Stop handel in vergunningen spanningen M? taxibedrijf 88 ja Tftmden/brnt AGENDA miden/bmt In Capeile verrijst bejaard euceio 1 ;jim van veertig miljoen mameworm Bijbel grondslag van christelijke politiek Laatste concert Komnginnekerk? Onderling Genot zingt in Pernis Grootste projekt van Nederlandse Centrale voor Huisvesting van Bejaarden Pro Gastarbeiders blij met maatregel B en W Dienstencentrum termeulen I vandaag morgen dagelijks ER {S EEN VOOR IEDER FIGUUR ER IS EEN ER IS EEN VOOR IEDER FIGUUR VOOR IEDER FIGUUR ofwel de verrassende Mercedes Een verbazingwekkender auto dan een Mercedes Diesel is nauwelijks denkbaar. U verwachtte misschien een apart model, een hndere Mercedes, Maar niets daarvan. Hij wijkt in niets af van andere 4-cilinder Mer- cedessen, U rijdt in het originele Mercedes concept, ontworpen voor maximaal komfort en optimale veiligheid. Maar dan voor- zien van 'n wonderlijk soepele, actieve dieselmotor, verrassend stil en goed voor 130 km/u. Verrassend, niet? Even verrassend als uw eerste tankstop: voor rond dc 15 gulden gaat de 65-liter tank vol. En u kunt weer zo'n 700 km voort. Dat is Diesel GT... van Mercedes! 1 Geïnteresseerd? Een (lange!) proefrit is een kwestie van nu even bellen! Mercedes-Benz Diesels omwille van comfortabele zuinigheid AUTOBEDRIJF „VICTORIA" N.V., Rotterdam, Westblaak 20-22, tel. 010 - 12 36 66, Zwaerdecroonstraat 15, tel. 010 - 25 95 50, Rotterdam-Waal haven, Albert Plesmanweg 29-33, tel. 010 - 29 48 66, Schiedam, Strick- ledeweg 99, tel. 010 - 15 52 55, Vlaardingen, Van Beethovensingel 140, tel.010-34 63 05 maten 28 t/m 31 32 t/m 35,J2^5 OE ROTTERDAMMER PAGINA 3 ©INSDAG 26 OKTOBER 1971 Voelt U er niet zo bar veel voor om een hoop geld uit te geven voor nieuwe gordijnen in de keuken, voor kussenovertrek- jes, hoeslakens enz..... dan is deze aanbieding Brabants bont voor U zeker de moeite waard. Een geweldige aanbieding Bra bants bont. Kies uit 2 partijen nl. één in bedrukt ruitbont in3ftjne kleuren, 120cm breed. En één in streepbont, in 2 kleu ren. liefst 180 cm breed. Nu door eikaar per meter voor nog géén drie gulden. V pit rm.tt Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze 2 partijen Brabants bont, zowel in ruit als streep dessin en de breedtes 120 en 180 cm. In frisse kleuren, nu door elkaar per meter 2 Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, hese „.JtoTTERDAM De Doelen: 30,15 Hotter- "MamSf I'ttiiharmonLsch órkeSt; De Schouiv- ïarg: 20,15 Het Nationaal Ballet;- Hofplein Theater: 20.15 Twee op de wip; Bouwcen trum: congresdag ..Bouwen aan en Jn de maatschappij; Wijkhuis „Het Oude- Noor dra": 19.30 Vergadering Wijkorgaan ,,Het Oude Noorden": Gebouw Asslsië: Alrl- kaanderpiein 1: vergadering rvljkorgaan Atrifcaandervvljk; Scout-Inn: 20.00 Rotter damse Hearing: POORTUGAAL Gemeentehuis 20.00 Gemeenteraadsvergadering. BOTTERDAM De Doelen: hal 12.45 KoiDe-cosicert; Stadhuis: 19.30 Carillon concert; De Doelen: grote zaal: 20.15 Rot terdams Philharmonisch Orkest: Hofplein Theater: 20.15 Twee óp de wip; Piccolo Theater; 20.15 De Physlcl; Bouwcentrum: congresdag ..Bouwen aan en in de maat schappij"; Café-restaurant „Engels"; 14.0» vergadering Openbaar Lichaam Rijnmond; De Rotterdamsche Droogdok Maatschappij n.v.: 10.00 persbijeenkomst overdraging Cu- nard Steam-Ship Company Ltd; Noordsin gel 40: 19210 bijeenkomst De Reddingboot. RIDDERKERK Gemeentehuis: 20.00 Gemeenteraadsvergadering. ROTTERDAM De Doelen: 14.00 congres waterleidingbedrijven. Klachten stadsbezorging: maandag t.m. vrtid. ,18.30-19.30. taterdag 17-18. tel,. 115538. Schiedam Lange Kerkstr. 82. tel. 286332 .Vlaardingen: J. Verheij, Diepenbroeic- straat 4t. lei. 343343 Maassluis: De Jong tel. 3812 agentschap Maassluis: Mevrouw Brouwer Ptersonstaat 35. Woord voor de dag: Bijbellezing en overdenking, tel ilioo. Klachten geliuds- hinder en lurhtvervuiling: Centrale Meld- en Regelkamer Rijnmond tel. »Ï0150000. Spreekuren sociale raadsleden: ma., dl., vr: Coornhertstr. 39. 8-11: Jensiusstr. 37 1416: Provefilersslngel 57. 9-11: Ktaver- str. 52 9-11: Hutgewaardstraat 34 14-16: Bla- zoenstr. n 14-16, di.. wo„ do,: Korte Lijnbaan 3d 12-14; vr. ROTTERDAM De latente onrust in het taxibedrijf, ver oorzaakt door de achterlopende loon- en arbeidsvoorwaarden, dreigt opnieuw naar een climax te groeien. In Rotterdam is een actiecomité gevormd dat zal pro beren een nieuwe cao voor de Rotterdamse taxichauffeurs af te sluiten. Met bonden en werkgevers wordt momenteel getracht tot een regeling te komen maar vooral van de zijde van de bonden wordt deze poging uiterst kritisch bekeken, omdat de werkgevers in het verleden hebben getoond bijzonder moeilijke onder handelaars tc zijn. Als dit gesprek mislukt worden er nieuwe actios ver wacht in het toch al onrustige we reldje van de taxi. Een van de knelpunten bij deze vorm van openbaar vervoer vormt nog steeds de windhandel in vergun ningen. Enkele taxibedrijven hebben in het verleden vergunningen voer veel geld verkocht om van de werk nemers in vaste dienst eigen baas te maken. Het taxibedrijf Ravero heeft on langs aangekondigd een groot aantal taxivergunningen van de hand te zul len doen, waarmee deze zaak op nieuw in de belangstelling is geko men. Do Bonden vrezen dat vijftig chauffeurs van Ravero werkloos zie len worden omdat de risico's van een eigen bedrijf vesl te hoog zijn. Het is een schande, aldus de heer P. Kloosterman, districtsbestuurder van da Katholieke Bond van Ver- voerspersoneel dat er geen paal en perk gesteld wordt aan de handel in ROTTERDAM'-- In de Köningin- nekerk waren zaterdagavond maar weinig bezoekers op het concert, dat misschien de geschiedenis ,zal ingaan ais het laatste concert in deze kerk. De aanleiding tot dit concert was een toemee van „The North Carolina Chamber Singers", bestaande -uit elf goed geschoolde zangeressen en zan gers, die veel fraais hebben laten ho ren. Heel iiin werd „Ave Regina" van Dufay gezongen, bijzonder soepel klonken de melodische lijnen in „Ave Maria" van Desprei en levendig voorgedragen werd „Lobet den Herm" van Johann S, Bach. -e Zijn grootste troeven speelde dit koortje uit in de „Carols of death", .gedichten van Walt Whitman, op mu ziek gezet door de Amerikaan Wil liam Schumann, directeur van het nieuwe Carnegie-muziek-centrum in New York. 21e zijn voortreffelijk ge schreven, maar lang niet gemakke lijk, .zodat het allen tot eer strekt, dat de zeer stimulerend dirigerende Ro bert T. Allen zijn koorleden alle moeilijkheden glansrijk liet overwin nen. Vooral het laatste van de drie, „To aai, to each", werd prachtig ge zongen. Dfe uitvoering hierna van de „Missa brevis in F, K.V. 192" van Mozart moest wel tegenvallen. De koorpar tijen konden uiteraard niet de glans krijgen van een grotere bezetting, en ook miste, men de strijkersklank. De soli kregen meestal een fraaie vertol king. Cynthia Koor, dirigent en orga; niste Cynthia Clark oogstten groot succes. Een klein koortje, „Cantus muhdi", dat onder de rustige leiding van Hans Maissan helder en zuiver zong, opende de avond met o.a. wer ken van Schutz en bruckner, en be sloot het concert met „Praiseye the Lord of hosts", dat volgens het pro gramma van Camille Saint-Saëns zou moeten ,zijn, nogal vreemd lijkt. Organist Jaap Nieuwenhuizen wis selde de zang af met orgelsvel, waar van het Allegro Moderato uit „Sonata no. 1" van Mendelssohn het beste klonk. G. M. DBRSJANT ROTTERDAM Als eerste in de rij van de in deze herfst en winter te geven uitvoeringen, begon de ge mengde zangvereniging „Onderlin Genot" (dirigent Adri Slootmaker) in het geref. jeugdgebouw in Pernis haar 57e optreden in het openbaar. Deze krasse leeftijd is de waarborg van haar bestaan, aldus voorzitter F. 't Hart Rzn in zijn openings- en welkoms woord. Hij deelde mede, dat het zang programma was afgestemd op de lichte muziek, hetgeen wel in de smaak van het luisterend publiek zou vallen. Inderdaad werd volop genoten van „War's das lachende Glü", Lascia chio Pranga (van G. F. Handel); Chor der Studen uit Boccaccio (Fr. von Suppé) en Ja, so singt man nur in Wien (Joh. Strauss). Steeds weer mocht de dirigent en het koor een daverend applaus in ontvangst nemen. Na de pauze was het de beurt aan de plaatselijke toneelvereniging „De Schouwspelers". Met de allures van een beroepsgezelschap bracht ook dit gezelschap de vereiste ontspanning na de alledaagse inspanning van de arbeid.' Het stuk (Rooie Arie) speelde zich af in een havencafé te Rotter dam omstreeks de dertiger jaren. „De Schouwspelers" komenvoor eigen publiek ten tonele op vrijdag 29 oktober a.s. ROTTERDAM LIJNBAAN 49 TELEFOON 13 56 92 WADDINXVEEN De gemëente- raad van Waddinxveenzai donder dagavond 11 november om acht uur het voorstel van B. en W. in behan deling nemen tot vaststelling-van de eerste herziening van het plan Sta tionsstraat. 1; vergunningen. De chauffeur zal zich in vele gevallen voor enkele duizen den guldens in de schuld moeten ste ken hetgeen op zijn zachtst gezegd on verstandig genoemd mag worden. Volgens du heer Kloosterman treft de overheid in deze kwestie de grootste schuld naast natuurlijk de werkgevers zelf, Een mogelijke oplos sing ziet de heer Kloosterman in het niet overdraagbaar maken van taxi vergunningen. Deze kunnen dan naar de gemeente terug gaan om aan de hand van een lijst met gegadigden opnieuw uitgedeeld te worden. Het is eigenlijk al te laat, aldus de heer Kloosterman. Het taxibedrijf wordt steeds onaantrekkelijker door de ronduit bar slechte arbeidsvoor waarden. Steeds opnieuw is het ui terst moeilijk om een nieuwe cao af te sluiten. Ook nu is er nog steeds geen overeenstemming over een landelijk cao en kunnen plaatselijke acties nauwelijks uitblijven. Wethouder H. C. G. L. Polak, die de taxi tot zijn portefeuille mag reke nen, heeft inmiddels contact opgeno men met dc directie van Ilavero. De bonden hebben bij het Rotterdamse gemeentebestuur aangedrongen op beschermende maatregelen voor de toekomstige vergt _iï sghmj?. -r-. »8 body fashion ROTTERDAM LfJNBAAN 49 TELEFOON 13 56 92 ROTTERDAM LIJNBAAN 40 TELEFOON 13 56 92 CAPELLE AAK" DEN IJSSEL In de Capelse nieuwbouwwijk Oostgaarde gaat volgende week dinsdag de eerste paal de grond in voor een immens bejaardencentrum dat de Stichting Nederlandse Centrale voor Bijzondere Huisvestingsvormen, een dochter van de Stichting Nederlandse Centrale voor Huisvesting van. Bejaarden, voor het recordbedrag van ruim veertig miljoen gulden wil gaan realiseren. Het wordt het grootste projekt dat de NCHB in ons land ooit heeft neergezet/Het moet over drie jaar gereed zijn. ROTTERDAM Dr. J. Berting, gewoon hoogleraar bij de Rijksuni versiteit te Groningen, is benoemd tot buitengewoon hoogleraar bij de Ne derlandse Economische Hogeschool te Rotterdam om onderwijs te geven in de algemene sociologie in de facul teit der sociale wetenschappen. BERKEL De bekende Berkeise vogeltentoonstelling wordt volgende week donderdag, vrijdag en zaterdag gehouden in het verenigingsgebouw De Ark. Er worden niet minder dan 400 inzendingen verwacht. Het bejaardencentrum bestaat uit een verzorgingstehuis met 202 gesub sidieerde bedden. Dit onderdeel wordt In verschillende bouwlagen opgetrok ken, variërend van 5 tot 7 en 8. Aan de zuidzijde worden twee woonblok ken 'aangebouwd, waarin 217 service flats voor bejaarden worden onder gebracht, Deeis liggen deze aan bin- nengaleryen ih 8 en 9 woonlagen op onderbouw, deels aan buitcngalerjjen in 9 woonlagen zonder onderbouw. Aan de noordelijke zijde van het verzorgingstehuis is een vleugel met 48 tweekamerwoningen gesitueerd, die in 6 woonlagen op onderbouw worden opgetrokken. Daarnaast zijn in het complex ook 234 vierkamerwoningen van het- maisonette-type opgenomen. Deze zijn in blokken samengevat, die voor een deel in 4 lagen op onderbouw en voor een ander deel in 6 lagen worden opgetrokken. Deze geknikte blokken bevatten elk 26 of 39 wo- ningen. Ten westen van de grote middenvleugel zijn 3 van dergelijke blokken geprojekteerd, en ten oos ten ervan 4 blokken. In de onderbouw van deze woon blokken zijn vier woningen voor in valide bejaarden gedacht, terwijl ten slotte in de noordelijke hoek vain het projekt een medisch- en dienstencen trum is'genland. Voor dit diensten centrum is al een bouwprogramma opgesteld. Aan de uitwerking van het bouwprogramma voor het wijkcen trum en de groepsartsenpraktijk, die er.ook in zijn .ondergebracht, wordt nog hard gewerkt. Zekér is in elk 'geval, dat de verschillende kruisver enigingen in het wijkcentrum., een plaats zullen krijgen. De NCBH blijft eigenaresse Van het hele komplex, maar hét beheer en de exploitatie van het tehuis en de service-flats gaat over naar de Stich- ting Zorg voor Bejaarden te Capeile; de Woningstichting Capeile aan den IJssel neemt het beheer en de ex ploitatie van de overige woningen op zich, terwijl voor het beheer van het dienstencentrum een stichting ge vormd zal moeten worden. Het wijk centrum tenslotte zal worden beheerd door de gezamenlijke kruisverenigin gen van Capeile aan den IJssel. Alle bij het plan betreken instanties coördineren hun werkzaamheden via een daartoe ingestelde begeleidings groep onder voorzitterschap van de direkteur van de GeTneentelijke So ciale Dienst, de heer M. Hekel. Ar- chitekt van het ambitieuze plan is de - heer M. Boom van het Bureau voor Architektuur en Stedebouw Van Tijen-Boom-Posno-Van Randen te Rotterdam. De bouw wordt verzorgd door het aannemingsbedrijf Gebam N.V. te Rijswijk. De voorlopige en op dat begrip „voorlopig" wordt sterk de nadruk gelegd pensionprijs voor het be jaardencentrum is globaal berekend op 745,per maand voor een een persoonskamer en op 1.400,per maand voor een echtparenkamer. De maandelijkse huurprijzen van de be- jaardenwoningen, inclusief verwar ming en bijkomende kosten, zijn ook weer voorlopig berekend op 293,95 voor de service-flats, 319,95 vc r de tweekamerwoningen, 415,65 voor de 4-kamerwoningen en 503,45 voor de 5-kamerwoningen. Promoties: Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde: H. van Duijn (V.U. Am sterdam). - Gepromoveerd tot- doctor -In de sociale wetenschappen: .Y TL PoortinBa (V.U. Amsterdam). Gepromoveerd tot doc- lo- in- de' wiskunde en natuurwet, aan de U.TJ. Leiden: A. J. M. Brugman en E. J. M. Je Kort. ROTTERDAM Het Aktiekomitee Pro Gastarbeiders vraagt zich af óf het door B en "VV aangegeven tempo van pensionsluitingen ca 1 per week wel voldoende zal zijn om het kwaad uit te bannen. Maandelijks komen er zo'n 600 buitenlanders in Rotterdam bij en volgens onofficiële berichten worden er voor 1971 nog zo'n 2000 verwacht. -Het comité is overigens van me ning dat de aangekondigde maatregel in eik geval een stap in de goede richting is al tekent het comité hier bij aan dat -bij sluitingen een effi ciënte controle moet volgen zodat het geen „papieren" sluitingen zullen worden.. Dat liet B en W ernst is met de maatregel blijkt uit het feit dat maandag opnieuw een logement ge sloten is, omdat de beheerder op her haalde verzoeken om verbeteringen aan te brengen niet is ingegaan. Het ging om het pand in de Wapenstraat 3b. De capaciteit van het pension was vijftien man. - V1SS EKIJBERICHTEN VLAARDINGEN VLAARDINGEN. 25 oktober 3971 .Aanvoer: VI 73. 45T'en 149 makreel. Prij zen: Volle harih!» 325, steurharlns 120 steurharins ijle -J. ,70, makreel 70. Dies Nieuwe, centrale Mereeaes-ehowroem Utrecht. Niet leder® dealer kan u alle Mercedes-Benz typen tonen: hij zal u daar om desgewenst gaarne vergezellen naar onze nieuwe, centrale showroom in Utrecht. Daar kunt u kiezen uit vele typen en Meuren. U vindt de showroom aan de Reactoraeg 25, langs de autoweg Utrecht-Amsterdam, alslag Lage Weide. U bent van harte welkom maandag t/m vrijdag van 3 tot 17. uur, zaterdag van 10 tot 17 uur. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Tijdens de jaarvergadering van de Centrale Anti Revolutionaire Kiesvereni ging Rotterdam heeft het AR- kamerlid (en burgemeester) M. W. Schakel zijn mening uiteen gezet over geloof en politiek. Hij begon met de stelling dat poli tiek niets anders is dan het uit oefenen van invloed op de gang van zaken in een stad of in een land waarbij bundeling van krachten nodig is. Die bundeling wordt bereikt door het zoeken naar gclijkgcrichten. Binnen de christelijke partijen is daarbij het bindend element het christelijke levensbeginsel dat zijn grondslag vindt in de Bijbel. Hij gaf toe dat dit ccn lange lijst vra gen oproept. Toch stelde de heer Schakel dat christelijke politiek oï een christelijke partij niet kan be staan met mensen die de Bijbel niet hanteren. Daarom koos hij voor de zoge naamde rechtse opstelling in de poli tiek volgens het besef dat God langs vaste lijnen werkt. De linkse lijn bin nen de christelijke politiek omschreef hij als een denken waarbij het konink rijk Gods steeds meer gezocht wordt binnen de grenzen van de wereld. Hierbij is het niet uitgesloten samen te werken met mensen die misschien niet naar de kerk gaan maar die wel hetzelfde willen bereiken. Als een christelijke politieke partij zich op deze theologie en Rijk-Gods- gcdachte richt, dan moet zij zich dub bel bedenken voordat ze die stap doet", waarschuwde de heer Schakel. Öm een andere wereld te maken heb je dan die „omweg via de Bijbel" niet nodig, vond hij. Hii noemde enkele concrete politie ke doelstellingen die direct uit dé Bijbel zijn gedistilleerd op het gebied van mensbeschouwing, bezifssprei- ding, overheid, macht en machtsbezit. Volgens hem een aantal zaken die misschien wel zijn terug te vinden in de programma's van andere politieke partijen maar niet, zoals bij de ARP, allemaal in een programma. Zo politiek bedrijven is geen hoog moed, zoals wel wordt beweerd, maar. volgens de heer Schakel, ripchts gehoorzaamheid aan de God delijke opdracht, geen isolement maar iuist uitdragen en doorgeven. Po'itiek bloeit pas echt ais ze zich ook manifesteert in een emotioneel klimaat waarbij voor emotioneel, al dus de heer Schakel, de diepste gè- voeiens, moet worden verstaan. In een discussie werd hem van en kele kanten verweten te veel de na druk op allerlei juridische begrippen te hebben gelegd en minder de ethiek te hebben behandeld. Ook was een verwijt dat hij te afwijzend zou staan tegenover christenen die uit hun overtuiging een andere politieke keus hebban gemaakt. Volgens de heer Schakel waren de ze verwijten niet helemaal terecht. Hij bad voor de duidelijkheid echter de begrippen scherp afgelijnd. H(j zei wel respect te hebben voor de pro gressiviteit en radicaliteit omdat juist uitersten en 'spanningen in een 'partij de politiek levendig houden. Voor Uw tienerdochter deze moderne schoen, die het bij al haar hippe kleding bijzonder goed zal doen Meisjesschoen van crushlak in een modem model met plateau zool en 'n leuke siergesp. De schoen is uitgevoerd in de apar te kleurkombinatie petrol blauw/rood. Nu per paar voor kleine prijsjes. Morgenvroeg om 9 uur begint op de tussenverdieping parterre de verkoop van deze crushlak meisjesschoen met plateauzool. In de kleurkombinatie petrol blauw/rood en de maten 28 t/m 35. Ook maandagmorgen open Géén tel.. of schrift bést

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 1