£7 „Concreet antwoord op elke vraag" Mr, Heusdens enthousiast over gesprek Kruisinga Saneringseommissie luchtvervuiling wordt spoedig geïnstalleerd Culturele raad koos zijn dagelijks bestuur mm Anneke de Goede lanceert 'n opmerkelijk Sinterklaasidee Markten en veilingen Van De Hoek tot Vlaardingen PARKEREN ETRO tfÉ Nieuw bord verwijst naar park and ride Vlaardingse raad bij staatssecretaris Dammers boeken fraai record Eerste paal huizen Nieuwe Damlaan Vogelshow in „De Sluis" Westzeedijk voor een deel dielit J. van der linden voorzitter Tafeltennisdag in Olympiahal Burgerlijke stand ZwemonderricJit uitgebreid Orgelconcert in natura en op de plaat PAGINA 5 cadeau-tip heetman J VLAARDINGEN „Een bij zonder vruohtbaar en open ge sprek". Zo typeerden burgemees ter mr. J. Heusdens en wet houder mevrouw L. van Duijn- Spruijt de confrontatie tussen de gemeenteraad van Vlaardin gen. en staatssecretaris H. J. Kruisinga van volksgezondheid over de luchtverontreiniging, woensdagmorgen op het depar tement in Leddsohendam. MOGELIJKHEDEN Versnelling ONDERZOEK MAATREGELEN Inbrekers actief '■ƒ7 SCHIEDAM De Stichting Gereformeerde Jeugdraad Schiedam heeft in verband met het naderend Sint-Nicolaas- feest voor een opmerkelijk initiatief gezorgd. Zij gaat de bejaarden en eenzamen van Schiedam kleine attenties stu ren met als doel de gedachte dat ook zij er voor de volle 100 procent bijhoren. Expositie sluit K«E-S«ZEGELS at plakkende rijker. tel. 010-13.34.01 NCYB Nieuwland Dr. Arntzen spreekt in de Grote Kerk Snert op sokkeubal DE ROTTERDAMMER nnwrvFDAAr; 19 iMCWPMBfitt I97D ROTTERDAM Bij de opening van het metrostation Slmge op 25 no vember wordt een nieuw verwijsbord geïntroduceerd dat betrekking heeft op een nieuw verkeersbegnp, in het buitenland „Park-and-Ride" ge- Het bord verwijst naar een kostelo ze parkeerruimte voor ca duizend •personenauto's, die ten zuiden van bet Shnge-station op twee niveau's onder het metro-viaduct is ingericht Deze nieuwe parkeerruimte is be doeld voor degenen die uit Rotter dam-Zuid en verder gelegen gebienen op snelle en goedkope wijze de bin nenstad willen bereiken. Een autobezitter betaalt in stad en stadscentrum twee kwartjes tot een gulden maximaal twee uur parkeren. In een parkeergarage zijn de kosten ƒ3,75 per (acht unge werk-)dag B'j deze bedragen dienen nog u tokosten en tijdverlies door opstoppingen tij dens het spitsuur in aanmerking te werden genomen Hier tegenover staan de kosten vnn tweemaal een enkele reis met de metro voor twee kwartjes en maxi maal vijftien minuten reistijd naar en van het centrum. Het nieuwe ver- ring van de ring en de M van metro, die in chiomaatgeel zijn uitgevoerd. Een gouden broche geeft het simpelste toiefje allure. Veie motSeuze creaties vanaf S7 60 ItlNBMN 32 OOSTZEEDUK155-157 ROTTERDAM „Ik heb In mijn loopbaan vele ke ren contact gehad met vertegenwoor digers van de Nederlandse regering, maar een dermate deskundige staats secretaris heb ik in „Den Haag" nog nooit ontmoet", aldus mr. Hensdens. .„De heer Kruisinga gaf op elke vraag uit de rada een concreet antwoord, voorzover hem dat mogelijk was. Hij ging geen enkele prohieem uit de weg en bieek zich sterk bewust te zijn van de moeilijkheden waarmee wij als Vlaardtngers te kampen hebben." Bijzonder verheugd toonde het col lege zich met de resultaten van het overigens achter gesloten deuren ge houden gesprek tussen de raad en de bewindsman, een unicum in de ge schiedenis van de Nederlandse poli tiek, zo zei een zegsman van het mi nisterie. De heer Kruisinga gaf bij voorbeeld een zeer concreet antwoord op de vraag wat de betekenis is van het besluit waarbij Rijnmond tot sa- neringsgebied is verklaard. Dat betekent namelijk een versnel ling van de mogelijkheid tot het aan pakken van luchtvervuilers in het Rijnmondgebied, zou de sanerings commissie nog niet zijn ingesteld, dan zou moeten worden gewacht op de inwerkingtreding van de Wet op de Luchtverontreiniging, de ministeriële beschikkingen n nog meer andere maatregelen. Pas daarna zou een be gin kunnen worden gemaakt met een technologisch onderzoek, inventarisa tie van de luchtvcrontreinigingsbron- nen en mogelijkheden tot sanering. die mogelijkheden oVerigens ge ldend voor het gehele land zijn 19 het verbinden van nadere voor waarden aan vergunningen (hinder wetsbepalingen) het verbinden van voorwaarden aan toestellen (motoren, verwar mingsinstallaties e.d.); (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG In de middag van 28 november zal staatssecretaris Krui singa van volksgezondheid de sane ringseommissie voor de luchtveront reiniging In het Waterweggebied in stalleren. Bovendien zal reeds dit jaar worden begonnen met een technolo gisch onderzoek naar de vervuiling en de bronnen van deze vervuiling. Ook zal het centrale meetnet dat nu is ge baseerd op de meting van so* worden uitgebreid, met andere stoffen, zoals Ozon. Op het moment wordt ook reeds gewerkt aan een automatisch metings- systecm voor de meting van bodem verontreiniging. Dit heeft staatssecretaris Kruisinga gistermorgen op zijn ministerie het gemeente bestuur van Vlaardingen meegedeeld. Het gemeentebestuur was door dr. Kruisinga in audiëntie VLAARDINGEN In de eerste klasse competitie van de Rotterdamse Dambond heeft het tweede tiental van VDV voor het eerst in zijn be staan een record geboekt dat nooit verbeterd kan worden. Het tweede tiental van de damver eniging K.D.V uit Krimpen aan de IJssel trof de VDV'ers in een bijzon der produktieve bui. Met liefst 200 werden de bezoekers verslagen wat beteket dat alle partijen door de thuisclub werd gewonnen Dat fraaie record is komen te staan op naam van de spelers Torn, Gerrit sen, Molenaar, Snits, Lucassen sr., Boudewijns, Korver, Mechielsen, W. den Breems en De Gruijl, die m deze volgorde de borden bezetten kantoren DAGBLAD „DE ROTTERDAMMER". bljkanloM SCHIEDAM; Lanqo Kerkstraat 22, tel, 266382; redactie; R. M, van Houwuiingen, Jultanaïaan Et, tel. 255764; Wachten bezorging: Joh. GrSne- feid. Singel S3, tel. 263533", 18 30—19.33, zater dags 18tg uur. BIJKANTOOR VLAARDINGEN: Smalle Haven straat 11, tel. 346775, redactie: Witte de Witn- straat 25, Rotterdam, telefoon 115588. toestel 155. Klachten bezorging* H. Verheij, Dlepen- hroctetraat 41. tel. 343345, maandag t.em." vrijdag 18—19 30 uur on zaterdag 16—19 d"r. AGENTSCHAP MAASSLUIS: Mevrouw Brou. wer, Piersonstraet 35 Alarmnummer voor luchtvervuiling en metdfng fjehiïdshtnoer voor Sch'edam co VJaardinjjcn: telefoon 252S2S, ontvangen naar aanleiding van de in de raad aangenomen motie over de luchtverontreiniging. De Vlaardtngers hebben de staatssecretaris gevraagd, hoe de inhoud moet worden gezien van de verklaring tot saneringsge- bied van het waterweggebied. Dr. Kruisinga maakte de raadsleden duidelijk, dat de verklaring tot sane- ringsgebied een versnelhng betekent van de uitvoering van de bepalingen in de wet op de luchtverontreiniging. Deze wet heeft nog geen rechtskracht, omdat nog geen aankondiging m het staatsblad heeft plaats gehad. De mogelijkheden, die de sanerings commissie m november krijgt zijn om. het verbinden van nadere voor waarden aan reeds afgegeven hinder wetsvergunningen, de mogelijkheid tot het stellen van voorwaarden aan installaties, het opstellen van een re geling van voorschriften betreffende te gebruiken brandstoffen door deze industrie. Door de staatssecretaris zijn alle 23 gemeenten in het Rijnmondgebied uit genodigd zitting te nemen in de sane ringseommissie. Bovendien zijn uit nodigingen verzonden naar het Open baar lichaam Rijnmond, de stichting Europoort-Botlekgebied de Vereniging Luchtverontreiniging en Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland. De staatssecretaris is van mening, dat de commissie een dagelijks bestuur en een secretariaat dient te hebben. Ten behoeve van dit secretariaat zal direct worden begonnen met een tech nologisch onderzoek, waarbij niet al leen Nederlandse, maar ook buiten landse deskundigen om advies zuilen worden gevraagd. Voorts zal deze commissie een be langrijke taak krijgen bij de unifor mering van de hinderwetbepalingen in het Waterweggebied. Tot nu toe wordt door alle betrokken gemeenten de hinderwet verschillend toegepast. SCHIEDAM Gistermiddag is aan de Nieuwe Damlaan zonder officieel vertoon de eerste paal geslagen voor een blok van 100 galerijwoningen in tien bouwlagen, dat naar het ontwerp van het architectenbureau Swaneveld en Goshnga te Rotterdam en 1 op dracht van de gemeente zal worden gebouwd door Muys De Winter's Bouw-/ en Aannemingsmaatschappij N V. te Rotterdam. In dit op voet van de woningwet te bouwen blok komen vijftig woningen met drie- en 50 woningen met vijf kamers De huren zullen minimaal 249 50 of maximaal 264,65 per maand bedragen, inclusief de vaste lasten van C.V. en liftinstallatie en exclusief de variabele lasten van C.V. plus het stroomverbruik,^ de centrale antenne en servicevergoedingen. een regeling voor het gebruik van voertuigen (bijv. schone automotor); voorschriften voor het gebruik van brandstoffen (verplichting tot ge bruik van aardgas, ook voor de indu strie). De saneringseommissie wordt op 26 november 's middags geïnstalleerd door staatssecretaris Kruisinga, wel licht in Den Haag. Voorzitter wordt mr. J .Klaasesz, commissaris van de Koningin in Zuid-Holland. Tot zitting in de commissie zijn uitgenodigd: vertegenwoordigers van de 23 ge meenten in Rijnmond, Gedeputeerde Staten, rijnmondbestuur, Stichting Europoort Botlekbelangen (bedrijfsle ven), Vereniging tegen luchtveront reiniging in en om het Nieuwe-Wa- terweggebied, inspecteur milieuhygiëne en arbeidsnispectie. Mevrouw Van Duijn wordt de ver tegenwoordigster van Vlaardingen Zij legde vooral de nadruk op het feit dat de Vereniging tegen luchtveront reiniging ook een stem in het kapittel krijgt uit de commissie zal een dage lijks bestuur worden gevormd, terwijl ook een technisch secretariaat wordt ingesteld. De staatssecretaris deeide aan de Vlaardingse raad voorts mee dat hij inmiddels opdracht heeft gegeven tot het instellen van een technologisch onderzoek naar de luchtverontreini ging in het Rijnmondgebied. Hierom heeft de raad in een motie gevraagd. Deze was bij aanvaarding echter al achterhaald, omdat de heer Kruisinga de beslissing had genomen voor de motie m de raad aan de orde kwam. De raadsleden waren hiervan niet op de hoogte. Technici zullen worden belast met het verlenen van bijstand "bij het on derzoek, dat waarschijnlijk onder su pervisie van Rijnmond wordt gehou den. De binnenlandse deskundigen komen o.a. van het directoraat-gene raal van het ministerie, het rijksinsti tuut voor de volksgezondheid, de ar beidsinspectie, het staatstoezicht op de volksgezondheid en TNO. Indien nodig zal ook een beroep op buiten landse deskundigen worden gedaan. Een andere belangrijke mededeling van de staatssecretaris betrof zijn op dracht tot uitbreiding van het meet net in Rijnmond. In de toekomst zui len naast S02 ook andere verontrei nigingen gemeten kunnen worden, zoals N02 en ozon. De staatssecretaris merkte hierbij op dat de S02-metingen zeer belang rijk blijven. De in Rijnmond toege paste methodiek acht hij de enige die houvast biedt: veel metingen, op veel plaatserf, op verschillende tijden en co-relatie met de weersomstandighe den en de weersverwachting De mo gelijkheden tot elektronische verwer king van de meetgegevens via een computer zullen worden uitgebreid. Wat betreft de meetapparatuur is Nederland momenteel het meest vooraanstaande land in de wereld. „Wij zijn in deze techniek het verst gevorderd", aldus de heer Kruisinga aan de gemeenteraad, De bewindsman beloofde verder aandacht te besteden aan de ventueel te nemen maatregelen als zich weer een situatie van ernstige luchtveront reiniging zou voordoen, zoals op 12 en 13 oktober jl. Hij zal hierover nog voor de installatie van de sanerings commissie overleg voeren met mr. Klaasesz. Dat betekent niet dat de gemeente Vlaardingen in concrete maatregelen kan nemen in geval van een plotselinge ernstige luchtveront reiniging. „Maar", aldus mevrouw Van Duijn, „we staan nu met meer tegen een muur te praten. De rijksoverheid heeft zich bereid getoond al het mo gelijke te doen en hieraan zal ook Rotterdam de industrieën in deze stad bezorgen ons immers de meeste overlast zich moeten onderwer pen." Tenslotte heeft de staatssecretaris toegezegd alles in het werk te zullen stellen om uniformiteit te bereikenin het hinderwetbeleid vna de gemeen ten rond de Waterweg. Hij bleek met de raad van oordeel dat dit dringend MAASSLUIS Woensdagavond 18 november om half acht opent de ver eniging Vogellust een vierdaagse ten toonstelling in het jeugdgebouw De Sluis. Honderden vogels van diverse pluimage zijn ingezonden en de show is gratis toegankelijk. Er zijn ver scheidene attracties, oa. krijgt elke 50ste koper van een catalogus een kooi met vogel aangeboden. Zaterdagmiddag >21 november wordt om drie uur de trekking van de najaarsloterij gehouden. De eerste prijs is een pick-up met luidspreker, de tweede een vouwfiets Voor de inzenders zijn andere prij zen beschikbaar, o a. een van het ge meentebestuur. Een aparte wisselbe ker is er voor de mooiste vogel onder de twmtig jeugdleden van de veren iging. gewenst is, „want indien één gemeen te de mogelijkheden binnen het kader van de hinderwet optimaal benut en andere(n) niet, kan niets worden be reikt." Het onderhoud met de heer Krui singa was een gevolg van een in de Vlaardingse gemeenteraad aangeno men motie, waarin om een gesprek met de staatssecretaris werd ge vraagd. Burgemeester Heusdefts toon de zich verheugd met het feit dat de heer Kruisinga onmiddellijk bereid was de raadsleden in Leidschendam te ontvangen. „En dat niet alleen. De bewinds man liet blijken dat hij het niet al leen bij woorden laat, maar ook da den toont." Wethouder mevrouw Van Duijn voegde daaraan toe: „als je nu aan de bei trekt bij de overheid, gaat de deur onmiddellijk open. Dat was vroeger wel eens anders." ROTTERDAM lm verband met werkzaamheden aan het wegdek wordt van vrijdagavond! zeven uur tot zaterdagochtend de noordelijk© rijbaan van de Westzeedijk tussen eendrachtsweg en Droogleever For- tuynpiein voor alle verkeer gesloten. Verkeer van rotterdam uit dat be stemd is> voor heit westen en de Maas tunnel wordt omgeleid via Een- drachtsweg en mathenesserlaan. ROTTERDAM Inbrekers hebben vannacht uit de etalage van een kap perszaak aan de scheepstimmermans- laan> vier elektirsche scheexapparaten gestolen. Uit een winkel in herenkleding aan de peppelweg. haalden inbrekers voor vijftienhonderd gulden aan kleding weg. •jfmzdg ufmtj uva cn.noj.asm pisypuoz -zBsyioa una, zspnoypjen J.rmq -p.piz yCippsapdfS sjipaz paipo ■uivpusyospiaq ui j.vvBis aöucj ap uw vSutsnux spiDjazbassjDDjs ua suapsn'ajp zajsaaiuaBing VLAARDINGEN ijdens de eer ste vergadering in de tweede zittings periode van de Culturele Raad is het dagelijks bestuur gekozen. Dat ge beurde onder leiding van wethouder Jac. van der Linden van culturele za ken, di ede afgetreden beer G. Wal stra is opgevolgd. Achter de groene tafel kreeg de heer Van der Linden gezelschap van de heren BTToi, die 23 stemmen kreeg, A. Comelisse, 29 stemmen, G.B.H. Niestadt, achttien stemmen, J. G. Speelmeijer, eveneens achttien stemmen, C. J. Romers en J. F. B. Verhey-Fols beiden dertig stemmen. Als tegenkandidaten waren gesteld: de heren D. de Lange (negens tem men), A. C, J. Kroesen en P. J. Schef- fers (beiden veertien, stemmen). De heren bol, Niestadt en Romers maak ten ook deel rut van het dagelijks bestuur in de eerste zittingsperiode. Wethouder Van der Linden zei in zijn installatierede te hopen dat de Raad een impuls kan geven aan het culturele leven m Vlaardingen. Over ■-ÏW. Initiatiefneemster van dit idee is Anneke de Gode, een charmante doktersassistente van nog geen 20 lentes, die mentrix van de Gerefor meerde Jeugdraad Schiedam is. Het is m'et de bedoeling dat wij onze attenties aanbieden aan be jaardenhuizen of speciaal aan het gereformeerde bejaardenhuis „De Harg", ook denken wij niet aan ge lijkgestemden, maar aan iedereen die op Sinterklaasavond alleen is en zich eenzaam voelt Daarom zijn wij naar de maatschappelijk werk ster van de gemeente Schiedam mejuffrouw Blijlevens gestapt, die ons 200 adressen heeft versterekt van Schiedammers dte met het hei lig avondje alleen zijn en van wve wordt vermoed dat zij eenzaam zijn. Toen wij die adressen hadden zijn we met elkaar om de tafel gaan ritten en aangezien we toch clubs hebben voor de leeftijd van 812 jaar vond iedereen het een prachtig idee de kinderen nu eens werkelijk aan hun naasten te laten denken. Deze veertien clubs zijn nu druk bezig om allerlei verrassingen te maken die zoveel mogelijk op Sin terklaasdag zullen worden bezorgd. Zelfs zijn er een paar Delftse ad ressen in het register opgenomen. Dat zijn voornamelijk bewoners van bejaaiden en verpleeghuizen die hun hele leven in Schiedam hebben gewoond en feitelijk nog met hart en ziel aan deze stad zijn verbonden. Anneke de Goede heeft nog leen paar argumenten voor de actie. „Kijk", zegt zij iedereen praat maar over. de derde wereld, over Vietnam en tot voor kort over Biaf- ra, terwijl er misschien naast de deur ook een beetje menselijke el lende is. Dat kunnen wij uiteraard niet oplossen, maar wel kunnen wij proberen bij deze eenzamen en al leenstaanden een straaltje zonne schijn in huis te brengen". De kinderen die met de actie be zig zijn vinden het ook prachtig en de leiding over deze groepen, die 25 personen bedraagt, staat ook met "hart en ziel achter de actie. Als zij slaagt, en niemand die daar aan twijfelt, overweegt men een soort gelijke iets te organiseren met de Kerstdagen. MAASSLUIS .Het jaarlijkse schoheren-tafeltennistornoci wordt Oudejaarsdag gehouden in de OJym- piahal. De wedstrijden beginnen om negen uur en. om vier uur is de prijs uitreiking. Via de Maassiuise Ge meenschap zijn de schoolhoofden be naderd voor de inschrijving, die don derdag 3 december sluit. Wie niet via zijn school kan laten inschrijven kan dit persoonlijk doen bij de MG, Zuid- dijk 11 tegen gelijktijdige betaling van 75 cent. De organisatie is in han den van TOG. Zaterdag 2 januari 1971 worden in de OXympiahal de Maassiuise tafel tenniskampioenschappen gehouden. Rond elf uur 's avonds wordt de kampioen „gekroond". Men kan in schrijven in twee klassen voor enkel spel en daarnaast voor dubbelspel. Ditmaal is er voor het eerst ook een mschrijvingsmogelijkheid voor een jeugdklasse van 14 te.m. 17 jaar. Formulieren zijn verkrijgbaar bij: MG, Zuiddijk 15, P. Pleysier, Fenaco- liuslaan 38, F. Buitelaar, Burg. Zane- veldstraat 15, K. de Roo, Kievit- straat2, M. Jordaan, R. van Maeslant- straat 17, Maasand en P. Kardol, Mauritsstraat 20, Rozenburg. de eerste zittingsperiode zei hij: „de start is moeilijk geweest. Na één jaar wérken kan moeilijk wan een respec tabele staat van dienst worden ge sproken". Volgens de voorzitter was dit niet te wijten aan de leden van da Culturele Raad maar meer een gevolg van het feit dat in eerste aanleg was gestreefd naar een organisatorisch» opzet De heer Van der Linde schaarde zich achter zijn voorganger, wethou der G. Walstra, die de Culturele Raad aan het eind van de eerste zittingspe riode typeerde als „een in luiers ge wikkelde baby in de wieg". Hij hoopte dat in de komende vier jaar een daadwerkelijke bijgedrage tot het culturele leven kan worden gegeven en noemde als belangrijke taken: herziening van de subsidiere geling voor culturele doeleinden, het mogelijk beheer van de Stadsgehoor zaal en de voorzieningen op het ge bied van ateliers en repetitieruimten. „Daarnaast zal de Raad de vinger aan de pols moeten houden bij de maatschappelijke veranderingen, die zich tegenwoordig in sterke mate voordoen". De wethouder wees voorts op de mogelijkheid dat binnen de huidige zittingsperiode de verplichting dat een wethouder voorzitter van de Cul turele Raad moet zijn komt te ver vallen. Hij juichte dit toe. „Als een gemeenteraad taken wil delegeren moet die delegatie ook volledig zijn. De leden van de raad moeten zelf hun voorzitter kunnen kiezen". VEILING WESTEItLEE DE LIER, 11 november Andijvie 37 - 43, 1500: Dubbel bonen 135 - 470, 38»; Snij bonen 470 - 4S0, 50; Druiven: Alicante IS» - 255: Gold. Champion 390; Maroe 240; Mus eaal 210 - 235, 8000; KomMmmers: AA 98, 20.700, A 90 2700; B 74 - 80; C 05 - 69 23400; D 45 - 46; E 35 - 37, kg. 18 - 103, 53Q0; Spruiten: A I 6S - 74, 100 00; A II «4 - 66; B I 53 - 56: B ,1 53 - 55: C II 32 - 37; D Hl 10® - 114, Eieren 11 - 12* 700; BLspeen 25-35 350; Paprika Z 4 - 30, 7300; Sch 30S - 310, 70; Peterselie 6 - 19, 700; Postelein 115, 60; Raapstelen 13'/:. 600; Selderij 12 - 20Vj, 1600; Spinazie 64 - 104. 200; Sla I 8'A - 26, 1230U8; Bloemkool: 6 128, 850 8 83; 12 70; Tomaten: A Extra 470 - 500 3700 ep C extra 310 800 kg; A I 440 - 460; B I 51 - 520, C I 26 - 280; A jong 260; Boerenkool loo - 150, 350: Uien per kg 21 - 22 1000; Ch. kool s - 10 1200; Rode kool 13 - 20 350; Groene kool 25 - 28, 200; Savoie kool 25, 50; Knolselderij: A I 27 - 2S, 300; B X 10; Kroten per kg. 15 - 16 350,cNero: A X 55 - 73 2000; B I 38 - 41; C I 15 - 21; Pfei: AI 41 - 50, 4300; B I 23 - 27; Appelen 16 - 50, 43S0 VEILIN GPRUZEN CITRUSFRUIT VEILINS 4 FRUIT EXCHANGE 9/1L 75 000 collie Spaanse sinaasappelen 9.75 18.—; 15.000 collie kaapse si naasappelen 10 7515.--; 80000 collie spaanse satsuma 7.7515.50; 45G00 collie spaanse clementines 8.5022.—; 2.000 collie griekse 'citroenen 10 7519 25; 2.000 collie cyprus citro&- nen 11.50—17.75. VEILIN GPRIJZEN CITRUSFRtJIT VEILING FRUIT EXCHANGE 11/11 60.000 colke spaanse sinaasappelen ƒ9 5016,—; 10.000 collie marok. si naasappelen 10,7513,50; 50 000 collie spaanse mandenjnen 7,5016,75; 4 000 collie honduras grapefruit 8.7515.50; 3 000 collie jaffa grape fruit 18,19.50; 2 000 collie flonda grapefruit 4,16,25; 1000 collie griekse citroenen 117514,—; 1.000 collie spaanse citroenen 11,13 50; 3 000 collie califormsche citroenen 11,16,50; 35 000 collie marok. cle mentines 10,17,75 GOO.PERATTEVE TUINBOUWVEI LING ROTTERDAM E.O. ROTTERDAM, 12 nov, Sla A 12.50 22; (B 811; staand glas kom kommers: 75: 1.08-1.10; 60: 51.06; 50: 86—87; 40: 72—77; 35 54; 30: 41; kromme komkommers: 1.081.11; to maten A 5.255.30; B 495; C 3.10—3.35; spruiten A 64—67; B 59—64; witlof A 1.25—1.50; B 1.201,70; uien 12—19; Aanv sla 300.000 st.; spruiten 6 ton; Uviaten 800 bakkomkommers 24.000 st.; kromme komkommers 1 ton. SCHIEDAM De tentoonstelling Artoteek 1870, die oorspronkelijk tot het eind van de maand in het Stede lijk Museum te zien zou zijn, gaat nu reeds zondag dicht. Deze tentoonstel ling toont een collectie litho's, etsen, houtsneden en zeefdrukken. n0 ,0 SCHIEDAM Geboren: Johanna C dv J C Hillegers en J H van der Windt; Marjan dv C T W Bense en G J M Ceelie; Jar, V A zv N van Gent en M van BergeijX: Metanle dv A Molhoek en Y J Maagdelijn; Rudl W zv U E Ritfetd en F Brand Overleden: J van Dijk 91; p van Doorn 75, M vuik 73 VLAARDINGEN Geboren: Esther Danlttlle dv G Hooljmeljer en J B v Baa ien Getrouwd: Cornells Petrus Fransen 4 en Anthonia Jacobs Maria Foncke 20 Overleden: Albert Smit 67 eehtg v S R Wever; Johannes van der Windt 83 eohtg v H van Dorp, Aart van 't Hof 76 echtg v H v Bodegom VLAARDINGEN, 11 nov Aanvoer: VL 105 473 en 92 makreel. Prijzen: eteurharlng 134-/136, steuzharing ijle ƒ77. Makreel 64 VLAARDINGEN De derde en vierde klassen van de lagere scholen zullen met ingang van maandag 16 .november wekelijks zwemonderricht krijgen in het Kolpabad. Tot nu toe werd alleen aan leerlingen van de werd alleen aan leerlingen van de vierde klassen wekelijks en aan leer lingen van de derde klassen eenmaal per twee weken zwemles gegeven. Het hiervoor gevraagde extra kre diet is door gedeputeerde Staten goedgekeurd Verder is het een verbetering, dat in het vervolg alle zwemlessen in plaats van 25 minuten een half uur zullen duren. VLAARDINGEN Op de gemeentese cretarie ligt het besluit tot benoeming van mevrouw jkvr. H. A. Bleeker-van Styrum, tot lid van de gemeenteraad ter inzage. De k benoeming is geschied teT voorziening in de vakature dte ontstond door het ontslag- nemer» van mevrouw mr. M. L. Hoogen- dijk-van Holst Pellekaan O VLAARDINGEN De disco In the Mood, onderafdeling van Liefde en Vrede, houdt haar disco-avond zaterdag niet in de zaal Muzanda maar In De Serre aan de Goudseslngel Het ls de commissie gelukt Jan paul Berkhout als discjockey le laten optreden. Toegang 18 Jaar. aanvang 29 uur. m VLAARDINGEN De plaatselijke af deling van de Ned. Chr. Bond van Over heidspersoneel (N.C.B.O.) houdt dinsdag 17 november een ledenvergadering in gebouw Triangel, aanvang 20 uur. De nieuwe bondssecretarls, de heer L II. Post. zal dan spreken over de „Principiële en prak tische acticvoering voor de toekomst" VLAARDINGEN Zaterdagavond wor den de volgende polo-competities gespeeld in het Kolpabad: 19 3» uur Shell-DWT (jeugdwedstrijd}. 2905 VZC 3-SZC 3(he- ren), 29 35 RKWïK I-Rotterdam 1 (dames), SCHIEDAM Dinsdag 17 novem ber houdt de NCVB afdeling Schie dam Nieuwland een bijeenkomst in de grote zaal van de Magnalia Dei- kerk aan de Alberdastraat. Daar spreekt dokter J. Collet uit Maassluis over het onderwerp „Transplantatie". Op 22 december houdt dezelfde NCVB afdeling een kerstavond. Dan voeren verschillende leden een kerstpel op. VLAARDINGEN In het kader van de winterlezmgen m de Grote Kerk van Vlaardingen spreekt daar maandagavond 16 november dr. M. J Arntzen, gereformeerd predikant te 's-Gravendeel, over het onderwerp „De bijbel in het geding". Dr. Arnt zen is een van de voormannen von de verontruste gereformeerden die zien hebben verenigd m de vereniging „Schrift en getuigenis". De bijeenkomst begint om acnt uur en is vrij toegankelijk. 21 03 Shell 2-Rotterdam 5 (heren), 21 35 Vi king '60-RWV 1 (heren). Toegang 75 cent. HOEK VAN HOLLAND Dank zij de medewerking van het Dienstencentrum hebben de Hoekse bejaarden gisteravond genoten van een optreden van de gooche laar Bento, in het dagelijks leven douanier Grootenboer. Hij oogstte groot enthousias me met zijn trucs. HOEK VAN HOLLAND Aan de kap persacademie in Rotterdam slaagde mejuf frouw C. C. van Baaien uit Hoek van Holland voor het kapstersdiploma Haute Couture. Zij kwam tevens in het bezit van twee vaardigheidsdiploma's voor de ver werking van merkartikelen. O HOEK VAN HOLLAND Op veelvul dig verzoek geeft Vox Humana zaterdag 21 november een herhaling van de show die zij vorige week zaterdag in de Harmonie opvoerde. Kaarten zijn A 2 verkrijgbaar op de bekende adressen. Bejaarden half geld. SCHIEDAM Zaterdagavond wordt in het CJV gebouw „De Jeugd- haven" aan de Lange Haven 129 een sokkenbal gehouden. De bijzondere attractie bestaat ditmaal uit een trak tatie op erwtensoep. Zondagavond ia er in hetzelfde ge bouw een disco-avond. Elke tiende bezoeker krijgt een taartje cadeau Op beide avonden is de aanvangstijd gesteld op acht uur en de toegangs prijs op één gulden. Buiten de schuld van de YMCA-societeit „De Vonk" kon afge lopen zaterdag de John Mayall-avond met doorgaan, omdat de medewerkers aan dit programma verhinderd wa ren. ROTTERDAM Het zal maar zel den voorkomen, dat muziekliefheb bers vlak na een concert thuis een langspeelplaat kunnen beluisteren: met de zo juist gehoorde composities door dezelfde uitvoerenden gespeeld, welke plaat die avond voor het eerst is uitgereikt. Dit i bijzondere hebben de helaas niet talrijke bezoekers van het con cert donderdagavond in de Goede Herderkerk te Sdhiebroék meege maakt, en wie van hen de plaat met de klarrk van het concert nog in de oren heeft gedraaid, zal hebben kun nen vaststellen, dat de opname voort reffelijk is. Aad van der Hoeven op het hoofd orgel en Addie de Jong op het posi tieforel hebben in een volkomen sa mengaan drie onbekende werken la ten horen: een „Elizabethan Keybord Duet" van Nicholas Carlton, een vro lijk ééndelig „Concerto in G" van de Spanjaard Josef Blanco, dat sterk aan Mozart deed denken, en een „concert in a" van Johann L. Krebs met een melodieus middendeel omspeeld door Allegro's. Bovendien speelden zij samen op het faoofdorgel bijzonder briljant een ezer levendige „Fuga" met even voor het slot een geweldige climax af een liggende bas van Samuel Wes ley. george Stam reikte voor de pauze deze eerste i langspeelplaat „Concert voor twee orgels" uit aan de beide organisten en dankte de initiatiefne mer, de heer Vis van de firma Canto di Vangelo, die de plaat een aan winst voor elke muziekliefhebber ook heeft uitgebracht. Het was deze avond ook plezierig George Stam weer te horen spelen. Hij opende het concert met de helder gespeelde „Suite du 2ième Ton" van. Louis N Clérambault en liet na de G. M. BERSJANT

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1