Uitgebreid vakantieprogramma Vlaardingse jeugd hoeft zich niet te vervelen jongeren niet in tor Messetrekker aangehouden Herstel van gevels stuit op problemen Goed onderkomen voor de Schiedamse kabouters mmm Geldmarkt nog steeds krap Ere-medaille voor typograaf van Verboom NV Ministerie trekt toestemming in: Griekse reder bestolen Trein uit rails: barman gedood 8 Openingstijden brug zijn in onderzoek Brand in balen katoen aart Lekkade SYNRES NEDERLAND NV Ds. Janssen gaat naar Naaldwijk Drie branden in Schiedam Woningen voor ghandicapten in Holy-Noord Experimenten mislukten IN PROVENIERSHUIS Zilver voor jubilaris bij Sprij Productie Van de Hoek fot Vlaardingen NIET MEER ZELF GIREREN VLAARDINGEN Het Comité Jeugd vakantie vreugd van de Stichting Vlaardingse Gemeenschap heeft een uitgebreid program ma samengesteld voor degenen, die in de periode van zaterdag 18 juli tot en met zaterdag 8 augustus niet buiten de stad zijn. Het programma is samengevat in een boekje dat tegen betaling van 45 cent verkrijgbaar is in het VVV-bureau aan de Westhavenkade. COMPUTER TEN DIENSTE VAN DE ABONNEES. Excursies Loevestein Wedstrijden Diamanten biiiidspaar Weekstaat Ned. Bank Geen geld Stichting vraagt bijdrage voor vakantiefeest Kink Zo vlogen de duiven Rotterdam-Europoort in Duisburg DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 2 WOENSDAG 8 JULI 1970 I, VLAARDINGEN Op 3 mei 19*20 trad de heer L. Bel in dienst van het bedrijf van Verboom Handelsdrukke rij N.V. aan de Paterstraat 26 alhier. In verband met het 50-jarig dienst verband van de heer Bel, is hij on derscheiden met de eremedaille in 'ilver, verbonden aan de Orde van Oranje. Het eremetaal werd hem door wethouder A. Walstra tijdens een feestelijke bijeenkomst die werd ge houden in zaal Singel, opgespeld. De heer Bel staat bekend als een bekwaam typograaf, die zijn werk verricht tot volle tevredenheid van zijn superieuren. Kwaliteiten zoals ijver, evenwichtigheid, sociaal voe lend en kameraadschappelijke om- rang met anderen, kenmerken de heer Bel, die bovendien met de tijd is meegegaan voor wat betreft de snelle ontwikkeling en de gecompliceerd heid van het grafische vak. Deze kwaliteiten werden tijdens de bijeen komst nog eens door diverse sprekers beiadrukt. HOEK VAN IfJLLAND Voor de derde maal zal zaterdag 11 juli. een ieugdhengelconcours worden gehou den voor de jeugd tussen zes en der tien jaar. Vrijdag is er van zeven uur tot half negen gelegenheid zich te la ten inschrijven op het VW-kantoor aan de Rietdijkstraat. Kosten 1 per persoon. Natuurlijk is „Stuif in - Stuif uit" weer aantrekkelijk voorbereid. Be halve de auto-racebaan is er dit jaar ook een voetbalspel. En dan vanzelf sprekend kan men knutselen, plak ken, schilderen en houtzagen. Gedu rende de drie' weken is „Stuif in - Stuif uit" in het weeshuis geopend van maandag tot en met vrijdag van 10 tot 16 uur. De toegangaprijs be draagt 0.75 of 3 voor een 5-dagen Op de dinsdagen 21 en 28 juli staat een excursie op het programma naar het politiebureau aan de Delftseveer. Geïnteresseerden worden op dins dag 21 juli en op vrijdag 24 juli in de gelegenheid gesteld om de werf Gusto te Schiedam te bezoeken, Deze werf is gespecialiseerd in het bouwen van baggermolens, vooreilanden en drij vende kranen. De reis wordt per fiets gemaakt. Vertrek vanaf het stadhuis te Vlaardingen om 8.15 Uur. Op woensdag 22 juli staat ee nuit- stapje op het programma naar het Nationaal Automobiel Museum te HOEK VAN HOLLAND De vreugde van de niet bij verenigingen aangesloten jongeren is de bodem in geslagen. Het ministerie van defensie heeft laten weten, dat de al gegeven toestemming de torpedoloods aande Berghaven voor activiteiten beschik baar te stellen, wordt ingetrokken. De bouwstop bij dit ministerie noodzaakt het de loods zelf te gebruiken voor opslagruimte. (Van een onzer verslaggevers! ROTTERDAM De recherche heeft een 28-jarige zeeman gearres teerd, die vorige week in een huis aan de Westerstraat zijn ex-vriendin met een aardappelschilmesje steek wonden had toegebracht. De 33-jarige vrouw werd tot vier maal toe in de rug in de linkerzij gestoken. Zij moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. Na de steken te hebben toegebracht vluchtte de man het huis uit. De toe standvan de vrouw is niet ernstig. (Van een onzer verslaggevers) RQTTEiRDAM Uit de hotelka mer van een 45-jarige Griekse reder is een platina ring met een waarde van 50.000 gestolen. Voorts ver dween uit de bagage van de Griek een gouden armband ter waarde van f 4000 en ongeveer 1000 aan buiten lands geld. De reder heeft bij de poli tie aangifte gedaan. De sieraden en het geld zijn ver moedelijk gestolen terwijl de Griek in zijn niet afgesloten kamer lag te slapen. s BRUSSEL De internationale trein van keulen naar Oostende is gisterennacht bij melle in Vlaanderen een verkeerd spoor opgereden, na door een signaal gereden te zijn wat vermoedelijk als gevolg van een be- dieningsfout niet brandde. De locomotief en alle zes wagons rijn uit de rails gelopen en van het talud gevallen. Er zijn 34 gewonden onderweg vijf ernstig. De barman van het restauratierijtuig is om het leven gekomen. Hij kon het rijtuig, dat in brand gevlogen was, niet tijdig verlaten. De ravage was zo groot, dat men verwacht enkele dagen nodig te hebben om alles op te ruimen.. Zoals bekend was het plan, dat de jongeren met ingang van dit najaar de loods zouden kunnen gebruiken. Daaraan was een lange tijd van zoe ken naar een geschikte ruimte voor afgegaan. De plannen waren al in zo vergevorderd stadium, dat officieus al bekend was, dat de gemeente Rotter dam ƒ20.000 beschikbaar zou stellen voor inrichting van de loods. Ook de jongeren zelf hadden al de nodige spullen verzameld om van de loods een aantrekkelijkGG onderko men te maken. Jan Hendrikse, een van de voormannen van de groep, vertolkt de teleurstelling van de jon geren als hij zegt: „We hadden ons er zo op verheugd. Toen we deze week het bericht uit Rotterdam kregen was het alsof er een toom insloeg". Zijn -vriend Frank Dam: „We hadden al, van alles bij elkaar en nu opeens komt dit..." Ook wijkraadsvoorzitter L. van der Houwen kan het bericht van het mi nisterie moeilijk verwerken. „Ik kan me voorstellen, dat de jeugd diep te-, leurgesteld is," zegt hij. „Defensie be schikt in de Hoek over diverse ge bouwen, Met een beetje passen en meten was de torpedoloods best vrij- gebleven en had men het materiaal in de andere ruimten kunnen opslaan. Ik heb het gevoel dat we worden te gengewerkt en daar voél ik niets voor. We zullen contact opnemen met staatssecretaris Haak; zodra die terug is van vakantie". Overigens toont men zich ook in de Rotterdamse gemeentekringen ver baasd over de plotseling afwijzing van het ministerie, maar daarmee is de actiegroep „Open Jeugdwerk" niet geholpen. Het hek van de torpedo loods blijft desondanks gesloten.. ZWIJNDRECHT/DORDRECHT Naar aanleiding van een brief van het Zwijndrechtse college van B en W aan de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat is meegedeeld, dat een onderzoek aan de gang is naar de mogelijkheid tot wijziging van de. openingstijden van de brug over de Oude Maas. Hierbij zullen de belangen van de scheepvaart en de openingstijden van de spoorbrug ook nauwkeurig beke ken worden. Binnenkort worden de resultaten van het onderzoek bekend gemaakt. (Vaneen onzer verslaggevers) BOTTERDAM De brandweer is dinsdagavond twee uur lang in touw geweest om een hardnekkige brand m een aantal balen katoen te bestrij den Omstreeks kwart voor acht werd de brand ontdekt. Op de kade lagen m balen katoen waaruit rook kwam, Aan het blussingswerk is behalve d°or de Rotterdamse brandweer ook deelgenomen door de Havendienst II. Om 12.48 kon het sein inrukken worden gegeven. Van de balen katoen was op dat moment alleen nog een waterige massa over. De schade wordt geraamd op/70.000. Maand- en kwartaalabonnees krijgen een (door de computer vervaardigde) kaart toegestuurd. Een steeds meer toegepaste moderne methode. WIE GIRO HEEFÏ kan met deze kaart zonder korten het abonnements geld naar ons bureau laten over schrijven. Men kan ook de kaart van hand tekening voorzien en aan z'n bank afgeven. WIE GEEN GIRO HEEFT kan met deze kaart aan het postkantoor be talen. Een deel van de kaart krijgt u dan terug als kwitantie ten bewijze dat u hebt betaald. In plaats van aan het postkantoor kunt u met deze kaart ook aan het kantoor van de krant betalen. Men kan ook als men geen giro heeft de kaart van handtekening voorzien en aan z"n bank afgeven. Wie ons machtigde om per AUTOMATI SCHE GIRO het abonnementsgeld van zijn rekening af te schrijven, valt na tuurlijk bulten deze regeling. Leischendam waar een grote collectie antieke auto's is te zien, met daarbij behorende klederdrachten. In de mid daguren zal een bezoek gebracht aan het dierenpark te Wassenaar. Verder s er de speeltuin voor de liefhebbers. Men vertrekt om 8 uur van het stad huis jbrood meenemen). De kosten bedragen ƒ3.50 voor kinderen tot en met 14 jaar en 5 voor ouderen. Verder vermeldt het programma op woensdag 22 juli ook nog een excur sie naar hét Unilever Research Labo ratorium en op woensdag 29 juli een naar de Verenigde Glasfabrieken te Schiedam. Het districtspostkantoor te Rotter- Het districtspostkantoor te Rotter dam kan op donderdag 23 juli worden bezocht in de morgenuren en op vrij dag 24 juli in de avonduren. Kosten Jl. Op de vrijdagen 24 juli, 31 juli en 7 augustus zullen middagtochten wor den gehouden met de logger „De Dol fijn" op de Noordzee. Eerst zulien dan diverse modellen van visserij- schepen in het Visserijmuseum wor den bezocht en dat gaat de reis per bus naar Scheveningen. Op woensdag 29 juli zal een avondtocht. Deelname voor knideren tot en met 14 jaar 14, daarboven 6 per persoon. De zaterdagen 25 juli, 1 en 8 augus tus zijn gereserveerd voor uitstapjes naar het natuurreservaat „De Een denkooi". De kosten bedragen slechts een kwartje, een bedrag dat ten goe de kome aan het fonds „Olie-slacht offers". Een bezoek aan de bloemenveling te Honselersdijk staat voor maandag 27 juli op het programma. De bussen vertrekken om 8.30 uur vanaf het stadhuis en men hoopt omstreeks 12 uur weer terug te zijn. Het midde leeuwse Slot Loevestein is op dinsdag 28 juli te zien voor jong (ƒ3.50) en oud ƒ5.-). De tous vertrekt om 9 uur vanaf het stadhuis en wordt te 16.30 uur weer terugverwacht. Op de te rugweg wacht de deelnemers een rit door het molengetoied van Kinderdijk. Op woensdag 29 juli kand e jeugd gaan zien wat de brandweer allemaal nodig heeft om een brand te kunnen bestrijden. Er zijndan tevens spring- demonstraties met redlijnen en een demonstratie met een autoladder. naar het Noord-Brabantse Drimme- ten gaat fret op donderdag 30 juli Vandaar is er gelegenheid voor een tocht met de „Zilvermeeuw"' door de Biesbosch. Verder vermeldt het vakantiepro gramma uitstapjes .haar Chevron te Pernis en naar het brandweermu- seum te Hellevoetsluit op de woens dagen 29 juli en 5 augustus. Maandag 3 augustus een tocht naar het recrea tiepark Linnaeushof te Bennebroek, dinsdag 4 augustus naar het vliegveld Zestienhoven, woensdag 5 augustus naar het Evoluon te Eindhoven, vrij dag 31 juli en donderdag 6 augustus naar Wilton-Feijenoord te Schiedam, donderdag 6 augustus naar het mu seum voor Land- en Volkenkunde te Rotterdam, vrijdag 7 augustus naar de Efteling te Kaatsheuvel, terwijl op woensdag 29 juli een waiidelmars wordt gehouden waarbij met name de Holy wijk zal worden' bezocht. Tenslotte staan nog op het pro gramma: spuitwcdstrïjden, straatte kenwedstrijden, minigolf, een dieren- show, een ruilbeurs, judosport, hen- gehvedstrijden, een poppenkast en een lampionnenoptocht. Op' zaterdag 8 augustus volgt tot besluit een grote show met veel muziekop het dan verlichte marktterrein aan de Broek- Een chemische industrie gericht op de produktie van kunst harsen voor de verf-, drukinkt- en plasticindustrie, vraagt wegens verdere uitbreiding: SCHIEDAM Ds. J. G. Janssen, Hervormd predikant in Schiedam heeft het beroep dat de Hervormde Gemeente van Naaldwijk op hem had uitgebracht aangenomen. Hg krijgt in Naaldwijk de patoralè zorg over de buitengewone wjjkgemeente in wor ding en is de derde Hervormde pre dikant die in een tijdverloop van en kele maanden Schiedam gaat verla ten. Ds. A. Ie Coq, jeugdpredikant van Schiedam, neemt op 2augus;us af scheid van Schiedam en wordt een week latér bevestigd in De Bilt (U). Ds. J. W. Zimmerman vertrekt kon daarna naar bet Utrechtse IJsselstein waar ook" hij komt te werken in de buitengewone wijkgemeente in wor ding. Over de datum van net afscheid var. ds. Janssen is nog niets bekend. IN 3-PLOEGEND1ENST MET VRIJ WEEKEND o.m. voor het aftappen van ketels, het bedienen van weeg- apparatuur en het laden van tankauto's. Deze functie biedt aan hen, die over aanleg en capaciteiten beschikken (ook ongeschoolden) goede mogelijkheden om promotie te maken naar hoger geklasseerde en dus nog beter beloonde functies, zoals ketelwerker, operator, controle- laborant. De arbeidsvoorwaarden zijn uitstekend {bijv, 6,8% vakantie toeslag, kerstgratificatie, enz.). In een persoonlijk gesprek geven wij U graag - geheel vrijblijvend-uitvoerige inlichtingen. U kunt hiervoor dagelijks op ons bedrijf terecht. Sollicitaties, mondeling of schriftelijk, te richten aan de afd. Personeelszaken (tel. 01747-2641), Siachthuisweg 30, Hoek van Holland. m SCHIEDAM Bij de 1MKO aan de Noordvest ontstond gistermorgen brand in de afzuiginstallatie van. pin da's. Men vermoedt dat oververhit ting de oorzaak Is geweest De scha de, in totaal geschat op 1500, bestaat uit een verbrande afzuiginstallatie. De brandweer, onder leiding van commandant D. de Jager, was snel ter plaatse met drie bluseenheden. Een van deze wagens was voldoende om het brandje onder controle te krijgen. Verder moest de brandweer nog in actie komen in het pand Prof. K, O.- -laan 79, bewoond door mevrouw G. Zij was weggegaan maar was verge ten een steelpannetje met melk van het gas te halen, waardoor er een flinke rookontwikkeling ontstond. Door de stank werd de buurvrouw gewaarschuwd, die op haar beurt de politie alarmeerde. De schade is ge ring. Een derde brandje ontstond in een slooppand aan de Verbrande Erven. De brandweer had een nevelstraal en ruim een half uur nodig om dit brandje te blussen. De oorzaak van deze brand is onbekend. VLAARDINGEN Ten behoeve van minder validen, worden in de on derbouw van het in aanbouw zijnde complex van 725 E.L.N.-woningen in Holy-Noord, een aantal woningen ge schikt gemaakt voor bewoning door gehandicapten. Gegadigden voor een van deze wo ningen wordt verzocht zich in verbin ding te stellen met de gemeentelijke sociaie dienst, Fransenstraat 31, afde ling sociale dienstverlening (eerste etage). In overleg met diverse instan ties zal dan worden nagegaan of toe wijzing van een dergelijke woning de aangewezen weg is. SCHIEDAM De heer en me vrouw Van der Stap-Couwenberg, die gisteren 60 jaar waren getrouwd, hebben 's middags bezoek gekregen van mevrouw H. Roelfsema-Poevszra, de echtgenote van Schiedams burge meester. Het echtpaar heeft vier kin deren, tien kleinkinderen en drie achterkleinkinderen. De bruidegom was 27 jaar als timmerman in dienst van de gemeente en is 40 ja u* lid geweest van de muziekvereniging Sint Ambrosias. VLAARD1NGEN Het socialisti sche gemeenteraadslid A. G. Kloots heeft B. en W. gevraagd hoever de herstelwerkzaamheden aan de ge- meentewoningen in de Babberspolder zijn gevorderd. Ook wil hij weten hoe het staat met het beloofde ophogen en repareren van de straten in die wijk. Met het herstel van de gevels van de woningwetwoningen zegt het col lege nog niet veel te zijn opgeschoten. Er zijn verschillende proeven geno men om de kapotte gevels te repare- (Van een onzer verslaggevers) 1 SCHIEDAM Het uit de 18e eeuw daterende Proveniershuis aan de Schie, dicht bij de brug krijgt binnenkort voor een gedeelte andere bewoners. Dit oude gebouw, dat hoog op de lijst van Monu mentenzorg staat, bestaat uit tal van hofjes en een hoofdgebouw. Doordat het al zo oud is en er in tal van jaren niets maar aan is gedaan, biedt het maar weinig comfort In de loop der jaren zijn de bewoners, voor het merendeel oude tot stokoude Schiedammers vertrokken of overleden en het leeggekomen monumentale pand leent zich uitstekend voor de bundeling van de talrijke Schiedamse culturele verenigingen. Zo liggen er nog steeds plannen, het pand Inwendig grondig te restau reren en er dan o.a. het kantoor van de Schiedamse Gemeenschap en VVV in onder te brengen. Voordat hiertoe kan worden overgegaan, moet er ech ter voor een kapitaal aan het gebouw worden verbouwd en aangezien de gemeentefinanci aderlating niet toe laten, is de grote verbouwing op de lange baan geschoven. Indien deze plannen kunnen wor den gerealiseerd men hooptert.z.t. toch toe over te gaan iserinhet Proveniershuis ook plaats voor ande re culturele manifestaties, zoals het i stichten van schildersateliers en werkruimten voor beeldhouwers. Voorlopig kan dit echter niet door gaan en aangezien er van een groot scheepse inwendige restauratie wel licht de eerste jaren niets zal komen, heeft men twee woninkjes verhuurd aan de Schiedamse kabouters, die vanuit deze huisjes 'nun Oranje Vrijs- taat-gedachte aan de Schiedamse in woners willen duidelijk maken. Voordat de zaak wordt verhuurd heeft men de monumentale gevel, die nog hoger op de lisjt van Monumen tenzorg staat, in de steigers gezet. De afdeling onderhoud van de Gemeen telijke Woningdienst, die-met dit jar- wei bezig is, is hiertoe overgegaan omdat de muurankers in de loop der jaren zijn verroest en moeten worden vervangen. Men maakt tevens van de gelegen heid gebruik om de voorkant van het Proveniershuis een flinke schoon maakbeurt te geven en de voorgevel opnieuw te voegen, zodat deze weer een grsai aanzicht krijgt. Is dit karwei geklaard, dan krijgen de Schiedamse kabouters twee wo ninkjes in huur. Zij willen in één van de woninkjes een actiecentrum ond3rbrengen. De moeilijkheid is ech ter, dat de kabouters financieel nu niet bepaald draagkrachtig zijn. Maar men haalt het puntmutserige volkje niet bepaald het vel over de neus. Zij krijgen de twee woninkjes voor de lage huurprijs van 40 per maand. AMSTERDAM De verkorte ba lans van de Ned. Bank laat over de afgelopen week niet veel veranderin gen van betekenis zien. De recordstand van de circulatie werd gehandhaafd en aan het sterk verhoogde niveau van de vorige week is nog ƒ1,4 min. toegevoegd. Daarmee staat de biljettenomloop thans op ƒ9663,1 irtln. De schatkist is versterkt met 28,8 min. tot 57,0 min. Aan het saldo van de banken werd 3,9 min. toegevoegd, waarmee dit werd verhoogd tot ƒ144 min. Te vens hebben de banken voorschotten opgenomen tot een bedrag van ƒ221 min, waarmee het bedrag aan voor schotten weer flink omhoog is gegaan tot ruim 464 min. De goudvoorraad bleef onveranderd, de deviezenreser ve nam toe met ƒ15,6 min. Goud en deviezen samen staan nu op 7703 min. De geldmarkt is krap en hierin ziet men voorshands geen wijziging ko men. De eerstvolgende dagen van de ze maand zal er in de toestand op de geldmarkt vrijwel niets veranderen en pas omstreeks het midden van de maand kan een kleine verlichting ontstaan door de uitkeringen aan de gemeenten. Stand van het schatkistpapier: Schatkistpromessen 1.515.200.000 (6/7) 1.689.200.000 (29/6), schatkist- büietten ƒ5.182.800.000,- (6/7) 5.212.300.000,- (29/6). ren. Zij zijn alle mislukt. Het laatste experiment het bekleden van de gevels met een laag kunststof be haalde ook niet het gewenste resul-, taal Na enkele' weken bleek de be schermende laag ernstig te zijn be schadigd. Er wordt naar een andere oplossing van het gevelprobleem ge zocht. De gemeente heeft verder een begin gemaakt met het schilder en ontroestingswerk. Met 350 huizen zijn. de schilders alklaar. Activa: Goud Vorder. In goud. enz;. Buiten! betaalmidd. GIdsvorder, op buit. Papier in disconto Papier d. bank gek. Voorsch. en beien. Neder! munten Passiva: Bankbiljetten 's Rijks schatkist Banken in Neder! Andere ingezetenen Banken in buiten! Andere niet-tngez. Saldi buit. geld Totaal gouden dev. tvaarv. coiwertibel Dekkingspercentage 6/7 29/6 (in duiz. guldens) 6.233.902 6.233,90! 1.12247» 1.116403 327 343 4.434 187 317469 343.176 1.844.403 2.019.535 454.204 242.356 37.168 35.249 9.863.065 9.661.657 57.011 28.186 144.050 140.183 41.340 47,311 46.680 51,289 13.484 15.853 3.781 3.798 7.702.555 7.686.932 1.122.706 1.116.627 77.85 77.37 Natuurlijk Platenbonnen halen bij G. P. VAN DAAIEN Jr. Wat het ophogen en repareren van. de straten betreft laten. B. en W. wei nig optimistische geluiden horen. We gens geldgebrek is men daar nog niet mee begonnen. Er is wel een werk- schema ontworpen, terwijl de raad - enige tijd geleden al een krediet be schikbaar stelde. Zodra er geld is willen B. en W. beginnen, maar wan neer het schip met de zilveren dub beltjes binnenkomt weet het college nogniet. SCHIEDAM De Katholieke Stichting voor Sociaal Culturele Ar beid St. Franciscus Liefdewerk hééft per brief een beroep gedaan op de Schiedamse bevolking mee te werken aan het welslagen van de activiteiten:: di. 'zij voor de vakantie heeft georga niseerd. De stichting schat dat vijfhonderd kinderen hierbij betrokken zullen zijn en heeft een kunstmarkt, sport dagen en ridderspelen georganiseerd. In de brief wordt ter bestrijding van de kosten gevraagd ƒ7,50 te stor ten op giro 31.83.33, ten name van de Stichting St. Franciscus liefdewerk, Wattstraat 74b te Schiedam. VLAARDINGEN Veertig jaar geleden trad de heer M Sprij in dienst van Sprij Productie N.V. te Vlaardingen. Reden om de heer Sprij te huldigen op het bedrijf aan de Westhavenkade. Hoogtepunt van deze bijeenkomst was het moment waarop de heer Sprij werd onderscheiden met de ere medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Wethouder. A. Walstra speldde hem de onder scheiding op. De jubilaris, die op 8 juli 1930 in dienst trad van Sprij Productie N.V., heeft diverse functies bekleed. Gedu rende de laatste twintig jaren was hij magazijnmeester, een functie d'e hij op bijzonder accurate wijze en met veel toewijding vervulde. Hij had een groot aandeel in de oprichting van de personeelsvereniging, die momenteel 120 leden telt en ook heeft hij een groot aandeel gehad in de oprichting van sociaal fonds. Inmiddels dreigde een adder onder het gras: geen van beide Schiedamse kabouters is meerderjarig en dus handelingsbekwaam, zoals dat in offi- ci termen heet, want ailt m zij die meerderjarig zijn, mogen volgens de wet een huurcontract tekenen. Maar ook dit probleem is weer verholpen, want de lijsttrekker van de kiesbe weging Votum, Hein de Koster, heeft zich als „procuratiehouder" van de Schiedamse kabouters aangediend. Hein had zich met zijn kiesbewe ging kandidaat gesteld voor de Schie damse gemeenteraad; hij haalde ech ter nog geen 100 stemmen en kwam er niet aan te pas. Maar zijn Votum heeft zich inmiddels uitgebreid en omgedoopt in Schiedamse kabouters en Hein de Koster is al lang „hande lingsbekwaam", zodat hij zijn hand tekening onder het huurcontract kan zetten. Het kabouterhoofdkwartier kan dus binnenkort worden overgebracht van dc Mariastraat, een onderkomen van de eerder genoemde Hein de Koster, naar het Proveniershuis. Daar zal ook ongetwijfeld het kabouterpersbureau „Eerlijk duurt het langst" worden ge vestigd, het bureau dat niet te spre ken is over de Schiedamse samenle ving. VLAARDINGEN Twee concoursvluch- ten werden gehouden door de postduiven- houdersvereniging De Adelaar. De jonge duiven vlogen vanuit Roosendaal <48 km.), vertrek 9.15 uur: aankomst eerste duif 9.54.16 uur; aankomst laatste prtjsdull 10.96.30 uur. De beste 25 duiven waren van w. Boog 1. 24: H. Janse en zoon l, 5, 6, 10, 12. is: c. Moerman 3, 19: a Kocvermans 4. 22: J. Vink en co 7, 9. 13: D. Vink 8. 21; H. Plomp 11; J. v. Peer 14; b. blanker 16, 18; II. Verweel 17; P. Verhart 20; M. Schippers 23. 25. vertrek vanui: Suvrilllers Forses (345 km.) u uur: aankomst eerste dull 16.09.10 uur; aankomst laatste prilsduif 16.552» uur. Dc snelste duiven waren van mevrouw Var. Kuljk 1, 3, 8, 14. 35: J Vtnk en Co 2. 9. 17; P. v. oeveren 4. if: B. v. Beveren 5. 7: A. Noordhoek 6; C. Whberg 10, 20; H. Janse en Zn. 11. li, 18. 24: J. smlts 12, 13.: 15, 19: c. Voets 21; M. Schippers 22; J. Breur 23. woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur inkor- ven voor de vlucht vanuit Rutlex (Tïo km.). Zaterdag tussen 9.30 en 11 uur Inkor- ven voor de jonge duiven vlucht vanuit Kath. Wavcr. ROTTERDAM Met de se mi-rei zende expositie Rotterdam-Europoort heeft de gemeente Rotterdam deelge nomen aan de ten toonstelling DU"!0 in de Merkatoxtoalle in Duisburg. De ze tentoonstelling, die drie weken duurde, betrof Duisburg «1 een aan tal bevriende havensteden. Rotterdam-Europoort trok nege ntigduizend bezoekers.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1