27.80 Aktiekomité's roepen bevolking op Windmill-schoorsteen blijft dóöró in Vlaardingse ogen Secretaris chr. werkgevers: Beter pensioen voorop stellen Hema bouwt noodfiliaal in Schiedam GEB-VLAARDINGEN GAAT IN DE KUNST Laatste snoepwinkeltje verdwijnt uit De Hoek Zwijndrechtenaar in auto beroofd Brief aan logementen: dicht of verbeteren Benoeming van SG-directeur ingewikkeld Ijsbaan Vlaardingen dit seizoen gratis Spreekuur van JDA in Vlaardingen Schutter op Lijnbaan aangebonden Politie Vlaardingen start verkeerscursus Weekmarkt in de Holywijk VLAARDINGEN VERHOOGT WATERTARIEF Ruim tweehonderd krijgen een jaar de tijd Meisje verkracht Juwelier bestolen Biisroxite door Slikkerveer wordt beter OFFICIEEL HEUGAFELT DEALER Meugafeit-tegels Heugoftor Heugalux en Heuga minitegels N.V. v/h Wed. D. van Heusden Markt 3-7-50-60 VLAARDINGEN Noorden boos over Bergstraatterrein Wandschildering in W. de Zwijger-raavo Vesn de Hoek tot VlcsarcSingen Y ictor ia-bioscoop wordt kantoorpand £V DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 2 DINSDAG 5 JANUARI 1971 sparkling nylon sprei 1 persoons 2 persoons Bepalend Uitbreiding Besparingen Fiscaal beleid SCHIEDAM De Hema wil nog dit jaar een noodfiliaal in Schiedam vestigen. Het gebouw dat waarschijnlijk al in het vóórjaar wordt opgetrokken, komt te staan op een 'parkeer terrein- aan de Boterstraat vlak bij de Broers vest. een titel waar wij trots op ïijn, omdat wij uit ervaring, de sterkte, het effect en de mogelijkheid kennen van Een uitkomst voor ieder huis. geen filialen Telefoon 342232 348818 VLAARDINGEN Burge meester mr. J. Heusdens zal op donderdag 21 januari het nieuwe kantoorgebouw van dé gemeen telijke energie- en waterleiding bedrijven en gemeentewerken aan de Hoflaan officieel openen. Tegen die datum hoopt men de werkzaamheden geheel te heb ben afgerond. In november werd het grootste deel van het moderne gebouw al in gebruik genomen. Open huis üöili Nafuurlijk PLATENB0NMEH halen bij G. P. VAN 0AAIEN Jr. Heerlijk warm, zon- en licht- goed wasfaaar..... noem maar op allemaal eigenschap pen, die het.bezit van deze luxueuze sparkling sprei be geerlijk maken. - Prachtige 1 en 2 porsoOns sparte ling nylon spreien met polyes ter vulling, in een,Keurig ge bloemd dessin, met 2 royale volants koopt IJ voor interes-' santé prijzen. Morgenvroeg om 9 uur begint op de eerste etage de verkoop van deze 1 en 2 persoons spark ling nylon spreien, met volants aan 2 kanten, polyester vulling .(zon- en Hchmcht, goed was beer) in een fraai bloemdessin. Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift best VLAAKDINGEN Het Centraal Aksiekomitee Rijnmond en liet Aksiekomitee Leefbaarheid Vlaardingse Scholieren roepen de bevolking op aanwezig te zijn bij de openbare vergadering van de gemeenteraad, morgenavond om half acht in het stadhuis, waar gesproken wordt over het advies van B. en W. op de door de be volking opgestelde petitie over de luchtverontreiniging. Kernpunt in dit advies is de stelling van B. en W. dat een hoge schoorsteen op het Windmillterrein geen afdoende oplossing is om de luchtverontreiniging te beteugelen. Een zuiveringsinstallatie binnen het bedrijf acht het college wel afdoende. De aktiecomités schrijven in een pamflet dat het advies van B en W en de behandeling ervan in de ge meenteraad bepalend zullen zijn voor de verder te ondernemen akties, wat betreft de uitworp van Windmill. Terugkomend op het gesprek dat de aktiecomités eind vorig jaar had den met de direktie van Windmill wordt opgemerkt dat het bedrijf niet van plan is afdoende maatregelen te nemen in verband met de bedrijfse conomische situatie. Dit ondanks bet feit dat de directie heeft toegegeven dat de kunstmestfabriek een duide lijke vervuiler is. Op de vraag van de aktiecomités hoe de uitbreiding van dê fosforzuur- fabrièk Vóór acht miljoen gulden is te (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG Drs. H. H. de Klerk, secretaris van het Neder lands christelijk werkgeversver- bond, heëft gisteren een alterna tief plan gelanceerd voor de in het urgentieprogram van de drie confessionele partijen neergeleg de suggestie om de belasting - jaarlijks met een half procent te verhogen en.de jaarlijkse stijgiri- ;gen van het vrij besteedbaar in komen te beperken tot 2 pro cent. Bij die beoogde stijging van 2 pro cent is, aldus. drs. De Klerk gisteren op een persconferentie van het NCW, is in de berekeningen van de KVP, de CHU en de ABP geen rekening ge houden met de wenslijkheid van een adequate varbetering van de pen sioenvoorzieningen die door de werk geversbanden becijferd wordt op. 1 pet per jaar zodat er aan reële ih- komstenverbetering slechts 1 pet overblijft. De vraag is volgens het NCW ech ter of de werknemersorganisaties met SCHIEDAM De benoeming van een nieuwe directeur voor de Sehie- damse Gemeenschap lijkt een inge wikkelde procedure te gaan worden. De huidige directeur van deze over koepelende culturele instelling, de heer P. van der Boom, vertrekt op 15 januari. Hij wordt administrateur van de Nederlandse Basketbalbond. Zijn opvolger wordt niet alleen di recteur van de SG, maar ook cultu reel ambtenaar en. daar wringt de schoen. Dit betekent namelijk dat ook het gemeentebestuur de sollicitaties moet beoordelen, terwijl ook het be stuur van de Schiedamse Gemeen schap zijn kandidaat naar voren kan schuiven. Aangezien de sollicitatie over deze twee schijven loopt kan dit een langdurige procedure tot gevolg hebben. Hoewelhet SG-bestuur zowel als het college van burgemeester en wet houders zich nog niet hebben uitge sproken behoort de heer B. H. Pillard uit Botterdam tot de voornaamste kanshebbers. Hij schijnt de kandidaat te gaan worden die het SG-bestuur naar voren wil schuiven. De heer Pillard, die zelf ieder com mentaar weigert is momenteel regie assistent bij het Nieuw Rotterdams Toneel. VLAARDINGEN Ondanks het feit, dat de Vlaardingse IJsclub de reizen naar de Jaap Edenbaan annu leerde, is men er toch in geslaagd de schooljeugd tijdens de kerstvakantie ijspret te bezorgen. Het bestuur van de ijsclub besloot, de jeugd het gehele seizoen gratis van de landijsbaan ge bruik te laten maken, met het gevolg, dat velen zich als lid opgaven. Dit kan dagelijks geregeld worden bij de VW aan de Westhavenkade. De kwaliteit van de baan laat ech ter nog te wensen over, maar om vooral de wedstrijabaan te verbete ren, heeft men de baanveegmachine nu ook uitgerust met een warmwa ter- en ■dweilinstallatie. De baan is, zolang het vriest, dage lijks open van tien tot twaalf uur, van trwee iot zeven uur en van half acht tot tien uur. Verdere telefonis che Inlichtingen op nummer 34177Ö. een dergelijk percentage ooit genoe gen zuilen nemen en daarom verdient het, zo betoogde de heer De Klerk, ernstig overweging om er naar te streven de problematiek om te draai en en de wenselijkheid van een ade quate pensioenvoorziening voorop te stellen. „Voorzover zo'n voorziening gêheel of gedeeltelijk wordt gebaseerd op het kapitaaldekkingsstelsel ln plaats van op het omslagstelsel (zoals bij de aow het géval is) levert dat besparin gen op die kunnen worden aange- wend voor de financiering van nieu we collectieve voorzieningen, In diezelfde mate zouden dan be- lastingverhogingen ter financiering van die voorzieningen achterwege kunnen blijven en daarmee tevens de additionele aanslag op het vrij be steedbare inkomen" aldus drs. De Klerk, die meedeelde dat dit plan door de NCW zal worden ingebracht in de besprekingen van de Sociaal- economische raad over het conjunc tuur-politieke advies dat de raad bin nen afzienbare tijd (en niet in janua ri, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag) zal uitbrengen, Volgens hem moet daarbij ook het Centraal plan bureau worden ingeschakeld. Drs. De Klerk uitte nog een twee kritische opmerkingen over het ur gentieprogram van de drie confessio nele partijen. „Dit program vermeldt verschil lende punten met het fiscaal beleid die op zichzelf ,wel opmerkelijk zijn maar die onderling te weinig verband vertonen zoals: verhoging van de suc cessierechten in samenhang met op trekking van de vrije voet in de rechte linie, vervanging (geheel of ge deeltelijk) van vermogensbelasting op gerealiseerde vermogenswinsten, handhaving van de reële progressie- verhoging van de btw in een EEG- perspectief en een gematigde verho ging van de vennootschapsbelasting". Het zou volgens drs. De Klerk beter zijn deze punten te plaatsen in het kader van een totaal fiscaal herzle- ningspian dat In bet raam van de harmonisatie in de EEG bij het open gaan der gren2en toch noodzakelijk wordt. Ook daarbij zou zijns, inziens de SER moeten worden betrokken. VLAARDINGEN In het Inter kerkelijk Sociaal Centrum aan de Emmastraat 71 houdt het IDA, Infor matiebureau voor Dienstplichtigen cn Alternatieven, iedere maandagavond spreekuur van zeven tot acht uur. Dit bureau is ingesteld door de Gemeen schap van Kerken, het Leger des Heils en het Humanistisch Verbond te Vlaardingen. Vragen die betrekking hebben op militaire dienst, dienstweigering of dienst bij ontwikkelingssamenwer king worden daar gaarne beantwoord. Tijdens het spreekuur is het informa tiebureau telefonisch te bereiken on der nummer 34.68.55. KANTOREN DAGBLAD „DE ROTTERDAMMER", bijlranteor SCHIEDAM: Ung« Kerkstraat 82. tel. 266332; redactie: R. M, van Heuwelingen, Julianalaap 84. tel. 265784; klachten beiorglng: Joh. CrSne- feïd, Singel 93. tel. 263538. 18.30—19.30. zater dags 18—-19 uur. BIJKANTOOR VLAARDINGEN: Smalle Haven straat 11. tel. 345775 redactie: Witte de With- straat 25. Rotterdam, telefoon 115588. toestel 156. Klachten hezorglng: H. Verheij, Olepên- brockstraat 41. tel. 343345. maandag t.e.m. vrijdag 18—19.30 uur cn zaterdag 18-19 uur. AGENTSCHAP MAASSLUIS: Mevrouw Brou wer. Pierson8traat 35. Klachtenbezorging: tot 19.30 bij Da Jong. tel. 3812. Alarmnummer voor luchtvervuiling en melding geluidshinder voer Schiedam, Vlaardingen en Maassluis tel. 010—262626. verklaren antwoordde de direktie, dat deze uitbreiding noodzakelijk is om bedrijfseconomische redenen. De aktiecomités concluderen daar uit dat de bedrijfseconomische situa tie bij Windmill een gevaar voor de bewoners in de direkt bedreigde wij ken betekent en dat Windmill mee werkt aan de totale vervuiling van Rijnmond. „De indruk van het ge sprek is dus, dat de belangen van de duizenden mensen ln de directe om geving van de fabriek niet of nauwe lijks hebben meegespeeld. Wel is er nu dé vraag van het, bedrijf aan staatssecretaris Kruiinsga om bij stand uit de vooreen zeer groot deel door ons gevulde staatskas om het bedrijf schoon te kunnen maken". Over de juiste plaats zijn onder handelingen gaande tussen het ge meentebestuur 11 de Hema-dlrectie. De Hema wil .namelijk zo graag naür deze noodvestiging omdat het huidige filiaal aan de Koemarkt, dat overigens ook blijft bestaan, al jafen veel te klein is. Het is de bedoeling dat hét tijdelijk gebouw binnen een paar jaar wordt afgebroken om plaats te maken voor een nieuw filiaal in de binnenstad". Waar dat komt is nog niet békend, omdat dit verband houdt met de problematieke sanering van de binnenstad. Naast de Hema heb ben ook Vroom en Dreesman en C A belangstelling voor nieuwbouw in hét te saneren stadscentrum. Voor de Hema was het echter een nijpende kwestie. Omdat het huidige filiaal flink uit zijn jasje is gegroeid en uitbreiding daar tot de onmoge lijkheden behoort, beslootmen een aanvraag te doen voor een noodvesti ging op enkele honderden meters af stand van het bestaande filiaal. Tot de noodvestiging is ook besloten om dat de sanering van de binnenstad een kwestie van jaren gaat worden. ROTTERDAM Maandagnacht heeft de politie naar aanleiding van een telefonische tip aangehouden de 32-jarige zich voor militair-adviseur uitgevende A. ,D. H. L. T. uit Nieuw- stad (Limburg). iHij zou op de Lijn baan en in café 't Fust hebben ges choten. v Hij had een pistool bij zich van het kaliber 22 met 48 patronen. Boven dien -beschikte hij over twee plastic zakjes met respectievelijk tachtig en 38 patronen. Bij een nader onderzoek bleek dat een kogel gegaan was door een ruit in de deur van 't Fust en een ander door een etalageruit van Meddens op het Stadhuisplein. VLAARDINGEN In het ver- keerslokaal van het politiebureau aan het Delftseveer begint donderdag voor de vierde maal van dit seizoen een algemene verkeerscursus, die zes achtereenvolgende weken op donder dagavond wordt gehouden. Voor de laatste cursusavond staat een uiteenzetting op het programma over de werking van de belangrijkste onderdelen van de gemotoriseerde voertuigen. Voor de leden van de Vereniging voor Veilig Verkeer is het deelnemen aan de cursus gratis. Voor andere be langstellenden kost het drie gulden. Opgeven bii het politiebureau. BURGERLIJKE STAND VLAARDINGEN Gctromvd: P Mooij 21 cn A Horn 21: P W A Spierenburg 25 en H C Dammann 20: j d Drooger 19 cn C tc Braalc 20: J J Veth 2" en A C van tier C-raaf 21; H J van der Zwart 22 en C L Hilversum 20; J Schimmer 22 en AA Meerman 20: H J van Vliet 21 cn T .koppenaal 19: M LanKers 24 en W M J Vink 21: M Koe- kelis 23 en A I. ter Horst 17; H H Zwaans 22 er. B Huijser 19. Overïedeb: H M C de Bruijn 71; D. J. de Jonge 73. ROTTERDAM Het wijkorgaan Het Oude Noorden, de actiegroep Bergstraatterrein en de actiegroep Agniesebuuri hebben B. en W. een boze brief geschreven over het al dertig jaar braak liggende terrein aan de Bergstraat. Want bijna een jaar geleden heelt het wijkorgaan het Oude Noorden zich over een mogelijke bestemming van dit terrein met het gemeentebes tuur in verbinding gesteld en toen zes tekeningen overgelegd, die zijn ont staan uit een samenwerking van en kele leden van een "..studentenwerk groep Het Oude Noordn" met het wijkorgaan en een aantal bewoners. Op die brief is van de zijde van het gemeentebestuur nog geen reactie ge komen. Men wil nu graag weten, wat de bedoeling is met dit terrein dat tot een uitstekende speeltuin kan worden ingerich. Ter gelegenheid van deze feesre- lijke opennig zullen de kunstenaars, die .hebben "meegewerkt aan de aan kleding van het kantoorpand, een ex positie houden in het gebouw.' Het gaat om werken van zeven kunstenaars, van wie de Vlaardingers Jan de Winter, Age Klink en Leen Droppert het leeuwendeel hebben ge leverd. Van de Totale investering van zes miljoen gulden is één procent aan kunstwerken besteed. Het publiek krijgt gelegenheid ken nis te maken van het werk van de Vlaardingse kunstenaars op zaterdag HOEK VAN HOLLAND -- Maan dagmiddag tegen het middaguur heeft mevrouw Landa fneitiief de deur gesloten van het winkeltje aan de Prins Hendrikstraat 183 in Hoek van Holland. De 77-jarige winkeliers ter vindt het welletjes en ze vertrok maandag naar haar zoon in Rotter dam om haar laatste jaren in rust door te brengen. Met mevrouw.Landa verdwijnt uit Hoek van Holland een stukje folklore dat iedere Hoekenaar zich nog lang zal herinneren. De sluiting van het winkeltje betekent vooral voor dé jeugd een flink verlies. Immers, de winkel die mevrouf Landa exploi teerde was wellicht het laatste over geblevene van de ouderwetse voor oorlogse „snoepwinkeltjes". „Wat waren we rijk met een cent", verzucht Wim Soimeveld in een van zijn liedjes met enige heimwee. Het lied is nu ook van toepassing op de Hoekse jeugd, maar pas met ingang van heden. Tot maandag immers kon SCHIEDAM De Haagse kunst schilder J. Roëde gaat een wandschil dering aanbrengen in de hal van de openbare Willem de Zwijger-mavo aan de Van der Leeuwlaan. Het wordt een speeis schilderij met hel dere kleuren van spelende kinderen in primitieve maar herkenbare vor men. Opdrachtgever is het gemeente bestuur van Schiedam. VLAARDINGEN Het eerste micro- achttal van de korfbalvereniging Oranje- Nassau verloor met 8—10 van Avantl. Oo3c het tweede team begon dit Jaar niet al te best, men verloor met 5—12 van Vicus in uit Oegstgeest. een kleuter van zo'n jaar of drie, vier zich met een cent nog rijk voelen. Bij mevrouw Landa was er voor die cent altijd nog wel een toverbal of een dropje te koop. Voor een dubbeltje tkocht je nog wel drie verschillende dingen en een kwartje betekende zelfs wei-een handvol snoepgoed. Maar 'het winkeltje van mevrouw Landa is niet meer. Er komt nu een showroom in van een elektriciteitsbe drijf. Of mevrouw Landa er spijt van heeft de zaak te 'moeten verlaten? „Nee, eigenlijk niet. Je moet er een keer mee op kunnen houden. Ik ben nu 77 jaar en difc jaar doe ik precies vijftig jaar zaken in Hoek van Hol land. Ik ben nog goed gezond en daar hoop ik nog een paar jaar van te kunnen profiteren." Vijftig jaar geleden kwamen de H;l,a-d.Aqnvankeli;kals strandtotogra Hoek ,aan de STrandweg. Gedurende de tweede wereldoorlog, toen dit deel van Hoek van Holland werd gesloopt, verhuisde men noodgedwongen naar de Prins Hendrikstraat. Aanvankelijk was ook hier fotogra fie hoofdzaak, maar de zaak werd al spoedig uitgebreid met sigaren, siga retten, koffie en thee. Na een aantal jaren was het kleine winkeltje volge pakt met allerhande zaken. Flessen bleekwater huisden broederlijk naast flesjes bier. Op de platiken vond men allerlei soorten speelgoed. En voor de jeugd was er natuurlijk het snoepgoed. Toverballen, dropjes, chocolade, zuurstokken, bij mevrouw Landa kon men voor weinig geld let terlijk alles kopen. „Het was wel ver moeiend werk", zegt ze nu „maar toch is de omgang met kinderen fijn. Het houdt je jong, al moet je ze wel doorlopend onder de duim houden, want anders nemen ze een loopje met je. De mensen keken weieens vreemd naar al die zaken in de winkel. Maar ik heb altijd goed kunnen rondko men. Ik. ben niet rijk, maar neem maar van mij aan dat je met al die losse snoep en dergelijke meer ver dient dan met een pakje sigaretten of zoiets." Maar het is voorbij.... Het winkeltje van mevrouw Landa is niet meer. De rust is haar van harte gegund, maar de Hoekse jeugd 2al haar ongetwij feld missen. Een winkeltje als dit komt nooit meer terug. ZWIJNDRECHT/ZEVENBERGEN Dc 31-jarige J. B. uit Zwijndrecht is op nieuwjaarsdag een ervaring rij ker en 800 armer geworden. De man werd op de rijksweg ter hoogte van_ Zevenbergen neergeslagen door de 21-jarige P. de G. en dc 27-jarige H. W. en uit dc auto van C. gezet. Na uren lopen werd de man door een passerende automobilist opgepikt, die hem naar het politiebureau in Zwijn drecht bracht. J. B. was op nieuwjaarsdag naar een Dordtse kroeg gegaan. Hij had er P. de C. met zijn meisje ontmoet. In een steeds vrolijker stemming (door alcoholgebruik) had hij het stel getracteerd op Chinees eten. P. de C; had zijn meisje vervolgens naar huis gebracht en had de 27-jarige H. W. opgehaald. Zij waren teruggegaan naar J. B. die nog steeds achter de tapkast zat met het plan om hem te beroven. De mannen spraken af wat plezier te gaan zoeken in Rotterdam. Daar was weinig te zien of te halen, waar op ze naar Breda vertrokken. Onder weg beroofde het duo J. B. en zette hem uit de auto. Beide daders zijn. al in de kraag gevat. Ze hadden nog een deel van de 800 over. 23 januari, wanneer GEB en Ge meentewerken „open huis" houden, Een week eerder krijgen de perso neelsleden met aanverwanten de ge legenheid het nieuwe gebouw te be zichtigen. Ook d scholen in Vlaardingen krijgen een' uitnodiging om de expo sitie te komen bezichtigen. Tot en met 30 januari is daartoe gelegenheid. Hoewel de entrée van hét kantoor gebouw is „versierd" met een statige trap, kunnen ook gehandicapten cn invaliden het pand gemakkelijk be treden. Aan de achterzijde is name lijk een ingang op straathoogte, waar bezoekers per lift naar boven kunnen. VLAARDINGEN - Er wordt hard aan gewerkt om in Holy een week markt in te stellen. De Centrale Ver eniging voor dc Ambulante Handel slaat positief tegenover ccn week markt in deac nieuwbouwwijk. Een ambtelijke commissie zal advies-uit brengen aan het college van B. en W. over dc prcciese plaats van dc week markt eu de datum van instelling. Zowel de winkeliers van De Loper als dié van de Holiërhoek willen de marktkooplieden graag ontvangen in hun winkelcentrum. Het college van B. en W. zal, nadat het advies van de ambtelijke commissie is uitgebracht, in contact treden met de omwonen den van het centrum waar de week markt zal komen, om met hen de eventuele gevolgen te bespreken. Een weekmarkt op vrijdagavond in de Westwijk (Van Baerlestraat) komt er in ieder geval niet. De winkeliers de Westwijk (Van Baerlestraat) komt er in ieder geval niet. De winkeliers in deze omgeving hadden hierom ge vraagd. Bij de marktkooplieden blijkt weinig belangstelling te bestaan om in de Westwijk zaken te doen. Holy is daarentegen wel erg in trek. VLAARDINGEN Op zeer korte termijn krijgt de gemeenteraad een voorstel tot verhoging van de water- leidingtaricven tc behandelen. Wet houder Jac. van der Linden hoopt dit punt in dc begrotingsbehandeling, die op 25 januari start, mee te kunnen nemen. Het gaat om een verhoging van vijftien procent, die met terugwer kende kracht tot 1 januari j.l. wordt berekend. Het is de tweede tariefs verhoging binnen een jaar. Midden 1970 ging de gemeenteraad al ak koord met een verhoging in eerste aanleg. De verhoging is een gevolg van de gestegen produktiekosten. Zoals be kend betrekt Vlaardingen zijn drink water van Rotterdam, welke gemeen te miljoenen guldens moet investeren voor de aanleg van het zogenaamde Biesboséhbekken. De onderhandelin gen tussen Vlaardingen en Rotterdam over de inkoopprijs van het drinkwa ter zijn nagenoeg afgerond. Natuurlijk maken we van deze ge legenheid ook gebruik om de slechte logementen aan te pakken. Die heb ben ook een brief gekregen. Maar vanzelfsprekend is de inhoud- wel wat anders! Met de nieuwe ver-", ordening in de hand kunnen we co nodig tot onmiddellijke sluiting voor:";, onbepaalde duur, of tot de nodige; voorzieningen zijn getroffen, over gaan". - (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Zoals wethouder G. Z. de Vos (sociale zaken) in de gemeenteraad had aangekondigd heeft nu de dienst van bouw- en wo ningtoezicht meer dan tweehonderd brieven uitgestuurd naar logementen cn gastarbeiderspensions met daarin de mededeling dat al deze onderko mens niet voldoen aan de bepalingen van de nieuwe logementenverorde ning en dat zij in het algemeen een jaar de tijd krijgen om de acco- modatie aan de nieuwe verordening aan te passen. „Het geldt hier zeker niet de slech te logementen", aldus eei woordvoer der van de directie van die dienst van bouw- eri woningtoezicht. „Over hel algemeen gaat het om allerlei kleinere zaken, waarin de bepalingen tussen oude en nieuwe verordening verschillen. Heel vaak zijn er niet eens grote investeringen nodig. Nieuw is bijvoorbeeld de bepaling dat iedere logeergast moet beschikken over een eigen afsluitbare bast en de meeste logementen zullen die kasten moeten laten bouwen. VLAARDINGEN In de gemeen schappelijke keldergang van een flat aan dc Lissabonweg is zaterdagavond omstreeks zes uur een 11-jarig meisje verkracht door een nog onbekende man. Het meisje werd, toen zij haar fiets wegzette, plotseling door de man beetgepakt. Hoewel zij heeft ge schreeuwd is het niet gehoord. Het signalement van de dader luidt: leeftijd plm. 40 jaar, lang 1.75-1.80 meter, zwart achterover ge kamd haar, scheiding links, normaal postuur. Hij was gekleed in een licht grijs pak en wit overhemd er. droeg een 'blauwachtige das. De man sprak •met een lage barse stem. Ieder die inlichtingen kan geven wordt ver zocht zich met de recherche in ver binding te stellen. ROTTERDAM Het Victoria- bioscooptheater aan de Bergweg, par ticulier eigendom van mevrouw Ha- genberg, echtgenote van een bekende figuur in de Nederlandse Bioscoop bond, heelt zijn laatste voorstelling gehad, het theater, dat in de tweede helft van januari zou gaan sluiten, is na een aantal zeer rumoerige voor stellingen vervroegd gesloten. Het vroegere familie-bioscoopthea ter in het Oude Noorden had zich zo langzamerhand "een treurige ver maardheid verworven door de vele wanordelijkheden, vooral door jonge renpubliek. Er zijn besprekingen gaande met een gegadigde, die het theater wil verbouwen tot een kantoorpand. VLAARDINGEN In de algelopen nacht rond kwart over twee is inge broken bij juwelier Van Heljst op het Liesveld. Inbrekers hebben de voor deur geforceerd waarbij het lawaai- alarm ln werking trad. Uit de etalage is een hoeveelheid gouden voorwer pen meegenomen, waarna de daders op de viucht sloegen. Buurtbewoners waarschuwden de politie die onmid dellijk ter plaatse was. De daders wa ren toen M verdwenen. Alle omlig gende i politiekorpsen 'zijn gealar meerd. De gestolen hoeveelheid gouden voorwerpen vertegenwoordigt een waarde van ongeveer honderdduizend gulden. RIDDERKERK Om een snellere busroute door Slikkerveer mogelijk te maken, moeten op de hoek Juliana van Stolbergstraat-Willemstraat twee huizen worden gesloopt. Met de re constructie van die bocht is 1 1/4 ton gemoeid. Vrijdagavond vergadert de iraad, rout heeft aangedrongen, daarover. Verbetering van de Juliana van Stol- brgstraat is niet alleen nodig voor een betere busverbinding. Die straat staat met twee andere Slikkerveerse wegen aangemerkt als verzameLwegen „voor de geplande Traverseweg. De verbetering zou dus te zijner tijd toch moeten geschieden, aldus B en W. De raad beslist verder over een aanvullend krediet (140.000 gulden) voor de 2e Christelijk .Nationale School. Totaal vergt de uitbreiding van die school acht ton. Aan de orde komen verder de eer ste grondaankopen voor het omstre den bestemmingsplan „Donkersloot, Het Zand en Oud-Reijerwaard". Rid derkerk moest voor goedkeuring van dat plan strijden tot bij GS. Plaatse lijke industriëlen zouden Inmiddels beroep i tegen „Donkersloot" hebben aangetekend bij de Kroon.

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 2