Wijkraad achter plan recreatie Zalmplaat te realistisch drama I Nieuw wegdeel Rotterdamse JËL Criminaliteit neemt :en toe m 5.75 a98 k 80 De moord vond Michael Strogoff in een bewerking van Visconti AGENDA ruit Geen verhuizing uit „Noord" Aanleg riool: Schiedamseweg afgesloten Godsdienst op de lagere school Gemeenschappelijke kerkdiensten van de baan? Veiling leidt verlies Vragen over begroting Sint Nicolaas naar Holv Slagsingers in Den Briel Huisartsen niet blij met Humanitas-flat Brand bij Lever's Zeep: productie waspoeder gestopt Kerstconcert door Piet van Egmond Experimentele jongerendienst ter meulen VRIJDAG 26 NOVEMBER ly rr sinterklaas Plan voor 40 Ip.'s voor 50 singles voor 15 075 musicassettes On voor 24 A 50 ter meulen het winkelen waard sinterklaas ter meulen het-AAfinkelen waard ROTTERDAMMER PAGINA 7 Raf Vallone in de film „De moord vond gisteren plaats" ais de vader van het: ontvoerde meisje. Hier heeft hij juist afgerekend met de daders en zelf is hij dodelijk gewond. Links in- spekteur Lamberti (Frank Wolff) die juist te laat kwam. V Voor de film worden wel meer gruwelijke drama's be dacht, waarbij je dan nog mag bedenken dat die gru welen zich gelukkig niet in werkelijkheid hebben voor- gedaan, al moet men daarbij ook verdisconteren, dat ge zien sommige rechtbankver slagen over moordzaken etc. de werkelijkheid afschuwe lijker is dan de verzonnen misdaden. ,Maar die kans geeft ons de misdaadfilm. „The Honeymoonkillers" (De bruidenmoordenaars) echter niet, want dit werk is ge maakt naar de officiële rechtbankstukken, en de twee hoofdfiguren daarin t.w. Martha Beck en Bay Fernandez hebben in werke lijkheid bestaan en zijn dan ook in 1951 in de Sing SLng terechtgesteld. De film heeft dan ook min of meer de stijl van een documentaire al is alles dan in elkaar gezet en nagespeeld met heel de sa menloop van omstandighe den en merkwaardige driften waarmede het een fel dra matisch verslag is geworden. De hoofdfiguur Martha was een dikke, bazige hoofdver pleegster, die via een huwe lijksbureau de huwelijks zwendelaar Ray leerde ken nen. Er kwam een lugubere samenwerking tot stand om dat Martha noodlottig ver liefd werd op Bay. Een oude schooljuf raakte alleen haar centen kwijt. De tweede can didate had vierduizend dol lar over voor een schijnhu welijk aangezien zij in ver wachting was en echt wat wilde met Ray. Maar dat nam Martha natuurlijk niet en ze gaf de vrouw teveel pillen zodat zij op weg naar haar ouders in de bus stierf. De derde ontdekte nog bij tijds de jaloezie van Martha. De vierde ontdekte dat ook maar te laat. Haar stoffe lijk overschot kwam in het keldergraf terechtDe vol gende, een weduwe met een dochtertje kreeg echt een verhouding met Bay, raakte in verwachting van hem en dat maakte Martha zo wan hopig dat zij naar de politie ging toen Ray juist bezig wgs een slachtoffer te begraven. Het einde van een wanhopi ge liefde. Zelfs in de gevan genis schreven Martha en Ray elkaar nog vurige lief desbrieven. Zonder Martha zou Ray waarschijnlijk al leen maar een huwelijks- zwendelaar gebleven zijn en Martha een koppelaarster, doch minnenijd voerde het tweetal zichtbaar in de do delijke cirkel van kwaad tot erger. Leonard Kastle die de film maakte en ook tekent voor het scenario heeft' het verhaal in al zijn afschuwe lijke felheid weergegeven. Shirley Stoler speelde een overtuigend type van Mar tha, beurtelings ijshard en vurig heet. Lo Bianco is een mooie, gladde, schijnheilige en wils- zwakke versierder. De slacht offers zijn allen eenzame, niet meer jonge of mooie, lichtgelovige en hulpeloze vrouwen. Maar alles tesamen is het een gruwelijke film die men moeilijk kan zien als amusement We zien dan ook niet het nut van een confrontatie met zo'n mis daadfilm waarin de gruwel onverbloemd op het witte doek gezet wordt. Doch mis schien is er een publiek dat zulke ontspoorde zielen van nabij wil zien. Welnu die kans is er zonder weerga. Kriterion 18 j. H.St. Het verhaal van Michael Strogoff, de koerier van de Tsaar, een roman van Jules Verne, schijnt«een aantrek- delijk object te zijn voor de cineasten, want dit werk is al vele malen, als we het jgoed hebben al negen maal, door verschillende regis seurs verfilmd, uiteraard niet altijd met groot suc ces. 1 Het is de Italiaanse re gisseur Eriprando Visconti, neef van de grote Luchino, die na zijn succes met „De non van. Monza" het er weer èens op gewaagd heeft naar spannende en onderhoudende film te maken; of Visconti daar echter in geslaagd is lijkt ons twijfelachtig. Het verhaal mogen we bekend achten, strogoff moest een brief naar de broer van de Tsjaar brengen, die in Ir- koetsk door vijandige Tar taren van de rest van Rus land is gescheiden. Onder weg raakt hij verliefd op Nadia, die haar naar Siberië verbannen man ging opzoe ken. Ais zij ontdekt wie Strogoff is wil zij alleen verder. Strogoff wordt door de een scenario van Nicolo .Tartaren gevangen genomen Pomiha. Toegegeven dat de- en door een gloeiende sabel de avonturenroman alle de ogen uitgebrand. Nadia kansen in zich heeft om een ontfermt zich over hem. La ter blijkt dat hij niet echt blind is. Hij slaagt er in de Russische legers te bereiken en de Tartaren worden ver slagen. Nadia vervolgt haar weg naar Siberië. De film is nogal traag en weinig samenhangend. Het zijn de afwisseling en dé fraaie sneeuwplaatjes, nu en dan het oorlogsgeweld, die watvariatie brengen, doch als geheel Is het een weinig ge slaagde versie van Strogoff. Allicht zal dit de laatste ver filming van dit verhaal wel niet zijn. Er is reden genoeg te verwachten dat we het nog eens zullen zien maar dan in een betere, sterkere en moderner film. Arena, 14 jaar. H.St. De film van de Italiaanse regisseur Duccio Renzi „De moord vond gisteren plaats" is naar de harde inhoud, namelijk de meisjeshandel, wel een echte spaghettifilm doch niettemin heeft dit werk boeiende gedeelten Renzi heeft de ruwheden en alle obsceniteiten sterk in de hand gehouden met de kennelijke bedoeling het echt menselijke aspect ge stalte te geven en daarin is hij wonderwel geslaagd. Hij toont de wereld van deze misdadigers op indringende •wijze, een wereld waarin praten de dood betekent en we zien hoe moeilijk het is de muur van zwijgzaamheid te breken. Dit alles krijgt gestalte in de uitstekend gespeelde rol van de hoofdinspekteur der centrale recherche Lamberti (Frank Wolff), uiterlijk hard maar in werkelijkheid een gevoelige man. Zijn tegen speler is Raf Vallone, die zich indertijd een onver getelijke naam heeft verwor ven door zijn rol in „Van de brug af gezien". Hier is hij expeditiechef Bersaghi, wiens mooie, doch onvolwaardige dochter Do natella met nimfoname nei gingen, hem dagelijks zorgen baart. Als hij naar zijn werk gaat moet hij alle deuren en ramen vergrendelen om haar tegen zichzelf te "bescher men. Niettemin wordt zij op een dag ontvoerd en het is geen vraag met welke bedoelin gen. De politie doet er wei nig aan omdat er dagelijks honderden meisjes worden ontvoerd en het zoeken, zel den resultaat oplevert. Bergashi krijgt echter Lamberti op zijn hand. Met de hulp van een ex-soute neur, die wel vreest voor zijn leven als hij meewerkt, gaat hij toch onder druk met Lamberti alle onofficiële bordelen af, totdat er ein delijk een spoor gevonden wordt, doch juist te Iaat, want Donatella wordt ver moord in een b03 gevonden. Lamberti zet zich helemaal in om de ontvoerders-moor denaars te grijpen, doch Bergashi wacht dit niet af. Door het vinden van het beertje van zijn dochter in de cabine van een vuilnis wagen vindt hij het spoor. Het zijn onmiddelijke buren die hij in een hard gevecht doodt. De politie kwam juist te laat Bersaghi zelf is do delijk gewond Opvallend is dat Tessari recht op zijn doel is af gegaan en nergens ontspoor de. Het ging hem om de smart van de vader, de men selijkheid van de inspekteur die nacht en dag voor dit geval in touw bleef gestalte te geven, evenals de nooit aflatende spanningen en angsten van de ontvoerders en hun slachtoffers. Zo is dit een film geworden die het aankijken waard is en dit is. gezien het thema, al bijzonder veel. Cineac AD, 18 jaar. H. Steggerda. BOTTERDAM De wijkraad voor Hoogvliet heeft donderdag avond in een spoedvergadering zijn warme instemming betuigd met de plannen voor aanleg van een recreatiegebied ten zuiden van de Zalmplaat. De raad wenst daarbij echter een uitdrukkelijk voorbehoud te maken met be trekking tot amovering van de sportvelden in het noordelijk deel van Hoogvliet. Een uit spraak daarover wil men uitstel len tot de bespreking van de Botlekverbïnding, die waar schijnlijk in december zal wor den gehouden. In de brief van de wethouder voor sport en recreatie was de aanleg van het recreatiegebied gekoppeld aan het eventueel verdwijnen van de sport velden bij de Digna Johannaweg en de Venkeiweg. De vijf velden die in het nieuwe gebied zijn gepland zou den gedeeltelijk dienen te vervanging van deze sportterreinen, die op het ogenblik worden gebruikt door de sportverenigingen Animo, Hoogvlie; en Het Waterschip. raad" en men steide: „Als we hier zonder meer intrappen, laten we ons veel gras voor de voeten wegmaaien." De wijkraad ging derhalve alleen akkoord met de plannen voor het re creatiegebied, waarin naast sportvel den cok volks- en schooltuinen zijn geprojecteerd. Aan de betrokken vertegenwoordi gers van het gemeentebestuur, en ge meentelijke diensten is voorgesteld, op 15 december de Botlektracering met de wijkraad te bespreken. Aan gezien nog niet van iedereen ant woord is ontvangen, kon de datum nog niet met zekerheid worden vast gesteld. Bij de wijkraad overheerste de mening, dat op deze bespreking dui delijk moet worden aangedrongen op handhaving van de sportvelden ten noorden van de Groene Kruisweg. De sportvelden op de Zalmplaat zullen daarnaast zeker nodig zijn. SCHIEDA M— Met het voorberei dende werk voor de aanleg van het nieuwe hoofdriool in Kethe lis deze week een begin gemaakt. De bewo ners van Tuindorp Kethel West, de eerste slachtoffers van het werk, heb ben dit al gemerkt. Ter hoogte van het rioolgemaal „Kethel" is de Schie damseweg voor alle verkeer afgeslo ten. De bewners dieneno gebruik te maken van de tijdelijke nodweg die is aangelegd in het verlengde van de Iepenlaan in Tuindorp, van de hoek met de Biestraat naar de secundaire weg, achter de apotheek en het bank filiaal aan de Zwaiuwlaan. Deze we- gomlegging is aangegeven met borden en aanwijspijlen. komt ook voor U Minicassettes en lp/s zijn een kostbaar bezit, daarom geeft de Sint U een koffer waarin U ze steeds veilig op kunt bergen. Een. aantrekkelijke Sint-aanbie ding musicassette en lp. kof fers in een aparte kroko-print uitvoering met messing slot en kunststoffen handvat. In 3 mo derne kleuren en diverse maten .....nu extra voordelig. Vertegenwoordigers van deze sport verenigingen waren op de vergade ring aanwezig en waren eensgezind van mening, dat verdwijning van hun velden een groot nadeel voor de ver enigingen zou betekenèri. Het meren deel van de leden komt uit Noord Hoogvliet en een verhuizing naar de Zalmplaat zou, zeker voor de vele jeugdleden, een groot bezwaar zijn. Ook de sportvereniging Rijnmond, aan wie reeds 3 van de 5 velden wa ren toegewezen, toonde zich ontstemd over de plannen. „Je kunt die vijf velden maar één keer verdelen", al dus de vertegenwoordiger van Rijn mond. De wijkraad was niet erg gelukkig met de brief. Er werd gesproken over „verkeerde manipulatie van de wij k- VLAARDINGEN Onder het mot to „De; godsdienstige -opvoeding op de lagere school" is donderdag in de school „Open Vensters" aan de Ko- ninginnelaan een studiedag gehouden. Behalve 200 onderwijzers en onder wijzeressen van alle christelijke kleuter- en lagere scholen namen vrijwel alle predikanten van de Her vormde, Gereformeerde en Christelijk Gereformeerde Kerk aan" de discus sies deel. i De jeugdpredikant dr. Van der Werf, auteur van een boekje over de godsdienstige opvoeding op school, hield een inleiding. De NCRV ge bruikt de uitgangspunten van dit boekje ais thema voor een serie uit zendingen van de schoolradio. Het hoofd van de NCRV-radio, de heer Van der Schee, ging nader in op deze programrna-serie. De studiedag werd georganiseerd door de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs in Vlaardingen. Na deze eerste bijeenkomst bleek zowel bij het onderwijzend personeel als bij het bestuur van onderwijsvereniging behoefte te bestaan om jaarlijks bij elkaar te komen. Nieuwe films ARENA: „Michael Strogoff, de koerier van de tsaar". Nieuwe Italiaanse versie van de ze bekende film naar de roman van Jules Veme. 14 jaar. xxx CENTRAAL: „Sex contant". Voor en achter de schermen 'Van de prostitutie. 18 jaar. xx CINEAC AD: „De moord ■vond gisteren plaats". Sterk 'erotsch gekleurde thriller. 18 Jaar. xxx KRiTERION: „The honey moonkillers" (Bruldenmoorde- éaars). Luguber liefdesdrama. 18 jaar. xxx Prolongaties CALYPSO: 9e week „Blue .movie". Film van De la Parra en' -Verstappen over de versexuali- sering van Nederland. 18 j. xxx CINEAC VNRC: Elke avond vanaf 5.30 u. „Daniël". Neder landse komedie van Eric Terp stra. 18 jaar. xxx CINERAMA: 2e week „John Wayne la Big Jake". Een sterke, zij het wat ruige western, jaar. xxxx 14 LUMIERE: „Mad Dogs and Englishmèn", Een documentaire film met de pop-artiest Joe Cocker. A.L. xxxx LIJNBAANTHEATER: 11e week „De rechter- en de lin kerhand van de duivel". Koste lijke western, waarin vuisige- weid en humor samengaan, 14 jaar. xxxxx PASSAGE: brengt nog eens de kleurenfilm „Gejaagd door de wind" naar de roman Mar- gareth Mitchell. 14 jaar. xxxx STUDIO '62: 34e week „Irma la douce". Pikante en humoris tische komedie. 18 jaar. xxxx THALIA: 12e week „Wat zien ik". Een komedie uit het rosse leven naar de boeken van Al- bert Mol. 18 jaar. xxx Reprises COLOSSEUM: „Catch 22", Film naar de roman van Joseph Heiier. 18 jaar. xxx CORSO: 2e week „Ben Hur". De bekende soektakelfilm met Charlton Heston. A.L. xxxx GRAND: „El Cid". Het be kende heldenverhaal. Boeiend filmwerk met Sophia Loren e.a. 14 jaar. xxxx HARMONIE: „De doodskus van de vampier". Griezelsensa tie met Peter Cushing. 18 jaar. xxx Alleen maandag: „Sia een kruis en sterf". Steenharde western. 14 jaar. xxx METRO: „Spartacus". Kwa- sie historisch spektakelstuk. 14 jaar. xxx PRINSES: „De dood rijdt mee". Een sensationele film met Mike Marshall. 18 jaar. xxx REX: „Het spookslot van de vampiers". Nachten vol gruwe lijke spanningen. 18 jaar.'xxx 't VENSTER: Nog eens „Butch Cassldy and tha Sun dance Kid". De bekende formi dabele western met Paul New man, Robert Redford en Kathe- rine Ross. 14 jaar. xxxx Nachtvoorstellingen ARENA: „De eenogige she riff". Western met John Wayne. Vrij. en zat. 24.15 uur. CALYPSO: „Sartane, doden was zijn dagelijks brood". Kei harde western. Vrij. en zat. 24.00 uur. CENTRAAL: „Morgan, laat je eens nakijken". Sociaal-psycho logische komedie. Uitstekend flmwerk. Vrij. en zat. 24.00 uur. CINEAC AD: „A fine pair". Een flfm met Claudia Cardinaie. Zat. 24.00 uur. COLOSSEUM: „Zoek een plaats om te sterven". Western met sex en bruut geweld. Zat. 24.00 uur. GRAND: „King Kong". Kin derlijk griezelverhaal vel grie zeleffecten. Zat. 24.15 uur. 't VENSTER: „Teil them Willie Boy is here". Een uitstekende westam. Elke nacht 24.15 uur. Alle films 18 jaar. Kindermatinees CINEAC NRC: Elke dag tot 3.30 uur „De schone slaapster" v,an Walt Disney. COLOSSEUM: „Laurel en Hardy als brokkenpiloten". Zat. en woensd. 2 uur. PASSAGE: „Sandy de zee hond". Woensd. 1 dec. 2 uur. PRINSES: „De club van zes sen klaar". Zat. en woensd. 2 u. REX: „Laure! en Hardy: Niets dan pech". Zat. en woensd. 2 u. 't VENSTER: „Sjors en Sjim- mie In het land der reuzen". Zat. en woensd. 2.30 uur. WOERDEN In de centrale her beraad van de Herv. Kerk iii Woerden heeft de "helft var» de leden zich uit- - gesproken tegen het houden van ge meenschappelijke diensten met de plaatselijke Geref. Kerk. in dit jaar zijn er reeds een drietal gezamenlijke diensten gehouden op Ibid- en dankdag en Hemelvaartsdag. 'De kerkeraad van de plaatselijke Ge- ref. Kerk had nu verzocht om het aantal gezamenlijke diensten uit te breideii met enkele jeugddiensten en Kerkdiensten in de vakantietijd. Nadat 50 procent van de kerke- raadsleden zich duidelijk voorstander had getoond van uitbreiding en 50 procent algeheel tegenstander van de gezamenlijke diensten, besloot de Herv, kerkeraad geen uitspraak ie - doen. In de praktijk zal dit wel bete- ANDEL Maandag 29 november, om 20,30 zal in het gemeentehuis, in aansluiting op de raadsvergadering, de installatie plaatsvinden van de „begeleidingscommissie bouw lagere school". Voor de raadsvergadering, die om 19.30 uur begint, staan o.m. de vol gende punten op de agenda: afscheid vn de aheer C. C. Klerkx als lid van de raad; beëdiging en installatie van de heer H. van Noorloos als lid van de raad; voorstel tot voorziening in vacatures, ontstaan door het ontslag van de heer C. C. Klerkx; vaststelling begroting over het dienstjaar 1972; en voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan Wollencamp en den Boogaard. kenen, dat er een einde komt aan de gezamenlijke diensten. In theorie bestaat nog de mogelijk heid dat de Geref. Kerk zich wendt tot de afzonderlijke wiikkerkeraden van de Herv. Kerk, die eventueel een zelfstandige beslissingen kunnen ne men. Van Geref. zijde is daarover nog geen besluit genomen. De veilingvereniging Zuid-Beve- land in Goes heeft door het misluk ken van een champignon-experiment een verlies van 1,5 miljoen geleden,. 20 heeft het bestuur donderdag in Goes bekend gemaakt. Vorig jaar besloot de veiling over te gaan tot de teelt van champignons, omdat men een grote teruggang van de aanvoer van fruit verwachtte. De ze verwachting Is niet uitgekomen. De koelruimten moesten dit jaar voor hun oorspronkelijke bestemming dienst doen. De champignonteelt, waarin inmiddels 1,5 miljoen was geïnvesteerd, mislukte. De veiling 580 leden kan het verlies opvangen door hypotheek op gebouwen en door het aanspreken van stille reserves. Het bestuur heeft besloten als geheel af te treden. De directeur, die met een externe ac countant adviseerde tot de champig nonteelt, was al ontslagen. is het geen genot om nu, hartje wintertóch iedere avond in een heerlijk warm bed te krui pen Zonder verwarming, zonder kruikheeft U een warm bed met een elektrische deken, die nu spotgoedkoop de deur uit gaat. 2 Persoons elektrische boven dekons rondom met band afge zet en met 1 jaar fabrieksgaran tie koopt U nu van f 179,- voor nog géén zeven tientjes. Vrijdagavond om 6 uur begint op de Ie etage de éénmalige verkoop van deze 2 persoons elektrische bovendeken;, rond om met band afgezet, in de maat 200 x 220 cm, met 1 jaar fabrieks garantie voor ea80 Restantpartij elektrische onder dekens van f 112,-vdorf 59,80. Ook muntfegmargen open Géén ut. of schrift best MAASLAND Naar aanleiding van vragen over de gemeentebegro ting 1972, dat de gemeente Maasland per inwoner het hoogste uitgavenni veau heeft van de Westlandse ge meenten (ƒ269) en ook het meest uit geeft voor het maken van plannen delen B. en W. mee, dat de cijfers het resultaat zijn van een analyse van de gemeenterekening 1967. Juist in dat jaar heeft een aanzien lijke daling van het aantal inwoners (8 pet.) en van de oppervlakte van de gemeente (20 pet.) plaatsgevnden tengevolge van een grenswijziging.- vaste lasten kunnen niet ineens wor- den teruggedraaid, aldus B. en W, ROTTERDAM Woensdag zal een nieuw deel van de noordelijke rand weg van de ruit rond Rotterdam voor het verkeer worden opengesteld: de noordelijke rijUaan van het gedeelte van de Rotte tot het Schieplein. Na de openstelling kan het verkeer van oost naar west van de Rotte via het Schieplein naar het Kleinpolderplein rijden. In omgekeerde richting is dit voor lopig nog niet mogelijk. Pit zal naar verwachting pas tegen eind 1972 mo gelijk zijn als de gehele noordelijke randweg van het Kleinpolderplein tot aan het Terbregseplein open gaat Als alles volgens de plannen verloopt zal men medio 1973 via het Terbregse plein in de richting Gouda kunnen rijden, waarbij men over een tijdelij ke aansluiting tenslotte weer de rijksweg naar Gouda en Utrecht be reikt. Na 1 december zal men nog niet van de pas geopende noordelijke rij baan van de randweg het Schieplein kunnen bereiken. Rijkswaterstaat wil volgend jaar april het Schieplein be reikbaar maken van de noordelijke rijbaan aan de randweg. VLAARDINGEN Sint Nicolaas brengt zaterdagmiddag van twee tot vier uur een bezoek aan Holv. Hij maakt met een veertigtal jonge Flardlngaruiters op de pany een rij toer door de wijk. Om ongeveer drie uur komt hij naar winelcentrum De Loper. BRIELLE De Slagsingers uit Rotterdam geven met hun combo „The Four Happy Singers" en hun solist John van Nieuwlanö 'zondag een uitvoering in Den Briel. De uitvoering, die geheel belange loos wordt gegeven, vindt plaats in het Streekziekenhuis en begint om half acht. VLAARDIN GEN Terwijl de criminaliteit in "Vlaardingen in het algemeen toeneemt, vertoont het aan tal aangiften van zedenmisdrijven een daling. Dat blijkt uit de memorie van antwoord bij de begroting voor 19T2. In 1966 werden in het gehele land bijna 154.000 aangiften van misdrij ven gedaan, vorig jaar was dit aantal gestegen tot ruim 220.000. In Vlaar- dingen zijn deze cijfers 920 aangiften in 1966 en 1450 in 1970. De Vlaardingse misdrijven bedroe gen in 1966 0,6 procent van het lande lijke totaal en in 1970 0,62 procent B. en \Y. menen dat Vlaardingen ten op zichte van de landelijke cijfers niet slecht voor de dag komt wat betreft Niettemin vertonen alle „soorten" misdrijven een stijgend aantal aan giften. Zo is er een sterke stijging van het aantal gekwalificeerde dief stallen (inbraken, inklimmingen, in sluipingen) opgetreden: van 146 in 1967 tot 272 in 1970. Ook de eenvoudi ge diefstallen geven een opgaande KOEK VAN HOLLAND De bei de Hoekse huisartsen, wijkverpleegs ters en maatschappelijk werkers heb ben zich in een brief aan de wijkraad verzet tegen de plannen van de ver eniging „Humanitas" om in Hoek van Holland een serviceflat van 60 eenhe den te bouwen. Zij zijn van mening dat een dergelijke flat onvoldoende garanties biedt voor een goede ver zorging van de bejaarden. Vooral het feit dat zieke en hulpbe hoevende bejaarden niet in dit ge bouw zullen kunnen worden opgeno men, is voor ben een moeilijk te ver teren punt. Zij zouden de Hoek moe ten verlaten om elders onderdak te vinden en dat schept vele sociale pro blemen. Een verzorgingsflat zou een veel betere oplossing geven, zo menen de briefschrijvers, Een feit overigens waarmee de wijk raad het volkomen eens was. De moeilijkheid is echter dat zo'n ver zorgingsflat minimaal 120 personen moet herbergen volgens de wettelijke voorschriften en die limiet is voor de Hoek volkomen onmogelijk. De servi ceflat van Humanitas zal wel een verzorgingsaccent krijgen. Wijkraadsvoorzitter L. van der Houwen en met hem de andere wijkraadsleden betreurde het dat de brief pas arriveert in een stadium dat de plannen van Humanitas defi nitief zijn, „De zaak nu terugdraaien zou geen enkele winst opleveren en alleen maar lelden tot een vertraging van drie jaar of meer." Het dagelijks bestuur van de wijk raad zal met de artsen en andere verontrusten op korte termijn van gedachte wisselen om te proberen alsnog tot een eensluidend standpunt te komen. lijn te zien: 499 in 1967 en 884 in 1970. Een stijging valt eveneens waar te nemen bij de agressie-delicten (mis handeling, vernieling, misdrijven te gen het leven eh tegen openbare orde en gezag). In 1967 werden 63 van deze de criminaliteit. aangiften behandeld en vorig jaar 103. B. en W. schrijven in de memorie van antwoord dat het toenemend aantal agressie-delicten van jeugdige personen zorgen baart. „Het spreekt vanzelf dat een gewelddadig optreden van enkele figuren tegenover burgers, die zich van geen kwaad bewust zijn, niet getolereerd kan worden. De poli tie zal daar dan ook slagvaardig 'en weloverwogen tegen optreden", aldus B. en W. Het college deelt voorts mee dat de minister van binnenlandse zaken van plan is om met ingang van 1 januari 1972 niet alleen de sterkte van de politiekorpsen op te voeren, maar ook de recherche-afdelingen uit te brei den. Door middel van gerichte akties zal dan een betere bestrijding van de criminaliteit mogelijk zijn. Omdat het recherche-bestand mo menteel nog onvoldoende is, kunnen diverse taken, waaronder vooral de preventie, slechts gebrekkig worden uitgevoerd. B. en W. delen tenslotte mee dat op regionaal niveau wordt samengewerkt bij de bestrijding van de criminaliteit. VLAARDINGEN Een brand bij Lever's Zeep Maatschappij aan de Deltaweg in Vlaardingen heeft don derdagavond laat voor enkele tien duizenden guldens schade aangericht. In de afdeling waar syntetische was middelen worden gemaakt raakte een afvoerbuis voor warme lucht zodanig verhit dat eerst de bedrijfsbrandweer en later ook de gemeentelijke brand weer moest uitrukken om de buis af te koelen. Waarschijnlijk is de brand ontstaan door een vonk die de aan de buis- wand klevende poederresten heeft ontbrand. De temperatuur van de lucht die door de afvoerhuis wordt geblazen is normaliter 100 gr. C. De oververhitting ging met een tamelijk grote rookontwikkeling gepaard. De brand werd omstreeks tien uur ontdekt. TEgen half elf werd de Vlaardingse brandweer te hulp ge roepen. Om twaalf uur kon het sein brand meester worden gegeven. Door dit incident komt de produk- tie van wasmiddelen in deze vrij nieuwe installatie enkele dagen stil te liggen. In een kleinere en oudere to ren kan de produktie op beperkte schaal worden voortgezet. In de afle vering van wasmiddelen ontstaat geen stagnatie. De buffervoorraad Is zo groot dat de afnemers nletgedu- peerd zullen worden; Vrijdagavond om -6 uur begint in de kelder de verkoop van de ze platen- en musicassettakof- fers in 'n zware vinyl uitvoering met krokodessin. Kies uit de kleuren rood, bruin en groen nu met guldens voordeel. Ook mundsgmorgen open Géén Ut. of schrift, best KOERD AM Op het orgel van- de Breepleinkerk zal Piet van Eg- mond zaterdag 11 december een ad- vents-kerstconcert geven. Het pro gramma vermeldt werken van Han- d-ri, Bach, Loeillet, Guilmont, Vieme, Karg-Elert, Messiaen en Nieiand. Het concert wordt besloten met een „fantasie over bekende advents- en kerstliederen" van Piet van Egmond zelf. De toegang is 2. Het concert be gint óm 20 uur. VLAARDINGEN In de Harmo nie aan de Schiedamseweg in Vlaar dingen wordt zondag 28 november, 10.30 uur, een experimentele jonge- rendlenst gehouden. Medewerking verlenen de popgorep Back Pressure en een gospelgroep. De dienst wordt geleid door ds. Van Reene. ROTTERDAM, 56-'Tt Sla 1 22 29; 7 17,58 -21.50; c 9—11,50; Staand Slas Komkommers: 75 en op: 99; 49 en op: 96—98; 50 en op: 89—88: 49 en op: 69—64: 35 en op: 42: 30 en op: 38; Kromme komkommers: 1,03—1.03: Tomaten A 830 1040; B 840: C 40» 580: Stam pr. bonen 3,70; snijbonen 2,70—4,90: Andij vie 25: Spruiten A 44—«7; B 38-39: Witlof A t,is—1.40: B 80—1,95; uien 6—13: Aanvoer. Sla 350.000 st. Spruiten 7.00» kg. Tomaten 400 bak. Komkommers 13.000 st. Kromme komkommers 750 kg. komt ook voor U Uw kinderen zien op 5 decem ber een hartewens in vervulling gaan, als de Sint met een een voudig hocus, pocus deze doos te voorschijn tovert. Komplete goochcldoos met at tributen voor maar liefst 35 trucs, die duidelijk beschreven staan ineen boekje. U koopt de ze dozen door lichte transport- schade nu niet voor f 9,95 maar voor nog géén zevan gulden. Vrijdagavond om 6 uur begint op de speelgoed-afdeling, 2e etage, de verkoop van deze komplete goocheldoos met at tributen voor liefst 35 trucs en een uitgebreid instruk- tieboekje, nu voor 6. Ook msenefigmorgen open Géén ut. of schrift, best

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 2