1 Wethouder Weeda reikte prijzen uit DOV vierde jubileum met geslaagde brandweerstrijd Pioniers gehuldigd Gouden „Hollandiaan' gaf feestelijke reünie 97d top enorm orm Hervormd Holy heeft een eigen predikant Havenstaking brokkelt af YFC-team in en Veel inbraken in Schiedam Diamanten paar Fancy fair bracht rond f 5000 op Ds. W. Q van Dam deed intree Volle kerk bij afscheid van ds. Zimmerman H GAARDINGEN De za terdag gehouden landelijke brandweerwedstrijden in het ka der van de viering van het 40- jarig besïfcan van de Viaarding- se Brandweerlieden vereniging ,.Door Oefening Vaardig" hebben een bijzonder goed verloop ge had. [Een test Pompbediende bestoïen Prijt en venstcrvall hoogte 55 cm Soms zou je zo'n knorrepot achter het behang willen plakken. Zit-ie maar achter z'n krantje. In dat bakbeest van een stoel. Ho, dat is een belangrijk punt. De luie stoel kan een mens z'n humeur maken of breken. Daar iet Top-Form nou op. Zogenaamde kleinigheden die 'n ander liever niet noemt. Maar vader z'n nieuwe Top-Form stoei van de Stam maakte toch ëen andere man van 'm. Zo zit dat. waar gezelligheid begint Sprekers m SCHIEDAM De wijk Bij dorp, tussen Nieuwland en Ke- tfiet Groenoord, heeft zijn wijk centrum met daaraan de speel tuin. Dit wijkcentrum is hoofdza kelijk door buurtbewoners en le den van de wijkvereniging opge trokken. Het is namelijk een oude barak van het gemeentezie kenhuis. De barak daverde enkele maanden geleden met veel lawaai in elkaar toen de kanstruktie niet tegén de voorjaarsstormen bleek te zijn opgewassen. Nu is de kon- slruktie aanmerkelijk beter van dit Trefpunt Bijdorp", zoals het wijkcentrum is gedoopt. De inge bruikstelling geschiedde door burgemeester H. Roelsema. Het voorgenomen tijdschema is geen enkele keer in gevaar gekomen, wat niet in het minst te danken was aan de uitstekende organisatie, die gebeurde in samenwerking met het Algemeen Brandweerwedstrijd Co- mit De heer C. H, J. Brauers uit Den haag. hoofdinspecteur van het Brand weerwezen, die voor het eerst een landelijke wedstrijd meemaakte, con stateerde dat de zenuwen meermalen een rol speelden en dat er fouten werden gemaakt vond hij logisch. Echter is duidelijk aangetoond, dat veel bereitk kan worden na veel oefenen en dat achtte hij van. groot belang voor de bevolkig. j De heer P. A. Lemaire uit Breuke- len gaf namens de jury een korte GAARDINGEN De reünie van «Ud-leden van de voetbalvereniging be Hollandiaan, zaterdag gehouden ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van deze Vlaardingsc veren iging is bijzonder goed geslaagd. De heer J. Klinkenberg, die 24'h jaar voorzitter is geweest en thans ere-voorzitter is, hield een warme speech waarbij als uitschieter naar voren kwam zijn woorden: is maar een land en dat is de wereld, er is maar een volk dat is de mens heid, er is een geloof dat is de liefde en is maar een voetbalclub en dat is De Holbndiaan. •ue heer H. Meijer, die 30 jaren Penningmeester is geweest vertelde °ver de crisisperiode toen alles zo moeilijk was. Voorzitter P. W. Cock was zeer KANTOREN WGBIAÖ „DE ROTTERDAMMER", bijkantoor SCHIEDAM^ La nee Kerkstraat 82, tel. 2663S2; fetfactjej R. M, van Houwellngen, JuJJanalaan BJ tel. 255764; klachten bezorging; Joh, Gröne- Singel 93, tel. 253533; 18.30—13.30. zaler* uur. BIJKANTOOR VIAARDINGEN: Smalta Haven- «raat 11, tel. 346775; redactie: Witte do With- Pjraat 55. Rotterdam, telefoon 115583, toestel Klachten bezorging: H. Vcrheij, Diepen- oiccKstraat te, 3433^ maandag t.e.m.' ™j<rag IS—19.30 uur en zaterdag IS—19 uur. AGENTSCHAP MAASSLUIS: Mevrouw Erou- ™r. Piersonstraat 35. Alarrnntimmer voor luchtvervuiling en melding stiuldsltïnder voor Schiedam en Vlaardingen; !°«oon 26262S. verheugd over de grote opkomst van de oud-leden. Er werden enkele ogenblikken stilte in acht genomen ter herdenking aan de overlede nen De viering van hctóO-jarig be staan vormde vanzelfsprekend aan leiding om een aantal personen te huldigen, die tot de oprichters be hoorden en die dan ook alien de gou den Hollandiaanspeld kregen. De gelukkigen waren de heren H. Meijer, K. Spruijt, D. Spruijt, H. de Graaf, R. Oostveen, P. v.d. Knaap, K. v.d. Knaap, J van Dijk en M Bergwerf. De heer D. vd. Knaap kon heiaas niet aanwezig zijn, maar werd wel in de hulde betrokken. Ere-voorzitter J. Klinkenberg kreeg lid van de vereniging en de heer Klinkenberg begaf zich meteen naar mevrouw Meijer, echtgenote van oud- -penningmeester Meijer, om haar de bloemen te overhandigen. Zij heeft dertig jaren inde kantine gestaan. SCHIEDAM Een greep uit de kas van het benzinetation Van der Kamp aan de Vlaardingerdijk heeft zaterdagavond een bedrag van ƒ350 opgeleverd. Om elf uur stopte adar een automobilist om te tanken, die de pompbediende vroeg of hij even mocht bellen. Na zijn telefoongesprek deed de man tot verbazing van de pompbediende een greep in de kas en verdween vliegensvlug in de richting Rotterdam, De pompbediende kon de politie een vaag signalement ver strekken. uiteenzetting van de gebeurtenissen. Hij zei, dat de wedstrijden ditmaal anders dan anders waren opgezet en dat deze meer een test betekenden voor de bevelvoerders. Hij nam het velen van hen kwalijk, dat zij veel te rustig op hun posten bleven in plaats van zelf in te grij pen. Zij lieten de slachtoffers dik wijls aan hun lot over en dat vond hij niet juist (het zal je eigen kind maar wezen). Redding gaat voorop en is belangrijker dan eigen belangen te laten prevaleren. Onder alle deelnemers heerste een uitstekende geest, het tempo bleef steeds gehandhaafd, maar kleine schoonheidsfoutjes konden niet uit blijven. Namens het gemeentebestuur van Vlaardingen was wethouder A. P. Weeda aanwezig. Het was hem opge vallen, dat er met groot elan en goed gewerkt was. Het element vuur kan ons met warmte koesten, zei de heer Weeda, waaraan hij toevoegde dat Vlaardingen dag en nacht wordt ge confronteerd met de fakkels die in de omgeving branden. Een snel en doel matig optreden beschouwde hij ais een eerste vereiste wanneer brandge vaar aanwezig is. Na de diverse toespraken reikte de wethouder de prijzen uit. Voor elke groep was bovendien een waarde ringsmedaille beschikbaar. De prijs voor de beste ordonnans werd toegekend aan de gem. brand weer van Roosendaal en de speciale prijs voor de groep, die de langste werktijd nodig had ging naar de ge meentelijke brandweer van (Heeren- veen (hilariteit). De prijzen in de afdeling Tank auto's hoge druk lage druk werden in volgorde toegekend aan de ge meentelijke brandweren van Leersum, winnaar met 781 punten; Leerdam, 780; Roosendaal 771; Voor schoten, 771; Ede, 751; Hoeven, 737; Wassenaar, 737; Heerenveen, 730; Apeldoorn, 726; Laren, 719; De Meem, 710; Assen, 703; Zaandam kring 1, 670 en als veertiende Herpen, gem. Ravenstem met 663 punten. In de derde klasse waren zes deel nemers die als volgt eindigden' 1. Be drijfsbrandweer Nijverdal ten Cate met 271 Va pnt. 2. Gemeente brand weer Denekamp, 271; 3. Brandweer Rheden, (Dieren), 260','c; 4. Bdrijfs- brandweer 637ste I.C.W. Woerden, 252,5; 5. Gemeente brandweer Mont- foort, 250; 6. Gemeente brandweer Valkenburg. Houthem met 237 pun ten. De wedstrijden werden gehouden op het t errein van Lever's Zeep Maatschappij N.V. aan de Deltaweg. SCHIEDAM Vandaag, maandag, is het echtpaar D. J, Eijsberg en S. W. J. Oranje 60 jaar getrouwd. Ter gelegenheid van dit feit heeft de echtgenote van Schiedams burge meester mevrouw. Roelfsema-Poel- stra bet echtpaar, (beiden zijn 91 jaar) een fruitmand overhandigd na mens het gemeentebestuur. De brui degom is als scheepstimmerman werkzaam gew est bij Wilton Fije- noord en scheepswerf „De Nieuwe Waterweg". 9 VLAARDINGEN Het tamboers- en trompetterskorps De Pijpers heeft een tweede prijs behaald op het zevende natio nale taptoeconcours in Delft, een beker beschikbaar gesteld door ons zusterblad De Nieuwe Haagse Courant. De Pijpers deden voor het eerst mee in de ereafdeling. Za terdag gaan ze naar het drumbandconcours in Schiedam. 9 vlaardingen De provinciale kerk voogdij heeft de hervormde gemeente van Vlaardingen toestemming verleend, weer met het beroeplngswerk voor de wijk He- hoboth te beginnen. De heer J. van lam- balgen, die op het ogenblik hulpprediker is. gaat 1 januari met pensioen. COÖPERATIEVE TUINBOUWVEI LING ROTTERDAM E O ROTTERDAM, 7 sept. Sla 6-12; Staand glas komkommers: 90 en op: 25; 75 en op: 17-21; 60 en op: 15-17; 50 en od: 15-16; 40 en op: 15; 35 en op: 15-17; Kromme komkommers: 17-20; Tomaten A 3.15-3.90; B 3.10-3.15; C 2.85-2.95; Stam pr. bonen 86-1.04; snijbonen 1.24-1.44; Andijvie 18; Postelein 20-40; Spruiten A 3-67; B 53-55; Aanvoer: Sla 16.000 st; To maten 32.150 bak; komkommers 103.000 st: kromme komkommers 1 ton. VSISEHIJBERICHT VLAARDINGEN 7 september Aanvoer: VT, 73. 605. Prijzen: kleine volle maatjes Hol - ƒ103: grote volle haring 110» - ƒ112: ijle haring ƒ55; steur haring ijle ƒ54. PAGINA 3 SCHIEDAM De Fancy Fair, die donderdag, vrijdag en zaterdag in De Ark werd gehouden ten bate van de bouw van een gereformeerde kerk in Kethel-Groenoord, heeft netto rond ƒ5000 opgebracht. Met dit bedrag zijn de organisatoren dik tevreden. Donderdagavond was er veel be zoek, vrijdagavond wat minder, maar zaterdagmiddag en vooral 's vaonds werden alle vorige records gebroken. Het was stampendvol in De Ark en toen 's nachts twaalf uur de deuren werden gesloten waren alle prijezn verkocht of verloot „Raddraaier" Giel Goedendorp verlootte hele kisten ap pelen, „De vrolijke keuken" was om tien uur al door de potten, borde nen flessen heen, zodat de „kuil met scherven" toen reeds dichtgegooid kon worden. De fiets die op Amerikaanse wijze werd verloot bracht ƒ400,- op en kwam in het bezit van de laatste bie der, de heer A. de Graaf, het horloge kwam bij de heer J. Slieker terecht, terwijl de winnaar van de naam van Miss Fancy Fair (de naam was Mi- radna) nog uitgezocht moet worden. De grabbelton bracht meer dan hon derd gulden op. Men was over het resultaat van de ze Fancy Fair zo tevreden ,dat de predikanten zondagmorgen ht (voor lopig) netto bedrag van 5000 hebben bekendgemaakt in de kerkdiensten. De dienst in Kethel had voor de her vormden een minder aangename er varing, hoewel dit sportief werd op gevat. De gereformeerden zouden im mers reeds om kwart voor negen hun dienst in de Dorpskerk houden {om dat De Ark nog Fancy Fair-ver- schijnselen vertoonde), maar doordat die dienst eerst acht minuten voor tien eindigde, stonden de meeste her vormde kerkgangers al voor de deur. Men toonde evenwel begrip voor deze situatie. Of er volgend jaar weer een Fancy Fair wordt gehouden, is nog niet ze ker. Wel bestaan er plannen om met de andere wijken te praten over één grote Fancy Fair, bijvoorbeeld op het plein voor de Magnalia Dei-kerk en dan op een Koninginnedag of iets dergelijks. Maar hierover moet nog met de andere wijkcommissies wor den gesproken. MAANDAG 7 SEPTEMBER 1970 Zo'n leuke vensterval voor de ramen maakt Uw kamer gelijk vee! gezelliger enU koopt deze vitrage nu beduidend goed koper dan anders. Kies nu uit 3 terlenka venster- vallen met een mooi ingeweven dessin. Deze marquisette uit de prijskjassevan f 1,75 tot f 2,25, kant en klaar met zoom en hoofdje, koopt U per meter voor nog géén gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op da 1e etage de verkoop van deze vensterval len van terlenka marquisette met een ingeweven dessin, kant en klaar met zoom en hoofdje, 55 cm hoog, door elkaar per meter Ook maandagmorgen opan Géén taf. of schrift best 9 VLAARDINGEN Het tamboerkorps van de Harmonievereniging Sursum Corda heeft de eerste prijs behaald in de mars en showwedstrijden om de zilveren tam boer in Vianen. De jeugddrumband Thalita reisde mee en verwierf de tweede prijs in de jeugdklasse. Zaterdag neemt SC aan 3 verdiepingen meubeien woningtextiel vraag het Grote Meubelboek van Top-Form, Gratis. Zitje goed,vader? Hum. De Stam Mariniersweg hoek Goudsesingel Rotterdam VRIJDAGAVOND GEOPEND Den Haag Schiedam VLAARDINGEN In het geheel bezette kerkcentrum Holy is zondag middag de bevestigmgs- en intrede- deisnt gehouden van ds. W. C. van Dam uit Geldrop, de eerste hervorm de predikant voor de wijkgenfeente Holy. De nieuwe predikant werd beves tigd door ds. A,P. Nauta van de wijk- gemeente Bethelkerk, die opmerkte dat de Holywijk van dependance een wijkgemeent in wording is géwordén om eindelijk als zelfstandig gemeen-: te te kunnen fungeren. Ds; Nauta wees op de taak van ds. Van Dam, Gods volk op mars, bij de Ver bondsgod te houden. Ds. Van Dam zei in zijn preek dat de beloften van God rijker zijn dan men denkt. Bij Jezus is schraalhans geen keukenmeid; (Hij deelt uit met gulle hand. Wij als dienaren hebben niets te geven, maar wel veel door te geven. Via een doorgeefluik hebben we voedsel door te geven aan de ge meente. Namens de centrale kerkeraad en de classis sprak ds. A. A. Bos. Hij wees op de vele problemen, die Het leiden en opbouwen van een wijkge- meente met zich meebrengt, hoewel het pionierswerk reeds is verricht door hulpprediker, A, van Zetten. De Holywijk is echter nog niet de Holy City. Er zijn altijd spanningen in de ze ondanks alles, goede stad Vlaar dingen, aldus ds.Bos. De heer M. Mooij, sinds enkele da gen wethouder van Vlaardingen vond het prettig juist in zijn eigen wijkge- meente, zijn eigen wijkpredikant te mogen begroeten namens het ge meentebestuur. Als wethouder van stadsontwikkeling zei hij, dat zich in de Holywijk ongeveer de helft be vindt van wat er komen moet. Hij voegde er aan toe, d'at het contact van de gemeente met de kerk niet al te sterk wordt gevoeld. Namens de gereformeerde kerk en de R.K. parochie sprak dr. F. L. Bos. Hij geloofde dat het niet moeilijk zal worden in deze wijk gezamenlijk iets te doen aan de geestelijke leefbaar heid van de bevolking in Holy. U bent wel de vierde man, die het kwartet heeft volgemaakt maar u staat daarom niet op de vierde plaats. Verder zei ds. Bos te geloven, dat de rijd niet ver meer is, dat alles geza menlijk zal worden gedaan. Hulppredikant A. van Zetten, ver welkomde ds. Van Dam namens de wijkgemeente, De heer J. G. van Dijk vertegen woordigde de centrale kerkvoogdij en de direktie van het zonnehuis. De nieuwe predikant, die in zijn vorige gemeente Geldrop-Tivoli, een hervormd-gereformeerde federatie tot stand heeft zien komen zei, dat hij de gezamenlijke diensten zal missen. Van het Schouwburgplein liep de stoet via Westersingel, Nieuwe Bin nenweg en Rochussenstraat. Het verkeer werd er stilgelegd. Voor het gebouw van de SVZ ver zamelden zich al te voren haven werkers en nieuwsgierigen. De SVZ was echter niet van plen een delegatie van de stakers te ont vangen. Zij publiceerden vanmiddag een „Bekendmaking aan de Rotter damse havenarbeiders". Daarin werd gesteld: „De Scheepvaartveriniging Zuid maakt bekend, dat op verschillende plaatsen in de haven het werk weer op gang is gekomen. Ter vermijding van ieder misverstand wordt er nog maals met nadruk op gewezen dat alleen indien het werk vandaag maandag daar werkelijk is hervat, betaling over het tijdvak van woens dag tot en met vrijdag vorige week geschiedt. Degene die vandaag niet aan het werk gaat behoeft niet op betaling te rekenen. De werkgevers wijken voor geen enkele eis." SCHIEDAM Er moesten zondag morgen vele stoelen worden bijgezet in de Opstandingskerk, waar ds. J. W. Zimmerman afscheid nanr van hervormd Schiedam. Onder de vele genodigden bevonden zich ook burge meester H. Roelfsema en echtgenote. Muzikale medewerking verleemden Harpe Davids en het Opstandings- krkkoor. Afwisselend verzorgde har pe Davids met organist A. Eikelboom de begeleiding van de zang in deze indrukwekkende dienst. De preek waarmee ds. Zimmerman afscheid van zijn gemeente nam ging over 2 Corinthe 13 vers 13, de Apos tolische zegen, die de predikant het thema bezorgde van: „Drie Godde lijke gavenVdrie menselijke wensen." De gaven zijn genade, liefde en ge meenschap, die de voorwaarden voor onze menswording zijn. Bij genade Gods gaat het om gratie, bij liefde gaat het om de ander en de gemeen schap wordt verkregen door die twee te aanvaarden als geschenken Gods. Ds. Zimmerman'liet blijken dat er tijdens zijn bijna vijf jaren verblijf in Schiedam veel liefde, maar ook veel leed samen is gedeeld en dat hij en zijn gemeente veel goed en kwaad hebben ondervonden. Toch besloot hij met te zeggen dat hervormd Schie dam een rijk gezegende gemeente zal zijn als zij bidt om de drie goddelijke gaven en die met een oprecht geloof weet te aanvaarden. „Met deze zeker heid draag ik u allen op aan Chris tus" Na afloop van de dienst maakten velen gebruik van de gelegenheid om mevrouw en dominee Zimmerman de hand te drukken. Op verzoek van de scheidende predikant worden geen toespraken gehouden. 9 VLAARDINGEN De postduivenver enigingen De Luchtbode hield een con- coursvlucht vanuit Ciney met 303 duiven. De afstand was 187 km. De uitslag was: L. Poldervaart 1, 2, 5. 7; M. Broek 3, 6, 15; Goedgebure/Van Keulen 4, 12 en 14; C. Bakker 8; A. Wijntjes 9. A. STruys 10; Mevrouw Tieleman 11 en 16; G. de Braban der 13 en 19: c. STolk 17 en 24; J. de Ligt is: H. de willigen 20. SCHIEDAM De politie heeft het afgelopen weekeinde handelvol werk gehad met het opsporen en aanhou den van Inbrekers. Allereerst belandden de 17-jarige los werkman J.L., de 20-jarige schil der F.N.O., de 16-jarige bijrijder P.P. en de 18-jarige opperman MX.E. in de cel. Zij worden verdacht van een serie inbraken, maar voorlopig is al leen een inbraak bij de broekenspe cialist op de Hoogstraat bekend Een van de mannen wasgeklee d met de spullen die hij uit deze zaak had weggehaald. De overige buit werd later uit de Schie opgedregd. Verder werd ingebroken bij de si- garenhandel van de heer G. Orgens aan de SwammerdamsingeL Via een kelderraam is men binnengekomen. Uit de kassa is een bedrag van 3000 meegenomen. Ook de heer A. P. uit de Edison- straat., die koppelbaas is, is een be drag van ƒ3.000 kwijt. Dit bedrag is meegenomen uit de actetas die in de woonkamer stond. In dit pand is men 's nachts binnengekomen doordat het ruitje van de voordeur kapot was en men dus gemakkelijk het huis in kon komen. Ook is nog ingebroken in een par fumeriezaak aan de Broersvest. Daar is men via de achterzijde binnenge komen. Uit de vitrine zijn vijl prui ken meegenomen. Tenslotte kreeg A. v. O. een prooês- -verbaal omdat hij een valse aangifte had gedaan. Hij had verteld dat uit zijn auto, die geparkeerd stond op de Burgemeester Hannerlage Grethelaan een cassette-recorder was gestolen. Toen de politie op onderzoek ging, bleek de man dit verzonnen te heb ben. VLAARDINGEN Het Ameri kaans studententeam van Youth for Christ is drie dagen lang met veel succes in Vlaardingen opgetreden. Op de scholen kregen de Amerikanen een aandachtig gehoor, de kerkdiens ten waarin zij optraden waren goed vol en deze foto laat zien dat de stu denten zaterdagmiddag op het Liesveld ook niet over gebrek aan be langstelling hadden te klagen. In het vervolg van hun toernee van zes weken door on» land is de groep vanmorgen naar Middelburg vertrok ken. Deze week staan eerst Walche ren en daarna Haarlem op het pro gramma. Komende zendag is de groep in Gorkum. VLAARDINGEN DE onlangs beves tigde wijkpredikant ds. W. W. Verhoef zal morgenavond op een gezellige bijeenkomst in de Ichthuskerk kennis maken met zijn nteuwe gemeenteleden. Vanaf 20 uur is een leder van harte welkom.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1