Schiedammers vullen hun prijsenkast Rij nmondbancL sleept onbetwiste zege weg Improvisatieconcert door Koos Bons Akela Tuitel nam afscheid van Irenegroep Proef met antiekmarkt werd 'n groot succes JÈL tl75 Chili voert acties tegen extreem-links Markten en veilingen Onbehoorlijke vragen in gemeenteraad Shell dempt haven zonder Leentelijke toestemming (^OTROÈNj) m m75 1 Alle orgelwerken van lïach op het Doelenorgel Vijfentwintig keer ingebroken in De Vijfsluizen Start tafeltennis- seizoen ter meulen Eerste concert op zaterdagmiddag in Laurenskerk Wielrenner Sjef van der Burg in de bloemetjes Opbrengst dienst bestemd voor Ghana Geslaagd hengel- concours Jeugdwerk Hoek vau Holland weer van start Showroom Coolsingel Tel.14.44.00* Streekvergadering 'NCVB Putter sltoek DE ROTTERDAMMER K:. k riH door Hans W. Ledeboer ROTTERDAM Er is een deel van de Eerste Petroleumha ven bedempt en dat is aanleiding tot bestuurlijk nogal eigenaardige toestanden. De demping op zichzelf ligt in de natuurlijke ontwikkeling van de Rotterdamse havens. Dp Eer ste Petroleumhaven is de oudste van de speciaal voor tankers ge graven havens, zij is te klein en te ondiep voor moderne olie overslag, een tanker van een ge middelde omvang kan er niet eens in. Shell heeft bovendien het terrein wat deze haven na demping oplevert hard nodig. STORING VERTROEBELEND 150x200cm 180x220cm PAGINA 4 MAANDAG 13 SEPTEMBER i<». ROTTERDAM Arie Keijzer, vas te organist van de Doelen te Rotter dam, zal in een serie van 19 concer ten in drie seizoenen alle orgelwer ken van Bach uitvoeren op het Flen- trop-orgel in de grote zaal van de Doelen. Het eerste concert van deze unieke Bach-cyclus vindt plaats op zaterdag 25 september a.s., 's middags om 3 uur. In de loop van het seizoen 71/72 zullen nog vijf Baehconcerten plaatsvinden. De concerten worden steeds op za terdagen gehoudea Van de concerten in dit seizoen vinden er drie op zater dagmiddagen, drie op zaterdagavon den plaats. Niet alleen omdat deze cyclus in een concertzaal wordt gegeven mag hij uniek worden genoemd. Het is de gehele opzet, die deze opgave tot een bijzondere maakt. Arie Keijzer stelde uit de 212 werken die de reeks con certen zal omvatten 19 programma's samen, die elk een eigen, afgerond geheel vormen. Daarin vindt men zo wel de complete „Dritter Klavier- übung" als de acht „Kleine Preludia und Fugae". Het eerste programma, dat op 25 september zal worden uitgevoerd, opent met Prelndium en Fuga In c, en vervolgt met 6 koralen» de Trio sonate no. 1 $n Es, wederom vier koralen en Preludium en Fuga In C. Alle concerten zullen worden „be geleid" door een programmaboekje waarin uitvoerige toelichtingen op de orgelwerken zijn opgenomen, die met elkaar een volledige Bach dokumenta- tie zullen vormen. Deze toelichtingen worden verzorgd door de Rotterdam se orgelkenner W. P. Verheul. SCHIEDAM In de nacht van sa terdag op zondag Is maar liefst 25 maal ingebroken in de buisjes die staan op het volkstulnencomples: „De Vijfsluizen" dat ligt op de grens van Schiedam en Vlaardingen, De daders zijn met een boevoet tewerk gegaan. Nu was de buit niet bepaald dave rend te noemen, maar het vadalisme des te erger. Zo werd in de huisjes praktisch al les van de muur gerukt. Alle schilde rijen en krissen, die daar veelvuldig aanwezig zijn, lagen hr en der ver spreid, een. aantal was ook meegen omen. Verder deden de daders zich tegoed aan snoepgoed en zetten zelfs in één van de huisjes een kopje kof fie. Ook werden in de huisjes sigaret tenpeukjes aangetroffen. VLAARDINGEN Op maandag 27 september zal het nieuwe tafcltennis- seizoen beginnen, waaraan 23 Vlaar- dtagse teams zullen deelnemen plus 5 juniorenteams. Het 'betreft elf teams van Intiem, 6 van de Hollandiaan, 2 van de Wind molens en 4 van ABM plus 5 junio renteams van Intiem. Merkwaardig, dat Intiem al een boete te pakken heeft nu de competitie nog moet be ginnen. Te elfder ure hebben twee leden zich namelijk teruggetrokken, waardoor Intiem zich genoodzaakt zag het aantal teams van twaalf op elf terug te brengen. De indelingen waren toen reeds bekend, zodat een boete niet kon uitblijven. MAASSLUIS Een levendige mu zikale fantasie, goede beheersing van de muzikale vormen: aa algehele tech nische paraatheid bij bet realiseren van de fantasieën over bestaande thema's waren ook zaterdagavond weer kenmerken voor de improvisa tievoordracht die Koos Bons voor een helaas te weinig talrijk, maar geluk kig wel enthousiast publiek in de Im- manuelkerk gaf. De thema's waarover Koos Bons improviseerde waren niet nieuw. Piet van den Kerkhoff, Cor Kee, Marcel Dupré, Jeanne Demessieux en Feike Asma hebben in het verleden muzi kale gegevens verstrekt waarover de concertgever opnieuw zijn fantasie de vrije loop heeft gelaten. Het eerste nummer van het programma was ge lijk een schot in de roos. Een Prelude en Fuga over een rustdag, goeddeels in seconden voortschrijdend, thema kreeg een meesterlijke vormgeving. Vooral de fuga in c ld. Monk als een klok volgens een logisch modulatie plan in een boelende afwisseling van mineur en majeur. NIVEAU Maar ook de andere improvisaties stonden op hoog niveau. Wij noemen een Passacaglia over een thema van Cor Kee, dat structureel vrijwel iden tiek bleek aan dat van Bachs c-moll Passacaglia, een concertstuk in een vrije sonatevorm over een gegeven van Marcel Dupré, waarbij Koos Bons met twee contrastrijke thema's, tot een muzikantesk en tot de ver beelding sprekend werkstuk wist te Vergenoegd glimlachend neemt Schiedams burgemeester H. Roelfsema een défilé af van 'zijn' Schiedamse Rijn mondband, die voor eigen publiek zich de beste van Nederland toonde. SCHIEDAM De Rijnmond- band uit Schiedam is zaterdag, tijdens het 13e nationale drum- bandconcours, dat plaats vond in Schiedam, de onbetwiste kam pioen geworden van alle muziek korpsen. De <Rijnmondband be haalde maar liefst 154% van de in totaal 160 punten en dat be tekende de eerste prijs in de ereafdeling. Hierbij kwam nog eens de lof van dc jury en het feit dat de wisselbe ker. die aan deze ereplaats is verbon den, voor de derde maal in de prij- asenkast van de Rijnmond band ter- selbeke drefinitle? door de Rijnmond- band mag worden behouden. De Rijnmondband mag zich nu Neder lands kampioen noemen in de ereaf deling vrij concours 1972. Nog was de koek niet op voor deze populaire band uit Schiedam. De tamboermaltre Bas de Breejen kreeg de maitre-prijs, terwijl ookde defi- lieerprijs voor de Rljnmoridband was. Feitelijk had de Rijnmondband geen tegenstand. De enige andere mede dinger in de ere (hoogste) afdeling van dit concours was Concordia uit Ecskoop. Deze band kreeg 141.7 pun ten toegekend. Het 13e drumbandconcours is een caverend succes geworden. Dit was natuurlijk in de eerste plaats te dan ken aan het stralende weer, waardoor duizenden het parkoers Lange N ieu wst raat/Tu inla an omzoomden. Daarbij hadden 36 korpsen uit alle windstreken van Nederland inge- sehrevenr hoogtepunt was natuurlijk het défilé voor burgemeester H. Roelfsema en zijn echtgenote en de wethouder voor culturele zaken mevr. G. X?. Verwey de Graaff. Het was toch een Schiedamse mid dagje daar op de zonovergoten Lange Nieuwstraat De drumband van de Schiedamse Chr. gymnastiek vereni ging DOK behaalde de wisselbeker in de eerste afdeling, terwijl ©ok het muziekkorps van Wilton Feijenoord een ereprijs kreeg mei lof van de jury. Voor de Jeugdrijnmondband was in de jeugdafdeling een tweede prijs weggelegd. Zij kregen 126Vt punt toe gekend. Na afloop van het zeer geslaagde concours werd ook nog afscheid geno men van de concoursleider H. Jong man. Hij kreeg lovende woorden te horen van de erevoorzitter van de sektie muziek van de Schiedamse Ge meenschap de neer J. Lansbergen. Hij wordt volgend jaar opgevolgd door de heer .G J. van Aalten. VLAARDINGEN Tijdens etu zeer geanimeerde bijeenkomst op het Padvinderscentrum aan de Broekpol derweg, werd afscheid genomen van akela Tuitel, die leidster was van de welpenhorde van de Prinses Irene groep V van de Nederlandse Padvin ders, r Door Me jongens werden enkele leuke schetsjes opgevoerd en na het „levensbeschrijvende lied" leidde akela Tuitel voor de laatste keer de hordegroep, Na het afscheidswoord van groepsleider C. Zevenbergen ont ving de scheidende akela een koffie zetapparaat, een geschenk van de ROTTERDAM AntiekJiefhebber en- verzamelaars konden in het afge lopen weekeinde ook in Botterdam hun hart ophalen. In de eerst plaats op de antiekbeurs in de Rlviérahal en voorts op een antiekmarktje in het Hermusplantsoeii vlak voor het Oude Tramhuys. In de Riviérahal werd al de vierde beurs van het organiserend duo miss C.J. Paskin en de heer J.J. Heilker gehouden, een steeds terugkerend evenement dus, dat in november van het vorig jaar gestart werd. De vierde antiekbeurs heeft zich niet in die be langstelling mogen verheugen als de openingsbeurs indertijd (met 7500 be zoekers en een omzet van 250.000 gul den) maar de organisatoren waren gisteravond toch tevreden. Zelf kleding maken komt er- steeds meer inen dat is ei genlijk logisch'als U de aantrek kelijke aanbiedingen van onze stoffert-afdeling ziet. Een mooie kwaliteit acryl jac quard bonded in vele dessins en kleuren, voor het m.aken van pantalons, japonnetjes, rokjes enz. Deze dubbeibrede stof 150 cm breed) nu alleen mor gen voor nog géén' twaalf gul den. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze prachtige kwaliteit acryl jacquard bonded in vele kleur ren en dessins. Nu per me-, ter, 150 cm breed, van f 17,50 voor Oakmasndegaiorgen epen Géén tel. of schrift bent ROTTERDAM Het zal wel voor de eerste keer in de lange geschiede nis van de Laurenskerk zijn, dat er od zaterdagmiddag een concert is ge geven. Als deze concerten doorgaan de belangstelling was voor zo'n be gin van iets nieuws redelijk wordt dit orgel, en over zo'n anderhalf jaar het grote nieuwe, het meest bespeelde instrument van de Rotterdamse ker- ken. De concertgever was de organist van de kerk, Johann Th. Lemckert, die de middag opende met een stevig „Preludium" waarin hier en daar echo's klonken en de er bij horende „Fuga jn e", levendig en klankrijk, van Nikolaus Bruhns. Een opgewekte „Fuga in C" van diens tijdgenoot Dietrich Buxtehude sloot hier goed bij aan. Bijzonder boeiend klonken hierna de vijf variaties over „Meinen Jesum lass ich nicht" van Johann G. Wal- ther, waarvan de eerste en vierde door hun stevige ritmiek opvielen en de laatste met het vele pedaalgebruik een prachtig slot was. Sterk werd de tegenstelling neerge zet tussen het korte Adagio en het parelende Vivace aan het begin van de „Triosonate no, TV in e" van Jo hann S. Bach, die nog zo'n tegenstel ling laat-horen tussen het prachtige Andante en het flonkerende slotdeel. Hierna kwamen twee Franse mees ters aan de beurt: uit de vorige eeuw César Franck met de uitwaaie rende klanken en het triomfantelijk slot van zijn „Pièce héroique", en uit onze eeuw Maurice Duruflé met een koraalvariatie over het thema van het „Veni Creator", waarin de tweede variatie met de hoge fluittonen en de brede laatste bijzonder opvielen. Dat Johann T. Lemckert ook de moeilijke kunst van het Improviseren beheerst was te horen in zijn impro visatie over Gezang 136 „Lof zij de Heer", eerst fortissimo en met grote levendigheid, dan een gedeelte met typische staccato-bassen en tenslotte een grootse fuga. De toehoorders zullen best tevreden zijn geweest over het gedegen en mu zikale spel van de concertgever. Maandag 20 september speelt Al- bert de Klerk en zingt A af je Heynis. G. M. Dersjant Wel is in de Rlviérahal duidelijk geworden, dat de organisatoren stren ger de deelnemers zullen moeten se lecteren, Volgens de organisator Heil ker is het uitdrukkelijk de bedoeling om een "populaire" beurs te houden, waar men ook met een kleine beurs leuke dingen kan wegslepen, maar dat mag toch niet betekenen dat men meer in - de sfeer van curiosa komt dan in die van de antiek. De vijfde beurs, die 22, 23 en 24 oktober gehou den wordt, zal althans dat is het streven van een speciale commissie van antiquairs kwalitatief van een beter niveau worden. De proef met het antiekmarktje voor het Oude Tramhuys op vrijdag avond en zaterdag mag als een succes beschouwd worden. Veel kijkers winkelend publiek op weg naar de stad of terug uit de stad en ook een redelijk aantal kopers, waaronder opvallend veel jonge mensen. De initiatiefnemers W.F. Marquart en A. Riper (de mensen achter het Oude Tramhuys) zullen volgende week het marktje opnieuw organise ren, waarna dan beslist zal worden of het regelmatig voortgezet zal worden. (Van onze corresponxent) BERKEL De bekende wielren ner Sjef van der Burg uit Berkel en Rodenrijs, die woensdag nog met Jan Janssen, Eef Dolman en V/im Brave- boer het clubkampioenschap van Ne derland won, begint binnenkort een bloemenboetiek. De zaak (drie kappen van een wa renhuis) die aan de Noordersingel in Berkel wordt gevestigd, wordt zater dag over een week geopend, waar schijnlijk door clubgenoot Jan Jans sen. Dit jaar reed Sjef van der Burg reeds een honderd courses, waarvan hij er niet minder dan tien won. Za terdag a.s. hoopt hij de ronde van zijn eigen woonplaats op zijn naam te brengen. Sjef van der Burg, nu 24 jaar, stond vorig jaar voor de keuze pro fessional te worden of amateur te blijven. Hij koos voor het laatste. De wielrenner die zoveel successen boekt, hoopt van zijn bloemenzaak, die hij met zijn vriend Rob Bierhui zen opzet, ook een succes te maken. Hij blijft fietsen, maar wel in minde re mate omdat er tijd voor de tuin- boetlek moet overblijven. Er is natuurlijk nog een kansje dat hij geselecteerd wordt voor de Olym pische Spelen in München. Maar voorlopig vindt Sjef zijn tuinboetiek nog belangrijker. SANTIAGO (Reuter) De rege ring van Chili is gisteren een actie begonnen tegen de illegale bezetting van land en boerderijen in het zui den. Zij heeft politieversterkingen naar dit gebied gezonden met de op dracht de bezetters te gelasten de boerderijen te ontruimen en de lei ders te arresteren. Waarnemers zien in deze actie een begin van een eerder door de marxis tische regering-Allende aangekondigd optreden tegen extremisten van rechts en links. De landbezettingscampagne is geor ganiseerd door de Re-weging revo lutionair links", die president Allende ervan beschuldigt niet snel genoeg te werk te gaan bij het omvormen van Chili in een werkelijk socialistische staat. Zij zijn gekant tegen het wets ontwerp op de hervorming van het grondbezit, dat privé-bezit van min der dan tachtig hectaren toestaat. ouders van de welpen, van de leiding en van de groep. "Verder waren er veel bloemen voor mevrouw Tuitel, die vergezeld was van haar echtge noot, de oud-groepsleider A. Tuitel en de kinderen Allard en Jolette. Mevrouw Tuitel werd daarna nog toegesproken, door akela hfc Fet-v. d. Wart, assistent districtscommissaresse voor welpen van het District Beneden Maas en door hopman A. Smelik, plaatsvervangend districtscommissa ris, die respekt hadden voor de bij zonder goede wijze waarop akela Tuitel de horde onder haar leiding heeft gehad. Na het officiële gedeelte bleef men nog geruime tijd bijeen met de oud- welpenleidster, die veie - jaren een bron Van Inspiratie was'voor haar as sistenten. VLAARDINGEN, 13 sept. Aanvoer: vl. 73 met sas kantjes en drie makreel. Prij zen: grote volle 129—134; kleine volle 120; steurharing 121—124; makreel 67. ROTTERDAM. 13 sept. Sla A 22-38; Staand glas komkommers: sa en op: 68; 75 en op: €2—64; 60 en op: 49—56; 69 en op: 28—34: 40 en op: 28—34; 40 en op; 19—24; 35 en op: 16—17; Kromme komkommers: 49—61; Tomaten A 6.20—6.89; B 6.29-6.49; C 4.80—5.30; CC 2.60; snijbonen 1.15: Andijvie 21; Postelein 21—31; Spruiten A 1.10; B 1,12; Aanvoer: Sla 92» st.; Tomaten 35.00 bak; Komkommers 123.400 st.; Kromme kom kommers 1480 kg. VEEMARKT ROTTERDAM Maandag. i3-8-'7l Aanvoer: Dagaan- voer 1635 dieren, waarvan 1250 sianhtrunde- ren en 385 varkens. Prijzen per kg; Slach- trunderen extra kwal f 5,35 - 8,05, Ie kwal. ƒ4,70 - ƒ5,20, 2e kwal. ƒ4,20 - ƒ4,46, 3e kwal. 4,00 - 4,15. Varkens le kwal. ƒ2,48 - ƒ2,50. 2e kwal. 1,43 - ƒ2.46, 3e kwal. ƒ2.35 - ƒ2,45. stieren ƒ4,90 - ƒ5,80. worstkoeien ƒ4,10 - ƒ4,30. Slaehtzeugen 1,90 - ƒ2,». Zware varkens ƒ2,25 - ƒ2,35. OVERZICHT Slaehtrunderen aanvoer groter, handel flauw, prijzen lager. Varkens aanvoer rui mer, handel vlug, prijzen hoger, enkele prima's boven notering. PUTTERSHOEK Donderdag avond 16 september om kwart voor acht wordt in de gereformeerde kerk te Puttershoek de zeventiende streek vergadering gehouden, van de afde lingen van de NCVB in de Hoekse, Waard. Spreker is ds. A. B. Hoorn yan Rot terdam. Het chr. gemengd koor As af onder leiding van de heer Th. van Helden, de organist A. J. Groen, de hoboïst A. v. Peenen uit Oud-Beijerland en de trompettist A. Fortuin uit Maasdam verlenen muzikale medewerking. VLAARDINGEN Zaterdagmid dag zijn op de afrit van rijksweg 20 bij Vlaardingen-west twee personen auto's met elkaar in botsing gekomen. De bestuurster van een der auto's, de 53-jarige mevrouw M. Tuit-Schimmel uit Den Haag, is later in het zieken huis overleden. De zaak Hep uit de haand, doordat Shell maar vast met de demping is begonnen, terwijl een voorste! om dit toe (e staan de Rotterdamse gemeen teraad nog zal moeten passeren. „Dit is zonder meer voorbarig", kon mr A. J, Jansen, hoofd van de afde ling haven en economische ontwikke ling ter gemeentesecretarie van Rot terdam ons vanmorgen vertellen. „Er is nog geen bericht van B. en W. naar de Shell uit. Dat kon ook niet, omdat deze zaak juist de gemeenteraads commissie voor de haven en economi sche ontwikkeling heeft gepasseerd. De zaak moet nu naar B. en W. en dan pas kan er een voorstel van B. en W. naar de gemeenteraad gaan. Die moet uiteindelijk de beslissing over dempen van de Eerste Petroleumha ven geven." Wanneer het voorstel tot dempen van de haven de gemeenteraad zal bereiken, kon mr. Jansen ons niet zeggen. „Daar gaat vanzelfsprekend nog de nodige tijd heen", meende hij. Mag klaarblijkelijk door misver stand of door communicatiestoornis tussen Shell en de gemeente Rotter dam straks de Rotterdamse raad oordelen over demping van een reeds gedeeltelijk gedempte haven, de si tuatie wordt binnen het gemeentebe stuur beslist moeilijk door schriftelij ke vragen van het socialistische raadslid W. J. van der Have en zijn collega rnr. J. Mentink van D'6S. Schriftelijke vragen lagen min of meer voor de hand, het is niet aan te nemen dat de raad als hoogste be stuurscollege in een gemeente zich door een particuliere onderneming zonder meer voor zo'n voldongen feit wenst te laten stellen. Onbehoorlijk is deze vragensteilerij echter, omdat zowel de heer Van der Have als de heer Mentink lid zijn van de commissie voor de haven en economische ontwikkeling en omdat het concept-voorstel tot demping van de haven verleden week deze com missie passeerde. Beide raadsleden weten dus precies wat er aan de hand is, tenzij zij er van uit wensen te gaan dat op een in ons staatsbestel hoogst malafide ma nier bepaalde stadsbestuurders een beslissing zouden hebben genomen bulten commissie of gemeente raad om, zonder de voor de besluit vorming verantwoordelijke lieden te hebben ingelicht. Met hun vragen vertroebelen beide heren danig de sfeer binnen het Rot terdamse gemeentebestuur. Wat er verder gaat gebeuren? „Dins dag vergadert de directie van het ge meentelijk havenbedrijf met de wet houder en dan zal de hele zaak wor den doorgepraat", vertelt mr, Jansen. komen een Scherzo op een v,„ Jeanne Demessieux en tot besluit «2 Finale marzlale over een door WS Asma verstrekt gegeven. Het was if teressant om te horen hoe de oreasiJ zich in de verschillende muSikaS voorstellingswerelden van genoemf componisten wist in te leven Afam derlijk vermeld dient nog wei het rii ke kleurenpalet dat Koos Bons ast wendde in een exotisch aandoet vrije improvisatie over een Chassis sche melodie, gebouwd op een onon* derbroken orgelpunt in staccati. h, het verleden hoorden wij meermalen boeiende improvisaties over negro- spirituals. De fantasie over het alom bekend geworden „Nobody knows the trouble I've seen" was weer geheel gedacht vanuit de muzikale gevoels wereld der negro-spirituals. De veel" vuldige samenwerking met de bariton Henry Blackmon zal hieraan wel niet vreemd rijn. Een improvrsatieconcert, waa-k bij alle vormbeheersing, technische prestaties en gevoel voor klanküem het muzikale element domineerde. W. H. WOLVEKAMP, SCHIEDAM In de Grote Kerk wordt in samenwerking met het jeugdwerk een reeks diensten gehou den waarvan de opbrengst is bestemd om de nood onder de boeren in Gha na te helpen lenigen. Zondagavond leidde ds. G. Toornvliet de dienst. Zijn verkondiging had tot titel „Een schip met 300 man cadeau" en was gebaseerd cp een verbaal uit de Han delingen. Hij wist zijn gehoor sterk te boeien met zijn zeer levendig voorge- - dragen oproep om te geven voor de amen waar ook ter wereld. De befaamde alt Caroline van.He- mert luisterde de dienst op met twee prachtig gezongen aria's van Georg Fr. HSndel: „Father of heaven" uit „Judas Macabeus" en „Yes, through all my pains" uit .Berenice', en met het altijd weer pakkende „Bist du hei mir" van Johann S. Bach, ,Dat Aad van der Hoeven een voortreffelijk organist is, was te ho- ".ren zowel in zljn- voorspelen-als in de begeleidingen van de zangeres en van •de gemeejtezang. G. M. Dersjant VLAARDINGEN De hengelaars, vereniging De Ruisvoorn en Do Zwervende Visser hebben in de Delftse Schie hun eerste serie vervis; van de jaarlijkse tweekamp. Alhoe- wel de vangst enigszins tegenviel, wisten de verenigingen elkaar aardig in evenwicht te houden. Dit concours werd gewonnen door De Zwerver met een totaal van 6005 gram, terwijl de Ruisvoorn 5825 gram boekte. Er komt nog een tweede con cours, zodat er nog van alles in zit. Het belooft dan een open en span nende ontmoeting te worden. Bet jaarlijkse heagdconcours van de hen- gelafdeling van de personeelsvereni ging Ons Aller Doel (Sprij n.v.), ge- houden in de Vlaardmgse Vaart, is gewonnen door de heer T. Waas van de vereniging Uit en Thuis, die 290 gram ving en daarmee de beste deel nemers van de 102 liefhebbers. Twee de aankomende was C. Vink jr. van De Vriends hap met 233 gram en derde J. de Goede van sprij met 228 gram. De mevrouw Stigterbeker, die de Inzet vormde van vijf concoursen van de hengelaarsvereniging Het Westen is gewonnen door D. Berveltag met •een totale vangst van 10045 gram, ge volgd door F. Tempelaar rr.et 8310 gram en D. Tempelaar met 8540 gram. De hengelvereniging Het Westen heeft zaterdag met succes deelgeno men aan een nationaal hengelcon- cours, gehouden in de Leidsevliet hij Leidsendam, georganiseerd door de -Vereniging Klub '67. Er werd aan-dit^ concours deelgenomen door 23 korp sen uit geheel Nederland. HOEK VAN HOLLAND Deze maand gaan alle jeugdaktiviteitcn in het jeugdcentrum san de Prins Hen drikstraat en in gebouw Irene weer van start. De sociëteit 't Zoldertje is •al een aantal avonden in de week open. Vrijdag 17 en zaterdag 18 septem ber wordt er in' gebouw Irene eea filmprogramma gegeven, het eerste van het nieuwe seizoen. Het clubwerk gaat officieel over enkele weken as weer draaien. Zaterdag XI september is er een voorproefje: in de beneden zaal van het jeugdcentrum geeft een poppentheater een. voorstelling om twee uur 's middags. De soosavond in het Bgbertushuis kan zaterdagavond niet doorgaan om dat er hard wordt gewerkt aan een vernieuwing van de elektrische in stallatie. De eerstvolgende soosavond is nu vastgesteld op vrijdag 24 sep tember. Laafde kou nu maar komen..... metzo'n heerlijk warme Fibren* ka deken kunt U er goed tégen. Een partij behaaglijk warme Fi- brenka dekens -in een mooie Schotse ruit. Zowel gefeston neerd als met fluweelband afge zet, in 1 en2persoonsmaten nu heel voordelig. Morgenvroeg cm 9 uur begint op de Ie etage de verkoop van deze 1 en 2 penoons Fibrehka dekens in eenSchotsruitdessin. Kies uit de maten 150 x 200 en 180 x 220 cm..... nu met een ruim prijsvoordeel. Ook mssndsgmorgen open Géén tel. of schrift best

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 2