Huisarts Van Lonkhuijzen overleden Oude school wordt jongerencentrum Mahalia weer ernstig ziek Ds. Spaling 25 Jaar predikant Schiedam SVV mist legio kansen Bran*? in keet bi? Brielse Fnainoort Nieuwe directrice bejaardenflat Billitonlaan VRIJDAG, 10KTOBER DE 0EHELE OM GESLOTEN. Russische admiraal vond demonstratie in strijd met gastvrijheid Singelkwartier vierde 40-jarig bestaan 5 meulen Orgelconcert in Grote Kerk Bijzondere zangavond Hoek van Holland Beslissing over St. Antonius Abt onder ere-code Afsciieid van J. ti. JSoemjst In verband met de officiële opening in Rotterdam van de nieuwe iijn onze winkels, kantoren en magazijnen "Oude" Binnenweg 26 - Rotterdam PUTTERSHOEK Waar nog niet zo lang geleden kin deren zich hij het horen van de schoolbel naar binnen spoeddenwaar stilte heerste als de onderwijzer dat wilde; waar kinderen hun eerste kennismaking met het schrift en zijn ongekende mogelijk heden beleefden: daar loopt binnenkort de Puttershoekse jeugd binnen zonder al te veel acht te hoeven slaan op orde, netheid en vlijt. De vroegere christelijke la gere school aan de Arent van Lierstraat wordt namelijk deze dagen met man en macht omgebouwd tot een open jeugdcentrum, waarin aan vrije expressie zal wor den gedaan, aan discussies, tentoonstellingen, toneel, ballet, film en nog veel meer. BEJAARDEN BELANGSTELLING acryl iersoy SCHIEDAM Triest. Dat is het woord, waarmee de situatie, waarin het Doratse DFC op het moment verkeert, misschien het best gekenmerkt kan worden. Immers, de pupillen van Ludwig Veg hebben nog geen enkele wedstrijd gewonnen. Ook de sfreekderby tegen het Schie- damse SVV ging met 20 (te recht) verloren. DFC bleek wel in staat om zich kansen te schep pen, maar afwerken durfden de Dordtenaren deze scoringsmoge- lijkheden kennelijk niet. Ook SVV ging in de ontmoeting met DFC mank aan afwerkers, maar de Schiedammers wisten dit ge brek nog enigszins te maskeren door de twee doelpunten, die de voor deze gelegenheid in het geel en groen gestoken pupillen van trainer Jan Bens, ondanks de overigens sterk keepende DFG goalie Ton Ruts, scoorden. ludwig Veg: „Wat moet ik er nu van zeggen. Ze willen of kun nen duidelijk geen doelpunten maken. Dan win je ook geen enkele wedstrijd. Ik zie er, zou ik bijna zeggen, geen gat meer in". Sportief DE ROTTERDAMMEP PAGINA 4 1 MAANDAG 27 SEPTEMBER 197 HOEK VAN HOLLAND In het Zuiderziekenhuis in Rotterdam is vrijdag 0p 63-jarise leeftijd overle den de heer j. J. van Lonkhuijzen. Hij is gedurende bijna 21 jaar huis arts in Hoek van Holland geweest. De heer Van Lonkhuijzen werd op 8 juli van dit jaar zeer ernstig gewond bij een auto-ongeluk onder de gemeente Naaldwijk. Hij raakte met zijn auto in de sloot er werd gered, nadat hij geruime tijd onder water was geweest. Bijna tien weken lang hebben artsen in het ge- ademings-centrum van het Zuiderzie- kennuis gevochten voor zijn leven. Dokter van Lonkhuijzen was in Hoek van Holland een oijzonder ge waardeerde figuur. Niet alleen stond hij als huisarts met ruim 3000 p .tiën- ten altijd open voor alle moeilijkhe den, ook wanneer die niet op medisch terrein lagen, ook in de sciale sfeer heeft hij op onopvallende wijze veel werk gedaan. A's gemeente-arts ging hij vaak onder zware omstandigheden met de reddingboot naar zee om gewonden of zieken van schepen af te halen. Ver der was hij docent van de BHBO- vereniging en in die kwaliteit leidde hij,vele EHBO-ers op voor het diplo ma. Ook bij het Rode kruis was hij een gewaardeerd medewerker. DEN BRIEL Zondagmiddag is brand uitgebroken in een werkkeet op de Kaaipoort. De keet wordt gebruikt voor de restauratiewerkzaamheden aan de poort. Jongens hadden in de keet een schoorsteen gebouwd om er vervol gens de brand in te steken. De Brielse vrijwillige brandweer was spoedig ter plaatse om het vuur te doven. De poortwachterswoning er nh'-st i"id ook reeds vlam gevat. De st »de Heef beperkt tot de keet, ma teriaal en een klein deel van de wo ning. de schoolbel zwijgt gd kan spreken VLAARDINGEN Het hoofd van de Bejaardenflat aan de Billitonlaan, de heer J, J. den Duik, gaat Vlaar- dingen verlaten. Hij heeft eenzelfde functie In Haarlem gekregen, het eer vol ontslag gaat op 1 november in. ejuffrouw M. C. M. Prins, directrice van het bejaardencentrum De Val kenhof, zal de leiding van het Billi- tonflat op zich nemen. Deze mededelingen deed wethouder mevr. L. van Duijn-Spruijt bij de opening van een bazar, georganiseerd door de bewonerscommissie van het i Bejaardenflat. Zij zei dat er de laats- I te tijd veel kritiek is geweest op het beleid en de manier van werken in de Bejaardenflat. Zij ging voorbij aan de vraag of deze kritiek gerechtvaar- i digd is. Wel stak zij een pluim op de hoed van het personeel, dat onder grote spanningen heeft gewerkt. Zij bracht j haar waardering tot uitdrukking voor i het feit dat het werk voor de bejaar- den niet heeft geleden onder de vaak j scherpe kritiek van buitenaf. evrouw Van Duijn meldde voorts dat het gemeentebestuur momenteel werkt aan" een plan de twee gemeen telijke bejaardnentra en het nieuwe bejaardencentrum, dat in Holy zal verrijzen, onder één beheer te bren gen. Sen ambtelijke commissie houdt zich hiermee bezig. Het beheer zou in handen kunnen worden gelegd van de Algemene Stichting voor huisves ting en verzorging van bejaarden. Binnenkort komt dit voorstel in de raad. De bazar in de Bejaardenflat was vrijdag en zaterdag geopend. De or ganisatie werd voor het eerst ver zorgd door de bewonerscommissie. Het is voor de zesde keer dat een dergelijke evenement in de Billiton- flat werd gehouden. De opbrengst was f 5500. UW SPECIAALZAAK VOOR KOMPLETE WONINGINRICHTING mmmm y Rotterdam Amsterdam Hilversum Tilburg Venlo Zutphen Schiedam. Zijn de meeste buurt verenigingen al lang opgeheven. Schiedam telt één zo'n vereniging die bloeit als nooit tevoren. Het is de vereninging >rHet Singelkwartier'' die zijn leden voornamelijk telt in het oosten van de stad. Zaterdag middag vierde deze vereniging zijn' 40-jarig bestaan'in het zaaltje Ma-' rijke aan het Broersveld. Dit zaaltje is eigendom van deze vereniging. Tal van Schiedammers waren óair aanwezig om het bestuur te felicite ren Vnet dit feit. Het gemeentebestuur werd vertegenwoordigd door de wet houder voo r onderwijs en culture le zaken mevr. G. D. Verwey de Graaff. Deze heeft zelfs als school hoofd gestaan bij een school in het oosten van de stad en heeft dus de activiteiten van deze active vereni ging persoonlijg meegemaakt. Een ander hoogtepunt vond plaats op het middenterrein van de wieler baan in het sportpark Harga. Daar uierd voor een handpevol publiek een grote ballon opgelaten. VISSERUBERICHT VLAARDINGEN VLAARDINGEN. 21 sept. Aanvoer: VL 1 met 593 kantjes en 14 makreel. Prijzen: Volle hari 123130; steurharlng 115—120; makreel ƒ70. Maak zelf Uw kledingdan volgt li dé mode öp de voet en U bent bovendien nog goed koop-uit ook! Wij helpen.U daarbij met een grandioze aan bieding van de stoff en-afdeling. Speciale aanbieding .acryl jer sey 'van een prima kwaliteit voor het maken van japonnen, pakjes enz. Kies uit vele nieuwe .najaarskleuren,-breedte 150 cm, nu alleen morgen per meter voor nog géén dertien gulden. MASSLUIS In de serie „Orgel concerten Feike Asma" wordt zater dag 2 oktober het dertiende concert ïn de Grote Kerk gegeven! De organist zal Michelle Leclerc zijn. Ze is leerlinge van de bekende improvisator Jean L anglais fe Sens aan de Yonne. liet programma bestaat uit werken van Dandieu, Buxtehude, Bach, Pa- chelbel, Bach-Vivaldi, Schuman, Vier- ne en Langlais. De entree kost 1,50. De kerk gaat om half acht open. Het concert begint om kwart over acht. MÜNCHENMahalia Jackson, de wereldberoemde Amerikaanse gospel zangeres, is ernstig ziek geworden toen zij een loernee door West-Duitsland maakte. Ze is met storingen in de bloedsomloop in een hospitaal in Miinchen opgenomen. Be negerzangeres, die van plan was ook een bezoek aan Zwitserland te brengen, heeft de laatste jaren een slechte gezondheid. Ze is hartpatiënte. Mahalia Jackson is 59 jaar. veemarkt botterdam ROTTERDAM, 27 sent. Dagaanvoer 1410 dieren, waarvan -tOM slachtrunderen en 319 -varkens. Prijzen per kg: Slachtrunderen extra kwal. 5.35—6.00, ie kwal. 4.75—s,20, 2e kwal. 4.151.40. 3e kwal. 3.951,10. varkens le kwal. 2.51—253, 2e kwal. 2.48—2,51, 3e kwal. 2.332.43. Stieren 4.905.30. worstkoeien 4.001.20. Slaehtzeugen 195—2.05. Zware varkens 2.25—2.40. OVERZICHT Slachtrunderen aanvoer korter, handel re delijk, prijshoudend. Varkens aanvoer minder, handel vlug, tijne varkens gedrukt in prijs, slaehtzeugen duurder, enkele pri ma's boven notering. De geschiedenis van het jeugdcen trum gaat terug tot 1969. Jan Vos, in het dagelijks leven free lance teke naar/constructeur, in zijn vrije uren voorman van het jeugdcentrum (offi cieel heet hij projectleider) kwam destijds bij de burgemeester om een bijdrage in de kosten van een jeugd- festival in de Hoekse Waard. Graag, zei de burgervader. En hij voegde eraan toe: „Kun je niet eens een plan op poten zetten voor een plaats waar de Puttershoekse jeugd terecht kan?" Jari Vos ging aan de slag. Een com missie ad hoe werd gevormd, be staande uit deskundigen op jeugd- werkgebied. Over de ideële opzet van het cen trum waren zij het al gauw eens. Vijf punten waren van belang voor een dergelijke instelling: het moest een jongerenontmoetingscentrum worden, waar men in de eigen sfeer met el kaar kon communiceren, er moest voor passieve zowel als actieve ont spanning warden gezorgd, er moest daarbij tevens maatschappelijke be geleiding worden gegeven, de creati viteit en zelfwerkzaamheid moesten worden bevorderd, en er moest spra ke zijn van ^aanvullende educatie door middel van bijvoorbeeld toneel, muziek en cursussen. Deze gedachten werden voorgelegd aan bet streekcentrum De Beukenhof in Mijnsheerenland, dat het project nu begeleidt In samenwerking met de stichting Ruimte voor-de Jeugd in Rotterdam werd een verbouwingsplan voor de inmiddels door de gemeente ter be schikking gestelde school gemaakt. Gezien de onzekere financiële situatie van dit moment (of er een subsidie te verwachten valt is twijfelachtig) werd het plan echter ingrijpend ver eenvoudigd. De vier vroegere lokalen in het schoolgebouw worden gehand haafd, er wordt slechts één muur weggebroken en de toiletruimten worden aan de nieuwe eisen aange past. Verlaagde plafonds, mooie in stallaties misschien komen ze later nog eens, op het ogenblik is er geen geld voor. Het werk wordt zoveel mogelijk door de jeugd zelf gedaan. Iedere a- vond van zeven tot tien uur zijn ze bezig in de school, ook 's zaterdags. Jan Vos: „Binnenkort houden we daar echter zaterdags mee op. Dan beginnen we al met een sooal pro grammaatje voor de jeugd die hier meewerkt. Als je een hele week hebt gewerkt heb je zaterdagavond wel recht op wat ontspanning. Bovendien is het een aardig begin van het cen trum, geleidelijk aan gaan de activi teiten zo draaien". Die activiteiten zuilen er ongeveer als volgt uitzien: op de uren dat de jeugd niet in het centrum kan zijn ('s morgens, soms ook 's middags) wordt de ruimte beschikbaar gesteld voor bijvoorbeeld een baby- en kleutercrè che en voor bejaardenwerk. „De 65-plussers zouden hier dan gebruik kunnen maken van de faciliteiten om hun hobby uit te oefenen. Ze kunnen wat timmeren, of knutselen" meent de heer Vos. 's Avonds Is het centrum altijd ge opend voor iedere jongere. Er wordt dan een toneelcursus gegeven, of een cursus pottenbakken, er kan een zan ger komen, kritische films kunnen worden vertoond, discussies kunnen losbranden, 's Middags zal er gele genheid zijn tot studie, of voor vor- mingswerk voor de werkende jeugd. „Verder zullen er bijvoorbeeld ballet lessen worden gegeven, er komt een hobbydag, enfin, plannen te over". Het schema zal steeds aan de om standigheden worden aangepast, en aan de behoefte". Belangstelling zal er genoeg zijn voor het centrum. Puttershoek telt zo'n 350 jongeren tussen 14 en 21 jaar. Er is nog geen enkele voorzie ning voor de niet tot een vereniging behorende jeugd. Of er ook geld genoeg zal zijn be twijfelt de heer Vos. „We hebben van de gemeente als aanvangskapitaal een bedrag gekregen van f 5500. Daarmee verbouwen we de school nu, maar waarschijnlijk komen we eraan tekort. En hoe het moet als we geen subsidie krijgen„. In ieder geval gaan we een actie houden onder de bevol king hier. Er komt waarschijnlijk een soort bazar of vrije markt. En het bedrijfsleven, dat trouwens met de verbouwing al veel voor ons heeft ge daan, gaan we nog eens aanspreken." HOEK VAN HOLLAND In sa menwerking, met de plaatselijke ker ken en koren houdt de Bijbel Kiosk Vereniging te Driebergen dinsdag avond 5 oktober een bijzondere zang avond in de Gereformeerde Kerk te Hoek van Holland. De zanger Kees Deenik zingt op deze avond enkele oude en nieuwe liederen. Bovendien leidt hij de sa menzang. Medewerking verlenen verder: Het Herv. Evang. Kinderkoor versterkt 'met leden van het Geref. Kinderkoor o.l.v. S. Prevoo, het Geref. Kerkkoor Hoek van Holland, het Herv. Evang. koor Hoek van Holland, de Herv. Cantorij 's-Gravenzande, en het Herv. Nieuw Kerkkoor Heenweg 's-Graven zande, de begeleiding- is inhanden van de heer J. de Koning, organist, en de hreen Joh. v. Oosten en A. Groenheide als trompettisten. De aavang van de avond is acht uur 's avonds. ROTTERDAM Zondag, de laats te dag van het Russische vlootbezoek aan Rotterdam, heeft admiral Voi- obuev verklaard dat hij de demons tratie van de Joodse jongeren voor zijn schepen (met borden als „Let my people go niet kon waarderen. De jongeren protesteerden tegen de be handeling van de Joden in Rusland. Ze wilden een petitie aan de admi raal overhandigen maar werden niet aan boord toegelaten. Volgens admiraal Bolubuev gingen de demonstraties in tegen de wetten van gastvriheid. Hij was er zeker van, zo vertelde hij, dat deze, mensen niet het Nederlandse volk vertegen woordigden. Ongeveer zestigduizend mensen hebben overigens de torpedo'oootja- gers tijdens de bezoekuren bekeken. Tot de .allerlaatste gasten tijdens het vijfdaagse verblijf behoorden schout bij-nacht E. Roest en de Russische ambassadeur. Bij de afvaart van de schepen speelde het scheepsorkest midden op de rivier het Wilhelmus. CO AP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM E.O. ROTTERDAM, 27 sept. Sla 1 11 - 14; Staar,rt «las komkommers: 99 en op: 51 - 55: 75: 35 - 3S: «0: 26 - 2S; 50: 22 - 24: 40: IS - 20; 35: 17. Kromme komkommers: 42 - 44: Tomaten A 4.30 - 4.70; B 4.50 - 4.70: C 3.20 - 430; CC 3.70 - ï.80: STam pr.boneru.40: SNIJBONEN 1.05 - 1.70: ANdlJvle 24 - 3S: Spinazie 32 - 34; postelein 41: spruiten A 50 - «0: B 50 - 58' Uien 15 - 17: Aavoer: sla 22.000 st„ Tomaten 3000 bak: Komkommers 131.000 st: Kromme komkommers J300 kp. ROTTERDAM - Mgr. Simonis voelt zich door een ere-code gebon- den aan de beslissing van zijn voo:. ganger. Dit zei zondagmorgen drs, R J. W. Eekhoudt tijdens de openbare vij eenkomst van het ectiecomite tot behoud van de kerk van St Antonius Abt. De vergadering werd bijge woond door 250 personen. Leden van het pastorale team en van de paioi chieraad gingen niet in discussie mei het comité, dat hen in een fel pamflet overladen had met allerlei scheld woorden.' De toon van dit pamflet had duide lijk weerstanden opgeroepen. Het co mité verklaarde hierover: Dit ge- schrift was keihard maar we zijn eerst diplomatiek en hoffelijk ge. weest. In een commentaar op het pamflet van de actiegroep zei de heer B. van Duyl na afloop van de vergadering: Wij willen graag feiten en geen emo ties. Wij 'zijn vanmorgen niet in dus- cussie gegaan omdat alleen maar een eenzijdig geluid werd verwacht. Een van de conclusies aan het eind Een van de conclusies aan het eind van de overigens vrij rustig verlopen' bijeenkomst was dat er, contact opge nomen zal worden met andere corni- té's met name Delft (Hippolytus) Er is eer telergam verstuurd aan het bisdom Rotterdam met het verzoek alsnog een zinvolle oplossing te zoe ken. Ook zal een beroep worden ge daan op het geweten van katholiek Rotterdam. 'L KlDUliHKLüK In veruand met zhn veikieK naar Kouuum neeit us. a. it. jDoeriust gisternnuuag in uc uocuv umtiMiA aan ue öcruigen- su-aav msoutiu genomen van ue tier- V Oi'llluC VJieiDCCUi-C villi JLViUUtl'tltln. ±jü. xtuea'i-vs* ueeti vier jaar ueze nei*- vormae vx^meente ais jpreuucani ge mend. xijuena uie menst jiau ue suieiuen- cie preuut-azu ais leKSc uit i iimu- tneus d vers zv a geitozen: „weest uenouaena ue preainant memoreerue hoe er auerwege een neiging un, vuorun.- sirevenuneiu van vvaar le nemen. us. rsueriijsi zag ueze vuuu van pregressiViien. ooit manen ue muren van ue aerie en mj nau uaariegen geen oezwaar. iviaar wai uerangnja. rs, is aai men nei, wezennjac uewaai uij aue veranderingen, nei wezen lijke, uai wu zeggen: net evangeue uenuuuen. ue picuinani uuemue in tui veroanu ue venaung immer, waarin gesproaen worm over nei areuiuuu, uai uewaaru uient te wor den. os. ueerisema conuoieerue itiuQer- kerK en ïencneerae ivouaum. vertier spraken aeze avond nog as. Koua- staal, voorzitter centrale kerkeraad en ouderling G. Put. donkere wolken voor Morgenvroeg om 9 uur begint .op de parterre de vérkoop van dit prachtige acryl jersey in vele najaarskieurembruin, paars, -oudrose, marine, petrol 150 cm.breed, per enz.. meter Van f 16,95 voor Ook mtemsbsmorgtn cp»n Géén ttf. of'schrift bist. SVVDFC: een wedstrijd die od een bijzonder laag peil stond. Er was weinig spanning, er waren bij na geen sensationele momenten, kortom, er werd bij vlagen erbarme lijk sl^ht gevoetbald. Dit zowel door SVV als door DFC. De Schiedamse formatie speelde waarschijnlijk zijn slechtste wedstrijd tot nu toe. Daar entegen was DFC in de eerste helft bijzonder goed op dreef. Er was snel heid in de combinaties, men vond el kaar. Veg: „in de eerste helft had den wij moeten scoren, dan veran dert het beeld van de wedstrijd vol komen. Toen liep het redelijk. Da tweede helft wil ik echter maar snel vergeten Zijn collega Jan Bens was slechta voor de helft te spreken over het spel van zijn pupillen. „Met het re sultaat ben ik natuurlijk dik tevre den. Die twee punten zijn ergens toch belangrijker dan het voetbal dat ge speeld wordt Aan de andere kant zeg ik, dat een 80 overwinning op DFC, dat na de rust in het veld stond, zeker niet geflatteerd geweest zou zijn. Maar er zijn te veel kansen gemist. En dat mag niet." DFCSVV was een wedstrijd van gemiste kansen. Eén maal verscheen rechtervleugelverdediger 'Ab van 't Hoff van DFC, op twee meter af stand, alleen voor de SW doelman Jan van de Velden. Van 't Hoff vond het nodig de bal opzij te plaatsen in de voeten van 'hen Schiedamse verdediger in plaats van zelf van deze geringe afstand Van de Velden te passeren. Aan, de andere kant stonden Ger Bakkes en Wout van Meeteren enkele malen getweeën voor Gerard Flaes, als de laatste ver dediger, maar een doelpunt kwam er niet uit. Jan Bens: „Ik weet goed waar dat missen van kansen aan te wijten is. Wij missen gewoon klasse, wij missen de kunde. Misschien klinkt dit cru, maar waarom zou je de waarheid verzwijgen? Maar ook dit moet groeien. Wij moeten koel bloedigheid aankweken, maar dat kost tijd. Het materiaal heb ik er, geloof ik, wel voor. Denk maar aan spelers als John van der Spek of Ger Bakkes. Zij kunnen uitgroeien tot de afwerker, waRr wij naar zoe ken". SVV draaide niet Er vielen grote gaten tussen de linies. Eenmaal stond Van Meeteren alleen ver op de DFC- helft, met naast zich Gerard Flaes en Henk de Blok. Bens: „Ik"geef toe, dat er soms grote gaten vielen. Maar ik mag van Van Meeteren niet verlan gen dat hij zich veel met de verdedi ging bemoeit. Hij moet scherp blij ven staan, want hij trekt altijd twee verdedigers naar zich toe. De opvul ling moet van het middenveld ko men. Maar fa, wij zijn Feijenoord niet. Daar kan dat, bij ons kost het grote moeite". Ook individueel bleven de Schie dammers onder de maat. Een speler als de van Unitas gekomen Ben Poot haalt niet meer het niveau, dat hij in het prille begin van de compe titie bereikte. Bens: „Ik zou Poot toch voor geen goud willen missen. Wat hij met één enkele voetbewe ging doet, dat doen adere spelers in de hele wedstrijd niet." SVV nam al na ruim tien minuten een 10 voorsprong. Een dieptepass van Leen Wamaar bereikte de voluit sprintende Flip Waardhuizen, die met strakke bail Ton Ruts voor de eerste maal passeerde. DFC nam na deze DFC snelle gooi het initiatief van de Schiedammers' over. Vanuit een mid denveld, waar Leber en Keizer ber gen werk verzetten, werden via meestal Frans Struis na rust ver vangen door een volledig falende Henny Kuiters Hennie Wijs en Wim van Twist de aanvallen opge zet. De lichtgewicht-aanval van DFC had echter weinig kans tegen de ste vig ingrijpende Schiedamse verdedi gers. Kort voor de rust kreeg Keizer de kans van de wedstrijd voor DFC, maar zijn schot ging hoog over. Na rust kwam DFC er niet meer aan te pas. SVV dicteerde het tem po. Na twaalf minuten kwamen de Schiedammers op 20 door een doelpunt van Wout van Meeteren, die uit een scrimmage met de hulp van Ger Bakkes scoorde. SW wilde meer. Bens verving de leeggespeelde Waardhuizen door Ties van Duppen en Bakkes door Aad Osterholt. „Wij spelen met een groot aantal spelers. Als iemand leegge- speeld is, dan wordt hij vervangen, dat vind ik niet meer dan sportief. De spelers vatten dit gelukkig ook zo op. Ze verdienen tenslotte met zijn allen". Resultaat had het echter niet meer. SCHIEDAM Als een predikant 25 jaar in het ambt is moet hij meest al een lawine van sprekers over zica heen laten gaan. Zaterdagmiddag was dat ook het geval in de Schiedamse Opstandingskerk waar de Hervormde predikant ds. D. J. Spaling het tót herdacht dat hij 25 jaar geleden in het ambt werd bevestigd in Noord- wijkerhout. Het moet ds. Spaling za- terdagmiddag ook duidelijk zijn^ ge worden dat hij een geliefd predikant is. Tal van sprekers gaven hiervan uiting. Ds. Spaling kwam 12 jaar geleden naar Schiedam. Hij heeft de 2org van wijkgemeente drie en is tevens con sulent van wijkgemeente 2. Daarvoor heeft ds. Spaling gestaan in het Friese Workum en is zijn loopbaan gestart in Noordwijkerhout. De eerst espreker tijdens deze bij eenkomst was de voorzitter van de centrale kerkraad, dr. Van Willigen. Hij stelde vast dat er in de toekomst nog heel wat werkzaamheden liggen te wachten. Ook stipte hij indirect nog de moeilijkheden aan waarmee de Hervormde kerk van Schiedam te maken heeft. Zoals bekend is de fi nanciële positie nu niet bepaald over naar huis te schrijven en zijn er nog steeds verschillende predikan tenvacatures. Ds. Klaassens sprak als collega en als vertegenwoordiger van de Neder landse Protestantenbond. Hij roemde de collegialiteit van ds. Spaling en betrok tevens méyrouw Spaling in de huldiging. Ook werd nog het woord gevoerd door vertegenwoordigers van de kerkraden in Workum en Noord wijkerhout. Zij stelden net als andere sprekers de mens SpalinS centraal. Ds. Spaling zelf bedankte alle sprekers persoonlijk voor hun woorden.

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 2