ra98 24.50 Buitenlandse steun openlijk vermeld vergeten gevangenen niet Beroep op koningin Nota van D'66 „Burgerluilp" in en Mg m BREEMAN-ROTTERDAM UW BMW-DEALER r° 9.50 12.5# gaat weer open 17." Raad Spijk enisse wenst ignörfnBteiT Muziekfestiva l in Rozenburg Eenheid Zelfvertrouwen niet te verhogen „Aksiekomitee Hwurdersbelan gen" in Vlaardingen LUCHTOPNAME RIDDERKERK corduroy stoelkussens in 5 moderne kleuren ong. 50 x 50 x 10 cm ong. 50 x 60 x 10 cm cm I Eenvoudig Waardinflsn: - Adjunct-directeur gemeenteziekenhuis Showrooms: L-Maasoever - Batterijstraat R-Maasoever-Oostzeedijk 310, tel. 010-119190 Nieuwe directeur gemeentewerken TELEFONISTE/ TYPISTE ter meulen het winkelen waard: Basf lEBtgspt selbRnden Geen prijzen „De salon der Maassteden" Coöpwinkel dicht Buitenlandse arbeidskrachten Nieuw bijkantoor van spaarbank Luceberterpositie iu Maassluis v DE ROTTERDAMMb* PAGINA 7 1 VRIJDAG 14 MEI I971 Een r.ieuw bankstel brengt be slist een grote uitgave met zich meedaarom is het zeker de moeite waard eens na te gaan of er geen goedkopere oplos sing is Want weet U dat een paar cor duroy' stoelkussens Uw bank stel weer zo goed als nieuw en helemaal anders maken? Losse corduroy stoelkussens, ook bijzonder geschikt voor op een lattenbank of bedbank ver kopen wij nu in diverse moder ne kleuren en 2 maten voor aantrekkelijke prijzen. door prof. dr. J. Verkuyl PEMATANG SIANTAR Onder de rapporten over de veie oecumenische en diakonale projecten, die op de algemene vergadering van de Indonesische raad van kerken te Pematang Siantar op Sumatra aan de orde kwamen, heb ik met gespitste aandacht de rapporten aangehoord over de arbeid ten behoeve van de gevangenen in het algemeen en die voor politieke gevangenen in bet bijzonder. Voor bet eerst werd daarover in het publiek geschreven en gesproken en werd ook openlijk melding gemaakt van de steun, die buitenlandse diakonale instanties daaraan geven. Vrijdagavond om 6 uur begint op de 1e etage'de verkoop van deze corduroy stoelkussens, in diverse moderne kleuren, en 2 materinu extra voordelig. Pertij luxe corduroy kussens: 50 x 60 x 10 cm f 27,50. 50 x 60 x 10 cm f32,50. Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best De diakonale zorg' van de Indone sische kerken voor de politieke ge vangenen vertoont drieërlei aspect. In de eerste plaats wordt in allerlei ge vangenissen sociale steun gegeven in de vorm van kleding, extra voedsel en van medicijnen. Deze steun wordt aan de gevangenen individueel met handtekeningen voor ontvangst ver strekt. In de tweede plaats strekt de zorg zich op allerlei wijze uit tot de gezinnen van de gevangenen, die er in het algemeen deerlijk aan toe zijn. In de derde plaats wordt vanuit de raad van kerken vooral via de beken de advocaat ntr. Yap Thiam Hien ge pleit voor de toepassing van de inter nationale regels voor de behandeling van gevangenen, voor effectuering van rechtsprocedures, voor vrijlating van onschuldigen, enz. In alle eenvoud en met bewonde renswaardige toewijding doen men sen als ds. Tom Pattiasina van Am- bon, die de steun aan de gevangen en op het eiland Bum organiseert en de gewjïzen hoofdlegerpredikant kolonel Sarumpaet, mr. Yap Thiam Hien, die benoemd is tot het 39e lid van de t VLA AUDI VGEN De werkgroep is overheid-burgcrij van D'66 heeft een 'nota het licht doen zien, waarin CAvordt gepleit voor een „burgerhulp" |j in Viaardingen. Dit is een onafhankc- S lijk adviesbureau, dat de mensen wijst op maatschappelijke, culturele en recreatieve voorzieningen en hen wegwijs maakt in het labyrinth van voorschriften, bureaus, instellingen en plannen. Volgens de werkgroep bestaat er M grote behoefte aan een dergelijk pro- ij ject De entree bij particuliere en overheidsinstellingen is vaak moei al lijk, de burger kent de mogelijkheden f niet of durft er geen gebruik van te jj maken. Tevens ontbreekt de moge- lijkheid voor de individuele burgers 7 om zonder enige verplichting eens 4 met iemand te praten ovc-r persoon- lijke problemen. Een ander voordeel van dit „bur s' gerhulpproject" is de registratie van de onder de bevolking levende be- j hoeften, vragen en wensen. Deze rc- f gistratie is van belang bij de voorbe reiding of uitvoering van beslissingen op sociaal niveau. Ook het opbouwwerk kan van deze "gegevens gebruik maken in het kader van de samenlevingsopbouw. Tenslot te werkt de burgerhulp sanerend voor de diverse instellingen door de burgers te verwijzen naar de instan ties, waar zij met hun problemen te recht kunnen. Bewust heeft de werkgroep geko zen voor de bemanning „burgerhulp". Het begrip „sociaal raadsman" acht men in dit verband niet geslaagd om dat het associaties oproept met „steun" en „afhankelijk zijn". Het begrip „burgerraadsman" heeft het nadeel dat dit instituut in verschil lende steden al functioneert met c-en volkomen andere taakomschrijving. Volgens de werkgroep moot de „burgerhulp" in Vlaardingen eenvou dig worden opgezet. Aan de andere kant moet, vooral in het tegin veel aandacht worden geschonken aan de presentatie. De zetel van de „burgerhulp" moet in het centrum van de stad gevestigd zijn, echter niet in het stadhuis, ora- - datdan een te sterke binding met de overheid wordt gesuggereerd, De werkgroep denkt aan het Weeshuls. een pand aan de Haven (het VVV- kantoor), aan de Hoogstraat of De. Waal. De entree van het bureau zal een gezellig karakter moeten dragen. Lo ket of balie zijn volstrekt uit den bo ze. Eén of twee afgescheiden ruimten moeten gelegenheid geven voor een gesprek onder vier ogen. De „burger- hulp" zal in principe altijd bereik baar moeten zijn, ook 's avonds, 's nachts en in het week-end. In de wij- kenz ouden middagspreekuren kun nen worden gehouden. IVat betreft het personeelsbestand wordt aan minstens drie mensen ge dacht. Het bureau moet altijd be mand Wijven. De werkgroep meent dat een breed samengestelde „bege leidingscommissie" noodzakelijk is. Deze moet op korte termijn worden geïnstalleerd om het voorbereidende werk al vast terhand te nemen. De commissie moet tien leden tellen. Voor de financiering van de „bur gerhulp" kan een beroep op het rijk worden gedaan. Speciaal voor onze abonnees in Ridderkerk' werd in opdracht van tiw krant een PRACHTIGE LUCHTFOTO GEMAAKT. Werkelijk boeiend om uw eisen woon plaats vanuit de lucht te zien. Net zo handig als een ptaaiegrond. Wilt u deze luchtfoto bestellen? Dan graagi f 2,— (inklusiet verzendkos ten) overmaken op giro 3963? van Dagblad „De Rotterdammer" met vermelding „Luchtfoto Ridderkerk". Ook verkrijgbaar aan onze loketten. ROZENBURG De harmonie en fanfarekorpsen en drumbands van Voorne-Putten en Rozenburg houden op zaterdag 22 mei in „De Schans" een muziekfestival. Burgemeester H. Slools zal het fes tival 's morgens om kwart voor twaalf officieel openen. De organisatie van het festival is in handen van de harmonie "UDI" in Rozenburg. Alle tien muziekkorpsen van Voorne, Putten en Rozenburg ne men aan het festival deel; drie har monieverenigingen, zes fanfaregezel schappen en een drumband. De tamboerwedstrijd wordt gehou den op het Marijkeplein bij de Schans. vereniging van internationale juris ten, en vele ongenoemden, méér voor deze gevangenen dan velen die in het Westen volstaan met kreten die niets kosten. Helaas is mij gebleken, dat het door velen in het Westen als onzin verworpen verhaal dat terugkerende gevangenen soms (door ernstige vor men van sociale uitsluiting worden dreigd maar al te waar is. Enkele zeer schrijnende gevallen daarvan heb ik van nabij vernomen. Onder de spanningen, die rondom de naderende verkiezingen in Indonesië optreden, is nog niet veel te verwachten van een behandeling die meer medemenselijk heid vertoont. Als de verkiezingen voorbij zijn, zullen er zeker tijden van verademing komen voor de ge vangenen. Dat de kerken, die naar de Naam van de Zoon des mensen genoemd zijn op bescheiden en eenvoudige wijze bijdragen tot het aanbreken van deze tijden van verademing heeft mij met dankbaarheid vervuld, ook jegens die diakonale instanties in Ne derland, die niet voistaan met lippen dienst. maar die werkelijk een hand in het vuur sleken. Het meest schrijnend is het .ot van duizenden vrouwen, die met jonge kinderen of in zwangere toestand de gevangenkampen ingingen. Hun lot verdient prioriteit in de aandacht. Het zou goed zijn aks bij het Konink lijk bezoek, dat aanstaande is de ko ninklijke moeder deze vrouwen niet vergat. Ik t)wijfel cr niet aan, dat Ha re Majesteit hierover met haar gast heer en gastvrouw zal spreken. In deze algemene vergadering was niet. alleen het vraagstuk, dat in de woorden „kerk en ontwikkeling" kan worden samengevat aan de orde, maar ook het vraagstuk van de orga nisatorische vormgeving der kerken. De Indonesische raad van - kerken heeft vanaf het begin als één van haar doeleinden de eenwording van de kerken aanvaard. Wat mij bij ai de discussies over de vormgeving op valt, is het volgende: Het besef van eenheid en gemeen schap en de bereidheid tot samen werking is bij de leden-kerken alom aanwezig. Deze kerken aanvaarden niet alleen elkaar, ze werken feitelijk ook op talloze manieren samen in de raad van kerken. En het verlangen om bij deze raad te horen is sterk. Op dit ogenblik zijn reeds veertig kerk gemeenschappen lid van deze raad en wordt de aanvraag tot lidmaatschap van nog zes andere kerkgemeen schappen overwogen. Splitsingen, die zich ook hier heiaas voordoen, gaan veel meer terug op persoonlijke conflicten, dan op diepe re theologische tegenstellingen en worden vaak in de loop van de tijd weer in de persoonlijke sfeer opge lost, omdat het besef van eenheid en gemeenschap toch veel sterker is dan de tijdelijke verwijdering. Ondanks dit besef van gemeen schap stuit de organisatorische vorm geving van kerkelijke eenheid echter op veie weerstanden. Daarin spelen kerkstructuren een rol. De grote Ba- takkerk (H.K.B.P.) heeft een min of meer episcopale structuur naar het voorbeeld van veie lutherse kerken, de meeste andere kerken hebben een presbyteriale structuur. Voorts zijn er kerken, zoals de pinksterkerken, die meer een charis matische kerkstructuur hebben dan een ambtelijke. Maar een diepere weerstand iigt in de vrees van verlies aan eigen identiteit bij de verschil lende regionale kerken. Deze alge mene vergadering besloot daarom géén knopen door te hakken, maar voort te gaan. op de reeds gekozen weg: een raad van kerken. Toch verandert er wel iets. Beslo ten is, dat voortaan elke kerkgemeen schap die lid is van de raad gerepre- 155. #4)2460- SCHIEDAM Het gemeentezie kenhuis krijgt, voor het eerst, geen adjunct-directrice. De huidige ad junct-directrice, zr. B. Essink, gaat op j nkU t jsr met pensioen, en zal worden opgevo.gd door de heer C, E. Coppens (40) uit Utrecht. Hij krijgt de titel van adjunct-directeur. Zijn benoe ming heeft ook de instemming van de staf verpleegsters. senteerd. zal zijn in het algemene werkcomité van de raad. Men wil daardoor de leden-kerken dichter bij de raad brengen en men is erop be dacht, dat besluiten van de raad niet in de lucht blijven zweven, maar geëffectueerd ■worden in en door de leden-kerken. Het algemene werkcomité wijst samen met de alge mene vergadering het dagelijks be stuur aan. De staf krijgt een execu tief karakter, met uitzondering van de algemeen secretaris en penning meester, die stemhebbend lid blijven van. het dagelijks bestuur. Tot alge meen voorzitter is herkozen prof dr. J, L. Ch. Abineno en tot een van de voorzitters dr. T. B. Simatupang. Dr. S.' A. E. Nababan, de energieke alge meen secretaris, Iwerd voor een nieu we periode herbenoemd en kan op deze wijze ,zijn verworven kennis en ervaring opnieuw aanwenden in de komende jaren. Het is te hopen, dat de Indonesi sche kerken bij het zoeken naar de organisatorische vormgeving van de eenheid behoed worden voor een te strakke, uniforme, structuur en dat ze een vorm vinden waarin zowel de ambten als de charismata (de geestes gaven) doelgericht kunnen functione ren. Wij sluiten nu onze notities oved de algemene vergadering van de Indone sische raad van kerken,-die eindigde met een oecumenische avondmaals viering in de methodische kerk in Siantar, al met enkele opmerkingen. De eerste opmerking is deze, dat wat men meestal noemt het „zelfver trouwen", de „zelfstandigheid", de „selfreliance" van de Indonesische kerken sterk is toegenomen. Is dat een vorm van neo-naticnalisme zoals sommigen zeggen, of is dat een groeiende onafhankelijkheid, die groeit uit een diepere afhankelijkheid van de Heer der kerk en uit. de in vloed van die Geest, die Heilige Geest genoemd wordt? Geen mens kan hierin kaf en koren precies onder scheiden. Maar wie daarin de graan korrels van Gods oogst niet gezien heeft is blind. In de tweede plaats is er voor deze kerken een tijd van verademing ge komen. In de laatste fase van de Soekamo-periode was er de demora liserende werking van een staats bankroet, was er cynisme en defaitis me in de maatschappij. Nu is er te midden van allerlei destructiefs toch een lente van herstel en opbouw. De adem van een nieuwe verwachting gaat onmiskenbaar over dit land. De kerken idealiseren de situatie in het geheel niet. Het betoog dat de econoom dr. Sumardi Reksoseputro gaf over het opbouwplan Repelita was realistisch en camoufleerde de moeilijkheden niet. En de wijze waarop prof. dr. Peter LatuhïhamaUo daarna de drie kernproblemen con creet aanwees: armoede, zeer om vangrijke werkloosheid en ongelijke verdeling van het volksinkomen, wierp geen romantisch kleed over de werkelijkhió. En de open wond van de aanwezigheid van duizenden poli tieke gevangenen werd niet bedekt. In de „Bondschap", die is uitgegaan worden al deze realiteiten met zovele woorden genoemd. Met grote kracht wordt aangedron gen op vrije verkiezingen, zonder dwang en zonder bedreiging. Maar ook in deze- „Boodschap" overheerst de bereidheid van ouderen en jonge ren om de vragen en noden van de huidige Indonesische samenleving op construetief-kritische wijze tegemoet te treden. Indonesië is bezig uit de afgrond omhoog te klimmen waarin dit land door roekeloos en onverantwoordelijk wanbeleid was terecht gekomen. De kerken zijn temidden van dit land en volk onderweg bij de langzame tocht omhoog. En er zijn vele figuren in de kerken die „edurende die tocht een bezielend voorbeeld geven van profe tische onverschrokkenheid en van priesterlijke dienst. SPIJKENISSE Met 10 stemmen voor en 7 tegen steunde de raad don derdagavond een amendement van de heer C. v. Heyningen (lib.), waarin geen gevolg wordt gegevn aan het voorstel van B en W om de opcenten voor personele en grondbelasting te verhogen van ƒ226 tot ƒ250. In het amendement spreekt de raad zich uit voor handhaving van het huidige peil der opcenten. Met de handhaving van dit princi pieel standpunt het was de derde keer dat het voorstel aan de orde kwam heeft de meerderheid van de raad geen gevolg gegeven aan een vurig pleidooi van wethouder H. Commissaris (d'66) die namens het college pleitte het voorstel te aan vaarden als bescheiden verruiming van de begrotingspositie. Bij de vorigebehandeling hadden B en \V als dreigement aangevoerd dat bij niet aanvaarding van het voorstel, de goedkeuring aan de^ be groting door GS zou worden onthou den. Geprikkeld door dat dreigement weigerde de raad door de knieën te gaan en verzocht het college nog eens in Den Haag te praten. Wethouder Commissaris verklaarde gisteravond dat van een dreigement van GS geen sprake was, omdat men niet op de stoel van de raad kan zit ten. Anderzijds werd door gedepu teerden duidelijk gesteld dat elke verruiming van 'de begrotingspositie wenselijk is. Na een dringend beroep van de wethouder -om het amendement aan te nemen, reageerde de raad met de opmerking dat het goed is, dat het misverstand over de houding van GS uit de weg is geruimd, maar dat men, met uitzondering van mevrouw Ha- nekroot en de heer Schouten (d'S6) en de heer Meyboom het amendement blijft steunen. SCHIEDAM Indien de gemeen teraad er zijn goedkeurnig aau geeft wordt ir. H. G. tie Block de nieuwe directeur van de dienst van gemeen tewerken. Hij volgt als zodanig ir. Broeijer op, die al enkele .maanden geleden naar Enschede is vertrokken. De heer H. G. de Block is thans werkzaam als hoofdingenieur plaats vervangend hoofd civiele werken A en B bij de dienst voor gemeentewer ken in Leiden. VEILING WESTERLEE DE LIER, 15 mei Andijvie 51 - 72 SIM: Dubbele bonen 300 - 620 330: Snijbonen 410 - 490 130; Komkommers AAA 68; AA 60; A 45 - 46; B 39 - 41; C 3 1- 33: D 21 - 23; E 21 kg. 39 - 40 240O; 22.500 exp.; 1500 bin. Tot. 24.000. Netmelocnen: 6 35(1 - 385 1M0: 8 340 - 370; 10 300 - 345;Eieren 13 400: Bospeen 122 - 136 400; Paprika z groen 330 - 3S0 2100 kg: Peterselie 6 - I6'/t 2700; Postellen 31 - 60 2500: Rabarber 12 - 24 1000: Radijs 10 - 17 6600; Selderij 6 - 18 3600: Spinazie 36 - 40 1600: Spitskool 59 - 71 1600; Sla I 9 - 166 210.000 ex., 11,000 bin. Tot. 221.oca. Bloem kool: 6140 - 155 12300: S 135 - 145: 16 115 - 130: 12 70 - »0; 15 59; Tomaten: A extra 1249 - 1290: C extra 1170 - 1260; A I 1210 - 1270: B I 1490 - 1530; C I 1160 - 1180; 3600 extra: 26400 I; 800 bin.; tot. 30800. CC 11080 - 111: Kroten per bos 39-45 300; Prei: A 1 52 - 58 1006; B t 47 - 43 Paprika rood 15 59 - 72 2200: 18 45 - Öf; 20 34 - 49; 24 39. N.V. Koninklijke Nederlandsche Boekdrukkerij H. A. M. ROELANTS Schiedam zoekt voor de bediening van haar telefoon-centrale een beschaafde Ervaring in een soortgelijke funktie strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties zien wij gaarne tegemoet aan ons adres: Lange Haven 141, Schiedam. V kunt desgewenst ook telefonisch een afspraak maken voor een mon deling onderhoud. Ons telefoon nummer is 260260 en U gelieve te vragen naar toestel 6. "Basf".»» de naam staat garant voor de goede kwaliteit van de langspeelbanden van dit merk. Basf langspeelbanden in ronde verzegelde fabfieksverpakking. U kunt kiezen uit 3 spoeldiame- ters (13, 15, 18 cm)nu extra voordelig. speel duur 2 sporen 4sp. "13 cm VA uur 3 uur 15 cm 2 uur 4 uur 18cm 3uur6uur Vrijdagavond om 6 uur begint in de kelder de verkoop van deze Basf langspeelbanden in ronde verzegelde fabrieksver- pakkïng. Keuze uit 13, 15 en 18 cm. Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. VLAARDINGEN In Vlaardingen is het „Aksiekomitee Huurdersbelan gen" opgericht. Het „voorknteè Vlaardings komitée tegen de hu®, verhoging" is hiermee opgeheven. Het nieuwe comité bestaat uit negcii le. den, die uit verschillende wijken af" komslig zijn. Hiertoe werd besloten op een in Excelsior gehouden vergadering. On geveer veertig toehoorders kregen van mevr. BArendrehct, rechtskun dige van de aktiegroep „Het 'Óudè Westen", voorlichting over de rno°e- iijkheden voor huurders om in het geweer te komen tegen onredelijke huurverhogingen en verwaarlozin» van woningen. Er -bleek onder de belangstellenden een groot ongenoegen te bestaan over het onderhoud van de woningen ook in de nieuwbouw en over de indeling van de woningen. Over de behandeling van klachten door de huisbazen in de huuradviescommissie bleek eveneens grote verontwaardi ging te bestaan. Het „Aksiekomitee Huurdersbelan- gen Vlaardingen" is van pian om in verschillende wijken kontaktadressen te vestigen. Bovendien zal om de veertien dagen in een nader te bepa len ruimte spreekuur worden gehou den ter behandeling van klachten zoals onredelijke huren, juridische bijstand bij procedure-kwesties tegen huisbazen e.d. Het comité komt één keer in de veertien dagen bijeen om te bezien hoe dc akties van de huurders het beste kunnen worden ondersteund. De eerste openbare vergadering van het comité wordt gehouden op dins dag 13 mei om acht uur in het oude schoolgebouw. Zomerstraat 31. SCHIEDAM De deelnemers aan de tweejaarlijkse kunstmanifestatie „De Salon der Maassteden", die in oktober in het Schiedamse Stedelijk Museum wordt gehouden krijgen dit jaar geen prijzen, toegekend. De orga nisatoren zijn hiermee ingegaan op een eis van de deelnemende kunste naars die het toekennen van prijzen zien als „een tegen elkaar uitgespeeld worden door de gevestigde orde". Toch hoeven de deelnemers hun werken niet helemaal gratis op te hangen of neer te zetten. Er zal nu een ..vergoeding worden toegekend; voor één werk krijgt de inzender 25 en voor twee werken 40. Het gemeentebestuur van Schie dam, die de gelden voor deze Salon ter beschikking moet stellen, denkt dat deze staan- en hanggelden de ge meente op ongeveer ƒ8.000 komt te staan, De gemeenteraad wordt ver zocht dit krediet ter beschikking te stellen. SCHIEDAM Het Passage Thea ter. dat sinds de jaarwisseling is ges loten, gaat naar alle waarschijnlijk heid in de eerste week van september weer open. Dit theater, dat oorspronkelijk eigendom was van het Tuschinski concern, werd op 31 december van het vorig jaar gesloten. Vervolgens nam de gemeente Schiedam het thea ter voor 800.000 over en daarna ont stond er enige tijd stilte. Nu is cr een plan om het theater, dat in de toe komst het culturele middelpunt van Schiedam moet gaan w-orden, in etap pes te gaan verbouwen. Zo is het café, dat naast het theater logt, inmiddels aldoor de eigenaar ontruimd en zal voor september als foyer 'worden, ingericht. Inmiddels gaat de gemeente Schiedam de bio scoop niet zelf exploiteren, als pach ter van het complex is de heer H. Berg uit Den Haag' aangesteld. De heer Berg is nu nog directeur van het Metropool Theater in Den Haag. Dit theater behoort overigens ook tot het Tuschinski concern. Deze zelfde ttos- cooponderneming blijft overigens wel een flinke vinger in de pap houden bij de filmvertoning. De films worden namelijk van deze maatschappij ter vertoning aangetrokken en zullen in hoofdzaak gedurende de weekends worden vertoond. De overige dagen is VLAARDINGEN De Coöpwinkel aan de Vettenoordstraat zal met in gang van 25 mei gesloten worden. De directie heeft hiertoe moeten beslui ten, omdat een uitbreiding van het assortiment .met vers vlees en groente en fruit niet te realiseren was. De praktijk heeft echter uitgewezen dat de consumenten aan winkels met „al les onder één dak" de voorkeur .ge ven. Een redelijke exploitatie is vol gens de directie niet meer mogelijk. De supermarkten, i die CO-OP reeds heeft in Vlaardingen, blijven echter voldoende keus bieden. HELLEVOETSLUIS Het ge meenteraadslid G. van Sliedregt heeft het college van B. en "W. enkele vra gen gesteld over de buitenlandse ar beidskrachten in de gemeente. Zo.wil de heer Van Sliedregt graag weten hoeveel buitenlandse arbeids krachten er totaal aanwezig zijn in Hellevoetsluis. Verder vraag hij welk deel hiervan een normale gezinshuis houding heeften welk deel is onder gebracht in een „inrichting". het theater voor verhuur beschik baar; op maandag blijft het Passage Theater echter gesloten. Maandag 24 mei krijgt de gemeen teraad het voorstel te behandelen om voorlopig ƒ18.000 voor voorzieningen uit te trekken. Daarnaast moet op de gemeentebegroting een bedrag van ƒ40.000 worden uitgetrokken als een mogelijk tekort op de exploitatie. De pachter, de heer Berg, krijgt van de gemeente Schiedam per jaar een mi nimale vergoeding van ƒ25.000, daar naast ontvangt hij 20 pet. van een eventueel voordelig exploittiesaido. SCHIEDAM De Spaarbank anno 1820 gaat een nieuw bijkantoor bou wen op het Louis Zimmermanplein in de Schiedamse wijk Groenoord. De gemeente heeft daar aan het stich tingsbestuur van de spaarbank een stuk grond in erfpacht uitgegeven. IN het bestemmingsplan voor Groenoord is het stuk grond, waarop de - Spaar bank anno 1820 gaat bouwen, be stemd voor bijzondere tebouwing. Volgens het gemeentebestuur valt het bouwen vfin een bankgebouw onder deze bijzondere bebouwing. MAASSLUIS Van af vrijdag 21 mei, des avonds om 8 uur wordt in het gemeentemuseum een expositie van Lucebert gehouden. De tentoon stelling, die tot stand is gekomen in samenwerking met de Ned. Kunst stichting, zal met een film over Luce bert, zijn persoon en werk als schil der-dichter worden geopend. Op de expositie zijn olieverfschil derijen, gouaches en tekeningen te zien De tentoonstelling duurt tot 7 juni. Zet dat radioprogramma of die fijne plaat maar zo hard aan als Uzelf wilt..... Uw huisgeno ten kunnen op hun gemak naar de tv. kijken, de kinderen mo gen in dc kamer spelenmet deze koptelefoon stoort U nie mand en kunt U ook zelf onge stoord haar Uw lievelingsmu ziek luisteren. Dynamische stereo-koptelefóon van zwarte kunststof, waarvan de .2 luidsprekers rondom afge werkt zijn met een zachte kus- senrand. Is aansluitbaar op bij na alle versterkers en zorgt vooreen prima geluidsweergave. Deze verstelbare koptelefoon (impendantie 8 ohm) met een snoerlengte van ong. 1,50 me ter koopt U nu voor nog géén achttien gulden. Vrijdagavond om 6 uur begint in de kelder de verkoop van de ze stereo-koptelefoon met 2 pri ma luidsprekers, rondom afge werkt met zachte kussenrand. JMu met een snoerlengte van ong. 1,50 meter en een impendantie van 8 ohm voor Ook maandagmorgen open Géén te!, of schrift best TUINBOUWVEILING ROTTERDAM 13 mei: Aardappelen II—16 kg; Andijvie 61—75: Bloemkool 6 si. III—!42 St, S £t. 84—124, 10 St. 97; Dubbele bonen 520570 kg; Snijbonen 420—450; Chl- nese knol 105; Spitskool 61; Sla 9—291 St. Kroten 4!61 bs; Spinazie 21—39 kg; Bos- peen 105—121 bs; Peterselie 11—23; Cham pignons 450160 kg; Postelein 30—59; Pre* 5314Selderij C—17 bs; Radijs 14—24; Ra barber 16—26 kg; Uien 9—C3; Tomaten 1220 p.b., Ib 1310, te 1140, ice 950; Aardbeien la 73—100 -doos, Ha 65-33; Jonathan i5/8> 41—63 kg. 70/75 45—53, 65/70 33—53. W® 31—43; Golden DeUdous 80/35 57—67, 73/80 47—71, 70/75 45—64, 65/70 32—58, 60/65 Winston 80/85 74 —73, 75/80 73—83, >0/7» 72—80, 65/70 65—71, 63/6S 48—31.

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 2