1 T. DE BRUIJN BIJ AFSCHEID IN RAAD: „Marsroute werd gewijzigd koningin op bezoek in vijf gemeenten op eiland ÏJsselmonde w Mevr. De Vries kreeg 1259 voorkeur stemmen Burgerlijke stand GEEF FLATS MEER KLEUR EN FLEUR" Bijbel geeft zedelijke normen ESLAA Start uw carrière de gemeente VLAAÜDING1N! Goede Hoekse presentatie 55: Een baan is maar een baan.., Morgen roept de klok )r. Kouwenhoven naar de Kongo Z**&8ug (mm) phhjpsburg csr. mmtm gahacas (Venezuela». Station in west pas volgend jaar open A. P. Weeda (PCG) tweede J. van Katwijk (PCG) zal uit de raad treden Pleidooi van raadslid Windmill (ENCK) nodigt raad uit Bijdrage in evenementen van C'70 GRAAFSTROOM tön Dien1 Van UdenBesancon1 Koppenberg-fCo Accountants melk heerlijk boter vers kaas kostelijk Tijdelijke voorziening (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De gemeenteraad heeft vrijdagavond af scheid genomen van één van de belangrijkste bestuurders uit de na-oorlogse geschiedenis van Vlaardingen: wethouder Teun de Bruijn. „De jongste politieke ontwikkeling heeft me vrede in het hart gegeven. Ik hoop dat de gemeenteraad van Vlaardingen vele goede jaren tegemoet gaat 999 9 9 9 Aan de eind-examinandi 1970 (waarom niet kiezen voor een carrière?) !n een vrijblijvend informatief gesprek lichten wij geïnteres seerde eind-examinandi gaarne in over de mogelijkheden die het accountantsberoep biedt Uiteraard kan of wil niet iedereen accountant worden. Maar voor hen die over een „administratieve knobbel" beschikken biedt dit beroep mogelijkheden die je elders maar zelden vindt: zeer goede financiële perspektieven; boeiend werk op intellektueel niveau (en dit is immers ook een belangrijk aspekt bij je beroepskeuze!); ten derde hangen je carrière mogelijkheden uitsluitend af van je eigen ambitie (praktisch iedere accountant is als assistent begonnen). Accountant zijn betekent een bij' uitstek modem vak Beoefenen met een breed veld van taken. Het tegendeel van saai: je zit niet steeds op dezelfde stoei, maar wordt voortdurend gekonfronteerd met andere mensen en ander® situaties. Tenslotte is het een belangrijk punt dat je verdient én blijft doorstuderen (op basis van een gunstige studiekosten- regeling). Daardoor verdiep je je in de praktijk opgedane Kennis en vergroot je je mogelijkheden. Wij zullen het op prijs stellen als je voor het maken van een afspraak, onderstaande bon wilt gebruiken (in ongefrankeerd® envelop verzendenadresseren »an Dien," Van Uden, Besanpon, Koppenberg Co Antwoordno. 3426/ Amsterdam-c). informatie-afspraak lk zou inderdaad graag een gesprek met u willen hebben over het accountantsberoep in het algemeen en over de Wögèiijkheden die daarbij - gezien mijn opleiding - voor mg - fa het bizonder bestaan, op korte zowel als op lange termijn, f Naam I Adres I Woonplaats leeftijd .Tel: .Diploma:. Ue kunt ons echter ook rechtstreeks schrijven of telefoneren voor een afspraak aan ons kantoor Rotterdam, Stadhuisplein 30, iel. 010-12 00 91 WETHOUDER UITGEBUIT DEMOCRATIE 55 T oezeggmg Ambulances A. C. Ph. Hardonk: Verkiezing leden gemeenteraad DE ROTTERDAMMER' PAGINA 7 ZATERDAG 6 JUNI 197Ó ■efltr M*skM*SHW! g. 01«4ft*24S (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De gerefor meerde predikant, dr. H. J Kouwen hoven gaat Vlaardingen tijdelijk ver slaten. Hij wordt docent aan de theo- -logische faculteit van de Vrij Univer- Isiteit in Kisangani in de Kongo. De huidige docent, dr. Feenstra komt binnenkort naar Nederland terug, lain opvolger, drs. Greven, kan voor- Jtopig echter niet naar de Kongo ver- llrekken. Reden waarom de gerefor- meerde zendingsdepulaten dr. Kou wenhoven hebben gevraagd tijdens de gverbruggingsperiode in de Kongo |werkzaam te zijn. 2ij vrouw en kinderen blijven in Ijs pastorie aan het Emmaplein wo- |n® zolang dr. Kouwenhoven in de |Kongo verblijft. Een preciése datum f van vertrek is overigens nog niet be- ffcemL Aanvankelijk zou dr. Kouwen hoven voor twee jaar naar Afrika „vertrekken, maar dit is later terugge- 1 bracht tot één jaar. In de zomer van È1972 zou dr. Kouwenhoven weer naar Nederland terugkeren. Het is waar- jschijnlijk dat hij pas volgende zomer Vlaardingen zal verlaten. In deze bewoordingen riep de heer De Bruijn een vaarwel toe aan de raad, waarin hij 35 jaar zitting heeft gehad. Duidelijk toonde de heer De Bruijn het beeld van een gedesillu sioneerde politicus, toen hij raads- voorz ettiG. Waldstra (burgemeester Hcusdens is met vakantie) en nestor P. J. Halkes bedankte voor de tevo ren gesproken waarderende woorden. „Veie jaren, zijn we in liefde voor de partij en voor Vlaardingen met elkaar opgetrokken. Dan vindt je het vanzelfsprekend dat het zo blijft. Maar de marsroute werd gewijzigd. Het politieke spel in de raad kreeg een ander karakter. Deze route kon lk niet langer volgen". „In de laatste weken heb ik me afgevraagd: waar ben ik aan toe. Ik zag het niet meer. Ik vroeg me af of ik de offers, die ik heb gebracht om de harmonie te herstellen, werkelijk tevergeefs waren geweest. Nu sta ik weer op het zelfde punt als 35 jaar geleden: alleen". De heer Walstra hield tevoren een kort toespraak, waarin hij enkele aspecten van de veie activititn van RIDDERKERK Koningin Juliana zal op 2 oktober een bezoek brengen aan enkele gemeenten op het eiland ÏJsselmonde. De Koningin zal op deze dag allereerst een bezoek brengen aan Baren- I drecht, waarna vervolgend bezoeken op het programma staan aan de ge- meenten Ridderkerk en Heerjansdam, waar het Koninklijke gezelschap de ianeh zal gebruiken. In dc middag volgt dan nog een bezoek aan Hendrik Ido Ambacht en Zwijndrecht. Het gaat hier om een sireckbczoek van Hart Majesteit, waarbij aan elk van dc vijf gemeenten ongeveer een uur zal worden besteed. 9 ROT 2 'SW5RAVENHAGE ROTTERDAM ARNHEM GRONINGEN HENGELO ffftggySQ» IBEUWAHSEH WAALWIJK ZWOLLE ANTWERPEN WILLEMSTAD (CURASAO! de heer De Bruijn belichtte. Het scheidende raadslid kwam in 1935 als 29-jarige SDAP'er in de raad. Hij werd meteen fractievoorzitter. in i946 keerde de heer De Bruijn als PvdA'er in de noodgemeerferaad terug. Nog in datzelfde jaar werd hij wethouder. Hij kreeg een nieuwe portefeuille: stadsuitbreiding en stad sontwikkeling. „Door uw durf, door zettingsvermogen en fantasie kreeg Vlaardingen een nieuw gezicht", al dus de heer Walstra. „U had bovendien de gave van het woord. Van inspraak wilde u niet veel weten, maar toch liet udeskun- digen meepraten en meebeslissen". De heer Walstra hoopte dat er te zij ner tijd nog een gelegenheid komt om afscheid te nemen van de heer De Bruijn als wethouder. De nestor van de raad. de heer P. J. Halkes, zei dat de heer De Bruijn zijn stempel had gedrukt op de sane ring van de binnenstad en de aan trekking van industrieën. „We kun nen trots zijn op het nieuwe Vlaar dingen. Natuurlijk had u een andere stad kunnen bouwen, maar ook dan zou er kritiek zijn. andere kritiek dan de huidige". „Wethouder Weeda heeft onlangs gezegd dat hij twee of drie perioden, voor een wethouder voldoende vindt. Maar moet dan een goede wethouder in de kracht van zijn leven worden heengezonden? Naast het gemeente belang denk ik hierbij aan het per soonlijk belang van de wethouder". „Bij het ouder worden is de afstand van teleurstelling naar verbittering slechts een kleine stap. En het is juist hiervoor, dat ik u wilde waarschu wen. U draagt mee het respect, de waardering en de vriendschap van zeer velen", zo besloot de heer Haikes zijn toespraak. Alle raadsleden bekrachtigden deze woorden met een ferme handdruk. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De ingebruikneming van. het nieuwe NS-station Schiedam Nieuwland, dat komt te liggen bij de spoorwegovergang Nieuwe Damlaan, is voor minstens een jaar uitgesteld. Oorspronkelijk was dit station reeds opgenomen in de nieuwe dienst van de Nederlandse Spoorwegen die op 31 mei a.s. is ingegaan. Het lag in de bedoeling dit nieuwe NS-station, dat ligt aan de spoorlijn Rotterdam - Hoek van Holland, tegelijk te openen met de stations Maassluis-West en Delft-Zuid. De maandenlange ge sprekken met het gemeentebestuur van Schiedam zijn er de oorzaak van, dat het station voor één jaar uit de dienstregeling moest worden ge schrapt. De NS directie heeft goede hoop dat het station op 31 mei 1911 kan worden geopend. „Ik overzie de geschapen woongele genheid, de talrijke sportvelden, de groenvoorzieningen, de modem win kelcentra en de vele ruime wegen. U had 24 jaar de portefeuille met spec taculaire mogelijkheden, die u ten volle hebt uitgebuit". De heer Halkes ging niet voorbij aan de ontwikkelingen, die hebben geleid tot het bedanken van de heer De Bruijn als lid van de PvdA en tot diens aftreden als raadslid. „Dat is een kwestie waarbij de hele raad be trokken is. De ontwikkeling van de geesten en het denkvermogen van de mensen is gegroeid. Dit korat ook tot uiting in het partijwezen. Het is een moeilijk tasten naar nieuwe vormen". T. de Bruijn „Vaak botsen de meningen. En dan is het te begrijpen dat iemand met 24 jaar bestuurservaring achter de gro- ne tafel een andere mening kan heb ben, dan zij, die deze ervaring mis sen. Ondervinding is niet langer de beste leermeester. Men spreekt thans van „devaluatie van de ervaring". „Bij mij rijst de vraag", aidus de heer Halkes, „of een wethouder 24 jaar lang op zijn post moet blijven. Zeker in de komende tijd als de ont wikkeling der geesten in hetzelfde tempo doorgaat. Maar ook: zou in een goede democratie een krachtige we thoudereen onmogelijkheid zijn?" (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Mevrouw M. de Vries-van der Spek, nummer drie op de kandidaten lijst van de PvdA voor de gemeenteraad, heeft bij de verkiezingen van afgelopen woensdag zoals gebruikelijk de meeste voor keurstemmen gekregen. Het vakje achter haar naam werd door 1259 kiezers rond gemaakt. Dc socialisti sche lijsttrekker mevrouw L. van Duij-Spruijt kreeg 7127 van de 9446 op de PvdA uitgebrachte stemmen. Na mevrouw De Vries-van der Spek behaalde de anti-revolutionaire wethouder A. P. Weeda, nummer twee o p de protestants-christelijke lijst, de meeste voorkeurstemmen, namelijk 838. De PCG-lijsttrekker M. Mooij (CH) verzamelde 6012 van de 8932 protestantse stemmen. De uitgebracht voorkeurstemmen brengen geen wijzinging in de sa menstelling van de gemeenteraad, zoals die donderdag in onze krant werd weergegeven. De heer A. C. Ph. Hardonk. die voor de SGP 2itting heeft in de PCG- -fractie, kreeg 543 voorkeurstemmen. Opmerkelijk gering is het aantal voorkeurstemmen voor wethouder E. P. van der Veen: 211. Dit ondanks een persoonlijke propaganda-aetie van de heer Van der Veen via enkele advertenties in een plaatselijk blad. Zoals bekend bedankte de heer Van der Veen voor het lidmaatschap van de CHU nadat hij een vierde (ver kiesbare) plaats op de PCG-lijst kreeg toegewezen. Niet bekend is wat de heer Van der Veen met zijn zetel VLAARDINGEN Herv. gein.: Grote Kerk 10 ds. vermaal <HD). 5 ds. Versmat; Nieuwe Kerk 10 dhr. Jumelet, 5 dhr. Hoog- endam: Bethetkerk 10 ds. N'auta (openb. belijdenis), 7 dhr. Westmaas; tmmanuel- kerk ;o ds. Schilder; Kehobothkerk 10 ds. Verwaai. 7 ds. Bos; Ichtuskerk 10 ds. Bos (dvnomodienst): Hoiyccntrum 10.30 dhr vv'ejsimaas, 3 ds. Verba» (geeomb. met ge- rer.); Holyzoekenliuis 9 ds. Huisman; Zon nehuis to dhr. Van Zetten tm.m.v. Beliiel- koor). Gerei, kerk: Oosterkerk 10 ds. Lan- gehburg, 5 ds, Krol; Kmmauskeric 10 drs. Van P.eenen, 5 dr. Kouwenhoven; Holycen- trum 9 dr. Kouwenhoven. 5 ds. Verbaas (gecomb. met herv.J; Pnielkerk 10 ds. Le ver. 5 ds. Lartgenburg; Maranathakerk so ds. Krol (bevest. ambtsdragers), 5 ds. Le ver. Geref. gein-: tö ds. Hulsman, 5 ds. Hulsman. Chr. geret. kerk: Emmastraat 116 10 ïeesdienst, 5 ds. Buys; ds. de Cockschool (Westdijk) 9.30 leesdlanst, 3 ds. Buys. Ge ret. vrljgem.: 10 ds. Van Dooren, 5. ds. Van Dooren, MAASLAND Herv. gem.: 10 en 7 ds. Keyzer; Geref. kerk: 10 en 7 ds. Baars. MAASSLUIS Herv. gem.: Grote kerk to ós. Schuurman, 19 ds. Le Co: De Ark 10,30 ds. Spaüng; zalencentrum 10 ds. Verbaas; Gemeenschapshuis 9.45 dh; Drop (jonge- rendienst). Geref. kerk (vrljgem.): De Ark 9 en 5 ds. V. Tongeren. Chr. geref. kerk: 9.30 en 4.30 ds. Klein Onstcnk. Ned, Prot. Bond: ds. Postma. ROZENBURG Herv. gem: 9.45 ds. Alers. 6.30 dhr J. Hoogen- dam; De Schans S.45 tis. Eveleln. Geref. kerk: 9.30 ds. Steenhuis, 6.30 ds. v.d. Heide. Geref. kerk (vrijgem); io en 4.15 ds. Ded- dens. chr. geref. kerk: 930 en 6.30 ds. Piantinga. SCHIEDAM Herv. gcm.: Gro te kerk 10 ds. Jansen. 5 ds Klaasseii; Be- theikerk !0 ds. Evelein: Opstandingskerk 10 ds. V.d. Burg; Vredeskerk 10 ds. Le Co (dienst van woord en tafel); Bethelkerk 5 ds. Wisgerhof. Christ, geref. kerk: B.30 ds. G. J. J. Buys. 3 ds. Nieuwenhuizen. KE- VHEL Herv. gem.: Dorpskerk 10 ds. Gerbrandy. 7 drs. Verwaal; St. Martinus- kerk #.30 ds. V. wleringen. BERKEL EN gaat doen. Wanneer hij niet bedankt, zal hij in de nieuwe raad een onaf hankelijke eenmansfractie vormen. Dat zou de PCG een zetel kosten. Behalve de heren Weeda, Hardonk en Van der Veen Kregen ook de heren A. Meerman (vijfde op de PCG-lijst), J. Ligthart (zesde), L. de Snaijer (tiende) en mevrouw mr. M. Belling- wout-Roodenburg (achtste) meer dan honderd voorkeeurstemmen. Op de PvdA-lijst kwamen alleen de heren A. G. Kloois (tweede) H. Krab ben (vierde) en A. Comeiisse (zesde), alsmede mevrouw De Vries-van der Spek boven dehenderd. Op de KVP-hjst gingen 2255 van de 2527 stemmen naar lijsttrekker Jac. van der Linden en 108 naar de heer J. Hockx, die derde stond op de lijst en in de raad komt. De heer J. Ma- dern (WD) kreeg 170 voorkeurstem men en zijn partijgenote mevrouw H. A. Bleeker-van Slyrum 158. Lijst trekker mevrouw M. L. Hoogendijk- -van Holst Pellecaan kreeg 2114 van de 2797 op de VVD uitgebrachte stemmen. Bij D'6t> kreeg mevrouw A. J. H. Hoogstraten, die veertiende en laatste op de kandidatenlijst stond, de mees te voorkeurstemmen, namelijk 103. Lijsttrekker H. J. Hofman behaalde 2304 van de 3284 op D'66 uitgebrachte stemmen. SCHIEDAM Naar wij vernemen zal het PCG raadslid J. van Katwijk binnenkort zijn functie als lid van de gemeenteraad ter beschikking stellen. Hij doet dit omdat bij dc woensdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen nummer zes van deze lijst de heer S. Rosman is afgevallen. De heer Bos man is de financiële deskundige van de PCG fractie. Door zijn noodge dwongen aftreden komt de prot. chr. groepering zonder financile deskun dige, terwij! er wel twee onderwijs deskundigen,namelijk fractievoorzit ter dr. II. A. Schuring, tevens onder wijsdeskundige van de CIIU in de Tweede Kamer, en de heer H. van der Waal, directeur van de Christe lijke Technische School, in dc PCG zitten. De heer II. van der Waal kan men niet laten vallen omdat anders het evenwicht AR-CHU, de heer II. van der Waal is CHU, zou worden verstoord. Aangezien de heer Van Katwijk reeds lid is van provinciale staten zal hij op de eerstkomende fractievergadering van zijn partij voorstellen afstand te doen van het raadslidmaatschap ten gunste van de heer Rosman. Beiden zijn lid van de ARP. Overlenden: L J Toutljn. 52; X Gerritsen, SO echlg. H J Verschoof; J Hols wilder, 86; P J vd Bleek, 76. S0HI(EDAl\ï Geboren: Ellen C, j. M. d v P. P. van Duikeren en A. JM. (M. van der Knaap: (Helena J d v A A G van Fuffelen en J H M Sebel; Angelique d v J M Coolen en J H van Osnabrugge. overleden: A (Barls 74; J Boekholt, 76; T F d'Achard van Knsehut 70. (Vaneen onzer verslaggevers), VLAARDINGEN Mevrouw J. J. van Gent-de Ridder (kath.) heeft we thouder E. P.van der Veen gister avond in de raad gevraagd „wat meer kleur en fleur" te geven aan de flat- blokken. die de bouwvereniging Sa menwerking wil neerzetten op drie percelen grond tussen de Holyslngel en de Louise de Colignylaan. De raad beslootdeze percelen in erfpacht uit te geven aan Samenwerking. Mevrouw Van Gent, die ook sprak namens de fractie van de PvdA, prot. chr. groep 'nding rechts, noemde enkele voo. Jngen, die de flats leefbaarder zv«. t maken. Zo wilde zij graag grotedouchecellen en een ruimere toegang tot de garages. Het katholieke raadslid vroeg ook aan dacht te bestedenaan een ruim par keerterrein en aan de groenvoorzie ning bij de flats. Zij gaf bovendien de suggestie in debenedenétage, waar de garages en dienstruimten komen, ook ruimte in te richten voor een crèche of speelge- legcnheid voor kinderen. -Spruijt (soc.) plaatsten enkele kant tekeningen. Wethouder A. P. Weeda zei dat de moeilijkheden met de personeelsbe zetting bij het ambulance-vervoer in middels goeddeels waren opgelost. Er en een zesde chauffeur in dienst. De wethouder toonde zich een voorstan der van een regionaal alarmnummer en van regionalisatie van het ambu lancevervoer. Rotterdam blijkt er evenwel weinig voor te voelen de centrale post aanRij nmond over te dragen. WebhouderVan der Veen beloofde de wensen uit de raad met de bouw vereniging op te nemen. „Bedenk wei dat het geheel duurder wordt. Ik weet trouwens niet 01* de schetsplan- nen nog gewijzigd kunnen worden". De wethouder deelde meedat Sa menwerking een onderzoek heeft in gesteld naar de mogelijkheid speelge- legenheden voor kinderen in de flats aan te brengen. „De onderbouw is hiervoor echter te laag en de bewo ners van de eerste efage zouden ge luidshinder krijgen van de spelende kinderen onder hun woningen. Sa menwerking onderzoekt nu of het mogelijk en betaalbaar is een apart gebouwtje voor de kinderm bij de flats neer te zetten. Maar dan zit je weer met. de vraag: wie oefent daar toezicht uit". De heer Van der Veen zei dat in de adviescommissie vtor de woning bouw, waarin burgers zitting hebben, is overwogen de witte of grijze pla ten, die zowel de voor- als achterge vels van de meeste flats „sieren", verschillende kleuren te geven. Het advies van deskundigen is hiervoor gevraagd. „De tekeningen van Sa menwerking voor deze flats zagen er overigens leuk uit", aldus de" heer Van der Veen. De raad discussieerde ook enige tijd over de nota van B. en W. inzake het ambulance-vervoer in Vlaardin gen. Met deze nota waren vrijwel alle fracties gelukkig. De heren A. C. van der Meer (kath.) en L. de Snaijer (prot.) alsmede mevrouw Van Duijn- (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het raadslid A. C. Ph, Hardonk (protstemde gister avond als enige tegen het voorstel tot het verstrekken van subsidie aan de Nederlandse Stichting Consultatiebu reaus voor huwejijks- en geslachtsle ven. Deze subsidie is een cent per inwoner per jaar. Het voorstel had betrekking op de jaren 1969 en 1970. Eenzelfde bedrag werd Verstrekt over de jaren 1967 en lr68. De heer Hardonk was van mening dat dé relatie tussen deze stichting ne de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming (NVSH) alleen ai een reden was om tegen het voor stel te stemmen. „Deze vereniging wil stelselmatig komen tot verandering van de zedelijke nonnen. Deze veran dering is duidelijk in strijd met wat de Bijbel hierover zegt Hier moet het Woord van God spreken: ingetogen heid en kuisheid;'. „Als er sexuele moeilijkheden zijn, kun je altijd nog terecht bij je huisarts of predikant". De heer A. C. van derVeer vond de redenatie van de heer Hardonk vreemd. „Niet iedereen Scan terecht bij een predikant. Hier worden po gingen in het werk gesteld de bevol kingsgroei af te remmen en dat i seen gezonde zaak" Hij had overigens technische bezwaren tegen het voor stel. Wethouder A. P. Weeda zei respect te hebben voor de mening van de heer Hardonk. „Maar deze consulta tiebureaus nemen een belangrijke plaats in de samenleving in". Het laatste woord was aan de heer Hardonk: „Ik ben blij dat de heer Van der Veer geen -grapjes heeft ge maakt over mijn zienswijze...". IJELAAS moet ik u af en toe met onaangename waarheden confronteren. Ook al is het zaterdag, ik kan er ditmaal niet onderuit. Het moet maar eens gezegd worden dat de RET klachten heeft. Vaak hebben u en ik klachten over de RET, maar nu is het andersom. Nou, ja, niet zo persoonlijk, wel klachten in het al gemeen over het publiek. Het gaat om de categorie publiek, die zich niet weet te gedragen en die de RET per jaar zo'n paar honderd ton lichter maakt Enkele honderd duizenden guldens GEMEEN SCHAPSGELD, die beter hadden kunnen worden besteed. In het be drijfsorgaan van de RET werd on langs brede aandacht besteed aan deze vernielzucht. Met name de wachtkamers, baga- gekluizen, telefooncellen en derge lijke hebben het zwaar te verduren. Grote sommen geld moeten jaarlijks worden uitgegeven om de schade te herstellen. De RET spreekt niet over schade die toe.-allig wordt aangericht, zoals een „dame die per ongeluk met haar paraplu een ruitje stukstoot". iHet gaat hier om opzettelijke vernielin gen. Alleen met de glasschade zijn honderdduizenden guldens gemoeid. De RET heeft constant een glaswa gen rijden die de schade repareert. Het komt vaak voor, dat een paar dagen nadat het hele spul weer is hersteld, de wagen terug kan gaan naar hetzelfde gebouwtje omdat weer alle ruiten zijn vernield. Bij glasschade alleen blijft het niet. Zo zijn de meeste bagageklui- zen opengebroken, telefoonhoorns gestolen en de haltepalen losgewrikt. Mevrouw De Graaf van RET-voor- lichting zegt ervan: Wij staan in de ze geheel machteloos. Er is doodeen voudig niets tegen te doen. Preven tief optreden is niet mogelijk. Als er een man met een uniform aankomt, laten ze het wel uit hun hoofd om de boel te vernielen. Maar zo gauw deze man weg is, begint het spel weer. Daar komt bij dat je niet bij elk gebouwtje een RET-beambte kan zetten. Wel heb ik de indruk dat het gewone publiek vaak ais toeschouwer fungeert hij het aanrichten van deze vernielin gen. Een bagageloket sloop je niet binnen één minuut. Allicht dat er wel mensen passeren maar of deze zich geroepen voelen er iets van te zeggen? Op den duur zuilen de goeden met de kwaden moeten lijden. Zo zijn er in de nieuwe metrostations al geen bagagekluizen meer aange bracht. Het aantal publieke telefoon cellen in de bestaande stations is drastisch beperkt. Het is een moeilijk probleem voor de RET. Enerzijds wil zij het pu bliek meer comfort bieder, maar als je dan de opengesneden bekleding van een bank in een bus ziet dan vraag je je af of het niet beter is overal maar houten zitplaatsen aan te brengen. Voor inlichtingen over de toekomstmogelijkheden, sala riëring, verdere studie e.d. kunt u zich wenden tot de afdeling personeelszaken. Stadhuis, Markt 11, Vlaardingen. Elke werkdag geopend van 8,00 tot 17.15 uur en elke 1ste woensdagavond van de maand van 19.00 tot 20.30 uur. VLAARDINGEN De directie van Windmill Holland NV (voorheen ENCK) heeft zowel de oud- als nieuw- gekozen leden van de Vlaar- dingse gemeenteraad uitgenodigd een bezoÉ.i te brengen aan het bedrijf, dat vanwege de luchtverontreiniging sterk in de belangstelling staat. De raad heeft de uitnodiging aanvaard. De excursie is vastgesteld op woens dag 17 juni. De raadsleden worden over het fabrieksterrein rondgeleid en zuilen daarna met directie en staf discussien over diverse problemen. Terinzageleggïng proces verbaal van de zitting yan hef centraal stembu reau, waarin de uitslag dér verkiezing werd vast gesteld. De voorzitter van Het centraal stembureau voor de verfctezinis van de leden van de raad der gemeente Schiedam maakt in gevolge artikel or 23 der kies wet bekend, dat het proces- verbaal van de zitting van Slt centraal stembureau waarm «e uitslag der verkiezing van de leden van de gemeenteraad. Ingevolge de stemming, gehou den op 3 juni 1870, is vastge steld, ter gemeente-secretarie, afdeling bevolking. c.a„ Nieuwstraat 26, voor een leder ter inzage Is gelegd. 6 juni 1970. De voorzitter voornoemd, H. Hoelfsema. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Op heden den 31sten oktober, des namid dags ten 12 ure, is door Zijne Ko- ninklijke Hoogheid den Prins van Oranje onder de gemeente :s-Gravenzande de eerste spade, die moet leiden tot den verbete ring van den vaarweg naar Rot terdam, in den grond gestoken". Zo luidde de proclamatie van een slordige zeventig jaar geleden waar mee de geschiedenis van Hoek van Holland werd ingeluid. Een inwoner van Hoek van Holland las dit proza vrijdagavond op het druk bezette Schouwburgplein voor, waar de cul turele verenigingen, van Rotterdam aan Zee in velerlei vorm een waarde volle bijdrage leverden aan „Commu nicatie '70". Er waren charmante majorettes, wit gemutst, met donkerrode blazer, grijs gerokt en wit gelaarsd. De Har monievereniging „Rotterdam aan Zee" gaf een daverende show weg en het orgel, bespeeld door Jaap Hessels, ondersteunde dit klankfestijn. Gezongen werd er in dit program ma dat de lijn der historie volgde, door verenigde Hoekse koren. Gesteld werd dat Rotterdam en Hoek van Holland winst uit het water halen. Padvinders en een groep van de bal letschool „Giselle" gaven nog meer kleur aan dit ogenstrelend festijn. Hoek van Holland maakte een uit stekende beurt. De heer G. J. van der Berg had de algehele leiding, geassis teerd door de dames Mosterd en Stol- ze en de heer Jansen. Mevrouuw Nel- ze en de heer Jansen. Mevrouw Nel- het goede ballet.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1