Nuishet tijdvoor lékker met lèidter: Beschuit met aardbeien. Fractieleiders schrijven brief aan G.S. Vijfde wethouder gevraagd Op de lichte toer in de Stadsgehoorzaal AGENDA JONGEDAMES Versterkte senioren er nog niet uit Hl Grondige opknapbeurt Tr amonta-woningen I I m Wetsontwerp moet eind maken aan verwarring Vragen over geluidshinder sportvliegers Netam verwacht goede resultaten Burgerlijke stand Weinig hinder voor bewoners J. C. Sprayt gewond bij auto-ongeluk Ophoging straten in Babberspolder f PROGRAMMA WINTERSEIZOEN Kritisch bekeken „Mary Schoonlieyt" blijft nog even Van de Hoek tof Vlaardingen WOENSDAG 1 JUL! 1970 KvK OVER RIJNMOND: (Van een onzer versaggevers) VLAARDINGEN De gfractievoorzitters van de in september in ae gemeenteraad verschijnende partijen hebben een brief geschreven aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holand, waarin wordt gevraagd het aantal wethouders in Vlaardingen van vier op vijf te brengen. Het verzoek wordt gesteund door het college van burgemeester en wethouders, dat een voorstel tot benoeming van een vijfde wet houder op de agenda van de vanavond te houden gemeenteraads vergadering heeft, geplaatst. Groei Hinderwet Inspraak Rapport VLAARDINGEN Dok- en Werf-Maatscheppij Wilton-Fijenoord NLV. Schiedam Wij vragen voor enkele van onze afdelingen die, naar gelang van de geschiktheid, ambitie en ervaring, bij bepaalde administratieve werk zaamheden zullen worden ingeschakeld. MAVO/ULO opleiding strekt tot aanbeve ling. Ook indien u nog weinig kantoorervaring mocht hebben, kunt u solliciteren. Sollicitaties te richten aan de Personeelsdienst van onze maatschappij, postbus 22, Schiedam. Voor het maken van een afspraak voor een persoonlijk onderhoud kunt u zich ook tele fonisch met ons in verbinding stellen: tele foon (010) 26 92 00, toestel 3072. Blijspel vandaag morgen (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Indien de PvdA (14 zetels) en de CPN (twee ze tels) in de Sehiedamse gemeen teraad hun zin krijgen zal één van de twee confessionele wet houders het loodje moeten leg gen in de nieuwe gemeenteraad, die in september voor het eerst bijeen komt. j Lening .''O', Dotatie G. P. VAN DAALEN Jr. ?4 ïf (8 S il- fS |t B li li DE ROTTERDAAAMER FAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) VLAAKDIS'GEN Er moet op korte termijn een wetsontwerp ko men dat een eind maakt aan de steeds groter wordende verwarrming, onzekerheden en tegenstellingen in het Rijnmondgebied. Dit schrijft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas in een brief aan de leden van de Tweede Kaer.m De Kaer van Koophandel, die van. mening is dat het wetsontwerp nog in deze parlementsperiode moet worden behandeld, zal zich bij de beoordeling ervan laten leiden door de vraag In hoeverre mogelijkheden worden ge schapen voor een beleid dat de slag vaardigheid heeft die nodig is om een gezonde economische ontwikkeling van het Rijnmondgebied te verzeke ren en bevorderlijk is aan het welzijn van zijn bevolking. Uitgangspunt van de brief van de Vlaardingse KvK is haar const te ring dat de reeds m de vijftiger jaren op gang gekomen discussie over de wenselijkheid van een openbaar be stuur voor het gehele Rijnmondge bied, door de instelling van het open baar lichaam Rijnmond niet is beëin digd, en dat na het verschijnen van allerlei studies en rapporten over rie wijze waarop dat bestuur moet zijn geregeld, er in de regio nog steeds geen eensluidende opvatting naar vo ren komt. Het college van GS. in Den Haag wordt dringend gevraagd de zaait reeds nu in studie te nemen, opdat de vijfde wethouder met ingang van 1 september zijn functie kan aanvaar den. Ter motivering van het verzoek wordt allereerst gewezen op de storm achtige ontwikkeling van de Vlaar dingse bevolkingsgroei. Op januari 1946, toen Vlaardingen vier ..iAhouders kreeg, telde de stad 41.543 inwoners. Na 25 jaar is dit aantal cp 80.078 gekomen (een ver meerdering van 38.537), terwijl het aantal wethouders op vier is gehand haafd. „Het spreekt vanzelf", aldus 'de brief, „dat als gevolg van deze ont wikkeling een grote hoeveelheid werk voor B. en W. is ontstaan, dat aan vankelijk geheel lag op het terrein van de stadsuitbreiding, de woning bouw en de daarmee gepaard gaande complementaire voorzieningen, zoals scholenbouw, sportterreinen etc., ter wijl eveneens de sanering van de binnenstad werd aangevangen". „Gezien de voortgaande groei van de bevolking zullen deze werkzaam heden zich in de naaste toekomst blijven voortzetten. Met name wordt hierbij gedacht aan ae ontwikkeling van Holy-Noord en de Broekpolder. Het is zonder meer te verwachten dat de werkzaamheden z'ch dan ook m de komende jaren op hetzelfde ni veau zullen handhaven, zo niet een verdere "itbreiding zullen onder gaan" Maar ook 'aan tal van andere on derwerpen moet ruime aandacht wor den geschonken, mede gezien de ver langens, die uit de ingezetenen voort komen, aldus de fractievoorzitters. In verband hiermee wordt de aandacht gevestigd op: de ontwikkeling van het sociaal-cultureel werk. de geeste lijke volksgezondheid, de raad voor jeugd- en" jongerenwerk, de fede ratieve raad voor het be jaarden werk, stuurgroepen op sociaa'-cultureel ter rein. de ontwikkeling van het onder wijs met zijn ouderraden en ouder commissies, di bevordering van het recreatieve mogelijkheden in Vlaar dingen en de aanleg van rioolwater zuivering. Een derde motief noemen de frac tievoorzitters de uitvoering van de Hinderwet, die een zware last op de schouders van het college legt, zeker tegen de achtergrond van de lucht verontreiniging en ae doorlopende dreiging van calamiteiten. „Constant moet het gehele college hier aandacht aan blijven schenken. De verant woordelijkheid hiervoor is van een dusdanige betekenis er. omvang, dat hieraan veel t'id moet worden be steed". „Voorts brengt het w< -ken in re gionaal verband, met name wat de relatie met Rijnmond betreft, be stuurlijk veel extra werk met zich mee", aldus de brief aan G.S. „Wij willen niet voorbij gaar aan de bete kenis van het ontstaan van gewesten, die een positieve bijdrage kunnen le veren tot de ontwikkeling in al haar facetten van een bepaald gebied, maar evenmin mag dan voorbijge gaan worden aan het feit, dat deze nieuwe schakel in het bestuursappa raat tal van nieuwe werkzaamheden toevoegt aan de bestaande, die in hoofdzaak liggen op bestuurlijk ter rein". Een laatste motief, dat heeft geleid tot het verzoek om een vijfde wet houder, is volgens de fractievoorzit ters de steeds sterker wordende roep om inspraak. „Als naar buiten tre dend verschijnsel hiervan zien wij het ontstaan van bijvoorbeeld een sportraad en een culturele raad, ter wijl in de toekomst steeds meer van dergelijke raden op andere terreinen zullen ontstaan. Hoezeer het toe te juichen valt, dat gebruik wordt ge maakt van de in 1964 in de gemeen tewet neergelegde mogelijkheid hier toe. blijft het een feit, dat een ver dergaande decentralisatie van het ge meentelijk bestuursapparaat een uit breiding betekent van de werkzaam heden van het college." Dit alles brengt volgens de fractie voorzitters met zich mee dat de leden van het college ieder voor zich èn gezamenlijk zich teveel moeten rich ten op de hedendaagse problemen en geen tijd kunnen vinden hun aan dacht mede te richten op de toekom stige ontwikke.ing van vlaardingen. Bovendien is een constante overbe zetting van het college, alleen al uit bestuurlijk oogpunt, hoogst onge wenst. „Wij achten dit een hoogst be treurenswaardige situatie, die aan de ontwikkeling van Vlaardingen niet ten goede komt en tal van spannin gen oproept". „Wij verzoeken u dan ook met klem, indien de raad een daartoe- strekkend besluit neemt (hetgeen met stelligheid is te verwachten), goed te keuren dat het aantal wethouders in Vlaardingen met ingang van 1 sep tember van vier op vijf wordt ge bracht", zo besluit de brief. Bijge voegd worden de statistische medede lingen van Vlaardingen, die in juni vorig jaar verschenen, alsmede een rapport, dat aspecten bevat van de bevolkingsontwikkeling en de ont wikkeling van de woningvoorraad in Vlaardingen. De brief werd ondertekend door de LID VAN 0E RIJN-SCHELDE GROEP (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het pro gramma van de Stadsgehoorzaal voor het komend seizoen is ge reed. Met opzet heeft men ook nu weer gekozen voor wat lich tere voorstellingen,,omdat deze bij het Vlaardingse publiek in trek zijn, gezien het stijgend be zoekersaantal in het afgelopen seizoen. De spits wordt afgebeten door nie mand minder dan Herman van Veen, die zelfs twee avonden achtereen zijn nieuwe cabaretprogramma in Vlaar dingen zal presenteren. Hij komt op vrijdag 4 en zaterdag 5 september ov de planken. Hij wordt muzikaal be geleid door Laurens van Kooyen. In de tweede voorstelling van de Stadsgehoorzaal treden de „ouwe ge trouwen* Johan Kaart en Johan Bos kamp voor het voetlicht. Zij brengen °P 19 september de dolkomische klucht Potasch en Perlemoer. Het is een herhaling van de voorstelling van het vorige seizoen, waarvoor veel be langstellenden teleurgesteld moesten worden. Seth Gaaikema komt met zijn nieu we programma op vrijdag 16 oktober naar de Stadsgehoorzaal. Hij zal on getwijfeld veel belangstelling trek ken, met name nu hij met zijn veel geprezen tv-uitzending op oudejaars avond alom bekendheid heeft gekre gen. Op donderdag 19 november staat een voorstelling van de Jantjes op het programma. Dit is een optreden van het Amsterdams Volkstoneel on der leiding van Beppie Nooy en met medewerking van onder anderen Johnny Jordaan en Carry Tefsen. De jantjes treden overal in Nederland met enorm succes op en dat zal onge twijfeld ook in de Stadsgehoorzaal het geval zijn. Op zaterdag 19 december komt een beroemd drietal aan bod: Andrea Domburg, Trudy Labij en Lex van Delden (uit de tv-serie De Kleine Zielen). Zij brengen het blijspel „Vlinders zijn vrij'. Deze voorstel ling is een voorpremière, want een week later wordt in Tilburg de echte première opgevoerd. Op 16 januari zal voor het eerst sinds vele jaren weer een symphonie- orkest in de Stadsgehoorzaal concer teren. Het is het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland, dat enkele weken geleden met groot succes Liesbeth List In de Stadsgehoorzaal begeleidde. Het programma is samengesteld uit lichte muziek. Wilton-Fijenoord, Adm. de Ruyterstraat14, Schiedam men zich afvra gen waarom de brief van de Vlaardingse fractievoorzitters eerst enkele da gen geleden de deur is uitge gaan. Alsof da aangevoerde motieven, die overigens vol komen gerechtvaardigd zijn, plotseling uit de lucht zijn komen vallen, Nee, de ont wikkelingen, die hebben geleid tot het ver zoek om een vijfde wethouder, waren reeds tevoren te voorzien. Haastwerk, zoals dat nu is afgeleverd was niet nodig geweest Een politieke ruzie rond de verdeling van de wethouderszeteis trouwens even min. De brief van de fractievoorzitters werd namelijk op 22 jun" geschreven, ter wijl de ruzie over dit onderwerp op vrijdag 23 juni in het openbaarwerd uitgevochten. Bij dit alles is het duidelijk dat het ver zoek om een vijfde wethouder een con cessie is san de kleinere partijen, die ook hun stem in het dagelijks bestuur van de gemeente zo araag willen laten horen. Hetgeen niet wegneemt dat een vijfde we thouder in Vlaardingen broodnodig ia. ROTTERDAM Het raadslid W. Baggerman (lib.) heeft B eji W vra gen gesteld over de geluidshinder rond de luchthaven. Hij vraagt of het juist is dat de geluidshinder vooral wordt veroorzaakt door de sportvlie gers, en in het bijzonder op zaterdag 20 juni vanaf twee uur en op zondag 21 juni van 10 tot 21 u. toen voortdu rend rondcirkelende sportvliegers een oorverdovend lawaai zouden hebben gemaakt. Hij vraagt of B en W bereid zijn stappen te ondernemen om aan het alsmaar rondcirkelen en lawaai ver oorzaken door sportvliegers een einde te maken. Wie worden wethouder? Voor 29 januari staat weer een blijspel op het programma, n; nelijk „Nee schat, nu niet". Het is een opeenstapeling van zotte verwikke lingen rond het bezit van een bont mantel. Medewerkenden zijn onder anderen Arnold Gelderman, John Lanting en Joeki Broedelet. De Hoofdstad-Operette brengt op 12 fe bruari de vrolijke operette „In einer kleinen Konditorei" met muziek van Johan Strauss. Bekende medewerkers als Lizzie Schöfmann, Herman Vals- ner, Leo de Beer en Hans Hagemann staan borg voor een perfecte uitvoe ring. Ais in de loop van het seizoen een goed theater-evenement op de markt komt, zal de Stadsgehoorzaal trachten dit voor het Vlaardingse publiek te engageren. Bovengenoemde voorstel lingen liggen echter al vast. Stadhuis: vergadering gemeenteraad, ïmmanuelkerk; interkerkelijk avondge- is 3D. bed' Stadhuis: vergadering gemeenteraad, 19.30. «nmastraat 71: ds. H. G. Abma voor her- 'i vonnd-eeretormeerd comité, 20. KANTOREN Pogblcd "De Rotterdammer", bijkantoor Sdiiedam: Lange Kerkstraat 82, tel. 266382; redactie: R. M. van Houwelingen, Julianalefan 84, tel. 265764; klachten be zorging, Joh. GrönefeJd, Singel 93, tel. 263538, 18.30-19.30, zaterdags 18-19 Uur. Bijkantoor Vlaardingen; Smalle Hoven- 1 Mei. 34Ó775; redactie: J. Jiüe, tel 351905; klachten bezorging; H. Verheit, Diepenhrockst-aat 41tel. 343345, Agentschap Maassluis: P. C Western, Bih derdijkfaonóOjel. 8905. ^lorrnnummer voor luchtvervuiling en mel t's geluidshinder voor Schiedam en Vloor- tfngen: tel. 262526. ROTEKDAXl Bij de Nederiandsche tank- en apparaten- en machinefabriek: is men tevreden over de sang van zaken gedu rende de eerste zes maanden van dit jaar. De omzetten bewogen zich in deze periode op een hoger niveau en men verwacht dat de omzetstijging zich ook in de tweede helft van d:t jaar zal blijven voordoen. Een en ander viel op te maken uit de woorden van president-commissaris mr. A. F. A. van velzen tijdens de jaarvergadering van Netam. Het dividend werd vastgesteld op acht procent (v.j. zeven procent). VLAARINGEN Getrouwd: Pteter Wape naar, 23. en Johanna Martha Dost, 22: Gebo ren: Ernst Jan. z.v, J. Nieuwland en E, F, Kooljman, Lorentzstraat 56: Boushra, d.v. M. Adlaoui en K Zeitounl. Nieirwelaan 74: Na- tasja. d.v. H.P. van der velde en h. J. Eckenhaussen. Rich. Holstraat 61; Overleden: Gernt Poot. 85. Hoiysincel 4: Hendrik Hoor weg. 74. echtg. v. N. Jansen. Kuipers Riet bergstraat 50; Hein Bootsman. 61, echts. v. C. Broek, Wormerveer, Noorddljk 110: Lam. bertus Borsboom, 73, echtg. v. N. Assenberg, Frank v. Borselenstr. 85 Dit bleek tijdens een bijeenkomst van het seniorenconvent in-versterk- te- vorm, die gisteravond in de raad zaal van het stadhuis werd gehouden. Tot verrassing van velen werd na een half uur vergaderen achter gesloten deuren besloten de bijeenkomst open baar te maken. Toe bleek ook dat dit seniorencon vent in versterkte vorm aanwezig was: het bestond uit de heren J. Kap- teyn en G. Broek van D'66, J. van Katwijk en P. Poot van de PCG, J. Lansberg- n en mevrouw M. A. C. Ta verne-van Campen van de KVP, de heren drs. J. Simons en P. Boschman van de PvdA en drs. J. Houtman van de WD, B. Collé van de CPN en L. Knipscheer van de SGP. De meeste aandacht werd opgeeist door drs. J. Simons van de PvdA, die in de nieu we gemeenteraad niet zal terugkeren. Het lag in de bedoeling dat men zich zou uitspreken over vijf zaken: de vaststelling wat voor soort college gewenst is, welke partijen wethou ders gaan leveren, welk programma ten grondslag moet liggen aan het nieuwe college, de keuze van perso nen voor de wethoudersfunkties en de uitspraak of het full time- of part time-wethouders worden, welke per sonen welke portefeuilles gaan bezet ten, terwijl ais laatste punt een uit spraak zou moeten worden gedaan over de verdeling van raadsleden In de commissies. Ver is men echter niet gekomen. Dit kwam omdat met name de PCG, KVP en D'66 nog geen fraktiestand- punt hadden bepaald. Wel lieten eni ge raadsleden persoonlijke geluiden horen. De woordvoerders die wel overleg met de frakties hadden gepleegd wa ren de socialisten, de liberalen en de communisten. De PvdA wil twee socialisten, één liberaal en één vertegenwoordiger uit confessionelen krijgen. Zij baseerde zich daarbij op het feit dat de bij de, verkiezingen verlies hebben geleden. Uiteraard nam de heer J. van Kat wijk (PCG) dit niet. (Hij stelde vast dat de confessionelen in de raad, evenals de socialisten veertien zetels hebben. Hij was geen voorstander van de benoeming van een vijfde we thouder, wat volgens hem maar een tijdelijke aangelegenheid zou zijn. De heer Van Katwijk was het eens met de socialist Simons, die namens zijn fraktie verklaarde ook geen heil te zien in de benoeming van een vijfde wethouder. Drs. J. Houtman was als fraktie- voorzitter van de WD (vier zetels) van mening dat er wel een vijfde wethouder moet komen. „In de ge meentewet mag dan wel staan dat steden beneden de 100.000 inwoners maximaal vier wethouders mogen hebben, maar GS kunnen hiervoor ontheffing verlenen. Schiedam telt ruim 81.000 inwoners". Wèt was de heer Houtman voor de benoeming van deze vijfde wethouder voor maximaal acht jaar; dan is het werk in Schiedam gedaan. Hij noem de een paar grote zaker. waar de ge meente de komende jaren voor staat: de sanering van de binnenstad en de voorbereiding en bouw van de uit breidingsplannen Woudhoek en Spa- land. De heer Houtman was voor een college bestaande uit twee socialisten, één PCG, één KVP en één VVD'er. De communist Collé was coor een college bestaande uit twee socialisten, één vertegenwoordiger uit confes- kringen en één liberaal. Overigens hebben deze drie frakties samen de beschikking over 20 zetels tn de ge meenteraad die uit 37 leden bestaat. De fraktievoorzitter van de KVP, mevrouw M. A. Taverne-van Campen zei met haar fraktie geen overleg te hebben gepleegd. Zij sprak zich alle reerst uit voor een college bestaande uit één socialist, één liberaal en twee wethouders uit confessionele kringen. Zij deed haar uitspraak omdat zij burgemeester Iïoe.fsema, die lid is van de PvdA ziet als een partijpoli tiek gebonden figuur met een eigen inbreng, en dus een socialistische stemmeer, in het college. Dit standpunt werd zwaar aange vochten door drs. J. Simons (soc.), die ontekende dat in de afgelopen vier jaar de burgemeester in wat voor po litieke zaak dan ook betrokken is ge weest. „Ons standpunt is en was dat wij het onjuist vonden dat de heer Roelfsema vier jaar geleden de zware portefeuille van gemeentewerken naar zich toetrok. Dit willen wij nu beslist voorkomen", aldus de heer Si mons. Mevrouw Taverne deed verder ook nog het voorstel de bestaande situatie in het college te handhaven door twee socilisten en twee vertege nwoordigers van christelijke partijen tot wethouder te kiezen, een suggestie die door PvdA, VVD en CPN prompt werd afgewezen. De PCG maakte gisteravond haar standpunt nog niet bekend. Zij houdt eerst fraktieberaad; hetzelfde doet D'66 (drie zetels). Zij deden hun mond gisteravond helemaal niet open, evenmin als de SGP'er Knipscheer. Maandag 13 juli komt het senioren convent weer bij elkaar. Dan hoopt men wel overleg te hebben gepleegd met de frakties, maar of de partijen dan tot een beslissing zullen komen is een grote vraag. De KVP en de PCG hebben ai aangekondigd geen we thouders te zullen leveren en niet aan het commissiewerk mee te doen als één van de beide wethouders, Van Kinderen (KVP) of Eijkenaar (PCG) mocht sneuvelen, terwijl de PvdA en de CPN er niets voor voelen weer twee confessionele wethouders In het college te kiezen. heren S. Barendregt (soc.), M. Mooy (prot.chr.), J. van der Linden (kath.), H. J. Hofman 'D'66), A van der Veer (pac.soc.), Ph Koudstaa) (com.), H. M. C. van den Berg (DS'70) en mevrouw mr. M. L. Hoogendijk-van Holst Pel- lecaan (lib.). Concessie BIJ DE BENOEMING van mevrouw L. van Duijn-Spruijt op vrijdag 26 juni zijn harde woorden gevallen. Met name de kleinere fracties in de gemeenteraad (VVD, KVP en PSP) namen er geen ge noegen mee dat de PvdA en de PCG wederom met de wethoudersbuit gingen strijken. En het dient gezegd: het verweer van de zelfs als verrader afgeschilderde PvdA (de part'i van de democratisering) was uiterst zwa' Een deel van de beschuldigingen aan het adres van de PvdA-fractie wordt door het verzoek aan G S om een vijfde wet houder ontkracht. Wanneer het provincia le college akkoord gaat, is het immers duidelijk dat een van de kleinere fracties een wethouder mag leveren. Het lijdt geen twijfel dat de reeds eerder naar voren geschoven KVP'er lac. van der Linden dan achter de bestuurstafel komt. Intussen kan (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Een complex woningen in de Westwijk krijgt een grondige restauratiebeurt. Het gaat op 288 flatwoningen en zestig eenge- zinshnizen, gebouwd volgens het sys teem Tramonta. In de julivergadering van vorig jaar stelde de gemeente raad ruim 24.000 gulden beschikbaar voor het maken van een schetsplan. Dit is nagereed. Het plan voorziet in hoofdzaak in de volgende werkzaamheden: restauratie van de voor-, zij- en achtergevels: vernieuwing van de dakbedek king, inclusief de, isolatieplaten., en de dakranden; (Vaneen onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De gemeente lijke voorlichtingsambtenaar de heer J. C. Sprayt, is dinsdag naar het Ho~ lyziekenhuis vervoerd nadat hij vori ge week vrijdag bij een auto-onge luk verwondingen had opgelopen. Het ongeluk gebeurde op rijksv, ?g 12. De door mevrouw Sprayt bestuurde auto kwam door een foutieve ma noeuvre van een medeweggebruiker in een sloot terecht. Zij kwam er, evenals de andere drie gezinsleden goed af. De heer Sprayt echter werd met een hersenschudding en een ge broken rugwervel naar het St. Anto- niusziekenhuis in Utrecht gebracht. Zijn genezing zal minstens zes weken in beslag nemen. SCHIEDAM De tentoonstelling van Mary Schoonheyt een expo sitie van trappen, schaduwtrappen, spiegels, gordijnen en neonlicht zal met een week verlengd worden tot maandag 13 juli. Door middel van objekten, foto- en diareportages geeft Mary Schoonheyt een all-round beeld van een trap en het funktioneren daarvan in het da gelijks leven. Een alledaags gebruiks voorwerp verandert zo tot kunst werk. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Enkele straten in de Babberspolder zullen bij goed keuring van de gemeenteraad worden opgehoogd. Het gaat om gedeelten van de Spaiandlaan, Kethelweg, *U- Klaproosstraat, Lavendelstraat, lobe liastraat en Meidoornstraat. In samenhang met deze werkzaam heden moeten voorzieningen worden getroffen voor het ophalen van wa terleidingen, gasleidingen, hoog- en laagspanrüngskabels en de openbare verlichting. Het ligt voorts in de be doeling enkele parkeerplaatsen in de ze omgeving aan te leggen, terwijl de tuinen bij de woningen op peil moe ten worden gebracht. De totale kosten van dit project zijn in een vertrouwelijke toelichting aan de leden van de gemeenteraad meegedeeld. In september 1961 en in april 1964 stelde de raad kredieten beschikbaar voor dezelfde doeleinden. Deze werken zijn inmiddels uitge voerd. aanbrengen van nieuwe kozijnwrt en ramen; aanbrengen van nieuwe regenwa terafvoerbuizen alsmede een aan tal bijkomende voorzieningen. De uitvoering van de werkzaamhe den wordt op danige wijze geregeld dat de bewc.. s geen hinder zullen ondervinden, bovendien zijn vol doende voorzorgsmaatregelen geno men om de veiligheid van de bewo ners te waarborgen..Het is de bedoe ling de bewoners van deze Tramonta- worüngen tijdig over de ingrijpende veranderingen aan hun huizen to te lichten. Het project brengt zware financiële lasten met zich mee. Uit 's Rijks kas is een lening toegezegd ter grootte van de helft van de door het ministe rie vastgestelde kosten. Daarnaast - wordt een belangrijke bijdrage uit de gemeentekas gevraagd ter voorzie ning en dekking van de overblijvende kosten en voor betaling van de helft van de jaarlijkse annuïteit, die de rijkslening met zich meebrengt. Een gedeelte van de restauratiekos ten heeft overigens betrekking op de werkzaamheden, die tot het normale onderhoud gerekend moeten worden. De financiële lasten voor de gemeente worden nog verzwaard door het feit dat in het onderhoudsfonds van de Tramonta-woningen een tekort is ontstaan, omdat in de laatste jaren veel kosten moesten worden betaald om de woningen in goede staat te houden. Om het complex na de opknapbeurt op normale wijze te "kunnen exploite ren achten B. en W. het noodzakelijk het tekort in dit fonds op te heffen door een extra dotatie hiervoor in de restauratiekosten op te nemen. B. en W. vinden uitstel van de res tauratie niet verantwoord, omdat de bewoners reeds lang klagen over lek kage en houtrotiingsverschijnselen. Natuurtylc PLA.XENBONNEN halen bij; VLAARDÏNOEN De postduivenver eniging De Adelaar heeft deelgenomen aan het nationale concours vanuit st. Vincent over linz san. Drie dmven legden de af stand binnen 28 uur af. De snelste duif van De Adelaar was die van de heer H- Janse. (25.51.53 uur) tevens was dit de tweede duif in de Concours Combinatie Rotterdam. De heer L. de Clerck klokte één duif na 37.27,13 uur en één na 42 uur. Tenslotte klokte de duif van de arts C. Moerman af na 27.47.19 uur. uitslag: H. Janse en Zoon 1; L. de Ciereic 2; C. Moerman D. 4, 8. 11; L. de Clerck 6: H. Janse en zoon 7, 10; A. Koevermans 9. O VïiAARDdNGEN De Adelaar vloog vanuit Chateauroux (6W km.) en vanuit Pont St. lïoxense (320 km.) uitslag Cha- teauroux: L. de Clerck 1; Mevrouw van Kuijk 2. 8. 9. 14. 17, 21. 23. 25, 28: J. V. Everdingen 3; J. A. Tuinder ea Co. 4, 3, s. 16. Uitslag pont St. Maxensc: E. Bouman l. S, 9, 14; M. Schippers 2: Mevrouw Van K-uyk 3. 21, 23; "B. v. Beveien 4, tl, 24; D. Vink 6. Zaterdag van 7.45 tot 8.45 duiven Inkor- ven voor vlucht uit Stirvimers porses (330 km.) en van 13.30 tot IS uur Jonge duiven voor viudht uit Roosendaal. KOEK, VAN HOLLAND De leerlin gen van d« Mavoschool hebben hun Jaar lijkse tennistoernooi weer achter de rug. In -de finale won Dlni Oa-gesteta met 6—4. 6—4 van Karin van Balen en Jan Zwart met 6—3, 6—3 van cees de Haan. KOEK VAN HGCULAN© Omdat de voetbalvereniging Hoek van Holland het volgend seizoen weer gaat spelen op de velden aan de Zekkenweg, worden de Hoekse Boys alleengdbruikers van het ge meentelijke sportpark. Dat houdt ln. dat zij een overnamebedrag van ƒ6099.- moeten betalen voor de kantine, inmiddels hebben de sport lief nebbe r% toet geld bij elkaar «e - bracht door middel van een oud-papier actie en de verkoop van pennen en obliga ties. ft ïf|

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1