m s§ Paasmeubei expositie GS: Hoogvliet en Poortugaal samen een Eerste studierapporten Zuidwest-Nederland KOLBERTS Huisman FOKKELMAN C. J. Dekker nam van 100; iffi- I®|plï ?mwm wachten tot wijk afgebouwd orm owtewb 120 Moerdijk voor kleine industrie Moderne meubelen: Nieuwe Binnenweg 288-294 Klassieke meubelen: Nieuwe Binnenweg 36 Vijftien jaar geneesheer-directeur witgouden. verlovingsringen vanaf 32,50 Luchthavenbelastintf gaat omhoog Voordrachten op Koffieconcert de tekenaar en kunstschilder feerés&Porpsgfa 1f4 teeyerIat<icl$eJGtart 15ÏÏ ox'OA JKENlSSh 1 .-V/> Het is bij Fokkelman gebruikelijk, dat tijdens de jaarlijkse Paasexpositie de nieuwe kollektie kompleet en in optima-forma wordt gepresenteerd. Fokkelman geeft U tijdens de Paasexpositie graag 'de ruimte' om alles in u op te nemen. Vanzelfsprekend is ook de topform kollektie present U bent zowel op vrijdag ais op zaterdag a.s. alsook 2e Paasdag van 11,00 tot 17.00 uur van harte welkom. ,Liiti iMü. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Hangende liet verzoek van de gemeente Rot terdam aan dc kroon om het op Poortugaals grondgebied gelegen deel van de stadswijk Hoogvliet bij Rotterdam te voegen hebben gedepu teerde staten van Zuid-Holland een voorstel gelanceerd om Hoog vliet van Rotterdam los te koppelen én samen met de gemeente Poortugaal tot een zelfstandige gemeente te maken. Volgens het provinciebestuur acht minister Becrnink (binnenlandse zaken) een toevoeging van het Poortugaalse deel van Hoogvliet aan Rotterdam niet de aangewezen oplossing. Het 'totstandkomen van een nieuwe gemeente Hoogvliet stelt het provinciebestuur afhan kelijk van drie voorwaarden: de nieuwe gemeente moet finan cieel zelfstandig kunnen zijn, Roterdam mag er financieel niet op achteruitgaan en Rijnmond moet hervormd worden tot een sterk gewest met belangrijke be voegdheden. Niet uitstellen Citroën geeft U 'de ruimte' Verkiezingsacties Berkel-Rodeur ij s Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM U heeft vijf tien jaar op de meest voorbeel dige manier uw taak als genees heer-directeur van het Eudokia- ziekenhuis uitgevoerd. Daarom kunnen we nu met een blij maar eigenlijk ook met een bedroefd hart afscheid van u nemen. Dit zei woensdagmiddag de heer A. P. van der Meer, voorzitter van de stichting.Eudokia tot de scheidende geneesheer-directeur, de heer C. J. Dekker. O INRUIL PREMIE ■voor ieder oud inlichtingen: TeI. C10-124350 Laurenspemiiug voor Mr. W. F. Lichtenaner alles VOOf DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 1 DONDERDAG 8 APRIL 1971 »y i' De nieuwe gemeente, die op het ogenblik reeds ruim 42.000 inwoners zou hebben en in 1980 ongeveer 50.000, zal als een samenhangend en zelfstandig onderdeel van de Rotter damse agglomeratie een krachtige randgemeente met een eigen functie kunnen worden. Op zich zelf zou het wenselijk kun nen zijn niet tot deze de-annexatie vari Hoogvliet over te gaan voordat de gehele wijk zal zijn voltooid, maar de ligging van Hoogvliet in twee ge meenten geeft aanleiding tot zóveel bezwaren, dat gedeputeerde staten het ongewenst vinden de beslissing daarover uit te stellen. Dit kiemt te meer omdat de grenswijzigingsproce dure ten minste nog twee jaar in be slag zal nemen. De voorwaarde dat de nieuw te vormen gemeente financieel zelfstan dig zal moeten zijn acht het provincie bestuur realiseerbaar als er een finan ciële regeling wordt getroffen waar bij Hoogvliet verschoond blijft van zware lasten als aandeel in de kosten van het doortrekken van de métro. De inkomsten die Rotterdam door het afstoten van Hoogvliet gaat der ven worden op dertien miljoen gulden geraamd. Hier staat echter een be drag van 8,4 miljoen gulden aan be sparingen tegenover. Een verfijningsuitkering voor on gewoon bevulkingsverloop met een looptijd van vijf jaar zal aanvankelijk ongeveer 7,5 miljoen gulden bedragen. Nadat deze is uitgewerkt zal voor Rot- terdam een jaarlijks nadeel van onge veer 4.G miljoen gulden resulteren. Doordat voor ongeveer 28.000 voor malige Rotterdammers voortaan met een lager schaalbedrag zal kunnen worden volstaan wordt het gemeente fonds met een voordeel van ongeveer 3.5 miljoen gulden per jaar verrast. In de grénswijzigingswet zal dus een voorziening moeten worden op genomen die Rotterdam, aansluitend op de verfüningsregeling voor onge woon bevolkingsverloop, een genoeg zame schadeloosstelling ten koste van het gemeentefonds verzekert. ROTTERDAM Het algemeen be stuur van het Overlegorgaan Zceha- venontwikkcling Zuidwest-Nederland heeft dc interimrapporten in open bare behandeling genomen. Het te kent daarbij aan dat deze behande ling dient te worden gezien als een eerste globale rapportage van een nog lópend onderzoek. De discussies die deze rapporten uitlokken in het ovcr- legorgac.n en in de interdepartemen tale werkcommissie Deltagebied van de rijksplanologische commissie kun nen daarbij aanwijzingen inhouden ten aanzien van de voortzetting van bet onderzoek. In het interimrapport Havengebie den Zuid-Holland worden een aantal waterstaatkundige, mogelijkheden be handeld voor een uitbreiding van de Maasvlakte in zuidwestelijke rich ting. Het eerste interimrapport van de Klachten stadsbezorging: moond. t/m vrijd. 18.30-19.30, zoterd. 17-18, tel. 115588, Schiedam: Joh. Grönefeld, Sin gel 93, tei. 263538, Vlaardingen: H. Verheij, Diepenbrockstr. 41, tel. 343345. Woord voor de dag: Bijbellezing en over denking tel. 141000. Klachten en geluids hinder en luchtvervuiling: Centrale Meld en Regeikamer Rijnmond, tel. 010 - 150000. Spreekuren sociale raadslieden: ma, di, vr: Coornhertstr. 19, 9-11; Jen- siusstr. 37, 14-16; Provenierssingel 57, '-11; Klaverstr. 52, 9-11; Ruigewaardstr. 34, 14-16; Blczoenstr. 11, 14-16; dl, w®, do: Korte! Lijnbaan SC, 12-14, vr: 12-14, 19-21. Klachten omtrent' de bezorging kunnen op Goede Vrijdag in de volgende plaatsen uitsluitend tele fonisch worden gemeld tussen 17 en 18 uur: Rotterdam Schiedam Vlaardingen telefoon 115588 telefoon 263538 telefoon 343345 Koiberts met 'n grote K. In n keur van kleuren en dessins. Ook voor de jeugd. De goeie oude ruiten en het gezellige jacquard motief. Van modieus corduroi tót da klassieke blazer. Met verbijsterend mooi bijpassende broeken. Bij Huisman. Mode die z'n mannetje staat. weldegelijk modieus. KORTE HOOGSTRAAT 15 te MIDDEUANDSTRAAT 38-100 VVOIPHAERTSBOCHT 218-72- Die lijn die op deze kaart het u-oord Hoogvliet" snijdt is dc huidige grens tussen Rotter dam en Poortugaal. Links onder is duidelijk te zien dat deze lijn dwars door een lunonutijk (de Meeuwen-plaat) loopt. De lijn met. de balletjes is de begren zing die gedeputeerde staten van Znid-Holland aan de nieuw te vormen gemeente toedenken. Als dat doorgaat wordt de hui dige grens tussen Poortugaal en fthoan de oostelijke begrenzing. In het noorden zou de Zuidelijke Randweg dc grens van de nieuwe gemeente met Rotterdam moe ten worden. In het u-estcn en zuiden wordt dc gemeente Hoog vliet begrensd door de Oude Maas. Het dorp van da on te heffen gemeente Poortugaal zal met zijn vierduizend inwoners, zo schrijft het provinciebestuur, tegen de stedelijke bebouwing van Hoogvliet aanleunen en daarop georiënteerd zijn.zodat handhaving daarvan als zelf standige gemeente wéinig zinvol zou zijn. verrassend mooi edelsticnkundigt i.g.t. ditmantexpert gjj Jijnbtin 52 tel. 116670 ocstzeedijk 1SS maardtm werkgroep Havengebieden Zeeland geeft een algemeen overzicht van de ontwikkelingsmogelijkheden langs de "Westerscheldc en een beschouwing en uitwerking van de mogelijkheden bij het Sloe en het kanaal Temeuzen- Gent. Bij het Sloe wordt gepleit voor ha venuitbreiding aan open water, dus niet achter sluizen. Het grote getij- verschil beperkt echter de oppervlak te van de open havenbekkens en van. het haventerrein om te sterke getij stromen door'de havenmond te ver mijden. Voorlopig raamt men dat ongeveer zevenhonderd hectare uitbreidings mogelijkheid is. Langs, het kanaal Temeuzen-Gent wordt een mogelijkheid ten noorden van de Zevenaar'naven en ten zuiden van het zijkanaal naar Axelse Sas- .sing tot ongeveer vierhonderd hectare nader gespecificeerd en begroot. Ten westen van Teraeuzen kan een gebied van 220 hectare worden be stemd voor, uitbreiding van Dow Che mical. De werkgroep zal in een tweede rapport ingaan op verdere mogelijk heden voor het zeehavenareaal in het Westerscheldebekken: een gel/ecl bij Borssele in de Zak van Zuid-Beve land en een gebied ten oosten van Terneuzen aan het gat van Ossenisse. Het interimrapporl Havengebieden Noord-Brabant bepaait zich tot de studie van de inrichting van een ha ven- en industriegebied bij Moerdijk. Door «ie vestiging van een grete ba sisindustrie van Shell-Chemie in dit gebied zijn zowel bestemming als om vang van dit projekt gewijzigd. Het gebied dient thans zoveel mogelijk te worden gereserveerd voor kleine industrieën, die kunnen volstaan met toegankelijkheid voor kleine zeesche pen. Het oppervlak is ruim 2000 hectare bruto, of 1300 hectare netto. Een verbreding, rechttrekking en verdieping van de Dordtse Kil ligt in het voornemen, waardoor dit gebied toegankelijk wordt voor schepen van 20.000 ton dvvt. Over het Reimerswaalprojekt is een eerste rapportering nog niet beschik- l'iar. BERKEL EN RODENRIJS Mi nister ir. W. F. Schut spreekt donder dagavond 15 april om acht uur in „De Ark" voor de AR-kiesvereniging over hoogtepunten uit het verkiezingspro gramma, waaronder natuurlijk ook de woningbouw. Deze vergadering heeft een regionaal karakter. Diezelfde avond spreekt het AR- Kamerlid prof. dr. I. A. Diepenhorst in het gebouw Sjaloom te Bleiswijk. Vrijdagavond 16 april spreekt de heer Dick van Vliet uit Zoefernieer, die via de Kamercentrale Leiden op de AR-kandidatenlijst is geplaatst, in gebouw Rehoboth voor de gemengde soos Berkei. Ook van c'n-zijde zal een spreker komen. De heer Dekker heeft ontslag geno- rr.'en in verband met de aanvaarding van een functie bij het Andreas-zie- kenhuis in Amsterdam. De heer Van der Meer memoreerde er.kele belangrijke 'zaken waaraan de heer Dekker, ai zijn krachten gegeven heeft. Onder zijn leiding kwam o.a. de medische registratie van het zie kenhuis tot.stand terwijl ook de nieu- De heer C. J. Dekker krijgt van directrice mej. G. C. Passchier en administratrice mej. P. van Leeuwen (rechts) een cadeau aangeboden. we hari-eenheid heeft. zijn grote steun ROTTERDAM Burgemeester en, wethouders van Rotterdam stellen de gemeenteraad voor de luchthaven belasting, op Zéstienhoven met vijftig cent te verhogen tot 5,50. Tn een toelichting schrijven b en w dat Zes tienhoven zich evenals Schiphol ge noodzaakt ziet de kosten van de transportbanden en de omroepinstal laties door te berekenen. De lucht havenvergoeding op Schiphol zal, zo schrijft het college van 6,25 stij gen tot ƒ7,75 per uitgaande passagier. Er bestaan verder plannen om deze belasting automatisch te innen via de tickets. Belangrijk is echter ook, zo zei de •heer Van der Meer, dat u steeds voor ogen gehouden heeft, dat 'de ver- tvoif.vde Eudokia-sfeer gehandhaafd moest worden. Namens de stichting bood de heer Van der Meer de heer Dekker een complete wand voor het nieuwe :huis in Badhoevedorp aan. "Wij hopen van harte dat het geen klaagmuur wordt, zo zei hij. Dok dominee J. C, Hagen zwaaide de geneesheer-directeur lof toe. Wij hebben het wel eens moeilijk gehad, aldus de heer Hagen, maar toch kon den we steeds een oplossing vinden. Woorden, van waardering sprak éven eens de heer G. v.d. Waa namens de Medische Staf. Hij stelde dat de heer Dekker een schaap met vijf poten is geweest voor Eudokia. U was niet. al leen bouwdirecteur maar tevens had het .personeelsbeleid, het manage ment, de verpleegkundige sector en de- verhouding met de medische staf uw intense belangstelling. Namens het personeel bood de heer P. .Vaartjes de heer Dekker een open haard-set aan. De heer Dekker re tourneerde alle waarderende woorden door te stellendat hij er bijzonder trots op is te kunnen zeggen dat de staf voldoet aan het beeld dat men in ■den lande heeft van een ziekenhuis staf. Mijn Eudokia-tijd is een periode geweest van verjongen en vernieu wen, aldus de heer Dekker. Daarbij hebben wij steeds geprobeerd een grote mate van trouw te betuigen van het ideale beeld van een christelijk ziekenhuis dat in deze tijd een geheel eigen roeping heeft. Dat de vernieu wingen nog niet allemaal zijn doorge voerd bewees de heer Dekker door directrice mej. F. C. Passchier mee te delen dat de beddencentrale neg ge reed za! moeten komen. Na zijn toespraak wensten velen de scheidende geneesheer-directeur suc ces ir. zijn nieuwe loopbaan. ROTTERDAM In verband met dc boekenweek had men tijdens het druk bezochte Koffieconcert in: de hal van De Doelen plaats gemaakt voor litteratoren, die kwamen voordragen uit eigen werk. Het trio Hans Dulfer, gevormd door Hans Dulfer. sax, Arjen. Gorter, bas en Rinus Smit, slagwerk, zorgde door een vaak virtuoos en soms wat volu mineus muzikaal gedeelte. Jules Decider, bekend geworden door de bundels „Gloria Satoria" en „Dag en nacht geopend", opende de rij van drie met zijn wat eigenzinni ge, maar door de persoonlijkheid toch boeiende gedichten. Vervolgens droeg Comelis Bastiaan Vaandrager („weer terug in Rotterdam") enkele frag menten uit liet vervolg op „De Reus van Rotterdam" voor, die werden ge kenmerkt door dc reportage-achtige stijl van deze schrijver. Ricn Vroegindeweij, die tot op he den nog niet publiceerde in boekvorm besloot de reeks en hij maakte met zijn treffende er, vaal: humoristische gedichten de sterkste indruk. .Zijn voordracht was ook het meest geëngageerd van de drie. Het eerstvolgende Koffieconcert, woensdag 14 april a.s.. zal worden verzorgd door het viool-piano-duo Andrew en Mary Zaplatynsky. ROTTERDAM In een vergare- ring van Roterodamum werd de Lau- renspenning uitgereikt aan Mr. W. F. Lichtenauer. De penning, waarvoor in aanmerking komen, zij die zich heb ben verdienstelijk gemaakt, door een artistieke prestatie, welke vorm geelt aan wat de geestelijke waarde van onze samenleving is, werd het gege ven voor zijn initiatieven, zoals het oprichten van Roterodamum waarvan hij voorzitter is en in het bijzonder voor de stoot die hij gaf reeds in 1961, voor het heruitgeven van de werken van Desiderius Erasmus en de daarmede verband houdende her denking in 1969. mr&er

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 1