Omvangrijke operatie Botlekbrug gaat een Helft minder openingen meter AGENDA omhoog IMS; Fiua Kroon: industrie bij Moerdijk is nodig Wim van der Panne op dreef in Gouda Saneringscommissie Rijnmond werkt niet goed Dode na botsing m m B WmÊÊm 97 Lekkerkerk blij met nieuwe burgemeester Door zelfwerkzaamheid kreeg RVCB eigen accommodatie Fiua FiLia Krimpen eerste bij j brandweerwedstrijd FiLia Frank Wright in Ruimte FiLia Donderdag vlag uit Vermist: een trailer met oplegger de rotterdammer DINSDAG U SEPT-EM&ER 197T Nu tweedmantels vandaag morgen dagelijk- Nu tweedmantels l'.Sc Nu iweedmantels Nu Iweedmantels OPTELSOM MASSAGEKAMER Nu tweedmanteis -:-V v«i PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De gemeen te Rotterdam gaat de Botlekbrug een meter omhoog brengen. Het verkeersobstakel, zo hoopt men, zal na de operatie vijftig pro cent minder omhoog moeten om schepen door te laten. De gemeente wil de kostbare ope- - ratie uitvoeren ondanks het feit dat plannen voor een nieuwe brug (of tunnel) in de maak zijn. De gemeente, die eigenaar is van de brug, kan toer de verhoging do Spijkenisscrbrug, die een eindje verderop over de Oude Maas Hgt, als voorbeeld nemen. Daar is enige jaren geleden een soortgelij ke operatie succesvol uitgevoerd. Het omvangrijke karwei zal eind van dit jaar moeten beginnen. Men wil het voor de zomer van 1972 rond hebben. De technici verwachten drie maanden nodig te hebben voor de ombouw. Het zal in fasen gebeuren, in de nacht en in de weekeinden. Ook de toevoer wegen aan weerszijden, inclu sief de treinbaan, zullen een meter omhoog gebracht dienen tc worden. In de drie maanden moet het ver keer met ernstige vertragingen reke ning houden, ook in de spitsuren. De derde baan (treinbaan) die normaal in de spitsuren voor het verkeer ter beschikking staat komt in die drie maanden te vervallen. Het ligt overi gens in de bedoeling dat in het spits uur wel de brug voor alle scheep vaart, ook zeeschepen, gesloten blijft. Dat houdt in dat ook de Spijkenisser- brug dan niet omhoog hoeft en dus een deel van het verkeer uit Euro poort en Botlek, via de Hartelbrug, kan verwerken. Lijnbaan 51 Rotterdam l', KRIMPEN AAN DEN IJSSEL J Het werfterreia van I. H. C. Smit, waar de Aluminium Verwerkende ïn- dustrie gevestigd is, was zaterdag- middag het oefenterrein van twaalf brandweerkorpsen uit de Krimpener- waard voor de jaarlijkse brandweer- wedstrijd. Men had op dit terrein ruimte ge- noeg om een zo realistisch mogelijk werkobject te creëren. Er werd een brand gesitueerd in een enorm groot r dekhuis van vier lagen, dat momen- teel bij dit bedrijf in aanbouw is. Twaalf keer steeg van een der bbrug- vleugels een rookzuil en repte een Ploeg zich naar het object. Het aan- t wezige publiek en niet minder de deelnemende ploegen volgden ge spannen de prestaties. Als hoogst geklasseerde kwam uit de wedstrijd naar voren het korps van Krimpen aan den IJssel, gevolgd door de Vlist en Haastrecht, zesde werd Krimpen aan de Lek, die ook de pompbediende prijs in ontvangst kon nemen, ROTTERDAM: Atrium: 4-6 alsoheld VCB-bestuurder Stek; wijkcentrum: Xe Mlddeliandstr: 8 wljkorgaan Middelland; wijkgeb Matbenesserdijk: 8 wijtoorgaan Spangen: wijkgeb menanderstraat: 8 hea ring over verkeergaan gelegenheden Lom bard! jen; De Doelen; 8 radio- en tv- uit zending actie „Geef Gezondheid". BRIELLE: stadhuis: 8 verg. gemeente raad. ROTTERDAM: herv. centrum Rott. Rij weg 78: 8 bijbellezing herv. marmemrer op gerei, grondslag door ds 14, Kleermaker; eeb Eben Haezer, gouwstraat 36: 8 bijbelle zing door ds H. Binnenkamp; hulspecreta- rie Hoogvliet: 7.38 wijkraad Hoogvliet: De Heuvel: 8 openbare verg. IPvdA. ZüTDLAIfD: 13 M begin van aardgas; wADDtNXVEENt herv. wijkgeb. 7.45 verg. Ned. Gir. Vrouwenbond. Klachten stadiibezonging: maand, t/m vrijd. 'i8.3Wio.30, zaterd47-18, tel. (.35583. Schiedam: joh. Grönefeld. SingeL 93, tel. 78538, viaardingen: J. Verheij, Diepen- brockstraat 41, tel'. 3433Ü6. Maassluis: De Jong. tel. 3812, Bgeratscftap Maassluis: Me vrouw Brouwer, Plersonsttaat 36. woord voor de dag; (BübeUeztog en over writing .tel. '14.190. Klaahtem geluidshinder en luchtvervuiling: centrale Meld- en Re- selkamer ftijnmondi, tel. oio - ISOOOO. spreekuren sociale raadslieden: ma„ dl., vr.: Coaraïhertstr. as, 9-11; tfensiusstraat 38, lf-16; (Projvenlersstngel ©T, 8-11; .Klaverstr. 63 9-11; Rul®ewaardstr. 38-, 14-16; Bta- •penstr. 11, idt., to, -do.: Korte Lljrs- baan 3d. 83-44: vr. Lijnbaan 51 Rotterdam fi'rü A Lijnbaan 51 Rotterdam 'ROTTERDAM Vrijdag om 21 uur zal in het jongerencentrum Ruimte aan de Gaffeldwarsstraat in Rotterdam optreden het Frank Wright Quartet. In het voorjaar heeft de groep diverse concerten gegeven in ons land. De musici hebben toen veel succes gehad en een grote in druk achtergelaten. De groep bestaat uit Frank "Wright tenorsaxofoon, Bobby Few piano, Muhamed Ail drums en Jeromde Hunter bals. Frank Wright heeft di verse platen opgenomen met Coltra- ne, Few en Ali hebben platen ge maakt met Albert Ayler. Toegang tot het optreden, kost 2 x 2.50. DEN HAAG Alhoewel de industrialisatie als gevolg van de uitvoering van de plannen voor het „Industrieterrein Moerdijk" een aantasting betekent voor de ter plaatse gevestigde landbouw- en toeleveringsbedrijven, zullen, de belangen van die bedrijven, met het oog op de gewenste na tionale en regionale groei moe ten wijken voor een kwalitatie ve versterking van de industriële structuur. Aldus beeft de Kroon geoordeeld bij haar be slissing over het plan voor het vestigen van een industriegebied langs de Moerdijk. Het Industrieterrein krijgt een op pervlakte van ongeveer 1390 ha en zal met name vestiging mogelijk ma- B. en W. van Viaardingen: YL AARDIN GEN Burgemeester en wethouders zijn ernstig teleurge steld in het functioneren van de sa- neringscommissie Rijnmondgebied. Zij schrijven in de aanbiedingsnota bij de gemeentebegroting voor vol gend jaar dat het werk van de sane ringscommissie is bemoeilijkt door het gebrek aan wettelijke bevoegdhe den en door het feit dat er nog geen wettelijk vastgesteld sanerïngsgebied bestaat. Over het hoofdstuk „milieuhygiëne" constateren B. en W. voorts dat tot op heden geen volledige overeenstem ming kon worden bereikt over de wijze waarop de krachten moeten worden gebundeld om tot een goed uitgerust apparaat te komen in de strijd tegen de luchtverontreiniging. Uitgangspunt blijft, aldus het colle ge, een geïntegreerde dienst milieube heer, opgebouwd uit de bestaande diensten, van de provincie, rijnmond en Rotterdam. Aan deze dienst zou de vormgeving van het milieubeheer in het Rijnmondgebied blijvend kunnen worden opgedragen. Over de geluidshinder schrijven B. en W. dat onlangs het eerste rapport is verschenen van de ambtelijke com missie, die nagaat of de bestaande re- gelinegn.' en het toezicht wat betreft de lawaaioverlast moeten worden herzien. Het college beraadt zich mo menteel over dit rapport en zal het te zijner tijd in de raadscommissie voor de volksgezondheid aan de orde stel len. Uit de aanbiedingsnota blijkt ver der dat de afdeling bouw- en wo ningtoezicht van gemeentewerken met drie hinderwetambtenaren is uit gebreid. Deze afdeling telt nu vijf ambtenaren. Door de uitbreiding is het mogelijk verscherpt, toe te zien op de naleving.-van de hinderwet, met name waar het-gaat om luchtveront- i reinigende bedrijven. „Uitbreiding of nieuwe vestigingen zowel op Vlaardings grondgebied als daarbuiten zuilen wij op de voet blij ven volgen. Niet alleen het gemeente bestuur, maar ook de burgerij, indivi dueel of in groepsverband, zullen zich bewust moeten zijn van hun eigen verantwoordelijkheid om bodem, wa ter en lucht schoon te houden", aldus B. en W. GOUDA Aan de vooravond van zijn vertrek naar Amerika waar hij onder auspiciën van the Dutch Irnmi- ant Society in twee maanden tijd 25 concerten zal geven, concerteerde Wim van der Panne in de Grote- of Sint Janskerk te Gouda. De voorbereidingen van deze derde tournee en dit concert te Gouda noopten hem het concert dat hij j.l. donderdag in Voorburg zou geven af te gelasten. Hopelijk zal hij de teleurstelling bij zijn publiek weg nemen zodra hij uit Amerika is teruggekeerd. Zijn Goud se concert was een voorproefje van1 de tournee en het vrijwel chronologi sche programma getuigde van goede smaak en stijl. Niet minder dan acht composities werden uitgevoerd en hierdoor kreeg men een beeld van Van der Panne die zich op veelzijdige wijze heeft ontwikkeld. Via Asma, Peeters, Lang- lais en Schonstedt heeft hij zich zelf gevonden; is hij gegroeid tot een or ganist die op eigen benen, staat. Zijn muzikale bagage voor Amerika bevat een veelzijdige kennis van za ken, technische beheersing, een even wichtige muzikaliteit en de Resultaten van een langdurige en intense voor bereiding. iRaison, Couperin, CBach en Kellner leverden composities waarin Van der Panne overtuigend aantoonde dat hij met het passeren van zijn veertigste levensjaar een mijlpaal heeft bereikt. Een punt waarop hij met tevreden heid kan omzien en vol vertrouwen kan vooruitzien. Lijnbaan 51 Rotterdam De virtuoos in Van der Panne kwam tot uiting in de Bach-variaties van Liszt. Juist hierin demonstreerde de organist beheersing, virtuositeit in een uitgebalanceerde evenwichtig heid, virtuositeit in een ritmische strakke trefzekere opbouw. In aanwezigheid van de componist weerklonk de Toccata Hl van Marius Monnikendam. Een werk dat binnen een jaar al zovele malen door diverse organisten gespeeld is ('t werd ge componeerd in december 1970) moet wel een aanwinst zijn. Dat is deze Toccata zonder twijfel, niet voor niets wordt het werk in Amerika uitgege ven. Tot slot twee Fransen: Langlais met enkele van zijn welluidende pre ludes en finale van César Franck, composities die hem na aan het hart liggen. Met dit programma op deze wijze vertolkt ,zal Wim van der Pan ne eenwaardevol ambassadeur blij ken te zijn. Adr. Hager ROTTERDAM Door het niet verlenen van voorrang'op de krui sing EuropawegTienmorgenseweg botsten- zondagavond twee auto's. De IS-jarige secretaresse M." S. Smit werd uit de auto geslingerd, haar 15-jarige broer raakte in de auto bekneld. De passagier van de andere auto, de 24-jarige R. Koopman, opvaren de van het motorschip Bell Valiant liep zware inwendige verwondingen op. Het ongeluk kostte aan mejuf frouw Smit het leven. Bij aankomst in het Dijkzigtziekenhuis bleek zij is zijn overleden. ken van grote, eventueel chemische bedrijven (waaronder Shell Neder land chemie). Het is de opzet door het stimuleren van industriële vestigin gen In dit gebied de werkgelegenheid en de welvaart in Noord-West-Bra- bant te verbeteren. De Kroon heeft uitgesproken te verwachten dat alleen reeds pertoche- mische industrie een belangrijke bij drage tot verruiming van de werkge legenheid zal leveren. Volgens de Kroon kunnen, de be langen van de milieuhygiëne langs de Moerdijk behartigd worden met toe passing van de wet op de ruimtelijke ordening. Bepaalde delen van het ge bied kunnen worden aangewezen, waar vestiging van bedrijven welke ernstige hinder veroorzaken, uitgeslo ten is. Bescherming van het goede woon- en leefklimaat zal moeten worden ge vonden, aldus de Kroon, door een stringent toepassen van de hinderwet. Toegegeven wordt, dat bij verwezen lijking van de plannen ettig natuur schoon verloren gaat Bij afweging van alle daarvoor in aanmerking ko mende belangen moeten de met het plan beoogde doeleinden de doorslag geven, zo luidt het oordeel van de Kroon. De plannen voor het „Industrieter rein Moerdijk" zijn vastgelegd in be stemmingsplannen van Zevenbergen en Klundert, omdat het gebied op het territoir van beide gemeenten ligt. De Kroon heeft thans beslist over het Zevenbergse deel van het plan. Het werd op een klein onderdeel na goed gekeurd. De vele bezwaren tegen het plan zijn afgeweken. £2 Als U van plan bent binnenkort nieuwe overgordijnen te nemen, doe het dan nó..... wantwe; hebben prachtige gordijnstof in: de "jubi!eum"aanbieding. Bedrukte "overgordijnstof in crêpe weefsel verkópen wij in 'n moderne kleurstelling, per meter niet voor f 2,98, maar voor nog géén twee gulden. voor V*pL ~5l"; I Morgenvroeg om 9 uur begint op de Ie etage de verkoop vam deze bedrukte overgordijnstof in crêpe weefsel, in frisse kleu ren, breedte 120 cm, per me ter 1 Ook maandagmorgen open Géén te/, of schrift best HEBT U al eens geprobeerd de weledëlgeleerde heer docto randus Em Es Jee Dotinga te bellen? Nu niet gelijk roe pen: Wie is die Dotinga? Ik ken geen Dotinga!, want hij is een. zeer belangrijk heer. De heer Dotinga namelijk is directeur van de Stich ting Rotterdamse Raad voor Jeugd en Jongeren, een stichting waarbij zo'n 160 instellingen aangesloten zijn. Maar hóe belangrijk deze weledel- geleerde heer wel is, dat merk je pas wanneer je hem tracht op te bellen. Ik had gehoord dat- er ergens in Rotterdam een Jongerenpers zou worden opgericht, waarbij de RJJJ aangeslotenen hun stencil- en druk werk zouden kunnen onderbrengen. Na een gesprekje met de drukker/ ontwexper-coördinator/enzovoort in de ruimte waar het gebeuren zou. gaan plaatsgrijpen, om het maar even plechtig te zeggen, werd mij op het hart gedrukt toch vooral nog even de heer Dotinga te raadplegen over achtergronden, realisatie en toekomst van de Jongerenpers. Zo gebeurd zo gedaan, ik belde de Raad op. Of de heer Dotinga er was Nee, die was afwezig. Maar belt u maar morgen even, tussen half-tien en half elf, dan zal hij' er wel zijn. - De volgende morgen, tien .uur.-De heer Dotinga? Nee, die was het weg. Misschien kon ik overmorgen, bellen, om elf uur, dan had ik kans'dat ik hem trof. Twee dagen later. Elf uur. De heer Dotinga? Een ogenblikje. Hij was er. Welk „moment suprè me" ik toen meemaakte realiseerde ik me. pas later: ik kreeg de. Direc teur Zelf aan de lijn. Toen ik hem uiteenzette - wat *de bedoeling was: een gesprekje ,van misschien een kwartier over de jon gerenpers, gaf hij me door aan zijn secretaresse, om een afspraak-te' ma ken. Had ik* hem toen maar vastge houden, aan de praat gehóuden! Want toen begon de ellende. „Morgen, nee morgen kan het niet. Overmorgen moet hij weg, en- hij komt pas een dag of twee later te rug. Volgende week? Maandag, nee, maandag niet, dan is hij de hele dag in bespreking. Dinsdag heeft hij 's morgens een vergadering, daarna ti ze gesprekken, en dan moet hij; de stad uit. Woensdag komt hij hier -- even langs, maar dat zijn misschien maar tien minuten. Donderdag en. vrijdag gaat ook niet. Dus dat zou |dan de week daarop worden., Ze werd al" even wanhopig als ik, de secretaresse. Ik besloot de limiet van een kwartiertje te verlagen tot - tien, vijf minuten. Ook daarvoor kon ze me nergens „tussenfrommelen'k Ten einde raad besloot ik op- de j enige dag dat Zijne Veelgeplaagde Doorluchtigheid er was, een woeus- - dag om kwart .voor tien precies; op" te bellen, hem dan via slinkse me- fhodes aan de lijn te krijgen en.te houden, om zo mijn weetje te'weten te komen. Want, dat was me- ook duidelijk geworden, de enige die iets - van de Jongerenpers kon vertellen," was de heer Dotinga. Het heeft niet zo mogen zijn,' de woensdag brak aan, 's morgens vroeg kon ik van opwinding al niet - meer slapen: vandaag zou ik hem misschien te spreken krijgen, maar het lot is hard, want 'er kwam1 een .haastklus" waarvoor ik op.-pad. moest, en toen ik de redactionele- burelen eindelijk weer mocht aan- schouwen was het elf uur geworden. Ik heb doctorandus Dottoga naar - niet meer gebeld. - (Van een onzer verslaggevers) BERGSCHENHOEK Mis schien zit het in de wat wonder lijke naam dat BVCB in Berg- schenhoek zo'n goede naam heeft dat de voetbalclub nog steeds de enige is in het dorp, dat BVCB bovendien zo'n levende vereni ging is dat het bestuur gerust een beroep op de leden kon doen om de handen uit de mouwen te ste ken en dat het gemeentebestuur ruime medewerking verleende voor de verwezenlijking van het doel. Want in de naam BVCB staat tweemaal Bergschenhoek. Dus Berg- schenhoekse Voetbal Club Bergsehcn- hoek. Wat erg chauvinistisch? Nee, alleen maar een verzoek van de KNVB die tweede B er bij te zetten omdat destijds in het zaterdagvoetbal al een BVC was. Sinds vorig maand heeft de club (driehonderd leden, zeven senior- en tien juniorelftallen) een uniek onder komen voor de verenigingsactivitei ten. Uniek vooral door de wijze waarop het tot stand is gekomen. Tot nog toe, BVCB bestaat volgend jaar 25 jaar, was de accommodatie niet erg groots. Er waren enkele nis- senhutten die als zodanig dienst moesten doen. Maar toen de gemeente besloot een nieuwe sportpark, voor vele sporten, te gaan aanleggen tus sen Bergschenhoek en Berkel, greep het bestuur zijn kans. Er waren, op dat nieuwe terrein twee sobere gemeentelijke voorzie ningen gepland minimaal, geen cantine enz. Het bestuur onder voorzitterschap van 3L J, v. d. Heek, stapte naar het gemeentebestuur en legde een bijzonder plan op tafel. In het kort kwam het er op neer dat BVCB aanbood om m-et het geld dat de gemeente dacht nodig te hebben voor die eenvoudige opstallen) zelf iets te gaan bouwen. Zodoende zou het kostbare arbeids loon kunnen worden uitgespaard. Het bestuur dacht in staat te zijn die besparing om te zetten in meer comfort en meer luxe voor een geheel eigen complex. Bovendien bood het bestuur aart dat de vereniging zelf ook geld er bij zou doer.. Het volgende optelsomme tje kwam tevoorschijn. Van de ge meente ƒ31.000, provinciale subsidie 16.000, Nederlandse Sportfederatie ƒ10.000 en BVCB zelf ƒ30.000 (waar van 25.000 via een lening). Het enige dat niet door BVCB'ers is gedaan is het heiwerk, alhoewel mevrouw M. Groenendijk-v. d. Heijden, als enig vrouwelijk bestuurslid, op 27 juni van het vorig jaar de eerste paal sloeg. De enthousiaste BVCB'ers ver dienden door dat zelfdoen ongeveer een bedrag van 70.000. Ook door zelf in te kopen en met de welwillende houding van Bergschenhoekse leve ranciers die wel bereid waren voor de eigen vereniging een financieel ader tje te laten. Het ontwerp van het complex, he lemaal naar KNVB-eisen, kwam van de heer Herpst van de gemeente. De BVCB-ers hebben gemetseld, getim merd, sanitair aangelegd. Kortom het hele gebouw zelf opgetrokken. Dat gebeurde in de avonduren, in. nachte lijke uren en in de weekeinden. Het ging zo gesmeerd dat men binnen de planning bleef. Er werden wel maat regelen genomen zoals het niet spelen van vriendschappelijke wedstrijden. Ket geheel bestaat uit vier kleedlo kalen elk met eigen toilet- en dou cheruimte en centraal verwarmd, twee scheidsrechterskamertjes even eens met douche, tollet en cv, een EHBO- annex massagekamer enkele dienstruimten, een fraaie .bestuurska mer en tenslotte de trots, de grote kantine van dertien bij zestien meter. Er is daar een -bar en er staan vele spelen opgesteld. Het -bestuur wil dat de vereniging niet alleen bestaat voor de voetbal maar ook voor de algehele recreatie van de leden. Iedere avond is de kantine gezellig druk. Op de weekavonden met allerlei cursussen en koffiedrinkende voetballers die hebben gètraind op het verlichte bij- veid. Vrijdagavond wil men reserve ren voor andere activiteiten. - Voorlopig kan BVCB nog volstaan met het spelen op de twee hoofdvel- den, maar volgens voorzitter v. d. Hoek zullen er in de toekomst wel enkele bij moeten. Ook denkt het BVCB-bestuur er aan te beginnen met andere sporten. Deze nieuwe ac commodatie heeft nogal wat aanwas van leden te zien gegeven. Uit waar dering voor het initiatief en de zelf werkzaamheid heeft de gemeente als cadeautje NVCB de meubelen voor het terras 'geschonken. LEKKERKERK In samen werking met het gemeente bestuur heeft een comité uit de bevolking een uitgebreid pro gramma samengesteld voor de intrede van burgemeester A. Mater met zijn gezin aanstaande donderdag. Vooral het vereni gingsleven speelt hierin een be langrijke rolen. Om het geheel zo feestelijk mogelijk te doen verlopen, verzoeken de organi satoren de bevolking donderdag middag a.s. de vlag uit te steken. Lekkerkerks nieuwe burgemeester zal met zijn echtgenote en zijn beide zoons om kwart voor twee aankomen bij de grens van de gemeente in Op- perduit. Hier wordt hij begroet door een deputatie van het gemeentebe stuur en enkele vertegenwoordigers _van het ontvangstcomité. Daarna volgt tussen twee uur en kwart voor drie een korte rijtoer door het dorp, die bij goed weer in een open rijtuig zal worden gemaakt. Vervolgens begint om drie uur een buitengewone openbare raadsverga dering, waarin de heer Mater door loco-burgemeester mevr. drs. Nobel- van Vuurenofficieel zal worden geïnstalleerd. Na deze vergadering word', m vier uur in Amicitia een ontvangst voor genodigden gehouden. 's Avonds is er voor de Lékker- kerkse bevolking gelegenheid kennis te maken, met de nieuwe burgemee ster en zijn gezin. Van kwart over zeven tot acht uur zal er langs het raadhuis een défilé worden gehouden van Lekkerkerkse verenigingen. Dit défilé is georganiseerd door da Stich ting Welzijndsbevordering Lekker kerk. Na het défilé begint om acht uur in Amicitia een door het gemeentebe stuur aangeboden receptie voor de Lekkerkerkse bevolking. Van acht tot negen uur zullen de besturen van de Lekkerkerkse verenigingen hennis kunnen maken met de heer Mater e zijn gezin. Namens de Lekkerkerkse verenigingen en het bedrijfsleven zal aan het gemeentebestuur een ambts keten voor de burgemeestér worden aangeboden. Het geld daarvoor is op initiatief van de Stichting Welzijns bevordering Lekkerkerk bijeen ge bracht door verenigingen en bedrijfs leven van Lekkerkerk. Lijnbaan 51 Rotterdam Namens de NV Deudekom tot Amsterdam is bij de politie aangifte gedaan van een dief stal. Een medewerker van het be drijf wilde het weekeinde beginnen op de Westzeedijk waar een auto van de zaak zou moeten staan. Tever geefs zocht de man echter naar het voertuig. Onbekende waren zo vrien delijk geweest de auto een trailer met oplegger waarin 12.00 liter Treon mee te nemen.

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 1