Vijftig jaar voetbal goed voor een feest P. Verbist direktem schouwburg Utrecht COMMISSIE TRACHT BEELD HA VEN STAKING TE WIJZIGEN 11 60 jaar scouting téH 11M wmgSËXmmmm m Vlaardingse, watersport klaagt nood «M 05 Openluchtbazaar trok veel bezoekers F ilmwedstrijden in Maassluis Joyrijder reed Buitenhaven in De Hollandiaan vierde jubileum Aantal van werkwilligen in haven stabiel Duitse ploeg maakt film over milieubederf Schaaktornooi Havenbedrijf werd een succes Ex'Doeleit'direkteur 64-'68 Inbraak in kantine Hermes DVS 1 Ih Natuurlijk PIATEN80NNEN halen bij G. P. VAN DAAIEN Jr.. Bonded Orion «Jersey in dé nieuwste najaarskleuren 150 cm breed j LEEN VAN OS ONTSLAG J DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 MAANiDAG 14 SEPTEMBER 197,5 VL AARDINGEN De, organisato ren alt de openluchtbazaar die za terdag van elf uur 's morgens tot tien uur 's avonds is gehouden op Ihet ter rein achter de Nieuwe Kerk aan de Binnensingel kunnen tevreden zijn: het restauratiefonds van de kerk is er 7800 rijker door geworden. Het was overigens hard nodig ook, want de nu 60 jaar oude kerk is aan een onder houdsbeurt toe, met de winter in aantocht. Ondanks de regen heeft de bazaar niet over belangstelling te klagen ge had. Alle attrakties vonden gretig af trek, met ais grootste trekpleisters de kraampjes op het plein en het rad van avontuur. Niet minder groot was de belang stelling voor de boekenstand, een be langstelling waarover men zich ach teraf zei te hebben verbaasd. Alle bijbels werden verkocht, een resul taat waarmee men bij de opening van de markt beslist geen rekening had gehouden. Voor diegenen die vruchteloos heb ben geraden naar de naam van de pop en dergelijke attrakties: de pop heette Apolonia. haar huwelijksda tum was gepland op 5 november 1970, het aantal erwten in de fles bedroeg 10.637, de mand met levensmiddelen had een waarde van 22,75, de eieren tvogen 1384,2 gram en het aantal ar beidsuren van de zelfgemaakte molen bedroeg 29'/;. IWSiï *- - V Vv- -■ - -- -• *y- VZ.f: -MAASSLUIS Zaterdag organi seerde de smalfilmclub „Maassluis" in „De Ark" districtswedstrijden van de Nova. De uitslag was: nummer 14 „Blinde Muur" van de kaderleden Van der Reyden cn Van Loon; num mer 20 ,3eat" van R. H. Schafer van R.S.L. uit Rotterdam en nummer 21 „De Leugen omtrent Willem Peer", van filmgroep „Flop'eveneens van R.S.L. De eerste prijswinnaars kregen het recht om met hun film mee te doen aan de Nationale Smalfilmwedstrijd op 7 en 8 november in het Utrechtse Jaarbeursgebouw. Een eervolle ver melding kreeg de film „Raak" van de Werkgroep Dordrecht van de SGD er. de film „Zo'n gewoon kind" van W. Dolman van HSL. Wethouder J. Smit had des middags met er. korte toe spraak de wedstrijden geopend. SCHIEDAM Gisteravond om kwart voor tien heeft de 23-jarige F. J. B. uit Zierikzee voor enkele tien duizenden guldens aan schade aange richt, toen hij met een gestolen auto de Buitenhaven in reed cn op de vaste wal een geparkeerde auto mee nam. hierbij werd de joyrijder ge wond en moest met inwendige kneu zingen in het gemeenteziekenhuis worden cp 2e no men. De poltie zou hem vandaag op nieuw verhoren, aangezien het ver moeden bestaat dat hij een valse naam heelt opgegeven. Voordat hij met de gestolen auto dc Buitenhaven inreed, was hij eerst nogal te keer gegaan op het terrein van de ge meentereinigingsdienst aan de Bui tenhavenweg. Daar klom hij over de muur en pakte vervolgens de eerste de beste vuilniswagen om de toe- gangspoorc te forceren. Toen dit ge lukt was pakte hij een tweede vuil nisauto en reed daarmee de garage deur aan gruzelementen. Nog was de man niet bedaard want VLAARDINGEN De voetbalver eniging De Hollandlaan heeft wel gc- weten dat ze vijftig jaar bestaat. De festiviteiten, die de jubilerende veren iging heeft georganiseerd ter gelegcn- heid van het haivc-eeuwfees! zijn za terdag besloten met bijzonder druk bezochte receptie in bet clubgebouw in park 't Nieuwlant. Drie uur lang visselden de sprekers elkaar hier af, in een opeenhoping van kompliman- tea aan de jubilerende vereniging. De stapel geschenken was na de recptle nagenoeg even hoog als de lijst met sprekers lang was. Net zo min als op een bruiloftsreceptie de broodmandjes ontbreken, was er za terdag bij de Hollandiaan een tekort aan geschonken voetballen: in totaal heeft de vemiging er negen gekregen. Daarnast waren fraaie bloemstuk ken en vele geschenken onder cou- U ziet dadelijk dat dit een vest uit dé duurdero klasse moet zijnwij verkopen het dan ook alleen tijdens deze speciale aanbiedingvoorzo'n aantrekke lijke prijs. Fijn damesvest gebreid van een uitstekende kwaliteit acryl Ige makkelijk te wassen), met mo derne reverskraag en raglan- mouwen. Dit praktische vest verkopen wij nu voor nog géén tientje. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze prachtige acryl damesves- ten met reverskraag en raglan- mouwen in de kleuren wit, bleu, marine, licht- en donker groen, camel, cognac en grijs en de maten 40 t/m 50 ~95 voor a Ook maandagmorgen open Géén Ut. of schrift, best. ,'vert, die voorzitter P. W. Koeh in dank aanvaardde. Hij kreeg ook de opbrengst overhandigd van de aktie „Wat is hierop Uw antwoord", een aktie waaraan een groot aantal leden van de jubilerende vereniging heeft deelgenomen. De heer H. de Vette overhandigde als voorzitter van de jubileumcommissie zijn verenigings voorzitter een bedrag van ƒ1.610,—. Hij sloot daarmee een lange rij van sprekers af, waaronder de heer A. Kloots, loco-burgemeester en wethou der van sportzaken, die de nadruk legde op het-feit dat de vereniging al direkt vanaf het begin open heeft ge staan. voor iedereen, werkzaam bij Holland! N.V. of niet. „Dit getuigt van een goede visie," aldus de wet houder, „waardoor Uw vemiging een belangrijke plaats is gaan innemen in de zorg die in Vlaardingen wordt be steed aan lichamelijke en geestelijke gzondheid." Naast de heer Kloots voerden onder meer het woord de heer G. been na mens de KNVB, de heer .J Bijloo na mens de afdeling Rotterdam van de KNVB, de heer J. Hulshof namens de direktie van Hollandia N.V. en de heer D. van de Snoek namens de Vlaardingse Raad van Sport en Re creatie. Ook de besturen van zusterveren igingen gaven in ruime mate blijk van hun belangstelling voor het ju- bleum van de Hollandiaan. Namens Fortuna Vlaardingen was het voorzit ter J. Houdijk, en namens de gym nastiekvereniging Hollandia de heer W. Oostveen jr. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De situatie in de haven is ook vanmorgen nauwelijks gewijzigd. Het offensief van de Scheepvaartvereniging Zuid via een advertentiecampagne en via medede- Jigen dat een voorschot van 100,— gege en zou werden bij blijvende werkhervatting, heeft weinig of geen effect gesorteerd. De campagne heeft beide partijen alleen nog maar verder uit elkaar gebracht. De SVZ, deelde later mee een twee de voorschot te willen verstrekken, eveneeffs van ƒ100,—. Volgens een woordvoerder van de SVZ wordt er bij enkele havenbedrijven „behoor lijk" gewerkt. Een juist overzicht van de situatie was niet te krijgen. - KANTOREN DAGBLAD „DE ROTTERDAMMER", bijkantoor SCHIEDAM:, Lange Kerkstraat S3. tel. 266382; radactie: R. M. van Houwelingen, julianalaan £4, tel. 2Kj?$4: klachten beiorging: Joh. Gröne- feld. Singel S3, tel. 263533", 18.30—19.30. rater- dags 1819 our. BilKANTOÖft VLAARDINGEN: Smalle Haven, straal 11, tel, 346773; redactie: Witte de With, straat 23, Rotterdam, telefoon 113383, toestel 135. Klachten barorging- H, Verhei,. Dieper,- brockstrea: 41. tel. 34134',, maandag ï.e.m.* vrijdag IS19.30 utjr en 2aïerdag 1£19 uur. AGENTSCHAP MAASSLUIS: Mevrouw Brou wer, Piersonslraal 35. Alarmnummer voor loef-,[vervuiling er. melding caUidshinder voor Scfueddm err Viaordingen; te 'ei oo n 252625, in de garage'ging hij een poosje toe ren met r. lectrovcegwagens en hotste tegen alles aan wat daar stond, toen hij daar genoeg van had nam hij een luxe pe .sonenauto. de zogenaamde gemeenr.etaxi. reed de poort uit en draaide vervolgens met hoge snelheid de Buitenhavenweg op. Halverwege is echter een houten bruggetje en daar raakte hij door de ze hoge snelheid de macht over het stuur kwijt en ramde een tweede personenauto. Beide wagens kwamen in het water terecht. De joyrijder kon betrekkelijk gauw weer op het droge worden gezet, ter wijl een takelwagen er voor zorgde dat ook de twee personenauto's die kunnen worden, afgeschreven, weer op de vaste wal terechtkwamen. Op de foto: de beide auto's in het water. SCHIEDAM Burgemeester H. Roelfsema heeft de eremedaille in zil ver van de orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan de heren F. Gerkema en P, van Wieringen, die beide 40 jaar verbonden zijn aan de NVWA Hoek's machine- en zuurstoffabtiek en de NV Maatschappij Oxygenium, een dochteronderneming van Hoek. De heer Gerkema is inspecteur 'op de cliënteleadministratie, en de heer Van Wieringen is werkzaam op de mechanische administratie. VLAARDINGEN De heer J. Lucassen jr., de nieuwe voorzitter van de Vlaardingse damvereniging VDV behaalde in zijn groep de eerste prijs op het damtoernooi ter gelegen heid van het 70-jarig bestaan van de Rotterdamse damvereniging Constant. De heer Van den Kerkhoff werd tweede en de heer Niest derde. Mor genavond begint VDV de competitie met een thuiswedstrijd tegen Schie dam. VLAARDINGEN Het tam boers- en trompetterscorps De Pijpers heeft zaterdag onder leiding van de tamboer-maitre deelgenomen aan het jaarlijkse drumbandconcours ih Schiedam. In de eerste afdeling be haalde men de eerste prijs, terwijl de Jonge Pijpers in de juniorenafdeling de derde prijs behaalden. VLAARDINGEN Aan de Oude Rijn, tussen Woerden en Bodegraven, is het negende serieconcours van de hengelaarsvereniging Het Westen ge houden. Eerste werd de heer J, Hol len berg, tweede de heer P. Tempelaar en derde de heer M. Wijnhorst. VLAARDINGEN In de compe titiewedstrijd heeft de korfbalveren iging Spirit met 2—6 van het Schie- damse ODI verloren. Bij de rust was de stand 22. Het hvas een rommelige wedstrijd. LING ROTTERDAM E.O. Rotterdam, Sla A A615; Staand glas komkommers: 90 en op 34; 75 en op 28—37; 60 en op 2328; 50 en op 1020; 40 en op 16-18; 35 en op; 1718; Kromme komkommers 28; Tomaten A; 4.105.15; B: 4.50—4.20; C: 2.85—3.30; CC: 2.60; Stam pr. bonen 90—120; Snijbonen 1.20—1.42; Andijvie 18—25; Postelein 2043; Spruiten A: 1.021.09; B: 1.04. Aanvoer: Sla 25000 st. Spruiten 500 kg. Tomaten 2100 bak. Komkommers 89000 st. Kromme komkommers 1 ton. VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer; Totaal 1579 dieren, 1301 slachtrunderen, 278 varkens. Prijzen per kg.: Slachtrunderen ex tra kwal. 4.90 - 5.30., Ie kwal. 4.20 - 4.60., 2e kwal. 3.70 - 4.00., 3e kwal 3.60 - 3.70., Varkens le kwal. 2.83 - 3.43., 2e kwal. 233 - 2.37., 3e kwal. 2.30 c 2.33., Stieren 4.50 - 5.25., Worstkoeien 3.50 - 3.60., Slachtzeugen 1.68 - 1.78., Zware vakems 2.10 - 2,20. Overzicht: Slachtrunderen aanvoer .groot, handel slepend, prijzen lager., Varkens, aanvoer ruimer, handel wil lig; prijzen onveranderd., Prijzen slachtzeugen iets stijver, enkele pri ma's boven, notering. VISSERIJ BERICHT VLAARDINGEN VLAARDINGEN, 12 september Aan roer: VL 90. 521 en 52 makreel. Prijzen: Kleine volle ƒ100: grote volle J'119 - ƒ120; steur haring ƒ109 - ƒ110; steur haring ijle 50: makreel 60. VLAARDINGEN 14 september Aan voer: VL 18, 300; Prijzen: kleine volle- en maatjes SIgrote voile ƒ110: steur haring 7 70; ijle 55. SCHIEDAM Tijdens het week einde heeft een Hamburgse filmploeg •in opdracht van Philips in Eindhoven in Groenoord een kleurenfilm ge maakt over de toepassing van compu ters bij dc bestrijding van luchtver ontreiniging. Philips heeft de apparatuur gele verd voor de meet- en regelkamer voor Rijnmond, waar 24 uur per dag de toestand van de lucht Wordt ge meten. Groenoord was uitgekozen, om een beeld te geven van de leefsituatie in het Rijnmondgebied. Kinderen dansen tussen dc klimpa- len en verder filmde men de „Chinese Muur" om aan te tonen/hoe eeri wijk van de natuur is afgesneden. De filmploeg is in Groenoord te rechtgekomen omdat dat een der me dewerkers van de meet- en regelka mer in deze wijk woont. Hij vertelde ook, dat de kattebaklucht, die het af gelopen weekeinde over destad walmde, afkomstig was van de che mische fabriek, op de Vondelingen plaat, die het een en 'ander had ge morst. chaaktornooi, gehouden ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van het havenbedrijf Vlaardingen-Oost N.V. isecn geslaagd evenement gewordend In gebouw Triangel werd bijzonder serieus gespeeld door de 3G schakers diewaren onderverdeeld in 9 groepen Na het openingswoord door de heer E. A. Bongers, die de aandacht richtte op het gouden jubileum van H.V.O. werd er met volledige inzet gespeeld om de geldprijzen, die aanzienlijk waren. Iedere deelnemer speelde drie par tijen, zodat maximaal 3 punt enkon- den worden behaald. De eindstanden (met tussen haakjes het aantal pun ten) waren Groep l: C. v. Wijgerden (27:); ken (IVO Groep 1: C. v. Wijgerden. (27:): ken (lVsj; E. C. Heijna (IV:); J. van Dongen HV:J. Groep 2: A. K, F. Jonesma (JVi); L. B. .lansen (2); H. v.d. Spek (4): B. Kwindacz (1). Groep 3: M. Rosenthal (1): C. P.Auverda (J): A. den Ouden (1);' C. de Zwart (0). Groep 4:. N. Doelman (27:): B. J. Schendstok (2); C. H, Smeekes Cl): A. de Jong (V:). Groep 5: A. J. v. Dop F. R. v.d. Vliet 0V:): G. J. Kortlaan (I); J. v.d .Vaart (0). Groep 6: R. B, v. DIjken(3); J. B. Riksen (2): B. van Drie: (1): Mevrouw Vreeken (0). Groep 7: A. Koopman (2V:); F. Hoos (2); H. Stijnen (IV:): P. C. WesterJiort (0). Groep 8: A v. Embden jr. (2): W C. Kantens (2): A. v. Embden sr. (1): R. Cor- tenberghe (1). Groep 9: F. MooiJ (3): S. Fedorin (2): H. Schocnmkaer (1): A. Mackenbach (0). (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De heer Paul Verbist is per 1 oktober benoemd tot direkteur van de stadsschouwburg in Utrecht. Als zodanig zal hij ook zijn belast met dc theaterexploitatie van het Gebouw voor Kunsten cn Weten schappen. Hij verwierf in Rotterdam bekenheid door zijn diroktcurschap van De Doelen. Paul Verbist werd in 1925 in Goed geboren. Hij heeft nogal bindingen met Utrecht, o.a. omdat hij er enkele jaren rechten studeerde en later vele jaren in dienst der gemeente was, van 1948 tot 1956. Als hoofdcommies bij personeelszaken had hij te maken met zaken als het Utrechts Stedelijk Orkest ende schouwburg. Na zijn Utrechtse periode was de heer Verbist in Enschede werkzaam. Ook hier had hij bemoeienis met cul turele zaken. Enige tijd had hij de zakelijke leiding van het Overijssels Philharmonisch Orkest. Verder naam hij het directeurschap van de Twentse Schouwburg war. In september 1963 benoemde de Rotterdamse raad de heer Verbist tot directeur van het in aanbouw zijnde concert- en congrescentrum, dat nog niet de naam Doelen had. In 1966 werd hij als Doelen-direkteur ook di rekteur van de Dienst Gemeentelijke Kunstgebouwen. Paul Verbist, op wie de keus viel uit 70 kandidaten, trad per 1 januari 1964 in dienst. Zijn directeurschap eindigde officieel op 1 januari 1968, nadat in de drie maanden, die aan deze datum voorafgingen de Doelen was geleid door een driemanschap, waarvan hij (in naam) deel uitmaak- Zijn ontslag (zelf aangevraagd) kwam na een onverkwikkelijke affai re, die officieel werd onthuld toen wethouder Reehorst van kunstzaken de raad in een interpellatiedebat op 27 juli 1967 op dc hoogte stelde. Dc moeilijkheden rondom dc heer Ver bist zijn van structurele aard cn lig gen in diens per toon. Het is onmoge lijk en ongewenst hem te handha ven," aldus dc verklaring namens B en IV. Een en. ander kwam neer op admi nistratieve, achterstanden in het Doe- len-apparaat en vele andere wrijf punten, die in het algemeen als „com municatiestoornissen" werden om schreven. Sedert 1 januari 1968 is drs. \v. Hofman als directeur van de dienst gemeentelijke kunstgebouwen tevens belast met. de leiding van De Doelen De heer Verbist is na zijn vertrek uit Rotterdam werkzaam geweest in het marktonderzoek. Ook werke hij mee aan de produktie van culturele uit zendingen van NOS-televisie.MEVR SCHIEDAM Zaterdagmorgen bleek te zijn ingebroken in de kanti ne van oe voetbalvereniging hermes r "3 in het sportpark harga. Uit .de ine zijn 40 pakjes sigaretten en en rele pakken koffie weggehaald. Ook bleek te zijn ingebroken in de woning van dc slager A H. de G. aan de Parkweg. Bii hem Is uit een la een bedrag van 5000 ontvreemd. MAASSLUIS Zaterdag organiseerde de leefbaarheidsfederatie „De Borg""een mu ziekfestival. De filmvoorstellingen op vrij dag werden wegens het slechte weer niet in de grote tent gehouden, niaar In het zalencentrum. Zaterdagmorgen ging' men gezamenlijk onder ieiding van de Maas- slulse harmonie en Drumband naar de klaargekomen tent. 's Avonds, verleende onder meer het Maassluis Mannenkoor me dewerking aan de muzikale voorstellingen. MAASSLUISVrijdagavond is het he ren-volleybalteam, dat vanuit de eerste klasse naar de promotieklasse promoveer de,in het Gemeentemuseum namens het gemeentebestuur door wethouder J. Smit gehuldigd. De voorzitter cn het kampioens- team ontvingen een hoek over Maassluis. MAASSLUIS Vrijdagmiddag is op nieuw geopend de antiekzaak van de heer Van der Lee. die mede door zijn leeftijd van 70 jaar het zakenleven beëindigde. Het lukte hem helaas niet zijn drogisterij over te doen, maar de heer Dijkshoorn, een optlciOn die reeds zaken In Rotterdam en Schiedam heeft, zet de verkoop van optiek cn boortoestellen voort. Bonded Orton, dé stof om leuke najaarsjaponnen of. rokken van te maken koopt U nu bij ons, zoals gewoonlijk, vele guldens goedkoper dan ergens anders. Een prachtige kwaliteit Bonded Orion jersey in de nieuwste na jaarskleuren en 150 cm,,breed, verkopen wij nu extra voorde lig per meter voor nog géén twaalf gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van een prachtige kwaliteit Bonded Orion jersey, 150 cm breed, in de nieuwste najaarskleuren, waaronder paars, aubergine, bruin, groen, zwart, enz., vo°r BH \P%df Ook maandagmorgen open Géén tef. of schrift, best. VLAARDINGEN Ongeveer drie- j honderd welpen uit Vlaardingen, Maassluis, Maasland cn Schiedam hebben zaterdagmiddag door het Oranjepark gejaagd tijdens de natio nale rimboejacht 1970 „Mokasheba". Ter gelegenheid van de viering van zestig jaar Scouting in Nederland speelden op dezelfde middag onge veer 30.000 welpen overal in het land hetzelfde spel. De naam „Mokasheba" is afgeleid van de eerste letters van enkele namen uit het „Djungleboek" van Rudyard Kipling dat de basis vormt van het welpenspel, Na een défilé achter de Ravo-paa- vindstersdrumband uit Vlaardingen j sprak hopman C. Labohm, dis trictscommissaris van het district Bo neöen Maas. Na de horderoep en he zingen van het rimboelied 1970 „Ja gen, wij willen jagen" kon het spel worden uitgelegd. De jacht bestond uit een twintigtal activiteiten, waaronder estafettes, kringspelen, een sluipspel, hinder- nisbanen en een barbecue. Als een welpenhorde bij een post klaar was kreeg ze een lintje voor een trofeeënbord. Als herinnering ontving elke welp een zelfklevende sticker met erop het embleem van Mokashe ba, terwijl elke horde nog een. leuke tegel van gips meekreeg voor het hordehol. Ondanks de regen, die vooral tegen het einde van de middag parten speelde en daarom de officiële slui ting vervroegde kan men terug zien op een geslaagde viering van Zestig jaar scouting. (Van ecu onzer verslaggevers) ROTTERDAM De commissie uit de havenbedrijven heeft maandag, tijdens een door ruim 3000 stakers bijgewoonde verga dering, getracht' het beeld van de stakingsacties te veranderen. Woordvoerder Flip Schulz trachtte een andere vorm van staking naar voren te schuiven. De stakers besloten echter massaal de staking door te zetten. Flip Schulz zei na de vergadering dat een andere taktiek wel nood zakelijk wordt omdat de staking zelf in een ernstige impasse is geraakt. Vanavond komt het comité bij een om zich te beraden over maatregelen. Andere vormen van staking zijn volgens Flip Schulz: langzaamaan acties, schoksta- kingen, stilleggen van vitale on- delen van het havenwerk. De bijeenkomst ingebouw Odeon werd begonnen met een verslag van de werkzaamheden van de commissie havenbedrijven. Daaruit blijkt duide-i lijk dat men dit weekeinde nog geen stap verder gekomen is. De SVZ, ze zei Flip Schulz, is niet bereid tot wel ke concessie dan ook. De stakingslei der verweet de SVZ demagogie. Hij doelde hiermee op de adverten tie in enkele avondbladen waarin een verkeerd 'beeld van de financiële po sitie van de havenarbeiders wordt gegeven. Flip Schulz stelde verder weinig vertrouwen te hebben in een BfiiËlill - nieuwe structuur voor de haven. Paul Brehm, OBV-woordvoeraer, gebruikte zijn spreek tijd om een felle aanval te openen op niemand minder dan Leen van Os, oud OBV-er en nu gedisciplineerd lid van het NVV. Vol gens Brehm heeft Leen van Os in 1968 j de zaak volledig verraden. Wouter ter Braak van Arbeiders- macht en de heer De Jong van de Federatieve Havenvakvereniging lie ten ten overvloede weten achter dc. cis van ƒ37,50 bruto per week te blij ven staan. Fré Meis, die nu toch wel duidelijk achter de havenstaking is gaan staan, vatte de bijeenkomst simpel samen door te stellen dat nu besloten dient te worden of er wel of niet doorge- staakt wordt. Hij noemde het aan bod van de SVZ om ƒ100 als'voor- I schot uit te keren als men maar aan j het werk ging een lachertje. Volgens Leen van Os, die onder luid boe-geroep het podium besteeg, is het moeilijk om een staking te beginnen, maar nog veel moeilijker om cr op het juiste moment mee op te houden.. Leen van Os heeft samen met pro fessor H. Hoefnagels een commissie van goede diensten gevormd om een oplossing voor de problemen in de ha ven te vinden. Tijdens de toespraak van de nu 60- jarige Leen van Os werd hem diverse malen het spreken onmogelijk ge maakt door gefluit en geschreeuw uit de zaal. De heer Van Os noemde de SVZ één reactionaire kliek. „Als er één man van het toneel dient te ver dwijnen is dat wel de neer Bacltx". Hij stelde een grote vergadering, desnoods in de Ahoy-hal in het voor uitzicht, zonder dat overigens duide lijk werd wanneer en door wie deze vergadering georganiseerd zou wor den. Een donderend gejuich, brak los, toen Paul Brehm bekend maakte dat de OBV 2000 gulden in de stakings kas van de commissie havenbedrij ven zou storten. Ook de gift van de CPN van 13.000 kreeg een ovatio neel applaus. Flip Schulz beklemtoonde nog eens dat voor iemand met een paar ste vige handen, de haven niet alléén werkterrein'behoeft te zijn. Hij doel de hiermee op de dreiging van voor namelijk pendelaars om massaal ont slag bij de SVZ in te dienen. Met het parool „blijf posten en pro beer dc werkwilligen ervan te over tuigen dat zij ook het werk neer moeten leggen" gingen de stakers ten slotte uiteen. Na afloop van de vergadering deel de Leen van Os mee van plan te zijn een klacht wegens smaad en laster tegen Paul Brehm in te dienen. Vol gens Paul Brehm zou Leen van Os de zaak verraden hebben er met de kas vandoor gegaan zijn en in een gesto len auto rondrijden. VLAARDINGEN Opgelucht haalde zaterdagmorgen om half twaalf dc heer B.de Kruyf adem, toen eindelijk na tweëenhalf jaar de boot die hij in zijn vrije uren in el kaar heeft gezet in de Oude haven te water werd gelaten. Deze voor hem grootse gebeurtenis werd bijgewoond door de Jeden van dc Pleziervaartuigen-vereniging „De Kulk" cn een aantal genodigden, die tesamen na zich te hebben overtuigd van de degelijkheid van het werkstuk van de heer Dc Kruyf in het clublo kaal van „De Kluk" een toast op de nieuwe boot uitbrachten. Verenigingsvoorzitter J. Westerdijk greep de -gelegenheid aan om zijn hart eindelijk dan eens in. het open baar te luchten over de stiefmoeder lijke behandeling die de waterspor ters zijns inziens tot op heden krij gen. Volgens 'hem zal er op korte ter mijn een oplossing gevonden moeten worden voor het grote tekort aan wa ter voor de vele watersportliefheb-. ■bers. Eenzelfde nood werd geklaagd door, de voorzitter van de watersportver eniging „De Bommeer", de heer J- van Apereri, die constateerde dat er nu al vijftien jaar zonder aanwijs baar resultaat wordt gewerkt aan de verruiming, van het vaargebied in het rayon Vlaardingen, Maassluis, Maas land, Schipluiden en Delft. Met narre zou men watmeer faciliteiten zien in het vaargebied ten westen van de Vlaardingse Vaart. Alle hoop is voorlopig gevestigd op de Foppe-polder, die op het ogenblik nauwelijks nog rendabel is. De heer Van Aperen zei te hopen dat deze polder- op korte termijn omgeschakeld zal kunnen' worden in eer. zeilmeer. Hij wil dit echter als niet meer dan een noodsprong zien, vooruitlopend op werkelijk effektieve definitieve maatregelen. Op de lange termijn is ernatuuriijk altijd nog het zedwater dat is gepland in het projekt Midden Delfland, maar „De Bommeer' heeft niet veel zin op de realisering daar van te wachten. BURGERLIJKE STAND VLAARDINGEN Geboren: Jantinus W, z.v. K. Koerts en J. J, A. de Vos; Robert. 7..V. II. van Schaijk en K. K. v. d. Giessen: Marco, z.v. J. Goudriaan en H. J, Bredtus: Michel T. z.v. C. T. R. Hilberlnk en P. E. Meijer; Walter v, z.v. F. van IJsseldijk en E. van der Ent; Jolande M, d.v. J. De?e- link en J. M. Wildeman; Danielle, d.v. D. F. Burki cl, E. Hoogenboom. Getrouwd: P M Bakker. 26 en G U R Drost, 21; D H J Schaareman. 22 en G van der Weljden, 21; H Constandse. 23 cn A M Noteborn, 23; H de Kuljpcr, 23 en J G van den Berg, 20,

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 2