Verzorgingstehuis voor geestelijk gehandicapten Plein Vlaardingen-Oost deels geasfalteerd ruim twee ton Spieringshoek: woeste vlakte na de brand Instructiebad verhuurd aan Sportfondsenbad LUNAPARK HOEK VAN HOLLAND „De meute' heeft een ,Bush~kamp B. Osseman overleden mnnwmm jwjpHRWp w ww *mnf*mmmmmnm&wmmmm* Je miss is pa dertienjaar Erepenning van Numansdorp voor raadslid Volgende week voor verkeer klaar Terugloop bevolking Spoedig benoeming politiecommissaris in Vlaardingen? Straatvoetbal in De Hoek Numansdorp koppelt besluit aan verhoging personele belasting Gepensioneerden Nieuwbouw naast Barendrecht's sporthal Ruim en riant Goedkeuring Zeer korte agenda voor raad Westmaas Aantal vreemdelingen in Vlaardingen stijgt Tour van Drie het werk plaats hebben. Volgend jaar augustus hoopt men de eer ste gehandicapten te kunnen verwelkomen. Afscheid burgemeester Wegstapel van Haastrecht VRIJ ENTREE (Riétdijkstraat- tegenover Hotel America) van 25 JULI tot 9 AUGUSTUS A.S. Dagelijks geopend Vrij entree BUSH Rötkapchen j de rotterdammer (Van een onzer verslaggevers) BARENDRECHT De pro testants christelijke stichting te huizen voor geestelijk gehandi capten IJsselmonde-Oost hoopt nog dit jaar een flink stuk van haar nieuwe inrichting in Ba- rendrecht gereed te hebben. Het bestek en de tekeningen zijn klaar. Begin volgende maand zal de openbare aanbesteding van NUMANSDORP Het AH-raads- lid L. Groeneweg is dindsagavond tij dens de vergadering van de gemeen teraad onderscheiden met de erepen ning van de gemeente. Hij kreeg dec belangrijke gemeentelijke onderschei ding in de waarschijnlijk laatste bij eenkomst van de raad in zijn oude samenstelling. De burgemeester wees op de grote verdiensten van het scheidende raadslid die van 1946 af .zitting heeft gehad in de raad voor de Xumansdorpse gemeenschap. De echtgenote van de heer Groenweg, die ook aanwezig was, kreeg een fraai boeket aangeboden. Ook de heer L, v.d.d Heuvel (CHU), die raadslid is geweest van 1958 tot 1962 en van 1965 tot heden, werd bedankt voor de ver richte werkzaamheden in het belang van de gemeente. De beide raadsle den die gemeend hebben hun plaats te moeten afstaan aan jongeren, zul len op 1 september a.s. worden opge volgd door de heren F. Groeneweg (ARP) en J. Bergwerf (CHU). Eerder had de raadsvoorzitter een opsomming gegeven van de zaken, die gedurende de afgelopen zittings periode zijn totstandgebracht, oazls de bouw van de mavoscholen en de vaststelling van het bestemmingsplan „Verlorendiep-Zuid". De heer L, Kuipers (PvdA) bracht namens de raad de scheidende raads leden dank voor de samenwerking, waarin ondanks politieke menings verschil de persoonlijke verstand houding altijd goed is geweest. Ook de heren L. Groeneweg en L. v.d. Heuvel, die tevens vele jaren zit ting hebben gehad in allerlei gemeen telijke commissies, voerden uitgebreid het woord. Het verzorgingstehuis, dat vlak naast Sportzaal Vitaal moet komen te staan, biedt plaats aan 24 gehandi capten van 18 jaar en ouder. Het/te huis is voornamelijk bedoeld voor werkende mannen en vrouwen, die om de een of andere reden niet meer dagelijks in dc huiselijke kring krui nen verblijven. De verzorgingskosten gaan ƒ31,80 per persoon per dag be dragen. Het gebouw dat is ontworpen door liet Hellevoetse ingenieurs en archi- tektenbureau Lageweg en Houteka mer wordt gedeeltelijk in verdieping- bouw, gedeeltelijk gelijkvloers opge trokken. Naast .12 eenpersoonskamers en 4 driepersoonskamers komen er hoeken, ontspanningsruimten, eer. eetkamer, woonruimte voor de leid sters en kamers voor doktersonder- zoek en administratie. Het tehuis wordt ruim en riant van opzet. Alles wat maar tot een goede verzorging van de gehandicapten kan bijdragen heeft het stichtingsbestuur in het ge bouw ondergebracht. De plannen voor het tehuis dateren van drie jaar terug, toen de Christe lijke Oudervereniging Philadelphia via kerkelijke weg de oprichting van de stichting in Barendrecht wist te bewerkstelligen. Het bestuur, be staande uit voorzitter A. van t Hof, secretaris M. Brienen (beiden uit Ba rendrecht) en penningmeester K. Hoegen (uit Ridderkerk) wist binnen anderhalf jaar de plannen rond te krijgen. Dc vereiste goedkeuringen van allerlei overheidsinstanties lieten echter op zich wachten. Nu ook die allemaal binnen zijn kan het bouwen spoedig beginnen. De financiering levert geen problemen op. Aan giften en opbrengsten van akties heeft het bestuur momenteel een goede 60.000 in kas. De rest van het geld hoopt men zonder veel moei te via enkele akties binnen te krij gen. HAASTRECHT In verband met zijn benoeming tot burgemeester van Zoetermeer zal de heer J. W. VVeg- stappl vrijdag 14 augustus afscheid nemen van zijn gemeente. Dat ge beurt des middags om 3 uur in een buitengewone vergadering van de gemeenteraad. WESTMAAS De gemeenteraad zal dinsdag 4 augustus niet iang ver gadering. De agenda vermeldt weinig spectaculaire zaken en van het enige punt dat tot discussie zou kunnen lei den de latere cafésluiting stelt het college voor dc behandeling uit te stellen tot 1 september. Verder zullen de geloofdsbrieven van de gekozen raadsleden worden onderzocht en zullen enkele medede lingen worden gedaan. Het college stelt voor de ingekomen brief van de Raad van Europese Ge meenten om toetreding tot de raad, voorlopig voor kennisgeving aan te nemen, - omdat de samenwerking in regionaal verband ook nog wel enige verbetering behoeft. Jiet van VLAARDINGN - In de recon structie van het verkeersplein Vlaar- dingen-Oost zal, dank zij onder ande re het hoge werktempo van dc aan nemer P. C. Zanen NV uit Heemstede en de gunstige weersomstandigheden in de afgelopen weken, nog voor de boüwvakanties )2T juli tot 10 augus tus), een belangrijke fase worden be reikt. (Vaneen onzer verslaggevers) SCHIEDAM De politie is giste ren de hele dag bezig geweest met uit te zoeken, wie de stichters zijn ge wékt van de brand in de houten noodiokalen van de K.K. Scholenge meenschap Spieringshoek. Voorlopig gaat men er van uit dat de brand, niet een schade van meer dan twee ton, is aangestoken door de jeugd. De politie gaat hiervan uit, omdat jjlak bij de brand de jeugd een' hut beeft gebouwd. Van de eertijds zo vrolijke scholen gemeenschap resten nu alleen nog waar enkele verbrande balken. Aan e achterzijde staat echter het nieu we schoolgebou wdat enige tijd gele den ia gebruik is genomen. De foto toont de woeste viakte die ntstond nadat de houten bebouwing in de as was gelegd. Rechts de over blijfsels van de hut die kinderen heb ben gebouwd. SCHIEDAM Het bevolkingscijfer van Schiedam loopt langzaam terug. Waren er eind mei nog 83292 inwo ners, eind juni telde de stad 83280 inwoners. Opmerkelijk is ook dat Schiedam meer vrouwen dan mannen onder haar inwoners telt. Per eind juni wa ren er namelijk 41244 mannen en 42036 vrouwen in het bevolkingsre-1 gister ingeschreven. VLAARDINGEN i Waarschijnlijk wordt de heer B van Toledo, nu korpschef in Emmeloerd, commissaris van polite kt Vlaardingen. Het Ko ninklijk besluit waarin dit officieel wordt bekrachtigd kan binnenkort afkomen. Be heer Van Toledo is 48 jaar oud. Hij kwam in 1963 naar de Noordoost- polder, waar hij het politieapparaat opbouwde. Voor die. tijd was hij werkzaam bij de Rotterdamse politie op het bureau Marconiplein. In die periode was hij nauw betrokken bij het werk in Hoek van Holland. De stad Vlaardingen is hem niet geheel vreemd. Contacten met het korps heeft hij echter niet. Burgemeester mr. ,J Heusdens wil de ontkennen noch bevestigen, dat de heer Van Toledo commissaris van po litie in Vlaardingen wordt. „Het is hoogst onhoffelijk tegenover de Kroon nu al namen te noemen. Hét Koninklijk Besluit moet nog onderte kend worden door de Koningin.' Wan neer' het KB afkomt kan ik evenmin zeggen". De heer Van Toledo zelf, getrouwd met een vroegere Rotterdamse poli tieagente, hield eveneens een slag om ,de arm. „Ik kan niets officieel mee delen. Wel heb ik met alle instanties gesproken die bij de benoeming be trokken zijn. Enkele weken geleden nodigde minister Beemink me uit voor een gesprek. Sindsdien heb ik niets meer gehoord. In. spanning wacht ik het Koninklijk Besluit af'. Een tweede kandidaat voor de com- missarispost ia Vlaardingen is de Amersfoortse hoofdinspecteur Jansen. Ook hij onthield zich van enig com mentaar. De heer Jansen was in de oorlogstijd werkzaam in Vlaardingen. O In de haven van Elburg is giste ren. vermoedelijk als gevolg van een lekkende gasfles, brand ontstaan aan boord van een plezirjacht, waarbij gekomen is. De andre drie opvaren den, afkomstig uit Duitsland, raakten gewond. Het autoverkeer .zal weer gebruik ■kunnen maken van beide rijbanen van de Mr. L. ,A. Kesperweg, dié in middels zijn voorzien van twee van de in totaal vier'aart te brengen lagen asfalt. Omdat de kantopsluitlngen nog niet geheel zijn .voltooid, zal een inhaal - vérbod gelden totdat de derde laag asfalt is aangebracht. Fietsers en bromfietsers .zullen nog enige tijd van tijdelijke omleggingen gebruik moe ten maken, tóf dat over enkele wekén de rijwielpaden gereed zullen zijn: In het vroegenajaar zal de ver- keersregeliristallaiie worden aange bracht en kan het gehele werk wor den voltooid.De vierde en laatste laag asfalt wordt pas ongeveer een jaar later aangebracht. Eventuele in deze periode opgetreden onvolkomen heden zullen dan nóg worden her steld. VLAARDINGENHet aantal vreemdelingen dat is opgenomen in het bevolkingsregister bedroeg in juli 1968, 1162. Op 1; juli 1860 waren er 1482 vreemdelingen geregistreerd ih het bevolkingsregister en pèr 1 juli van dit jaar bedröèg het aantal 1805. Niet opgenomen in het bevolkings register worden vreemdelingen, die korter dan een half jaar nt Nederland verblijven en vreemdelingen, die het recht van diplomatieke immuniteit bezitten (consulair en ambassade per soneel). perspectieftekening Hellevoetihme ingenieurs- en areliitektenbureau Ir. C. P. Lageweg bi. en ir. J. Houvekanter b.i. van hel gezin; vervangend-tehuis dat in Ba rendrecht moet komen. Geheel links vooraan een dienstvleuge! met kamers voor directrice en leidsters, een zit hoek, een onderzoekkaroer en een administratieruimte. Li liét midden de hoofdingang en réchts daarvan aan de voorzijde een televisiekamer, een ziekenkamer en de grote keuken en aan- de achter zijde achtereenvolgens een zitkamer vrouwen, een eetkamer en een zit kamer mannen, alle gelegen aan een forse tuin. Het complex verrijst op een terrein van 2080 m2. Het te huis krijgt 35 bedden. HOEK VAN HOLLAND Attentie voor alle jongens in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar, die zo tegen het eind van de vakantie wel weer eens graag tegen een balletje schoppen. Maandag houdt het Comité Zomerac- tivitéiten," in samenwerking met de VW en de voetbalvereniging Hoekse Boys,een straatvoetbaltomooi op het gemeentelijk sportpark. De bedoeling is dat' dé jongens .uit een bepaalde wij'elkaar in een tomooi ontmoeten. Deelname staat ook open voor jon gens'die'in die tijd op het kampeer terrein ".'of de comping verblijven. De organisatoren zein bij voorkeur, dat jongens uit eé nbepaalde'buurt zelf ..een elftal vormen en zich dan opge- yen..bij de VW, het kantoor van de camping of op het recreatieoord. Het inschrijfgeld, bedraagt 1 per per soon. Nadere inlichtingen bij F. van der Kaaden, 's-Gravenzandseweg 251 of L. Bakker, Pres. Jan Leisstraat 35. hoek van holland oe natuur kenner Lex Molliger hield dinsdagavond ln dc zaal van de gereformeerde kerk een lezing met dia's over de natuur. Slechts 1 ongeveer dertig bezoekers gaven van hun •belangstelling Wijk. i NUMANSDORP - Het in het na jaar klaar komende instructiebad aan dc Nassaustraat wordt verhuurd aan de NV Sportfondsenbad Numansdorp. De gemeenteraad heeft dit dinsdag avond besloten met de stemmen van de heren P. Bijl, A. W. Groeneweg (beide s.g.) en L. Groeneweg (aar.) te gen. Voor het zover kwam diende de heer A. W. Groeneweg een voorstel in om dit punt van agenda af te voeren, omdat enkele onderdelen ervan, o.a. de in verband met de exploitatie van het bad voorgestelde verhoging van de opcenten op de personele belas ting, hem niet duidelijk waren. Burgemeester S. "W. Henry vond het echter logisch dat beide zaken werden gekoppeld. Toen de raad in 1969 het krediet van 350.000 be schikbaar stelde stemde hij in feite al met da bouw in, opperde hij. De heer Bijl voerde hiertegen aan dat hij destijds zijn stem aan de bouw heeft gegeven omdat hij in de veronderstelling verkeerde dat het bad door kaartverkoop zichzelf zou kunnen bedruipen. Hij en de beide heren Groeneweg bleven bezwaren houden tegen de koppeling van de beide zaken. A.r.-wethouder A. van der Waal lichtte zijn stem voor het voorstel toe met op te merken dat naar zijn me ning de raad zeggenschap moet krij gen over een eventuele openstelling op zondag. De voor partikuliere woningbouw bestemde grond in het bestemmings plan Verlorendiep-Zuid werd voor ruim 4,5 miljoen gulden verkocht aan de N.V. Bohemen in Voorburg. De ruim 350 huizen die hier worden gebouwd zullen uitsluitend voor fo rensen bestemd worden en op de overblijvende grond komen ongeveer 150 woningwet- en bejaardenwonin gen. De heer L. Groeneweg vond het voorbarig om nu al tot verkoop over te gaan, terwijl nog niet eens alle grond gemeente-eigendom is. Burge meester henry achtte het echter vol doende dat de grond voor de eerste fase van de bouw wel is aangekocht en dat de onderhandelingen met eige naren met wie nog geen overeen stemming is bereikt worden voortge zet. De heer Bijl kon zijn stem niet ge ven aan het krediet van bijna ƒ25.000 voor uitbreiding van het sportgebouw aan de Wilhelminastraat. Hij vond de jaarlijkse lasten van de gemeente ten gunste van de sportvereniging NSW al hoog genoeg. De heer P. Viskil (soc.) 'daarentegen zag de voorgenomen uitbreiding als een noodzakelijk gevolg van de aan leg van het derde sportveld. SGP-er Groenweg, die aanvankelijk beden kingen had, gaf aan het voorstel zijn stem, mede als honorering voor het feit dat de vereniging niet op zondag speelt. SCHIEDAM. Ank Huisman is weer met „haar jeugd" op stap. Dit jaar stuurde zij ons vanuit Beekber gen het volgende reisverslag van het kamp "van „DeMeute": Zaterdag om tien uur vertrokken we uit Schiedam. De reis verliep pri ma en toen we in Beekbergen aan kwamen zat de stenming er al aardig in. Om helemaal in kampsfeer te ko men is natuurlijk een feest nodig en aangezien er ier in de verre omgeving geen huis te kraken is, is dat een hippiefeest geworden. Dat hippies lief zijn voor elkaar wist u, maar dat üw kinderen zo fijn en geweldig leuk met elkaar omgaan is iedere dag weereen plezier om te zien. Het hippiefeest was fantastisch, 's Middags hebben we eerst kiezelste nen gezocht en beschilderd en daarna gevernist, zodat we 's avonds alle maal een hippe ketting van „schezel" beschilderd e kiezel hadden. Wist u overigens dat Ome Flip de eerste Hip was? Zijn levensgeschie denis hoort u wel 'als we terugkomen in Schiedam, 's Zondags zijn we naar de kerk gegaan en 's middags hebben we het van de strategische kant bekeken en het bekende „SaTtego" gespeeld. We waren wat nat na afloop, want het weer is huilen, maai1 de stemming wordt steeds beter, dus die bui regen hebben we voor lief genomen. 's Maandags was het weer nog slechter. Het kamphuis werd gepro moveerd tot -berghut, waarvan de eigenaar herdacht dat, dat hij al 25 jaar in zijn hutje boven .in de bei'gen zat. U begrijpt, daar moesten alle bergbeklimmers mét een bijdrage bij komen. Er waren gasten uit Amerika, die een klinkende, show gaven met Billy the Kid, tante Bets die een zeer kuizie voorstelling, gaf van een „real American striptease" en natuurlijk Hollanders en dé'plattelandsvrouwen uit Difenthe,die dan ook duidelijk lieten horen,-dat „Drenthe mien land" is. Vrouwen uit turkije voorspelden de toekomst en ais dat allemaal uit komt, hebben we een dominee in spé ln ons midden. En er was dé Oostenrijkse panto- ntimegroep uit tirol. Steit u zich voor: de oudste jongensgroep voor'het merendeel jongens van vijftien jaar die het sprookje „Rötkapchen" brachten. Het tableau compleet-met bomenmet misschien wel uw zoon die voor eikeboom speelde en één jongen; die zich achter' de bomen ake lig blies als wind. En de bomen maar wiegen... Roodkapje was erg lief om te zién: een rood truitje en een blauw rokje'met galgjes, zelfs onder haar (zijn) kapje nog wat krulletjes te zien. Kunt u het zich voorstellen? Het was groots! Dinsdag de fietstocht. Het was een tamelijk zware tocht, omdat de paden wat modderig zijn, m'aar iedereen fietsteer toch vrolijk oplos. Na-het avondeten hebben we alle maal-wat liggen uitrusten in de res pectievelijke tenten, want voor een dropping moet je fit zijn. En gewan deld dat we hebben, ontzettend! Waar de uitdrukking „geen hand voor ogen zien" vandaan komt, weten we nu ook. want het was pikdonker, maar daarom des te spannender Alle groe pen kwamen met enthousiaste verha len thuis, het een was nog geweldiger dan het andere. Eén groep was zelfs nagezeten door een paard. Het was weliswaar' waarschijnlijk een gezel lige oude knol van een groenteboer, maar dat kun je op het eerste gezicht in het donker nie zien. Gelukkig kwam' iedereen voldaan thuis en had iedereen'het reuzefijn gevonden. De volgende dag hebben we lekker uitgeslapen en kregen we ontbijt op bed; ook dat is wel eens lekker voor een keertje. En vandaag isdan de Olympische dag. Op het ogenblik, is iedereen druk bezig de hindemisbaan op te zetten. Van de ene boom naar dér1 andere via een touw, door autobanden klimmen, hordelopen over takkebossen enz. Misschien heeft u zich afgevraagd waarom er boven dit verhaaltje het woord „Bush" staat, maar dat is het stopwoord van het jaar. Als er een beker thee omvalt en dat gebeurt gauw als je met veertig jongelui aan het eten bent hoor je van alle kanten: „bush"; we wandelen in het „bush", enfin het is zoiets als met die toestanden van „smurf". Mocht u nog meer belevenissen willen horen uit „De Meute", komt u ons dan zaterdagmorgen tussen twaalf uur en half één afhalen op het plein van de Magnaliakerk aan de Albardastraat. Dan komen de DRent- se vrouwen, Roodkapje, de bomen, zon, berg en wind, de Amerikaanse Steambootstampers en de waarzeg sters uit Turkije weer aan. Misschien tot ziens. Veel meutegroten." OOSTVOORNE De Rotterdamse Henny de Bruin (13) is als mooiste en intelligentste meisje van enkele dui zenden in het recreatiecentrum „Kruininger Gors", gekozen tot „Miss our van Drie". Henny lang kastanjebruin haar en donkergroene ogen, leerlinge van de Rutget's-mavo in de Rotterdamse Nobelstraat zal maandag, dinsdag en woensdag de 140 jeugdige renners bijstaan die deelnemen aan het drie daagse wielerfestijn in en om het re creatiecentrum. Haar laatste „officiële daad" zal zijn het geven van de traditionele zoen aan de winnaar van de tour. Henny de Bruin gaat in een volg- wagen achter de renners aan, die de ze drie dagen met alle aspecten van wieler-marathons te maken krijgen: gele en groene truien, sprinten en ploegenklassementen. Van Rotterdam tot in de Europoort, waar de renners zullen komen, zal zij samen met haar hofdame Anja Hoogeboom de jeugdi ge deelnemersa anmoedigen. SCHIEDAM Onverwacht is in zijn woning overleden de heer B. Os seman, adjunkt directeur van het Ge westelijk Arbeidsbureau Nieuwe Wa terweg Noord. Hij werd 50 jaar. De heer Osseman, Rotterdammer van geboorte, begon zijn loopbaan in 1942 op het gewestelijk arbeidsbureau in Oss, waar hij vanmiddag werd be graven. In 1956 werd hij directeur van het arbeidsbureau in Cuiemborg en in september 1961 volgde zijn be noeming tot adjunct-directeur van het bureau Nieuwe Waterweg-Noord in Vlaardingen. SCHIEDAM —De directie van de werf Gust gaat woensdag 29 juli de gepensioneerden een boottocht aan bieden met het ms. Erasmus. Het' schip vertrekt van het Schiedamse Hoofd en zal de volgends route va ren: Nieuwe Maas, Nieuwe Water weg, langs het Europoortgebied via Spijkenisse, Oude Maas langs Dor drecht terug naar Schiedam, waar omstreeks 17.15 uur de Gusto Harmo nie het gezelschap zal verwelkomen. I tfgSSaSBSSRBBSBB 'PAGINA 3 UJ.vUBRDAG 23 JULi 1970

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1