Grote opkomst iassen 19 Zwembad Dol-fijn officieel geopend EO" houdt pro 98 Leerlingen Schieclamsë scholen houden een Y ietnam-in ani f estatie Drie dagen voorlichting over beroepen '71 OUDE SCHOONHEID IN BREDA'S Echt antiek is TURFSCHIP steeds nog geen supermarkt-artikel 98 Trimactie rond Oude Haven groot succes Cok Smit in Den Br iel gehuldigd Ds. Noltes nam afscheid in Slikkerveer A. Koov winnaar wisselbeker tafeltennis Vragen medische urgentie- verklaring Subsidie voor maatschappelijke dienstverlening Dodenherdenking in Barendreclit Herdenking aan Kasteelweg Nieuwe sportzaak Arie Don geopend Bevrijdingsuur in Laurenskerk Ds. Huizing deed intrede in Spijkenisse ITO 44^ I^ï ter hneulén Het winkelen weiarcl deurfineerplaten ong.100x230cm schöénënmarkt entresol 95 Vragen over fluoridering drinkwater Natuurlijk PLATENB0NNEN halen bij G. P. VAN DAALEN Jr. ter mèulen het winkelen waard met zoom en hoofdje 50 cm hoog 4^ iïM DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 MAANDAG 3 MEI |l97i VLAARDINGEN De traditionele havenloop rond dc Oude Haven is op nieuw een succes geworden. Velen namen met enthousiasme dec-1 aan deze trimactie in 'het hartje van de stad. Ongeveer 150 lopers hebben zonder meer hun beste beentjes voor gezet. De loop voor KNAU-kden werd gewonnen door Johan Kijr.e van Shelv. Winnaar van de niet-KNAU- leden werd de heer B. Boddc uit Delf: De prestatieloop gold niet als wed strijd; de tijden weiden echter wc: opgenomen. Als eerste arriveerde de heer Sandemger, die 17.05 voor zich liet afdrukken. Tweede werd- P. Toen uit Naaldwijk en derde J. PrGesse. Dc schaatsenrijder Fred Anton Maicr legde de vijf kilometer a( in 17.52. DEN BRiel De organisator en promotor van het 1-aprilfeest in Den Briel Cok Smit is door een aantal deelnemers van dit feest gehuldigd Deelnemers ..van het eerste uur" van het traditionele Geuzcnfecst kwamen in zaal „Dedert" bijeen on der leiding vtn de initiatiefnemers de heren K. v.d. Steen. Jan Monkiel en Mevr, B. Heriaar. Van vele genodigden kreeg Cok .Smit een persoonlijk aandenken en mevrouw Smit de Zilveren Geuzen penning vergezeld van bloemen. Do huldiging groeide uil tot een feestavond. SLIKKERVEER - In de overvolle Wilhelmihakerfc in Slikkerveer heeft ds. J- Noltes'(43) gisteren afscheid ge nomen van dc hervormde gemeente Ridderkerk, die hij dertien jaar heeft gediend. Hij heeft een beroep aange nomen naar Oldenbrock (Geld.) Als tekst voor de afscheidspreek koos ds. Noltes 2 Timotheus 2:8a: ,,Houd in gedachtenis Jezus Christus uit de doden is opgewekt". Na de preek sprak ds. H. Koudslaal ds. en mevrouw Noltes toe namens de centrale kerkeraad, de ring Ridder kerk en de plaatselijke collegae. De heer A. Gorseman, scriba van "vvijk- kerkeraad 3 sprak namens de wljkge- meente cn de classis Dordrecht. Reeds vorige week nam de wijk ge meente op minder officiële wijze afscheid van het predikantengezin, waarbij veel cadeaus werden aange boden. i '-n q. vrouw Xcime i-- ri- daag naar hun nieuwe gemeente ver huisd. Een verveloze deur is beslist geen onoverkomelijk probleem beplak 'm met deze P.V.C. deurfineerplaten en hij is weer zo goed als nieuw. P.V.C. deurfineerplaten in de maat van ong. 100 x 230 cm, U kunt kiezen uit vele fraaie houtdessins w.o. palissander en vele unikleurennu voor nog géén drie gulden twintig. Morgenvroeg om 9 uur begint op de ie etage de verkoop van deze P.V.C. deurfineerplaten in vele houtdessins en unikleuren, de maat 100 x 230 cm, nu voor 3 Ook maandagmorgen optn Géért te!, of schrift, best. Voor op de camping zijn deze sportieve damesschoenen van leuk gekleurd linnen onmisbaan Het model heeft een gemakke lijke pasvorm, rubberzoo!, anti slip hiel en is afgewerkt met een' kontrast rand. Wij verkopen deze linnen da messchoenen per paar, in di verse kleuren, voor nog géén twee rijksdaalders. MAASSLUIS Zaterdag werd de tweede ronde gespeeld van het voor- 'jaars-klaverjastoernooi, dat onder .auspiciën van de Stichting 'Eigen Ge bouw in Nv~V-gebouw De Kern wordt georganiseerd. Voor deze tweede, ron de bestond uitzonderlijk grote be langstelling. In een sportieve sfeer werd hard om de punten gestreden. Voor de fi nale Plaatsten zich de volgende deel nemers: de heer H. de Groot met 5883 punten, de bec-r K. de Man, 5478 pun ten, de heer T. Bijsterveld, 5391 pun ten cn mevrouw Smit met 5092 pun ten. De Volgende ronde wordt ge speeld op 15 mei, 15 uur in gebouw lie Kern. MAASSLUIS Het nieuwe zwennseizoen begon zaterdag in Maassluis met de officiële ope ning van het zwembad „Dol fijn". Vori g.jaar namen zeker al 200.000 mensen een verfrissende duik in dit zwembad. De officiële opening werd echter tot het nieuwe seizoen uitgesteld. Tijdens een korte bijeenkomst in boerderij-restaurant De Ridderhof sprak wethouder J. Smit de verwach ting uit dat de belangstelling voor de „Dol-fijn" dit jaar aanzienlijk gro ter zal zijn. Leerlingen van de vijfde klas van de Prins Bernliardsehoo! boden een fraai mozaïek aan, ge maakt door Corrie Brond, Bené v. d. Linden. Klaas Rijpsma en Ronald v. d. Heuvel onder leiding van de kunstenaar Nico Stigter uit Honse- lersdijk. Voor- de naam van het zwembad was een prijsvraag uitgeschreven, die is gewonnen door mejuffrouw D. v.v cl. Meulèn. Wethouder Smit bood haar een botiquet bloemen aan. Zaterdag konden vele belangstel lenden een uitgebreid programma bij wonen in de „Dol-fijn". De jeugd van de Vlaardingse Reddingsbrigade VLAARDINGEN - Voor de derde achtereenvolgende keer heeft Arie Kooy (16) zich de beste junior ge toond van de tafeltennisvereniging Intiem '55. Dit betekent, dat de wis- seibeker voor goed in zijn bezit zal blijven. In de finale tegen Hans Jaap Oppenheim kreeg de kampioen het benaald niet gemakkelijk. De eerste set was voor Hans Jaap, die deze met 2117 won. De tweede set werd met grote meerderheid f2110) door Arie Kooy gewonnen, terwijl hij de derde op het nippertje met 2119 won. Dc vierde set was bijzonder spannend cn daarbij ging het tamelijk gelijk op. Pas in de „verlenging" gelukte het Arie Kooy om zijn rivaal te verslaan; het werd 2422. Op de derde plaats eindigde Dik Oppenheim, die Robert Jan Fuchs verslog. Bij de meisjes ging de titel voor het eerst naar Bets Griep, die 5 sets no dig had om Marjet Kooy te verslaan. Eerst verloor zij met 2119, gevolgd door winst met 2113 en verlies met 21—15. waama Bets Griep royaal met 210 zegevierde De vijfde en beslis sende set kende de nodige spanning w»nt deze eindigde in een benauwde 21—19 zege. De priizen werden uitgereikt door <eugd1efder Oemrd Wapenaar. die be halve de bekers, ook nog bloemen v-o" de finalisten had. Ti'dens het te Rotterdam gehouden 7i'vfron bal toernooi op Koninginne dag heeft Hans Jaap Oppenheim in de ."fdehr.e pupillen de eerste prijs veroverd. Tweede werd zijn club genoot Robert jan Fuchs. Intiem ver overde in dit toernooi de derde ver- en'gingsprijs. gaf een demonstratie als duikers ploeg. Bijzonder fraai was de demon stratie kunstzwemmen door c'.e dames van de Meeuwen uit Amsterdam. De kampioene van Nederland schoonspringen, Eljo Kuiler, gaf eveneens een demonstratie. Tot slot werd een waterpolowedstrijd ge speeld tussen de Meeuwen en UZSC uit Utrecht. MAASSLUIS De raadsfractie van de WD heeft het college van B en W in Maassluis gevraagd hoe veel woningzoekenden er. in Maassluis staan ingeschreven met een medisch attest. De fca.ctie "wil verder, weten of er bepaalde normen zijn op grond waarvan het college bepaalt wélk ge val urgent is, en door welke instantie deze normen werden 'vastgesteld. ..Bekort het bezit van een medische urgentieverklaring de wachttijd op een woning", zo vraagt de WD- fractie zich af. Morgenvroeg om 9 uur begint op onze schoenenmarkt, tus- senverdieping parterre, de ver koopvan deze sportieve dames schoenen .van linnen, met rub ber zool. Keuze uit de kleuren blauw, oranje, groen en geel en de maten 36 t/m 41, per paar voor 4 Ook maandagmorgen open Géén taf. of schrift, best. MIJNS HERENLAN D Dc ge meenteraad van Mijnshereniand. die maandag 10 mei in vergadering bij een komt. krijgt onder meer een voorstel te behandelen om aan de protestants interkerkelijke stichting voor maatschappelijke dienstverle ning in Klaaswaal een aanloopsubsi die van 1.9S0 te verlenen. Om de arbeid van het maatschap pelijk werk cn van de gezinsverzor ging niet in gevaar te brengen, te meer daar verscheidene andere ge meenten zich reeds in positieve zin hebben uitgesproken en ook omdat er geen enkel alternatief is stellen B on W voor aan de stichting deze subsidie te verlenen. Verder stelt het college voor om de heer Boshuizen als vertegenwoordiger van de gemeente aan te wijzen in de Raad van Toezicht, Eveneens komt. deze avond aan de orde een voorstel tot wijziging van de gemeenschappe lijke regeling werkplaats Hoeksche Waard. In een brief aan het gemeen tebestuur schrijft het bestuur van de ze werkplaats dat het tekort in de exploitatie over '69 60.000 bedroeg. Dit tekort is over de aangesloten gemeenten omgeslagen naar evenre digheid van het aantal mandagen van de werknemers uit die gemeenten. Om deze regeling ook in de toekomst te waarborgen stelt het bestuur voor enige uitbreiding aan de bestaande gemeenschappelijke regeling te ge ven. SCHIEDAM In het kader van een aantal Vietnam akties in Nederland en in Amerika, heb ben leerlingen van 6 Schiedamse scholen voor voortgezet onder wijs het initiatief genomen tot de organisatie va neen Vietnam ma nifestatie. Hij start op dinsdagmiddag 4 mei op de Rijksscholengemeenschap, en op de scholengemeenschap Nieuwelant j.s.m. Diedewijde. 's Avonds om half acht draait het programma in gebouw „De Teerstoof", Nieuwstraat 12, voor de leerlingen van S. G. Spieringshoek waar de rektor de manifestatie ver boden heeft i.v.m. de rust en werk sfeer die dan verstoord zouden wor den. en voor andere belangstellenden. Woensdag 5 mei draait het pro gramma op de Willem de Zwijger mavo. en op G mei op H.I.S. Prins Mourit. 's Avonds weer in gebouw VLAARDINGEN De Evangeli sche Omroep houdt zaterdag 8 mei a.s. een propaganda-bijeenkomst in de Grote Kerk tie Vlaardingen. De bij eenkomst begint om kwart voor acht met samenzang. Ds. W. Glashouwer, bestuurslid van de E.O., spreekt over het onderwerp „Waarom een Evangelische Om roep?". De opening en sluiting van het samenzijn wordt verzorgd door de plaatselijke predikanten ds. P. Ver-, maat en ds. G. Buijs. De toespraken worden afgewisseld met samenzang en koorzang door de Vlaardingse Chr. Gemengde Koren onder leiding van Gerrit Paalberends en het Dubbelmannenkwartet Pro Musica onder leiding van C. Ale- wijnse. Tevens wordt medewerking verleend door de trompettist Kees Boer en de organist Maarten de Groot. Na afloop van de bijeenkomst in de Grote Kerk is de EO-grammofoon- plaat „Meer zendtijd voor het Evan gelie" a 12,50 verkrijgbaar. E.O. telt inmiddels ruim 67.000 leden. Men hoopt dit jaar de benodigde 100.000 leden te hebben om in de ether te kunnen blijven. IJSSELMONDE De jaarlijks herdenking van de gevallenen zal morgen, dinsdag 4 mei gehouden worden bij het monument aan de Kasteelweg. - Namens de wijkraad van IJssel- monde-' en het comité Dodenherden king IJsselmsncje zullen kransen worden gelegd. De inwoners van IJs- selmonde cn verenigingen worden verzocht hierbij aanwezig te zijn. WESTMAAS Aan het einde van de raadsvergadering van hedenavond zal wethouder Quartel in zijn funktic van bestuurslid'van de Bromvaterlei- ding vragen stellen over de fluoride- ring van hel drinkwater. In een schrijven ondertekend door artsen, schoolartsen, artsen kinderhv- giene en specialisten woonachtig of werkzaam in de Hoeksche Waard wordt aangedrongen op spoedige drinkwaterfluoridering. VLAARDINGEN Het was de be doeling, dat de nieuwe Sport- en mo deshop. Don N.V. zaterdagmorgen om 11 uur zou worden geopend door Jörgen Christensen, maar de belang stelling voor deze zaak aan de Voor straat 31 was zo groot, dat Sparta's bekende linksbuiten reeds te 10,30 uur de winkel opende. Meteen stroomde de winkel vol met kijkers en kopers waardoor er van een officiële opening totaal geen sprake kon zijn. Wel bieef Christen sen nog geruime tijd in cle winkel, maar Arie Don c.s. kregen het zo druk, dat. ér weinig tijd overbleef om aandacht »e schenken han dc nertoon die dc modern ingerichte winkel had geopend. BARENDRECHT De Commissie Nationale Hedenking heeft voor de herdenking op 4 mei a.s. de volgende aanbevelingen gedaan: Van 1945 uur af tot 30 seconden voor 20.00 uur zullen do klokken van alle kerken luiden: van 20.00 uur to-t 2 minuten daar na zal' overal en algemeen stilte in acht worden genomen: van 19.30 uur tot 20.30 uur zal de exploitatie van Horeca-bedrijven zo danig geschieden dat hieraan elk vermakelijkheidsaspect ontbreekt; gedurende deze periode dient de bui tenverlichting, zoals neons en licht bakken. gedoofd te zijn en wordt geen andere muziek ten gehore ge bracht dan die van de officiële Ne derlandse radio-programma's. Het gemeentebestuur zal het op nrijs stellen indien door de kerken, burger" en Horerabedrnven aan de-, .ze ro>jb"vH'ngen gevolg wordt ge geven-, - „De Teerstoof", voor Spieringshoek en andere belangstellenden. Het pro. gramma ziet er als volgt uit: vc-rtoning van de films „The other war" van de Amerikaanse ambas sade, over de hinder die Zuy. Vietnamese boeren ondervinden van de Viet-Cong, en „Guerilleros de Chou Chi", een film van de Ci- neclub. over hoe de Zuid-Vietna- rnese boeren vechten tegen ue Amerikanen. 9 een inleiding door iemand van het Vietnamkommitee (ook is iemand van de Amerikaanse ambassade uitgenodigd om te spreken maar deze heeft de uitnodiging afgesla gen. omdat, naar hij zegt, de oor log voor Amerika een aflopende zaak is). 0 Hieruit kan een diskussie ontstaan en wellicht een workshop van de grond komen. Verder is uitgebreide informatie in de vorm van boeken, stencils etc. aan wezig. Allo manifestaties, en ook deze, kos ten geld. Hoewel de scholen een groot deel van de kosten dekken, blijft er nog een tekort van ongeveer 200. Dit hopen we te dichten door op de avonden een toegangsprijsje te heffer, van 50 cent, en door giften. Op giro nummer 537143, t.n.v. Wim van der Knaap met vermelding van Vietnam-' aktie. Verdere informatie bij: Aiie Kuiper,-; tel. 159506. en Han Schaeffor, tel 266439. ROTTERDAM In de Mcssias- kerk aan dc Debussylaan in Hilli- gersberg wordt donderdag. 6, vrijdag' 7, en zaterdag 8 mei een bazaar ge houden. m ROTTERDAM Woensdag 5 mei wordt in de Grote- of St. Laurens kerk weer het gebruikelijke vcvrij- dings-zanguur gehouden. Dit zanguur begint om' kwart over acht. Medewerking verlenen de Mari nierskapel der Koninklijke Marine onder leiding van majoor directeur J. P. Laro, The Rivals onder leiding van Rob van Dijk.He t orgel wordt be speeld door Johan Th, Lemckert. Aan van der Hoeven le'idt de samenzang. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG „Carrière 71" is de naam van de eerste beroepen-voor- lichtingsbeurs in Nederland, die van vrijdag 18 tot en met. zondag 20 juni in de Houtrusthallen wordt gehou den. Reeds 32 bedrijven uit Den Haag en omstreken, waaronder ver schillende grote instellingen hebben zich aangemeld. Op de beurs zullen de bedrijven zich kunnen presenteren aan hun mogelijke nieuwe medewer kers, -die er 1 ook alle inlichtingen kunnen krijgen over de carrière, die ze 'kunnen maken. „We mikken", zegt organisator J. Verheul, „op de tienduizend jongelui die in de komende maanden in Den Haag afstuderen en een baan gaan zoeken. Daarnaast willen we zeker ook de mensen die van baan willen veranderen de kans geven hier hun licht op te steken. We richten ons niet alleen op diegenen die van de havo of mavo komen, maar op aile afzwaaiers." In anderhalve maand tijd heeft de heer Verheul met zijn medewerkers veel te maken gehad met personeels- werving en naar aanleiding van die ervaringen is het idee van de beurs op een goed moment komen boven drijven. Een idee. dat gezien de reacties, goed is aangeslagen. De beurs is be doeld voor de randstad Holland. Dat een dergelijk evenement op zo'n kor te termijn gestalte kon krijgen ligt aan het feit dat het zeer gewenst was dat de beurs voor de vakanties werd gehouden. Er zijn immers heel veel jongelui, die zodra ze het be geerde papiertje op zak hebben, on middellijk met vakantie gaan. Alle Haagse schooldecanen en. di recties zijn geïnformeerd en zullen ook een uitnodiging krijgen om met een gratis bus een excursie^ te komen maken naar de beurs. Verder zal de beurs begeleid worden door, èen grote reclamecampagne. Ook voor het vertier is op de beurs gezorgd. De Houtrust-rotonde is voor kleine consumpties geopend en op de laatste dag van de beurs zal vermoe delijk de pop-groep Exception optre den. Carrière '71 is op 18 en 20 juni open van 14 tot 22 uur en op 19 juni van 14 tot 18 uur. BREDA Het overstelpende aantal „antiekmarkten" dat in ons land in verschillende plaat sen regelmatig wordt gehouden, zou de indruk kunnen vestigen' dat antiek een soort supermarkt artikel is geworden. Dat is ook wel zo met betrek king tot hetgeen op deze antiek markten over het algemeen wordt aangeboden; een groot deel daarvan is afkomstig van groothandelaren die olielampen, strijkbouten, wafelijzers, koek- planken, vijzels, kandelaars en Franse klokken bij containerla dingen tegelijk in- en exporteren. De voornaamste overeenkomst tus sen deze artikelen en antiek is, dat ze vaak wel „oud" zijn. Maar, laten we wel wezen: zélfs een boomvers gesne den koekplanjk kan het heel aardig doen als muurdecoratie. Derhalve is cr niets tegen antiekmarkten niet spullen a! dan niet echt „uit groot moeders tijd", zolang een groot aantal mensen aan de ene kant er brood in ziet, cn een nog groter aantal cr aan dc andere kant gelukkig mee kan zijn. Dit als context voor het beter plaatsen van het wat zeldzamer ver schijnsel „antiekbeurs" dat zich. in naam maar weinig, maar wat inhoud betreft zeer wezenlijk onderscheidt van de "antiekmarkt". We hoeven om dat verschil te laten uitkomen, niet eens te wijzen op de heel exclusieve en ook wel wat snobistische Deiftse kunst- en antiekbeurs, die jaarlijks- intemationale aandacht trekt. Er worden nl. in ons land ook jaar lijks enkele antiekbeurzen gehouden die wat bescheidener in opzet zijn, maar waar men toch in hoofdzaak ■stukken aantreft die wat exclusivi teit, schoonheid en kwaliteit betreft niet voor „Delft" onderdoen. Zo'n beurs wordt op het ogenblik (tot en met 9 mei) gehouden in „het Turfschip" te Breda. Het is de lus- trumbeurs van de „Stichting Neder landse Kunst en Antiekbeurs" die ook voor deze vijfde maal Breda heeft ge kozen. Vorige beurzen van deze stich ting waren steeds in romantische ge bouwen gehuisvest; laatstelijk in het kasteel Bouvigne. Wie mocht denken dat het in de nuchtere, entourage van het moderne culturele centrum/ Het Turfschip wel een kille boel zou zijn vergist zich; de schoonheid van het antiek komt er nog beter tot haar recht. In ruime, rechthoekige stands met neutrale donkergroene wanden, heb ben 24 antiquairs hier ruim 5000 stukken uit hun, door specialisatie cn smaak zeer uiteenlopende collecties, opgesteld. Zij vinden het natuurlijk wel fijn als er door dc bezoekers ge kocht wordt, maar ze vinden het merkbaar even plezierig ais je alleen maar bewonderende belang stelling toont. Want een goede antiquair is bijzon der gehecht aan hetgeen hij vaak moeizaam en voor veel geld zelf heeft verworven. Om te leven en om weer andere dingen te kunnen kopen, moet hij ook verkopen; maar je krijgt soms de indruk dat dat laatste als een noodzakelijk kwaad wordt beschouwd. Wat iedereen overigens op zo'n an tiekbeurs kan leren is, dat „drempel vrees" zelfs bij de duurst uitziende antiquair volstrekt overbodig is; het zijn de aardigste mensen. Over geld gesproken:' de waarde van wat daar in Breda bijeengebracht werd is moeilijk vast te stellen, maar wie gaat schatten moet wel tot een totaal bedrag van enkele miljoenen komen. Niet verwonderlijk als men de uit zonderlijk fraaie schilderijen van on der meer Jan Bruegel ziet, of die unieke en zeldzaam gave uurwerken, de magnifieke 17e eeuwse Zuklduitse Tinnen avondmaalskan, Duits, hoog te 24 cm, gedateerd 1726, een van dc ruim 5000 stukken op de Nederland se Kunst- en Antiekbeurs in Breda. bruidskisten, de verfijnde empire- meubeltjes of de stoere bronzen en ijzeren sier- en gebruiksvoorwerpen van eeuwen her. Maar er is hier ook en dat geeft de burger met de wat krappe beurs moed ook voor be trekkelijk weinig geld veel te koop dat niet alleen door de keuring van een serieus werkende beoordelings commissie (met o.a. -prof. dr. Timmers en Petra Clarijs) gegarandeerd „echt" is, maar waarvan elke bezoeker met zin voor schoonheid en stijl zélf de onmiskenbare authenticiteit kan aan voelen. Ook letterlijk, want de dingen staan hier allemaal plezierig bereik baar.- En voor het „wegen" van een stuk antiek is „feeling" minstens even belangrijk als historische kennis van zaken. Wat dat laatste betreft: een onge kend uitgebreide en veelzijdige col lectie verkrijgbare en niet kostbare literatuur over antiek wordt door een plaatselijke boekhandel tentoonge steld en er is, een stand van de vere niging van antiekliefhebbers „Vrien den van antiek". Die beoogt de liefde en de kennis voor en van antiek te bevorderen en heeft daarmee in en kele jaren al 600 leden aangetrokken die voor hun contributie 15.- per 'a'r) onder meer een tweemaande lijks, geïllustreerd tijdschrift, ontvan gen. Het loont de moeite cn het geld. zich daarvoor op te geven bij dc ad ministratie, Joost Banckertsplaats 102, Rotterdam. Een bezoek aan de 5e Ne derlandse Kunst en Antiekbeurs is meer dan ooit de moeite waard. De openingstijden zijn dagelijks van 14 tot 22 uur, maar op de sluitingsdag 9 mei, van114 tot 18 uur. SPIJKENISSE In een zeer volle-; Dorpskerk heeft zondag ds, G. E. HuKii zing afkomstig uit Haamstede zijn in trede gedaan in hervormd Spijkenisse. Ds. J. Hoekert bevestigde hem in de zelfde dienst, Ds. Hoekert gebruikte- daarbij de tekst „een is uw meester. gij zi.it allen broeders". Hij sprak over' de verwachting die dc gemeente van', de predikant koestert cn dé predikant van zijn nieuwe gemeente. Ds. Hoekert stelde dat de prctlikaiil een zeer sp&eifieke taak heeft die hij - slechts goed kan uitvoeren als de ge meente bereid is haar ambtelijke task te vervullen. Ds. Huizing sprak naar aanleiding van Psalm 62 vers 12 „God heeft een maal gesproken, ik heb het tweede maal gc-hoord: de sterkte is Codes Ds Huizing stelde dat de gemeente van Christus afhankelijk is van God en niet van mensen. De gemeente van Christus mag zich dan ook niet ver laten op menselijke zaken maar slechts op de kracht van God die uit Zijn liefde blijkt. Als alle andere din gen het niet meer uithouden, dan blijft de liefde van God. Als de ge meente van Christus, aldus ds Hui zing, hot daarbij houdt dan is de ech te ruggegraat voor hot leven gevon, den en dan is echte naastenliefde pas mogelijk. Eerst de liefde voor God en dan volgt die voor de naaste. Ds Huizing stelde tenslotte dat echte medemen-' selijkheid slechts dan betekenis heeft ais het staat op de grondslag van de liefde van en tot God. In De Repelaaer werd vervolgens een ontmoetingsbijeenkomst gehou den. waar onder aanderen burgemees ter P. J. Bliek het woord voerde. Ook sprak de heer Steenbeek, president kerkvoogd, ds. Alberts namens de classis en de ring Brielle en pastoor Knook namens de raad van Kerken. Deze hagelwitte vensterval kan morgen al bij U voor de ramen hangenwant wij hebben het hoofdje en de zoom er al voor U in gemaakt. Hagelwitte vensterval van ter- lenka marquisette met origine le macramé kant, 50 cm hoog, kant en klaar met zoom en hoofdjenu per meter in diverse dessins voor nog géén drie gulden. Morgenvroeg am 9 uur begint op de Ie etage de verkoop van deze hagelwitte vensterval van terlenka marquisette met ori ginele macramé kant, keuze uit diverse dessins. Kant en klaar met zoom en hoofdje, 50 cm hoog, per meter 2 Ook maandagmorgen open Géén te/. of schrift, best.

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 2