: een IwJfmodel van de motortreillogger Burgemeester Heusdens VI. 27. Het model is een geschenk van de heer van Biiuren van Heyst. een Vlaardinger, die onbekend wil blijven. Het is gerestaureerd door de heerK. Broek. Bijzonder trots is het Visserijmu seum op de hektreiler Sch. 6 „Alida", die door de heer A. N. Buys in Sche- veningen werd gebouwd en door het museum is aangekocht. De bouw stond onder leiding van de heer J. Ploeg in Vlaardingen. De „Alida" is pas enkele jaren geleden gebouwd en kan gelden als een van de modernste vaartuigen van de Nederlandse visse rsvloot. Behalve de aanwinst voor de mo- dellenvloot, werd ook de bibliotheek met boeken, foto's, zeekaarten en an der documentatie-materiaal uitge breid. Datzelfde geldt voor de verza meling klederdrachten en de collectie vistuig en scheepsuitrusting. Intussen geven de bezoekcijfers over de eerste vier maanden een stij gende lijn te zien. Ruim achtduizend mensen brachten een bezoek aan het museum en dat is weinig minder dan het totaal van het topjaar 1969. Ongetwijfeld is dit hoge cijfer te danken aan tivee exposities, die sterk de aandacht hebben getrokken: „Met Zij den bos de wereld rond" en een herdenkingstentoonstelling „Toen oud en jong samen gingen". De grote be langstelling had weer tot gevolg dat de collectie aanzienlijk werd uitge breid. Sinds oktober vorig jaar ont ving het museum 38 schenkingen, twee werkstukken in bruikleen en twee aankopen. VLAARDINGEN Op maandag 8 juni wordt het bijpostkantoor in de Midhal aan de Sperwerlaan opgehe ven. Met Ingang van dezelfde datum zal het nieuwe postkantoor In De Lo per voor het publiek worden openge steld. De openingstijden zijn: maan dag tot en met vrijdag van half ne gen tot half twaalf en van twee tot vijf uur. 's Zaterdags is het kantoor ■gesloten. tribune worden toegelaten, maar ook als dat niet het geval is en de trouw zaal voor het publiek toegankelijk wordt gesteld, is het te venvachten dat de beschikbare ruimte onvoldoen de is -om de toeloop te verwerken". „Wij geiven u dan ook in overwe ging of buiten (op de Markt) een ge luidsinstallatie te laten aanbrengen of (wat o.l nog beter is) de Burgerzaal door middel van zo'n geluidsinstalla tie met de raadzaal te verbinden en hier het publiek toe te laten. Het lijkt ons dat op deze manier een gelegen heid tot het volgen van deze vergade ringen wordt gegeven aan een zo groot mogelijk putüek". De PSP voegt er nog aan toe dat dit slechts een noodoplossing kan zijn en dat zo snel mogelijk moet worden gezorgd voor een publieke tribune, waarop iedereen een plaats kan vin den en van waaruil alle raadsleden kunnen worden gezien. Verzocht wordt deze brief nog in de vergade ring van donderdag te behandelen. SCHIEDAM Geboren: ingrid j d v H W Peitsman cn C van Deijk: Antonia P J d v J Schouten en J J M IJpelaar: Ferdi nand z v w Janse en M van der Hoeven: C F Vullk 51 en A Rietdijk 42; E de Jong 26 en J B van den Brand 21; B M Eikmans 19 en K van den Driessche 18; H de Boer 23 en J M Jansen 21; G C de Bruin 29 en F A van Ark 13; w Schouten 20 en P Scha per 21; A N Schaper 24 en P M van den Brink 22; F M van Dijk 21 en C W Don- kersloot 22; G A Rost 23 en L M A Keijzer 23; J H van der Ree 22 en C A c Schaap 19: J Berkel 27 en M Hoogerwerf 22; B A J zoetmulder 27 en J A M Fransen 23: D Kers 22 en C Steine 20; R S L Creazzo 33 en M M Reijgersberg 26: A 3 M de Koning 23 en H J Hoogland 22: C W M Bergwerf 22 en A E C Koeling 22; J Borst 42 en J C Vermeulen 38; K P M van der Meer 2i en J M van den Heuvel 18; A van der Struis 19 en P van Rossen 13; T Ui ten broek 22 en H C MartLjr.se 22; N H van Steenoven 25 en C M M de Bok 23; W N Mandemaker 40 en a wachlna 43: D Kunst 24 en G P Sanderse 22: J F Wessel 21 en F M J Govaart 21; s Lokken 20 en P J G Mossou IS; A Molhoek 21 en Y J Maagdeüjn 16. Overleden: A Koens 84 echtg D van Bo- chove; A Voogd "7 wed M Schllperoord. VLAAEDINGEN Geboren: Peter Jo hannes, z-v. J. van den Ende en G. J. Meuldijk, Mariska Danielle, dv. J. K. L. wagner en A. c. H. Blom: Edwin, z.v. il. H. de Bruin en N. var- Leeuwen; Adriana, d.v. J. H. van Spro sen en C. Droog; Angelina Johanna W'lhelmina. d.v. A. IV. van Dijk en A. W. M. van ingen: Ysolde. d.v. Th. G. J. Houdhk en J. L. van der Ven: Johannes Mateus, z.v. J. van Ark en A. van Lenten; Robertus Johannes Jaco bus, z.v. C. J. Christen en E. M. Berge- raao; Mark, z.v. A. R van Herk en G. J. Braun; peter Johannes Gerardus, z.v. a. T. G. Faas en F. Wielstra: Robert. z.v. H. C. Prins en A. van der Arend. Massluls; Cassandra FranJsa. d.v.J. J. Looye en J. F. M. Sboenmakers. Overleden: Maria pieternella de Vuijst, 76, wed. v. s. B. H. Lagerwaard; Jannetje 76.' wed. v. s. B. H. Lagerwaard; Jannetje Schipper, 85 wed. M. J. Oosthoek: Ken- drlka Ruljs, 73, wed. v. c. M. Limburg; Adriana schotte, 90. wed. v. W. Kuyt. Getrouwd: Petrus c,.melis van der Letje. 36 en Tonia Schi'i. 17: van Ravesteijn. Jacobus Maria Antonius, 25 en Barbara Natuurlijk PLATENBONNEN HALEN bij G. P. VAN DAAJLBN JR. TIE HEER J. Nieuwpoort uit Pernis schrijft mij, dat mijn collega die een berichtje in de krant (maandag) zette over rioolwater dat in de waterleiding in Pemis terecht is gekomen, onzin heeft uitge kraamd. Die collega zette in zijn berichtje, dat de oorzaak van het vuile water in de Pernisse waterleiding vermoe delijk een lekkage is. De heer Nieuwpoort schrijft me, uat hij er nog nooit var. heeft ge hoord dat er bij lekkage water van buiten een waterleidingbuis binnen kwam, maar wel dat er dan water uit zo'n buis wegvloeide. De heer Nieuwpoort heeft in dit geval gelijk, maar dat gélïjk is slechts betrekkelijk. Inderdaad bleek later, dat het vui le water in dc waterleiding van Per nis is terechtgekomen, doordat bij een scheepswerf iemand een spóel- waterleiding bij ongeluk op de ge wone waterleiding heeft gekoppeld. Kijk, meneer Nieuwpoort, het is een kwestie van druk. Het water in de spoelleiding had een hogere druk dan het leidingwa ter en toen dus iemand ergens in Pemis een kraan openzette en er zullen heel wat mensen zijn ge weest, die dat hebben gedaan, kra nen zijn er nu eenmaal om er drink water uit te tappen vloeide dat vuile water de leiding binnen. Nu de betrekkelijkheid. Grondwater heeft óók een bepaalde druk Is door een of andere omstandig heid doordat een leiding diep ligt, of vlak bij een lekkende rioolwater- leiding of noem jnaar op de druk van het omringende grondwater gro ter dan die in een nabijgelegen drinkwaterleiding, dan kan er even zeer vuil water de waterleiding bin nendringen, als er daarin een lek zit. Ook dat is een geval dat herhaal delijk in de praktijk is voorgeko men. In ieder geval, meneer Nieuw poort, ik neem aan, dat u de zaak in Pernis net als ik een nare zaak vindt. Het is gelukkig dat de ge meentelijke geneeskundige dienst en de drinkwaterleiding meteen hun maatregelen hebben 'genomen. Ik wens de zes zieken in Pernis het allerbeste toe. En ik hoep, dat u nu weer gewoon drinkwater uit uw kraan kan tap pen.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1