De Wit klopte Van der Meyden in spurt Ronde van Schiedam 98 mmm 99 opruimlngi Canadese band concerteert in Oud-Beij erland korting Goed orgelspel David Pizarro Memisa-hülp voor melaatsen Gemeenteraad Roeznburg Jonge Duitsers op bezoek in Schiedam Schilderkunst vna naïeven in Schiedam Internatoinaol jeugdconcert Hoekse VVV Druk weekeinde Hoek van Holland Brandweer houdt prestatierit opruiming lÏpgEffii ffüi «11 Ds. A. Ie Coq nam afscheid van herv. Schiedam Showroom Coolsingel Tel. 14.44.00' G. P. VAN DAALEN Jr. GEWONDEN BIJ ONGELUKKEN 3^ s R.C iH'ECAtf Drie weken vertrouwd kiezen uit de mooiste collectie van Nederland iO/ Wat niet is afgeprijsd gaat weg met 10%^ Koninklijk zilver voor jubilaris heeft ze.veer^* voordeliger Inbraken opgelost polyester marquiseite in vier dessins 120 cm hoog l'ÜiPli \'mmm fi immm V((aarcm zou U een kunstpro- dtikï kopen, als U voor minder géld^bij ons een grote natuur- feerrt kunt kopen. Soepele traangelooide zemen •irr een'royaal formaat en van een uitstekende kwaliteit. Ze men die een maximum aan vocht opnemen, nu voor nog géén vier gulden. twee maten groter Morgenvroeg om 9 uur begint in het souterrain de verkoop van deze prachtige volle grote zemen (koop er ooh gelijk een voorde auto}, een uit zonderlijk mooie kwaliteit' voor 3 OUD-BEIJERLAND Woensdag 5 •augustus geeft de Cathedrals Girls High School Band uit Hamilton een concert in de hal Duifhuizen aan de Abel Tasmanstraat. De band is op doorreis naar het wereldmuziekcon- cours in Iïerkrade, waar zij op zater dag 8- augustus zal optreden. Dinsdagavond komen de 66 meisjes om zes uur aan in het clubgebouw van de christelijke muziekvereniging De Bazu'n. Om kwart over acht geelt deze vereniging, die het concert mo gelijk maakte, een serenade in het centrum van het dorp ter ere van de Canadese gasten. Na afloop is er een instuif in het clubgebouw aan de Ooststraat. Woensdagmorgen wordt er met het gezelschap een excursie gemaakt naar Alblasserdam, Kinderdijk, Schoonho ven, Gouda en Rotterdam. Na de te rugkeer in Oud-Beijerland ontvangt burgemeester J. Aantjes, ere-voorzit- ter van De Bazuin, de gasten en het bestuur van de plaatselijke muziek vereniging in het gemeentehuis. Om kwart over zeven maakte de Canadese band een korte mars door het centrum van het dorp, voorafge gaan door de majorettes en minirettes van De Bazuin. Om acht uur begint het eigenlijke concert, waarbij onder meer de Ouverture 1812 van Tsjaikowsky en de Akademische Festouverture van R. Wagner worden gespeeld. ■PPPipr^"*z; WË Duur van de opruiming 16 juli tot 6 augustus. Géén tel. of schrift, best Manus Brinkman gehuldigd voor het.feit dat hij 25 jaar geleden voor het eerst op de racefiets stapte. SCHIEDAM „Dat gaat Gerrit de Wit winnen" zei zaterdag Eau van Ravens een ronde voor het einde van de jaarlijkse Schiedamse toer voor amateurs. Onze lopscheidsrechter die (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Ondanks alle ge ruchten dat Rotterdam in het week eind gehuld zou zijn in een dikke „snog", zodat de mensen beter de stad zouden kunnen o ntvluchten of alle ramen en deure potdicht houden, hebben vele zich laten verleiden door de stralende zon en zijn toch de stad ingegaan,. Druk was het. niet-alleen in het centrum, waar obers op de drukbe zette terrasjes af .en, aan renden met grote bla'den met flesjes frisdranken en kopjes koffie, maar ook op d e Euromast, bij de Spido en in Dier gaarde Blijdorp. De diergaarde heeft, dit weekeind ongeveer tienduizend bezokers gteld, die het aantal'van de héle afglopn week brachten op 51.183. Dit betekent dat Blijdorp in d eerste week van de „bouwvak-vakantie" bijna 20.000 be zoekers meer ontving dan het vorig jaar. Naarstig ..'zoek'end naar de» (uitbli jvende) „smog" misschien, of alleen, maar genietend van zon, water en wind, de Spidomboten hadden het in elk geval druk" met'de'-7500 mensen, die een kijkje wilden nemen,in de Rotterdamse havens,..of een bezoek brachten aan ijloek van Holland of Schoonhoven. KANTORW 0A0BMS "Df ROTTERDAMMER", bijkantoor SCNIH>AM:1on8« Korkttrcot 82, tal. 266382; toflaetio: R. M. van Knuwalingan, Julkinniaan 84, tal. 2ó5T64;-k1ochtan bezorging: Job, Grönafelei, Singal 53, tal.' 263538, 18.30 15.30, later- dog! 18-15 uur. RIJKANTOOR VIAARDINC»: Smolla Hovan- •traal .u, lal. 346775; radactie: Witla da With- itroot 25, Rotterdam, telefoon 115588, toestel 156. Klachten bezorging: H. Verheij, Diepen- hroclutiaat 41, tel, 343345, .maandag t.e.m vrijdag 18,-; 19.30 uur en zaterdag 13-19 uur. AGENTSCHAP MAASSLUIS: P. C. Weilein, Bil derdijkloan 60, lei. 8905. Alarmnummer voor luchtvervuiling en melding ge- luidlhinder voor' Schiedam en Vlaardingen: lel 262626. Dat is het wat er nog aan Uw douche ontbreekt..... een fleu rig gordijn, dat wij nu extra voordelig verkopen. Douchegordijnen van stevig plastic in de maat 120 x 195 cm en in veie ieuke kleuren en dessins, nu per stuk voor nog géén vier gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de eerste etage de verkoop van deze praktische douche gordijnen in veie kleuren en dessins en de maat 120 x 195 cm Duur van de opruiming 16 juli tot 6 augustus. Géén tel. of schrift, best. enkele wedstrijden blies in het WK voetbal te Mexico, bleek gelijk te krijgen. De 's-Gravendeler die twee ronden voor het einde met zijn streekgenoot, Cees van der Meyden uit de Hoekse Waard de leiding had genomen, versloeg in de beslissende eindspurt Cees zoals lijj wilde. Het was voor de dertigjarige Gerrit de achtste zege in dit seizoen. ROTTERDAM Het was jammer, dat er zaterdagmiddag niet meer toe hoorders waren in de Grote Doelen zaal, want David Pizarro uit Cam bridge (VS) heeft daar een voortref felijk orgelconcert gegeven. Zijn programma was voor het grootste deel gewijd aan Johann S. Bach en bij de keuze had de concert gever het zich niet gemakkelijk ge maakt, want hij had het statige Con- trapunct I, het zangerige III, het al maar doorstappende V en het grootse IX uit „Die Kunst der Fuge" bene vens de eerst rustige, dan hoe langer hoe heftiger wordende „Quadruplefu- ga" in een voltooiing van Nicholas van Slyck gekozen, en hij vertolkte al deze werken grandioos. Het was trouwens al dadelijk in het openingsnummer „Preludium, Largo en Fuga" (BWV 545 en 529) te horen, dat er een meester aan de speeltafel zat, die het stevige en toch levendige eerste deel, het vloeiend zangerige tweede en de triomfante lijke fuga het volle pond van meesle pende muzikaliteit op een gezonde technische basis gaf David Pizarro heeft o.a. les -gehad van de Franse meester Marcel Dupré van wie hij „Vijf antifoons uit op. 19" liet horen, waarvan vooral de eerste met de melodie in het pedaal en stac- cati er boven, de levendige vierde en de als uit de verte beginnende vijfde bijzonder boeiden. Heel mooi werd de „Introduction" en stevig met veel Spaans trompetge schal de er bij horende „Trumpet Tu ne" van John Stanley gespeeld, waar na als dank voor de ten volle ver diende ovatie de gewoonlijk aan Hen ry Purcell toegeschreven „Trumpet Voluntary" van Jeremiah Clarke, die. omstreeks 1700 aan de St. Paulska- thedraal verbonden was, Iris en vro lijkdoor de ruimte klonk. G. M. Dersjant Het woord was in deze interessante koers toch voor de oudere renners. Wat te denken van de 42-jarige Ma nus Brinkman die steeds in de voor ste gelederen was te vinden en voor het begin van de strijd werd gehul digd omdat het 25 jaar geleden was dat hij voor het eerst op een racefiets stapte. Een valpartijtje reeds in de eerste fase van de honderd kilometer iang rit schakelden Nak en Groen uit. Zij waren de enigen niet die afstap ten want door het warme weer en de lastige klim bij de Viaardingerdijk had deze ronde een hoge moeilijk heidsgraad. In de aanvang excelleerden Aling, Balneger, Bakker en Koster. Later namen De 'Lange, Van der Laar, Mo- ret, Wiersma en Van Kiisdonk deze leidersrol over. Toch kwam het 'ge dunde peloton weer steeds bij elkaar. In dé laatste fase van de koers liep Minneboo alleen'weg en later was het Gerrit de Wit die dat deed. Het werd échter geen definitieve voor sprong, ook niet van Van Kiisdonk die een groepje weglopers aanvoerde. Hij werd, evenals Koevermans, Naaktgeboren, Berkhout, Breukel en Ouwerkerk teruggehaald. Tot Gerrit de Wit met Van der Meijden aan de haal ging. Hoe dat afliep weet u reeds. '1. G. de Wit ('s Gravendeel) 100 km in 2.29.40; 2. C. van der Meijden (3?ut- tershoek); 3. G. Minneboo (Geervliet); 4. J. van der Weyden (Nieuwkoop); 5. M, van Venrooy (Heesch); 6. F. Ouwerkerk (Rotterdam); 7. A. Koster (Rotterdam); 8. W. Breukel (Rozen burg); 9. A. van Ham ('s Gravendeel); 10. Sj. Koevermans (Vlaardingen); 11. W. van Steenis (Hoog Blokland); 12. A. Naaktgeboren ('s Gravendeel); 13. 5. Berkhout (Schipluiden); 14. H. van Kiisdonk (Mierloo Hout); 15. A. van Haren ('s Gravendeel). Dames: 1. K. Hage (St. Maartens dijk) -37 km in 1.08.40 2. B. Hage (St. Maartensdijkk); 3. T. Smulders (Gerwen); 4. T. van der Plaat (Gel- dermalsen); 5. J. Jonkers (Gameren); 6. M. Brinkhof (evenaar); 8, A. van der Laar (Aalst). SCHIEDAM Wethouder M. J. M. van Kinderen heeft in zijn functie van loco-burgemeester de ere-medail le in zilver .verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, opgespeld bij de heer H. D. Bakkes. Deze herdenkt vanddag de dag dat hij 40 jaar gele den in dienst'trad bij sistilleerderij Joh de Kuyper en Zn. Hij is kassier en hoofd van de loonadministratie. ROTTERDAM De memisa, de medische missie aktie, heeft een de zer dagen zes landrover-ambulances verscheept naar Kongo en zes naar Boeroendi. Deze ambulances, die als behandelruimte dienst kunnen doen, zullen worden ingezet voor het opzoe ken en behandelen van melaatsen in de binnenlanden van de betrokken landen. Mei de verzending van de landro ver-ambulances heeft Memisa, naar zij meedeelt, de eind 1967 door haar gevoerde melaatsen-aktie afgerond. De opbrengst van deze .aktie was ruim tweeëneenhalf miljoen gulden. Daarvoor werden.' door memisa reeds enkele klinieken gebouwd en inge richt, terwijl naast een grote hoeveel heid medicijnen en verbandmiddelen 112 invalidewagens werden ver scheept. (Van een onzer verslaggevers) ROZENBURG De gemeenteraad komt donderdag 8 uur bijeen om een 27 punten tellende agenda af te wer ken. Van het college van B en W zijn de volgende voorstellen binnengeko men: onderzoek van de geloofsbrie ven van de nieuw benoemde raadsle den; goedkeuring van de nieuwe overeenkomst tussen Rozenburg en de gemeente Rotterdam over de leve ring van electriciteit; het instellen van een inrichtingsverkeer in de par- keerstraat tussen de Laan van Nieuw-BIankenburg en de Lekstraat. Wijziging van de winkelsluitings verordening voor de 4 textielwinke liers die op maandagmorgen gesloten willen zijn; aanschaf van leermidde len voor de hervormde lagere school De Rank en voor de rooms katholieke lagere school De Rozenhorst. Voorstel tob het verlenen van me dewerking aan de aanschaffing van televisietoestellen voor de 3 hervorm de lagere scholen, de gereformeerde Clinderschool, de katholieke school De Rozenhorst en de .openbare scho len; het verlenen van medewerking aan .de inrichting van een speelleer- klas in de drie hervormde lagere scholen. Het verlenen van medewerking aan de aanschaffing van meubilair voor de christelijke kleuterschool aan het Marijkeplein; het beschikbaar stellen van een krediet voor de uitbreiding van de christelijke mavo-school; het weigeren van medewerking aan het aanbrengen van vouwwanden in de Morgenster school; beschikbaar stel len van een krediet voor het bouw- rijpinaken van een nieuw gedeelte van bestemmingsplan West en enkele voorstellen van gemeentelijke admi nistratieve aard. SCHIEDAM Zaterdagavond zijn de deelnemers van de jeugduitwisse ling met het Westduitse Esslingen in Schiedam aangekomen. De afgelopen veertien dagen zijn Schiedammers de gast geweest in deze Westduitse stad aan de Neckar. Bij hun terugkomst brachten zij de jeugdige Esslingers mee. DE jongelui gaan Nederland be kijken. In dit programma is uiteraard ook de bestudering van Schiedam op genomen. Op Op de foto: de aankomst van de jonge Duitsers. CENTRUN SCHICTBAANSTRAAT7 TEL. 3612 31 WEST EETTOWEG 11, SPAANSE POLDER TIL. 37 44 SS ZUID KORTE HIUESTRA AT 2-4-6 TEL. 173*69 WAALHAVEN V. MAASDIJKWEG 56-60 TEL. 29 42 43 SCHIEDAM Van zaterdag 8 augustus tot dinsdag 7 september wordt in het Stedelijk museum de tentoonstelling „Meesters der Europe se naieven" gehouden. Dit is de Al- bert Dome collectie van naieve schil derkunst. Dr. L. Gans, voorzitter van de Albert Dome stichting opent de expositie vrijdagavond. HOEK VAN HOLLAND De Hoekse VVV heeft eer van haar werk: het concert dat onder auspiciën van deze vereniging zaterdagavond werd gehouden voor de gemeentese cretarie is een succes geworden voor muzikanten zowel als voor toehoor ders. Ze hebben hun best gedaan, de Sunderland International Youth Band en de Boerenleutband van R.A.Z. Het was puur toeval dat de En gelse jongelui in de Hoekterechtkwa- men. Ze waren op toernee door Ne derland, een feit waarvan de Hoekse VW dankbaar gebruik maakte om de badgasten een prettige zaterdag avond-vulling te bieden. De muziek die de beide jeugdbands ten gehore brachten stond kwalitatief op bijzon der hoog peil. Het programma was des te aan trekkelijker door de felle tegenstel ling tussen de aard van de muziek die enerzijds de Youth Band en an derzijds de Boerenieutband ten geho re bracht, een verschil dat vooral door de Engelse gasten hogelijk werd gewaardeerd. HOEK VAN HOLLAND De zon is ook gaan schijnen in de Hoek. De niet al te beste dagen van de laatste tijd zijn in recordtempo goedgemaakt, en de exploitanten van hotels, pen sions, strandtenten en wat de ver wende toerist verder maar ten dien ste mag staan, wrijven vergenoegd in de handen. Er was in het afgelopen weekeinde in heel Hoek van Holland geen enkel bed meer vrij, zodat een groot aantal toeristen teleurgesteld moest worden. Zij zijn de enigen niet geweest. Er lopen nog wel wat meer teleurgestei- den rond na het warme weekeinde, waarin velen verkoeling hebben ge zocht in het Noordzee-water. Na te rugkeer uit het water miste een aan tal badgasten hun portemonnees. De daders zijn niet achterhaald. VLAARDINGEN De brandweer liedenvereniging „Door oefening vaardig" zal op zaterdag 10 oktober een prestatierit houden van brand spuiten uit de jaren 1940. Dit gebeurt ter gelegenheid van het veertigjarig ■bestaan van de vereniging, s Middags wordt er tussen drie en vier uur een rondrit door de stad gemaakt. Natuurlijk platcnbonnen halen bij SCHIEDAM De 23-jarige D. B. is op heterdaad betrapt toen 'hij bezig was met inbreken in het houten noodgebouwtje van het Witgele Kruis aan de Westerkade. Ook zijn enkele inbraakjes opgelost die zijn gepleegd in het tehuis „De LLindenhof' aan de Achterweg en in een school aan de Laan. De politie heeft hiervoor de 17-jai'igen J. P. en C. D. ingesloten, terwijl de 16-jarige R. N. hen hierbij gezelschap houdt. WOUDENBERG In het niet voor publiek toegankelijke recreatiegebied van de Stichting „utrechtse heuvel rug" is zaterdagmiddag de dertienja rige J. Bettinger verdronken. Met an dere kinderen van de inrichting waar hij was opgenomen, was hij onder toezicht gaan zwemmen. SCHIEDAM De 8-jarige Johan nes van Schaik moest zaterdagmiddag met een gebroken rechter arm wor den opgenomen in het Gemeentezie kenhuis toen hij van de glijbaan op het Prinses Beatrixpark viel. De 21-jarige J. L moest met schaafwondn worden behandeld in het Gemeenteziekenhuis. Hij ree met zijn bromfiets op de kruising van de BK-laan en de Jacob Catslaan en kwam terecht in een partij grint dat op straat lag. Hij verloor de macht over het stuur. De 19-jarige H. J. C. H. moes tmet een hersenschudding worden opgeno men in de Dr. Noletstichting. Hij reed met zijn bromfiets door het rode ver keerslicht op de kruising van de Bur gemeester Van Haarenlaan én de Parkweg en werd geschept door een personenauto. Nu kunt U voor een klein prijsje Uw hele huis van nieuwe vitra ge voorzien..... zorg daarom dat Uersneibijbent Fabriekspartij polyester fanta sie marquisette, in 4 dessins, 120 cm breed,, met loodband, geschikt als lange vensterval of als korte mystère, 120 cm hoog. Mét en zonder loodband, in wit en ivoor, strikt eerste keus, nu toch per meter voor nog géén twee gulden. I ai"l Morgenvroeg om 9 uur begint op de eerste etage de verkoop van deze polyester fantasie mar quisette, voor een lange venster- val of korte mystère, in wit en ivoor, 12Qcm breed of hoog, per meter voor Duur van de opruiming 16 juli tot 6 augustus. Géén tel. of schrift best SCHIEDAM In de Grote Kerk heeft de jeugdpredikant ds. A. Ie Coq zondagmiddag afscheid genomen van de hervormde'gemeente. Aan de ge ringe belangstelling voor deze af- scheidsdienst was duidelijk af te lei den dat het vakantietijd is, want ge woonlijk is er bij Hervormd Schie dam meer interesse bij het vertrek van een predikant. Ds. Ie Coq heeft een beroep naar De Bilt aangenomen, waar hij zondag zijn intrede zal doen. De tekst van de afscheidspredikatie was Joh. 6 vers 67: „'Jezus zeide tot de twaalven: gij wilt toch ook niet weggaan?" Ds. Le Coq bracht deze vraag in verband met zijn vertrek en zei, dat sommigen wellicht tot de conclusie zouden komen dat hiet sprake is van leedvermaak of sarcasme. Immers gaat ds. le Coq Schiedam verlaten in een periode waarin nog twee predik anten weggaan, namelijk ds. Zimmer- mann en ds. Jansen. Bovendie - aldus de predikant -is de situatie in de gemeente niet bepaald rooskleurig. En is het wel juist om op zo'n mo ment Schiedam te verlaten? „Ik laat die overweging aan U" aldus ds. Ie Coq, die stelde dat het moeilijk is mensen te krijgen voor kerkelijk werk; zij moeten daartoe dikwijls min of meer gedwongen worden en durven uiteindelijk dan geen neen meer te zeggen. „Is het nog wel zo, dat de gemeei*- teleden de dominee nodig hebben? Ook zonder Christus kan men wel le ven, maar zonder een waar geloof is het leven wel leeg." Zoekend naar de motieven van het heengaan (elk ge- meenteiid is uiteindelijk ook vrij om heen te gaan) stelde ds. le Coq duide lijk, dat het ja-woord aan God in feite doorlopend gegeven moet wor den. Niet jaren geleden bijde inschri jving (of inlijving) waarbij vlen de moed nog missen omzich -na jaren lang het kerkbezoek achterwege te hebben gelaten - te laten schrappen. Alleen op basis van een herhaalde lijk jawoord", zo besloot ds. le Coq zijn predikatie „kunt gij verder leven in het geloof." Na afloop van de dienst stelden ds. en mevrouw le Coq zich op voorin de kerk, waar velen hen de hand druk ten ten afscheid.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1