Mr. Van Meetelen: Grote erkentelijkheid Hoogviiets sporthal open den Ouden Welpen speelden 't Mokasheha "-spel De Stam w form JAJASJES huisman Promenadeconcert met twee solisten Blindenraad krijgt meer Jongetje van vier jaar wordt vermist (A CITROEN?) Hobby-expositie in Vreewijk Aktie voor mobiele kliniek bracht al 15 mille op enorm Najaarsvergadering KNCGV (kring R'dam) '1 Meubelmee$tër& breidden uït C- Mevr- Thomassen kan Femina 23 niet openen Fa. P. DE KOK Pzn TeL 14.44.00* mm. Diploma's uitgereikt aannemerseursus 1 Beheerst concert van Ab Ouwens f D£ rotterdammer (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Met een korte en onbeslist geëindigde tafeltenniswedstrijd tussen mr. M. A. B. L, van Meetelen, voor zitter van de wijkraad en mr. J. R. Duehemin, chef afdeling sport en recreatie der gemeente, werd zaterdagmorgen de Hoogvlietse sporthal officiëel in gebruik ge nomen. waar gezelligheid begint WKKÊÊÊlÊÊÊÊ/hsÊÊ (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het ziet er naar uit, dat de blindenraad, het overkoepelend orgaan van de verschillende Nederlandse Blin- den'bonden, meer bevoegdheden gaat krijgen. De heer A. Korving, bondsvoorzitter van de Neder landse Christèlijke Blindenbond, betoogde zaterdag in Lommer rijk, tijdens de drukbezochte 46e bondsdag, dat het schort aan dui delijkheid over sociale voorzie ningen. ROTTERDAM Niet minder dan twee solisten traden zater dagavond met het Philharmo- nisch op tijdens de goed be zochte „Prom" in de Grote Doelenzaal: de Duitse pianist Werner Haas en onze „Doelen organist" Arie J. Keijzer. Diri gent was Edo de Waart. «11 ifSL PAGINA 3 MAANDAG U.SEPTEMBER 1970 IjHO raamventilatoren verkrijgbaar bij S9jtettom- 0iVJLAXGSi ,nstalI sas> watef dectr., Schictbaanlaan 33-35. Telefoon 010- g»«- Botterdam: fiijsliandel .1. r- ROOSZEN ZN.. Boeiem- sSaat S9. Telefoon 13 6170. icUediuu: Eiectr- Tcchn. Install.bur. DE 1WOL-JANSEN lange Kerkstraat ,66. Telefoon 010 - 26 S3 30, Schiedam; Vondellaan 65, Telefoon 26 SS 31, Vlaardinecn: Dr. Wlardl Becftmansingel 39. Telelooa 34 69 54. Bidderstraat 41, Telefoon 31.7* 25. ROTTERDAM In het hervormde ttijkgebouw aan de Lede heeft waar nemend voorzitter J. G. Eising van de Stichting Sociaal Wijkopbouw Orgaan Vreewijk zaterdag een bloemen- en hobby-tentoonstelling geopend, die tot a met 19 september wordt gehouden inhet kader van C'70. Onder het tentoongestelde werk be rinden zich artistiek aangeklede pop pen. zelfgemaakte sieraden, een fraaie inzending kunstvoorwerpen, gemaakt uit oud ijzer, een verzame ling schelpen, talrijke bloemstukken ai een groot aantal schilderijen en tekeningen. De hervormde dansgroep Ledewijk en de dameshandwerkciub Alpha presenteerden zich met een inzending zeer verzorgde handwerken. Ook de ROTEB en de plantsoenendienst ver leenden met suggestieve inzendingen medewerking aan de wijktentoonstel- Iing. De expositie is gratis toeganke lijk van 10 tot en met 22 uur. Dc heer Van Meetelen toonde zich in een korte toespraak zeer verheugd over de totstandkoming van recrea tieve voorzieningen in Hoogvliet ..Juist in de jaren waarin zo wordt gesproken over en zoveel aandacht wordt gegeven aan de economische ontwikkeling en industrialisatie, zou een situatie kunnen ontstaan waarin de recreatie in gevaar zou komen. In Hoogvliet daarentegen is in de laatste jaren heel veel gerealiseerd en ik ben wethouder Langerak, die voor Hoogvliet op dit gebied ontzettend veel gedaan heeft, daar erg dankbaar voor." Applaus van het (alrijke pu bliek onderstreepte deze Hoogvlietse erkentelijkheid. De heer Duehemin, die wegéns af wezigheid van de voorzitter van de raad voor de lichamelijke opvoeding, de sleutel van de sporthal van de heer Van Meetelen overnam, zin speelde op het zelfstandige leven van de Hoogvlietse gemeenschap, hetgeen ook wordt weerspiegeld in het com promis dat is gevonden met betrek king tot de exploitatie van de Hoog vlietse sporthal. Een van de voorwaarden in het compromis is dat de hal zoveel moge lijk door het Hoogvlietse sportleven zal worden gebruikt. Een andere is, hoewel daar nog concrete vorm aan moet worden gegeven, dat de Hoog- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De aktie in Hoog vliet ten behoeve van een mobiele kliniek voor het Mlambe-hospitaal in Malawi heeft 15.000 opgebracht. iHoewel het gestelde doel van 20.000 nog niet werd bereikt, is de landro ver inmiddels besteld. De initiatiefne mer hoopt gedurende de lange lever tijd van de auto het resterende be drag bij elkaar te krijgen, waardoor de landrover volledig kan worden uitgerust als mobiele kliniek. Het geld is in één week bijeenge bracht door aktiviteiten van de schooljeugd en in kerkcollectes tij dens speciaal gerichte kerkdiensten van protestantse en rooms-katholieke kerken. Uitspringend was de chr. lagere school aan de Hesseiingstraat, waar bijna ƒ4.000 werd verzameld. Twee onderwijzers verdienden met het af scheren van hun baard ƒ300 en een woensdagmiddag gehouden miniker- mis bracht 1500 op. Van de kleuterscholen werd veel in natura o. tvangen zoals luiers, zuig flessen ei» babyvoediog. Hoewel het gestelde bedrag niet werd bereikt, werden zaterdagavond in Hoogvliet de klokken geluid. Wanneer de mo biele kliniek gereed is, naar thans wordt verwacht in november, zal de wagen aan de Hoogvlietse bevolking worden getoond. £v.:.V. vlietse sportraad een aantal bevoegd heden in het bijzonder de uitgifte van lesuren en samenstelling van het rooster van de raad voor de licha melijke opvoeding overneemt. Er was voor de ingebruikneming van de hal zeer veel belangstelling, onder meer bij elkaar getrommeld door drumbands, die op drie plaatsen in Hoogvliet waren gestart voor een gezamenlijk marsdoel, naar de Tosca- laan. Hoewel de officiële opening, ge volgd door sportdemonstraticr was bedoeld voor genodigden, werd als j gevolg van de massale belangstelling besloten de deuren open te gooien, j faardoor de sporthal in zeer korte i tijd werd bezet door vele jeugdige i Hoogvlieters. j De demonstraties turnen, tennis, basketbal, volleybal en kempo wer den met vele open doekjes beloond. Zij vormden de ouverture van de ak tiviteiten in de sportweek, die van avond om zeven uur begint. Dat v/ordt een korfbal- en tafeltennisde- monstratie gehouden, dinsdagavond gevolgddoor basketbaldemonstraties, op woensdag wordt kempo gedemon streerd, donderdag zijn er tennisde- monstraties en vrijdag badmintonde- monstratiés. Zaterdag wordt de sport- week besloten met handbaldemon straties. pER gelegenheid van de opening I -1 van de sporthal Hoogvliet gaven wijkraadsvoorzitter mr. M. A. B. L. v. Meetelen en chef secretarie- afdeling sport en recreatie mr. J. G. Duehemin een demonstratie tafel- tennis Raar maar waar. Het bankstel wordt gewikt en gewogen, maar naar de eetkamer wordt vaak maar met de pet gegooid. Is het u nooit opgevallen, dat de eethoek er zo bekaaid afkomt? Daarom nam de Stam Top-Form eetkamers. Eetkamers, die je wèl in bladen over wonen ziet, maar nooit in winkels. Behalve dan bij de Stam. Die bouwt op Top-Form. Zo maakt de Stam van ieder interieur een harmonisch geheel, óók financieel. 3 verdiepingen meubelen woningtextiel Vraag het iroie Meubelbaek >'.tp Top-Form Gr.itis A Mariniersweg hoek Goudsesingei Rotterdam vrijdagavond geopend Den Haag Schiedam 'f a - "iV NL. -<<86^ (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam Een kleine 1400 welpen uit geheel Rotterdam! hebben zaterdag in het ruige plaatbos het „Mokasheba-spel" meegespeeld dat1 ter gelegenheid van het 60-jarig be slaan van de Nederlandse padvinderij overal in het land is gehouden. In Hoogvliet waren de padvinder tjes in drie groepen verdeeld, die in verschillende delen van het bos „rim- boejacht speelden". Het mottot van de dag was gevonden in Rudyard Kipling's „Junlebook". In de titel van het spel, waren de namen Mogwli, Kaa, Shere Khan en Bagheera ver borgen. In „hordes" gingen de welpen met een leider of leidster 30 posten af, waar zij allerlei behendigheids oefeningen uitvoerden, die naar aan leiding van het jungle verhaal waren verzonnen. Zo werden ze olifanten die hun weg door de jungle vochten, apen die aan een. touw over een overstro mingsgebied slingerden (het water werd achterwege gelaten) of liepen ze over een menselijke brug van de ene oever naar de andere. Bij elke goed uitgevoerde opdracht was voor de horde een lintje te ver- TT/ELPEN uiterst ludiek in actie in- het kader van de rimboe- jacht „Mokasheba" in het Ruige- plaatbos, Hoogvliet. dienen, maar het spelelement stond deze dag voorop en het ging er dan ook niet om zoveel mogelijk posten af te werken. Uit het lawaai en gelach in het Ruigepiaatbos bleek wel dat de wel pen van het spel, dat tot vroeg in de middag duurde, hebben genoten. Kolbcrtjcs waar je gauw ju tegen zegt. Om het model. Met mooie bijpassende broeken. Ook Harris-twccd jasjes. Die '11 man mooier maken. Als modemikkor bij Huisman. Zil altijd goed. we! degelijk modieus Korte Hoogstraat 15 'c Middellandstraat 98-100 Wolphacrlsboclil 218-224 ROTTERDAM In de Chr. Tech nische School „De Poort", aan de Laansiootseweg zijn op de gebruike lijke familiebijeenkomst en met de gebruikelijke toespraken de diploma's uitgereikt aan de geslaagden van de Aannemerscursus Rotterdam van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf. De bezitter van dit diploma kan zich als zelfstandig aannemer vestigen. Het werd in de afdeling Burger lijke en Utiliteitsbouw behaald door F. B. -Keijzer, A. M. Timmers, .J v. d. Wetering, W. v. Dijk, W. v. d. Mee berg. <1. J. Roos en E. J. M. Schellen, allen Rotterdam; P. Sjoerdsma en G. W. Romijn, Schiedam; C. Meijboom, Hoogvliet; D. Baron, W. Groeneveld en P. J. Smits, Vlaardingen; A. Barto en C. Moret, Krimpen a.d. IJssel; J. Blanken, Ridderkerk; J. H. v.d. Gijp, Slikkerveer: A. v. Gemert, H. E. v. Hees, W. A. W. Liefaard en J. de Zeeuw. s'-Gravendeei: B. H. de Bruyn. Gouda; C. den Hoed, Stolwijk; R. Rehorst, Waddinxveen;H. A. Vaartmans. Dubbeldam: S. van Her wijnen. Dordrecht: P. J. v. d. Plaat, Nieuw Lekkerland: E. A. in 'f Veld, Mijnsherenland; H. J. Riethoff, Rhoon; A. J. Briedé. Den Haag en C. T. H. v. Duuren, Lopik. In de afdeling Grond-, Water- en Wegbouwkunde behaalden het diplo ma H. Blazer. Rotterdam; P. B. v. d. Heerik, Capelïe a.d. IJssel; J. Huizer, Ridderkerk; D. J. Monshouwer, Heer- iansdam; T. P. Schotte. Pijnacker en E. W. K. van Vuurde, Noordwijk aan Zee Extra prijzen hvegens maximaal aantal punten verwierven J. C. War- mendam (dubbele prijs), A. v. Gemert, W. A. M. Liefaard. P. Rehorst, P. pjtia, W v. Dijk en J. C. de Zeeuw. Het oereentage geslaagden van de Rotterdamse cursus bedroeg 69,2 te genover een landelijk gemiddelde van 62 pet. ROTTERDAM Zaterdagmorgen is in gebouw „Onesimus' de Algeme ne Najaarsvergadering van het Ko ninklijk Nederlands Christelijk Gym nastiek Verbond kring Rotterdam e.o. gehouden. In z'n openingswoord heet te voorzitter A. Visser de aanwezigen hartelijk welkom en vroeg hij zich af of het nog wel nut had deze 'verga deringen te houden daar de belang stelling gestaag minder wordt Bij de nabeschouwing Aspiranten dag dankte praeses Vsiser de orga niserende vereniging voor de goede organisatie bij het welslagen van de ze in de Sporthal „Groene Wijdte" •in Pijnacker gehouden Aspiranten dag. Van de Kringactiviteiten is te vermelden dat binnenkort examen wordt afgenomen bij de nu lopende cursus en dat men weer hoopt te starten met een nieuwe cursus die op donderdag en zaterdag plaatsvin den in de zaal aan de Groote Markt. In deze zaal wordt o p30 jan. '70 de tumvijfkamp voor individuelen gshouden, terwijl Barendrecht ver moedelijk de organisatie van de toe stel-vierkampen voor verenigingen zal worden toevertrouwd. Voorzitter Visser stelde voorts voor om de Aspi rantendag '71 aan de met een nieuwe sporthal verrijkte vereniging Den Briel toe te kennen; als datum werd 1 mei genoemd. In de rondvraag vroeg een van de verenigingen zich af of het wel nuttig was om aan het begin en einde van wedstrijden te bidden en te danken daar de eer bied in zulke gevallen ver te zoeken is. Voorzitter Visser hield deze vraag voor intern beraad waarna hij deze najaarsvergadering met gebed be sloot. ROTTERDAM Sinds zaterdag wordt in Rotterdam-Zuid een jon getje vermist. Het is de vierjarige Mendcres van Schelven van de Feije- noorddijk 21b, Hij is zaterdagmiddag voor het laatst gezien in de omgeving van de zogenaamde kettingbrug over de Nassau',ïaven. Menderes werd geboren op 10 maart 1966. Het ventje is ongeveer een meter lang. Hij heeft een flink postuur, een donker uiterlijk met zwart haar en bruine ogen. Toen hij Vooral voor blinden die in beroepen werkzaam zijn. Men weet niet waar men aan. toe is. Niemand weet hoe alles zich nu eigenlijk zal ontwikke len en dikwijls wordt de vraag ge steld: „Hoe zit het nu eigenlijk?" Soms wordt op verkeerde gronden steun uit de Bijstandswet onthouden. En elke gemeente is de interpretatie over de uitvoering anders en hetzelf de is het geval bij de 26 bedrijfsve renigingen die wel gelijkluidende richtlijnen hebben maar daar deson danks een eigen inbreng aan verbin den. Er is ook te weinig contact en velen weten niet wat er wel of niet gebeurt. Er wordt weinig doeltreffend ge werkt. Dat heeft de drie biindenbon- den eroe gebracht om zich te beraden de blindenraad meer voor de voor lichting en uitvoering in te schakelen en dit lichaam in dienst te stellen om de stoffelijke en geestelijke belan gen va nde leden te behartigen. De bonden zelf zullen zich dan meer op de culturele activiteiten richten. Met het inschakelen van de blindenraad heeft men het idee dat er meer voor deze gehandicapten, kan worden bereikt. Deze raad zal ook een steviger basis krijgen door het aantrekken van deskundigen die in cursussen zullen warden geschoold. Al deze mogelijkheden ivcrden aan de leden voorgelegd. In december zullen er vergaderingen zijn waar de finitieve besluiten over het voor noemde zullen worden genomen. Het was zaterdag overigens een zaterdag van huis ging, doroeg hij een grijze trui met groene blokken aan boven en onderzijde en een groe ne coll-kraag. Verder droeg hij een blauwe rib fluwelen lange broek, blauwe sokjes en bruine suède schoentjes met ve ters. Namens de ouders an Menderes van Schelven verzoekt de politie de opsporing, aanhouding en terugbren ging van Menderes. Voor eventuele inlichtingen kan men contakt opnemen met de opspo ringsdienst van de kinderpolitie, tele foon 143.144 toestel 3635 of 3636. blijde reünie daar in Lommerrijk waar vele kennismakingen van Min den uit het gehele land werden her nieuwd waarbij' hetopviel, hoe deze mensen ondanks hun handicap blij moedig door het leven gaan. 's Mid dags was er een koffietafel met aan sluitend een programma van klein kunstenaars met veel vocaal genot. Enige bevreemding wekte de pro gramma-keuze van deze avond. Ter opening had men het nodig geacht om de super-populaire „Dichter una Bauer"-ouverture vim Von; Suppé te gaan spelen en dat terwijl men toch de laatste jaren aardig op weg was om de programma's wat serieuzer van opzet te maken! Ook het sluit stuk van de avond, de bekende Ta bleaux d' une Exposition van -Moès- sorgski in 'de orkestratie van Maiirice Rove! had' wel door een ander werk' vervangen kunnen worden, want meri is gedurende het vorige seizoen nogal eens met deze partituur geconfron teerd geweest. Te verdedigen was wèl. het feit, dat men het pianoconcert in F van Gershwin had gekozen, ofschoon het werk als totaal minder spontaan en muzikantesk (afgezien van het lang zame deel) klinkt dan de „Rhapsody in blue". Het programma werd gecom pleteerd met Handei's orgelconcert in F, op.4 no.5, eigenlijk nog het meest aantrekkelijke onderdeel- van- het programma. Natuurlijk had Von Suppé's ouver ture veel succes bij het auditorium, evenais trouwens het concert van Gershwin. De solopartij in laatstgenoemd werk, werd technisch ROTTERDAM Een felle uit slaande brand heeft maandagmorgen een voor de sloop bestemd pand aan de Noorderstraat volledig in as ge legd. De brand werd om half vier ontdekt. Het vuur woedde toen al in liet hele pand. De vlammen waren tot ver in de omtrek te zien. Een van de laatste gezinnen uit de op de sane- ringslijst voorkomende Noorderstraat bracht voor alle zekerheid een groot deel van de huisraad de straat op. Het vuur wedr bestreden onder lie- ding van hoofdbrandwacht T. Huyser. Hoofdbrandmeester H. A. Keur nam later de leiding van het blussings- werk over. Om kwart voor vijf was men de brand zo ver meester dat met nablussen begonnen kon worden. Dit karwei duurde tot laat in de morgen. Volgens omwonenden sliepen de laatste tijd enkele zwervers in het leegstaande huis. Hoe de brand is ontstaan is onduidelijk. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De schade is niet vastgesteld. l§ SJÉl #Jil uiterst bekwaam gerealiseerd door Werner Haas/maar op het punt van muzikale en temperamentvolle bena dering liet de interpretatie nog wel wensen, onvervuld. De samenwerking met het orkest onder de attente De Waart was, op een enkel fragment in het Adagio na, goed te noemen; al-: leen mist het orkestrale aandeel wel wat van het vereiste - "swing-ele ment". Stijlvol en goed gescandeerd was de weergave wan .hét Handel-con- certo door organist Keijzer en het overigens vrij grote orkest Mous- sorgski's toch. altijd weer pakkende reeks werd met veel zin voor nuance en uitbeelding, boeiend verklankt, zo- dat het warme applaus ten volle ver diend was. P. V. (Vaneen onzer verslaggevers) ROTTERDAMEen oude, bijzon-." der goed uitziende auto van. het merk' Spijker, met veel bloemen en blin- kend koperwerk, was zaterdag een machtige blikvanger voor de panden Straatweg 45-47. De Meubelmeestérs C f heropenden daar hun geheel ver- nieuwde en vergrote showrooms. Er is een grote ruimte ontstaan waar de meubelen op unieke wijze tot hun recht komen. De keuze is veelsoortig, niet alleen wat betreft meubelen, maar ook is er een grote verscheidenheid aan lam pen.' De expositieruimte bedraagt nu 2000 iri2. Er was al direct veel be langstelling van kijkers en, wat voor de Meubelmeesters belangrijk -is „..kopers. ROTTERDAM Op het concert in V het kader van Orgelprisma 1970 za- - terdagavond in de Nieuwe'Oosterkerk was het koraal centraal gesteld. Zeer rustig speelde Ab Ouwens.de koraal- fantasie „Erbarm' dich mein, o Herre Gott" van één van de beste meesters van de koraalbewerking vóór Bach, Johann N. Hanff. De omkering van het thema in dit werk vond ook plaats in de stevige „Fuga in g" waar een heel mooi Preludium aan voraf gingvan JohannKrieger. Helder .donk het orgelkoraal „Ge- lobet seist du, Jesu Christ!', levendig „Herr Christ, der eini? Gottes Sohn", beide uit het „Orgelbüchlein" van Jo hann S. Bach, wiens „Herr Jesu Christ, dich zu uns wend" opviel door de rijx met voorslagen en tril lers versierde cantus firmus. Boeiend waren ook de „Variaties op een Bourgondisch Kerstlied" voor al de snelle en fijne derde variatie was prachtig van de 18de-eeuwse Fransman Claude Balbastre, van wiens I9de-eeuwse landgenoot Alexandre Boëly drie fuga's uit zijn „Livre d'orgue" de overgang vormden naar de 20ste eeuw. Bij de eenvoudige Prelude over „Veni Creator Spiritus" van Jan Nie- land sloot een Koraal en Ricercare over „Bewaar ons, Here, bij Uw woord" van de concertgever goed aan. He ei mooi werd het bekende Preludium over de Paaszang „O filii et filiae"' van Hendrik Andriessen ge speeld, en in de „Suite over Psalm 42" van Cor Vos vielen het levendige Bicinium en het zeer klankrijke slot bijzonder oo. G. M. Dersjant ROTTERDAM Mevrouw A. N. Thomassen-Lind kan ten gevolge van een val de Femina 23 in de nieuwe Ahoy'hal in Rotterdam-Zuid niet ope nen. Zij is bij het plukken van peren van een ladder gevallen en werd op genomen in het Oogziekenhuis. Mevrouw Haya van Someren-Dow neropening te verrichten.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1