WIJ TONEN U DIE U IN NEOERUND INOE NERGENS ZIET klasse m leunt (te mciibdiiiieS Hoog bouwwerk op metro-station ven voor de helft beneden peil Burgemeester Thomassen mi even op de tocht in Rijnmond achteruit 98 Achttien moties verschOIcnd hadden lot COUZY Haven in 1990 zes maal drukker INVENTARIS PROBLEMEN prijs* e MM Drs. Lems opgesloten „Stadsgewest" aangenomen Aangehouden, weggestemd of overgenomen mmsm Ém tienerpanty OUW Kerst aanbieding BEHAAGLIJKE WARMTE IN ELK VERTREK Kritisch, bekeken DÉ ROTTERDAMMER PAGINA 3 VRIJDAG 11 DECEMBER -19 DEZE MODELLEN WERDEN ONTWORPEN DOOR 5'WERELD GROOTSTE DESIGNERS SPECIAAL IN DE DOOR .U BEKENDE SI ROTTERDAM Was er woensdag tijdens de begrotingsbehan deling in de gemeenteraad reden de, bel te luiden, toen de tiende motie werd ingediend, donderdagavond kwamen er bloemen. Wet houder G. Z. de Vos zette een vaasje chrysanten neer op de tafel van de beer F. J. van der Heijden (kath) toen die met de achttien de en laatste motie kwam. Want daarmee werd een record gebro ken: vorig'jaar was men tot slechts zeventien moties gekomen. Toen donderdagavond of bever vrijdag in de vroegte de begrotings debatten waren geëindigd, waren er achttien moties en twee amen dementen. VS-'; Er werden deze laatste dag nog enkele nieuwtjes aangedragen, en daarbij was er zelfs een op het terrein van stadsontwikke- ling, waarvan wethouder H. W. Jettinghoff (stadsontwikkeling en volkshuisvesting) niet op de hoogte was. Drs. W. van den Vlerk (soc) vroeg naar dé plannen omtrent een hoog gebouw, neer te zetten bovenop het ontworpen metro station Oostplein. De heef Jettinghoff had daarop geen antwoord, maar na ruggespraak met functionarissen van de dienst van stadsontwikkeling vertelde hij: „Er is een ambtelijk plan voor een hoog gebouw op het station Oostplein. ïVé ter meuten het winkelen waard BESCHAMEND 'Nu eens geen plaat die gedach ten aan tesheeuwdte velden op roept, maar KerstmüzTék dié op sprankelende wijze .wordt ■- vertolkt v-'""/-" Instrumentale:Kerrtgrammo* foonplaat turn Luis Bordon. Re pertoire bestaande, uit- StilleNacht, Ö- Oenneboom, Zalig Kerstfeest Jingle Bélls, énzrivoör oog géén vier gul den: Vrijdagavond om 6 utir. begint ]n de kelder de verkoop van dezesfeervolleKeredp/s. van Luis Bordon met.twaalf insou*- mentale harpriummers" voor ROTTERDAM De Rotter damse havens zullen in 1990 on geveer 666,4 miljoen ton lading te verwerken krijgen. Vorig jaar verwerkte de haven nog 189,1 miljoen ton. Uit de beleidsnota inzake economische aangelegen heden van het openbaar lichaam Rijnmond blijkt dat de graanbe- handeling over twintig jaar bij na negen maal zo groot zal zijn als in 1969. Straatweg 45-47 Rotterdam T=I. 010-^23950 (Van een onzer verslaggevers) Da Tnidimode van deze winter iaat nog maar een klein stukje •van het been onbedekt.». Dit mag best de aandacht trekken door hippe "bekleding". Geweldig leuke tienerpanty in fantasiesteek in vijf módeldeu- ren, Deze panties 'zijh super sterk en ..volkomen' laddervrij voor nog geéri drie gulden. i •Vrijdagavond om 6 uur begint op -de parterre de verkoop van deze fantasie tienerpanties die zeer sterk zijireri bovendien 'laddervrij. In de modekleuren Wit, bleu, beige, paars en auber- .gine voor meisjes van 12-16 jaar 'voor Ook maandagmorgen open Géén te!, of schrift best- Ik heb daarvan nu voor het eerst ge hoord." - Drs. Van der Vlerk: „Het is in de commissie ter sprake geweest". Wethouder H. van der Pols (wijk- aangelegenheden) beloofde dat begin volgend jaar de eerste voorstellen ko men betreffende de inrichting, van wijkraden nieuwe stijl. In de faestuursdecentralisatie zullen die. wijkraden een groter gebied heb ben dan tot nu toe gebruikelijk. In het gebied van een wijkraad zal plaats kunnen zijn voor meer dan één opbouworgaan, In zijn. functie van wethouder van sport en recreatie kondigde de heer Van der Pols enige aantrekkelijke kleinigheden aan: kleine speelterrein- tjes op straat in Bloemhof en aan de Havenstraat in Delfshaven en ook in nieuwe wijken als Ommoord en in de Prins Alexanderpolder. Wethouder G.Z, de Vos (sociale za ken) deelde mee, dat hij de hand heeft kunnen leggen op drie grote ge bouwen, dié zeer geschikt zijn om te worden ingericht tot pension voor gastarbeiders. Hij verwacht dat die pensions spoedig kunnen worden ge opend. Met die pensions zal een aanmerke lijke verbetering kunnen komen in een beschamende toestand: een on derzoek had uitgewezen dat van de Rotterdamse gastarbeiderspensions er niet minder dan vijftig procent niet voldoet aan de normen. En van de helft, die niet aan de gestelde normen voldoet is weer de helft, of een kwart van het totale aantal, uitgesproken slecht. Vijf pensions zijn de laatste tijd gesloten, en de heer W. Baggerman (lib) had nog een aantal adressen dat voor sluiting in aanmerking kwam. Voor dié adressen was de heer De Vos dankbaar, hij beloofde snel in te grijpen. Maar hier zijn wel de nodige moei lijkheden: „Goed, we hebbr- er enige gesloten," zéi de heer De Vós, „maar dan ontdek je dat er weer andere open gaan!" En veel buitenlandse werknemers hebben soms hun slechte behuizing aan zichzelf te danken, om dat zij goede, door bedrijven gecon tracteerde pensions verlaten, om te voorkomen dat zo'n bedrijf de pen- sionprijs van het loon afhoudt. En verder stijgt het aantal slechte pensions door dat steeds meer buiten landers zonder vergunning de grens over komen om hier te werken. Ten slotte is een moeilijkheid dat er geen enkele bepaling bestaat om trent de vakbekwaamheid van degene die een pension drijft. Men weet pre cies, wat de eisen zijn waaraan een pension moet voldoen en daarvoor zijn er bepalingen. Maar aan een pensionhouder te steilen eisen zijn heel moeilijk te omschrijven. Mevrouw mr. dr. F.T. Diemer-Lin- deboom (prot. chr.) vroeg aandacht voor de nood van de gebruikers van drugs en voor het gehele probleem rond de drugs, dat voor Rotterdam heel nieuw is: het consultatiebureau voor alcoholisme heeft nu tweehon derd hard-drug-patiënten tussen 15 en 25 jaar in behandeling, vijf jaar geleden was er geen enkele patiënt. Dit een onderzoek naar leerlingen van etndexamenklassen van middel bare scholen bleek dat nu in Botter dam 8,8 procent drugs gebruikt, in Den Haag 9,96 procent en in Amster dam 16J8 procent. De cijfers zijn ge flatteerd, omdat het de leerlingen van de eindexamenklassen betrof én niet degenen die onderweg waren ge strand. De heleaangelegenheid eist, aldus mevrouw Dtemer, hen uiterst subtiele aanpak.' Hannen voor Leen speciale kliniek voor ernstig verslaafden zijn in het laatste stadium. Mevrouw Die- mer hoopte dat verslaafden, die in de justitiële sfeer terecht komen, in. plaats van gevangenisstraf een res-', tauratieve behandeling zullen'krïjgenï 'Opmerkelijk zag mevrouw Diemer, dat veruit de Ineesten niet uit zichzelf beginnen aan drugs. 'Druggebruik is vaak dhprijs die wordt betaald om1 te worden geaccepteerd, in een kringé- tje.J .En niét alleen de verslaafde zelf maar ook ,der ouders, van de .patiënt vragen begeleiding én voorlichting.. - ROTTERDAM Burgemeester W. Thomassen was het ongenoegen, dat hij zich woensdag van verschillende zijden op de hals had gehaald door zijn optreden tegen„het confessio na- lisme als politieke ziekte" donderdag avond kennelijk nog niet te boven. Drs. A. J. Lems (soc) vroeg aan het begin van de laatste bcgrotingsdag of de deuren van de raadszaal, die na een creohc-demonstratie de eerste dag op slot waren, zodat de zaal slechts via een omweg bereikbaar was, nu er verder niets meer gebeurt, open konden. Hij voelde zich opgeslo ten. De lieer Thomassen (vinnig): „Ik heb die maatregel genomen in over leg met de politie en.ik zal in .overleg met de politie passende maatregelen nemen. Ik was van de gevoelens van de heer Lems niet op de hoogte. Er is niemand geweest, die mét. mij heeft gepraat." Drs. Lems: „Maar het hüis gonst van deze zaak." De deuren 'bleven dicht tot de avondvergadering. Mr. L. A, Struik (kath) kwam nog 'even terug op 's burgemeesters glis sade van de vorige dag: „Het socialis me is waardevol, maar het roept op tot verweer en is soms te radicaal. Het liberalisme is goed, het staat op de bres voor de vrijheid. Het heeft het gevaar te ontwikkelen tot egoïs me. De christelijke partijen willen in harmonie zoeken naar verder lig gen dewaarden. Dat -brengt het ge vaar mee van mogelijke onduidelijk heid. Maar is het socialisme ziek, als het radicale elementen in zich heeft, is 'het liberalisme ziek, als het egoïstis che elementen heeft en zijn de chris telijke partijen riek, als rij soms on duidelijk zijn?" Mr. J. Mentink (D'66) constateerde dat de heer Thomassen zelf niet wist, hoe dicht hij bij D'66 staat IvHij had geen bezwaar tegen de uitlatingen van de. burgemeester maar wel tegen het feit dat'ze in de raadszaal waren gedaan. „U mag ze doen als meneer Tho massen, maar niet als burgemeester van Rotterdam," vondt hij, „overigens vaart de Partij van de Arbeid op een kompas dat. nodig eens moet worden bijgestuurd". En over het sluiten van de raads zaaldeuren: ,A1S u toch formalitlsch gaat doen, kan ik het ook. U hebt een maatregel genomen in overleg met de politie en kunt die slechts in overleg met de politie ongedaan maken. Maar hebt u ook overleg met de brandweer gehad? Is de sluiting in overeenstem ming met de brandweervoorschrif ten?" SGP-woordvoerder C. N. v. Dis tenslotte: „De wijze, waarop de heer Tomassen zijn exclamatie gaf over de confessionele partijen kan ik niet waarderen. Het kernpunt is de- idee over democratie en daarover spreken wij opv erschillende golflengten". Later zei de -burgemeester dat tus sen hem en wethouder Viersen geen kloof bestaai Hij' zal het gehele ver loop van het incident van, woensdag nagaan, in de notule om te zien of hij excuses moet aanbieden. De beroeps ziekte van mijn. ambt is ijdelheid, maar „staan boven de partijen" kan niet, zei hij, een persoon is daartoe niet in staat. Ik heb, aldus' d» beer Thomassen wel altijd getracht onpartijdig te zijn. De ervaring leert overigens dat een burgemeester vaak In conflict komt met de raadsleden vande partij waartoe hij behoort Ik doe wel eens extra vinnig tegen de PvdA. Hij ci teerde' De Savornin Lobman, die heeft gezegd: „Om onpartijdig te kunnen zij» moet me» eerst partij hebben gekozen". Verder legde de voorzitter de na druk op de vele nadelen, die naar rijn mening.aan de gekozen burge meester kleven. Hij stelde, 'nog dat een, burgemeester, zeker tijdens de .begrotingsdebatten, niet, steeds genoe gen wil. nemen. met zitten- en de agen da beheren, maar ook wel eens graag wat zegt. Anders gaat dit puntdicht van Adriaan Roland Holst gelden: ■•„Leeg en gehuldigd kwam hij thuis- /Vermenigvuldigö tot een muis". BOTTERDAM. Van 1. oktober 1969 tot 1 oktober 1970 zijn in het Rijnmondgebied 8537. woningen vol tooid. In het jaar dat daaraan was voorafgegaan, heeft dit aantal 8879 bedragen. Blijkens zijn beleidsnota is drs. F. L. Burger, gecommitteerde ,gn sociaie en agrarische aangeiegenhe den, niet ai te zeer geschrokken van deze vermindering. Het resultaat steekt niet ongunstig af tegen het landelijk gemiddelde, zo constateert hij. s Met zorg spreekt hij echter over de daling van het aantal woningen aanbouw. In het jaar dat op 1 okto ber is afgesloten, bedroeg dit aantal 13.127, tegenover 15.631 in het vooraf gaande tijdvak van een haar. Volgens worden gebundeld om deze ongunsti ge heer Burger- moeten alle krachten ge ontwikkeling tot staan te brengen. In verscheidene gemeenten wordt de woningbouw vertraagd doordat geert ofnagenoeg geen bouwrijpe gronden meer aanwezig zijn. Soms zijn bestemmingsplannen nog niet goedgekeurd. De heer Burger, denkt aan een aan tal maatregelen tot opvoering van de bouwproduktie. Onder meer' spreekt hij in zijn nota over meer continuï teit, uniformering van de eisen die voor aansluitingen worden gesteld door de nutsbedrijven, stimulering van de'belangstelling van institutio nele beleggers voor woningbouw in dit gebied, extra "subsidiëring door het rijk 'van de hoge grondkosten. Opgemerkt wordt dat de woning bouw in Rotterdam "ernstig is ver traagd. VAn hét voorgenomen bouw programma komt slechts een deel tij dig tot uitvoering. Overleg met B. en W. van Rotterdam is gaande om vol gend jaar een betere .situatie te scheppen. Rijnmond heeft dé rijkso verheid gevraagd goed te vinden dat verheid gevraagd goed te vinden dat het deel vari het contingent, dat Rot terdam niet heeft gebruikt,, bij de omringende gemeenten wordt onder- gebracht. De heer Burger meent dat deze stap een góede kans op succes maakt. 3 Ook maandagmorgen open Géén tel of- schrift, 'best VEILING FRUIT EXCHANGE 9/12 23.000 colli marolc sinaasappelen 9.12.75: 6.000 colli turkse sinaasappelen 4.- 7.-; 88.000 colli marolc clem. J0.- 14.25 6 000 colli cyprus grapefruit 9.- 1.50: 6.00 colli jatfa grapelrult 11,75*14.-; 4.00 colli Surinaamse grapefruit 12.25 19.-: l.OOOncolli Honduras grapefruit 10.25 1625; 6.000 coUi cyprus citroenen 10.25 13.-; 5.000 colU griekse citroenen 9.50 16.5; 0 3.50 coUl callfarolseöe citroenen 6.5 17.50; 3,00 colli turkse citroenen 2.50 7.75; l. Ocolll Italiaanse .citroenen 2,- 0 13.5. (Van. een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De lotgevallen van de achttien moties, die tijdens de drie begrotingsdagen in de gemeente raad terecht kwamen, waren nogal verschillend. Dé eerste was een motie-Lems, een letterlijke herhaling van diens motie die driekwartjaar geleden de eind streep niet kon halen. Ook nu kreeg de heer Lems van het heie college van B. en W. de wind van voren: hij wilde via zijn motie uiterlijk in 1975 een wet op een stadsgewest rond Rot terdam hebben dat uiterlijk 1978 na opheffing van Rijnmond kan functio neren en alvast bij wijze van voorbe reiding eeri aantal taken ,aan Rijn mond overdragen. Ditmaal haalde de motie-Lems het met 24 tegen 29 stemmen. Veel was daarmee echter niet bereikt: want burgemeester Thomassen constateer de dat het ging om een zaak waar voor een grondwetswijziging nodig is. Wel heeft de gemeenteraad nu de handen van B. en W. gebonden op een manier, die de heer Thomassen als hinderlijk ondervindt. Motie nummer 2 van mr. Men tink (D'66), handelde over; de open baarheid van de commissievergade ringen, ging de ijskast in tot het on derwerp in de raad aan de orde komt. Tegen stemde de D'66-fraetie en de heer J. Riezenkamp (soc). Motie 3 over de mógelijkheid van een vragenhalfuurtje voor alle bur gers in de gemeenteraad, óók al van mr. Mentink, verdween van tafel mét aiieen D'66 ais voorstemmers. Motie 4, eveneens van mr. Men tink, met de jeugdraad als onder werp,'werd Ingetrokken Mr. Men tink: „Ik ben een redelijk mens, hóe- wel ik de schijn tegen heb". Met motie 5, die aandrong op een uitgebreid onderzoek, naar de milieuhygiënische: consequenties, bij vestigingvan industriëri, trapte mx. Mentink hard een open deur in. B. en W. namen dié motie maar over. Motie 6, evenzeer Van mr. Men tink, die onaanvaardbaarheid van uitbreiding van het vliegveld inhield, werd door de indiener opgeschort. Motie 7 was van de heer JéRie- zenkamp en hield'; schèrpë kritiek in tegen - de financiële ;veriiouding- mét het rijk. Vanzelfsprekend namen B. 'en W: haar over. i' I;**- .Motie 8. ging met 23 stemmen te gen 21 stemmen, net op het nippertje dus, van tafel. Drs. L. van Leeuyen (lib) had déze ingediend. Zij' han'deldè oyer dé spoedige aanleg van de me- tro-lijn oost en de Willemstunnel; Motie 9 van drs A. J. Lems (soc), handelende over een betere organisa tie vari de rampenbestrijding (de BB daarin onderbrengen) en aandringend op een nota van' B en W., werd door het college overgenomen. Met motie 10 drong dé heer .H. J. van der Meiden (prot.chr.) aan op een onderzoek naar .maatregelen ter be vordering van de doorstroming. Na besnoeiing overgenomen door B. en W. Motie 11 van mr. L. A. Struik (kath), een onaanvaardbaar tegen het Rotte-traceé. uitsprekend, werd aan gehouden met de stemmen van de prot chr en katholieke fracties tegen deze aanhouding. Motie 12,- een tweede motie- Struik, werd ontraden door B. en W.: hierin stelde de heer - Struik, dat uiterlijk 1972 'met de Willemstunnel moet worden begonnenen dat kan niemand waar maken. Verworpen met 29 tegen 15. Motie 13 was weer een motie- Mentink. Onderwerp: overdracht hin derwetbevoegdheden aan Rijnmond. Verworpen met 23 tegen 21 stemmen. Motie 14, ingediend door drs. W. van der Vlerk (soc) werd me; 12 stemmen tegen aangehouden. Heon derwerp was beperking van de ver keersdienst tot adviserende taak. Motie 15, van mevrouw M, Blom- Mourits, aandringend op een spoedig concept voor de nieuwe wijkraden- verordening en op het uitvoeren van experimenten, werd door B. en W. overgenomen. Dat was ook het lot van motie 16, ingediend door mejuffrouw M. "Mole naar, B. en W. verzoekend zo spoedig MET DIMPLEX-RADIATOREN, ENG. HAARDEN, VENT. KACHELS, ENZ. 1e MIDDELLANDSTR.72 TEL. 010-235327 (Van een onzer verslaggevers) Dc olie zal verdriedubbeld zijn, erts ruim Vijf maal terwijl de behandeling van stukgoed ruim verdubbeld zal zijn. Voor al deze lading zal in de toe komst meer haventerrein beschik baar moeten komen dan thans voor handen is. Wat betreft het container vervoer kan in de toekomstige be hoefte worden voorzien door de aan leg van Rijnpoorjhaven. Rijnmond is van plan in de ko mende vier jaar de nadruk te leggen op de wijze waarop de resultaten van ons onderzoek worden vertaald in een economisch programma waarin aangegeven wordt hoe de gewenste ontwikkeling kan worden bereikt. In het najaar van 1971 zal Rijn mond een nota laten verschijnen waarin de te verwachten economische ontwikkelingen van het Rijnmond gebied in de periode 19701890 aan gegeven zijn. Blijkens de beleidsnota is Rijn mond overtuigd van de noodzaak om te komen 'tot een zo groot mogelijke eenheid in het zeehavengebied in de Delta. Daarom is Rijnmond voorne mens in het vestigingsplaatsonder zoek niet alleen aandacht te beste den aan de werking van deze fac toren binnen het Rijnmondgebied maar juist het hele Déltagebied in het onderzoek te betrekken. Drs. H. P. M. van der Drift, ge committeerde voor economische aan gelegenheden zegt ten slotte in de be leidsnota het te betreuren dat de ont wikkeling in Zuidwest-Nederland op korte termijn niet zal leiden tot het instellen van een regionale raad voor dit gebied. Er zullen afzonderlijke provinciale raden in het leven ge roepen worden voor Zuid-Holland, Zeeland en Noord-Brabant. mogelijk voorstellen te doen inzak- het participatieonderwijs, Motie 17, ingediend door drs W van der Vlerk, aandringend op stede- bouwfcundige plannen omtrent hel gebied waardoor de metro-oost-lijr loopt, werd aangenomen met alleer de liberalen tegen. En de heer F. 'J. van der Heijder (kath.) verwierf ten slotte met zijr achttiende motie niet alleen de Moe- •menhulde voor de recordhouder. Zijr motie drong, aan om te pogen een bij zondere subsidie te verwerven V vóöi het bouwen van vervangende wonin gen met lage huren ten béhoeye var de bewoners van saneringsgebieden Hij smaakte het genoegen zijn srioii»; te zien overgenomen door B. en W. TTET rekondaantal moties, -waarmee i Rotterdamse raad de begrotingsbq handeling voor 1971 lardeerde, geeft ge legenfcrid de inventaris op te maken aa actuele zaken, die in een gemeente epelen Overigens heeft de jaarlijkse marathot toch al hetkarakter van eenhalansoprui- ming. Drs. Lems, om met de eerste motie t». beginnen, heeft zijn sin. Zijn motóe^tads gewest is aangenomen. We willen er ma mand mee feliciteren, hoogstens zon er een prijs voor „doordomven" kunnen wor den verstrekt. Aan wie hoeft men niet t^ vragen. Een zeer voorbarig bestuit vin d meerderheid. De Rotterdamse raad heeft het per traj ditie moeilijk «net Rijnmond, dat blijk, ook Meruit. Aangezien Rijnmond; het ooi ai moeilijk met zichzelf heeft, is in ieder geval' iedereen in moeilijkheden. Rotter: dam zit met een motiewaarmee mets ;t'i: beginnen is. En B en'-W voelen zich gej bondén. Wel dachten we datburgetneea ter' ThomasseiiV initiatief, eenmaal og weg, gewoon kan dooTgaan. Do commissievergaderingen woéden uo; niet openbaar: jDat moet«eret maar 'eeri voorbereid wot den. Zeker zo lang een t-' stéak beleid d deuren van dé 'raadszaal; Bi het minste' nt geringstelaa «luiten. En e komt nog geer vragenhalfuirrtje voor dc Bewoners, zoda- niemand zich nog met Vaart tegen twe uur naar de publieke tribune hoeft, t spoeden. Het- idee-van een jeugdraad wordt derzoebt, had men anders kunnen Var wachten? Dn milienbygiëmstlie motie -ii overgenomen en daarmee de wind uit d* zeilen, een goede tafctiefc;voor een dag» lijks bestuurDe/motie" over het.vlieg- veld was veel te heetgebakerd, geheel (t stijl met de onervarenheid, dié D '6 voortdurend aan de' dag legt. Dé motie-Riezenkamp óver dpïinahriët perikelen, met- dreigende taal -tegen betoog. Logischerwijze yrtaièc raemand'te gen. 'Zoiets is altijd ewrtsteun in. de ruf voor B jtn W, die permanent tegen^d Haagse fdipgefr storinlópen 'óm. weer rasp. delen en dat snoeten- blijven doen, vee» zonder veel hoop.-. Van de WillemstunneBcwestie hebben vr eerder Ret hopeloze geschetst De moti- daarover ging eg net met door. Hoeaél A component metrolijn-oost iets re3<^Hjis% voor de nabije toekomst. PCG-leider V.d Meiden'heeft niet voor niéts gepleit voo» bevordering der dooretromang. Wethoudét Jettinghoff zal bet er niet makkelijk me.' hebben. Ook niet met die over bnben mr lage horen voor bewoners van saneringsge bieden. Nee zeggen tegen het Rotte-tracee wild het merendeel van de raad met. De moti' kwam kennelijk niét op een goed onoment hoewel de filosofie daarachter zeer verde is. De rest van de moties, noga? technisch, sommen we niet op. Wel vat vast te steilen dat B en W en de ambt' naren er liet nodige hmswerfe van mee no men. -. *70 is er dan weer een begroting goed gekeurd vóór weer een werkjaar var Rotte-5"". In do afgelopen nacht on ksy'a. - viel de bamer voor hé laa' - j (bijna voltdlige) raai x.. Maar na deze marathor r .-trw veel werk zich aandienen. het dagelijks bestuur zal enonr veel worden gevraagd. Van de raad even eens. Een paar problemen, die zeer actr eel zijn en op' het menselijke vlak Hggei als voorbeeld: de huisvesting der gastaz beiders en de drug-materie. Daaraan is o» de derde begrotingsdag andaebt besteed Gastarbeiders: Iedereen weet nu dat op dit gebied mensonterende toesta» den bestaan. Het eonrité Pro Gastaibei ders heeft Rotterdam wel wakker geschud Maar het is goed eens wat concrete cij fers te horen. Die vallen niet mee. Ergn is dat de overheid te weinig greep op dr zaak kan hebben. Maar het gemeentebestuur doet wa. het kan: Na de steun voor da talsnprdc tjjk, waartoe bet comité het initiatief nac zullen nu -drie flinke pensions worden in gericht. Vijf slechte pensions zijn gealti ten, meer van die toestanden worden op geruimd. Drugs: Deze materie werd zeer mense lijk benaderd in een goed ge documenteer, de uiteenzetting van mevrouw Dienier. Ho' blijkt dat het complex van curatieve ela menten in Rotterdam snel gestalte krijgt Terecht appelleerde dit raadslid op eet snbtiele aanpak» Ook dit vraagstuk bij d» altijd geestige, maar daarom juist zeer set rieuze, wethouder De Vos in vertrouwd, banden. Dat was het dan weer voor een jaar Drie dagen vergaderen tot er de vermoeid; heid op volgt. Het kon allemaal erger, at waren er dan weinig uitschieters. Al bad den sommigen meer vuurwerk van d« Nienw-Lanksers verwacht. En misschien wat scherper tegenstellingen. Het ging wel iswuar niet steeds mat, maar ook niet steeds geanimeerd toe. Alle kruk hoeft ook met versdboten t«; worderi. Volgende week wacht de waq! weer een „normale" agenda, met liefst 4? 1 punten. Pas daarna komt er etage rast, toll 7 januari 1971. Het is mooi geweest, hetei kon het vermoedelijk tdet, iedere sïod heeft de gemeenteraad die zij verdient.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1