Gedwongen opname in „gesticht" wordt zoveel mogelijk beperkt Koster De Zwart vierde zilveren Rehobothkerk heeft dèrïÜlkJen nieuwe 12.95 H. Stehouwer bereikte vakmanschap 75 Den Uyl: De kiezer is er niet aan te pas gekomen #Hct Huurdersverenigingen zien geen taak meer WÊÊm i ■HHMIm Nieuwe dekaan voor Medische Fakulteit R'dam Orgelbespeling Jan Welmers W a arschij nlij k uitstel debat Willemstunnel Geen stem Uitzonderingen Geen „gesticht" meer OUW Door Rudie van Meurs JOURE/ROTTERDAM De bijna negentig jaar oude „krank zinnigenwet" gaat op de helling. Op de valreep hebben de nu demissionaire minister Polak (justitie) en staatssecretaris Kruisinga (volksgezondheid) een nieuw wetsontwerp. „Bescher ming geestelijk gestoorden" bij de Tweede Kamer ingediend, dat aan een aantal archaïsche toe standen een eind moet gaan maken. mKBÊuMKIÊÊÊÊKHtÊÊÊHÊÊlÊm termeuien het .winkelen waard m Showroom Cooisingel Tel. 14.44,00 Hagelwitte terlenka venstervallen 45 cm hoog y DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 MAANDAG 21 J UN] 97 j Het belangrijkste punt van de in gediende nieuwe wet is, de gedwon gen opneming van patiënten die lij den aan een geestelijke stoornis in een inrichting te voorkomen, althans zo dat enigszins mogelijk is. Een re cent geval in het Friese Joure bewijst hoe hoog tijd het wordt dat de rechtspositie van die mensen die deze maatschappij 'patiënten' noemt, wordt aangepast. In Joure werd eind vorig jaar een jonge vrouw van 33 jaar, die nooit een 'misdaad' had begaan en geen ge vaar opleverde voor de samenleving, tegen haar uitdrukkelijke wil opge nomen in het psychiatrisch cetrum 'Licht en Kracht' in Assen. De vrouw geeft dagelijks te kennen dat zij haar vrijheid terug wil, maar de machti ging van de rechtbank in Assen, houdt haar onverbiddelijk aan het centrum vastgeklonken. Op verzoek van de verloofde van de vrouw over weegt hu de Rotterdamse advocaat mr. O. B. de Kat een kort geding, om op deze wijze ontslag voor de vrouw uit Joure te krijgen. Mr. de Kat meent te doen te heb ben met het zoveelste slachtoffer van een volstrekt verouderde wet, die de patiënt zelf geen enkele ruimte laat te protesteren tegen de gedwongen opneming in een. inrichting. Hij zegt in de loop der jaren minstens met vier van zulke gevallen geconfron- teerd te zijn geweest, die alle na een juridische aktie in het voordeel' van de patiënten konden worden opgelost. De achtergrond van het geval Joure doet eigenlijk minder ter zake. Mis schien was het verzoek van de ouders van de vrouw, bij wie zij nog in huis woonde, 0m hun dochter in een psy chiatrische inrichting geplaatst ie zien verklaarbaar; was het -advies, van derden een kerkgenootschap goedbedoeld en 'handelden de huis arts en de psychiater jutst met de vrouw naar Assen te sturen. Feit is dat de 33-jarige vrouw An tje zoals haar vader het beschrijft regelmatig last had van 'buien' en 'depressies'. Zij weigerde dan van bed te komen, liet de verzorging van haar •kind aan anderen over, wilde nooit werken en tiranniseerde haar familie dusdanig dat de vader zenuwpatiënt werd. Drie jaar geleden, maakte de vrouw kennis met een. 41-jarige man uit Roosendaal die, naar de ouders en de predikant meenden, een verkeerde invloed op de vrouw had. De man bleek een fantast, kwam in een Amerikaans piloteriuniform met strepen en balken naar Joure, zet in "Vietnam te hebben gevochten maar was niet meer en niet minder dan los-arbeider. Eind vorig jaar maakten hij en Antje bekend dat ze wilden gaan trouwen. De ouders, die toch al zwaar gebukt gingen onder de sociale controle die het dorpse Joure op An tje ongehuwde moeder die snel verliefd raakt uitoefende, wend den zich tot de plaatselijke predikant die meende 'dat Antje beschermd moest worden'. De huisarts en een zenuwarts uit Leeuwarden bleken ook die mening toegedaan en beien Antje opnemen in 'Licht en Kracht' in Assen. Begrip voor de ai op jaren gekomen ouders van Antje, die een groot gezin hebben opgevoed, zou zeker kunnen worden opgebracht. IVat evenwel het verbijsterende is in dit verhaal en representatief voor een groot aantal andere gevallen, is dat de meerderja rige Antje die moeilijk is maar geen kip kwaad doet, geen enkele stem in het kapittel had. Haar rechteloze toestand gaat ver der. Van uit 'Lcht en Kracht' schreef zij brieven dat zij uit de inrichting wilde. Zij moest daarna op de recht bank komen, evenwel zonder dat een advocaat haar begeleidde. Een psy chiater uit Groningen die op verzoek van mr. De Kat naar 'Licht en Kracht' ging om poolshoogte te ne men, werd volgens mr. De Kat niet toegelaten, waarop de Rotterdamse advocaat concludeerde: 'Het stinkt in. deze zaak'. Overigens blijkt mr. De Kat nogal lichtzinnig te zijn omgesprongen met het verstrekken van aanvechtbare gegevens aan persmedia over de. ge zinsverhoudingen in Joure. Die gege vens komen uit éen eenzijdige bron, namelijk uit de mond van. de ver loofde van Antje die, naar ons bleek, inderdaad nogal fantasievol is. Mr. De Kaf vertelde op instigatie van hem zonder die gegevens eerst te controleren door dat 'Antje een pak slaag Kreeg als ze niet' meehielp in de winkel van haaf ouders', {.Nu blijkt Antje niet van werkende hou den (in Joure zeggen ze: 'ze heeft nog nooit een streng dwars getrokken') en haar vader zegt: „Ik heb haar eens een keer, toen het zo erg was dat ik het niet meer wist, een stomp gege ven. Maar ze kon. soms verschrikke lijk moeilijk zijn'. Wij melden dit 'alles slechts om de situatie in Joure in éen wat zuiverder beeld te plaatsen. Waar hel om be gonnen is, is aan te tonen dat het geval-Joure een schoolvoorbeeld is van een achterlijke situatie waarbij mensen met een al dan niet ver meende geestelijke stoornis slacht offer worden van een onvoldoende wettelijke bescherming. In de voorgestelde nieuwe wet wordt ervan uitgegaan dat 'slechts in. uitzonderingsgevallen' moet -worden, overgegaan tot het nemen van een maatregel van gedwongen opneming, waarbij dan de rechter moet worden ingeschakeld als de patiënt niet blijk geeft van de nodige bereidheid zich bij een beslissing neer te .leggen. De oude wet, daterend uit 1884, .kent het instituut van de zogenaamde 'aange wezen afdelingen', waarin patiënten kunnen worden opgenomen zonder een rechterlijke machtiging. Het grootste verschil tussende oude en nieuwe wet is dus wel dat op dit ogenblik nog een gedwongen opne ming zonder tussenkomst van de rechter een uitzondering heet te zijn, terwijl in de nieuwe wet inschakeling van de rechter te allen tijde nodig is als de patiënt zelf fliet wil. In de nieuwe wet is bedongen dat de rechter de verplichting heeft dé patiënt te horen (behoudens enkele uitzonderingen) en dat er mogelijk heid moet bestaan voor juridische bijstand voor de patiënt. Ook wordt de eis gesteld dat de benodigde ge neeskundige verklaring (ook weer op een enkele uizondering na) niet af komstig is van de behandelende arts. Overigens werden al deze punten ook al als wijziging in de krankzinnigen wet opgenomen. In het wetsontwerp zijn alleen re- jj gelingen opgenomen waaraan op het gebied van de geestelijke volksge zondheid grote behoefte bestaat. Meer algemene regelingen voorde behan deling van geestelijk, en lichamelijk gestoorden zijn in het wetsontwerp niet opgenomen omdat met name de wet ziekenhuisvoorzieningen en de algemene wet bijzondere ziektekosten voor deze belangen dienen. In het nieuwe wetsontwerp zijn de woorden 'gesticht' en 'krankzinnig' verdwenen. De term 'inbewaringstel ling' wordt niet meer gebruikt. Er is nu een regeling voor een spoedopne- ming ingevolge een besluit van de burgemeester voor in de plaats geko men. Na die spoedopneoming moet op zeer korte termijn een verzoek om een voorlopige machtiging volgen. Een (voorlopige) machtiging brengt tevens niet automatisch handelings onbekwaamheid met zich mee. Indien de patiënt door zijn geeste-, lijke stoornis niet in staat is zijn be langen behoorlijk waar te nemen is het burgerlijk wetboek van toepas sing. In elk geval is het 30 dat noch de voorlopige, noch de definitieve machtiging tot opneming automatisch kan leiden tot handelingsonbekwaam heid. Ook zijn in de nieuwe wet be palingen opgenomen voor verlof met beperkingen, voor vrije briefwisse ling, bezoekrecht en bewegingsvrij heid in het ziekenhuis. Overigens kent de nieuwe wet de uitzondering dat een overheidsingrij pen mogelijk blijft, in gevallen van acute crisissituaties waardoor perso nen een gevaar voor zichzelf en hun omgéving betekenen. Die noodmaat regel, gevoegd bij de vele' uitzonde- ringsclausuies die het wetsontwerp kent, maakt natuurlijk dat 'vergissin gen' mogelijk blijven. Maar'zoals bij de uitvoering van elke wet moet men ook hier vertrouwen hebben in het gezonde verstand van ambtenaren en alle betrokkenen. DORDRECHT Het was zaterdag 25 jaar geleden dat de heer J. de Zwartkoster van de Paulukerk, in dienst trad van de hervormde gemeente in Dor drecht, Ter gelegenheid van dit ■jubileum is de heer De Zwart samen met zijn vrome op harte lijke wijze gehuldigd. De festiviteiten begonfïén reeds vrijdagavond toen president-kerk voogd mr. G. J. van Oost veen en de heer A. Brasser het echtpaar De Zwart kwamen feliciteren. Namens de predikanten sprak zaterdag tij dens een receptie, die was aange boden door de kerkeraad, cis, K. Schipper. Hij memoreerde de loop baan' van de jubilaris. Ook mevrouw De Zwart werd in de hulde be irokken. In 'zijn speech legde ds. Schipper er nog eens de nadruk op dat een koster zijn taak pas goed kan ver vullen als ook zijn echtgenote mee werkt. De getrouwde kinderen van het echtpaar De, Zwart waren naar Dordrecht gekoni enom het jubileum mee te vieren. In de feestelijk versierde Paulus- zaal 'stroomden de bloempn, geluk wensen, sigaren (de heer De Zwart is een verwoed sigarenroker) en cadeaubonnen binnen. Onder de aanwezigen bevonden zich bijna alle predikanten, kerkvoogden,- ouder lingen en diakenen. Ook waren er afgevaardigden van. verenigingen. Onder hen bevond zich de heer R. Harten, voorzitter van zondags school De Zaaier. VLAARDINGEN Het Landelijk Verbond van Huurdersverenigingen gaat. linuideren. Het bestuur van de in 1967 opgerichte organisatie ziet, onderA de gegeven, amstandigheden, geen taak meer.' Doel van de organisatie was te ko men tot een machtsbundeling 'om voor de belangen van de huurders op te komen. Geen enkele huurdersvereni ging of actiecomité^ is in staat geweest het beleid van de regering inzake de Volkshuisvesting te beïnvloeden. Het Landelijk Verbond had een onmisbaar wapen kunnen zijn in de strijd van de huurdersbelangen. Het Verbond heeft talrijke adviezen aan huurdersverenigingen en aan huurders gegeven. Er is een kader cursus voor bestuursleden, huuradvi- seurs en andere belangstellenden op touw gezet. Er werden twee proteslvergaderin- gen belegd, tegen huurverhogingen. Deze bijeenkomsten werden, door de geringe belangstelling, magere verto ningen. Voordat de voorgestelde nieuwe wet van kracht wordt, zal er nog heel wat tijd voorbijgaan. Het geval-Joure is geen incident, zoals de geschiedenis aantoont. Er zijn al heel wat 'patiënten' slachtoffer geworden van het bevoogdend optreden van dokto ren, derden en ambtenaren. Daarom is spoed met de nieuwe wet gewenst. Zo'n [euk badstof japonnetje draagt 's zomers vaak hét pret tigst en'staat meestal erg spor tief..,., de prijs is echt een mee valler. Moderne vrijetijds- en strandja- pon van 1005b. katoenen bad stof, bedrukt in een zonnig- bloemdessin. Het model heeft een grote tits middenvoor en een vlotte polo-kraag. U koopt 'm nu voor nog géén dertien gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op da parterre de verkoop van deze katoenen badstof dames japon met een grote rits mid denvoor. Keuze uit de kleuren oranje, bleu en rose er» de maten 33t/m46 voor öokrrotndagmorgsn open Géén taf. of schrift, beer. MAASSLUIS Dat de scheidslijn tussen amateur en beroepskunstenaar niet altijd is tc trekken, Hebben de bezoekers van het orgelconcert zater dagavond in de Immanujelkerk weer eens kunnen horen. Daar "Speelde een leerling van Koos Bons, Hans Stehou wer, die het is gelukt naast een hoge re wiskundestudie het orgel zo te le ren bespelen, dat men er vol bewon dering naar moet luisteren; wat de bezoekers van de diensten in de Ma- ranathakerk ook enige tijd hebben kunnen doen toen hij daar organist was. Hij had het zich bij de keuze van zijn programma helemaal niet makke lijk gemaakt en er waren verscheide ne weiiken bij, die men zelden of nooit te horen krijgt. Dat waren de vier Spaanse werken aan het begin van het concert van Bernardo Cla- vijo del Castillo, Francisco Correo de Arauxo en twee van Juan Cabanil- les— drie van Jehan Alain, waarbij het laatste werk dat hij schreef voor hij bij Saumur in de laatste wereld oorlog sneuvelde, de sombere, op een motief van drie tonen gebouwde „Aria" en de prachtige „.Deuxième fantaisie", die zo meeslepend werd gespeeld, dat er terecht applaus op volgde. Bijzonder helder klonken de fuga „Contrapunctus 1" en de tripelfuga „Contrapunctus XI" uit „Die Kunst der Fuge" van Johann S. Bach en e;n groots slot van het concert werden drie delen uit „La nativité du Seig neur" van Olivier Messiaen: het zeer bewogen, zelden gespeelde „Jésus ac- cepte la souffrdnee", „Les Mages" met de typische tegenstelling tussen de fijne melodie en de begeleidende staccati, en het machtige, maar on rustige „Dieu parmi nous". G. M. Dersjant ROTTERDAM Prof. dr. J. Moll is door de onlangs gekozen fakulteits- raad van de Medische Fakulteit Rot terdam voor het komende akademï- sche jaar gekozen tot dekaan van de ze fakulteit. Hij volgt daarmee prof. D. de Haan op, die de afgelopen twee jaar deze funktie vervulde. Prof. Moll is hoogleraar in de ana tomie. Hij werd geboren in 1921. Na zijn middelbare schoolopleiding stu deerde hij geneeskunde te Utrecht en Groningen, waar hij in 1951 het arts examen aflegde en in 1954 promo veerde op een proefschrift getiteld „Over de ontwikkeling van het men selijk kniegewricht" SCHIEDAM In de maand april 1971 kwamen in de 23 gemeenten van het Rijnmondgebied 668.(778) .wonin gen gereed, (tussen haakjes de cijfers van vorig jaar), te weten: 330 (351) woningwetwoningen279 (386) gesub sidieerde particuliere woningen; 59 (41) ongesubsidieerde particuliere wo ningen. Begonnen werd met de bouw van 1.031 (670) woningen, namelijk: 365 (345) woningwetwoningen; 652 (296) gesubsidieerde particuliere woningen; 14 (29) ongesubsidieelöe particuliere woningen. Op l mei 1971 waren iri aanbouw 12.829 (13.869) woningen, te weten: 6.604 (7.300) woningwetwoningen; 5.556 (5.713) gesubsidieerde, particulie re woningen; 669 (856) ongesubsi dieerde particuliere woningen. Van de 6.604 in aanbouw zijnde woningwetwoningen zijn er in aan bouw 2.264 in Rotterdam, 874 in Ca- pelle aan den IJssel, 618 in Vlaardin- gen, 573 in Hellevoetsluis, 520 in Schiedam, 436 in Ridderkerk, 368 in ■Maassluis, 265 in Rozenburg, 252 in Krimpen aan den IJssel en 434 in de overige gemeenten van het Rijn mondgebied. Drievierde deel van de in aanbouw zijnde woningwetwoningen benevens van de in aanbouw zijnde gesubsi- dieerde particuliere huurwoningen met. een maandhuur beneden ƒ239 is bestemd voor houders van een „legi timatiebewijs woningzoekende in Rijnmond". Voor weinig geld en met een klein beetje handigheid maakt U zelf leuke zomerjurkjes van dit luchtig dragende trevira- rachel Trevira-rachel imprimé, dé ide ale stof voor zomerkleding, is kreukvrij, zó gewassen en zó droog. U kunt kiezen uit vele leuke dessins en kleuren en de breedten 140 en. 150 cm..... per meter voor nog géén tien gulden! imprime trevjra- raschel 140 én 150 cm breed Morgenvroeg om 9 uur begint «P de parterre de verkoop van dit Trevira-rachel imprimé, kreukvrij en heerlijk luchtig, in vele kleuren en dessins en de breedten 140 en 150 cm, nu door elkaar per me ter voor Ook rrtundagmorgtn open Géén ut. of schrift, best SCHIEDAM De maandelijk se middag-bespeling van bet orgel in de aula van het Stedelijk Museum werd zaterdag verzorgd door Jan Welmers. Medewerking aan deze manifestatie werd ver leend door de cellist Rudolf van der Wel. Al direct met een reeks korte stuk-, ken, waarmee werd ingezet, twee anonieme werkjes uit de '14e eeuw en een in de vorm van éen suite gespeel de serie van drie rond 600 gecompo neerde eveneens anonieme plus twee dansjes van Byrd en dr. Bult bewees concertgever zijn instrument uitstekend te beheersen. Zijn regis tratiekeus was fantasievol en zijn spel was zowel muzikaal als tech nisch van goede kwaliteit. De ver schillende dansen werden ook rit misch raak uitgebeeld. Na twee op niveau staande inter pretaties van koralen van Bach achtereenvolgens „Vater unser im Himmelreich" en „Wer nur den lie- ben Gott lasst walten", begeleidde de organist op passend-sobere wijze de cellist, die een stijl- en klankvolle weergave verzorgde van een sonate van Benedetto Marcello. Via een bewerking van Mozarts fantasie voor piano in d (waarom niet een origineel werk gekozen van de zelfde meester?) werd de nieuwere tijd bereikt met twee beheerst voor gedragen koralen van Reger en het sfeervol vertolkte „Choral dorien" van Jehan Alain. De'middag werd beslotenmet een op het eigentijdse klankidioom gerichte improvisatie, die bijgevolg vaak een experimenteel karakter droeg. COÖPERATIEVE TUINBOUWVEILING ROTTERDAM E.O. ROTTERDAM, 21 Junt Sla I 10 - 16: staand glas komkommers: 90: S3 - 74, 75: 67 - 71, 60: 58 - 65, 50 56 - 62, 40 54 - 58, 35 41 - 54, 30 28 - «4; kromme komkommers: 40 - 43: tomaten A 5,80 - 6,10, B 7,10 - 7,20, C 5,40 - 5.80, CC 3,30 - 3,60; bloemkool A 1 - 127, B 60 - 97, C35 - 45; snijbonen. 2,30 - 2.70: postelein 87 - n. Aanvoer: sla JO.OOO st„ tomaten S4.260 bak., komkommers 97.800 st„ kromme komkommers 4630 kg. ROTTERDAM, 21 juni „De verwachting is gerechtvaardigd dat de beslissing over de Willemstunncl donderdag op de gemeenteraadsvergadering wordt uitgesteld." Aldus de heer W. J. van der Hoven, PvdA-raadslid .cn lid van de commissie stads ontwikkeling. De heer Van .der Hoven vertelde dat de raadscommissies voor stads ontwikkeling en verkeer vrijdag bij een zijn geweest bij ir. Van der Broek. Ingenieur L. J. M. Tummers, begeleider-medewerker van de Deift- se projectgroep die heeft gezocht naar alternatieve oeververbindingen, heeft daar een uitleg gegeven van het Mallegatplan, dat een tunnel onder het Mallegat voorstelt. Naar aanleiding daarvan hebben de commissieleden besloten aan te drin gen op uitstel van de beslissing over de Willemstunnel. Waarschijnlijk zal de heer Van de Vlerk namens de commissies een ordevoorstel in die richting indienen. Tot nu toe'heeft de verkeèrscom- rnissie zich steeds achter het Wil lemstunnel-project gesteld. Nu zij daarvan terugkomt en eral enkele raadsfracties, onder andere die van de PvdA, hebben gezegd uitstel te willen; is het aannemelijk dat er in derdaad nog geen beslissing zal val len in de gemeenteraadsvergadering van aanstaande donderdag. ROTTERDAM Op Vader Kla- rendag (de nationale speeltuindag) is het clubhuis van de speeltuin aan de Herenoord ïn IJsselmonde officieel in gebruik genomen. Dat gebeurde door niemand minder- dan Sint Nicolaas en een van zijn onafscheidelijke Zwarte Pieten. Zij waren uit Spanje komen overwippen om de openingshandeling (het hijsen van een vlag) te verrichten omdat Sint Nicolaas verleden jaar op vijf december de eerste paai voor het ge bouw had geslagen. Overigens was het zaterdagfeest op diverse speel tuinen waar officiële gaster een kijk je kwamen nemen. VLAARDINGEN Sinds zondagmiddag 5.35 uur heeft de hervormde gemeente van Vlaar- dingen er weer een predikant bij en wel in <je persoon van ds. J, J. van Thiel, die in de wijk- gemeente Rehobothkerk werd bevestigd door ds. C. M. Krijger uit Den Haag, de schoonvader van de nieuwe predikant, die voor de derde keer door hem werd bevestigd. Op dat" tijdstip sprak ds. Van Thiol ten overstaan van het geheel bezette kerkgebouw aan de BQUtonlaan zijn jawoord tegenover de gemeente uit. Ds. Krijger sprak over een lamge slagen wereld waarin ook op geeste lijk gebied verontrustende dinger.- gebeuren. Er is ongeloof, alval en twijfel in de kracht tot genezing om- datwe allemaalveriamd zijn. Jezus Christus echter is gekomen om ons te helpen. Hij Iaat ons zien wie God is. H alleen in de helper van een lamge slagen werid. Dienaar zijn is' niet gemakkelijk, telkens betekent het roeien tegen de stroom op. Ds. Krijger, hopte, dat de nieuwe dienaar de boodschap Gods verlossing zou mogen brengen met hulp van de-wijkgemeenteleden. God geve u gelukkige jaren met elkaar, aldus ds. Krijger. Ds. Van Thiel stelde-vast, dat het naar elkaar- luisteren, een bijzondere kunst is en dat mede darom vele dis cussies op niets uitlopen. We hebben het zo druk dat niet eens tijd voor elkaar hebben, Iaat stan het luisteren na.ar elkaar. Wel willen we wat zien en daarom kijken we naar de televisie waar gezien wordt dat de mensen in Vietnam er» in Pakistan evenveel waard zijn als vliegen. Ook willen we God zien maar waar zien we hem in deze wereld. We trekken dan een conclusie en zeggen dat God -zich teruggetrokken heeft, dat Hij dood is. In het geloof komt hét aan op horen, God maakt zich be kend door Zijn stem en wij mensen moeten aktief gehoorzaam zijn aan het gesprokene - door God. Horen in bijbelse zin betekent: keer je om van je goddeloze levenswandel,: zo sprak ds. Van Thiel. We moeten ons zodanig omkeren, dat we ons vertrouwen voor de volle honderd procent stellen op de be loften van God. Ook in deze wereld, in deze tijd is er geen andere weg dan de weg van het horen. De heer J. v.d. Linden sprak na- méns de \Vijkkerkeraad een welkomst woord waarin hij zich verheugde over de komst van ds. Van Thiel na een- vakalure, -die. anderhalf jaar heeft geduurd. Hij merkte op, dat een teruggang in de vakatureperiode niet was tegen te houden. Gemeente, ont vang hem met blijdschap en omring hem met liefde, zei de heer v.d. Lin den. Ds. W. W. Verhoef sprak namens de centrale kerkeraad en het ministerie van predikanten en hulppredikers. Hij schetste Vlaardingen als een heel bij zondere stad waar men grote variaties en tegenstellingen vindt. Een stad waar men ontzettend plezierige din-, gen kan meemaken en waarin een predikant zich heerlijk kan uitleven. Vlaardingen een moeilijke gemeente? Dat valt wel mee, aldus ds. Verhoef, die nog geen jaar geleden tot predi-i kant werd bevestigd. Namens de burgerlijke overheid sprak wethouder M. Mooij, die zei dat Vlaardingen geen al te beste naam heeft, hetgeen voor een belangrijk deel terecht is. Mede dank zij de in-' dustrié is men tot een redelijke wel stand .gekomen- en zoekt men' nog'.naar het Welzijn."" "1 .rvv.- v-; Wat de wijkgemeente Rehobothkerk betreft zei de heer Mooij, dat een on- derzoek heeft uitgemaakt, dat 95 pro cent van de bewoners van de Indi sche buurt het reuze naar de zin heeft. De heer Mooij wenste ds. en mevrouw Van Thiel een goede tijd in Vlaaridngen toel Ds. Van Thiel (wiens moeder in Vlaardingen werd geboren), hoopte op een goede samenwerking met zijn ge meenteleden, maar ooit met de plaat selijke overheid, zoals dat in zijn vo rige gemeente Hengelo (GId) ook het geval was. ROTTERDAM. 21 Juni Aanvoer: DaJ-' aaiwoer 1403 dieren, waarvan 1089 slacti- runderen en 324 varkens. Prijzen per Es.: Slaciitrunderen extra, kwal. 5.40—6.C0. ie ürwai. 4.66-530, 2e kwal 4.334.70, 3e kwal. 4.10—4.30. Varkens le kwal. 2.28—2.30. 2e 3nvai. 2.26-2.2L 3« kwal.*2.20—2.24. Stieren 4.70—5.40. WOfst-; koelen 4.10—4.33.' Siachtaeugen 1.75-1.®, Zware varkens 2.10—2.1. Overzicht:- Slachtrunderen aanvoer tul- nier, handel kalm, prijzen iets hocer. Var- kens aanvoer als vorige week, handel vim. prijzen hoger, enkele prima's boven nets- nra. - Van onze parlementsredactie UTRECHT Geertsema en. Drees jr. kunnen tevreden zijn, zei PvdA-fractieleider Den Uyl over het regeerakkoord in een re de op de partijraad van de PvdA. De kiezer, aldus de heer Den Uyl, is er echter bij het regeer akkoord der vijf niet aan te pas gekomen. Den Uyl noemde het akkoord vaag en ongeloofwaardig, daar niet is aan gegeven hoeveel aan woningbouw en onderwijs en algemene voorzieningen begroot is. Alleen de bedragen voor ontwikkelingshulp en defensie zijn genoemd. „Alleen daarover bestaat zekerheid, de rest blijft in de mist". aldus de heer den Uyl, die het bezui nigingsplan' van Drees Jr. onheilspel lend noemde. Hij voorzag een ver schuiving der belastingen van directe naar indirecte, en meende dat -de con fessionele partijen te veel compromis- partijen zijn geworden die aan ondui delijkheid ten gronde gaan. De partijraad werd ook toegespro ken door de Oostpakistaanse journa list Raziul Hasan. Hij sprak zijn te leurstelling uit over de woorden van premier de Jong, die ontkende dat- in Oost-Pakistan sprake zou zijn van volkenmoord. De partijraad nam een" resolutie aan waarin de regering gevraagd wordt in het Pakistan-con sortium al het mogelijke te doen om een eind te maken aan de massa moord in Oost-Bengalen en de terug trekking van Pakistaanse leger te be vorderen. "Voorts werd iniernationaal toezicht gevraagd op de hulpverle ning in Oost-Pakistan, terwijl er op aangedrongen werd verdere ..finan ciële hulpverlening aan Pakistan af hankelijk te stellen van de vervuiling van bovenstaandé voorwaarden. DS'70 De partijraad van DS'70 heeft za terdag het concept-regeringsakkoord in grote lijnen aanvaard. Op enkele punten werden echter kritische/kant tekeningen geplaatst, waaronder de uitbreiding van het aantal ministers zetels. Waardering was er onder meer voor het feit dat' de financieel-eco- nomiscbe paragraaf uitgaat van de economische werkelijkheid en gericht is op de gezondmaking vjtn de eco nomie. De goede kwaliteit van onze vitrages staat wijd en zij'd be kenden terecht, zoals wel uit deze aanbieding blijkt. Leuke venstervallen van hagel witte terlenka, in een leuk ge zellig dessin, verkopen wij nu kant en klaar met zoom en hoofdje, 45 cm hoog, pér meier voor nog géén acht dubbeltjes. Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze hagelwitte terlenka ven stervallen, in één dessin, kar.t en klaar met zoom en hoofdje, 45 cm hoog, per meter BHIJtfc Ook maandagmorgen open Géén tef. of schrift, best.

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 2