Geen afbreuk van oude sfeer Uitbreiding Goedereede staat eindelijk vast Opslagruimte fruit sterk uitgebreid AGENDA Verhuur van sportvelden aan banden Eerst Rijnmond op poten, dan Alexanderstad AR gaat met vertrouwen verkiezingen tegemoet seruoeK %&t 825; Prof. J. Tinbergen sloopt tariefmuur Kunst raad schorst commissies Fusie Cabro en Samenco ^m/EFksk life Nieuw koelhuis in Rotterdam Schiedam wordt eigenaar van Passage Theater Raadsdebat over Alexanderstad en hoogovens Ontslag op staande voet voor 21 Turken M. W. Schakel sprak in Hoogvliet Activiteiten van De Kring in Spijkenisse fë%l!&fïfethet ?®slogus1095? iranjEBt Inbreker kwam zich melden Wereldwinkel Rotterdam open Zwaar gewond bij ongelukken ASSISTENTE »'-IH VERLICHTINGS-ORNAMENTEN Klachten verdubbeld over vuile luebt W eef kunstexpositie in De Doelen Schaatsbond biedt burg. Van Dedem beeld aan i§p|jPP^ r** - U* vandaag morgen Kleuterschool Ril!l7V10 MIDDELtANDSTR.72 WUUfc 1 TEL. 910-235327 MASSIEF EIKEN ZWAARSTE TUIOLEDER compleet rnefc een GROOTSE SCHAAR7AFEL Vértrouwen DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 WCSNSDAG 17 MAART 1971 p*r- s, H ^x,. u WIÊÈêÈÊË És lltll Ill H v 3 j kW'-G'^ De straten in het uitbreidingsplan de Nieuwe Oostdijk liggen er al ja- rim. De grond wordt bouwrijp opge leverd aan de IBB-Kondorgroep in Leiden. 1*':v *£iv s'-"- v-'■' - '■<- - vÉÉgfe» -■.■■ -ói-:- -.'.w-w»- Aan. de ene kant van de Hoofddijk worden afgebroken. Aan de andere staat de 11 woningen die moeten kant komt de kleuterschool. ROTTERDAM, De opslagcapa citeit voor fruit in het Rotter damse havengebied heeft een be langrijke uitbreiding ondergaan. Door het in gebruik .nemen van een nieuw koelhuis door Rot terdam Eruit Pier voor de tijde lijke bewaring van alle soorten vers fruit en groenten is de ca paciteit met 400.000 colli ver groot tot 1,15 miljoen colli (ad ca. 25 kg.) Het koelhuis vergde een investering van 6 min. Niet alleen voor de grote import- en doorvoerhandel van Euro pa, maar ook voor de fruitverschepers overzee is deze nieuwe faciliteit van grote betekenis. Bovendien is zij van Rotterdam, R'd Sch'burg, NRT, Be ■Speurhond, -0.15. Hofplein theater, Cabaret Pepijn, 20.13. Piceoïo, Cabaret Flet en Frans, 20.15, Gebr. Eben Haëzer, Gouwstr. 36, ds. J. Lagerweij, 20. Geref. Gem. in Ned,, Amelands epleln 68, ds. Matlan, 19.45. Chr. Geref. ds. Vlietstra 1945. Vlaardingen, Geref. Gem., westnieuwland 56, ds. L. Hulsman, 19.30. Strijen, Het Wapen van Strljen, feestavond bejaarden, 19. Numans- dorp. Schippershuis, Molendijk, Artiesten- palet. 20.15. Botterdam, R'd. Sch'burg. Ned. 'Comedie, Wachten op Godot, 20.15 Piccolo, cabaret Flet en Frans, 20.13, Hofplein Tehater, ca baret Pepijn, 20.15 Doelen, gr. zaal, R'd. Phil, ork., 20j13, Geb. Atrium, K. Door- manstr., film Ned. Chr. Reisver., 20, Oud Geref. Gem. In Ncd., Portlandstr.. ds. Ge- ■braat, 19,3 CPutsepïelnkerk, verg. Vrou wenbond ONV, 14, Briclle, Geref. Ver. geb.. Geref. Bond. ds. C. v.d. Plas, 20, Zuldland, gemeentehuis, raadsverg., 20. Klachten stadsbezorging: maand, t/m vrijd. 18.30—19.30, zaterd. 17-18, tel. 115588. Bijkantoor De Rotterdammer: Bree 59, tel. 192553. Woord voor de dag: Bijbellezing en overdenking tel. 141000. Klachten geluidshinder en lucht vervuiling: Centrale Meld- en Regel- kamer Rijnmond, tel. 010 -150000. Spreek uren sociale raadslieden: ma, di, vr: Coornhertstr. 19, 9-11; Jensiusstr. 37, 14- 16; Provenierssingei 57,9-11; Klaverstr. 52, 9-H; Ruigewaardstr. 34, 14-16; Blazoen- str. 11, 14-16; di, wc, do Korte Lijn- baan Sd, 12-14, vr. 12-14, 19-21. belang voor een verbetering van de markt structuur voor het fruit. Op het ogenblik wordt er in de Rotterdamse haven per jaar ruim 500.000 ton fruit uit nagenoeg alle de len van de wereld aangevoerd. Van dit fruitaanbod, dat overeenkomt met ruim 20 miljoen colli, wordt circa 80 pet. aangevoerd per zeeschip en. ongeveer 20 pet. per trein uit Zuideu- ropese landen. Door de uitbreiding van de capaci- tiet zullen importeurs en stuwadoors beter tegemoet kunnen komen aan de eisen van schaalvergroting die zich in de fruitvaart en de fruithandel mani- i festeren. Werden enkele jaren gele den schepen met een lading van bijv. 100.000 kisten sinaasappelen tot de grootste fruitschepen gerekend, nu varen er schepen met 230.000 kisten sinaasappelen in ihun ruimen. Aannemelijk is dat de nieuwe ops lagruimte de verdere concentratie van het internationale fruitaanbod in Rotterdam zal bevorderen. Het koel huis maakt een grote „supermarkt'' mogelijk, waar een uitgebreid assorti ment vruchten uit alle delen van de wereld kan worden opgeslagen. SCHIEDAM Inzake de verhuur en onderverhuur va-.i sportterreinen in Schiedam heeft de Sportraad van. de gemeente Schiedam besloten om onderverhuur van sportterreinen al leen dan toe te staan (na aanvraag bij het Bureau Sportzaken! indien de verenigingen die willen huren, zijn aangesloten bij een van de erkende bonden. Verhuur en onderverhuur aan niet- Sehiedamse verenigingen wordt niet toegestaan. Verhuur aan verenigingen of clubjes wordt alleen toegestaan op de velden aan de Schierbaanstraat. ,Van dit besluit is mededeling gedaan aan de besturen van de Sc'niedamse veldsportverenigingen. GOEDEREEDE Dat het stadje Goedereede een verdub beling zal ondergaan van het aantal inwoners is bekend, maar in feite gelooft men er nog niet in. Men moet het eerst zien ge beuren. Jarenlang is het een le vensgroot probleem geweest om I bij een 650-jarig stadje een pas send uitbreidingsplan te vinden, dat dan ook nog moet voldoen aan de eisen, die gesteld worden door het ministerie van Volks huisvesting en dat van financiën. De IBB-Kondorgroep in Leiden heeft een plan ontwikkeld, dat de goedkeuring van de ministeries en van de gemeenteraad van Goedereede kan wegdragen en men besloot zelfs om alle medewerking te verlenen om in het gebied, dat grenst aan het stadje, de Nieuwe Oostdijk, 340 woningen te gaan bouwen. Ze worden gebouwd in opdracht van de IBB-Kondorgroep. De raad besloot de grond, die al bouwrijp gemaakt was,- aan deze instelling te verkopen en men gaf goedkeuring ■tot afbraak van de 11 woningen die in het bouwplan staan en in de dertiger jaren werden gebouwd. De bevolking van Goedereede zal er nu toch echt in moeten gaan ge loven, want de zekerheid is c-r nu, dat de woningen werkelijk verlaten moeten worden en dat binnen niet al te lange tijd de spade in de grond gestoken wordt. Het plan wordt in drie fasen uit gevoerd en men verwacht dat het gehele plan in 1974 gereed zal zijn. De woningen zullen te koop zijn. De prijs zal ongeveer rond de 150.000,- per woning liggen. Een onderzoek naar de animo voor de woningen heeft uitgewezen, dat de industrie de meeste belangstelling heeft, zodat te verwachten is,dat de woningen voor een groot deel in bezit zullen komen van mensen uit de Randstad Holland. Dat is ook wel te begrijpen, want De Nieuwe Oostdijk ligt dicht bij de toegangsweg naar de Haiingvliet- dam, zodat de reisduur naar Rotter dam tot ongeveer een kwartier be kort zal zijn. Industrie is in of rond het stadje niet te verwachten, zodat de toekomstige bewoners van het nieuwe dorp zeker zulen zijn van de zo zeer verlangde rust en frisse lucht. Vooruitlopend op het plan besloot de gemeenteraad de nieuwe kleuter school voor Goedereede, die slechts een luttel aantal kinderen van Goe dereede behoeft te herbergen, te bou wen op de grens tussen het stadje en het nieuwe plan. Er is grond vol doende om de school te doen uitbrei den, want aan twee lokalen heeft men thans voldoende. Er zullen, zo dra het plan gerealiseerd zal zijn, nog twee lokalen bij komen. Bij het ontwerpen van het plan door architectenbureau T. Bier in Boskoop is rekening gehouden met de bouwplannen van IBB-Kondor, zodat een en ander op elkander is afge stemd, zonder afbreuk te doen aan de sfeer van het oude stadje. Verwacht kan worden, dat over een goed jaar de woningen worden afgebroken ten gerieve van het nieuwe plan. SCHIEDAM Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland hebben het krediet goedgekeurd van 350.000 waardoor het mogelijk is dat de ge meente Schiedam eigenaar wordt van het Passage Theater. Dit Passage Theater wordt nu herbouwd tot een cultureel centrum. Het ligt in de be doeling het balcon helemaal weg te halen en alleen de zaal compleet te verbouwen. Hiermede zal ook nog wel enige tijd gemoeid zijn, aangezien het Pas sage Theater al van voor de tweede wereldoorlog dateert en daarom be paald bouwvallig kan worden ge noemd. Naar verluidt zal er met deze her bouw ook een groot bedrag zijn ge moeid. Hoe de volgende procedure is, is nog niet 'bekend, ook niet wanneer de herbouw begint. ROTTERDAM De gemeenteraad zal de herziening van de grens tussen Rotterdam, Capelle aan den IJssel en Zevenhuizen het al dan niet stich ten van een gemeente Alexanderstad in behandeling nemen op donder dagavond 15 april om acht uur. Aan de orde is het preadvies over deze aangelegenheid. De interpeLlatic-Lems over de ves tiging van een hoogovenbedrjjf op de Maasvlakte komt vrijdagavond 16 april om acht uur in dc gemeente raad aan de orde. VOOR MENSEN MET SMAAK - KEUZE UIT VELE STIJLEN BIJ Van een verslaggever RIJSSEN Bij de juteverwer- kingsindustrie NV Ter Horst en Co in Rijssen zijn 21 Turkse werknemers op staande voet ontslagen. De Turken beweren dat een bedrag van 30 gul den per week dat op hun loon wordt ingehouden, niet zoals contractueel was vastgesteld, aan hun familie in Turkije zou worden overgemaakt. Hierdoor ontstond een conflict, waar na de Turken het werk staakten. De directie van bet bedrijf ver klaarde aan de hand van stortingsbe wijzen te kunnen aantonen dat het geld wel regelmatig wordt overge maakt. Toen alle pogingen tot bemid deling faalden, heeft de directie de Turken ontslag aangezegd. De ontslagen arbeiders zullen zeer binnenkort hun pension moeten ver laten. Het gewestelijk arbeidsbureau zal niet bemiddelen bij het zoeken van ander werk voor de ontslagen Turkse arbeiders. ROTTERDAM Bij de Centrale meld- en regelkamer van Rijnmond zijn in de tweede helft van februari 576 klachten binnengekomen en in de eerste helft van maart 573. Dat is nagenoeg twee maal zoveel als in de overeenkomstige periode verleden jaar. Het kiachtenbeeld vertoonde over het gehele gebied een gelijkmatige spreiding van vele kleine gebeurte nissen. ROTTERDAM Maandag is tij dens de periodieke bespreking tussen B. en VI.' van Rotterdam en voorzitter en gecommitteerden van Rijnmond nogmaals nadrukkelijk het standpunt van Rijnmond betreffende de plannen omtrent stichting van een nieuwe ge meente Alexanderstad en de grens wijziging tussen Rotterdam en Poor- tugaal naar voren gebracht. Dat standpunt is, dat in het Rijn- mongebied geen beslissingen behoren te worden genomen over gebiedsont- trekking aan de centrumgemeente Rotterdam en het stichten van een nieuwe randgemeente zolang er nog geen beslissing is over de juridische structuur van het gewest Rijnmond en over de toewijzing van taken en bevoegdheden aan dat gewest. SPIJKENISSE Van 19 maart tot en met 1 april organiseert de volksu niversiteit De Kring in samenwerking met de sociëteit Padmos en onder auspiciën van de Stichting Gemeen schap Spijkenisse een tentoonstelling van het werk van Pieter Breughel de Oude in de Michaëlkerk. "Wethouder H. M. Commissaris zal vrijdagavond om acht uur de expositie openen. Zaterdag 20 maart komt Opera Pic- cola Amsterdam naar De Kern te genover het winkelcentrum Gouden regenplein met een Weense avond, die om kwart over acht begint. Optredenden: Nelly Schulze, Willy van Dijk, Els van Driessel, sopranen, Alice Danz, mezzo-sopraan, Trudie de Brie. alt-mezzo, Dick Laan, tenor. Ni co Vloofhuis, bas, Anny van. Lubeck aar. de piano. Drs. J. H. de Liefde treedt op als gastheer. Het programma vermeldt bekende melodieën uit de operettes Der Zigeu- r.erbaron, Die Lustige Witwe, Die Fledermaus, Die Czardasfürstin. Der Bettelstudent en Die Blume von Ha waii. Verder aria's uit de opera's Rigolet- to, II Trovatore, Tosca. La Bohème, Madame Butterfly, Le Nozza di Figa ro, Don Giovanni. La Traviaia. Ca- valleria Rusticana en De Parelvissers-. ook massief etken Mxr*eezferJytE me/fcbt STRAATWEG 45^47 ROTTeRQAM XEL.:01o>ai3<>5o HOOGVLIET „Als je do politiek ongeloofwaardig wilt maken, dan moet je met zes partijen in één kabi net gaan zitten,'', riep Tweede-Ka merlid. M. W. Schakel gisteravond emotioneel uit tijdens een verkie zingsbijeenkomst van de AR-Kiesver- eniging Nederland en Oranje in Hoogvliet, die gehouden werd in de Vaste Burchtkerk. „Wat blijft er dan nog op over?", zo vroeg spreker zich af. „De oppositie is toch een gezonde zaak in de poli tieke democratie." Over het kiezen van een formateur zei de heer Schakel, dat een gekozen formateur een doodsteek voor de par lementaire democratie betekent. Hij zag daarin het introduceren van, een figuur als De Gaulie. Over een verkiezingsgenootschap met de PvdA zei spreker daaraan geen behoefte te hebben, temeer daar deze partij onlangs de confessionele par tijen nog kenmerkte als onzuivere elementen in politieke verhoudingen. Dat een dergelijk genootschap zelf moord betekent, behoefde voor spre ker geen betoog. In dit verband memoreerde de heer Schakel ook de verhouding met de P.v.d.A., die nu samenwerking ver langt. maar onlangs nog stelde, dat met de KVP onder geen- enkel beding valt te regeren. En in volle- bewust zijn sprak men zeifs in december nog een soort banvloek over de partij uit. De heer Schakel zei met vertrou wen de verkiezingscampagne in te gaan vooral na de uitslagen van de laatste verkiezingen. De uitslag van de verkiezingen voor Provinciale Sta ten ligt duidelijk in de landelijke lijn. Daarbij is gebleken, dat het pacifisme het in ons land niet doet, ondanks de ROTTERDAM Bij de politie in Schiedam heeft zich maandag de vloerenlegger M. B. uit Schiedam, 20 jaar, gemeld. Hij bekende te hebben ingebroken bij de kunststoffenhandel European Chemical Comp. aan de - Galateastraat. Uit de directeurskamer had hij pakjes sigaretten weggeno men, uit het magazijn haalde hij een VW-busje weg, dat later beschadigd was teruggevonden. - Verder had hij ingebroken bij de koffiebranderij Mannes, waar hij twee flessen cognac had meegenomen. B In verband met een inbraak bij de hérenmodezaak Adam aan de Kei- zerswaard in IJsselmonde, waarbij zijn collega-inbreker vlak voor de voeten van de politie door het pla fond was getuimeld, is aangehouden de tentenmaker H. T. uit Delft, 20 jaar. De door het plafond gezakte inbre ker-heeft van zijn avontuur een geb roken arm en een hersenschudding overgehouden. i Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Met het om- vertrekken van een (kartonnen) tariefmuur, waarmee de toe gang vrij kwam, heeft dinsdag middag prof. dr. J. Tinbergen de zestigste wereldwinkel in Ne derland geopend. De winkel is een defenitieve vestiging die tij dens Communicatie 70 in het Bouwcentrum een onderdak had gevonden. Het slopen- van de echte tariefmuur tussen de rijke landen en ontwikke lingslanden gaat aanzienlijk moeilij ker, zo zei prof. Tinbergen. Daarom zijn acties als deze noodzakelijk om haast achter de plannen te zetten om een rechtvaardiger handel tussen lan den van de derde wereld en ontwik kelde landen te bewerkstelligen. Alleen door voortdurende inspan ning en het uitoefenen van druk zal dit doel gehaald kunnen worden al zal de weg erheen zeer moeilijk zijn. Professor Tinbergen wees de talrijke aanwezigen op het grotere doel dat achter de symbolis-che verkoop van produkten uit ontwikkelingslanden schuil 'gaat. Door middel van publika- ties, acties en directe verkoop worden de onrechtvaardige handelspraktij ken, die tot uiting komen in hoge in voerrechten en beperkte invoer van produkten uit ontwikkelingslanden in de wereldwinkel aan de kaak gesteld. Daartoe is de winkel, die geves tigd is in het AMVJ-gebouw aan de Mauritsweg rijkelijk uitgerust met folders, affiches en boeken. Naast de al bekende artikelen zoals rietsuiker en Ceylon-thee zijn ook kunstnijver- heidsprodukten in de wereldwinkel te koop. Prof. Tinbergen doorbreekt een symbolische tariefmuur. ROTTERDAM In De Doelen houdt de Stichting Goed Handwerk van 23 tot en met 25 maart een expo sitie. van naald- en weefkunst, onder anderen van Josje Smit, Hanne Meijer-de Heer, Bodii Blokker-Veg- gerby, Paula Dietz en Rudolf Ebeling. De expositie is dinsdag open van elf uur 's morgens tot vijf uur 's mid dags en 's avonds van zeven tot ne gen uur, woensdag van tien uur 's morgens tot vijf uur 's middags en s' avonds van zeven tot negen en don derdag van tien uur 's morgens tot vier uur 's middags. golf aan publiciteit via de communi catiemedia. „Dit mag bijna een won der heten, gezien wat er allemaal aan anti-amerikanisme in ons land rond waart". Ook het radicalisme in ons land heeft het af laten weten. De heer Schakel drong er bij de aanwezigen op aan om hun bekenden aan te sporen toch naar de stembus te gaan, zodat -het aantal niet-stem- mers lager zal liggen dan bij de ver kiezingen voor Provinciale Staten. Na de pauze werd deze goed ge slaagde bijeenkomst met een dis cussie afgesloten. AMSTERDAM De kunstraad vindt het onverantwoord kunstenaars bloot te stellen aan een veto zoals het Amsterdamse college van B. en W uitsprak over de toekenning van een prijs aan de omstreden prozaïst Friedrich Weinreb. Omdat het ge meentebestuur naar de mening van de kunstraad een jury-advies niet voldoende gemotiveerd naast zich neer heeft gelegd besloot de raad der gelijke commissies voorlopig te schor sen. Men was het oneens over het feit in hoeverre iemands gedrag mag spe len bij een eventuele bekroning. Volgens drs. Rein Bloem, één van de juryleden die de prozaprijs van de gemeente Amsterdam aan Weinreb wilde toekennen voor zijn boek „Het land der blinden", wilde wethouder Lammers de prijs wel aan Weinreb toekennen. Hij zou later aan een lid van de kunstraad hebben verteld dat hij zich bij de meerderheid van het college van B cn W heeft neergelegd omdat er geen unanimiteit in het college was te bereiken. ROTTERDAM De leerling-mon teur Bas Kuypers (17 jaar) uit de Westerbeekstraat is maandag op' de kruising Waalhaven-Van Pottum- straat met zijn bromfiets oven-éden door "de achterwielen van een rechts- afslaande vrachtwagencombinatie. Met zwaar inwendig letsel is de jongen ki zorgwekkende toestand naar het Zuiderziekenhuis gebracht. Mejuffrouw M. Mudde, kantoor bediende, 20 jaar, is maandag met haar bromfiets op de Veerhaven ge slipt. Met ernstig hoofdletsel is zij naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. BOSKOOP De Zuidhollandse Schaatsbond heeft burgemeester G.VV. baron van Dedem van Boskoojp ter gelegenheid van het hem bjj zijn af scheid in november twee jaar geleden verleende ^erelidmaatschap thans een beeld „schs^f.senrijder in actie" aan geboden. Het is vervaardigd door de Rotterdamse beeldhouwer A. van Muiden. Zoals bekend is burgemeester Van Dedem tien jaar voorzitter geweest van de Zuidhollandse Schaatsbond. HARD INX VELD- GIESSEND AM Met instemming van de algemene le denvergadering -besloot de iCoöp Land bouwvereniging -Samenco te Giessenburg - tot fusie -met de coöperatie Cabro te Werkendam. De uit deze -combinatie -ontstane vereniging zal de naam Cabro voeren. De vakbonden zijn van de fusie in kennis gesteld en zij zullen volledig in het overleg rond de reorganisatie plannen worden betrokken voor zover dir de personeelsaangelegenheden be treft. Uit deze fusie ontstaat een bedrijf met ongeveer twintig miljoen omzet, voornamelijk veevoeders, i kunstmest en granen. Daarnaast zijn er handels activiteiten in aardolieprodukten, huisbrandkolen, zaaigranen, pootaard- appelen en gereedschappen. Samenco hehcert eveneens een me- chanisatie-afdeling, - die -landbouw werktuigen en auto's verkoopt en re pareert. -Deze technische afdelingen worden overgedaan aan de landelijke organisatie Cebeco. De nieuwe vereniging Cabro krijgt een - ruime -armslag, haar gebied wordt de Alblasserwaard, een gedeel te van de Tielerwaard, de Vijfheren- landen, de Brabantse Biesbosch, het Land van Heusden en Altena en de Langstraat. Bij de administratie van DAGBLAD „DE ROTTERDAMMER" kan geplaatst worden Leeftijd ongeveer 19 Jaar. Enkele Jaren voortgezet onderwijs en enige kantoor ervaring gewenst. Onze voorkeur gaat uit naar een meisje dat zeer accuraat werkt. Geboden wordt een prettige werkkring met goed salaris en verdere voorwaarden. Ook dit jaar voiledlge vakantie: eventuele reiskosten worden vergoed. Sollicitaties na telefonische afspraak tot 17 uur onder nummer 1155 88, toestel 60; na 18 uur onder nummer 19 23 25.

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 1