Kruisverenigingen verhogen - met tegenzin - contributie Fortuna: een een schutter... voor Zeekadetkorps krijgt oude mijnenveger Abortuskliniek met protesten beplakt Schooladviesdienst wenst „mediatheek" voor Rotterdam Vrede Schiedamse Directeur van Zangavond in Groene Tuinkerk Japans orkest Gemeenschap Vragenhalf-uurtje in sportraad Raad Barendrecht neemt begroting in behandeling Dankdag in christelijk gerefkerk Na ongeluk overleden Aanbesteding metro-viaducten in Hoogvliet veeartsenij- kundige dienst neemt ontslag Gouden jubileum van RSC Evert Sterk niet meer als trainer Belangrijke rol Groot offer DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 1 MAANDAG 25 OKTOBER I97i Van een. onzer verslaggevers ROTTERDAM „Het Zeekadet- koips Nederland Is opgericht om de jeugd in de gelegenheid te stellen zich vertrouwd te maken met de scheepvaart en het leven aan boord. Daarbij Hgt het aceent ov de dienst bij de Koninklijke Marine en de koopvaardijvloot,,' aldus voorzitter J. Bussemaker van het Zeekadetkorps Nederland* afdeling Rotterdam, aan boord van het opleidingsschip „Hydo graaf" aan Pier 8 in de Waalhaven. y gonst het in dit stukje Rotterdams havengebied van de activiteiten, wanneer een vijf tigtal „zeehelden in de dop" hun bur gerpakje verruilen voor het marine blauw. Model wordt de sloep opge tuigd, kundig wordt er geroeid en ge zeild, eenvoudige mankementen zelf gerepareerd. Onder leiding van com mandant L. Schüller wordt do jeugd dn de leeftijd van dertien tot en met vierentwintig jaar, voorbereid op een eventueel zeemansbestaan waarbij diverse brevetten kunnen worden ge haald, een specialisatie ïn machine- kennis of bij de verbindingsdienst, zoals het seinen met de morssesleutel, de aldis-lamp, de letter- en cijfer- vlaggen. De aantrekkingskracht van het wa ter en de verre einden op de jeugd is nog steeds dusdanig, dat het Zeeka detkorps Nederland, afdeling Rotter dam binnenkort rocot gaan uitzien naar een nieuw schip, omdat de „Hy- dograaf" zijn beste tijd gehad heeft. Naast het oude opnemingsvaartuig van de Marine ligt in de Waalhaven nu de ex-mijnenveger en Mïjnenleg- ger „Abraham Crijnssen", dat plaats kan bieden aan ongeveer tachtig op varenden. „Maar voor het zover is, moet do Abraham Crijnssen eerst ge dokt worden", aldus voorzitter X Bussemaker, die erbij vertelt, dat de marine en de koopvaardij ieder voor vijftig procent deze vorm van jeugd werk subsidiëren. „Daarnaast tonen particulier bedrijfsleven en industrie veel belangstelling. Het korps is op gericht door burger-initiatiefnemers en volledig gebaseerd, op „liefhebbe rij", zonder dat de leiders en de in structeurs voor hun werk betaald worden." Niet iedereen die zich bij het Zee- kadetcorps aanmeldt vindt volgens commandant L. Schüller zijn levens bestemming op zee. „Dit laatste wordt ook niet geëist Iedere zeekadet is vrij. Toch hebben bijna vijftig pro cent van de zeekadetten hun zeeman- ideaal door deze opleiding kunnen, verwezenlijken." Het zeekadelwerk, dat in 1943 in Gouda startte met het eerste korps bestaat nu uit tien korpsen, verspreid over het hele land, waarbij ongeveer 450 zeekadetten zijn aangesloten. Bin nenkort zal ook in Willemstad een nieuw zeekadetkorps worden opge richt. ROTTERDAM Zaterdagavond hebben onbekende een schriftelijk pro test aangebracht op de gevel van de abortuskliniek in de Eben Haézerstraat. Het waren enkele plakkaten met volgende opschrift: „Gods oordeel rust op verbouwde pand hier brengt men het ongeboren kind van kant!" ROTTERDAM In samenwerking met plaatselijke kerken en koren wordt op vrijdagavond, 29 oktober, een bijzondere zangavond gehouden door de Bijbel Kiosk "Vereniging om 20 uur in de Geret Groene Tuinkerk aan de Groene Tuin 353 te Rotter- dam-IJsselmonde. De zanger Kees Deenik zingt op de ze avond enkele oude en nieuwe lie deren. Bovendien leidt hij de samen zang. Medewerking verlenen verder: het Geef. zangkoor IJs&almonde, Laus Deo, Barendrecht, en het kinderkoor „Zangtot", allen o.l.v. Cor Kooyman. De begeleiding is in handen van de organist Piet van Boxel en de trom- petisten Arie 't Jong en Henk Flai- sier. Ds. C. Warmolts en ds. D. Bouw- knegi zullen eveneens hun medewer king verlenen. ROTTERDAM Zondagavond is op de Henegouwerlaan de heer G. v. d. Stelt uit Papendrecht, 41 jaar oud, bij het oversteken door een autobus aangereden. Met ernstig hoofdletsel is hij naar het Dijkzigt- zlékenhuis gebracht. Doordat geen voorrang werd ver leend zijn zondagochtend op de krui sing van de Aveling, Parelvissers straat en Oude Wal in Hoogvliet twee auto's met elkaar in botsing ge komen. Mevrouw A. Kootte uit de Manon- straat, 50 jaar, werd uit een van de auto's geslingerd en moest met ern stig letsel aan rug en hoofd in be wusteloze toestand naar het Zuiden, ziekenhuis worden gebracht ROTTERDAM In de recensie van zaterdag over het optreden van het Yomiuri Nippon Symfonie Orkest is een hinderlijke zetfout geslopen. In de zin „Met een goede orkestdiscipli ne en een fraaie en onverzorgde or kestklank" leze men „Verzorgde or kestklank". SCHIEDAM De ruzie tussen,het gemeenteraadslid G. Kapteyn (D'86) en het bestuur van. de Schiedamse Gemeenschap, het overkoepelend or gaan van het Schiedamse culturele leven, is verleden tijd. Dit blijkt uit een brief die het SG-bestuur aan de raadsleden heeft gestuurd. De heer Kapteyn as lid van het SG ttestuur uit hoofde van zijn raadslid maatschap. De ruzie ontstond omdat de heer Kapteyn uit bestuursvergade ringen klapte. De ruzie liep zo hoog op, dat het SG-bestuur een brief aan de raad stuurde met het verzoek om een andere vertegenwoordiger. Dit nam het overgrote deel van de ge meenteraad niet en zei tegen de SG „bemoeien jullie je met je eigen za ken, wij zullen aanwijzen wie wij willen." Ten slotte werd er zelfs een com missie van goede diensten benoemd die de partijen weer aan de tafel kreeg. Toen deze commissie aan het eind van de vorige week bij elkaar kwam bleken de beide partijen el kaar al weer (gevonden te hebben. SCHIEDAM De sportraad voor de gemeente Schiedam, een raads commissie waarin naast taadsleden ook vertegenwoordigers van de sport verenigingen zitting hebben, gaat aan het eind van de maandelijkse open bare vergadering een vragen halfuur tje invoeren. Iedereen, die op- of aanmerkingen heeft op gemeentelijke sporttoestanden kan daar zijn hart luchten. Voor de eerste keer zal dat op donderdag 28 oktober zijn. De portraad komt bijeen in de raadszaal van het stadhuis. Voorzitter is wet houder mevr. G. D. Verwey-de Graaff. BARENDRECHT De Baren- drechtse gemeenteraad neemt in de vergadering, die vrijdagavond half acht begint, de begroting over 1972 in behandeling. Verder komen in deze vergadering aan de orde: wijziging algemene poli tieverordening, aantal toe te laten woonwagens en verbetering stroom voorziening woonwagenkamp, veror dening algemene begraafplaats, riole- ringsbelasting ingevolge wet veront reiniging oppervlaktewater, ANWB- bewegwijzering, onderwijsbenoemin- gen en aanschaf leermiddelen en meu bilair, overdracht onderwijsbevoegd- heden aan Rijnmond, onteigenings plan-Zuid, aangaan van een lening, re kening waterleiding, kredieten onder zoek waterwinning, omlegging water leiding en begrotingswijzigingen. VLAARDINGEN Te elfder ure heeft de Oud-Gereformeerde Ge meen te voor haar dankdag' toch de be schikking gekregen over de Christe lijk Gereformeerde kerk aan de Em- mastraat. Om drie uur vanmiddag preekte ds. Van de Poel uit Ede. Van avond om acht uur spreekt ds. Mie ras. ROTTERDAM De 21-jarige P. J. E. Kooi uit België is zondag in het Bergwegziekenhuis in Rotterdam overleden aan de verwondingen die hij zaterdag opliep toen hij met zijn motorfiets verongelukte op liet Rozenlaan-viaduct. Zyn duo-passagiere, mejuffrouw H. de Jongster uit Rotterdam, 18 jaar, ligt met lichte verwondingen in hetzelfde ziekenhuis. ROTTERDAM De Rotterdamse dienst van gemeentewerken zal op 11 november aanbesteden het bouwen van twee viadukten voor de metro verbinding naar Hoogvliet, waarvan een viadukt over het aan te leggen gedeelte van de Krabbendijkestraat en een viadukt over het metro-inruk- spoor bij het zuidelijk randpark. ROTTERDAM In Rotterdam is grote behoefte aan een centrale me diatheek voor boeken en audio-vi- sueel materiaal en met deskundigen op beide gebieden. De functie hiervan zou slechts adviserend en aanvullend zijn, maar wel bedoeld voor het gehe le Rotterdamse onderwijs. Deze conclusie is vervat in een lij vig rapport van de Rotterdamse schooladviesdienst en dat rapport is het resultaat van een enquête op de gemeentelijke scholen voor algemeen voortgezet onderwijs, te weten vijf scholengemeenschappen, de pedagogi sche academie, een gymnasium ett twee mavo's. Aan de scholen 20uden door die centrale mediatheek manco's in de schoolbibliotheken kunnen worden aangevuld. Olk zouden projectcollec ties voor een korte periode geleend kunnen worden. In zo'n mediatheek zal ook een mo delcollectie aanwezig moeten zijn van alle voor het onderwijs geschikte boeken. De bibliotheek gal de komen de jaren op een school een steeds be langrijker plaats gaan innemen van wege een megr gedifferentieerd on derwijs, de els van zelfwerkzaamheid bij het bestuderen van speciale on derwerpen en de vorming van groe pen leerlingen die niet in klassever- band werken. Er moet een dringend beroep wor den gedaan op de minister van On derwijs en wetenschappen om de scholen de middelen te verschaffen die nodig zijn om te komen tot goed geoutilleerde schoolbibliotheken die de wet voortgezet onderwijs noodza kelijk maakt Niet alle gemeentelijke scholen hebben meegedaan aan de enquête en de uitslag wordt dan ook als zeer voorlopig beschouwd. In het rapport wordt gepleit voor een full-time, vakkundige schoolbi- blïothecaris op kleinere scholen. Een schappen en een part-time schoolbi- blithecaris op kleinere scholen. Een docent-bibliothecaris zou een halve „leestaak" moeten kunnen krijgen en zich via een cursus op dit terrein moeten kunnen bekwamen. Administratieve hulpen moeten de ze Mbbothecarissen bijstaan. DEN HAAG De veterinair hoofd inspecteur van de volksgezondheid en directeur van de vee artsenij kundige dienst, drs. J. M. van den Bom, heeft zijn functies ter beschikking gesteld. Naar wij van het ministerie van landbouw en visserij vernemen, acht de heer Den Bom het persoonlijk en zakelijk onmogelijk mede te werken aan de wijziging van de vleeskeu- ringswet, waarbij de minister van landbouw en visserij de eerste ver antwoordelijke zal worden." In de memorie van toelichting op de rijksbegroting 1972 van het mi nisterie van landbouw en visserij werd het voorstel tot wijziging van de vleeskeuringswet en in verband daar mede de destrucfiewet aangekondigd. Tegelijkertijd zal een voorstel uitge werkt worden om vlees en vleeswa ren integraal onder de warenwet te brengen met taakafbakening tussen de vleeskeuringsdiensten en de keu ringsdiensten van waren ten aanzien van deze produkten. De minister van landbouw en vis serij en zijn ambtgenoot van volks gezondheid en milieuhygiëne zullen, zodra zij hun plannen nader hebben uitgewerkt, een nota aan de betref- ROTTERDAM Het Rotterdamsch Studenten-Gezelschap viert zijn tien de lustrum samen met het Rotter damsch Technisch Studenten-Gezel schap met een uitgebreid aantal festiviteiten, dat woensdagmiddag 27 oktober begint met een programma voor de gehandicapte jeugd van de Adriaan Stichting en zaterdag 6 no vember eindigt met een feestavond in De Doelen voor bejaarden en een planorecital, eveneens in De Doelen, door Henk Lagendaal, zelf reünist van het RSG. In de lustrumweek zijn er allerlei festiviteiten zoals een autopuzzelrit, een officiële buitengewone algemene ledenverga dering, schietwedstrij d en, feestavonden, ontvangst van reünisten en andere evenementen. fende kamercommissies over hun plannen geven. Op grond van deze plannen heeft de heer Van den Bom zijn funkties neergelegd en tegelijk zijn benoeming aanvaard van adviseur bij het mi nisterie van landbouw en visserij. De taakinhoud hiervan, welke naar ver wachting op het internationale vlak zal liggen, zal definitief worden vast gesteld nadat de beslissing over het opvolging van de heer Van den Bom is genomen, aldus het ministerie. VEEMARKT ROTTERDAM AANVOER KESianvoer 1S03 dieren, waarvan im slachtrunderen en 412 varkens PRIJZEN PER KG Slaehtnmderen extra kwal. 5.4»—1 65, Ie kwal 4,10—5,25, 2e kwal. 4,20—1,65, 3e daSelljkS kwal 4,00—4,15. Varkens ie kwal. 2,40—2,42, r> J 2e kwal. 2.35—2.40, 3e kwal 2,30—2,33. stie ren 4,50—6.00. worstkoeier» 4,10—4,23. SIhcM- zeugen 2,00—2,05. Zware Varkens 2,23—2.32. OVERZICHT Sla--h minderen aanvoer ruimer, handel redelijk, prijzen Iets gedrukt. Varkens aanvoer groter, handel vlug, prijzen lager, enke'e prima's boven notering COOP. TÜINBOUWVEILING ROTTERDAM E.O. ROTTERDAM, 25-30-1971 GlasSift I 10 - 18; 2 6,SO - 14; staand glas komkommers: A; 90 en op: 91; 75 en op: 87 - 90; 60 cn op: 72 - 75: so en op: 59 - 60; 40enop:41-4S: 35 en op: 37 - 88; 30 en op: 31; kromme komkommers: 97 - 82: tomaten A s,50 - «20; B 6.20 - 6,40: C 5,20 - 5,4B; CC 2,50; andijvie 20 - 2S; postelein 69; spruiten A 43 - 50; B 36 - 39; wiUof A 1,35; B 1,70; uien 7 - 13. Aanvoer: sla 355000 st; spruiten 6800 kg; tomaten 1400 hak; komkommers 102000 Et; kromme komkommers 33W kg. ROTTERDAM Zondagavond wer den de 16-jarige scholier M. v. Y.„ de 17-jarige elektriciën N. v. Y., de 18-jarige bankbediende J. B. en de 18-jarige lasser E. de V. op heter daad betrapt bij het overhevelen van benzine uit een auto, die op de Per soonshaven stond. De auto, waarin zij deze benzine wilden overgieten, hadden zij ge stolen op de Slaak In verband met een inbraak bij N.V V. d. Heuvel Kleding aan de Hoogstraat, waar tien suéde jassen ter waarde van f 3500 verdwenen, zijn aangehouden de 20-jarige gla zenwasser J. de B. en de 19-jarige R. B., zonder beroep. De jassen lagen in een auto in de St Jansdorp. Klachten stadsbezorgtag: maandag tm. vrild. 18J0-39.30. zaterdag 17-18. tel, HSa» Schiedam Lange Kerkstr. 82- tel. mSS" ViaardCngen: J. Verhelj. Piepenbroek, straat 41. tel. 343345 Maassluis: Dg jJÏ. té!. 3812 agentschap Maassluis: Mevrou»! Brouwer I'iersonstaat 35. Woord voor de dag: Blibeliezine overdenking, tel 14100. Klachten gelinS, hinder en luthtvervuUIng; Centrale Msm" en Regelkamer Rijnmond, tol. 010,1^ Spreekuren sociale raadsleden: ma,. diT vr,: Coornhcrtstr. 19. 9-11: Jensiusstr n 14 16; Provenierssingel 57. 941: Klaver r str. 52 9-11: Rulgewaardstraat 34 14-16: stal zoenstr. li 1446, dL, wo„ do.: Kohp Lijnbaan 3d 12-14: vr. ne ..„VANDAAG Botterdam De Schouwburg: 2Dm derlandse Operastichting „Carmen" van Bizet; Groothandelsgebouw: Beatrixzaif. 20.00 jaarvergadering AH.; Stadhuis- werkbezoek minister dr. L. B. j Khivt- Atrlum: 20.00 tilmavond Ned. Chr. Heisver' eniging: Pauleskerk: filmavond havenver- enlging Botterdam; STOMEN Gemeentehuis: 20.00 Gemeen, teraadsvergadering STOLWIJK Gemeentehuls: zo.Do Ce. meen leraarsvergadering. .MORGEN ROTTERDAM Stadhuis: 12.00 Carillon, concert: De Doelen: 20 15 Rotterdams pwi- harmontsch Orkest: De Schouwburg: 21115 Het Nationaal Ballet; Hofplein Theater 26.15 Twee op de wip; Bouwcentrum: cww gres dag „Bouwen aan en In de maatschan.1 PU"; Wijkhuis "Het oude Noord en-kUM Vergadering Wijkorgaan "Het oude Noor den"; Gebouw Assislë: Afrika underplot t- Vergadering wijkorgaan Afrikaanderwiik Scout-inn: 20.00 Rotterdamse Hearing; 1 POORTUgaal Gemeentehuis mm i Gemeenteraadsvergadering. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Nederland se kruisverenigingen zullen op korte termijn de contributies voor hun leden aanzienlijk ver hogen. Dat doen ze met tegen zin, maar ze vinden, dat ze niet anders kunnen, omdat er snel iets verbeterd moet worden aan de positie van de wijkverpleeg sters. Nu de regering geweigerd heeft het geld, dat daarvoor no dig is, op te brengen, moet het wel van de leden komen. De kruisverenigingen hadden de overheid gevraagd een betere pen sioenregeling voor de wijkverpleeg- ters mogelijk te maken, maar de pen sioenen zijn niet het enige waar wat aan schort. De moeilijkheden beginnen al bij de opleiding. Wijkverpleegster word je door na de gewone verpleegsters opleiding in het ziekenhuis nog eens twee jaar te studeren voor de wijk- aantekening. Ziekenhuisverpleeg sters in opleiding worden meteen in het arbeidsproces opgenomen en kun nen daardoor al meteen een salaris krijgen. Wijkeverpleegsters niet. Die moeten twee jaar lang zonder inko men studeren. Gedurende die tijd moeten ze zien rond te komen van een beurs van nog geen 5000 gulden. En dat terwijl ze al gediplomeerd verpleegster zijn en dus al enige tijd een normaal salaris hebben genoten. Na die opleiding kunnen ze als wijkverpleegster iets meer verdienen dan hun collega's in het ziekenhuis. Althans op papier, want in het zie kenhuis komen er toeslagen voor on regelmatige werktijden en dat soort zaken bij. Voor de wijkverpleegster zit dat er niet aan. SPAKENBURG „Mij zien ze na deze competitie niet meer als trai ner", verklaarde Evert Sterk na afloop van de wedstrijd IJsselmeervogels Huizen. De voormalige bondscoach, die dit seizoen Huizen onder zijn hoe de heeft, vindt het vak van oefen- meester te zenuwslopend worden. Sterk: „Ik wordt binnenkort 65 jaar. De spanning tijdens de wedstrijden vergt te veel van mijn zenuwen". Evert Sterk beschouwt Huizen voor dit seizoen als uitgeschakeld voor de kampioenstitel en wil in de nog ko mende wedstrijden gaan experimen teren met jonge spelers. Ze wordt met allerlei nieuwe behan delingswijzen, medicijnen diëten etc. geconfronteerd. Daar moet ze toch eigenlijk wel iets vanaf weten, wil ze haar werk goed kunnen doen. Aan de andere kant wordt haar taak als so ciaal raadgeefster zwaarder door aL- lerlei maatschappelijke verschuivin gen. Mr. Van Mazijk aarzelt niet met te zeggen, dat de wijkverpleegster een belangrijke rol kan spelen in het maatschappelijk- werk. Doordat ze niet komt als prater, maar als 1e- and, die iets moet doen, heeft ze veel gemakkelijker toegang tot gezinnen, waar problemen liggen. Veel gemak kelijker dan een maatschappelijk werker kan zij vertrouwen winnen. Van Mazijk, weet dat een predikant in Den Haag bij zijn werk in de ge meente 'zeer veel gebruik maakt van de informatie, die hij van een wijk verpleegster krijgt. Ook zijn er voor beelden van nauwe relaties tussen maatschappelijk werk en wijkver pleegster, maar niet overal zijn de verhoudingen even goed. Mr. Van Mazijk vindt persoonlijk, dat die twee takken van het welzijnswerk veel nauwer aan elkaar verbonden moeten worden. Een totale integratie lijkt hem niet onhiogelijk. Ondanks die functie van „maat schappelijk werkster" verdient de wijkverpleegkundige toch minder dan haar'collega in het ziekenhuis. Haar pensioenpositie is beduidend slechter, vergoedingen, die zij krijgt voor be paalde onkosten zijn lang niet altijd toereikend, verzekert mr. Van Mazijk. Ais de rechtspositie van de wijkver pleegster wezenlijk verbeterd wordt, moet er flink wat gold op tafel ko men. De regering vindt, dat de leden van de kruisverenigingen dat maar moe ten opbrengen. Die leden laten zich nu ook niet onbetuigd. De kruisver enigingen, die betrokken zijn bij 2eer veel activiteiten op het gebied van de gezondheidszorg, geven in 1971 onge veer 200 miljoen gulden uit. Daarvan wordt ongeveer 75 miljoen bijeenge bracht met contributies en retribu ties. Het rijk geeft zo'n 72 miljoen gulden, rijk en provincies 50 miljoen. De contributie is gemiddeld ongeveer f 18 per lid per jaar. Het aantal leden is bijzonder groot. Het prot. chr. Oranje- Groene Kruis heeft 370 «0 leden, het Wit-Gele bijna een miljoen en het Groene Kruis ongeveer 15 miljoen. Het betreft bijna allemaal gezinnen, zodat het aantal mensen dat werkelijk bestreken wordt door het kruiswerk nog veel gï-oter is dan de genoemde aantallen. De contributie is niet bepaald hoog en een verhoging lijkt dan ook niet zo bezwaarlijk. Maar de kruisvereni gingen houden de contributies het' liefst zo laag mogelijk om vooral geen drempels te leggen voor de minder draagkrachtige groepen. Die kunnen de kruisverenigingen het meest nodig hebben. Bovendien kunnen Öe organi saties ledenverlies slecht hebben. Want de contributies kunnen laag worden gehouden, omdat er zoveel le den zijn. Als er leden weggaan, krijg je een soort sneeuwbal-effect: het le denbestand wordt steeds kleiner en de contributies steeds hoger. Vandaar dat de kruisverenigingen met bijzon der veel tegenzin de contributies gaan verhogen. Mr A. van Mazijk, directeur van het Oranje Groene Kruis concludeert: „Het offer, dat een wijkverpleegster moet brengen is erg groot. Je moet wel bijzonder sterk gemotiveerd zijn, voordat je aan zoiets begint." Er moet bij de wijkverpleegkundi ge .inderdaad een flink stuk idealisme aanwezig zijn, want de taak, die haar wacht na die twee slechtbetaalde op leidingsjaren, is buitengewoon lastig. Ze moet in de eerste plaats zieken die thuis liggen, verzorgen. Maar dat betekent heel wat meer dan wasbeur ten geven en verbandjes leggen, In veel gezinnen functioneert de wijk verpleegster als een soort sociale raadsman. Haar worden adviezen ge vraagd voor allerlei grote en kleine problemen. Mr. Van Mazijk: „De wijkverpleeg ster moet van duizend markten thuis zijn. In een gezin, waar ze regelmatig over de vloer komt, wordt ze dikwijls hulp en toeverlaat Ze doet haar werk met een grote mate van zelfstandig heid en draagt daardoor een enorme verantwoordelijkheid.' Die taak is de laatste jaren steeds zwaarder geworden, omdat de hele maatschappij zoveel Ingewikkelder is geworden. Door de vorderingen op medisch terrein is haar taak als zie- kenverzorgster moeilijker geworden. VLAARDINGEN Voor het begin van de competitie al toonde Fortuna Vlaardingens oefenmeester Piet de Wolf zich bezorgd over de aanvallende" kwaliteiten van de Vlaardinger equipe en dan in het bijzonder wat betreft de Tdllersinstincten' van zijn strijders uit de frontlinie. De competitie heeft inmiddels geleerd dat Fortuna dit seizoen geen geslaagde greep naar de macht zal doen omdat het inderdaad spelers ontbeert met de gave om zelfs de meest grote kansen in doelpunten om te zetten. Hoog opspringend kopt RoH>i« van der Bof de gelijkmaker voor Fortuna in de touwen. Op de (9) de eveneens springende Kwist. achteraf nog blij zijn dat zij aanjrt duel tegen Veendam één punt ov® hidden. Niet omdat Veendam Wtw speelde: integendeel zelfs, was veruit de betere ploeg; Maar simpelweg omdat Veendam na twrt* tig minuten spelen in de eerste new de score had geopend via de opgeruk te vleugelverdediger Bibham «j daardoor door de machteloosheid y»1 Fortuna nog geheel onverdiend' twee punten mee naar Veendam ree* te nemen. De Vlaardingers ondervonden dat gemis gisteren weer eens in de strijd tegen Veendam. Fortuna liet aantrek kelijk voetbal zien. In ieder geval ac ceptabel voor eerste divisionisten. Het verzuimde echter afstand te nemen van het vooral in de tweede helft bij vlagen met de rug tegen de muur staande Veendam. Waarom? Dood eenvoudig: Fortuna mist niet alleen „killers," het mist zelfs iemand die de meest eenvoudige kans in een doel punt om kan zetten. Verdienste Fortuna heeft en dat is beslist een verdienste zich tenminste tien mogelijkheden geschapen om tot sco ren te komen. Steeds echter ontbrak op het beslissende moment het be langrijke laatste tikje. Vooral Aat Reygersberg, twee jaar geleden door Fortuna aangetrokken als goaltjes- dief, maar helaas alles behalve juist det, en Pietje de Vries kregen ieder tenminste drie goede mogelijkheden om Fortuna op winst te brengen. Zo wel Reygersberg als De Vries weiger den echter hardnekkig het vonnis over Veendam te voltrekken. De Vries ging zelfs zo ver door nog een strafschop te missen. In feite mochten de Vlaardingers Toch nog Zover kwam het echter ««-r-s niet. Halverwege de tweede hex» slaagde Fortuna Vlaardingen er d® toch nog in op tenminste één keenj wel raak te schieten. Schieten eigenlijk niet het juiste woord omw het doelpunt van Robbie van der met het hoofd gescoord werd. Verder dan deze gelijkmaker kwa® Fortuna niet Hoe zeer het de over winning ook verdiende. Alhoewel wanneer je zelfs een strafschop (De Vries nadat Matty van toop binnen de beruchte lijnen ten w was gébracht hetgeen door sen»*» rechter Wel]inga terecht door eenj" metertrap werd( kan je je natuurt afvragen of winst wel verdiend is—

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 2