ECHTPAAR M. J. VOS POLS TROK MILJOEN TANDEN Gouda met liedjes 't land in Brandweerwedstrijd bij afscheid A. H. Recourt Zilveren eremedailles voor Voetbalver. „Sunlight" heeft "11 jeugdig team 1095 Fusie MIO en Bailey Zuivelmarkt vriendelijk Openingsconcoiirs Hengelaarbond Veertigjarig tandartsen jubileum Korfbaltoernooi werd Muziekfestival met Liberie Geslaagd optreden van Holykoren succes Subsidie voor aankoop van serie terreinen Overvaller meldt zich platzak Joegoslavische meisjes worden uitgebuit Minister Schut: één smeerpijp is genoeg Actie voor vrijlating I langharige soldaat PAGINA 4 ne tlij Kampioen ter meulen Kei winkelen waard Zee Zeventien mille voor Rode Kruis DE ROTTERDAMMER MAANDAG 7 JU.Mi f yizAARDINGEN Het zaterdag Senoiiden openingsconcoiirs van de f ylaaröingse hengclaarsbond in de t yiaardingse Vaart is gewonnen door t ^cthaiaeia. welke vereniging vrijwel onbedreigd winnaar is geworden met f een vangst van 575T gram, De jubile- rende vereniging Het Westen werd 'utstekende tweede met 5X36 gram, terwijl De Vriendschap derde werd met 4900 gram. f Daarna volgden Uit en Thuis E-N.C.K. (3431), Chevron (dz4o), De Huisvoorn (3070), V.D.L, (2886), De Zwervende Visser (1717) en Sunlight met 1515 gram. De persoonlijke prijzen werden in I volgorde toegekend aan T. Holster (1931), J. Verheij (1827), -L. Stout 1- (1740), J, Koster jr. (1650), J. Broere r' (1537), w. Korpershoek (1492), F. Tempelaar (1392), K. Buitendijk <:-■ (1337), A. v. Bommel (1254), W. Rooze- V boom (1241), K. tieleman (1236), A. 1 Bachus (1200), M. Wijnhorst (1175), D. j v.d. Velden (1135), M. de Goede (1132). t f. Tiji (1119), H. Vink (1116), A. Kauffman (1100), Al Verheij (1092), M. s de Bruin (1075), J. Prinsen (1045), K. v. Gelderen (1015), P. Groen (975). H. Tuk (965), H. eilers (900) en W. Tem pelaar met 875 gram. De prijzen werden uitgereikt in ca fé De Gouden Leeuw waar dank werd gebracht aan de tien contro- lurs en. aan de hoofdcontroleurs Coolen en Vink. Het tweede VHB-concours zal wor den gehouden op zondag 4 juli. 1 1 T/:j'l. -• GOUDA Zo'n vijf tienhon derd Gouwenaars kunnen vot- gende week donderdag (10juni) in sporthal De Springers de op namen bijwonen, die de NCRV- lelcvisie maakt voor het pro gramma .Met. liedjes het land in". Die liedjes worden gezongen door Willy Alberti, Tante Leen, de Twee Pinten, Gonny Baars, Frans van Schalk, Conny Renoir, de Chico's en de Wama's, ge speeld door accordiontrio The Three Jacksons, begeleid door een orkest onder leiditig van Harry de Groot en gepresenteerd door Ted de Braak. De gemeente Gouda wil aan het programma, dat op 21 juni uiordt uitgezonden, een propa gandised tintje geven. Het po dium krijgt een „Goudse aankle ding", terwijl toeristische tips evenmin ontbreken. Toegangskaarten a f3.50 zijn verkrijgbaar bij de sporthal en het VVV-kantoor in het Waag gebouw op dc Markt. ALBLASSERWAARD/BLESKENS- GRAAF Op zaterdag 12 juni zal in Bleskensgraaf ccn groot brandweer- evenement worden gehouden, dat ge organiseerd wordt door de Commissie Samenwerkende Brandweren van de Alblasserivaard-Wcsl en de plaatse- ke brandweer-commandant Deze commissie bestaat zowel uit bedrijfs- ais gemeente-brandweren in het wes ten van de Waard. Aan deze wed strijd zullen in totaal dertien ploegen deelnemen. Het belooft een spectacu lair gebeuren te worden. Vast staat, dat v pen veel van hun kunnen zal gevraagd; de wedstrijd wordt speeid los van alle regels welk» brandweerwedstrijden horen De reden om op deze brandweer wedstrijd al van tevoren de aandak 'ordej Onder sportieve kleding hoort sportieve foundation zoals b.v. dit sportcorsetje,dat niet alleen goed korrigeert maar ook pret tig draagt. Prima sportcorset van stevige broché, met elastische tussen stukken, die ervoor zorgen dat 't corset bijzonder fijn draagt. De 2 baleinen in het voorpand garahderen een goede buikin houding. ■I) -koopt dit sportcorset nu bij •ons in de kleur wit voor precies dria rijksdaalders. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van dit sportcorset van wit broché met elastische tussenstukken en 2 baleinen in het voorpand, in de taillematen 70 t/m 90, nu voor Ook maandagmorgen epen Oién tet, Cf schrift, best. VLAARDINGEN Het 40-jarig tandartsenjubileum van de heer A. W. Vos en mevrouw AI. J. Vos-Pols- werd zaterdagmiddag gevierd met een receptie in de zaai Harmonie waar geen plaatis meer on ezet was en enkele personen zelfs staande moesten wachten toen de eerste spre ker het woord nam. En die leerste spreker was burgemeester mr. J. Ileusdens, die namens een comité van vier groepen het woord nam en wel namens de patiënten, namens colle ga's en naméns de bekenden en vrienden van het tandartsen echtpaar. Samen hebben de heer en mevrouw 80 praktijkjaren achter de rug en mr. Heusdens merkte op, dat uitgerekend VLAARDINGEN Het 10-jarig bestaan van het tamboer-, trompet ter- en majorettenkorps Liberté werd op het terrein van dc voetbalvereni ging RKWIK gevierd met een mu ziekfestival waaraan werd deelgeno men door 6 korpsen, het geheel werd een groot succes voor Liberté, dat voor ccn goede organisatie had ge zorgd, het slagenwas. grotendeels te dan ken aan de show van de Rijnmond band uit Schiedam, dat niet aan de wedstrijd deelnam. De eerste prijs werd behaald door de drumband van het Schiedamse Wilton-Fijenoord, dat in de eerste afdeling 124 punten be haalde. Met 123V2 punt eveneens in de eerste afdeling kwam het tot de tweede prijs. In de juniorenafdeling werden eerste pri ben behaald dood Talita uit Vlaardingen, de Ravoband uit Schie dam en Jong Holland te Zwijndrecht. De drumband De Vriendschap uit Den Haag, pas opgericht 1 januari 1971, deed voor het eerst aan een concours mee en moest zich tevreden stellen met een tweede prijs. De tam- boer-maitre-prijs werd toegekend aan de drumband van Wiiton-Fije- noord. was, dat bij elkaar ruim een miljoen tanden en kiezen zouden zijn getrok ken. Iets wat de heer Vos in twijfel trok, want wij zijn er juist op uit, zoveel mogelijk tanden en kiezen te behouden. Hij zei ronduit, dat hij ge loofde in een grove schatting van ge gevens, die nergens op zouden berus ten. De brugemeester had respect voor de heer Vos, die in Vlaardingen de schoolartsendienst tot werkelijkheid heeft weten te brengen. Namens het gemeentebestuur bood hij een bloemstuk aan. Omdat het moeilijk was een be paald geschenk aan het jubilerende echtpaar te overhandigen had het co mité besloten om een cheque aan te bieden alsmede een album waarin de namen staan van de honderden, die aan het geschenk hebben bijgedragen. Mr. Heusdens die de cheque aan bood zei daarbij dat de bestemming uiteraard geheel vrij was. maar hij deed het voorstel aan de heer en. me vrouw Vos om samen een reisje daar van te gaan maken naar Amerika. Tot mevrouw Vos zei de burgemee ster, dat zij gedurende 40 jaren zeker niet om het financieel gewin geprak- tizeerd zou hebben maar dat zij in de eerste plaats met liefde en toewijding (haar beroep had uitgeoefend. Wan'., uw salaris wordt bij dat van uw man geteld en daar weet vadertje Staat wel raad. mee. U bent altijd .zwaar onderbetaald geweest, aldus mr. Heusdens. Hij sprak verder nog de wens uit, dat het tandartsenechtpaar nog lang voor elkaar gespaard zou mogen blijven. De heer Vos was het comité zeer erkentelijk voor de wijze waarop men aandacht had besteed aan het jubileum. Hij zei, dat het niet moei lijk is om 40 jaren door tc maken, alleen moet men uit zien te houden. ,Hij toonde grote bewondering voor mr. Heusdens voor de wijze waarop hij de levensloop van hem en zijn vrouw naar voren wist te brengen. Zaterdag was het precies 40 jaar geleden, dat de heer Vos in Utrecht als tandarts afstudeerde, terwijl me vrouw Vos enkele dagen later afstu deerde. Mevrouw Vos was toen am per meerderjarig. In 1935 werd hun huwelijk voltrokken, waaruit drie kinderen werden geboren. VLAARDINGEN Veertien korf balverenigingen, afkomstig uit Maas dijk. Rociïburg, Hoek van Holland, Maassluis, Schiedam, Maasland, Rid derkerk, Bleiswijk en Vlaardingen hebben zaterdag met 35 twaalftallen deelgenomen aan het aspirantentocr- nooi, georganiseerd door en gespeeld op de terreinen van Spirit aan dc Geert Grootelaan. Eerste prijzen werden gewonnen door Schiedam A, De Dijkvogeis B, Weidevogels C, Maassluis D, Sagitta E, R.K.C. F, DE Dijkvogeis G en door de H-aspiranten van Odo. DE tweede prijzen kwamen in het bezit van Sagitta A, Vlaardingen B, Succes C, Succes D. Hoekse S.V. E, Hoekse S.V. F, Succes G en Weidevo gels H. In drie afdelingen vielen de beslis singen pas na het nemen van straf- worpen, terwijl in andere gevallen het betere doelgemiddelde de door slag gaf. SCHOONREWOERD EN LEER DAM Dc stichting Het Zuid Hol lands Landschap vraagt een subsidie van 50 pet. in de kosten van aankoop van een drietal terreinen in de Vijf- herenianden. Het betreft een onver- pacht terrein, bestaande uit griend en ccn jonge populiercnopstand. groot 2.14.82 ha. in Schoonrewocrd, gelegen langs dc Diefdijlt, De gronden liggen in het aankoop- pian van de stichting voor de Vijfhc- renlanden. Men heeft reeds enige percelen langs de Diefdijk in eigen dom kunnen verwerven cn het stre ven is om het bezit in dit gebied uit te breiden. De aankopen van kleine landschapselementen zijn van belang met het oog op de landschappelijke betekenis van het Diefdijkgebied. De kosten van deze aankoop bedragen ƒ13.100. Het verzoek omvat vervolgens een tweetal pachtvrije percelen weiland in de gemeente Leerdam ter grootte van 0.51.20 ha. n 1.38.90 ha. Het eerste percele (betreft een enclave in een reeds in 1967 door de stichting verworven gebied. De aankoopprijs bedraagt 3.686,40. Het tweede per ceel grenst aan een reeds verworven gebied en bedraagt ƒ7.917.30. Bide pecrelen zijn gelegen in een zeer aan trekkelijk en waardevol gedeelte van de Vijfherenlanden. VLAARDINGEN -- „Een vereni ging die geen jeugd heeft, valt naar beneden en gelukkig kan dit van de voetbalvereniging Sunlight niet ge zegd worden. Trouwens, dc spelers van uw eerste elftal zien er allen jeugdig uit en het is een nieuw team geworden". Aldus Jan Bijloo, voorzitter van de afdeling Rotterdam van de K.N.V.B. tijdens de receptie, vrijdagavond ge houden in het Sunlight-paviljoen ter gelegenheid va» het Sunlight-pavil joen ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap in de tweede klasse va nde K.V.B. en de promotie naar de eerste klasse. De heer Bijloo zei, dat het bepaald geen kleinigheid is geweest om de vereniging naar de top te drijven, hetgeen voor geen enkele vereniging eenvoudig is. Daarvoor is niet alleen een grote inzet nodig maar ook moet er Iemand zijn die een eenheid weet te vormen. En daarbij doelde de bondspraeses op trainer Piet van Berkel, die er in is geslaagd, Sunlight terug te brengen op de plaats waar liet thuis hoort, namelijk in de lste klasse. In 1950 degradeerde Sunlight van het voetbalwalhalla (KNVB), naar de afdeling om reeds in het daaropvol gende jaar te degraderen r,aar de 2e klasse. De heer Bijloo hoopte, dat Sunlight zo gelukkig zou zijn om het volgende seizoen te kunnen besluiten met promotie naar de KNVB. Namens de R.V.B, hood de heer Bijloo niet alleen de bijzonder harte lijke gelukwensen aan, maar tevens zei hij dat dezelfde R.V.B. Sunlight dankbaar is omdat in het Sunlignt- paviljoen leiderscursussen mochten worden gegeven. De heer Bijloo die vergezeld was van het RVB-bestuurslid, de heer E. Roelfzema maakte nog bekend, dat het niet de bedoeling is om de Vlaar dingse verenigingen D.V.O., Satelliet en Sunlight 5n één afdeling onder te brengen. Natuurlijk dat wel twee verenigingen in *de afdeling terecht zullen komen. Namens De Hollandiaan sprak voorzitter P. W. Koek woorden van waardering voor de wijze waarop het afdelingskampioenschap werd be haald. De heer B. Groen, voorzitter van Sunlight vond het zeer prettig dat De Hollandiaan vertegenwoordigd was. Zelf is hij namelijk eens doel man van De Hollandiaan geweest en nog altijd heeft hij een zwak voor de roodwitten. De heer D. A. v. d. Snoek, voorzit ter van Zwaluwen achtte het van groot belang, dat Sunlight naar de eerste klasse is gepromoveerd. Hij vond het noodzakelijk, dat een aantal Vlaardingse verenigingen uit de RVB vandaan moesten komen waarmede het voetbal op een hoger plan zal ko men. De heer .T. van Zelm, voorzitter van de v.v. H.V.O. zei dat het niet moei lijk is om kampioen te worden, maar je moet er wel de juiste mensen.voor hebben. Sunlight heeft die dit seizoen gehad en de heer Van Zelm zag het ■er wel in zitten, dat Sunlight in de nabije toekomst de K.N.V.B. wel zal weten te halen. De heer Van Zelm, die enige ii.id geleden had gezegd, dat H.V.O. de oudste zaterdagvereniging in Vlaar dingen zou zijn, kwam daarop terug en zette dit Techt door te zeggen, dat Sunlight die eer toekomt. Namens- de Vlaardingse scheids- rechtersvereniging werden gelukwen sen gesproken door voorzitter G. v. d. Borden, die tevens hoekvlaggen aan bood.. Het dagelijks bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Re creatie was ook aanwezig en de beer D. Haddeman bood daarvan de ge lukwensen aan. Verder werd nog gesproken door de heer Vos namens de personeelsver eniging U.S.O.V.V. en door de heer Van Es, waarnemend voorzitter van deze p.v. Onder de geschenken be vonden zich 6 voetballen, die in dank werden aanvaard. VLAAADINGEN Voor het eerst sinds de oprichting in- januari 1970 hebben het Kinderkoor cn het Ge mengd Koor „Holy" een uitvoering gegeven in het kerkcentrum „Holy" aan de Reigerlaan. Het werd een zeer goede uitvoering, die in feite een openbaring betekende voor de vete aanwezigen (het gebouw was vol). 'Het programma dat uit populaire ent uit geedtelijke liederen bestond stond op hoog peil, welk succes te danken was aan de overgave waarmede diri gent Henk de Jong de koren leidt. De heer Jac. v.d. Linden, wethou der van culturele zaken, die evenals wethouder A. P. Weeda met zijn echtgenote aanwezig was, toonde zich na afloop namens het gemeentebe stuur zeer erkentelijk voor de wijze waarop de koren zich hadden gepre senteerd. Hij sprak over een bijzon der goede presentatie naar buiten. OP verzoek van de wethouder werd het slotgedeelte van het Glory Halle lujah herhaald want de heer Van der Linden vond dat een dergelijke muzi kale avond moest worden besloten met zang en muziek en niet met een slotwoord. Maar, de avond was toch al bijzon der geslaagd, hetgeen trouwens wel bleek uit de spontane applaus van de honderden bezoekers. De zang van het kinderkoor en van het Gemengd koor werd afgewisseld met zang van Summertime door een trio, uit het koor gevormd, door pianospel van In- grid Hardonk (een werk van Beetho ven) en door Marije Mast, die op het elektr. orgel The Washington Post speelde. AI (icez dames kregen van voorzit ter Joh. v.d. Veer bloemen aangebo den voor hun bijdrage aan de pra- chrige avond, die mede te danken was aan organist Piet George Kloot wijk, die zich volledig had ingezet achter het orgel. VLAARDINGEN In het restau rant „Vulcaanhaven" van het Haven bedrijf Vlaardingen-Oost N.V. heeft burgemeester mr. J. heusdens vrij dagmiddag (bij bevordering) zilveren eremedailles uitgeeikt aan de heer C. J. de Krieger. Billitonlaan 39a en aan de heer F. Borsboom, Vaartweg 114 d. ^Beiden vierden hun 50-jarig dienst- jubileum bij het Havenbedrijf. Alvo rens mr. Heusdens de medailles op spelde, schetste hij in het kort de le vensloop van de jubilarissen. Daarbij noemde hij -de heer De Krieger een. zeer ijverige en bekwa me vakman, die prettig in de omgang is en een goed collega is. Iemand, die Tja, hoe zou je deze tas 't beste kunnen noemeneen grote visitetas of een kleine stadstas... U kunt'm in ieder geval voor- beide doeleinden gebruiken. Moderne damestas van kreukei- skai. Het model sluit met een rits, heeft 2 stevige handvatten en een-extra voorvak met'clip- sfuiting. De grote gesp geeft 'n extra- modieus tintje aan 't qe- heel. Deze tas is er in lieist 5 kleuren ende prijs bedraagt nog géén dertien gulden. zonder mopperen of enig ander kom- mentaar alles doel wat hem opgedra gen wordt en gezag aanvaardt als iets vanzelfsprekends; een betrouwbaar persoon waar men altijd van op aan kan. De heer Borsboom ging als een goede zoon uit een oud geslacht op- 12-jarige leeftijd naar zee. Hij had een hard zeemansleven en nam de gelegenheid waar toen hij in 1921 het timmervak kon gaan leren. Maar in 1925 ging iiij mee toen reparaties tij dens reizen moesten worden uitge voerd en zo maakte hij ongeveer 25 reizen naar Narvi,. Napels, Alexan- driën en in ig60 naar Zuid-Amerika. Over enkele maanden gaat de heer Borsboom met pensioen en met hpm gaat dan een oudse scheepstimmer man le klas weg, die niet meer ver vangen kan worden. De feestelijke plechtigheid werd bijgewoond door de HVO-directeur ir. C. Oorthuys cn onderdirecteuren, als mede ook door de echtgenoten van de Jubilarissen met hun kinderen en kleinkinderen. Diverse geschncken vergezelden de gelukwensen aan de eremedaille dragers. (Van een correspondent) ZOETERMEER De 24-jarige K. W, K. uit Nieuw-Lekkerland, die op 27 mei een overval pleegde op een bijkantoor van de Raiffeisenbank in Zoetermeer, heeft zich gemeld bij de Arnhemse politie. De man was met de buit twaalfduizend gulden naar Duitsland gegaan. Er is geen cent meer van over. K. zei tegen de politie dat hij in München is beroofd. tc vestigen is gelegen in het leifS het een afscheidswedstrijd -xJa! welke de Commissie Samenwerkt Brandweren aanbiedt aan haar schei dende voorzitter, de heer A. u p court uit Alblasserdam, Sinds 1945 is hij de man seweert die m samenwerking met de om commandanten, de heren St'eefiTj" uit Streefkerk en Broere uit Niem» Lekkerland de Commissie van de Z' menwerkende Brandweren heeft ,vT gericht, Het doel van deze commissie is- derlinge hulp verlenen waardezee dig is; het organiseren van wedftdi den; het geven van cursussen en h« houden-van contactavonden, ten* daarnaast ook een jaarlijkse feJ avond wordt gehouden om de on&T tinge -band van de gezamenlütl brandweren te verstevigen. en!l)k( Vnn heel deze organisatie wa* <f. heer Recourt steeds de molor Wei brandweér-loopbaan van 45 jaar f voor hem op 12 juni de dag aam? broken, dat hij afscheid neemt var,4» Commissie Samenwerkende Brand" weren van de Albiasserwaard-w Het vele werk dat in ai die jarep door hem alleen voor deze commissi is gedaan, wordt nu overgenom™ door een nieuw benoemd besuur De voorzitter hiervan is de 'com mandant van Bleskensgraaf, de heer B. Sterk, tweede voorzitter de com mandant van I, ieuvj-Ltkkerlar.d de heer Huisman en secretaris-pen.' ningmeester is de heer Vos, comman- dant van de Nederlandsche Kabcl'a- brirken. Na de wedstrijd, welke op zaterda* 12 juni 's morgens om 9 uur begint es middags cm vijf uur zal eindigen wordt een prijsuitreiking gehouden i» het gebouw Diakonia. ais sluitstuk van deze dag zal ia aanwezigheid van alle korpsen mei hun manschappen, brandweerinspec tie, gemeentebesturen cn directies van bedrijven, afscheid worden geno men van de heer Recourt. Zijn taak in de commissie is dan ten einde, maar zijn naam zal lang naklinken bij de manschappen van dc brandwe ren in de Aibiasserwaajd-west. VLAARDINGEN Dc jaarlijkse inzameling ten bate van het Neder landsche Roodc Kruis heeft f 17.200 opgebracht. Dit bedrag is lager dan de opbrengst in 1970. Het bestuur van de plaatselijke afdeling is van me ning dat één van de oorzaken kan zijn, dat in dc inzamelingsperiode twee belangrijke voetbalwedstrijden per televisie werden uitgezonden. Verder viel de tweede Pinksterdag dok de de collecte-weken waardoor slechts 11 dagen overbleven om het steeds groter wordend-; aantal wonin gen met de collectebussen le bezoe ken. Mocht het giftzakje nog niet zijn afgehaald, dan zou het bestuur bet zeer op prijs stellen, wanneer dit zal worden afgegeven op één van de vol gende adressen: Emmastraat 38, Lom bokstraat 17, Julianalasn 15, Kethel- weg 146 of Louise de Colignylaan 158 (Holy). BREDA In verschillende bedrij ven in West-Brabant worden Joego slavische meisjes uitgebuit. Dit ver meldt het jaarverslag over 1970 van de Stichting buitenlandse werkne mers West-Brabant. Van een onzer verslaggevers GRONINGEN ,,De bestaande smeerpijp van Hoogkerk naar het wad is voldoende om ongerust over te zijn", aldus minister Schut zaterdag op Schiermonnikoog op een conferen tie van Arjos-studieclubs. Tijdens een discussie later zei de demissionaire bewindsman dat de regering de hoop heeft dat het Oost-Groningse vuil bij de bron (door de fabrieken zelf) ge reinigd zal kunnen worden. Als dit niet gelukt, zal bij het lozingspunt van de nog aan te leggen Oostgro- ningse smeerpijp zuivering moeten plaats vinden. Minister Schut zei te veronderstel len dat zijn collega Bakker en van verkeer en waterstaat het hiermee eens zou zijn. Tenslotte ontpopte de heer Schut zich ook als een tegen stander van inpoldering van het wad. Bi i het vraagstuk van de milieuhy giëne staat de verantwoordelijkheid van de mens ten aanzien van de schepping centraal, aldus de minister. Hij meende dat gelet moet worden op de consumptie per hoofd van de be volking en dat bij de samenstelling van dit consumptiepakket het milieu hygiënische aspect een rol moet spe len. Ook vond de heer Schut- dat er veel meer aandacht aan dit vraagstuk moet worden besteed in het kader van het onderwijs. De heer Koster van de Vereniging milieubeheer Noord-Nederland die de eccnomisch- ieehnische kant besprak, vond dat het weer opnemen van afval in de pro- duktie- en consumptiekringloop cen traal dient te staan. I DEN HAAG Ongeveer zestig mensen hebben zaterdagavond in Den Haag deelgenomen aan een actie voor vrijlating van Rinus (Wenrmann), die door de krijgsraad werd veroordeeld tot twee jaar omdat hij geweigerd had zijn haar te iaten knippen. Vanaf het Vredespaleis: vertrokken.1 de actiedeelnemers met tram, brom mer en fiets naar de gevangenis asn de Van Alkemadelaan, waar de sol daat gevangen zit. Aan de assistent directeur van de gevangenis werd éen brief overhandigd met het klemmen de verzoek tot vrijlating. Door be middeling van een inspecteur van po litie kregen enkele mensen gelegen heid met Rinus in de gevangenis 1« spreken. Zij stelden hem op de hoogte van de actie. Het initiatief is geno men door een zaterdagmiddag opge richte actiegroep. 6 Als voorbeelden noemt het verslag: (jrJ*Q't0 p,j- onzinnige boetes in pensioens. onder betaling, onredelijke otnslagen en het onvoldoende voorlichten over belas tingaftrek en kinderbijslag. De informatie bij werving en selec tie in .Joego-Siavië zou gebrekkig zijn. In het jaarverslag worden geen na men genoemd van bedrijven die aan leiding zijn tot klachten. Er werken ongeveer 400 Joegoslavische meisjes in West-Brabant. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze stads- en/of visitetas van kreukeiskai in een modern mo de! met ritssluiting en extra voorvak. Keuze uit de kleuren zwart, rood, wit, blauw en gebroken wit Vuur Ook maandagmorgen open Géén te!, of schrift, best Van een verslaggever UTRECHT De grotere Volkswa gens worden in ons land op 1 juli duurder. De 1600-serie en de VW 411 gaan met 4.3 tot 4,6 procent omhoog. De VW 70 wordt met 5.5 procent in prijs verhoogd. De Variant-modellen in de genoemde series (VW 1600 Va riant en VW 411 Variant) zijn van deze prijsverhogingen uitgezonderd. ALKMAAR De noteringscommis sies in Alkmaar en Leeuwarden heb ben opnieuw geen,wijziging gebracht in de noteringen voor kaas. Voor Noordhollandse kaas werd 3,73 ge noteerd voor de Goudse en 3,53 voor de Edammers, terwijl voor Frie se kaas de notering voor de Goudse op 3,65 werd vastgesteld en voor de Edammers en broodkaas op 3,45. De kaasmarkt is niet onvriendelijk. Men ondervindt de steun van de be trekkelijk kleine voorraden eh van de goede afzet in binnenland en naar dt partnerianden. De geringer voorraden moet men echter ook bezien uit éen oogpunt van smaakveraridering bij het publiek. Minder dan voorheen is oude harde kaas in trek bij het publiek dat meer en meer tie voorkeur aan zachte kaas geeft. De prijzen voor oude harde kaas zijn momenteel bevredigend vooral doordat het aanbod klein is. Voor de Week tot 12 juni is de Apeidoornse notering voor aanvui- lingsmelk met 50 cent verhoogd. Dit kan men mede zien tegen de achter grond van de gunstige orderposihe van de condensindustrie. Ook poederprijzen zijn verbeterd, wat oos het geval is met de prijzen van wei- prïdukten. De botermarkt blijft, ge kenmerkt door een kort aanbod. De uitvoer van kaas is gestegen van 36.113 ton in de eerste drie maanden van 1970 tot 38.458 ton in het le kwartaal van 1971. Nog niet gehMl bekend is het aandeel dat naar ce E.E.G. is gegaan. Dat vindt zijn oor zaak in de verandering van de regis tratie van de afzet naar België- Op merkelijk is ook de gestegen uitvoer naar Engeland. r„ In het le kwartaal ging ca. 1L"'0 ton boter naar Duitsland vergeleken met 1715 ton in 1970. Ook naar Enge land werd aanzienlijk meer boter uit gevoerd dan vorig jaar. NIEUW-LEKKERLAND De direc ties van constructiewerkplaats en machinefabriek „Bailey" te Nieuw- Lekkerland en metaalwarenfabrick M.I.O. te Oosterbout, zijn het eens geworden over het samengaan van hun ondernemingen. Dit samengaan verzekert schaalvergroting en maakt de diepte-investeringen mogelijk, die met het oog op de voortzetting op lange termijn voor beide bedrijven noodzakelijk zijn. De direkties van beide bedrijven hebben de vertegenwoordigers van de vakbonden meegedeeld, dat in de arbeidsvoorwaarden van de werkne mers, ten gevolge van dit samengaan, geen wijzigingen zullen worden aan gebracht. De mogelijkheid van verdergaande specialisatie bevordert de werkgele genheid en verbetert de concurren tiepositie. De direkties zullen voorlopig geen wijziging ondergaan. Aan de samenwerking ligt de over name van het gehele aandelenpakket van de N.V. M.I.O. door. de N.V. „Bailv" ten grondslag. De N.V. „Baily" maakt staalcon structies en hijsvverktuigen, terwijl de N.V. M.I.O. licht constructiewerk fa briceert. De twee bedrijven samen hebben thans circa 250 man in dienst en een jaarproduktie van tussen de 20 en 25 miljoen gulden. VEEMARKT ROTTERDAM AANVOER: Dagaanvoer 1377 dieren, waarvan 1056 slachtrunderen en 321 var-, kens. Prijzen oer kg: Slachtrunderen exty kwal. 5.40-ü.QO, le kwal, 4.90-3.33, 2e kW. 4.40-4,70, 3e kwal. 4.13-4.30. Varkens le kwai. 2.24-2.25, 2e kwal. 2.22-2224. 3e kwal 2.H--3- Stieren 4.B0-5.33 W.orstkoeien Slacbtzeugen 1.75 - 1.86. Zware varkens 2.03-2.08. Overzicht.' Slachtrunderen aanvoer ru.- mer, handel lui/duur, prijshoudend, var kens aanvoer groter, handel vlug, iets sul ver in prijs, enkele prima's boven "Ole- rinv VLAARDINGEN. 5 Juni Aanvoer: VL J33- 13; VL 73, 21; VL 105, 21: VL 1, 23: VL L, 37. Prijzen: Kleine maatjes 524: kle"16 kleine maatjes 154grote maatjes ƒ371. VLAARDINGEN 7 jun! Aanvoer: VL 1, 17; VL 121, 11; VI, 112, 21; VL» 7, 2T, VL.P» 39; VL 103. 19; VL 31, 47: VL 103. 20; VL Jljj 23. Prijzen: Kleine maatjes f380 - 'T;!; kleine kleine mantles' (159 - ISO; maatjes (318 - aio.

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 2