Komend voorjaar besluit reconstructieplan over Voorlopig uitstel van bezwaar tegen MTS I 9.28 komt nu van de grond MEMORIE VAN ANTWOORD: Versterking Vlaardings OPRUIMINGSF ;i ;M' bil VAN DUIK BORDEN I Onderzoek pensions gastarbeiders Nieuwjaar bij de padvinders m Wijkvereniging Bijdorp in beraad i Bejaardenflat zonder verzorging Fransenstraat 1 Vlaardingen KLEDING VAN KLASSE TEGEN UITERST LAGE PRIJZEN. WONINGBOUW „Warme beddenploeg Voorlichting ZWEMBAD-ZUID Stand in competitie dam verensin «en m 'm^ÊÊêm M Lakens Slopen Lakensets 2 stuks VROOM DREESMANN prijsstijgingen Natuurlijk PLATENB0NNEN halen bij G. P. VAN DAALEN Jr. Decentralisatie Geert verzorging Weekmarkt Zie onze etalages - of beter nog stap even binnen. i DE ROTTERDAMMER PAGINA 5 2 ROELFSEMA: „WAT BEDOELT U MET JAN KLAASENSPUL?" SCHIEDAM Stond de eerste avond van de jaarlijkse bcgrotings- behandeling van de gemeenteraad van Schiedam maandag in het teken van de agressiviteit tussen de KVP/PCG en SGP fracties enerzijds en de PvdA/PPR/VVD en D'66 anderzijds, de voortgezette vergadering van woensdagavond werd gemarkeerd door een aanval van burgemeester H. Roelfsema op de liberale fractievoorzitter G. Verhulsonk. Deze had namelijk tijdens de algemene beschouwingen het pro vinciaal bestuur van Zuid-Holland uitgemaakt voor „een Jan Klaas- sen-spul" en burgemeester Roelfsema vond het gisteravond het juiste ogenblik om daarover zyn afkeuring uit te spreken. „Dit vind ik hoogst ongepast", riep de burgemeester uit en ik wil vrijdagavond weten „wat u daarmee bedoelt". Voor het overige stond de tweede begrotingsavond in het teken van het antwoord Yan de wethouders. Bijzon der opmerkelijk was het optimisme dat zij zonder uitzondering ten toon spreidden, Voor de klapper zorgde de commu nistische wethouder B. Coüe, die naast sociale zaken ook de portefeuil le van woningbouw onder zijn beheer heeft Hij kondigde aan dat de ge meente Schiedam nog dit jaar in net uitbreidingsplan Woudhoek Zuid 250 ééngezinswoningen gaat bouwen, die onder de sekto woningwet vallen. De ze woningen, die vijf kamers tellen, komen de aspirant huurder te staan op een huurprijs van ƒ225 ƒ241 per maand. Wethouder Colle hoopte verder dat de woningbouwverenigingen ook aan dit project zouden deelnemen, waar door er nog eens 150 woningen kun nen worden gebouwd, die dan weer in de premiesektor vallen. De liberale wethouder van financiën, technische bedrijven en de VROM, drs. J. Houtman, mocht, de spits afbijten'. Waren er in het verle den .uit de hoek van de gemeentefinanciën steeds zorgelijke geluiden te horen, wethouder Hout man deed daar niet aan mee. Hij kondigde aan dat er dit jaar twaalf miljoen beschikbaar komt voor het uitvoeren van diverse ur gente werken. Tot deze catagorie be horen o.a. de inrichting van een tele- fooninstallatie. de bouw van de twee de fase van de nieuwbouw van het politiebureau aan de Lange Nieuw- straat en de aanleg van de hockey velden van Spirit. Verder vond de heer Houtman het niet erg als de gemeentebegroting niet sluitend is „Als er maar een dui delijk perspectief in zit", merkte hij op. Ook de fraktiekosten voor de po litieke partijen worden dit jaar door de gemeente betaald. Ook kondigde wethouder Houtman bedrijven binnenkort worden opgeno men in een groter geheel en dat t.z.t. de meteropneming wellicht ééns per jaar zal gebeuren: De verbruiker be taalt dan iedere maand een vast be drag. terwijl- aan het eind van het jaar de afrekening volgt. Verder krijgt de gemeenteraad nog deze maand een investeringsnota voor de periode 19TI 1974 en gaat men in de periode 1 april 1 juli defini tief de vuilnisbak afschaffen: hier voor in de plaats komt de plastic vuilniszak. Wethouder Houtman merkte verder SCHIEDAM In april ot mei zal de gemeenteraad een uitspraak moe ten doen over de reconstrubtieplan- nen van de binnenstad. Dit deelde wethouder C. J. M. Bolmers woens dagavond mcc tijdens de begrotings vergadering. De raad heeft de keus uit drie plannen, maar het zal vol gens wethouder Bolmers we) een combinatie van alle drie worden. De raadsleden krijgen inzage van a)le bescheiden die bij de plannen voor de nieuwe binnenstad, dus ook van de brief van de drie grote wa renhuizen, die zich in het stadscen trum willen vestigen. „Nadat de raad oer. uitspraak heeft gedaan moeten we zo snel mogelijk beginnen," zei de heer Bolmers. „We gaan dan niet af breken en na verloop van enige tijd opbouwen, maar ais er. een gat in de binnenstad is gevallen zal dat gelijk volgens 'de plannen worden opge vuld." Verder kondigde de wethouder aan dat de gemeenteraad nog dit jaar hei- rapport krijgt over het gronduilgiftc- VL AARDINGEN Hopman C. Labohm, commissaris van het district Beneden-Maas van de Nederlandse Padvinders heeft zijn leiders aange moedigd om 1971 het jaar van de lei ding te maken, met als uitgangspunt, -het gehele leidsters- en leiderskorps kwantitatief en kwalitatief een stevi ge duw in de juiste richting te geven. De heer Labohm zei 'dit tn zijn jaarrede. tijdens de Districts-nieuw- jaarsmaaltijd 1971, in het Padvin derscentrum aan de Broekpolderweg waar rond 80 leiders en leidsters met introducé's aanwezig waren. Tijdens deze bijeenkomst werd af scheid genomen van akela K. van Slooten-Ephraïm, die gedurende tien jaren assistent-districtscommissaresse van de welpen is geweest. Hopman Labohm overhandigde mevrouw Van Slooten een pakket met artikelen, be stemd voor het maken van wandkle den, haar hobby. Voor de scheidende akela was tevoren een „Welpen-mu sical" opgevoerd. De eerste prijs van de collage-wed strijd „Wat vind jij van Kerst?" is toegekend aan het Emosvendel en de tweede prijs aan het Klimopvendel, beide padvindstersvendeis, afkomstig van de vioolgroep van het Nederlands Padvindstexsgilde. De 'derde prijs gaat naar de kabouters van de Pig- gelmeetjeskring. kantoren OAGBLAD „DE ROTTERDAMMER", bijkantoor SCHIEDAM: tange Kerkstraat 82, tel. 236382: reactie: R. M. 'van Houvrellngen, Juhanalaan R4 lel- 2657S4: klachten bezortpnq: joh, Gröne- fel'd. Singel 93. tel. 2S3533. I8.20--I3.30, ralcr- dope 18—19 uur. BIJKANTOOR VLAARDINGEN: Smalle Haven straat 11. tel- 346775: redactie: Witte de With- slraat 25. Rotterdam, telefoon ltSSSS, toestel 155 Klachten becargina-. H. Varheij, Diepen. brodtótraat Al, lel. 343345. maandag t.e.m. vrijdag 1319.30 uur en zaterdag 1 3—18 uur. AGENTSCHAP MAASSLUIS: Ma vrouw Srou. wer. Pleraonstraat 35. Ktarchteabesorging: 'ot 1323Ó b'J De Jong, tell 3SI2. Alarmnummer voor luchtvervuiling en maiding eeluldshlnder voor Schiedam, Vlaardingen en Maassluis tel. 010—262626. beleid van de gemeente Schiedam, (de kwestie grondverkoop of erfpacht) en dat de gemeentelijke plantsoenen dienst niet zelfstandig wordt, maar onderdeel blijft van de dienst van ge meentewerken. Hij betreurde het dat er van te voren geen inspraak werd verleend aan' de bewoners van Bij dorp over de vestiging van de MTS. Wethouder B. E. Colle voelde niets voor een soort bijstandspolitie die de flessentrekkers op het terrein van de Algemene Bijstandswet moet op spo ren: „Voor deze warme bedden ploeg", (een uitdrukking uit de crisis jaren)", ben ik niet te vinden" merkte hij op. Ook kondigde hij aan dat er binnenkort eers,-wijkcetrum in Groe- noord zai worden gebouwd cn dat er' een dienstencentrum voor de opvang van bejaarden komt. Wethouder Collé zei verder dat er I in Schiedam zo'n 2000 gastarbeiders i werkzaam zijn; 1200 hiervan komen uit de geieden rond de Middellandse Zee. Gedurende het jaar 1970 kregen 57 van hen, die in gezinsverband le ven, een 'huis toegewezen. Ook over de pensions voor buiten landse arbeiders had de heer Collé opmerkingen: er zijn er in Schiedam precies 50. 'Ambtenaren hebben de laatste maanden 21 pensions bezocht en die allemaal in orde bevonden; over tien- ligt een rapport klaar .en twaalf moeten nog wprden bezocht. Over de sanering van de Parallel weg achter het station Schledam/Rot- terdam-West merkte de heer Collé op dat deze woningen binnen anderhalf a twee jaar zuilen worden gesloopt. Het werk is al bezig, in februari gaan er achttien woningen tegen de grond. De bewoners worden elders in Schie dam ondergebracht. Van het inschakelen van de wo ningbouwverenigingen in Woudhoek •Zuid was de wethouder een voorstan der, mits deze verenigingen een so ciaal huisvestingsbeleid willen voe- blijven kan incidenteel gebeuren. Wethouder Collé deelde namens het college mee geen bezwaar te hebben tegen de overdracht van de Hinder wet aan het Openbaar Lichaam Rijn mond. Voor kieine zaken op dit ter rein blijft de gemeente ingeschakeld. Burgemeester iH. Roelfsema was te gen middernacht het lid van het col lege die de rijn afsloot. Hij deelde mee dat de raad eind van deze maand men voorstel krijgt om een aantal commissies openbaar te ma ken; de vergaderingen van het colle ge van burgemeester en wethouders zullen echter besloten blijven. De ge meentelijke voorlichtingsambtenaar verstekt van iedere zitting, als er nieuws is, een -persbericht. Verder komt er nog dit jaar een gecombi neerd gemeen telijk/SG huis-aanhuis- blad onder supervisie van de gemeen telijke voorlichtingsambtenaar. Vrouwelijke politieagenten in Schiedam vond de heer Roelfsema niet nodig, aangezien er maar twee politionele vakatures zijn. Wel was hij een voorstander van het opvoeren van de korpssterkte aangezien het aantal taken steeds zwaarder wordt. Ook over de zondagsrust had bur gemeester Roelfsema nog opmerkin gen, dit naar aanleiding van opmer kingen van de SGP'er L. Knipscheer. '„Het grootste deel van de bevolking deelt uw mening niet, daarom vin-den wij 'net als college wenselijk dat de kermis ook op zondag gedurende een aantal uren draait." Tot slot had burgemeester Roelf sema nog enkele opmerkingen over zijn herbenoeming, die dit jaar moet af komen. „Hier sta ik helemaal bui ten en ik heb geen enkel inzicht in het aantal wensen," (Burgemeester Roelfsema wordt dit jaar 61 en werd in 1965 in Schiedam benoemd.- red.). Vrijdagavond krijgen de raadsleden in tweede instantie gelegenheid te spreken. Maandag is dan het college weer aan het woord, terwij! men de zelfde avond ook de begrotingsbehan deling hoopt af te ronden. op dat de KVP-woordvoerdster me vrouw M.A.C. Taverne- van Campen hem onhebbelijk had behandeldDit naar aanleiding van haar opmerking dat zij van.de heer Houtman als wet- i houder geen hoge duk had, maar dat hij ondanks dit, toch beneden de i maat was gebleven. Mevr. Taverne j krijgt pas .vrijdagavond gelegenheid i hierop in te gaan, maar nu nam haar fraktiegenoot W. J. C. Willemse het over. „Wij hebben geen antwoord ge- I had op onze vragen", riep hij uit. Wethouder Mevrouw G. D. Verwey de Graaf kondigde aan dat de ge- meenteraad nog dit jaar het voorstel krijgt te behandelen voor de aanleg I van. een zwembad-zuid aan de West- frankelandsedijk. De aan te 'leggen j Vlaardingse kunstijsbaan krijgt een regionaal karakter en kan dus ook door de Schiedamse bevolking naar I hartelust worden gebruikt. Verder i krijgt de gemeenteraad ook dit jaar een aanvullend krediet te behandelen oor de aanleg van een wielerbaan in. het sportpark „Harga". Het midden terrein van deze wielerbaan kan wor den gebruikt als trainingsveld voor de voetbalverenigingen, aangezien het halfverhard is. terwijl ook de twee andere halfverharde velden in het sportpark „Harga" nog dit jaareen nieuwe toplaag krijgen.Verder krij gen de verenigingen DRZ en DHS in Kethel een honkbalveld en zijn er besprekingen geopend met het be stuur van de jachtclub „De Schie" over hun problemen. „Rommelspeelplaatsen in de nieuwe wijken zullen in overweging worden genomen aidus mevrouw Verwey. Het kantoor van de Schiedamse Gemeenschap en de VVV zal binnen kort-verhuizen naar hett hoofdge bouw van het Proveniershuis. Voor het beheer van deit zeer oude en on der Monumentenzorg Schiedamse huis zal een speciale SGsektie zich belasten. Toch zal de restauratie nog wel enige tijd uitblijven, want dit is, voigens wethouder Verwey odat een opdnschool, naar het voorbeeld van de Amsterdamse Bijlemermeer niet te realiseren valt en dat het Schiedamse schoolparlement net van de grond is, zodag hierover nog geen resultaten bekend zijn. De Schiedamse Schooladviesdienst, die dit jaar van de grond komt. krijgt t.z.t. een regionaal karakter. Me vrouw Verwey vond het juist dat, nu Schiedam op dit terrein hde spits af bijt, dat de regionale Schooladvies dienst niet in Rotterdam, maar in Schiedam wordt gevestigd. VU A A RDIN GE X V oor de hui sïu> u ;lc- Jïjke competitie van de VI aar et ins se Dam verenigingen werden cie volccni'e partijen gespeeld: V. d. Kei'lciiol'f-fcJoudenijns ï-0; »iei- Torn 2—0; Vermaas-Verhagen 2—0: Van Leeuwen-Smits 20: Buyse-W. den Breems 2—0: Boude wij ns-Korver 2—0: Gerrit sen- Van Spl-unter 2—o* Van Leeuwen-verburg 1—1; Smits-MechielSjen 1iGerritsen-Mo- lenaar 1—1: Tamboer-Van Splunter 11; Vermeuien-Van Oudheusden ii; Lucassen sr.-Vermeulen 0—2: Korver-Mast 02: Lu cassen jr.-W. den Breems (V~2: post-J. den Breems 02; Lucassen ar .-Van Woerden O—2: Elenbaas-Weissciier 0—2; Post-Ver- burq 0—2: J. den yreems-Tnrn o2 on Mo lenaar-Mast 0—2- De eerste tien plaatsen op de rangtfjst worden thans bezet door Van Leeuwen. d:e c'e leiding heeft met 21 punten uit dertien wedstrijden en verder door Gerrit sen (14). Verb ure (14). Biet ('31 Mast (12). Vermaas, v. d, Kerklvff, van Splunter en Smits met leder elf punten cn mei acht punten. 41 MAASSLUIS Fntohuset heeft de bas ketbal wedstrijd tegen Arrows met 31—50 verloren. Tn do aanvancsmimiten werd een voorsprong van 38 opgebouwd, waarna Arrows niet moeite terugkwamen tot T8 halverwege de eerste speelhelft. Daarna maakte Fotohuset to veel fouten tn de man-to-man-verdediging. zodat de rust een 22-14 voorsprong voor Arrows liet zien. De tweede helft vertoonde hetzelfde spelbeeld. Vrjy'.of 5": De maquette van de te bouwen Rijnmond-MTS in Bijdorp is ai bekendmaar of de school ook op die plaats zai worden ge bouwd is nog een vraag. Royal goud, de bekende kwaliteit, lakens, slopen en lakensets. 240 x 26017.88 180 x 26010.88 150 x 260 60x70 geborduurd of met galon afgezet Vanaf 16.88 tot 32.88 ROTTERDAM VUARO'MSEN SCHIEDAM De wijkvereniging j Blijdorp. de wjjfc die ligt tussen j Schiedam en Kcthcl/Groenoord. .heeft haar besluit om bezwaar te maken j tegen de nieuwbouw van een Rijn- mond-MTS voorlopig uitgesteld, j Voor eind januari heslist de vereni- I ging of zjj desnoods tot aan de hoog ste instantie toe bezwaar zal maken. Dit uitstel is het gevolg van een openbare bijeenkomst in het „Ti'ef- j punt Bijdorp". Op deze bijeenkomst zaten o.a. de heren C. J. M. Boimers, wethouder van stadsontwikkeling en B. E. Collé, wethouder van volks huisvesting. De secretaris van het stichtingsbestuur van de Rijnmond- MTS, de heer M. van Harmeien, was ook aanwezig om de Bijdorp-bewo ners gerust te stellen. De bouw van de Rijnmond-MTS is al een kwestie van jaren. Geruime tijd geleden, waren er al plannen, maar zij werden door de Haagse ho gere overheden eerst nog geen jaar geieden goedgekeurd. Pas enkele weken geleden sprong de wijkvereniging Bijdorp op de barricaden om bezwaar te maken. Haar voornaamste grief was het ver- minderend woongenot in de wijk. De Rijnmond-MTS, een combinatie van een christelijke en een openbare middelbare technische school, wordt gebouwd op het stuk grond'dat wordt begrensd door de Schietbaanstraat - Schiedamseweg - Nieuwe Damlaan en de spoorlijn richting Vlaardingen, Wethouder Boimers was de man die het hardst voor de bouw van de school pleitte: „In Schiedam is verder direct geen geschikte grond beschik baar. Bovendien speelt de grote ur gentie voor het stichten van een m.t.s. een belangrijke rol. Zij biedt de jongens van de l.t.s en de mavo de kans verder te studeren in de tech nische vakken, wat nu alleen nog maar mogelijk is met schoolbezoek aan Rotterdam. De bouw van de school moet tevens 'worden gezien als een onderdeel van het bestemmingsplan \mn dit deel van' de stad. Dit bestemmingsplan is door.de gemeenteraad goedgekeurd en met de uitvoering kan. elk ogen blik worden begonnen", aldus de heer Boimers. De bezwaren van de Bijdorp-be woners rechten zich verder tegen het heien. De grond is eeri veenlaag en behoort tot de slechtste van Schie dam. De bewoners wensen van het gemeentebestuur schriftelijke garan tie en inzage van het TNO rapport. Ook deze toezegging kregen zij van wethouder Bolmers, die verklaarde dat het er niet om gaat de mensen de hals om te draaien, maar om ze scha deloos te stellen als dit nodig mocht zijn. De bedoeling is nu dat wijkvereni ging zich in een besloten ledenverga dering opnieuw gaat beraden. Inmiddels gaat het gerucht dat het stichtingsbestuur van de Rijnmond- MTS heeft gedreigd naar Vlaardingen uit te wijken, als de gronduitgific niet snel wordt gedaan en de bouw niet kort daarna kan beginnen. Vol gens dezelfde geruchten zou er in Vlaardingen. al grond beschikbaar zijn. MAASSLUIS Dc Vrouwenbon den van het N'VV, het CNV en het KW verzorgen vrijdagavond een ge: meenschappcltjke zitting in gebouw De Kern aan de P.C. Hooftïaan voor het verzamelen van meldingen over onrechtmatige prijsstijgingen. Het is de bedoeling Ac meldingen collectief door te geven aan de Economische Controledienst in Den Haag. De zitting begint om acht uur. Wie verhinderd is kan zijn ervaringen schriftelijk melden aan het NVV/CN'V/KNB Maassluis, Postbus 65. Maassluis. SCHIEDAM Dc organist Aad van der Hoeven concerteert zaterdag middag op het Hess-orgel i>.i de aula van het Stedelijk Museum. Het pro gramma vermeldt werken van A. van den Kerkhoven, Andrés de Sola, Do- menico Zipoli, Samuel Scheidt, Max Reger, Johan Brahms en Matthew Camidge. Het concert begint om drie uur. HOEK VAN HOLLAND Met. uitzondering van één onderdeel heeft de wijkraad dinsdagavond de voor stellen van het dagelijks bestuur aan vaard met betrekking tot de toekom stige bebouwing van Hoek van Hol land. Dut ene punt betrof dc ontzuiling van het terrein achter de Prins Hen drikstraat nabij de vuurtoren. De gedachten gang van het dage lijks bestuur was om hier te bauwen tot ongeveer 300 woningen, verdeeld over fiats en eengezinswoningen. De meerderheid van de wijkraad wenste hierover eerst meer details te weten, alvorens zijn stem aan het voorstel te geven. Wijkraadsvoorzitter L. van der Houwen vond dat trouwens niet zo bezwaarlijk, omdat dit pian toch pas over ongeveer vier jaar gaat spe-. VLAARDINGEN Politiek Vlaar dingen voert druk overleg ter voorbe reiding van de behandeling van de begroting voor 1971 in de gemeente raad. Maandagmiddag 25 januari be gint de jaarlijkse marathon, waarvoor vier achtereenvolgende dagen zijn uitgetrokken. Inmiddels zijn de discussies schrif telijk al op gang gekomen. Vorige week is namelijk de memorie van antwoord verschenen, waarin het col lege van burgemeester en wethouders antwoord geeft op de ruim 560 vra gen, die vanuit de raadsfrakties. over de begroting zijn gesteld. Tijdens de mondelinge behandeling in de raad zaal van het stadhuis zal blijken of men al of niet naar tevredenheid is beantwoord. Uitvoerig staat het college in de binnenkort in druk verschijnende, maar reeds aan de raadsleden toege zonden memorie van antwoord stil bij het wel en wee van het Vlaardingse politiekorps. Opgemerkt wordt dat de toekomst er niet al te somber uitziet wat betreft het personeelsbestand. Dank zij' een intensieve wervings campagne kon Vlaardingen per 1 ja nuari j.l. vijftien leerlingen naar de politieschool in Leusden afvaardigen. Zij zullen over twaalf maanden wor den ingelijfd bij het Vlaardingse korps. De jonge agenten nemen de plaatsen in van de zestien personeels leden, die vorig jaar ontslag kregen, onder wie de commissaris en twee stafleden. Acht leden van de executieve dienst vertrokken naar andere, meest kleinere gemeenten, waar veelal een betere huisvesting kan worden gebo den. Eén adjudant moest vanwege zijn. leeftijd het korps verlaten, terwijl twee aspiranten de opleiding voortij dig hebben beëindigd. Inmiddels is de feitelijke sterkte j van het korps al weer opgevoerd. Vo rige week werd een nieuwe hoofdin specteur beëdigd samen met drie jon ge agenten. De werving van nieuwe 'krachten gaat overigens onvermin derd voort. Het groeiend aantal inwo ners van de gemeente maakt het noodzakelijk dat de organieke sterkte van het korps op hoger peil wordt gebracht. Binnenkort zal wellicht toestem ming worden verleend om tot uitbrei ding over te gaan. Daarnaast zal in de komende vijf jaar aan dertien korpsleden functioneel leeftijdsont slag moeten worden aangeboden, zo dat de noodzaak tot aanvulling blijft bestaan. In de memorie van antwoord deelt het college verder mee dat de bouw van een nieuw politiebureau in de Holywijk op de lange baan is gescho ven. Vanwege de geplande snelle verbin dingswegen acht men een dergelijk project overbodig. Besloten is één centraal politiebureau aan de Delffse- veerweg te handhaven. Niettemin ligt een zekere decentra lisatie in het verschiet. Er is namelijk een plan in studie om een systeem van wijksurveiilance door rayonagen ten in te stellen. Dit ter aanvulling van het centraal werkende apparaat. De bedoeling ervan Is een beter toe zicht van de politie in de verschil lende wijken en een betere communi catie met de burgerij tot stand te brengen. Bevestigend antwoordt het college op een vraag van de PvdA-fraktie of ook Vlaardingse agenten actief zijn voor de Binnenlandse Veiligheids dienst, Omdat dit gebeurt in opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken mogen geen bijzonderheden worden verstrekt over dit werd en evenmin mag de zaak aanhangig worden gemaakt in de „Commissie bestuursaangelegenheden burgemees ter". B en W delen verder mee dat het Vlaardingse korps meer adembe- schennende middelen nodig heeft. Deze zullen worden aangeschaft. De raad krijgt binnenkort een voorstel in 'behandeling om ook het personeel van de G.G. en G.D, van deze adem- beschermende middelen te- voorzien. De PCG-fraktie krijgt tenslotte een bevestigend antwoord op de vraag of de Vlaardingse politie regelmatig ge richte akties voert tegen bepaalde verkeersovertreders. De fraktie had er op gewezen dat fietsers vaak over trottoirs rijden, dat vaak zonder goe de verlichting wordt gereden en dat het met de hand aangeven van rich ting steeds meer wordt verwaarloosd. Het college deelt mee dat de politie regelmatig speciale akties voert bui ten het normale toezicht om. Zo zijn onlangs enkele tientallen processen- verbaal opgemaakt wegens het fiet sen op trottoirs. len en enig uitstel in de behandeling i niet zal iciden tot uitstel van de bouw. Voor het overige was er trouwens weinig te veranderen. 'Hei merendeel van de plannen was al door de vorige wijkraad aanvaard. Wel waren er en-: i keïe nieuwe aspecten zoals de ont sluiting van de Hoekse Brink. De op zet van dit plan is belangrijk gewij zigd in die zin dat er geen ruimte zal zijn voor bedrijfsbebouwing. Er zul len winkels komen alsmede ongeveer 300 woningen, waaronder een toren flat. In maart van dit jaar kan de ver eniging voor maatschappelijk werk „Humanitas" beginnen met de bouw van een bejaardenflat met 60 eenhe den. Aanvankelijk werd deze bouw met enthousiasme begroet, maar toen bleek dat het geen verzorgingsflat zai gaan worden waren er toch wel be denkingen. De wijkraad zou ai was het maar ten dele toch wel een vorm van verzorging in de flat willen hebben; Men 'vreest namelijk dat er een groot tekort aan hulpkrachten zai bestaan.-In feite zou de „vergrijzing" van Hoek van Holland de toelaatbare grens kunnen overschrijden. De vrijwel volledige bejaardenzorg in Hoek van Holland is in handen van vrijwilligers, veelal via het dien stencentrum. „Met alle respect voor de mensen-die dit werk vrijwillig doen", zo stelde de voorzitter, „vrees ik toch voor een overbelasting. Het lijkt niet verantwoord om zonder eni ge verdere zorg zestig bejaarde gezin nen in een flat op een kluitje te zet ten". De wijkraad besloot dan ook met de verschillende betrpkken diensten contact op te nemen over deze problemen. Men hoopt de (Hoekse Brink in 1974 voltooid te hebben. Dat betekent ech ter tevens dat ook de weekmarkt tot 1974 zal uitblijven. De wijkraad wen ste namelijk de markt aan de Brink te' koppelen omdat er geen andere ge legenheid is. Bovendien ging men er van uit dat de weekmarkt gewoon moet slagen. Wanneer een dergelijk experiment eenmaal is mislukt, dan is er als regel geen mogelijkheid voor een herhaling.- Overigens was de gehele bespre king van het nieuwe Brinkplan wel wat labiel. Er istaat namelijk nog niets op tekening, ook niet bij de wo ningbouwvereniging „Rotterdam aan Zee" die het plan, behoudens de be- jaardenflat, gaat uitvoeren. Wel bracht de voorzitter dank aan de wo ningbouwvereniging voor het belang rijke werk dat tot nu toe werd ver richt.

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 2