Openbare verkoop voorbarig? B W Maassluis verdeeld over condoom-automaten BOUWPLANNEN IN RAAD MAASSLUIS 7TH^ ramgü Sluitende begroting Barendrecht 111 m SISO-BAZAAR MOET 15 MILLE OPBRENGEN Burgerlijke stand Tv-filmquiz bij de KRO Soos „De saterdag open Nederlaag VDV Scholen en gymnastieklokalen Raadslid vraagt over begroting Regionaal journaal Bikkelhard Sparta intimideerde HBSS Films bij Fico Gift Anjerfonds voor „De Ark" Acetyleenfles in brand voor herenschoenen Raad van Kerken houdt biieenkomst Ven de Hoek Wijziging in plan bedrijfsterrein Vuurwerkverordening veranderd Piloot overleed tijdens vlucht Aanwezigheid van kernwapens in 1960 al vermeld pE rotterdammer tof Vkaardüanegen MAASSLUIS De gemeenteraad zit wel in de bouwsfeer vol gende week dinsdag, wanneer in de raadsvergadering een aantal bouwvoorstellen op tafel komt., Er moeten in totaal twee scholen en twee gymnastieklokalen worden neergezet, terwijl een derde school met een lokaal moet worden -uitgebreid. Roet MINDERHEID K*E«S*ZEGELS, bij de meeste winkeliers tel. 010-13.34.01 Met géén ander art ffeci heeft "Modem" otiUzovetddtaiübere Mouten gehad pw» BEL010-296633 als u niet weet waar de dichtstbijzijnde "Modern"-winkel is, 1970 PAGINA 5 DONiDERiDAG 29 OKTOBER 1970 Scheepstimmermanslaan 9 WiAR DE PARKEERGELEGENHEID OP VRIJDAGAVOND EN ZATERDAG even ruim is als de keus IN SCHOENEN! U bent natuurlijk ook hartelijk welkom in onze zaken Oude Binnenweg 129 Groene KWedijk 255 SCHIEDAM Zaterdagavond wordt voor de eerste maal in dit sei zoen de YMCA sociëteit „De Vonk" aan de Lange Haven 129 geopend. De verbouwing van deze sociëteit,, een onderdeel van het gebouw „De Jeugdhaven", is nu bijna klaar, waardoor de benedenzaal extra gezel- li» is geworden, ierwiji ook de entree er heel wat fleuriger uitziet. ,De Vonk" is een sociëteit voor jonge mensen vanaf 18 jaar met een afwisselend programma onder het motto „voor elk wat wils". Er zijn disco-avonden, verzorgd door de eigen disc-jockeys, de top-40, de „gouwe ouwe" en soms een „un derground" avond. Er zijn ook avon den die worden verzorgd door een »oede band. De aankleding van de ruimte wordt aangepast aan het pro gramma. De Vonk is geopend van maandag tot en met zondagavond. Van dinsdag tot en met vrijdagavond kunnen de ioneeren terecht in do. mini-sociëteit 't Vunderke en op de zaterdag en zondagavonden wordt de grote sociëteitsruimte gebruikt. Liefhebbers van televisie behoeven hun span nende programma's niet te missen. Ook de biljarters en tafeltennissers- kunnen hun sport beoefenen. Zaterdag wordt medewerking ver leend door de band „Shaoe of Thinks" Aanvang 8 uur. De toegangsprijs be draagt 2,50. Vrijdagavond 8 uur be gint de kaartverkoop in 'i Vunderke". VLAARDINGEN De werkgroep van de Kaad van de Gemeenschap van Kerken heeft een bijeenkomst belegd op'zondag 8 november" in de' Harmonie aan." de Schiedamseweg, aanvang 10.30 uur. Kolonel X B. Hoevers, hoofd van het maatschappelijk werk van het Leger des Heils te Amsterdam zal spreken over: „Wat bezielt ons". Er is gelegenheid vragen te Stellen. MAASSLUIS Binnen het college van B. en VV. van Maassluis zijn de meningen over condoom-automaten verdeeld. De meerderheid van het college deelt de mening van de afde ling Maassluis/Maasland van het Ge reformeerd Politiek Verbond, dat bang is dat jongeren gemakkelijk in het bezit van voorbehoedmiddelen zullen komen. De grootst mogelijke minderheid van het college is tegen een strafbepaling op het verstrekken van deze artikelen aan minderjarigen. De meerderheid van B. en W. vindt het ongewenst dat jongeren door middel van automaten op eenvoudige wijze voorbehoedmiddelen kunnen krijgen. Zij menen uit een oogpunt O VLAARDINGEN Binnenkort wordt begonnen met het aanbrengen van een as- raltlaag op de klinkerverharding van de Burg. verkad-singel. Het werk zal drie dagen duren. Die tijd wordt voor "beide zijden van de rijbaan een parkeerverbod ingesteld en geldt tevens een eenrichtings verkeer. Verkeer uit Holy met bestemming centrum wordt omgeleid via Holysingel, DlUenburgslngel, Lepelaarsingel en Van Linden van den Heuvelsingel. Ar VLAARDINGEN Een algemene leden vergadering van de plaatselijke afdeling van D'66 beeft bet bestuur als volgt geko zen: j. van der snoek, voorzitter; a. H. B. M. van den Berg-Boin, secretaresse-pen- nmgmeesteresse; A. van der Knaap, afge vaardigde Maassluis; 5Poot en' H. M. C. van den Berg, gemeenteraadslid. 0 HOEK VAN HOLLAND De wijkraad heeft er geen bezwaar togen dat een aan tal verkoopkiosken voor patat en derge lijke m de wintermaanden blijft staan. Ge zien het toenemende bezoek aan het strand, ook in de wintermaanden, meent men dat deze kiosken zelfs in een behoefte kunnen voorzien. m hoek VAN HOLLAND Sinterklaas doet zaterdag zijn intocht. Dank zij bemid deling van de wijkraad hebben winkeliers en het sinterklaascomité elkaar gevonden. De Sint arriveert om half twee in de Berg- haven en maakt daarna een rondgang die muzikaal wordt omlijst. De baten komen ook dit jaar ten goede aan de ZUld-HOl- ïandse maatschappij tot Redding vdn Drenkelingen. VLAARDINGEN Na twee over winningen heeft het tweede tiental van de Vlaardingse damvereniging de eerste nederlaag te pakken. Het eer ste tiental van K.D.V. uit Krimpen aan de IJssel gaf ditmaal helemaal geen krimp en won zeer verdiend met 14-6" waardoor VDV 2 de leiding moest afstaan. Geenjs enkeleVDV.'er kwam tot:, winst. De zes remisepartijen werden geboekt door Tom, Molenaar, Lucas- sen sr., Lucassen jr., Boudewijns en Korver. De vier nederlagen werden geleden door Gerritsen, Poot, Smits en Den Breems. -h Bat extra lokaal is bestemd voor de kleuterschool aan- de Oleandterstraat, die nauwelijks een half jaar nadat hij in gebruik is genomen alweer te klein blijkt te zijn. In de schoof, die drie speelwerklokalen heeft, zijn een openbare kleuterschool ondergebracht met één lokaal en een protestants- christelijke kleuterschool met twee lokalen. De aanmelding van kleuters voor de openbare school blijkt echter zo snel te gaan dat men de kleuters niet meer kwijt kan. Een van de beide nieuw te bouwen scholen moet gaan verrijzen aan de Spechtstraat, vlak bij de twee scholen voor basisonderwijs the daar al staan. Het wordt een permanent gebouw voor de openbare kleuterschool ,,'t Kraaienest," waarmee in. de omgeving van de 604 hoogbouwwontagen, aan de Burgemeester WesseJinkstraat en de Burgemeester Zaneveldstraat straks drie kleuterscholen staan. De tweede nieuwe school, een- ba sisschool voor het protestants-christe lijk onderwijs in Maassluis-West, komt in dezelfde buurt te staan. Het wordt een zesklassig gebouw, dat de onderwijsmogelijkheden in deze jon ge v/ijk aanzienlijk zal vergroten. Tijdverlies Eindelijk krijgt nu ook de Sluisjes- polder-Oost zijn eigen gymnastieklo kaal. Tot nu toe moesten de leerlin gen van de lagere scholen in- deze wijk naar de binnenstad en de Sluis- polder-West, wanneer ze gymnastiek les hadden en dit betekende een aan- KANTOREN DAGBLAD „DE ROTTERDAMMER", fejjkarrtocr SCHIEDAM! Largo Kerkstraat 82, tal. 266382: redactie: R. M. van Houwelingen, Jullonalaan £4. tel. 265764; Machten bezorging: Joh. GrSne- feleJ. Singel 83. tel. 263533". 18.30—19.30, zater dags 18—19 uur. BIJKANTOOR VLAARDINGEN: Smalle Haven straat 11, tal. 34677S; redactie: Witte de With- straat 25, Rotterdam, telefoon 115583, toestel 15S. Klachten bezorging; H. Verheij, Dlepen- brockstraat 41, tel. 343345. maandag t.e.m. vrijdag 18—19.30 uur en saterdag IB—19 uur. AGENTSCHAP MAASSLUIS: Mevrouw Brou wer, Piersonstraat 35. Alarmnummer voor luchtvervuiling en melding geluidshinder voor Schiedam en Vlaardingan: telefoon 252526, zienlijk tijdverlies. Omdat er boven dien dringend behoefte was aan de uitbreiding van de capaciteit aan ruimte voor hst gymnastiekonderwijs heeft de staatssecretaris van. onder wijs en wetenschappen een urgentie verklaring afgegeven voor de bouw van een, gymnastieklokaal. Het lokaal moet gaan- verrijzen naast het zwembad» „Dei-fijn-", terwijl dan tegelijk een woning kan worden gebouwd voor de bedrijfsleider van dit bad, die dan de hele zaal kan overzien. Het tweede gymnastieklo kaal moet irs de Westwijk komen, in de omgeving van'de Haydnlaan. Het moet de BLO-school en da twee lage re scholen aan de Merellaan gaan be dienen. De raad zal naast enkele benoemin gen van leden voor diverse gemeente lijke commissies ook zijn oordeel moeten uitspreken- over een nieuwe retributie- en precarioverordendng, een wijziging van de verordening rei nigingsrecht en, vuilnisemmerretribu- tie en een wijziging van de verorde ning straat- en, riooibelasting. Hiermee hoopt de gemeente haar inkomsten wat te kunnen opschroe ven, als tegenhanger van de steeds verder schrijdende kostenverzwarin- gen. De bewoners van huizen langs de haven zulfen bijzonder blij zijn met een voorstel van het college om in de algemene politieverordening een ver bod op te nemen om in de Maasslui- se wateren aan boord van een schip roet te blazen. Er komen de laatste Did immers steeds meer schepen in de haven van Maassluis zich van roet zuiveren, het geen een ernstige verontreiniging van de lucht tot gevolg heeft, waarvan vooral de bewoners ter weerszijden van de haven volgens het college „onduldbare overlast" hebbem Op grond van de huidige voor- -ch rif ter, 'S het niet mogelijk tegen dit „roetbiazen" op te treden. Wel is cerv wetsontwero de Wet od de Luchtverontreiniging in voorberei- ri'ne vaarb" het roken- en roeden van,schenen zal worden verboden, maar het zal nog wel even duren voor deze wet wordt ingevoerd. Voor- jiifloDo^d on deze wetteliike reeeiing vaan ru Rotterdam, Schiedam, Vlaar- Meass'uis het roetprobleem rnpf ppn verbod in de APV te lijf. van ethiek dat deze middelen niet op deze wijze als gemeengoed te koop moeten worden aangeboden. De weerstand van deze collegeleden wordt niet ingegeven doordat zij te gen een verantwoord gebruik van voorbehoedmiddelen zijn, maar om dat zij ervoor huiveren van een si tuatie van sluikhandel over te gaan op een situatie van volkomen vrij heid, die door haar verkrijgbaarheid op deze wijze voor het publiek zonder onderscheid een grote wervende bete kenis krijgt. Het komt deze collegeleden voor, dat omvangrijke groepen van de be volking nog een afwijzende houding aannemen ten aanzien van de ver strekking van anticonceptica. Toela ting van openbare verkoop vinden zij voorbarig en niet in het belang van de overgrote meerderheid van de be volking. De minderheid van B. en W. zegt dat een strafbepaling op verkoop aan minderjarigen suggereert dat de ze delijkheid uitsluitend in het geding is beneden een bepaalde leeftijd. Door een oudere in te schakelen kan zo'n bepaling bovendien gemakkelijk wor den ontdoken. Ook uit medisch oog punt komt een strafbepaling deze le den ongewenst voor. Daarnaast is de minderheid van het college van oordeel dat op deze gron den voorkeur moet worden gegeven VLAARDINGEN Om tot een ontwerp-begroting voor 1971 te ko men, was het niet nodig, met elkaar in strijd zijnde belangen tegen elkaar af te weger Dit antwoorden Ben W op schriftelijke vragen van de heer A. van t Laar. Wanneer de raad de afzonderlijke begrotingen, die zijn gemaakt voor de diensthoofden wil zien, kan hij die vinden als bijlagen bij de algemene begroting. Het is zeer moeilijk, aan te geven, welke posten op de begroting het minst belangrijk zijn; een zeer groot deel van de geraamde uitgaven heeft betrekking op de verplichtingen Van de gemeente. Dit 'zijn onder andere salarissen en- andere personeelslasten, rente van geldleningen," nadelige saldi van diensten en bedrijven, afschrij vingen op gedane investeringen, door de raad verleende subsidies, aldus B KlW. STRIJEN "b. en W. willen tege moetkomen aan bezwaren die' de heer N. Reedijk heeft ingediend tegen het bestemmingsplan „Bedrijfsterrein Oud-Bonaventurasedijk" omdat hij een bestaand uitpad moeilijk kan missen. Zonder'dat .het plan geweld wordt aangedaan en de verkoop van het terrein in gevaar komt kan aan dit bezwaar worden tegemoetgekomen door verplaatsing van een sloot. B. en W. stellen de raad die vrij dagavond vergadert voor, deze wijzi ging in het plan aan te brengen. VLAARDINGEN In verband met de inwerkingtreding van de Wet Gevaarlijke stoften hebben B en W de bepalingen voor de verkoop van vuurwerk veranderd. Onder intrekking van de voorgaande be palingen geldt thans dat een algemene ver gunning op grond van de Algemene poli tieverordening van kracht is voor het ten verkoop voorhanden hebben, verkopen, af leveren of verstrekken van: Fyrotcehnisehe kaarsen zonder ontste- kingskop (bijv. wonderkaarsen) Pyrotechnische lucifers; Kamervuurwerk (bijv. boscoeiylinders, eonfettibommen. cotillonvruciiten) Klappertjes (amorces) en kiappertjes op tanden (amorcestroken). De vergunning geldt voor bovengenoemde voorwerpen to£ een hoeveelheid van ten hoogste 2 kilogram. Indien het vuurwerk in grotere hoeveel heden aanwezig' is, dan is een vergunning ingevolge de Hinderwet vereist. Moet u nagaan: gemiddeld staat de huisvrouw een uur per dag aan de vaat <en de man misschien ook). Dat is dertig uur per maand of wel een dag en een nacht en nog zes uur. En dat, terwijl er een Indesit vaat- wasautomaat is voor 698 gulden. Waarom hebt u daar niet eerder «au gedacht of wist u het mis schien niet? Voor 89 8 gulden, als u dat heter uitkomt voor een aantrekkelijke weekpxijs zonder vooruitbetaling, bent u van die ellendige afwas ver lost. Hij spoelt - hij wast (en hoe!) hij droogt. Kortom de beste vaatwas- machine hoeft niet duurder te zijn dan de Indesit. Ruimteprobleem? In92%van alle gevallen op te lossen. Vraag het maar eens in één van die 16 winkels van "Modem". Daar weten ze er alles van. Ook van die ideale vaatwasser, die pracht-Indesit van 698 gulden. Dertig uur per maand afwassen...,.» we kunnen er met afgrijzen, aan terugdenken. Bedankt, Indesit! evSi aan een meer positieve benadering van het vraagstuk, waarbij met name wordt gedacht aan het bevorderen van een zorgvuldige en verantwoorde voorlichting in gezinsverband enz. Zij achten het ook een groot bezwaar dat een strafbepaling de schijn wekt be scherming te geven die een strafwet in werkelijkheid niet kan bieden. De rol van de overheid bij de nodig geachte voorlichting zou zich in het algemeen moeten bepalen tot het subsidiëren en aanmoedigen van des kundige hulpverlening en informatie. Het verbieden van automaten is naar de mening van deze collegeleden een ingreep van de overheid op een zui ver particuliere aangelegenheid, die niet wordt gedekt door een zaak van algemeen belang. BARENDRECHT -~ Met een post onvoorzien van 102.000 heeft Baren drecht ook voor 1971 weer een slui tende begroting. Het concept is zo juist gereedgekomen en zal de ge meenteraad vrijdagavond worden aangeboden. In een toelichting spreken B. en W. van een bescheiden, batig saldo, waarmee ook voor het komende jaar weer een redelijk voorzieningspeil is- gewaarborgd. Daarbij wordt echter; opgemerkt dat de mogelijkheid dat tot verhoging van de plaatselijke be lastingen moet worden overgegaan aanwezig blijft. Voor de openbare behandeling van de begroting door de gemeenteraad zullen te zijner tijd twee avonden (worden uitgetrokken. In de raadsvergadering van vrij dagavond zal burgemeester G. van Hofwegen een herdenkingswoord uit spreken naar aanleiding van het overlijden van oud-burgemeester jhr. V. P. A. Beelaerts van Blokland. Me vrouw jkvw. F. A. M. E. A. Beelaerts van Blokland-Beelaerts van Blokland zal, vergezeld van een van haar zo nen, de vergadering bijwonen. Na het uitspreken van het herdenkingswoord wordt de vergadering geschorst voor het aanbieden van condoleances. fj- HEERJANSDAM De a-r.-kies- vereniging heeft de heffen J. Groene- veld en C. T. van Overbeeke In het bestuur gekozen. De financiële moei-' lijkheden van de vereniging werden besproken en er werd een propagan- dacommissie in het leven geroepen. De (heer L. A. Broekhuizen gaf een toelichting op de agenda voor de ko mende gemeenteraadsvergadering, wat tot een uitgebreide discussie over de mogelijkheden tot recreatie aan de Waal leidde. HEERJANSDAM Dinsdag 3 no vember start in het Dorpshuis onder deskundige leiding een speelzaal voor peuters van twee tot vier jaar. HEERJANSDAM In het kader van het internationale jaar van het onderwijs wordt donderdag 5 novem ber een ouderavond gehouden in de christelijke schooi. Vier leerkrachten en vier ouders zullen vier punten be handelen die een werkgroep heeft op gesteld. Daarna volgt bespreking in discussiegroepen. Ds, K. H. Schuring luidt de bel voor de Siso-bazaar. Mevrouw Schuring heeft er kennelijk plezier in. SCHIEDAM De eerste dag van de 2Sste Siso bazar, die wordt gehou den in. de Magnalia Deikerk aan de Alberdastraat, is een groot succes ge worden. Zowel gistermiddag als gis- tervaond zijn tal van kooplustigen komen kijken en. kopen. De opbrengst is voor een groot gedeelte bestemd voor de nieuwbouw van, een Gerefor meerd kerkelijk centrum in Kethel/- 'Groenoord. Een ander gedeelte gaat naar de zemdïngiscoinmissie voor ont wikkelingshulp. De "bazar werd gistermorgen ge- op end- door de bouwpredikant van. het nieuwe kerkelijk centrum, ds. k. H. Schuring die het evenement bij voorbaat al een succes noemde. „We ■kopen hier met een warm hart voor Gods koninkrijk", zei hij. Vervolgens luidde hij met zijn echtgenote een -bel, waarna dé bazar voor geopend' werd verklaard.- Mevrouw Schuring, assisteerde haar man; omdat zij zon-* BRUSSEL Bij een botsing te Lo keren in België is gisteren een Ne derlander, A. Terneldi, om het leven gekomen. De overige inzittenden moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. De bestuurder van de andere auto, een Nederlandse vracht wagen, kwam met de schrik vrij. SCHIEDAM Voor amateurclubs lijkt het voorlppig weinig aanlokke lijk als sparringpartner te fungeren voor de ere-divisieclub Sparta. Het Schiedamse HBSS heeft er gisteren op Harga in elk geval slechte erva ringen mee opgedaan. Een bikkelharde Sparta-formatie veroorzaakte bij drie HBSS-spelers, onder wie Houtman en Korpéraal dus danige blessures dat zij moesten uit vallen. De intimidatiepolitiek van 'Sparta leidde overigens pas diep in de tweede helft tot winst Na een kwartier'had Klijnjan voor 01 gezorgd, maar Tieman bracht de stand na 30 min. uit een voorzet van Korporaal op 1—1. In de laatste 20 minuten van de tweede helft kon Sparta naar 5—1 uitlopen doordat HBSS onvoldoende, reserve-spelers had en (materiaal' uit het vijfde en zesde team moest inzet ten. Sparta-coach Kessler toonde zich na afloop blij dat arbiter Visch zo lankmoedig was geweest voor zijn spelers dat hij geen officiële waar schuwingen (met name aan Eiken broek) had uitgedeeld hoewel daar alle reden voor was geweest. VLAARDINGEN Geboren: Leo L z.v. L L J v.d. Water en T Spithoven; Inge M, d.v. H van Boon en Th Haak; Cornelia 3, d.v. T 'tHoen en A Kievit;- Leonardus P, z.v. L P v.d. Wilde en H van Dorp; Nas- reen, d.v. A H K Dawanl en H P M den Herder; Ewoud. z.v. AAL v.d. Weljden en H W Geldot; Arlan P, z.v. J Romers en P v.d. Sar: Robert C„ z.v. A Tveter en c Paalvast; Jeroen, z.v. B J Brakke en Th D M Janssen; Olaf F„ z.v. A L de Borst en G v.d. Hoeven; Saskia M J, d.v. Th H J Leenders en C A Th Viilering; Maurice H F, z.v. H J M v.d. Hout en A A M v Eerdewtjk; Zekiye, d.v. B. Agca en L Ag- ca. Getrouwd: A van Steensel, 22 en K C Bazen, 21; Jille, 22 en A C de Vries, 2»; F Trooster, 24 en A M J Müijs, 19; R A VLAARDINGEN De bij de jeugd zo bekende figuren: Kuifje, Kapitein haddock, jansen en jansen en profes sor Zonnebloem zullen zaterdag op het witte doek te zien zijn zowel in de gemeentezaal aan de Koninginne- laan in Hoiy als in de zaal Triangel aan de Fxansenstraat. „Kuifje en het geheim van de blau we sinaasappel" is de titel van de film, die in Holy om 10.30 uur en 14.30 uur en in Triangel om 13.30 uur zal worden vertoond. Een speelfilm in kleuren (geen tekenfilm). De leden van 12-16 jaar kunnen 's avonds om 6.30 uur de india mfilm in kleuren "ARROWHEAD" bekijken, terwijl de oudere leden om 8.45 uur een spannende thriller te zien krij gen. Ottevanger, 21 en M-L W de Ridder 21; J N Bellido, 21 en C Stoot 22; J F Leerma- kers, 23 en G Hoekstra 22; F J Gouds waard, 25 en'J van Loon, 23;, E H Ferrier, 25 en M L Stolz. 19; E Kalojeropouios, 28 en M S Zandee, 27; G M Gouka, 21 en E M Hendriks. 15. Overleden: A Maat, 75, e v. J, v.d. Windt; K J Harrewijn, 66, e.v. M. E. Dijks hoorn. SCHIEDAM Geboren: Sylvia d.v. W. Hoorman ai J I Brunner; Natas ja A d.v. W A Ligteneigen en B A de Jonge; Ray mond z.v. J W Meulendijk en J van der Hoeven: Erica d.v. K H Daalmeljer en E C van Leeuwen; gErlk K z.v. H van Keimpe- ma en J Meulenkamp; Güldane d.v. K„ Cural en M. Curat; Marco E z.v. A H van Teijllngen en M L M van Dam; Heinrich B z.v. H B jeursen en F J de Vink; Charmai- ne b d.v. J. de Boer en M. E van der Kamp: Aynur d.v. H. Dineer en F Gflvenc; Antoine F z.v. L van Liere en A J Lako Leonardus T J z.v. C P Sefoel en M P J HeJnsbroek; Rico z.v. C L Lammerts van Bueren en A Bosschieter; Mirjam d.v. P vftn Rij en J E GIjsen; Mandy d.v. J W Toutijn en E Admiraal; Lander m z.v. B c A verbrugge en J E T Knol; Duncan H C z.v. R II Bergsma en L F de Groot; Joey A V z.v. R V Wlndrieht en C Kestens; Victor D C z.v. D H de Jager en M M van der Hoeven; Caroline S d.v. C Mdhrtng en L H Stock; Ariea d.v. W Versteeg en J Gundlach. Overleden: J. de Man, e. J. C. Stip; J van Geloven. 40. MAASSLUIS De kerkvoogdij van de ,hevormde gemeente Maas- toegezegd gekregen van het Anjer- sluis heeft een bijdrage van ƒ1.500 fonds. Het bedrag is bestemd als bijdrage in de aanschaifmgskosten var. een vleugel in het wijk- en jeugdcentrum De Ark aan de Rembrandtlaan. VLAARDINGEN Op het kruis punt Burg. Verkadesingel Kethel- weg verleende maandagavond de 49-jarige autobestuurder X V. uit Rotterdam geen voorrang aan de achttienjarige bromfietster M. X V, Bij de botsing die volgde kreeg het meisje een hersenschudding en een sleutelbeenfractuur. Zij werd opgeno men in het Holy-ziekenhuis. der meer de stuwende kracht achter deze bazar is. Ook vanavond kan men nog terecht in de zalen van de Magnalia Dëiberk Morgen, is de bazar alleen 's avonds geopend'. Deze avond geldt als oprui- mingsavond. Men. streeft ernaar een bedrag van 15.000 bij elkaar te krij gen. OUD-BEIJERLAND Woensdag morgen omstreeks half elf werd de brandweer gealarmeed voor een in brand geraakte acetyleenfles. Bij las- werkzaamheden aan de Langeweg," even vB*r de le -Kruisweg was de vlam van de brander teruggeslagen en de Inhoud van de gasfles in brand geraakt. De N.V. v/h H. Troost te Pernis is daar bezig met het verwijderen van hulpvoorzieningen die gebruikt zijn bij de aanleg van een pijpleiding. Op nog geen 30 meter afstand loopt ds hoofdleiding van de Ga~»»nie. De brandweer koelde met twee stralen lage druk de heet geworden fles af, waarna deze in het water werd, gedeponeerd. Gedurende een half uur bestond'een-acuut ontplof fingsgevaar voor de gasfles. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „Voor een brief kaart op de eerste rang" is de titel van een nieuwe tv-filmquiz, die de KRO zaterdagavond om 7.04 uur voor het eerst zal uitzenden. Behalve de quiz bevat het programma ook een rubriek „film op verzoek". Kijkers mogen briefkaarten inzen den waarop zij aangeven uit welke film zij graag een fragment willen zien en wie weet wordt dat dan'ge draaid. In de quiz krijgen twee kandidaten vragen over films te beantwoorden. Wie de meeste goede antwoorden geeft, mag de volgende keer terugko men. Tussendoor wordt enige informatie verschaft over nieuwe films. Bob Bouma komt in dit programma na lange afwezigheid terug op het scherm, hij fungeert als presentator oftewel „filmjockey". Het is duidelijk, dat de KRO via een originele rubriek mede reclame gaat maken voor de film. SAN FRANCISCO De gezag voerder van een Boeing-707 van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij „Transworld airlines" is gisteren „Transworld Airlines" is gisteren overleden toen hij op de vlucht van Chicago naar San Francisco bezig was met de besturing. De tweede vlieger nam de bestu ring snel over en zette het toestel met 54 inzittenden veilig aan de grond. DEN HAAG „Op 14 december I960 heeft de toenmalige minister van defensie in de Tweede Kamer reeds bevestigd dat ook in Nederland kern wapens zijn opgeslagen." Dit heeft minister-president De Jong gisteren geantwoord aan het Kamerlid Van der Spek (PSP), die de regering had gevraagd openlijk te er kennen dat in Nederland. Amerikaan se kernwapens zijn gestationeerd. Hij wees daarbij op mededelingen uit ja nuari 1961 van Amerikaanse militaire autoriteiten, die zijn gepubliceerd door een Griekse journalist. ZO ver is het jaar al gevorderd, dat niet alleen Sinterklaas" schaduw zich aftekent, maar ook dat de be kende „Doelenconcerten" met de Arie Pronkkoren naderen. Als ik post krijg van het comité, dat dit geheel nu al vele jaren organiseert, dan weet ik dat we er niet ver meer vanaf zijn. Ik zei „Doelenconcerten". Maar dat klopt niet, want de twee concer ten, die zullen worden gegeven (27 en 28 november) zijn ditmaal niet in de grote Doelenzaal, maar in de nieuwe Ahoy'-hallen. Een goede ge legenheid voor vele bejaarden en gehandicapten, voor wie de concer ten in hoofdzaak zijn bestemd, om kennis te maken met deze nieuwe aanwinst. Maar dat niet alleen, ook betekent deze andere plaats, dat er veel meer ruimte is. De grote Doelenzaal telt 2600 plaatsen, de Ahoy'-hallen 5500. - Ditmaal kunnen dus veel meer lief hebbers aan hun. trekken' komen,'* Twee maal 5500 is nog altijd meer dan drie maal 2600, als u begrijpt wat ik bedoel. En zelfs toen er drie avonden in de Doelen werden gege ven moesten toch nog mensen wor den teleurgesteld. De eerste avond is geheel bestemd voor de bejaarden en gehandicapten; vrijdag 27 november -om 20.15 uur. Voor alle overige'gegadigden is de tweede avond: zaterdag 28 november om 20.15 uur. Alle bejaarden-en re- validecentra in -Rotterdam en om geving zijn inmiddels al benaderd, schrijft mij het comité. Het gaat mi natuurlijk ook om de betrokkenen, die niet in centra of anderszins „groepsmatig" wonen. Voor deze mensen geldt dat zij nu reeds kaarten kunnen bestellen: voor de Rechter Maasoever .bij de heer De Bruin, Oudedijk 235D, Rot-" terdam-16; voor de Linker Maasoe-- ver bij de heer P, Valster, Zuiderha-- gen 42, Rotterdam. Deze kaarten' kan men na 2 november afhalen, aöh- r_ tereenvolgens laten afhalen (tussen 9-12 en 14-15 uur) in het specialeJ'J hiervoor ingerichte tijdelijke bureau van het comité in de zJg. torenkamer'* van de Breepieiakerk, Breepleiiy Rotterdam. 8 Wat kost het? Voor de vrijdag-"' avond ƒ4 en voor de zaterdagavond, f6. Waarmee maar weer evenge- üg zegd wü zijn dat de zaterdagavond.^: het totaal moet goed maken. En zon-' der toegangsprijs kan men- nu een- maal niets organiseren. Met - evene menten als 'deze zijn,* duizendeni guldens gemoeid, alleen al aan on vermijdelijke kosten. Wie niet in sta?' - kaarten te ha-' len of te. laten h n die kan per" giro bestellen. Dat zeg ik maar al-" vast Het is alleen jammer dat het comité me nog geen gironummer kon opgeven. Daar kom ik dan nog wel cp terug. Het comité zal me op., de hoogte houden, heeft, het belooft: en dat mag ook wel, wantvonder;dè bezoekers van deze concerten zijn- zeer veel lezers van deze krant.-: WIE werker .oncerten mee? I.atuurlijk weer koren van Arie ï'ronk, de man, die de algehele, leiding heeft Dat zijn in-de eerste^ plaat') de organiserende koren Dec O'.iiemus en The Young Credo Sin gers. En als gastkoor is weer uitge nodigd het Chr. Residentie Mannen koor uit Den Haag. U zult zich mis schien herinneren dat ik het ontbre ken van dit koor vorige maal ernstig heb betreurd. De begeleiding zal weer in handen zijn van leden van he' Radio Philharmonisch Orkest Aan het orgel zal Jan van Weelden uit Den Haag zitten. Een of twee beken de solisten werken eveneens mee,_ namen zijn nog niet bekend. En ver der The Freedom Singers, die men zich van vorige malen zal herinne ren. Niet te vergeten medewer kers zijn: de mensen van hei Rode Kruis, die op de eerste avond in en om het Ahoy"-complex hun tijd weer zullen geven om met een colonne van helpsters en helpers te assisteren bij de aan- en afvoer e» de verdere begeleiding naar de zaal Medisch personeel van het Balt Kruis blijft in de zaal veer «SB eventualiteiten. U ziet: het is weer als van ouds, alleen op een andere plaats en groter. De Ahoy'-hallen bij het ZUidplein zijn. gemakkelijk met vele bussen en per metro te berei ken. Alleen zo voegt Jan Krant er nog aan toe u moet er rekening mee houden dat het een flink eindje lopen is van het plein naar Ahoy", al of niet op de luchtbrug over de Zui- ierparkweg!

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1