Felle discussies rond Carnisse Grienden 75 veilingen Schoonfamilie biedt en aan in ruil voor ontvoerd kind plati Rhoon wil eigen huis m baas blijven 98 fcidotip PCG en KVP wippen wethouder Houtman 80 Man mishandelde 12-jarig meisje TAIMDBERG Auto uit bocht; man gedood Kerstconcert in Gerei'. Kerk NOG WEL RAADSLID Erbij Kerkhof In oktober bijna 6500 klachten Order voor De Nijs Ideaal sinterklaas sinterklaas 5? ter meuten het winkelen waard SPECULATIES MOTIE sinterklaas DE ROTTFRDAMMFS PAGINA 4 DINSDAG 30 NOV ,,11 cl niks Het l 'aradijs, heet hier met komt ook.voor U Ookkleine voetjes willen 's win ters graag warm blijven..- dus dragen ze heerlijk warme pan toffels..... Zoals deze leuke dierenpantof- fs!» van acryl bent mat warme gebreide kraag. Het dierenkopje heeft ogen» oortjes en snorha ren van vilt U koopt ze nu in diverse fijne kleurenen {combina ties voor nog géén vier gulden. Van een onzer verslaggevers RHOON „De vaart die hier door de Carnisse Grienden loopt heet niet voor niks Het Paradijs, hoor! Maar daar gaat het ons echt niet alleen maar óm in onze strijd om behoud van deze Carnisse Grienden. Het is volgens ons gewoon een onvervangbaar natuurge bied, dat als zodanig een unieke functie heeft in recratief opzicht. We zitten hier al barstensvol met massa-recreatiegebieden, en als tegenhanger daarvan zijn deze grienden bijzonder waardevol als stiltegebied, waar je werkelijk niets anders hoort dan het ruisen van het riet." Hij wordt er bijna lyrisch van, de heer J. Bastemeyer, voorzitter van het komité "Redt de Carnisse Grienden". Zijn lyriek slaat echter al gauw om in verontwaardiging, wanneer hij vertelt waarom het aktiecomité waarvan hij voorzitter is zich zo druk maakt om het behoud van de grienden bij Rhoon, vlak bij het bekende natuurgebied De Rhoonse Grienden. Het omstreden gebied van de Car nisse Grienden is een ongeveer an derhalve kilometer lange grien d- strook aan de Oude Maas onder Rhoon. Het is in bedrit van de Loos- duinse architekt Lantink, die van de Kroon, zij het dan op formele gron den, toestemming heeft gekregen om hert gebied op te hogen met grof vuil. De heer Lantink heeft het griendge- bied, waarmee hij in de staat waarin het nu verkeert niets kan beginnen, op zijn beurt verkocht aan de bag- germaatsch&ppij Adriaan Volker, die er een prachtige gelegenheid in ge schapen zag om zijn overtollige bag ger kwijt te raken. Dinsdagavond om 6' uur begint op de tussemerdieping parterre de verkoop van deze warme dierenpantoffeltjes van acryl bont rast gebreid# kraag. In de kleuren rose, bleu en geel en da maten 20 t/m 27, per paar voor 3 Ook mundagmorsen open Géfn rat of schiffr, bost BAHBNDttECIPr. 59 november Andij vie: a® - 100 aanvoer 6.009 kg. Boereko-sl: 12 18 aanvoer 2.000 kg. Gele kool: 20-34 aanvoer 4.ooo kg- Groene kool: IS - 28 aanvoer 4.600 kg. Peterselie: 12-22 aanvoer 3.000 bs. Prei: 25 - 39 aanvoer 4.000 kg. Rebsrber: 220. Bode (kool: 10-29 aanvoer 6 000 kg. Selderij 14-22 aanvoer 5.000 bs. Sla «las: 21 - aanvoer 20.000 st. spruiten: AI: M - «1 A: S3 - 66 BI; 44 - 48 B: 3® - 44 C: 25 23 Alt: 27-30 ADI: 61-80 ADU: 71 - 31 PU: 6», Aanvoer 110.009 kg. Witlof: AH: 128 - 151 Bil: 112 - 144 aanvoer 6.000 k«, Fruit: Cox's Orange pippin: aa: 71 - as a: 44 - 51 B: 22 - 34. Golden Delicious: A: 24 - 35 B: 16. Totaal aanvoer fruit: 35.000 kg. VEILING Andijvie 68—82, 530; Alicante 310—330. 420; Spruiten: Al 31—62, AU 50—55, BI 46—50, BIT 44—46, CU 32-35. PUI 73—31, 83.000; Bospeen 52, 370. Plukkers 15. 1200: Paprika z 50—215. 850; Raapstelen S2'/i, 750; Selderij 6—12, 4.000: Sla I 157a33, 146.000, II 9—lï/i; Boerenkool 140—175. 230; Uien per kg 6—20, £200: Ch.kool 13—n, 325: Bode kool 12; «Srocne kool 20Prei AI 25—34, BI 25, 3900. VLAARDÏNGEN Aanvoer: V134, 520 en 31 makreel; VI 16, 538 en 23 makreel. Prijzen: Steurharlng westkust ƒ125—f132; steurhartng Kaneel ƒ89—ƒ75; Steurhailng ijle ƒ60—ƒ63; makreel f 66—70, Het Recreatieschap De Oude Maas heeft een aangrenzend griendgebied al in eigendom, en zou ook de Carnis se Grienden wel erbij willen hebben, maar de financiën ontbreken het re creatieschap. „We moeten natuurlijk zien dat we dat gebied op de een of andere manier in handen krijgen," vindt de heer J, Bos, burgemeester van Rhoon en lid van het dagelijks bestuur van het Recreatieschap De Oude Maas. Daarmee zijn de gegadigden overi gens nog niet uitgeput, want behalve de in het aktiekomité verenigde vrienden van de Carnisse Grienden en het Recreatieschap hebben ook de Stichting Het Zuidhollands Land schap en Staatsbosbeheer het oog op de grienden laten vallen. De beide laatste instanties zien zich echter tot op .heden iedere weg afgesneden door de enge financiële grenzen waaraan ze in hun aankopen zijn gebonden. „Zij leven immers op subsidies van de verschillende overheden," aldus burgemeester Bos, „en veel verder dan ƒ1,25 de vierkante meter zullen ze niet kunnen gaan, dus..." De heer Bos is er echter heilig van overtuigd, dat het griendgebied te redden is door het Recreatieschap. „Natuurlijk sal het dan wel moeten worden opgehoogd," vindt hij» „zodat het niet kan blijven wat het nu is, maar daar staat tegenover dat er van heel de grienden geen spat meer overblijft wanneer we zouden ingaan op de wensen van het aktiecomité, de grienden wil laten zoals ze nu zijn." Burgemeester Bos heeft er bewij zen voor: toen. het Haringvliet vorig jaar werd aangesloten, kwamen er forse veranderingen in de waterstan den in de Delta, waar onder meer de Biesbosch de dupe van werd, maar ook de Carnisse Grienden. Voor de afsluiting van de zeearm golden als gemiddelde waterstanden bij de Car nisse Grienden: laag water 65 cm. NAP en hoog water 1.20 tot 1.25 cm. plus NAP. Na de afsluiting werd dit 10 cm. NAP. bij laag water en 1.00 cm. plus NAP. bij hoog water. Een direkt gevolg hiervan is, dat de golven langer vrij spel hebben in het ROTTERDAM Ondanks de be middeling van de Rotterdamse politie is er geen oplossing gekomen in het merkwaardige huwelijksconflict van de Maassluise grammofoonplatenhan- delaar W. P. Kersten die e enwinkel heeft aan de Rotterdamse Oudedïjk en zijn echtgenote en haar familie. Het gaat er om of "Wim Kersten bereid is aan zijn vrouw haar dochte Jolahda terug te geven nadat zijn schoonvader, de heer M. Susteren uit Nijmegen, en drie zoons de Rotter damse winkel hebben leeggeplunderd. Nu wil zijn schoonfamilie hem dwin gen het kind terug te geven aan zijn vrouw in ruil voor de grammofoon platen die tussen de zestig en vijf enzestigduizend gulden waard zijn. Dat alles heeft zich zaterdag en zondag afgespeeld. De politie was feitelijk machteloos omdat de vrouw van Kersten bij de plundering aan wezig was en er wettelijk dus geen overtreding) werd begaan. Aanvanke lijk had de politie de schoonfamilie meegenomen naar het bureau. Op het politiebureau Boezemsingel werd toen gepoogd de partijen bij elkaar te brengen, maar ook dit mis lukte. De ruzie was ontstaan toen Wim Kersten vorige week zaterdag zijn drie en een halfjarig dochtertje Jolanda bij zijn schoonouders in Nij megen had weggehaald, waar ook zijn vrouw verbleef omdat er huwe lijksmoeilijkheden ontstaan waren. Hij trof daar niemand aan, maar zag even later-zijn dochtertje bij een Sinterklaasoptocht. Toen nam hij haar mee naar Maassluis, n die nacht na men schoonvader en drie zoons wraak dóór de winkel aan de Oudedijk te -plunderen. Een tweede dochtertje van 1 maanden is nog in Nijmegen. Ook dat meisje wil Kersten terug hebben. ROTTERDAM De Rotterdamse recherche heeft de 32-jarlge grossier R. van G. uit de Maasstad garres- teerd in verband met mishandeling van een 12-jarig meisje. Op het terrein bij de Ahoy'-hallen sloeg de grossier het meisje enkele malen met een stuk hout waarin een spijker zat op het hoofd. Zij moest naar een ziekenhuis worden gebracht, waar een scheurwond in haar achter hoofd met zeven hechtingen werd ge dicht. De grossier verklaarde dat hij tot de aktiee -was overgegaan omdat hij zich bedreigd voelde door een groep jongens en meisjes. Hij meende dat deze het had voorzien op zijn voor raad kerstbomen, die bij de Ahoy'- hallen lag opgeslagen. ROTTERDAM In oktober 1971 zijn bij de Centraale Meld- en Regel- kamer van Rijnmond 6435 klachten (vorig jaar 2314) binnengekomen. Van de klachten hadden er 6113 betrekking op luchtverontreiniging en 322 op la waai. In de eerste helft van november 1971 daalde het aantal klachten tot 655 tegen 901 in de eerste helft van no vember van het vorige jaar. ■gebied van de Carnisse Grienden, en dat door de hogere laagwaterstand de wortels minder lucht krijgen dan Voorheen. Direkt gevolg daarvan is dan weer, dat de wortels gaan verrot ten, waardoor het griendhout lang zaam maar zeker zal gaan afsterven. Bovendien zullen er door deze gewij zigde waterstand op de lange duur nog maar twee wilgensoorten kunnen groeien, en het is zelfs nog maar zeer de vraag of ook die zich zullen kun nen handhaven in het dan wel erg ongastvrije milieu. Als er dan een maal een „wilgenkerkhof" is ont staan, zijn de grienden volstrekt niet meer interessant voor welke bezoeker dan ook, zodat met het badwater ook het kind zal zijn weggegooid. De Rhoonse gemeenteraad kreeg daarom gisteravond tijdens de raads vergadering waarin de hele proble matiek aan de orde kwam, van b. en w. de konklusie voorgeschoteld dat, wil men ooit nog iets van de Carnisse Grienden kunnen maken, ze zullen moeten worden opgehoogd. Na die ophoging zal het huidige natuurge bied inderdaad verloren zijn, maar daarvoor in de plaats krijgt Rhoon dan een in feite voor de rekreatie vele malen aantrekkelijker natuurlijk gebied, want het zal weldoordacht beplant worden. Al drie jaar na de ophoging gaat die beplanting er aantrekkelijk uit zien, na vijf jaar is hij ai behoorlijk hoog opgeschoten, en na tien tot twintig jaar is de beplanting zover volgroeid dat inderdaad een heel nieuw natuurlijk gebied is ontstaan. „Nou", vindt burgemeester Bos, „wat willen we nou nog meer? Tenslotte hebben we onze verantwoordelijkhe den: het gebied moet voor een rela tief groot aantal mensen bereikbaar zijn, dat is nu eenmaal het kriterium dat we moeten aanleggen, dus..." Diametraal daartegenover staat de mening van het aktiekomité, dat vindt dat, zoals de heer Bastemeyer zegt, „de overheid te luchthartig over de mening van de bevolking heen loopt." Die mening van de bevolking is neergelegd in een open brief die op 15 oktober j.L door het aktiekomité aan de gemeenteraad werd gestuurd. „Nu de Biesbosch gaat verdwijnen," aldus voorzitter Bastemeyer, in het dagelijkse leven administrateur, wo nend in een riant rommelig ingericht huis onder aan de Rhoonse Rijsdijk, „is dit griendengebied het enige dat ons in Nederland nog rest met eb- en vloed werking, en daar mogen we toch zeker wel wat voor over hebben?" voor hoor blauwe reiger, een stelling die fel wordt verdedigd door de amateur-or nitholoog en mede-lid van het aktie komité C. Joosse. Even enthousiast over de biologische kwaliteiten van de Carnisse Grienden is de heer P. Groenenboom, leraar biologie aan het Rotterdamse Mamix-gymnasium. De gemeenteraad zat er gisteravond fors mee in zijn maag. Burgemeester Bos is er echter in geslaagd een voor de raadsleden kennelijk aantrekkelijk alternatief op de groene tafel te leg gen: wanneer b. en w. welke vergun ning dan ook moeten verlenen in ver band met welke werkzaamheden aan het griendgebied dan ook, dan zullen zij eerst ruggespraak met de gemeen teraad houden, en de vergunning zal pas worden verleend wanneer de meerderheid van de raad zich ermee kan verenigen, intussen is er dan een verbod van kracht om het gebied op te hogen of af te graven vijftig centi meter boven of onder het omringende maaiveld. Niet ten onrechte glimlach te Burgemeester Bos op zijn minst te vreden toen hij de voorzittershamer over dit compromis kon laten val len De excellente weergave, de technisehe volmaaktheid en tijdloze stijl van geluidsapparatuur worden U thans inonzegeluidsstudio's gepresenteerd. Noorse produMeti met wereldreputalie voor het kritische publiek. Wij adviseren U geheel naar Uw f keus bij de samenstelling van een Tandberg-combinatie. Gedurende onze expositie worden normale in- stallatiekosten niet in rekening ge bracht. Aantrekkelijk prijsvoordeel bij kontante betaling, inruil tegen goede kondities. Kunt U niet overdag? Maak een tele fonische afspraakvoordeavonduren! STRIJEN De 46-jarige land bouwer P. Schelling uit 's-Gravendeel is maandagavond met zijn auto uit een flauwe bocht van de Strijense dijk gevlogen en tegen een boom terecht gekomen. De man was op slag dood. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar de aula in Strijen. Er was ter plaatse weinig verkeer. Men neemt aan dat het slachtoffer de macht over zijn stuur is kwijt geraakt doordat te hard werd ge reden. SLIKKERVEER Het Slikljep, sinds 1898 Rotterdam jkl'0p^°'3' tel.!O10i3635O0[_J^*n| Westersingel 42: - piano's, vleugels, elektronischo orgels Westersinge! 44: Hi-Fi Stereo, televisie, afspeelapparatuur tNwe Binnenweg 339: Uw pletencentrumj ROTTERDAM De Nijs Inter- bouw NV (dochteronderneming van de Nijs Meubelfabriek NVj heeft van Wilton-Fijenoord opdracht verkregen voor het ss Statendam van de Hol- land-Amerika Liin de inrichting, be timmering en de aankleding van de passagiersruimten op het promenade dek te verzorgen. Met deze opdracht is ruim 3 min gemoeid, aldus een mededeling van het bedrijf. veer's Chr. Mannenkoor geeft ou terdag II dec. haar jaarlijks KerS* concert onder leiding van Bram sim nicolaas, in de Ger. kerk aan het Mi lenburgplein te Slikkerveer fc!' werking verlenen het: Haags MatnC zenkoor o.l.v. Sipke de Jong. Een^ Blackmon, bas - bariton. Henk Hekl orgeL Terwijl tevens de bekende fc nor Teun Schenk, lid van dit man* nenkoor, de tenorsolo gal zineeni* het prachtige lied „Magnificat" va* Jos Beltjens. Aanvang 8 uur. Kaarbi verkrijgbaar a ƒ2.-, kinderen fiss bij de secr. de Hr. van Proofen, Gr Janstr, 7 te Slikkerveer en, indie»1 aanwezig, aan de ingang van 2 kerkzaal op 11 december. ZUID-BEI JERLAND Na langdurige ziekte is op 26 november' op 67-jarige leeftijd overleden de heer A. P. van Heemskerk, lid van de gemeenteraad van Zuid-Beijeriand voor de SGP vanaf 1966. Volgens de heer Bastemeyer zijn de grienden een ideaal gebied voor onder meer de aalscholver en de koml qok voos- Si Het nieuwste mode-snufje op paraplu-gebied!'.... een doorzich tige koepelplu waaronder U be slist droog blijft. Een leuk Sint- kado, vindt U ook niet? Transparante koepelparaplu, die Uw hoofd en schouders te gen de regen beschermt en U eert onbelemmerd uitzicht biedt. U koopt 'm nu bij ons niet voor f 8,95 maar voor nog géén twee rijksdaalders. Dinsdagavond om 6 uur begint op de parterre de verkoop van deze transparante koepelpara plu, die U beslist afdoende te gen de regen beschermt, nu heel voor delig 4 Ook maandagmorgen open Géén tel, of schrift best Als u «en wouw eens écht wilt verrassen, tisnk dan aan groeibriljant. Het Ideale systeem om Janszaam-Mn #n zonder hoge-kowen-ineens een kostbaar sieraad met een urate briltont te krijgen. ede/steenkundige t.ge. diamantexpert gJ.a. lijnbaan $2 tel 116S7C aostzeedl/k 755 tel 722344 rotterdam RHOON Nu de gemeente Rotterdam, blijkens opmerkin gen in de beleidsnota's 1972 van de wethouders van sport en re creatie en van stadsontwikkeling en volkshuisvesting, voor de verwezenlijking van nieuwe plannen voor recreatie en wo ningbouw, sterk denkt in de richting van Rhoon, hebben B. en W. maandagavond nadrukke lijk verklaard baas in eigen huis te willen blijven. Men t zal zich verzetten tegen de bouw van woningen op Rhoons grondgebied ten zuidwesten van Pen- drecht. Aanleiding tot deze uitspraak was een vraag van het raadslid B. Halk (e.h.) inzake een bericht waarin de houding van Rhoon ten opzichte van Rotterdam er niet zo best af kwam. Het bericht was afkomstig uit de beleidsnota van wethouder Van der Pols (sport en recreatie), waarin ges proken wordt over het overleg met de gemeentebesturen, nzake de aanleg van hetzuieelijk randpark. Onder meer wordt in deze beleidsnota ver klaard, dat met het gemeentebestuur van Rhoon niet opnieuw is overlegd, omdat de vrees bestaat dat deze ge meente zich a priori tegen de plannen, tot aanleg van parkgebleden en sportterreinen op haar grondgebied zal blijven opstellen zolang men geen ezkerheid heect dat het Rhoons ge bied, ten zuiden van de Eemhaven niet zal worden bestexd tot contai nerpark. Voor B. en W, van Rhoon is deze opmerking, aanleiding geweest de twee Rotterdamse wethouders Van der Pols en Jettinghof uit te nodigen voor een bespreking op het Rhoons gemeentehuis. Tijdens die bijeen komst heeft het college van Rhoon SCHIEDAM Na drie avon den gemeentebegroting in Schie dam steeg die politieke verwar ring gisteravond ten top. In de vooravond bleek namelijk dat de liberale wethouder voor finan ciën en bedrijven drs, J. Hout man zijn ontslag had ingediend. Hij zat gisteravond ook niet ach ter de collegetafel. Zijn ontslag had hij eerder op de dag geno men nadat er met name van KVP zijde een heftige aanval op zijn beleid was gedaan. Burge meester H. Roelfsema, die bij het begin van de vergadering dit ontslag bekend maakte, las een brief voor waarin de heer Hout man schreef dat hij geen zin had om het middelpunt te zijn van politieke strijd. „Ik wens hiervoor geen verant woording te dragen, dit omdat deze hele zaak strijdig is met de belangen, van Schiedam", aldus de heer Hout man in zijn brief. Onder ademloze stilte nam toen burgemeester Roelfse ma opnieuw het woord. Hij concludeerde dat de verhoudin gen in de Schiedamse gemeenteraad er niet beter op geworden zijn. „Een en ander is", aldus de heer Roelfse ma, „bet gevolg van de wethouders verkiezingen van 1970". waarbij de PCG en de KVP in de Schiedamse gemeenteraad buiten het wethouders- overleg werden gehouden. „De gevolgen hebben wij geeste lijk ondervonden en hoewel er niet altijd grote botsingen voorkwamen had dit een slechte Invloed op het gemeentebestuur. Een tweede moei lijkheid is dat een lokale overheid zich nooit geheel los kan maken van de landelijke politiek en ook dit be perkt- de speelruimte van het lokale bestuur." Verder ging hij in op de ervaringen van drie avonden ge meentebegroting. Tijdens de derde avond van de behandeling van ge meentebegroting, afgelopen vrijdag, namelijk om half elf af, omdat het college zich moest beraden. „Op dat tijdstip waren er", aldus de heer Roelfsema, „geen verantwoorde be slissingen meer te nemen. Ik heb al tijd angstvallig geprobeerd geen par tij te kiezen, maar heb wel oog voor de onderlinge problemen. Mijn op rechte verlangen zijn goede verhou dingen in de Schiedamse gemeente raad, hiermee zijn de belangen van Schiedam het best gediend. Ik wil geen politieke pressie uitoefenen. We zijn geroepen om Schiedam te die nen", zei de heer Roelfsema. Overigens stond gisteravond uite- aard alles in het teken van het ver dwijnen van wethouder Houtman, die overigens geen ontslag als raadslid heeft genomen. Vanavond is er een bijeenkomst van alle fraktievoorzitters om de moeilijkheden te bespreken. Hoewel burgemeester Roelfsema gisteravond al een bemiddelingspoging deed, wees de voorzitter van de grootste gameen- teraadsfraktie, de socialist Boschman, dit af. Binnen veertien dagen moet er een extra vergadering worden uitgeschre ven om een wethouder te kiezen. Daarbij zal opnieuw de portefeuille verdeling aan de orde komen. Er wa ren gisteravond al tal van speculaties. Een ervan was een vijfde wethouder te benoemen en de opengebleven plaats van de heer Houtman door een KVP'er te laten innemen, de vijfde wethouder zou dan een PCG'er moe ten worden. Hierbij moet de groep van 23 raadsleden (PvdA/PPR, D'66, VVD en CPN) echter haar program ma laten varen, hetgeen met name .zwaar op de PvdA maag zal liggen. Een andere prognose is een lid van D'66 (drie zetels in de raad) als wet houder te kiezen, terwijl ook de WD-fraktie opnieuw een wethouder achter de collegetafel zou krijgen. Bekend is echter dat de liberale frak- tie geen geschikte kandidaat voor handen heeft. De groep van 23 las gisteravond bij monde van de heer Boschman (PvdA) ook een verklaring voor. Deze groep betreuide het ontslag van de heer Houtman als wethouder, die aldus deze groep, genomen is op zuiver per soonlijke beslissingen en het gevolg is van onverantwoorde aantijgingen. De Je collegetafel tijdens de vierde ling, V.l.n.r.: wethouder Boimers 3oc.), wethouder mevr. Verwey avond van de begrotingsbehande- dwenen wethouder Houtman de Graaff (soc.), burgemeester Roelfsema, gemeentesecretaris 31ok en lege stoel van de ver- (VVD) naast wethouder Coilé (CPN). heer Boschman doelde hierbij op de aanval van de KVP'er Van Kinderen op het beleid van de nu ex-Schie- damse wethouder. Woensdagavond wordt de behandeling van de ge meentebegroting voortgezet. Mis schien wordt er dan al een sluier op gelicht voor de benoeming van de wethoudersvakature. Stond het ont slag van wethouder Houtman gister avond centraal, minstens even be langrijk was de frontale aanval van de CPN-wethouder voor de woning bouw B. E. Colle op zijn voornaamste opponent de KVP'er Van Kinderen. Deze had eerder tegen hem en de heer Houtman gezegd dat zij de raad hadden beledigd omdat 'zij onvol doende hadden geantwoord. „Ik tart de heer Van Kinderen een motie van wantrouwen tegen mij in ie dienen", riep wethouder Chile uit. Hij vergeleek KVP'er Van Kinderen, d:o 20 jaar wethouder is geweest en toen ook de politieke verantwoording voor de woningbouw had, met het van nikkelen nelL „Hij K,m het lonken ook niet laten", aldus wet houder Colle die de KVP-fraktie ver- w. et met de strooppot in de r chtmg van de PvdA te werken. Bij zijn aanval op de beide wethou ders had de heer Van Kinderen angstvallig de beide socialistische vertegenwoordigers in het Schiedam se gemeentebestuur mevrouw Verwey de Graaff en de heer C L, C. J. M. Boimers buiten schot gelaten. Dit on danks het feit dat hij nauwelijks eon jaar geleden dezelfde wethouder Boi mers als niet kapabel had afgewezen. Gisteravond zweeg de heer Van Kin deren. Woensdag komt wellicht het Schiedamse politieke KVP-geschut weer in stelling. verklaard het meest te voelen voor een grenscorrectie, waarbij de zuide lijke randweg dan grens zal worden Rotterdam heeft hiertegen geen be zwaar en zal de grenscorrectie voor bereiden. In de beleidsnota van de heer Jet tinghof wordt gesteld dat de provin cie en het rijk de woningbouw van Rotterdam naar de Hoekse Waard wiilen brengen. Rotterdam wil echter naar het oosten omdat er geen trek kracht is naar de Hoekse Waard Een van de mogelijkheden is de bouw van woningen ten zuidwesten van Pen- drecht DU maakt echter Inbreuk op het poldergebied. Met betrekking tot deze gedachtes hebben B, en W. duidelijk laten blij ken dat Rhoon autonoom is op elgsa grondgebied en dat men zich ze! ver zetten tegen de bouw van woningen ten zuidwesten van pendrecht Als al ternatieven geeft men aan een gebied noordelijk van Rhoon en later mis schien ten westen vua de Rivierweg, Burgemeester Bos verklaarde dat wethouder Jettinghof in zijn beleid snota de bouw van woningen ia Rhoon-Noord discutabel stelt. Hierte genover staat de mening van Rijn mond waarin nadrukkelijk wordt aesproken over de woningbouw in Rhoon-Noord. In een recent gesprek met gedeputeerden en Rijnmond-ge- comitteerden isdit nog eens herhaald. De planologie van het gebied is nog niet uitgewerkt en zal mede worden beïnvloed door de aanwezigheid van een leidingsdraad en een container terrein. B. en W. van Rhoon achten hei niet onmogelijk dat het stankrapport van Rijnmond in zoverre gevolg» voor Rhoon heeft dat realisatie van woningbouw in Rhoon-Noord sneller plaatsvindt dan aanvankelijk Is ver ondersteld. Men was het er binnen öe raad wel over eens dat het met de stankoverlast In Rhoon gelukkig mee valt. VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer: Weekaativoer: 435a dieren, die- aanvoer 2940 dieren, waarvan 135 elaehtnn- deren, 337 sebruUnrvee, 35 vette tolver», 172 'sraskaJveren. 18,0 nuchtere kalveren, 3 varkens. 2 paarden, 2 veulens. 328 schapet 27 bokken ol gelten. Prijzen per k«: Slachtrunderen ie kwal 4.90-5.45, 2e kwal. 4.40-4.55, 3e kwal. 4.39-45! Vette kalveren le kwal. 4,50-4.75, 2ekw& 4.25-4.50, 3e kwal. 4.00-4.25. Nuchtere kl!ve ren 140-1.80. Stieren 5.00-6.10. Worstkoetes 4.JO-445. Prijzen per stuk: Kalf- en melkkoe!» 1175-1790; Vare koeien S00-1Z7S; Vaan» «75-1175S ppinken 700-975; GraScalwaen 450-773; mMasUtalveren 250-3«o; schapen 95-1TO; Lammeren 140-170. komt ook voor U "Rijden, rijden, in een wagen tje"dat zingt Uw dochtertje voor haar poppen, als de goed heiligman haar op 5 december met dit schattige poppenwagen* tje verwent. Poppenwandelwagen met 'n chroomkleurïg metalen frame, metalen wielen met rubber ban den en een plastic zitje, dat aan de buitenkant unikleurig en aan de binnenkant gedessineerd is. U koopt *m nu van f 10,95 voor nog géén zeven gulden. Dinsdagavond om 6 uur begint op onze speelgoed-afdeling, 2e etage, de verkoop van deze pop penwandelwagen met 'n meta len frame, geheel inklapbaar, meteen leuk zitje en 4 speelballetjes, nu voor 6 Ook maandagmorgen opart Géén tcL of schrift hast

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 2