Ontkenning van inbraak ondanks vingerafdrukken op bovenlicht „Kraken in strijd met democratie" Zes kerken staan achter in zwembadsluiting Giessendam-Hardi ld in oude school Doel van nieuw scheidsgerecht Snellere behandeling van i huis-geschillen ziel Vijf maanden voor wurgpoging Meer poen voor welzijn J. W. Sluimer lid van Prov. Staten Electroiiiseh orgel vindt waardering Eind juli afscheid Van Tien maanden voor handelaar in drugs J eugdtoer iiooi Schipper was in paniek geraakt voor elke autoschade en antirropsthehandeling Het weer in Europa J.vanURKN.v. Overleden wandeltocht pw,,-<rr.n m.v. naar groter concern 1. I P^lfARROSSERIEFABRIEK' Ceinluurbaan 1,17 ZWEEDS" Rotterdam-12 MI-STATION' Tel. 180175 HARDINXVELD - GIESSEN DAM De 41-jarige heer Jan Willem Sluimer, hoofd van "de christelijke school te Boven-Har- dinxveld, wordt donderdag in het Provinciehuis te 's- Gravenhage beëdigd als lid van de provin ciale staten van Zuid-Holland. Hij gaat in dit gezelschap de CHU-fractie versterken die acht zetels bezet houdt. Zijn benoe ming is een gevolg van het feit dat jhr. drs. P. A. C. Beelaerts van Blokland dit college verlaten heeft, dit in verband met zijn benoeming tot burgemeester van Amstelveen. on\enLho-gere s"b,siai? Migen. Een Stad Rotterdam streelt Waarom Tivee manieren Gezag Openheid OOK BABY'S SLAPEN i i DË ROTTERDAMMER PAGINA 3 BOTTERDAM - Ondanks dat zelfs bij het bovenlicht van een bloemen winkel in Vlaardingen, waar op 8 mei een kassa met geld was gestolen, zijn vingeradrukken waren aangetroffen ontkende de achttienjarige in Surina- me geboren loswerkman Percy S. ■dinsdag voor de rechtbank hardnek kig iets met deze zaak van doen te hebben. Behalve van diefstal van de kassa werd hij er ook van verdacht in mei bij een inbraak geld te hebben bemachtigd. Bovendien werd hem diefstal van een auto verweten. „De vingerafdrukken die in de winkel zijn gevonden kunnen van voor die tijd geweest zijn. Ik kom in alle winkels", probeerde Percy voor dc- rechtbank. Zowel de officier van justitie als de president van de recht bank mr. A. R. Jolles hechtten geen waarde aan het verhaal van de werk- man. Er zijn 28 punten van overeen stemming gevonden" aldus de presi dent. Ook op de gestolen Volkswagen waren volgens mr. Jolles vingeraf drukken gevonden. De offcier van justitie mr. A. Nles- sen eiste een gevangenisstraf van an derhalf jaar met aftrek van het voor arrest tegen Percy. „Een bijzonder duidelijke zaak", vond mr. Niessen. ,.In het verleden is al een en ander 'met verdachte geweest. Hij is nu ech ter van taktiek veranderd". Volgens de officier kwam Percy vroeger la chend de rechtzaal binnen en beken de hij direkt hetgeen hem ten laste werd gelegd. „De laatste keer werd hij echter vrij gesproken nadat hij had ont kend". Dit had. volgens de officier tot gevolg dat Percy dit nu weer pro beerde. De raadsvrouwe van de werkman mevrouw Stevens vroeg on middellijke invrijheidstelling van haar cliënt. Mevrouw Stevens was van mening dat het bewijs in de zaak niet gele verd, was. Het verzoek van de raads vrouwe werd na kort beraad door de rechtbank afgewezen. GIESSENDAM - HARDINX- VELD Naar aanleiding van de kraakacties in het zwembad van Giessendam-Hardmxveld hebben de kerkeraden van de beide Her vormde Gemeenten, de Gerefor meerde Gemeente, de Gerefor meerde Kerk (vrijgem.), de Ge reformeerde Kerk (buiten ver band) de Oud-Gereformeerde Gemeente en de Vrij Gerefor meerde Gemeente een verklaring uitgegeven. Ie Genoemde kerkeraden zijn van gevoelen, dat het gesloten zijn van het zwembad op zondag, gezien het gebod Gods tot heiliging van de rust dag, juist is en dat zij zich dan ook stellen achter de meerderheid van de gemeenteraadsleden, die zich voor het gesloten zijn op zondagen uitgespro ken heeft. 2e Zij zijn van mening, dat deze aangelegehheid een zaak is uitslui tend van de gemeente Hardinxveld- Giessendam, waar de meerderheid van de bevolking, blijkens de besluit vorming in de gemeenteraad, op grond van het vierde gebod Gods be slist tegen openstelling op zondagen is. 3e Zij zijn verder van oordeel, dat z.g. kraakacties, die de laatste tijd ook in deze gemeente worden gehou den in strijd zijn met de beginselen van de democratie. Dat aan deze ac ties wordt deelgenomen door leden van onze hoogste volksvertegenwoor diging, die naar de regels der demo cratie op hun plaats worden gekozen en van wie begrip mocht worden ver wacht voor een gemeente, die naar diezelfde regels haar interne bestuur lijke zaken wenst te behartigen, maakt deze op terreur lijkende acties des te ernstiger van aard en des te schandelijker voor de deelnemers. 4e Zij spreken er hun ernstige ver ontrusting over uit, dat door de be voegde rechter bij de berechting van begane overtredingen ten deze, door zijn commentaar bij het uitspreken van de vonnissen, deze schendingen van recht en wet eerder werden aan gemoedigd dan tegengegaan. 5e Zij willen met het oog op ook dit ernstige teken des tijds al hun leden opwekken tot inkeer en gebed, tot een wande) in de vreze Gods en tot voorbede voor, en krachtige steun aan alle vertegenwoordigers in de ge meenteraad, die ook in het bestuur van de gemeente wensen geleid te worden door het Woord Gods. Deze verklaring is ondertekend door de volgende predikanten. Ds. A. Stekelenburg, Ds A. v.d. Vlist, Hulppred. J. v.d. Born, Ds H. Binnekamp, Ds J. W. Gijsbertsen, Ds J. Mol, Ds W. de Graaff, Ds G. van Atten, Oud. K. v.d. Plas, Oud. C. Ka- ze. ROTTERDAM (AKI3) De recht bank in Rotterdam heeft dinsdag de 37-jarige in Rotterdam wonende Turkse pensionhouder H. C. wegens het bezit van ruim 2 kg hasjiesj con form de eis van de officier van justi tie veroordeeld tot een gevangenis straf van tien maanden met aftrek van het voorarrest. Hoewel de pensionhouder veertien dagen geleden verklaarde de hasjiesj alleen voor eigen gebruik te hebben gehad zei de officier van justitie er van overtuigd te zijn dat C. er ook in had gehandeld. WOENSDAG 16 JUKI 797? 'j HEERJANSDAM Op zaterdag 19 juni wordt op sportpark De Hoef een jeugdtoernooi gehouden voor spelers tot en met 21" jaar. De inzet is de Van Limburg-beker, die beschikbaar wordt gesteld door de plaatselijke be heerder van het dorpshuis. Tien ver enigingen hebben zich tot nu toe al voor het toernooi opgegeven. Van ee.. o. erslaggeefsters ROTTERDAM De achten dertigjarige schipper H. K. uit Rotterdam stond gisteren voor de rechtbank terecht omdat hij op 25 januari een prostituee die hij die avond had ontmoet, zou heb ben getracht zwaar letsel toe te brengen. De schipper had de vrouw na een onenigheid bij de keel gegrepen. De officier van justitie, mr. A. Niessen, eiste te gen K. een gevangenisstraf van vijf maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De raadsman van verdachte mr. A. J. M. Steïnhauser was van mening dat zijn cliënt geenszins de bedoeling had gehad de vrouw letsel toe te brengen maar dat hij van plan was geweest haar schrik aan te jagen. Tijdens de zitting deed de raadsman uit dc doeken wat er de bewuste avond was voorgevallen. Volgens mr,Steïnhauser had de schipper die avond nogal wat gedron ken en ging hij na alcoholgebruik soms verder dan noodzakelijk was. „Vooral wilde hij dan graag zijn mannelijkheid bewijzen. Hier wilde de vrouw hem voor een bedrag van j 125 wel bij helpen." Aangezien var\ het voornemen van de schipper niet veel terecht kwam, bood de vrouw die toch wel enig geld wou zien aan hem naar. zijn schip te brengen. Onderweg beraamde K. vol gens de raadsman een plan om de vrouw kwijt te raken want ook op het schip had hij geen geld. Daarom liet hij haar op een donkere piek stoppen en zei dat hij bij zijn schip was. i'."-v. De vrouw rook echter >lont en liet zich niet rfschepm. Toen zou de schipper volgens mr. Steïnhauser in een panieksituatie zijn geraakt waar na hij haar bij de keel greep, „Aangezien de vrouw zich had voorbereid op een aanslag, zelfs had gedacht aan een roofmoord, werd de paniek van mijn cliënt nog aange wakkerd en ging hij verder dan was bedoeld". Mr. Steinhauser vroeg de rechtbank zijn cliënt een voorwaar delijk gevangenisstraf op te leggen. De uit Giessendam afkomstige hoofdonderwijzer, vader van vier zo nen, is sinds 1962 raadslid voor de CHU in Hardïnxveld-Giessendam. In het bestuur van de kiesvereniging speelt hij een rol sinds 1957, toen h(j tweede voorzitter werd. Twee jaar later volgde zijn verkiezing tot voor zitter, welke functie hij in 1962 weer ter beschikking stelde, toen hij in dc raad werd gekozen. Ook op regionaal en landelijk ni veau is de heer Sluimer steeds nau wer betrokken geraakt bij de Chris telijk Historische Unie. In 1958 deed hij zijn intrede in het bestuur van de Statenkieskring Dordrecht en vanaf 1959 vervult hij voor deze kring het secretariaat. Na in 1966 te zijn toege treden tot het Kamerkringbestuur werd hij drie jaar later voorzitter, welke functie hij nog steeds vervult. In 1969 ten slotte werd de heer Sluimer lid van het hoofdbestuur van de CHU en van de Unieraad. Hij heeft voorts zitting in het algemeen bestuur van de Stichting Ontwikkeling AJ- blasserwaard en Vijfheerenlanden en is verder ö.m. secretaris van de wa tersportvereniging De Snap. DEN KAAG De Nederlandse ziekenhuiswereld kent sinds een paar weken een officieel scheidsgerecht, waar geschillen tussen zie kenhuizen onderling of kwesties tussen besturen van ziekenhuizen enerzijds en specialisten, directeuren en ander stafpersoneel ander zijds kunnen worden behandeld. Dit scheidsgerecht, dat is voortge komen uit een soortgelijke instelling, die tot nu toe alleen bestond voor de ongeveer 125 r.-k. ziekenhuizen in ons land, is er vooral ge komen op aandrang van de Landelijke Specialisten Vereniging. Het nieuwe, uitgebreide scheidsge recht is ingesteld door de Nationale Ziekenhuisraad, in samenwerking met de maatschappij tot bevordering- der geneeskunst, de maatschappij ter bevordering van de pharmacie en de vereniging voor'klinische chernie. Het staat open voor de, meer dan 800 zie kenhuizen, verpleeginrichtingen en psychiatrische ziekenhuizen in ons land, Aan mr. H. J. M. Obemd'orff, hoofd, van de afdeling wetgeving en juridis che zaken van de Nationale Zieken huisraad, die in deze functie nauw betrokken is geweest bij de oprich ting van de instelling, vroegen wij waarom het scheidsgerecht is inge steld en hoe het gaat werken. „Eerst moet duidelijk worden ge steld, dat dit scheidsgerecht alleen zal optreden in zaken, die in de privaat rechtelijke sfeer liggen: ontslagen, en dergelijke. Het scheidsgerecht kan niet oordelen over geschillen, die in de sfeer van het strafrecht liggen. Daar blijft de gewone rechter voor, of voor artsen en apothekers bijvoor beeld, het medisch tuchtcollege, In feite zal het scheidsgerecht nogal eens te maken krijgen met ontslag kwesties. Dat hebben we in het ver leden met ons scheidsgerecht voor de r.k, ziekenhuizen wel gemerkt" aldus mr. Obemdorff. Vin een. onzer verslaggevers ROTTERDAM Instellingen voor jeugd-, en jongerenwerk en buurt werkinstellingen in oude wyken zul- r ib ls vas%elegd in de nieuwe ^««subsidieregeling Samenlevingsop- ouw en Jeugd- en Jongerenwerk. Dit zegt het dagelijks bestuur van wjnmond in antwoord op vragen van e heer E. Schut (soc). Het dagelijks uur 's met de heer Schut van ■nening dat vooral in een stedelijke agglomeratie voldoende financiële 'adelen beschikbaar gesteld moeten worden. btfri- "Werkzaarnheden van club-, ®n wijkorganisaties moeten j eze' en waar nodig uitgebreid ®n« aluds het dagelijks bestuur 'V Rijnrnojjtl. ROTTERDAM De resultaten van het AssurantleooneernStad Botterdam anno 1720 zullen dit Jaar zeker niet minder gunstig zijn dan die van het vorige jaar. ■io heeft de directie in de jaarvergadering medegedeeld. Als de directie haar wensen tot vergroting van het concern door toe treding van andere bedrijven ziet uitko men, dan kan de ontwikkeling ook op wat langere termijn met vertrouwen tegemoet worden gezien. De overneming van de Woudsendgroep door de Stad Rotterdam werd door de directie een gunstige transactie genoemd. Men verwacht dat de groep dit jaar ten minste quitte zal spélen, maar mogelijk rolt er zelfs een kleine winst uit. Waarom is dit aparte scheidsge recht voor de ziekenhuiswereld eigenlijk opgericht? Iedereen kan toch met zijn geschillen terecht bij de gewone rechter? „Natuurlijk is dat zo. Maar toch is dit speciale scheidsgerecht opgericht, omdat het voor een gewone rechter vaak moeilijk is allerlei geschillen uit de ziekenhuiswereld, die toch een heel aparte wereld is, op redelijke termijn te kunnen oplossen. Een rech ter moet zich, wanneer hij met zo'n zaak te maken krijgt helemaal inle ven in de vaak ingewikkelde verhou dingen van het ziekenhuiswezen, hij moet 'zich met allerlei deskundigen omringen die hem voorlichting moe ten geven over bepaalde zaken. Dat houdt in, dat de zaak so wie so een lange tijd kan gaan duren. Nog afge zien van het feit, dat de gewone rechter toch al een enorm aantal za ken te behandelen hèeft, waardoor een uitspraak in een bepaalde zaak wel eens lang op zich zou kunnen laten wachten. Ook financieel is men meer gebaat bij een snellere behan deling, want ook hier geldt de stelre gel dat tijd geld is. Om deze snellere en directere, behandeling van geschil len te krijgen, is dit scheidsgerecht opgericht. In deze instelling zitten bovendien specialisten op allerlei ge bied, waardoor we de deskundigen direct bij de hand hebben. Overigens staat het iemand vrij om zich niet vooraf te binden aan berechting door het scheidsgerecht en zich in geval van een geschil tot de gewone rechter te wenden Hoe gaat de rechtspraak van dit scheidsgerecht in zijn werk? „Het gerecht kan- op twee manieren uitspraak doen in een geschil bij ar bitrage en bij bindend advies. Wij geven de voorkeur aan een bindend advies omdat het scheidsgerecht daardoor meer de mogelijkheid heeft regelend en ordenend op te treden. Officieel is een uitspraak gedaan in een zaak die bij arbitrage behandeld is, juridisch dwingender, maar in de praktijk blijkt-dat een uitspraak bij bindend advies gedaan dezelfde uit werking heeft en zo'n uitspraak heeft het voordeel dat daarin allerlei voor schriften gegeven kunnen worden voor- de toekomstige juridische eri fei telijke situatie tussen de partijen. Een voorbeeld: een ziekenhuisbe stuur is bij arbitrage in het ongelijk gesteld in een ontslagkwestie. Dat be tekent dat de man, die ontslagen is kan eisen, dat hij behalve in zijn eer, ook in zijn rechten wordt hersteld. Hij kan dus bijvoorbeeld eisen weer in de ziekenhuisstaf te worden opge nomen. Als een dergelijke uitspraak nu 'bij bindend advies was gebeurd, zou daarbij kunnen worden bepaald, dat de man in kwestie wel het recht heeft zijn vroegere plaats terug te eisen, maar dat het gezien de omstan digheden en de inmiddels ontstane si tuatie beter is om dit niet te doen en dat het ziekenhuis hem daarvoor een bepaalde schadeloosstelling moet ge ven. Zo heeft een uitspraak bij bin dend advies een veel grotere orde nende werking". Wat is het gezag van dit scheidsge recht? Stel dat een van de partijen zich niet aan. de gedane uitspraak wenst te houden? „Wanneer een van de partijen wei gert zich aan de uitspraak te houden kan de tegenpartij naar de gewone rechter stappen en uitvoering daar van eisen. Maar zover zal niemand het ooit laten komen, denk ik. Het lijkt me dat de partijen zich net zo goed bij een uitspraak van het scheidsgerecht zullen neerleggen als ze zouden doen bij een uitspraak van de gewone rechter. Waarom is het scheidsgerecht ai- leen bedoeld voor de behandeling va» geschillen van de hogere personeels leden? Waarom kunnen bijv. ver pleegsters cr niet terecht met hun za ken? „Het scheidsgerecht voor de r.k. ziekenhuizen, dat van 1960 af heeft bestaan, was wel bedoeld voor ver pleegsters. Wij hebben inmiddels ge merkt, dat de vakbonden van de ver- plegenden en het andere ziekenhuis personeel er bezwaar tegen hadden hun leden te adviseren de behande ling van eventuele geschillen tlleen op te dragen aan het scheidsgerecht. Hun bezwaar richtte zich niet tegen de mogelijkheid als zodanig, maar men wilde de zaak volkomen faculta tief laten voor iedereen. Toen wij dat merkten, hebben we gezegd: „als men klaarblijkelijk niet veel waarde hecht aan een eigen scheidsgerecht laten de verpleegsters en het andere zieken huispersoneel hun zaken dan bij de gewone rechter aanhangig maken". Bovendien is het zo "dat de rechts positie van verpleegsters en overig ziekenhuispersoneel niet zoveel ver schilt van die van andere werke- nemers in het bedrijfsleven. De daar op betrekking hebbende zaken vergen van de redhter in het algemeen dan ook niet zo'n uitgebreide kennis van de ziekenhuiswereld. Trouwens in die tien jaar dat het scheidsgerecht voor r.k. ziekenhuizen heeft bestaan is er bij mijn wéten nooit één zaak aanhangig gemaakt die betrekking had op een verpleegster. Op deze gronden is besloten het scheidsgerecht alleen te laten gelden voor het hogere personeel. We moeten namelijk in de ziekenhuiswereld op passen voor het image op elk gebied een aparte klasse te willen vormen. Dat image hadden we vroeger, heb ben we misschien in sommige geval len nu nog wel, maar het moet ver dwijnen. Daarom willen we alleen in zeer noodzakelijke gevallen eigen or ganisaties en instellingen". Nu staat er in het regelement van het scheidsgerecht iets over openheid en de eventuele noodzaak van publi citeit voor bepaalde uitspraken. Hoe is die publiciteit geregeld? „We vinden dat we anno 1971 een ander standpunt ten aanzien, van de publiciteit moeten innemen, dan tot nog toe door veel medische instellin gen is gedaan. Vooral in zaken die voor veel andere vakgenoten ook van belang .zijn (bijvoorbeeld inzake rechtsposities e.d.) vinden wij dat de uitspraken gepubliceerd moeten kun nen worden om zoveel mogelijk dui delijkheid te krijgen. Op zo'n manier kun je ook aan een zekere vorm van jurisprudentie werken. Er gaat dan een rechtsvormende werking van uit. ik denk dat bepaalde uitspraken ter publicatie zullen worden aangeboden aan vakbladen als Medisch Contact Het Ziekenhuis en andere. Of het gewenst is dezittingen openbaar te maken,, zodat eventueel ook depers er bij tegenwoordig kan zijn Hierover staat niets in het regle ment van het scheidsgerecht. Moch ten er straks verzoeken komen van de pers bij een bepaalde zaak aanwe zig te mogen zijn dan zullen die stuk voor stuk moeten worden bekeken. Aan dgze kant van de zaak is eigen lijk niet gedaüht. In ieder geval heeft deze vorm van publiciteit ons niet di rect voor ogen gestaan temeer ook omdat het vroegere scheidsgerecht nooit met een dergelijk verzoek is ge- 't WOUDT In de maanden juni, juli,, augustus en september worden in het kerkje van het stille dorpje 't Woudt, liggend aan de weg Delft 't Westland, orgelconcerten gegeven. Sinds vorig jaar oktober is de Ned. Herv. gemeente aldaar verrijkt met een nieuw orgel. De kerkeraad heeft terecht gemeend dat dit kleine, maar zeer klankrijke instrument ooi voor orgelbespelingen in de week benut moet worden. (Van een onzer verslag geefsters ROTTERDAM De argeloos winkelende huisvrouw zal nau welijks kunnen vermoeden, dat achter het oude poortje op de Goudserijweg 135 een paradijsje voor kleuters en zelfs voor baby's huist. Het is de drie we ken „oude" crèche Susanna, op gezet door de enthousiaste me vrouw A. Knuijver-Stam uit de Dr. Zamenhofstraat. „Acht maanden geleden .ishet idee eigenlijkal bij me gaan le ven", vertelt zij. ,,'t Begon zoals zo vaak met eens een dagje op passen op kinderen wankennissen. En geleidelijk aan werden dat twee of drie dagen per week, tot ik op een, gegeven, ogenblik zo'n dertien of veertien van dié hummels had rondlopen." „Dan kan je huis nog zo groot zijn, maar 't wordt toch te veel. Ik was dan ook erg Mij dat ik een paar. lokalen in deze „oude school' kon krijgen." Het is inderdaad een oude school, maar de lokalen, die mevrouw Knuijver in gebruik heeft, zien er bijzonder fleurig uit. Grote krijttekeningen van'1, bloe men en vogels op de muren,' teke ningen van de kinderen, zelf en na tuurlijk een hele verzameling speelgoed. Fel geel geverfde stoel tjes en tafeltjes vormen het meubi lair. 't Is alles bij elkaar een dure investering geweest, vooral omdat de crèche nog! geen subsidie krijgt. „Die is wel aangevraagd", gaat mevrouw Knuijver verder. „We zuilen dan alleen eeii stichting moeten vormen." De crèche is be stemd voor kinderen in de leeftijd van zes weken tot vier of vijf jaar van werkende moeders of moeders die alleen maar een dagje rustig willen gaan winkelen. „Ik heb hier zelfs een baby van drie maanden", vertelt mevrouw Knuijver. Die blijft zelfs de hele week bij mij, omdat de moeder, een Portugese, 's morgens al héél vroeg naar haar werk gaat. Het kind gaat dus eigenlijk alleen de weekeinden naar huis. Uit heel Rotterdam kun nen de kinderen terecht, 's Mor gens vroeg ga ik ze halen en 's a- vónds tegen half zes .worden zij weer thuis gebracht." Ontbijten doen de kinderen nog thuis, maar de rest van het eten wordt in de crèche verzorgd. Om half elf een glas melk, tussen de middag een bordje pap of ttrtér- hammetjes, melk, yoghurt en fruit en 's middags nog wat drinken. De warme maaltijd krijgen de kinde ren weer thuis. Een winstgevend bedrijfje kan de crèche zeer zeker niet genoemd worden. De ouders betalen ƒ9,- per dag voor „luier-kinderen" en ƒ8,- voor kinderen die ouder zijn. „Het hoeft ook niet meer te zijn'-', zegt mevrouw Knuijver. „Ik ben al blij als ik de kosten van mijn auto ,er uit haal, want ikmoet toch zo'n keer of vier kris-kras door de stad om de kinderen .te halen en te brengen. Ik ben deze crèche alleen begonnen omdat er nog steeds een gebrek aan opvang voor de kinde ren is." 's Middags kunnen de kleinsten rustig een paar uurtjes slapen ir. een tweede, lokaal, waar zij alle maal hun eigen bedje hebben staan. De grootsten krijgen dan „kleuter onderwijs" van een gediplomeerd kleuterleidster, dië evenals de twee andere leidsters de hele dag aan wezig is. Dat deze school aan de Goudse rijweg een ideale omgeving is voor de kinderen, blijkt wel uit het feit dat zij graag naar de crèche toe gaan. Bovendien kunnen zij met mooi weer ook nog bulten spelen op de speelplaats, waar zelfs een flin ke zandbak is. Natuurlijk .kunnen de kinderen hier ook voor een halve dag of. slechts een paar uurtjes terecht Zeker is het, dat zij hier niet alleen worden opgevangen, maar ook le ren omgaan met andere kinderen. Ze leren geven en nemen, ver draagzaamheid. „Dat is iets, wat elk kind moet leren", vertelt me vrouw Knuijver. „Het sterkst merk je dat bij een kind dat geen broer tjes of zusjes heeft." - ROTTERDAM Het electronisch orgel groeit de laatste jaren voortdu rend in populariteit. Om aan deze ontwikkeling vaste vorm te geven heeft Bernhard Drukker, stafdocent electrisch orgelspel van de Rotter damse Muziekschool, het initiatief ge nomen tot de oprichting van een Landelijke Groep leraren electrisch orgelspel (IiEOS). De doelstelling is de docenten electrisch orgel, die zijn verbonden aan de erkende Neder landse muziekscholen, te bundelen. Dat is dan een aanloop voor de reeds vergevorderde besprekingen met de Rijks Inspecteur voor muziek onderwijs in Nederland dr. J. Da- niskas om het electrisch orgel een plaats te geven op de conservatoria. (Bernard Drukker heeft zo'n dertig jaar aan dit plan gewerkt. Op ver zoek van dr. Daniskas heeft hij de eindexamen-programma's samenge steld door de A, B en C-bevoegdhe- den docent electrisch orgel. Gegadig den kunnen een applicatiecursus op het conservatorium volgen voor elec trisch orgel. Dat wordt aangetekend op het diploma. Maatschappelijk gezien vindt de Rijksinspectie dat deze nieuwe moge lijkheden kansen op werkverruiming geven voor de reeds gediplomeerde pianisten, organisten en accordeonis ten, bijvoorbeeld in de provincie. In een afgelegen provincieplaats zal wellicht weinig belangstelling be staan voor een aanstelling voor zeven klokuren piano-lessen. Als dit kan worden gekoppeld aan bijvoorbeeld .17 klokuren les in electrisch orgel, geeft, de functie een veel grotere be staanszekerheid en wordt daardoor aantrekkelijker. Verdere inlichtingen bij Bernard Drukker, Wingerd 17, Capeile a/d IJssel Tel. 010 - 211123. GORKUM Eind juli gaat Gor- kum afscheid nemen van burge meester mr L. R. J. Ridder van Rap- pard. Dat gebeurt op 29 juli in een raadsvergadering en een dag later tijdens een door de gemeente aan geboden receptie. Hij wordt per 1 augustus gepen sioneerd, na een 32-jarige loopbaan in Gorkum. Voor de vrijkomende functie heb ben zich ca twintig sollicitanten, ge meld. De Zuid-Hollandse commis saris der Koningin mr J. Klaasesz, heeft vorige week d'e gemeenteraad gelegenheid gegeven met wensen ten aanzien van de nieuwe burgemees ter te komen. De in Gorkum regerende meerder heidscoalitie van PvdA, AR, KVP en D' 66 (13 van de 21 raadszetels) sprak zich toen uit voor een PvdA- burgemeester. De heer Klaassesz kondigde aan dat hij waarschijnlijk deze week zijn keuze zal bepalen voor de voordracht van een nieuwe burgemeester. Amsterdam Brussel Frankfort Genève Innsbruck Kopenhagen Londen Luxemburg Madrid Majorca München Nice Parijs Rome Wenen Ziirich weer max. min. 'neer temp. temp. slag gist. gist. zw. bew. 10 8 5 regen 12 6 9 regen 18 9 2 regenbui 19 9 3 regenbui 22 8 11 regen 1.1 8. 19 zWi bew. 14 G - 0 ücht bew. 17 14 0.2 onbew. 19 9 0 licht bew. 25 12 0, regen 13 9 2 onbevv. 23 12 0 zw. bew. 16 6 1 licht bew. 24 18 1 0 licht bew. 2R 11 n geh. bew. 16 9 12 ELECTROMISCHE ORGELS vanaf 45©*- Zelf orgel spelen? Op dë-nieuwe Solina? U speelt Uw eerste melodie binnen het halfuur met onze unieke GRATIS lescursus. Keus uit meer dan 150 instrument ten. Huur met recht van koop. vanaf 26*- per maand. WADDINXVEEN Gisteravond is de 54-jarige J. Bouyt uit Zevenhuizen bij modehuis Verbakei aan een hart aanval overleden. De heer Bouyt liep mee met de Goudse avondvierdaagse. Een dokter die spoedig ter plaatse was constateerde de dood.

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 1