van Rumoerige verkiezing Schiedamse wethouders Modehuis Schetter Zieke onderwijzers, kinderen naar huis Dode vissen stinken in modder bij Hillwoning Oud-papierophalers nu plantsoenprikkers MAASSLUIS HEEFT VIER WETHOUDERS Waarom een coalitie gevormd op PCG?* D'66 Viaardingen begrijpt beleid van PvdA niet Wassenaars© agent loste toch schot VAN KINDEREN EN EIJKENAAR UIT COLLEGE Jongen (14) verdronken Man mishandelde vriendin met schaar en vork Ouders protesteren tegen gemeentebeleid Brandweer redt vijverbewoners Ergernis in Hoek van Holland Oplichter gepakt ASSISTENT BODE Kruismga vraagt advies kwaliteits criteria water Oproep Waarderend Eervol Zondag jeugddienst in de Oosterkerk I pg ROTTERDAMMER PAGINA 5 WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1970 Exclusieve dameskleding (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het dagelijks bestuur van de gemeente Schie dam bestaat de komende vier jaar uit mevrouw G. D. Verwey- jje Graaff (soe.) en de heren C J. M. Bolmers (soc.), B. E. Collé (comm.) en drs. J. Hout man Met 23 van de 37 stemmen werden zij gisteravond gekozen. De overige veertien stemmen gin gen achtereenvolgens naar de heren 5L Eijkenaar (prot.) en mr, M. J. M. van Kinderen (kath.), die wethouders waren in het oude college, maar door politieke verwikkelingen hun functies moesten opgeven. De verkiezingen waren gisteravond het slot van een rumoerige raadszit ting, waar onderling bijzonder veel verwijten werden gemaakt. Voor het eerst na de oorlog komt er namelijk ®een XVP'er en geen PCG'er (a.r./- chu-comblnatie) in het college. „Dit is het gevolg van het politieke poker- spel", aldus de socialistische fraktie- voorzitter P. Boschman. Voordat men tot de verkiezing overging (alleen mevrouw Verweij waswethouder in het oude college) riep burgemeester iH. Roeifsema de strijdende politieke partijen op tot verdraagzaamheid en samenwerking in het belang van de gemeente. Met name de liberalen, die om hun houding veel kritiek van de te horen kregen staken hun meningen niet onder stoelen of banken. Hun fraktlevoorzitter G. P. Verhulsdonk constateerde dat er in de nieuwe ge meenteraad twee politieke blokken zitten. Hij hoopte dat de een goede „oppositie" zullen voeren. Verder sprak hij grote waadrering uit voor de afgeterden wethouder Eijkenaar. Mr. van Kinderen die bij na 20 jaar wethouder is geweest, maar nu buitenspel kwam te staan trok alle politieke registers open. Hij ging uitvoerig in op de recente ge beurtenissen van het wethouders- overleg van de „groep van 23", be staande uit de PvdA, D'CS, CPN en VVD, die gisteravond het nieuwe col- iegehebben gekozen. Aan het eind vam zijn lange betoog stelde hij alsnog zichzelf en ex-wèl- houder M. Eijkenaar kandidaat voor het nieuwe college en verklaarde dat zijn fraktie geen steun zou geven aan mevrouw Verwey. dit wegens haar houding als wethouder van onderwijs ten aanzien van het regelement van het.Stedelijk gymnasium, aan de heer Colle, om zijn communistische le vensovertuiging, aan de heer Bol mers, ontdat hij als veertiende kandi daat op de PvdA-Ujst maar net in de gemeenteraad kwam en zijn vakman schap nog moet bewijzen en aan de heer Houmaan, wegens zijn houding bij het vooroverleg. De heer Van Kindenen had verder bezwaren tegen de benaming oppo sitie, geuit door de liberale fraktle voorzitter Verhulsdonk. „De gemeen teraad is het hoofd van de gemeente en besturen is niet in de oppositie gaan", aldus de heer Van Kinderen. me de persoon van wethouder Eijke naar naar voren; „een man met een eervolle staat van dienst". De heer Schuring vond het buiten alle proporties dat een partij met twee raadsleden, de CPN, een wet houder ging leveren. Ook hij riep op tot verdraagzaamheid en samenwer king en deed hij e en aanbeveling voor de herverkiezing van de ex-wet houders Van Kinderen en Eijkenaar. Na een korte schorsing en onder ling beraad tussen de frakties van de SGP (de eenling L, .Knipscheer) de PCG en de KVP kwam PCG-fraktie- voorzitter dr. Schuring met de ver klaring dat hij namens de drie frak ties de kandidatuur van de heren Eij kenaar en Van Kinderen handhaafde. Na de wethoudersverkiezing sprak burgemeester Roeifsema nog enige woorden. Hij bracht hulde aan de scheidende wethouders Scheffers (soc.), Eijeknaar en Van Kinderen. Eerstgenoemde kwam op eigen ver zoek niet meer terug in het college. Burgemeester Roeifsema had bij zonder waarderende woorden voor de heer Eijkenaar, „een man die tot diep in -de nacht met zijn werk bezig was, hij verdient de hartelijke dank van de gemeente". Lovende woorden had de heer Roeifsema ook voor de heren Schef fers, die drie jaar wethouder is ge weest en Van Kinderen die in decem ber 1950 tijdelijk tot wethouder werd gekozen en een maand later definitief wethouder werd. Na een vergadering van het nieuwe college van burgemeester en wethou ders wordt de portefeuillevedreling bekend. Daarbij gaat men uit an de v verdeling, die wij vorige wee kreeds publiceerden. MAASSLUIS De veertienjarige N. van der Hout uit de Tuinstraat in Maassluis is dinsdagavond omstreeks half negen in de zuïdvliet verdron ken. De jongen reed met zijn fiets langs de vliet en heeft vermoedelijk de macht over het stuur verloren. Twee passerende dames zagen het ongeluk gebeuren. Tien minuten later slaagde een dichtbij wonende slager erin de jon gen op het droge te brengen, maar een arts kon toen al niet anders dan de dood constateren. JJjET nieuwe college van bur- gemeester en wethouders van Schiedam: v.l.n.r. de socia listen C. J. M. Bolmers en me vrouw G. D. Verwey-de Graaff; burgemeester H. Roeifsema, ge meentesecretaris M. Blok, de liberaal drsJ. Houtman en de communist B. E. Collé. De nieuwè fraktievoorzitter van de PCG, dr. H. A. Schuring bracht drie punten naar voren, namelijk de persoonlijke kwaliteiten, een demo cratische beslissing en een beslissing die in overeenstemming moet zijn met de samenstelling van de gemeen teraad. Hij wees verder op de zetel verdeling, 14 leden van de PvdA en 14 confessionelen, en haalde met na- (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM „Verdachte heeft zijn vriendin pijn willen doen en haar willen merken, omdat haar ge drag hem niet beviel. Als bij had ge dronken kwam zijn ongenoegen bo ven", Dit zei de officier van justitie mr. L. Janssen vandaag woensdag, tydens een zaak tegen de 27-jarige matroos Bernard V. De matroos moest voor de politie rechter terecht staan omdat hij in fe bruari en mei van dit jaar zijn vrien din tweemaal met een schaar, een broodzaag en een vork had bewerkt. De vrouw liep over het hele lichaam verwondingen op. De politierechter, mr. A.R. Jolles, veroordeelde de matroos tot een ge vangenisstraf van 10 dagen en tevens tot 20 dagen voorwaardelijk gevange nisstraf met een proeftijd van twee jaar. Mr. Janssen zei voorts in zijn re quisitoir dat het hem wel raadzaam leek 'als verdachte zich onder behan deling van een psychiater zou stellen. „Deze zaak zal wat motieven en aan leiding betreft nooit ergwezenlijk schijnen." „De man staat zelf verbaasd tege nover het gebeurde," aldus de offi cier, die vaststelde dat de matroos beide keren dat hij de vrouw had mishandeld onder invloed van alcohol was geweest. Aan de verhouding met de vriendin die bij Bernard V. aan boord woonde, is inmiddels door hem een eind gemaakt. HOEK VAN HOLLAND De Hoekse vrijwillige brandweer is gis teravond opgetreden als hulp voor de eenden, vissen en paling in de droog gevallen vijver bij de Hillwoning. Met groot materieel heeft men de vij ver weer voorzien van enkele hon derden kubieke meters water. Het water werd gehaald uit de Krimsloot over een lengte van onge veer honderd meter. Met twee stralen werd per minuut twee kubieke meter water in de vijf er gepompt, waarbij de molen met het grote gemaal zorg de dat de waterstand in de Krimsloot op peil bleef. Voorlopig kunnen de vissen en de vogels er weer even tegen, maar toch zal de regen de uiteindelijke oplos sing moeten brengen. isae HHgi mmm HOEK VAN HOLLAND Door de langdurige droogte is het vijvertje aan de Nieuwlandsedjjk, bjj de Hill woning drooggevallen. Een groot aantal vissen heeft de lage water stand niet overleefd en kwam om door water- en zuurstofgebrek. Wande- VLAARDINGN Enkele tiental len ouders en kinderen van de Prins Hendriksehool aan de Prins Hendrik straat hebben gistermiddag een pro test-demonstratie gehouden voor het stadhuis tegen het beleid van de ge meente inzake Ihet aanstellen van lerkrachten bij het openbaar lager Aan voorbijgangers reikten de de monstranten een stencil uit, waarop zij een nadere toelichting gaven op hun grieven. „Onze kinderen kunnen geen les krijgen, omdat er een leer kracht ziek is. Als djat een paar dagen per jaar gebeurde, zouden we daar niet'zoveel'; ophef van maken, het gebeurde in de afgelopen twee jaar echter tientallen malen dat kinderen naar huis ge stuurd moesten worden. Overigens pas nadat op school alle mogelijkhe den van verdelen en samenvoegen van klassen waren uitgeput." Volgens de ouders van de leerlin gen aan de Prins Hendriksehool is er maar een oorzaak voor het naar huis sturen van de kinderen; het gemeen tebestuur slaagt er niet in om tijdig voor voldoende invallers te zorgen, die de taak van de ziekte leerkrach ten kunnen overnemen. „Het gemeentebestuur laat de mo gelijkheden onbenut en beperkt zich tot het plaatsen van advertenties voor tijdelijke leerkrachten. Deze worden echter per gewerkte dag uitbetaald MAASSLUIS De verkiezing van de wethouders in Massluis heeft geen moeilijkheden gegeven. Geheel over eenkomstig de in de fracties bereikte overeenstemming werden met alge mene stemmen de zittende wethou ders P, van der Snoek (c.h.) cn J. Smit (soc.) herkozen en de heren I. van der Knaap (a.r.) en J. A. Hum- melen (soc.) voor het eerst benoemd. Laatstgenoemde behoort tot de groe pering Nieuw Links en deed als nieu weling zijn Intree in de raad. In deze samenstelling heeft de heer "an der Knaap de plaats ingenomen van de op eigen verzoek afgetreden neer J. van Gelderen. Met de komst van de heer Hummelen is het aantal wethouders van drie op vier ge bracht. Installatie Burgemeester W. J. D. van Dijck installeerde de leden van de raad, ®et uitzondering van dr. L. Heslinga (aj\), die door ziekte afwezig was. Hij sprak de hoop op een goede samen werking in het belang van de ge meente uit. De portefeuilles in het college van a en W worden in onderling overleg verdeeld. De Maassluise raad ziet er thans volgt uit: PvdA: M. B. Duimelaar (50), J. ömit (47), mevrouw G. G. Geursen- -Sehooten (46), N. Komen (42), A. J. "Ustrow (29) enj. A. Hummelen (29). A.R.P.; p. Westerhof (61), I. van der Xnaap (40), m, Vreugdenhil (39), dr. L. Heslinga (38). CJLU.: P. van der Snoek (60), drs. B, R, de Geus (41) en H. G. van hoeven (39). W.M.'SO: mevrouw C. Scheffers-de Vogel (35) en A. P. Zwaard (30). D'66/P.P.R.: N. R. van Dijk (34) en R. A. Nieuwenhoven (26). V.V.D.: J. J. Dekkers (36) en F J Wensink(30) K.V.P.: C. van der lely (50) en drs. R. G. Deibei (38). SCHIEDAM Als start van het nieuwe seizoen van het gereformeerd jeugdwerk wordt zondagavond om zeven uur een jeugddienst gehouden in de Oosterkerk. Het thema van deze dienst staat in teken van de gebeur tenissen van dezeweek. Na de dienst is er gelegenheid tot discussie en koffie drinken. Voorgan gers zijn ds. J. C. van Veen en ds. C. van Zuylen. en krijgen bijvoorbeeld ook de grote vakantie niet doorbetaald. - Dat maakt het voor veel onderwij zers en onderwijzeressen onaantrek kelijk om in Viaardingen tijdelijk te komen werken", aldus het stencil. Oplossingen De ouders laten het echter niet al leen bij grieven. Zij geven ook oplos singen: „Inschakeling van kleuter leidsters xin de laagste klassen. Kleu terleidsters zijn er voldoende en het. moetJ zeker mogelijk zijn dat zij met ".hun ervaring een (klas draaiende hou-- ;:aen.':'5'vv Voorts het aantrekkelijk maken van tijdelijke benoemingen door. aan stelling op jaarcontract, waarbij voor niet gewerkte dagen een deel van het salaris wordt uitbetaald. Tenslotte het aanstellen van boventallige leer krachten, die, als ze niet hoeven in te vallen voor zieken, ingeschakeld kun nen worden bij de taakverrichting van Hoofden van scholen". De ouders hebben deze mogelijkhe den al verschillende malen ook via de ouderraad onder de aandacht van het gemeentebestuur gebracht. Nog in juni van dit jaar werden meer dan honderd handtekeningen op het stadhuis bezorgd om de ongerustheid over deze gang van zaken te onders trepen. „Het kan best zijn", aldus de ouders, „dat er nu voor dit incidente le geval weer een incidentele oplos sing wordt gevonden. Daar zullen we dan erg blij om zijn, maar wij menen dat er voor een definitieve oplossing gezorgd moet worden". De demonstratie voor het stadhuis had een rustig verloop. (Van een onzer verslaggevers) AA' VLAARDINGEN Deze foto bete kent ongetwijfeld een hele geruststel ling voor het PSP-gemeenteraadslid A, van der Veer. Hij was het name lijk, die tijdens de begrotingsbehan deling in december opmerkte dat de papierophaaldienst van de Gemeente lijke Sociale Werkplaats hem een doorn in het oog was. „Deze mensen met hun handkarren worden als lastdieren gebruikt", riep hij uit. Kennelijk heeft hij niet tevergeefs gesproken, want dezer dagen zijn twee van,.de vier mensen, die per handkar oud papier ophaalden, over geplaatst naar de gemeentelijke plantsoenendienst. Zij doen nu werk, waaraan de mensen van de plantsoe nendienst'zelf vrijwel niet toekomen, namelijk het verwijderen van papier uit de plantsoenen. Sinds maandag zijn hiermee twee man actief, in de Babberspolder en in de Zuidwijk. De andere twee zuilen binnenkort met dezelfde taak worden belast. Zij blijken zich wat moeilijker van hun dagelijkse werk te kunnen losmaken. Het ophalen van oud pa pier is voor hen een plezierige job, de bezorgdheid van stadsbestuurder Van der Veer ten spijt. Binnenkort verdwijnt dan een, mar kante verschijning uit het stadsbeeld. Na vijftien jaar trouwe dienst hebben de papierophalers van de sociale werkplaats ander emplooi gevonden. .UfcfÊ "AASLAND MAASLAND De gemeente. Maasland heeft sinds gisteravond twee nieuwe wethouders in de perso- nen van de heer Chr. Keijzer (c.h.) en de heer J. Kwakkelstein (a.r.). De heer Keijzer werd gekozen met zes tegen vijf stemmen. Dit geringe stemmenverschil is te wijten aan een procedure-fout. Niet alle raadsleden begrepen kennelijk over welke kan didaat werd gestemd. Het is dus niet zo dat de heer Keijzer met „de hak ken over de sloot" tot tweede wet houder werd gekozen. De heer Kwakkelstein kreeg negen stemmen. Een stem werd uitgebracht op de heer J. van 'der Wel (a.r.) en een blanco. Tijdens het tevoren ge voerde fractigberaad. .was., reeds ..overeenstemming bereikt. De wethouders Oosterlee (c.h.) ren' Buitelaar (a.r.) keerden niet in de nieuwe raad terug. ROZENBURG Voor het eerst in zijn geschiedenis heeft Rozenburg na de gisteravond gehouden wethouders- verkiezing een vrouwelijke wethou der in het college gekregen, en dan nog wel een VVD-vrouw: mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer, die de AR-wethouder van zijn zetel, heeft verjaagd. Op grond van de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen, waarbij de PvdA een meerderheid verwierf, zou deze partij dok de twee de wethouder naast de herkozen B. Lievaart van de Federatie van Chris- ten-Demokraten moeten leveren. De PvdA slaagde er echter niet in een kandidaat te leveren waarmee alle betrokken partijen konden instem men. Hierin slaagde de WD wel .met de kandidatuur van mevrouw Nie- mantsverdriet, afkomstig uit een tweemansfraktie. Het vijvertje aan de Nieuva- landsedijk. Alle vis is dood, op een paar palingen na. Eenden bivakkeren in de modder. laars hebben in het afgelopen week einde al veel dode vissen, die in de modder lagen tc stinken, verwijderd. Door het kleine modderpoeltje, dat het restant van de vijver vormt, kruipen de palingen in doodsnood. In de glibberige massa zijn ze echter moeilijk te .vangen om ze naar elders over te brengen. Een troep eenden hokt zielig bijeen in de modder. In de afgelopen dagen heeft men in de om geving veel dode eenden aangetrof fen. Andere oorzaak Ben van Oosten, Hoek van Hol lands vogelkenner nummer één, ont kent echter ten stelligste dat dit ver band zou houden met de lage water stand. „Het houdt er wel indirect ver band mee, maar het gebrek aan wa ter in de vijver is zéker niet de doodsoorzaak van de eenden. Wan neer die dieren dorst krijgen is er in de naaste omgeving voldoende water te vinden." Wat de oorzaak van de eenden- sterfte precies is, kan de heer Van Oosten niet zeggen. Onderzoekingen wijzen echter uit dat de langdurige droogte levenskansen geeft aan een' soort bloedzuiger. Deze zet zich'vast. op de poten van de eenden en veroor zaakt bepaalde verlammingen waar door de dieren sterven.'Dit is echter e'en landelijk verschijnsel en het heeft niets te maken met lage' wa terstand, althans niet direct.. Inmiddels hebben zich al veel mensen geërgerd aan het feit dat geen pogingen zijn ondernomen de vijver weer van water te voorzien. Het vijvertje is weliswaar kunstmatig aangelegd, maar onder normale; om standigheden voorziet het zich "zelf 'va.9>wat!?r, AA-LA/AAA ROTTERDAM Vandaag is voor de officier van justitie geleid de 20-jarige A. Z„ schilder uit Rotter dam. Hij werd aangehouden naar aanleiding van valsheid in geschrif ten en poging tot oplichting. Door het plaatsen van een valse handtekening jad hij geprobeerd enkele duidenden guldens op te nemen van de bankre keningvan een ander. Op de bodekamer van het stadhuis is plaats voor een GEMEENTE VLAARDINGEN in de leeftijd van 16 tot 21 jaar die ondermeer zal moeten zorgdragen voor de distributie per brommer van postbescheiden, het ontvangen van publiek, het aandienen van bezoekers etc. Salaris afhankelijk van leeftijd nader te bepalen. Sollicitaties te zenden aan de afdeiing personeelszaken, Stadhuis, Viaardingen. (Van een onzer verslaggevers) WASSENAAR De nieuwe raad van Wassenaar heeft gisteravond met enkele ogenblikken stilte de omge komen hoofdagent Moolenasr her- - dacht. Daarna heeft burgemeester Geertsema in een verklaring de ge beurtenissen uiteengezet Opvallend was dat mr. Geertsema zijn mededeling aan minister Polak van justitie in de Tweede Kamer als zou de Wassenaarse politie niet ge schoten hebben, terugtrok. „Laat in de middag kwam mij ter ore dat agent Vink toen hij met een surveil lance-auto aankwam een schot heeft gelost met z'n pistool. Toen kreeg hij enkele salvo's en .moest hij zich Ö'vefgèven. Daarna is hij gegijzeld. Mijn bijzondere lof gaat uit naar hém "omdat hij'ina zijn ang stige avonturen per se niet naar huis wilde en.de.gehele, dag.verder heeft dienstgedaan, aid us-de burgemeester. Aan alle""debattëh en vérklaringen in de Kamer had de burgemeester uiteraard weinig toe te voegen. Het viel op dat hij sprak over 'jonge Ambonezen die voor geen moord terugschrikken en later over „moord dan wel doodslag". VLAARDINGEN De moeilijkheden, die vooraf waren-ge gaan aan de vorming van een nieuwr college van wethouders in Viaardingen, werden gisteravond tijdens de vergadering waarin de nieuwe gemeenteraad werd geïnstalleerd, nog eens duidelijk onder woorden gebracht door enkele raadsleden De discussie ontstond tijdens de verkiezing van vijf wethou ders, te weten mevrouw L. van Duijn-Spruijt (soc.) en de he ren A. G. Kloots (soc.), Jac van der Linden (kath.v.), A. P. Wee- da (prot.) en M. Mooij (prot.). Het -vas cL heer H. J. Hofman (D'66), die debiteerde in de raad met een aanval oo de PvdA inzake de 'samenstelling van een nieuw college. Hij herhaalde nog eens de verwikke lingen, die hebben geleid tot misluk king van de vorming van een pro- gramcollege. „Ook toen Viaardingen een vijfde wethouder mocht benoemen, was de PvdA niet bereid het oorspronkelijke plan 'rit te voeren, namelijk het col lege samen te stellen uit twee PvdA- ers, een KVP-er, een PCG-er, en een Democraat." Onderwijzers De heer Hofman zei niet te begrij pen dat de PvdA een coalitie had kunnen vormen met de PCG, „die bijvoorbeeld geen extra geld beschik baar wil stellen voor extra onderwij zers teneinde te komen tot vorming van kleinere klassen." PCG-fractieleider A. C. Ph. Har donk opvolger van de tot wethou der benoemde ML Mooij sprak dat ten stelligste tegen. „Wij zijn niet te gen kleinere klassen. Wij hebben al leen gezegd, dat dit veel geld zou kosten." Mevrouw .T. Vermeuie-van Dijk, die de heer S. Barendregt als PvdA- fractieleider opgevolgd is verklaarde dat de sociab.slen hei niet hadden kunnen „verkopen" slechts steun te geven aan een PCG-wethouder, om dat met de protestants-christelijke groep al een afspraak was gemaakt over een „twee-twee-verdeling". Bij de herbenoeming van mevrouw L. van Duijn-Spruijt als wethouder zei mevr. M. de Vries-van der Spek blanco te zullen stemmen, „omdat de verkiezing van deze wethouder niet in het belang van de Vlaardingse burgerij is". De heren A. van der Veer (pac. uv.) en de communist P. Koudsbial zeiden aan geen enkele kandidaat hnu stem te kunnen geven. Stemming Mevrouw Van Duijn werd tenslotte benoemd met 25 stemmen voor, zeven blanco en een ongeldig. De heer A. P. Weeda Kieeg dertig stemmen en drie blanco, de heer A. G. Kloots eveneens dertig stemmen en drie blanco, de heer M. Moo:j 24 stemmen en negen blanco en d? heer Jac. van der Lin den 29 stemmen en vier blanco. Tevoren had burgemeester Heusdens 33 raadsleden geinstalleerd. de heer J. Madern (lib.) was niet aan wezig, terwijl de PCG-fractie met 10 vertegenwoordigers aanwezig was om dat de heer E. P. van der Veen had bericht dat hij zijn benoeming tot raadslid niet wilde aannemen. Zijn opvolgar, de heer N. A. Nieuwstraten, zal binnenkort worden beëdigd. De volgende raadsleden legden de ambtsbed af: mevrouw mr. M. Bel- lingwouf -Roodenburg, de heren T. Bol, A. C. Ph Hardonk, W. Kwakkel stein, J. Ligthart, A. Meerman, M. Mooij, L. de Snaijer, G. Wapstra, A. P, Weeda (allen prot.chr.), A. Come- lisse, Droppert, mevrouw L. van Duijn-Spruijt, P. W. Emmelot, F. J. Kerkhoven, A. G. Kloots H. Krabben, A. van 't Laar. J, van der Most, D. van der Re.jcen, mevrouw J. Ver- meule-van Dijk, mevrouw M. de Vries-van der Spek (allen soc.), me vrouw J. J. van Gent-de Ridder, J. Hockx, Jac. van der Linden (allen kath.), mevrouw mr. M. L. Hoogen- dijk-van Hoist Pellecaan, G. A. Neijssel i all in lib.). H. J Hofman, D. de Lange, G, W. Schut (D'66), H. M. C. van den Berg- (DS'70). P. Koudstaal (communist) en A. van der Veer (pac. soc.). Burgemeester Heusdens zei te ho pen een waardevolle ambtsperiode te gemoet !e gaan, waarin niet slechts besluiten woeden genomen, maar ook uitgevoerd. DEN HAA G Staatssecretaris Kruisinga heeft de Gezondheidsraad advies gevraagd over de kwaliteits criteria van het water. De hygiënische eisen verschillen al naar gelang het gebruik. Dr. Krui singa vraagt aandacht voor water dar gebruikt wordt voor de voorbereiding van drinkwater, water waarin water dieren leven die voor menselijke consumptie kunnen dienen en water waarin gezwommen en gebaad wordt. Hij wil nieuwe normen voor de kwaliteit van het oppervlaktewater wanneer dit als grondstof voor de be reiding van drinkwater moet dienen. Dit gebruik zal in de toekomst sterk toenemen. Het oppervlaktewater is echter onderhevig aan talloze invloe den van vervuiling. Op donderdag 3 september a.s. openen wij een nieuwe zaak in winkelcentrum „Holiërhoek", Reigerlaan 38. Viaardingen. Ter gelegenheid hiervan houden wij receptie van 16-20 uur. Uw aanwezigheid zal door ons zeer op prijs worden ge9teld. MODEHUIS SCHEFFER li - «Sfe 3$ 0 HOEK VAN HOLLAND Het najaars- tornoci! „Balletje bruin" vah de Hoekse tennisclubs wordt In de weekenden 12/13 en 19/20 september gehouden. Om te kun nen deelnemen moet men lm Hoek van Holland wonen, werken'of tennissen. i HOEK VAN HOLLAND De ledenver- Kadering van de Hoekse afdeling van de PvdA heeft dinsdagavond haar vertegen woordigers voor de nieuwe wijkraad aan gewezen. Het zijn de heren F. C. L. van Vugt, H. Mokkenstorm. H. Visser en C. J. van Ameilden. Reservekandidaten zijn de heren C. J. Stigter. D. van Weelderen, W. van der Star en J. Rotmeijer. Voorzitter L. M. BUek gaf een toelichting op de Rotter damse wethoudersverkiezing.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1