ingsopbouw betrekt eigen onderkomen je iets organiseert moet het vakwerk zijn" 1 21 ■SB Minister Beernink spreekt in Schiedam Lesing in Grote Kerk fe f I :-Sm AP Samenwerking van Stork-Henscn en Viaardingen-Oost PvdA vergadert Drie boefjes in Antwerpen aangehouden Druk programma voor mr. Klaasesz in Maassluis Stembureaus in bejaardenhuizen „fkijmag m zwembad Zeven gewonden bij inhalen Mr. Valentgoed overleden Gemeenteraad van Vlaardingen jfgp U—~- LUCHTOPNAME RIDDERKERK *795 'i: li 'f de rotterdammer PAGINA 4 STORM filmdruk weefstof 120 cm breed MBBI DUIVEN ENTHOUSIAST TOEKOMST Natuurlijk PLATENBONNEN halen bij G. P. VAN DAALEN Jr. Aanleg en onderhoud van LICHT- EN KRACHTINSTALLATIES ELECTROTECHN1SCH BUREAU H. VERHAGEN («ig. P. van DrieQ Binnensingel 165 - Tel. 342486 - 346494 - Vlaardingen 'DI'N.SDAG 16 MAART 197] j ::.i02: ."rfr $f. il®'1 V "Z, ri!l,|ll schoe n en m arkt entresol crushlak maat 28 t/m 31 32 t/m 35 I (Van een onzer verslaggevers) OUD-BEIJERLAND „Als je iets organiseert, dan moet het goed gebeuren en door vakmensen gedaan worden. Nou, dat hebben we gedaan, en het loopt nu als een trein, werkelijk!" Het enthousiasme straalt van het gezicht van mevrouw A. C. Bestebreutje-Zegers, se- kretaresse van de Stichting Samenlevingsopbouw Oud-Bcijerland. Zaterdagmiddag ging het werk van de nog maar piepjonge maar toch al bijzonder suksesvolle stichting een nieuwe fase in, toen Oud-Bejjerlands burgemeester J. Aantjes aan de Oostvoorstraat 83 het nieuwe eigen onderkomen van de stichting officieel opende. Erg lang is <Ie voorgeschiedenis nauwelijks. Niet lang, maar wel bij zonder stormachtig; Pas medio vorig jaar immers ging er een commissie buurthuiswerk van start, die een ove rigens maar beperkt programma Wil de gaan opzetten voor oud en jong. De gedachten gingen hierbij uit naar een peuterspeelzaal ballet en handen arbeid voor kinderen en énkele ta len- enhandvaardigheidscursusseni voor ouderen^ - '-••• „Nee, we hadden het eerlijk gezegd niet verwacht, toen nog niet tenmin ste,'" vindt mevrouw Bestebreurtje, „maar het liep gewoonweg storm toen -we eenmaal hadden gepubliceerd wat we van plan waren. We hebben in allerijl een heel wat uitgebreider pakket moeten samenstellen, waar mee we toen vorig jaar september zijn gestart". Het was me inderdaad het pro gramma wel: een crèche, twee peu terspeelzalen, drie kursusscn Engels, twee kursussen kreatieve handvaar digheid, een kursus tekenen en schil deren, twee kursussen fluitsnijden en -bespelen, drie 'kursussen ballet, twee kursussen handenarbeid voor kinde ren, en een kursus handwerken voor bejaarden. Er was eigenlijk nog veel meer nodig, maar daar was gewoon Dat U ook voor een lage prijs eksklusieve overgordijnstof kunt kopen, blijkt wei uit deze eenmalige aanbieding filmdruk weefstof. Een fabriekspartij bijzonder fraaie filmdruk weefstof uit de serie van f 4.95. U kunt kiezen uiteen klassiek bloemmotief en een modern dessin op beige fondnu per meter, 120 cm breed, voor nog géén drie gul den. Morgenvroeg om 9-uur begint op de 1e etage de verkoop van deze fabriekspartij filmdruk weefstof, zowel in een klassiek als een modern dessin, 120 cm breed, per meter pVU voor fiT Ook maandagmorgen open Qéén Ut. of schrift best geen geld voor, terwijl men ook de benodigde mankracht miste. Om deze problemen ie ondervan gen, besloot men ir» oktober vorig jaar een Stichting Samenlevingsop bouw Oud-Beijerland. te gaan voorbe reiden, waardoor men voor subsidie in aanmerking zou kunnen komen en een vaste beroepskracht zou kunnen aantrekken. De subsidie-aanvragen! zijn iumiddels.de deur uit, en bin nenkort kan er een beslissing hiero ver van de gemeenteraad van Oudi- Bcijcrlanid worden, verwacht. Inmièdels had men aan de Oost- voorstraat de bcsthikking gekregen over een eigen, ruinate, die met de nodige moeite de duiven, fladder den er vrij in rond. tot een 'bruik bare zaal omgebouwd zou kunnen worden. Begin, januari is men met man en macht begonnen met het .ver bouwen. Omdat er nauwelijks geld was, moest het allemaal vrijwilligers werk zijn/Blakend van enthousiasme is er door een grote groep van be langstellenden hard aan getrokken: er is een riante ruimte voor de peu- ters geschapen, een gezellige hoek voor de ouderen, een ruime garderobe en een keukentje, meer dan genoeg voor de eerste aanloopperiode. De financiën vormden bij dit alles in feite nog het grootste probleem: de verbouwing heeft ondanks alle werk dat de vrijwilligers hebben verzet toch nog ongeveer tienduizend gulden gekost, en dat geld moest toch ergens vandaan komen. Het zou ooit wel ko men, wanneer eenmaal de kursussen goed gingen draaien, maar dat was een schrale troost. Des te blijer was het stichtingsbestuur, bestaande uit voorzitter J. de Grauw, ze'f kultureel werker, sekretaresse A. Bestebreur- tje-Zegers, zelf sociaal-kultureel werkster, en penningmeester J. Steeman, een accountant, daarom met de giften, die uit het bedrijfsleven en later ook uit de middenstand kwa men. Daarnaast hoopt het bestuur zijn financiële positie cog te kunnen ver beteren door bijdragen, van enkele landelijke fondsen die zich bezig houden mot sociaal-kul lureie zaken. Los daarvan kwamen vorstelijke be dragen binnen van Pro-Juventute Oud-Beijerland en van de Sociaal- Culturele Werkgemeenschap Hoek- sche Waard. Het wachten is alleen nog op een positieve beslissing van, de gemeenteraad. „Ze kijken hier in Oud-Beijerland nu eenmaal altijd' eerst even de kat uit de boom", vindt penningmeester Steeman, „daar moet je domweg rekening mee houden". Men heeft het resultaat van deze mentaliteit goed kunnen ervaren in de aanmeldingen voor de verschil lende kursussen. De autochtone Oud- Beijerlanders- bleven daarbij in het begin duidelijk achter, argwanend als ze waren toen ai die import-mensen want dat zijn het over het alge meen ineens zonodig de mogelijk heden van het plaatselijke vereni gingsleven moesten gaan uitbreiden. Die argwaan is nu echter zo langza merhand aan het omslaan in enthou siasme, hetgeen al uitte in het feit dat zowel de plaatselijke schaakver eniging als de jeugdsociëteit „Fire" zich bij de stichting aansloten. De meeste kursussen zijn nu zo'n beetje afgelopen. Er zijn nu vier nieuwe kursussen aangekondigd, die bij voldoende belangstelling zo snel mogelijk van startzullen gaan: bloemschikken, zelf sieraden maken, kamperen en foto's en dia's maken. Daarnaast zijn er incidenteel nog filmmiddagen voor vijftig-plussers, een middag Paasversiering voor de dames en twee kinderfilmmiddagen in de Paasvakantie. De eerste resultaten van de ver schillende handenarbeiff-kussussen lagen uitgestald, tijden® dé officiële opemimg van de nieuwe zaal zaterdag middag. Stuk voor stuk getuigt bet materiaal van de deskundigheid van de kursusleidèrs, die de mensen meer willen laten doen dan zich alleen maar amuseren. „Het vrijetijdspro- bleem gaat straks r.iu eenmaal een steeds grotere rot spelen," vindt voor zitter De Grauw,'' en dan gaat het niet meer aan om de mens alleen maar bezig te houden. Wij willen ge woon de nadruk leggen op dat krea- tiet beaigzijtt, en het Bukt vrij goed tot nu toe." Men is er zich overigens bijzonder goed, van bewust, dat de zaterdag ge opende zaal nog maar een allereerst aarzelende stap Is op de weg die dé Stichting Samenlevingsopbouw Oud- Beijerlandl nog te gaan heeft. Men streeft ernaar, in de toekomst buurt werk te gaan doen in de verschil lende wijken van het zich steeds sterker uitbreidende Oud-Beijerland, buurtwerk met een uitgebreid pro gramma vooral voor de jeugd' van veertien tot twintig. - Het is gewoon een brok welzijns werk," aldus voorzitter De Grauw, en zeker nu Oud-Beijerland zo sterk aan het vergroten is met alle gevolgen van dien, moet je echt zorgen het geheel leefbaar te houden door de mensen een zo goed mogelijk pakket van socïaal-kulturele evenementen aan te bieden." Juist daarom ook streeft men ernaar, een zo hoog mo gelijke graad! van vakbekwaamheid te bereiken. De meer dan hechte ban den die de Stichting onderhoudt met het Streekeentrum De Beukenhof vormen hiervoor overigens al een ste vige garantie. SCHIEDAM Overleden; P na mens 8" ir; P Onderdelinden, 65 3r; C J Wisse 64 ir; A Iïoogje e/v van der Wlit 81 ir; A C A Veringmeier e/v Kabel- iier 62 jr: F T J Borsboom 46 jr; J Weber w/v swartjes go ir; J Brlegoos 6» ir; "B Verhoef 83 jr; s W Putters eehtg Smit 54 J'r; F visser 7.1 jr: C J van Reede 73 Jr: C J clen Erinker 53 jr: G H van Walsum (51 jr. MAASLAND Geboren: Mirjam peïro- nella dv C J v Leeuwen en TM J Dessens; Biederilr Herald. Jacques zv c van Middel koop en G A Biom. AMSTERDAM Tussen Storlc Hensen (VME) cn Havenbedrijf Ylaardingen-Oost (Thvsscn Bome- misza Group) is in principe overeen stemming bereikt over samenwerking op het gebied van reparatie, service e.n onderhoud van kranen. Zoals be kend, zal Stork-Hcnsen de nieuw bouw van kranen stopzeiten, maar de reparatie-activiteiten voortzetten. Met Vlaardingen-Oost zal een sa menwerkingsovereenkomst word en gesloten over de uitvoering van het fabriekswerk. De reparatie-activiteit kan echter alleen met succes worden voortgezet, als zowel de produktieca- paciteit als de noodzakelijke'specia listische kennis aanwezig zullen zijn. Daarom zal een aantal medewer kers van Stork-Hensen een aanbod krijgen in dienst te treden bij Vlaar dingen-Oost. Er is een sociale over eenkomst gesloten over arbeidsvoor waarden en de bij Stork-Hensen ver worven rechten. De totale werkgele genheid van de gecombineerde activi teit geldt 130 man. Voor het merendeel van het overige personeel van Stork-Hensen zijn plaatsingsmogelijkheden aanwezig bij andere VMF-bedrijven, bij Vlaardin- gen-Oost, of bij andere bedrijven waarmee sociale overeenkomsten kunnen worden gesloten. WERKINGd c vlaardingen De plaatselijke afdeling wan de 'Partij van de Arbeid houdt don-derdag a.s. een vergadering in zaal 5 van het Volksgebouw aan de Schiedamsewerf, aanvang 20 uur. Er zal gesproken worden over -de voorbereiding van het partijcongres 20 maart 1971, waarbij bespreking van -het regeringsakkoord met D'66 en PPR. Tevens staat op de agenda het onderwerp: "samenwerking op locaal niveau met D'66 en PPR. Het bestuur heeft enige Inleidende stappen gezet om tot wat meer con tact te geraken met de plaatselijke afdelingsbesturen van beide partijen. MAASSLUIS Drie Maassluise jongetjes van 10 en 11 jaar hebben zich vroeg op het slechte pad bege ven. Vrijdag deed de 58-jarige me vrouw J. C. K. uit Hoek van Holland bij de politie aangifte van diefstal. Er was ingebroken in haar consumptie tent aan de BadWeg. Een grote hoe veelheid 'snoepgoed, sigaretten en frisdranken was gestolen ter waarde - van enkele honderden guldens. De politie'vermoedde idat hetjongens werk was. Dat vermoeden werd zondag beves tigd. Vanuit Antwerpen werd name lijk gemeld dat de Rijkswacht aldaar drie jongetjes uit Maassluis had aan gehouden. De knapen waren 10 en U jaar oud. Zij bekenden verschillende inbraken te hebben gepleegd waaron der die in IHoefc van Holland. Hoe zij tenslotte in Antwerpen terecht zijn gekomen was nog niet helemaal dui delijk. De knapen zullen naar huis worden 'teruggebracht, waarna de Hoekse politie ze nader zal ondervra gen. VLAARDINGEN 'De slotavond van de declamatiecursus van het sei zoen 1970-1971 zal vrijdag 19 maart worden gehouden in de hal van de Dr. A. Plesmanschool, aanvang 20 uur. Tijdens deze bijeenkomst zullen alle cursisten blijk geven van hetgeen zij in de tien voorafgaande avonden hebben geleerd of bijgeleerd. Deze slotavond kan door iedere be langstellende-gratis worden bijge woond. Personen, .die interesse heb ben -in het volgen van de cursus voordrachtkunts, die in oktober van dit jaar begint, worden geadviseerd, deze avond aanwezig te zijn. MAASSLUIS Voordat mr. J. Klaasesz, commissaris der Koningin, maandagmorgen aan zijn uitvoerig bczoekprogramma van Maassluis be got», vermoedd rij al dat hij veel moois te zien zou krijgen. Voorzichtig had de raad iets over „een ruimere financiële armslag" laten vallen, maar de commissaris wist dat als een buitenlandse gast door Maassluis zou worden rondgeleid hij zeker niet zou zeggen: „Gut, wat zijn jullie er finan cieel beroerd aan toe". De commissaris wilde maar zeggen dat je aan de nuitenkant echt niet ziet wat er financieel allemaal ont breekt. Hij merkte op dat Maassluis bijv, een van de eerste gemeenten was die een sporthal kreeg. Eén aantal van de veie voorzienin gen die de laatste jaren in Maassluis zijn totstandgekomen stond gister middag op het bezoek programma van mevrouw Klaasesz-de Bruyne en de commissaris. Na de lunch in het boerderij-restaurant De Bidderhof betrof dat allereerst het daar vlakbij gelegen zwembad Dol-fijïn, waarvan in deze (volgens de kalender) laatste week van de winter 1970-'ïl uit eraard alleen het overdekte instruc tie-gedeelte „in bedrijf' was. Aan dé Noordvliet bezichtigde het gezel schap de siervisgroothandel Ruys- broek, waarna een rondrit door Maassluis-West werd gemaakt. In de omgeving van het nieuwe station werd een bezoek gebracht aan een flat, waaruit de hoge gasten het scheepvaartverkeer op de Nieuwe Waterweg bekeken. Een ontvangst in het dienstencen trum van het gemeentelijk complex bejaardenwemingen vormde de. afslui ting van mr. Klaasesz' werkbezoek aan Maassluis. Op de foto: Mr. Klaasesz nam ook 'een kijkje in het zwembad. SCHIEDAM De Partij van de 'Arbeid afdeling Schiedam wil bij de Tweede-Kamerverkeizingen ..van 28 april 'Stembureaus 'inrichten in be jaardenhuizen. Hiermee gaat .deze partij in op een suggestie van minis ter .Beernink, die dez mogelijkheid jaardenhuis een compleet,stembureau wordt 'ingericht 'moet de gemeente uit te brengen of dat er ir. een be- Schiedam nog derzoeken. NUMANSDORP Het nieuwe zwembad in Numansdarp is vrijwel voltooid. Jong en oud kijkt verlangend uit naar het moment, dat het bad in gebruik kan worden genomen. Zaterdag heeft met name de jeugd een voorproefje kunnen nemen. Het bestuur van het zwembad had n.l. een kijkdag georganiseerd, maar het werd meer een speeldag voor de jeugd. Zij hebben zich naar hartelust kunnen uitleven in het zuivere .water van' het zwembad. Dit initiatief "van het bestuur sloeg dan ook goed aan.. De jeugd weet tenminste ntt hoe heerlijk er gesparteld en ge zwommen kan worden in het nieuwe bad. SCHIEDAM Minister Beernink van binnenlandse zaken komt op maandag 19 april naar Schiedam om in zaal „Irene" te spreken voor leden van de CHU. Dit vertelde men gister avond op een openbare verkiezings bijeenkomst van de CHU in het ge bouw „Irene". Deze bijeenkomst, die slechts door een handjevol mensen werd bijgewoond, was het startteken van de CHU voor de Tweede-Kamer verkiezingen die op 28 april worden gehouden. Spreker op deze verkiezingsbijeen komst twas het 'CHU-lid van 'de Tweede Kamer mr. C. A'. Bos die on derwerpen besprak die momenteel in de politieke belangstelling staan. Hij riep op er geen paniekstemming van te maken, ondanks het feit dat de •drie lijsttrekkers van de confessionele partijen eikaar >nog al >eens tegen spreken. HOEK V. HOLLAND Een on verantwoordelijke inhaalmanoeuvre eiste op de Dirk van den Burgweg in Koek van Holland maar liefst zeven gewonden. Op de dubbele rijbaan re den twee auto's met grote snelheid'. Eén wagen werd bestuurd door de 53-jarige M. J. K., de andere door diens zoon, de 24-jarige M, K., heiden uit Den Haag. De zoon reed voorop in de richting Hoek van Holland met een snelheid van ongeveer 110 kilometer. Ondanks die hoge aielheid wilde de vader de zoon nog gaar passeren. Bij die ma noeuvre raakt hij de trottoirband, met het gevolg dat de wagen in een slip raakte. De auto van de zoon werd geramd en sloeg drie maal over de kop. Vader kwam tegen een lan taarnpaal tot stilstand. Uit de wagen van pa werden drie gewonden gehaald. K. senior had drie gebroken ribben en een in de wagen zittend echtpaar werd licht gewond. De zoon liep een gebroken arm op. In zijn wagen zaten drie dames. Een 74-jarige vrouw kreeg een hersen schudding en enkele gekneusde rib ben, terwijl ook de andere inzitten den min of meer ernstige verwondin gen opliepen. Na eerste hulp werden ze allen naar het Rode Kruis Zieken huis in Den Haag gebracht. De auto's werden totaal vernield. VLAARDINGEN het is met de ontwikkelingen in. de RK. 'kerk al precies 'eender gesteld, als met de veranderingen in welke kerk dan ook: sommigen zijn. zeer enthousiast, anderen kunnen er niet over roepen. Dat bleek nog weer eens duidelijk rondom de benoeming van bisschop Simonis. En izo .verdeeld als men'in r.k. kring zélf is over de veranderingen in haar midden, zo verdeeld is men ook In de protestantse waardering daar van. Sommigen zijn onmiddelijk ent housiast om allerlei dingen samen te doen, terwijl anderen altijd weer ge neigd zijn de boot wat af te 'houden. Die 'boot-af-houders' beroepen zich er dan altijd weer op, dat er in wezen in .het 'dogma en de theologie nog weinig veranderd Is. Er is nog niets herroepen, zeggen .we dam. En als protestanten zijn we r.og altijd 'dam- natus', d.w.z. 'verdoemd' 'krachtens het concilie van Trente. Het is goed, om over deze dingen eens .wat .uitgebreider geïnformeerd te worden. In de Grote 'kerk te Vlaardingen hoopt in het kader van de .bekende winterlezingen Br. C. Graafland, herv. predikant in 'Am sterdam over dit onderwerp een le zing te houden. Zoals uit vele publi caties, van hem gebleken, is, heeft hij zich uitgebreid .met dit onderwerp beziggehouden. Woensdagavond 17 maart, 19.30 urn- zal deze lezing in -de Grote kerk in Vlaardingen beginnen. In 'het kader van de winterlezingen, die zich tot op heden in een grote belangstelling mochten verheugen, zal deze lezing voor dit seizoen de laatste zijn. Ook de kerktelefoon zal zijn ingeschakeld. Speciaal voor onze abonnees In Rid derkerk werd in opdracht van uw krant een prachtige luchtfoto gemaakt. Werkelijk boeiend om uw eigen woon plaats vanuit de lucht te zien. Net zo handig als een plattegrond. Wilt u deze luchtfoto bestellen? Dan graag 2,- (inklusief verzendkosten) overmaken op giro 39639 van dagblad „De Rotterdammer" met vermelding „Luchtfoto Ridderkerk". Ook verkrijgbaar aan onze loketten.. hij begon met de ontwikkelingshulp en kwam daarbij regelrecht in het straatje terecht van zijn partijgenoot Udink. „Binnen niet al te lange tijd zullen wij zonze grenzen open moeten stellen voor produkten uit deze ont wikkelingslanden en dat zal onget- wijfeld meer weerstanden oproepen dan men denkt", aidus de heer Bos. Via de Europese landbouwpolitiek kwam hij terecht bij de vaderlandse; politiek en verklaarde dat er bij een komende .kabinetsformatie inder spanningen zullen zijn .tussen de KVP/CHU en AR dan bij de samen werking tussen Pvda, PPR en D'66. Bij een kabinetsformatie zullen wij moeten kijken naar de WD en DS'70, hoewel hij ook een sneer had voor de partij van lijsttrekker Drees jr. „Daar beweert men nu wel dat de. overheidsuitgaven .besnoeid moeten worden, maar vergis uniet", aldus de' ■heer Bos, „dat betekent niet dat de belastingen omlaag gaan. Het bete kent «alleen maar dat de financiën worden verlegd." Verder riep hij op tot eerlijkheid in de politiek, „wij als .CÏHU beloven geen dingen die we niet na kunnen komen, zei de heer Bos. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Op onze scboenenmarkt is er voor elk wat wils,..- 20 vindt ,U er deze vlotte tienerschoen, die vast en zeker bij Üw dochter in de smaak valt Moderne meisjesschoen in een- gemakkelijk model met blok- hak, grote klep met koper- beslag en een' gespje, geheel „verstevigd met cambuer, nu per paar voor kleine prijsjes. Morgenvroeg om 9 uur begint op onze schoenenmarkt, entre sol, de verkoop van deze crash- lak meisjesschoen met btbkhak, ïn een vlot model, versterkt met cambuer, in de maten 28 t/m 35 en de kleuren rood en blauw. Ook maandagmorgen opan Géio tal. of tehrift baat. DEN HAAG Op 68-jarige leef tijd is overleden mr. P. H. Valent goed, oud-directeur-generaal van dé arbeid. Mr. Valentgoed', die bij zijn pensionering in maart 1968 bevorderd; werd tot commandeur in de orde van Oranje Nassau, werd in 1953 direc teur-generaal van de arbeid. Hij ver tegenwoordigde ons land op vele in ternationale conferenties op het ge bied van de zeevaart, de kernenergie, toegepast natuurwetenschappelijk on derzoek, gezondheidstechniek en dé arbeidsveiligheid. Ook in hervormde kerkelijke functie was hij aktief. VLAARDINGEN Woensdag avond 31 maart om half acht komt de gemeenteraad bijeen. De raadsa'genda, lijst van ingeko men stukken eri de raadsvoorstellen liggen voor zoveel mogelijk, vanaf maandag 22 maart tijdens de officiële uren van openstelling kosteloos ter inzage in de bodekamer van het stad huis, in de gemeentebibliotheek aan de Fransenstraat, in de filialen van deze bibliotheek aan de Dirk de Der delaan, de Van Hogendorplaan en in het winkelcentrum de Loper en in de leeszaal van het gemeente-archief aan Plein Emaus 5. "Vt

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 2