YO lil Eenmansfractie alternatieve liet plannen, voor nieuwe wijk 97 AGENDA POLITIE WEERLEGT VERWIJTEN OVER PASSIEF OPTREDEN cara bij iting van ven Geslaagden Bijzonder initiatief Barendrecht Na kritische verhoren' film beter Kort geding tegen bewoners Vrachtwagen schept vier voetgangers Autodieven met schoten tot staan gebracht met Centrale verwarming TOYOTA mm WM mm de rotterdammer, BARENDRECHT De een mansfractie in de gemeenteraad van Barendrecht, „Democratisch Akkoord Barendrecht", heeft een alternatief ontwikkelingsplan gepubliceerd voor de nieuwste wijk, Barendreeht-Zuid. DAB heeft geen binding aan een landelijke partij. Plet is een groe pering. samengesteld uit mensen van diverse politieke richtingen. DAB is pas sinds de laatste ge meenteraadsverkiezingen in de Barendrechtse raad gekozen. DAB richt zich vooral op de plaatselijke politiek waarvan men wil dat de burgers er beter en nauwer bij betrokken raken. Vandaar ook het alternatieve vlekkenplan van de stedebouw- kundige Anthony J. Dolman, aangetrokken door het DAB, zelf. Het gemeentebestuur van Baren- drukstof satin, crepe en platweefsel 120 cm breed Vr'lidüds. morgen .dagelijks HARDINXVELD-GIESSEN- DAM De werkgroep Lek en Merwedestreek van de Archeo- logische Werkgemeenschap Ne derland heeft het eerste nummer - van een eigen kwartaalblad aan de lezers toegezonden. Daarin worden de lezers opgewekt om actiever deel te nemen aan de werkzaamheden ..ie relde". Elke dag wordt er wel ergens ge graven of. iets afgebroken en altijd bestaat de mogelijkheid, dat iets 'van geschiedkundig be lang wordt ontdekt. Er dreigt veel verloren te gaan, als slechts enkele leden in dit opzicht actief zijn. 81 m (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM „De betrok ken politiemannen, vier agenten, een brigadier en een inspekteur, zijn tot diep in de nacht van zon dag op maandag bijzonder kri tisch verhoord, en hun eenslui dende verklaring was dat er tij dens hun aanwezigheid voor .zo ver zij dat zelf hebben kunnen konstateren niets meer uit het pand is meegenomen. Zolang, uit het overigens nog altijd voortdu rende onderzoek in deze zaak niet blijkt dat onze mensen gro ve fouten hebben gemaakt, sta ik volkomen achter hen, en ach ter het door hen daar en onder die omstandigheden gevoerde beleid." ORDE COROLLA ONVOORSTELBAAR IN OPMARS TOYOTA NOTEBOQM ROTTERDAM (V311 onze rechtbankverslaggever) DEN HAAG „Zeker veertig procent van de caravanhandel in ons land wordt gedreven door de bewoners van woonwagen kampen, die zich niets aantrek ken van winkelsluiting- en an dere wetten, geen B.T.W. betalen en geen sociale' lasten hebben," zo constateerde maandag de di recteur van Caravan Import Ooms N.V., de 46-jarige H. Ooms uit Naaldwijk. Hij constateerde, dat momen teel een uiterst willekeurige en verwarrende situatie bestaat in de Nederlandse caravanhandel met betrekking tot de Winkel sluitingswet en. dehandelop zondag. fn talrijke plaatsen vindt die han del op zondag plaats, doch hier en daar wordt daartegen opgetreden. Verdachte lieeft in de gemeente Maasland een groot caravanbedrijf. Sinds 1963 ondervond hij geen moei lijkheden, doch toen vermoedelijk uit de richting van de concurrentie de aandacht van de politie word geves tigd op het feit, dat zijn bedrijf zon dagmiddag van 14-17 uur gebpend is, werd procesverbaal opgemaakt ter zake overtreding van dc winkelslui tingswet. Alleenvertegenwoordiging voor Nederland; N.V.Willem van Rijn, Postbus 8005, Amsterdam PAGINA 3 DINSDAG 22 JUNI 1977 Als U van plan bent binnenkort nieuwe overgordijnen te nemen, doe het dan nü..... want we heb ben prachtige gordijnstof in de aanbieding. Bedrukte overgordïjnstof in tientallen dessins en kleuren verkopen wij in diverse kwali teiten, waaronder, satin druk, crêpe en platweefsel, door el kaar per meter voor nog géén twee gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de Te etage de verkoop van deze overgordijnstof, in vele kleuren en.dessins.en in diverse"" kwaliteiten, breedte 120 cm, per meter' voor 1 Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. Blelswijk, RK-Kerk, Hoefweg 03, orgel concert Alben de Klerk, 20. ...Morgen Rotterdam, Geb. Eben Haëzer, Gouw straat 35, ds. N. Kleermaker .20. Open luchttheater Bijkzigt, Scaplno balletgroep, W. Stadhuiscarlllon, concert Henk Herzog, 30. Boelen, gr, zaal, R'd. Phil. Ork., 20.15. Jiaasland, gem. huis. verg. gem. raad, 19.30. 'R'dam, De Reddingboot, Noordsingel 40, «vang. btjeenk., 19.30. Klachten stadsbezorglng: maand, t/m vrljd. 18.30- 19-30. zaterd. 17-18, tel. 115388. Schiedam: Joh. ■Orónefeld. Singel 93, tel. 263538. Vlaardlngen: jj Verhelj, Diepenbrockstraat 41, tel. 343345. maassluis: De Jong, tel. 3812; egeotschap Maas sluis: Mevrouw Brouwer, Plersonstraat 35. Woord voor de dag: Bijbellezing en overdenking 'cl. 141000. Klachten geluidshinder en luchtver vuiling: Centrale Meld- en Regelkamer Rijnmond, - I- O10-15ÜQOO. Spreekuren sociale raadslieden: P»-. dl., vr.: Coornhertstr, 19, 9-11; Jensiusstraat o I, IB: Provenlersslngel 57. 9-11: Klavetstr. 52, ---II; Rulgewaardslr. 34, 14-16; Blazoenstr. 11. 14-16; dl., wo„ do.: Korte Lijnbaan 8d, 12-14; vr. '2-14, 19-21. drccht heeft onlangs haar eigen vlek kenplan in de openbaarheid gebracht. Dit plan is een ontwerp van ir. W. Wissink die zelf in Barendrecht woont. Het nu door DAB gepublicec« de en op een openbare vergadering maandagavond toegelichte plan is vooral bedoeld als^discussicsttot, dis cussie over zowel het plan Wissink als het pian Dolman. DU laalste vormt eigenjijk een ver zameling van alternatieven. Grootste probleem daarbij was het verkeer. Het gemeentelijk plan omgaf he'. voetgangersgebied met een aantal we gen voor doorgaand verkeer (veiling Barendrech'. en industrie). Dolman beeft geprobeerd dat doorgaande ver keer om het centrum heen te leiden waardoor het voetgangersgebied beier bereikbaar is voor voetgangers en fietsers vanuit de nieuwe woonwijk. Het geplande voetgangersgebied omvat niet alleen winkels maar ook groen. In het plan Wissink kwam hst croenprojekt. aldus DAB. teveel als een onbereikbaar eiland te liggen. In hun eigen plan laten de D.-\3- monsen zien dat groen op natuurlijke wijze in de wijk is gebracht. Grote kritiek op het Wissink-ont- werp is verder dat geen of nauwe lijks gebruik is gemaakt van de bo men en de terreingesteldheid zoals die nu te vinden is in het gebied waar de wijk gebouwd moet worden. Datzelfde geldt voor het gebruik van waterpartijen. Verder is het verkeer binnen de wijk onlogisch gepland cn bovendien gevaarlijk voor kinderen. Van de we gen moet worden gebruik gemaakt door doorgaand verkeer, voor verkeer met eindbestemming ter plaatse en parkerend verkeer. In het plan Dol man is geprobeerd een distribuerend wegennet te ontwerpen dat het door gaand verkeer binnen de wijk kana liseert en alleen maar de verschillen de vlekken verbindt. Elke vlek kan dan worden ongezet als een gebied zonder doorgaand ver keer daar de leefbaarheid belangrij ker wordt geacht dan de bereikbaar^ heid. Ook pleit Dolman voor het re serveren van stukjes grond die later naar gebleken behoefte ingeschakeld zullen kunnen worden. In het ge meentelijke plan is daar geen reke ning mee gehouden. ROTTERDAM Tussen het be stuur van de Vereniging voor Volks huisvesting IJsselmonde cn een aan tal bewoners van de Dura Coignet woningen in Groenenhagen is een meningsverschil ontstaan over de centrale verwarming van de wonin gen. Dit betreft een complex van 480 flatwoningen, gebouwd in de jaren 1ÖG3 en 1964 volgens het bouwsysteem Dura Coignet. Burgemeester en wethouders van Rotterdam hebben zich thans genood zaakt gezien de stukken in handen te stellen van de stadsadvocaat met het verzoek op korte termijn een kort ge ding bij de president van de Arron dissementsrechtbank aanhangig te maken. Als eisende partijen zullen de bouwvereniging en de gemeente teza men optreden. Tegen wie het geding zal worden gevoerd, tegen degene, die namens de groep van bezwaarden de procedure bij de Kantonrechter voert of de drie' leiders van de groep be zwaarden of tegen allen, die weigeren de monteurs in hun woning toe te laten, is nog niet zeker. Daarover wacht de gemeente het advies van de stadsadvocaat af. Ook over de vraag wat precies de eis zal zijn, verbod om nog langer de toegang te weigeren en verzoek om machtiging om desnoods met de sterke arm binnen te dringei en wellicht ook een dwangsom pei dag dat men geen toegang wil verle nen. De gemeente en bouwvereniging zijn in overleg met het ministerie tot deze stap overgegaan omdat de werk zaamheden geen langer .uitstel msèr kunnen gedogen. DAB en Delman willen de realise ring van de wijk Barendrecht-Zuid niet zien als een op zichzelf :/.a j;>dc uitbreiding van de bebouwde kom. Maar men wil van de gelegenheid se vens gebruik maken om een aantal Barcndreclitse actuele problemen op te lossen en Barendrecht een duide lijke structuur te geven. Volgens de entwerpers biedt hun pian de moge lijkheid uc verkeersproblemen op te lessen terwijl het plan Win,ink it- ze verks-ersproblemcn zal verergeren. Oc ••vee vlek'r.cnplanncn. Links '"ei' de gemeente. rechts die van DAB. De breedte van de sche- betekende verbindingen leeft d? tc verwachten hoeveel heid -erkcer aan. Duidelijk is te -3i en dat bij het- gemeentelijke plan het voetgangersgebied een eiland is geworden. Bij het DAB- plan is het gebied, althans van een zijde, vrij te bereiken. De letter A geeft in beide, gevallen de veiling Barendrecht can met daar tegenover het industriege bied.- Beide trekken veel verkeer. Bij B ligt de beruchte overweg die bij het DAB-pUm een tweede overweg (of tunnel) heeft gekre gen veel zuidelijker. C. ir de Ba- rendrachtse teeg die onder links leidt in de richting van de tunnel en de teeg naar Rotterdam. Ove rigens geeft D de hoofdweg aan die de wijk binnendringt. Bij het plan Wissink is het duidelijk dat veel tdijkbewoners de auto zullen gebruiken om naar het centrum te paan Bij het plan Dolman zal men een eind dienen om te rij den. Meer mensen zullen of gaan logen i. jen two uncler nemer. Bovendien, ontstaan dan geen grote parkeerpoblemen rond het voetgangersgebied,. In het blad wordt een verslag on- geiiomen van wat zich sinds 1967 heeft afgespeeld. Het bestuur, was als veigi samengesteld: voorzitter H. X Rch'Gmann. secretaris E. H. Hofman, penningmeester S. van Harten, leider veldwerk H. A. de Kok en leden P. van der STuiis, TV. Cornells, C. Ver steeg. C. Bcm. X W. Busé en X de Hoog. Adviseur van de afdeling was de heer L. P. Xetiwe Konymans. In de samenstel'in a van dit bestuur is ren belangrijke wijziains gekomen met als opvallendste verschijnsel, dat het merendeel van deze heren ..het, veld heeft geruimd".'"De heer- H. A. dé Kok is nü voorzitter en leider van het veldwerk, secretaris is J. W. Bu sé, Peulenstraat 161. te Haröinxveld- Giessendam. penningmeester W. Cor nells en leden S. den Ereejen en J. van Wijk. De adviseur is op zijn post gebleven. ITct overzicht maakt melding van niwwiiiOTjitifflg Aldus de heer A. 'Woljers, hoofd commissaris van de -Rotterdamse ge meentepolitie, gistermiddag tijdens een persconferentie naar aanleiding van de gebeurtenissen vrijdagavond in Rotterdam, waar tientallen woe dende arbeiders het kantoor van de koppelbaas Rudolf Strasser volledig plunderden omdat hij hen naar hun zeggen twee weken loon en vakantie geld schuldig was. Aansluitend op de ze aktie werd de Brielse bungalow van de heer Strasser eveneens ge plunderd. De Rotterdamse gemeentepolitie werd verweten passief te hebben toe gezien terwijl het kantoorpand aan de 's-Gravendijkwal volledig werd leeggeroofd, én de inventaris ver nield, waarbij rond vijftigduizend gulden schade werd aangericht vol gens de heer Strasser. Hoofdcommissaris "Wolters verde digde gistermiddag zijn mensen, door te stellen dat zij naar zijn maning terecht hebben gekozen voor de pure handhaving van. de openbare iorde. „Als zij arrestaties zouden hebben verricht, op grond van gekonstateerde diefstal, al zou het er maar één zijn geweest," aldus de heer Wolters, „dan zou op datzelfde moment de vlam in de pan zijn geslagen. We hebben deze hele zaak op zijn Rotterdams, met zachte hand, willen oplossen, maar te laat bleek dat het helemaal geen Rot terdamse zaak was!" Inmiddels heeft de koppelbaas zich gistermiddag met zijn advocaat bij de Rotterdamse recherche gemeld om aangifte te doen. vermoedelijk van vernieling. Mocht ook aangifte van diefstal worden gedaan, dan kan het volgens hoofdcommissaris Wolters nog weieens een juridisch steekspel gaan worden: „Je kunt immers niet zonder meer stellen dat het hier om diefstal gaat. Die 'mensen hebben die ijskast, die telexapparatuur, dat bankstel en weet ik veel wat er alle maal naar buiten is gesjouwd, im mers niet meegenomen om er weder rechtelijk eigenaar van te worden. Nee, het is veel meer bedoeld als een soort onderpand om Strasser te dwin gen alsnog de lonen uit te betalen. Hoe. dan ook, er zijn strafbare fei ten gepleegd. De heer Wolters is de eerste om dat toe te geven. Hij voegt daar overigens direkt aan toe, dat hij alle begrip heeft voor het handjevol politiemannen die zich volkomen on voorbereid zagen geplaatst voor een bijzonder chaotische toestand. Moch ten ze.echter grove fouten hebben ge maakt, dan zal deheer Wolters na overleg met de officier van justitie te Rotterdam de zaak in handen geven van de procureur-generaal, die- op zijn beurt dan de Rijksrecherche zal inschakelen om een onderzoek naar de gang van zaken ïn te stellen. De heer Wolters zei tijdens de perskonferentie gistermiddag overi gens wel het „jammer te vinden" dat de politie-inspecteur ter plaatse de passieve handelwijze van zijn mensen verklaarde door te zeggen dat hij nog geen officiële aangifte van welke aard dan ook had gehad. „Dat had die man natuurlijk nooit zo mogen zeggen," aldus hoofdcommissaris A. "Wolters, „maar het is onder druk van de moeilijke omstandighedenalle maal best te verklaren." BRIELLE Na een betrekke lijk rustig week-end, na de ru moerigevrijdagnacht waarin de villa, van koppelbaas Strasser in Den Briel voor een groot gedeel te werd leeggeroofd, heeft de heeft - maandag diverse tele foontjes ontvangen waarin koppelbaas. Mevrouw Strasser heeft maandag diverse telefoon- telefoontjes ontvangen luaarin zy bedreigd werd. Een stem, ken nelijk van een vrouw, deelde haar mede dat zij moest vluchten. „Vlucht vrouw, vlucht, vlucht", werd haar toegeroepen. Na het angstig avontuur van afgelopen vrijdagnacht 'heeft mevrouw Strasser direct de Brielse rijkspolitie van deze te lefoontjes in kennis gesteld. Da groepscommandant adjudant A. van der Stoep nam geen halve maatregelen en .posteerde een patrouillewagen voor de ingang .van de villa. Desondanks wisten twee perso nen tóch in de tuin van de villa door te dringen waarop zij toe gang vroegen tot de villa nan mevrouw Strasser. Deze herken de echter de twee personen, die volgens haar ook vrijdagavond tijdens de plundering in de villa zijn geweest en belde de politie. JOok in de villa werd personeel van de rijkspolitie geposteerd welke tot dinsdagmorgen zouden blijven waken. Op het buro van de rijkspolitie werd extra personeel achter de hand gehouden om op alle even tualiteiten voorbereid te zijn. Om een herhaling van vrijdagavond te voorkomen kon de groepscom mandant van de rijkspolitie in Den Briel rekenen op verster king uit omliggende plaatsen. Maandagnacht is het echter rus tig gebleven rondom de villa van de koppelbaas. o krachtige motor 73 pk handig in stadsverkeer (draaicirkel 9 m.) lange levensduur met grote zorgvuldigheid afgewerkt c degelijk plaatwerk gunstige km-orijs Burg. van Slijpelaan 3, verlengde van Stadionweg, ook gevestigd Tristanweg 1-3. Oud-IJsseltnonde Tel. 193397 - 193311 - 190540 - 323641 een groot aantal vondsten. Zo is in de polders Bleskensgraaf en Wijngaar den op een diepte van' 15 tot 20 centi meier een woonlaag onldekt op. eon .iange kleirug. waarin 12e eeuws aar dewerk werd aangetroffen. Mc-n neemt aan, dat hier vóór de ontgin ning van de Aiblasserwaard al men- >cn gewoon;! hebber.. In Papendrccht heeft rr.en een mid deleeuwse nrlerzcüinc ontdek' met aardewerk uit de. 13e er 15e eeuw. 'arcs de Edciwtisskfan. Nieuwe pre historische woor,sporen trof men aan in de polder Molenaarsgraaf naar al le waarschijnlijkheid k'okbekcrcul- tnur. Eveneens in Papendrecht kwam een belangrijke Romeinse nederzet- ting aan het licht en men vond daar onder meer een Romeinse rnunt en ten bijna gaaf wrijfschaaltje. een kleine kruik. t:en fibuia en vee! aar dewerk fraimenten. Er wordt nu medewerking verleend aan een inventarisatie van archeolo gische monumenten, onder auspiciën var. de Rijksdiensi Oudheidkundig Bodemonderzoek. In Papendrecht is men caar a! mee klaar. Dc- werk zaamheden zijn in Alblasstrdam en Oud-A!b:as bi.ina 'en einde. Bij dit systematisch onderzoek zijn veel vincip'aatsen or!dekt. Een belangrijk element vormden de huisterpen, waarvan ei 12 lanes de A'.bias liggen. Thans is nier. bezie met de inventari satie van het Eiland van Dordrecht, waarvoor nee medewerkers ingescha keld kunnen worden. Het bestuur is bezig met de voorbe reidingen voor een aantal lezingen. In het verleden werd dit soort bijeen komsten slecht bezocht, vandaar dat men nu eerst wil nagaan of er vol doende belangstelling voor is. Naar verdachte evenwel meedeelde, bestaat dan alleen ge-e.genheid om caravans, boten, etc. in zijn bedrijf te bezichtigen, juist omdat .een dergelij- ke aankoop meestal een familiekwes tie is en men de zondag besteedt hier en daar te gaan kijken. Zaterdags gebeurt dat in het alge meen weinig, omdat men dan veelal gaat winkelen. De werkelijke verkoop vindt dan op een weekdag plaats. Sinds zondag 20 december toen het procesverbaal werd opgemaakt, ver kocht verdachte minstens vijf cara vans .per week minder. Verdachte, was zondags hier en daar in de omgeving gaan kijken en constateerde, dat in en rond veei ste den zoals Rotterdam, Den Haag, Tu trecht enz. dergelijke bedrijven wel open zijn. „Overal langs de grote we gen kun je zondags dit soort- bedrij ven geopend zien", constateerde de heer Ooms, „het is maar net hoe je het treft". Hij had geen bezwaar tegen de ROTTERDAM Een vrachtwagen chauffeur heeft zaterdagmiddag in de Hoogstraat vier slachtoffers gemaakt doordat hij met zijn voet van het kop- pelingspedaai afschoot. En passant werd hierbij nog een geparkeerde auto gekraakt ook. De vier gewonden waren de 31-ja rige Turkse automonteur O. Köse uit de Isaac Hubertusstraat, die maag klachten had, de 32-jarige mevrouw S. Remref uit Schiedam die haar heup bezeerde, haar vierjarig dochter tje Jolanda die een schaafwond op het gezicht opliep en een tweede dochtertje, de vijfjarige Jeanette, die over hoofdpijn klaagde. De vier slachtoffers werden voor onderzoek naar het Dijkzigtziekenhuis overgebracht. Tegen de chauffeur werd proces-verbaal opgemaakt. Hij'bleek geen rijbewijs te hebben. sluiting op zichzelf, maar wel tegen de willekeur, waardoor een scherpe oneerlijke concurrentie ontstaat. De proc. generaal mr. J. H, C. Boekraad kon zich het standpunt van verdachte begrijpen, doch de overtreding van de winkelsluitingswet staat au eenmaal vast. De economische politierechter te Rotterdam -had ƒ300 -boete opgelegd en van dat vonnis eiste de. proc. ge neraal bevestiging. De president wees er nog op, dat onlangs een ander, groot bedrijf in de handel van cara- vans, enz. te Sliedrecht eveneens is veroordeeld maar volgens 'verdachte 'olijven de onbillijkheden in deze handel voortbestaan. Het Hof zal op 1 juli vonnis wijzen. ROTTERDAM Na een felle ach tervolging met hoge snelheid door Rotterdam en Schiedam isde politie er zjj het pas na het lossen van een waarschuwingsschot in ge slaagd een automobilist aan te hou den die eerder een stopteken had ge negeerd.,' Op de Schiedsmseweg wilde de be manning van een patrouillewagen de chauffeur van een personenauto aan houden omdat hij zich verdacht ge droeg. De man gaf echter volgas, en reed met hoge snelheid richting Schiedam. Nadat de man op de Singel in Schiedam een aanrijding had veroor zaakt, reed hij zich tenslotte vast op de Broersvest. Twee mannen spron gen uit de auto en trachtten de poli tie te ontvluchten. Een van hen bleef na het lossen van een waarschuwings schot staan. Het bleek de 25-jarige in Frankrijk geboren Duitser F. P. te zijn, die ais woonplaats Amsterdam heeft De auto bleek in Amsterdam te zijn gestolen. SPIJKENISSE" Aan de Christelijke Scholengemeenschap ..Blaise Pascal" te Spijkenisse slaagden vrijdag 18 juni 1971 voor het eindexamen H.BS.-A: Arry Bosch uit "Hoogvliet, Paullen 3oudesteijh uit SpijkenLsse, Peter Burggraaf uit Oost- voorne, Gerrlt van der Drift uit Hoogvliet. Rienk van der Galiën uit Spijkenisse. Hans Geervliet uit Hoogvliet, Rudt de Graaf uit Poortugaal. Ad de Heer: uit Piersbil. Theo Hilling uit Hoogvliet. Elly van 't Hof uit Hekelingen, Jan Hordijk uit Hoogvliet, Ni co Hulstaart uit Hoogvliet, Ini van der Jagt uit Spijkenisse, Marga Lankhaar uit Spijker.is.se. Hugo Noordermeer uit Heke lingen. Arie Poldervaart uit Oudenhoorn. Willy Riedijk uit Spijkenisse, Harry Tim merman uit Pernis. Jan verkamman uit Rotterdam, Leo Voogt uit Rozenburg. Tru- di van Waltum uit Spijkenisse, Trees Karssen uit Hoogvliet. Er werden geen kandidaten afgewezen. ROTTERDAM- Bij de op 16 en 17 juni 1071 gehouden examens voor het diploma ziekenverpleging A. in het Academisch Ziekenhuis Dijkzigt. slaagden onderstaande kandidaten: L. T. Boogerd, M. Buitendijk. J. A. Bur gerhout. H. J. Jrnsen-Picr. M. A. Kamper- veen-Biegcl, R. J. v. d. Linden-Caesar, G. M. "Meijer-Esser. E. I. Mol, G. Mosterd, H. de Pater. M. M. Reimer. N. C. Stam. E. de Vries-Hoekstra, J. P. Wesseling." A. Zwart- bol. ROTTERDAM Aardappelen: Dore's groot 57 p.kg., poters 5B, kriel 63. Eerstelin gen groot 51, poters 51, kriel 60. Barlma's groot 45, poters 41, kriel 45. Andijvie 2S—34. Bloemkool 6 st. per bak 108—148 ip.st., 8 97—122. 10 62—97, Dubbele bor.en I 340—370 p.kg., II 240—270. snijbonen 240—280. Tuin bonen 55—63. Rode kool 62—65. Spitskool 47—35. Sia 6—21 p^t. Kroten 14—18 p. bos, 45—54 p.kg. Waspeen S7—110. Spinazie 84—118. Bospeen 83—100 p. bos. Peterselie 23—27. Peulen 310—180 p.kg. Postelein 76—B0. Pret 50 p. bos. Selderij 12—13. Uier. 42—5C p.kg. Rabarber 2&—39. Sjalotten 41. Rode bessen 121. Aardbeien I 47—57 puis.. 11 44—51. 1 200—220 p.kg.. II 150—190. Perziken IA A 56 p.St.. IA 40, IB 23. IC 14. Pruimer. Beauty I 200—280 p.kg. Golden Japan I 290—310. Tomaten A 530—610 p. bak.. B 700. vraag't gerust uw foto-film-vakman

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 1