95 Kabelbaan van C'70 toch verkocht agenda" JÊL 95 Blijde gebeurtenis met nare gevolgen interesse voor van Open dag van m Is uw huid niet te droog? Naar Sidney of Tokio, of „gewoon" Nederland MAN BEKENT 27 INBRAKEN Piet van in Breepleinkerk De Ton in Gouda opent nieuw opvangcentrum LANCÖME in de Bijenkorf Vastenactie van jongeren Ier meuten Ér de rotterdammer naadloze steunkousen dagelijks Parkeermeters voor Woerden vandaag morgen „KOPPELAAR" ssisiis mmm CONCURRENTIE Slopeud Vraag 't aan-tancóme in de Bijenkorf Deza week 2ijn de specialisten van Lan- conne in de Bijenkorf, met alles wat nodig is voor een wetenschappelijke analyse van uw huid. 't Kan zijn dat uw huid van de zomer wat vochtarm geworden is. Maan ook op vragen over droge huid, vlekjes, acné en verslapte huid na verma gering weet Lancóme de antwoorden. En die krijgt u zónder verplichtingen! Rotterdam, parterre van 13/12-18/12 y PAGINA 3 MAANDAG 13 DECEMBER 1971 if Voor alle dames die veel moe ten lopen of staan zijn steun kousen beslist.geen. luxe,.... U blijft er langer mee op de been. Modieuze naadloze steunkou- jen van een bekende fabri kant, strikt 1e keus, nu in 2 mooie kleuren en -de materf 8Vi t/m 11, dus ook voor de grotere maten. Nu koopt U deze kwaüteits steunkousen, uit de serie van f 15,90, voor nog géén vijf gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze modieuze naadloze steun kousen, strikt 1e keus, in 2 mooie kleuren en de ma ten 8/4 t/m 11, per paar voor 4 Ook matndismorgtn optn Gién tel. of schrift best Klachten stadsbeiorsingr maandas t.m, vrtta. 1S.1D-19.30. zaterdas 17-18, tel. llüaBB. Schiedam Lanse Keikstr. 83. tel. 266383 VlaiEdiïijjen: J. Verhei,', DlgpetibrocK- straat n, tel. 343145 Maassluis; De Jons tel. 3812 agentschap Maassluis: Mevrouw Brouwer Piersoastaat 35. Woord voor de dag: Bijbellezing cn overdenking, tel irtoo. Klachten esIiüüs- hlnder cn iurhtvervuUlng: Centrale Meld» en Regelkamer Rijnmond tel. oio—isoooo. spreekuren sociale raadsleden: raa., di., vr.t ooomhertstr. 19. 3-11; Jensiusstr. 3t HIS: Provenletsslngel 57. 9-51: Klaver- str. 52 9.11: Rulgewaardstraat 34 14-16; Bla- zoenstr. u ïuc, dl.. wo„ do.: Korte I-linbaan 3d 13-14; vr. WOERDEN De mogelijkheid is aanwezig dat er in de Rijnstraat in Woerden parkeermeters worden ge plaatst, De financiële commissie heeft dat aan B. en W. geadviseerd en hét college heeft geantwoord, over dit. onderwerp nader advies te zullen laten uitbrengen. ROTTERDAM De 28-jarige ha venarbeider A. J. S. die een week geleden door deRotterdamse politie op heterdaad werd betrapt bij een inbraak in het pand van Galerie Mo dern aan de Kindheim in Hoogvliet, heeft tijdens het verhoor deze week 27 inbraken bekend. De man, die in middels is voorgeleid bij de officier van justitie, opereerde in winkels, kantoren, kanines en cafés. De tota le buit bedroeg naar schatting 12,500 gulden en hij richtte voor ongeveer 3.500 gulden schade aan. ROTTERDAM: St. Laurcnskerk: 30.15 ad- vemsconcert: De Schouwburg; 20.15 Een bttkt* gebcttrtenls; Piccolo Theater: ïü.15 Jacques de fatalist; Buurthuis rend recht: 1930 wlikraadsvergaderlnB; stadhuis: 19.ïo overdracht Noorse kerstboom. SCHIEDAM: Stationsplein 2: 14.60 verga dering Rijnmondraad;. MI3NSHEERENLAND: ».0O gemeenter aadsvergadering. ROTTERDAM: Stadhuis: 32.00 carllïon- conoert: De Doelen: kleine zaal 20.15 ka- mermurickvercnlging ..Seitz Quartett"; De Schouwburg: 20.1S Nederlands Dans Thea ter; Piccolo Theater: 30.15 Jacques de fata list; Hofplein Theater: 2025 Sex a la meu- nière; Sportpaleis Ahoy: 20.00 première Holiday on Ice; Hotel Atlanta: 14.00 discus sie-bijeenkomst, onderwerpen „Hoe varen, wij door": PERMISltulpsecrctarle: 33.30 wij Icraads- vergaderJng. MAASSLUIS: gemeentehuis: 19.30 ge meenteraadsvergadering, WADBINXV3/EN: Zuidkade 358: 39.00 ds. Gebraad. meenteraadsvergadering. ROTTERDAM: stadhuis: 14.00 «emcenter- aadsv-erüBering. RAREND-RECHT: gemeentehuis: 19.30 ge meenteraadsvergadering. MAASLAND: gemeentehuis: 15.30 ge meenteraadsvergadering. SPASGEN: buurthuis: 20.00 wlfkraads- vergadering. POOKTUGAAL: gemeentehuis: *0.00 ge meenteraadsvergadering. Van een onzer verslaggeefsters ROTTERDAM De kabel baan, een van de tastbare her inneringen aan de manifestatie C'70, wordt verkocht. Geen van de oorspronkelijke plannen, de stoeltjeslift langs de Parkkade neer te zetten of in Diergaarde Blijdorp, zal dus worden uitge voerd. Reeds in september werd in dc ge meenteraad dc mogelijkheid van ver koop besproken. Vooral omdat de ge meenteraad. toen werd geconfronteerd met het uiteindelijke verlies van dc manifestatie dat rond de drie miljoen ligt. Bij verkoop, zo werd toen ge stold. zou de kabelbaan zo'n twee ton opbrengen, waarmee dan weer een "klein gat van die drie miljoen gedicht zou worden. Aan wie de kabelbaan verkocht zal worden is niet bekend. Wethouder L. G. van der Ploeg deelde echter mee dat er onderhandelingen worden ge voerd. Dinsdag wordt hierover in het college van B en W gesproken. Hapt deze koper toe en gaat B en W akkoord dan blijft de kabelbaan we! in Nederland. Er is. echter een tweede kaper op de kust. Zaterdag arriveerde uit Van couver, Canada, de heer Bruce A. Wilson, directeur van Chimo Manage ment Services Ltd, dn. Rotterdam met als enig doel de kabelbaan te kopen. Chimo is een internationale firma hoofdzetel Vancouver die zich specialiseert in het aankopen van projecten overal ter wereld. In vijf tien landen zijn momenteel contact personen, die zodra'een bepaald pro ject „vrij komt" het hoofdkantoor een seintje geven. De projecten worden .verzameld en regelmatig toegestuurd aan de andere kantoren. Heeft een regering, een gemeentebestuur of fir ma belangstelling dan. regel,t Chimo de zaken, „Ik ben eigenlijk een soort „koppe laar" op zakelijk gebied",, zo vertelt Bruce Wilson. „Ik breng, koper en verkoper bij elkaar. Vier steden heb ben belangstelling getoond voor de kabelbaan; Tokio, Landen, Los Ange los en Sidney. Maar ook Schotland is geïnteresseerd." De bestemming die de kabelbaan uiteindelijk in een van deze steden zou krijgen, is verschillend. Hij zou of moeten dienen als ski-lift, als „ge wone" stoeltjeslift in een amuse mentspark of zelfs als een soort openbaar vervoer, waarbij1 mensen van de ene plaats naar de andere worden 'gebracht „Er is echter wel haast bij", merkt Bruce Wilson op. „In Los Angelos ROTTERDAM De bekende mu sicus Piet van Egmonö, organist van de Grote Kerk te Apeldoorn en 'Bet Loo cn tevens verbonden aan de N.C.R.V., verzorgde zaterdagavond in de Breepleinkerk ten overstaan van een talrijk publiek een Advents- Kersconcert. Het programma ver meldde overwegend bekende stukken uit*de literatuur. De avond werd op joyeuze wijze ingezet met Handei's tweede concer to in Bes, waarin concertgever dui delijk zijn gevoel voor kleur en ritme wist te demonstreren. Hierna volgden Bach's koraal „Nun komm" der Hei den Heiland", sober en ingetogen maar ook wat aan de langzame kant gespeeld, en een eenvoudige Aria van Loedllet. De Franse romantiek die de orga nist goed bleek te liggen, was ver tegenwoordigd met Guilmant (Prière et Berceuse) en Louis Viene (het be roemde Carillon de Westminster). Na het klankvol gespeeld koraal „Macht hoch die Tür" van Sigfrid Karg-E!ert en de lieflijke Pastorale van onze landgenoot Jan Nieland, gaf Van Egmond een overtuigende lezing van één van de meest geslaagde or gelstukken van Messiaan; „Dieu par- mi nous" „La Navité du Seigneur": De organist besloot met een ta melijk lange Fantasie van eigen hand over bekende Advents- en Kerst liederen, die soms van weinig artis ticiteit getuigde. Het publiek toonde zich in ieder geval dankbaar voor het gebodene, géhoord het hartelijke applaus aan het slot. P.V. Ben Antes en Bruce Wilson nemen een kijkje bij de onderdelen van de kabelbaan. bijvoorbeeld is momenteel het ski seizoen beginnen. De kabelbaan zou met vliegtuigen van Flying Tiger vervtierd moeten worden om daar nog op tijd te zijn. Na het ski-seizoen hoef ik er niet meer mee aan te ko- men." Omdat „zaken doen" in het week einde vrij moeilijk is, vertrok Bruce Wilson naar Londen, Zijn Nederland se contactman, de Rotterdamse im porteur Ben L. Antes, nam echter contact op met de liquidateur van de Stichting C'70, de heer G. van Nus, die bijzonder vaag in zijn antwoorden bleef. Over een eventuele Nederlandse koper werd niet gesproken. Boven dien wilde de heer Van Nus niet on derhandelen met tussenpersonen, zo deelde hij Ben Antës mee. Ook een serieuze richtprijs voor de kabelbaan werd niet gegeven, hij zou enige hon derdduizenden guldens moeten op brengen. „Ik kreeg de indruk dat een tweede koper wat onwelkom kwam", aidus Ben Antes. „Bruce Wilson moest maandag maar contact opnemen, maar de heer Van Nus wist niet of hij tijd had hem te ontvangen. Maar elke zakenman weet toch dat concur rentie alleen maar voordelig -kan. werken. Misschien gaat hij nu wel voor een appel en een ei weg." De onderdelen van de kabelbaan liggen nog steedsopgeslagen op de Parkkade, renteloos cn das verliesge vend. Rust roest, zo zegt men, maar gelukkig ziet alles er op het eerste gezicht Dog goed uit Toch blijft het jammer, dat Rotterdam ruim een jaar een kabelbaan had, waarmee niets wérd gedaan. 1' GOUDA De stichting Gouds een- trum „De Ton" voor 'het opvangen van jongeren in acute noodsituaties zal het gebouw Burgemeester Mar- tenssingel 87 in gebruik nemen. Om het centrum in exploitatie te kunnen brengen, heeft de stichting de gemeente Gouda verzocht ter finan ciering van de aanloopkosten een krediet in rekening-courant ten be drage van 5.000.— te verstrekken. De exploitatie van het opvangcen trum is sluitend. De logiesvergoeding zal, voor zover die niet door de gas ten wordt betaald, van de gemeente lijke sociale dienst worden ontvan gen. B. en W. hebben de raad voorge steld het krediet te verstrekken. GOUDA 'B. en 'W, van Gouda voeren met de provincie besprekingen over een verbreding van de Haas- trechtsebrug over de Hollandse ÏJssel om verbetering te brengen in de ver keerssituatie in Stolwijkersluis, waar gedurende de spitsuren flinke ver-, keersopstoppingen ontstaan. De bouw van een „tweelingbrug" naast de bestaande brug, waartoe de KVF-fractie in de gemeenteraad in Gouda een suggestie had gedaan, is verworpen. Heerlijk warme mantelpakjes en overgooiers maakt U natuur lijk van wollen stoffen..... U vindt ze nu bij ons in een voor delige aanbieding. Tailleur tweed, wollen plaid ruiten en wollen flannel samen in éér» extra voordelige aanbid ding. In diverse kleurstellingen sn dessins, 140 en 150 cm breednu uit de serie van f 13,50. t/m f 17,50 per meter voor nog géén negen gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre-de verkoop van deze wollen tailleur tweed, wol len plaid ruiten enwollereflan- nel, in diverse kleurstellingen en dessins,; de breedtes 140 en 150-cm, door'el kaar per me ter voor 8. Ook nvundtsmornen optn Géén Uk of schrift, best - 1 .v 7. - ROTTERDAM: —- '„Een blijde gebeurtenis" heet het nieuwste/ stuk van -het Amsterdams To neel, dat zaterdagavond in de schouwburg z'n Rotterdamse pre mière beleefde. Zo,blij. gis dé titel luidt is de gebeurtenis niet ge worden. Als men vorig jcerk van. de uit Polen afkomstige cynicus Slawomïr Mrozek kent, kanrirten dat ook nauwelijks verwachten. Als u een bortogsgeoft laat het dsn een goed hertog» zijn. Methaan heeft de volledige koHefetle Rolexen Omega horioges. En een eigen sanAca-atafiwI edelsteenkuod/jo Igjt. dluntntmssft gJ.s. innbtto 92 lit. 116670 oosattdök 1551e/. 122344 loaerdtm tmf. Rotterdam In verband met de opening tvan het nieuwe -bureau in Rotterdam-noord heeft de politie za terdag voor de eerste keer een zoge naamde open-dag gehouden. Vrijdag konden de directe omwonenden een kijkje nemen en zaterdag waren de bewoners uit de gehele wijk de gast van de politie. Ruim duizend belang-- stellenden maakten van. de gelegen heid gebruik om nader kennis te ma ken -met het werk van de politie. Een opvallend gezelschap was een groep Amerikaanse en Engelse pad vinders, die juist in de stad waren. Op de foto: hoofdinspecteur Hui zing geeft tekst en uitleg 'bij de ra dio-mobilofoon. fépjp j"*' GOUDA Tijdens zijn recen te verblijf in New York heeft burgemeester mr. P. van Dijks bij "net Amerikaanse bedrijfsle ven belangstelling kunnen wek ken voor het Groene Hart van Holland. Met, een Amerikaanse hotelmaatschappij zijn zelfs al besprekingen gaande over vesti ging in de Goudse regio, zo deel de mr. Van Diike tijdens de be grotingsmarathon in de gemeen teraad mee... Burgemeester Va Dijke liet op het stuk van de (aanvullende) werkgele genheid ook weten, dat er onderhan delingen over vestiging in. het Groene Hart worden gevoerd met een grote Japanse onderneming. Het streven naar industrievestiging past volgens hem geheel in de gedachte, dat Gou da zich:20 evenwichtig mogelijk moet ontwikkelen naar een stad met in 1980 zo'n 65.000 inwoners. B. en W. gaan daarbij uit van het standpunt, dat de ontwikkeling van de welvaart in het Groene Hart is achter gebleven bij de rest van ons land. Het collége •is daarom des te meer verheugd, dat het Amerikaanse'bedrijfsleven inte resse voor dit .gebied waarvan'de mogelijkheden in de VS totaal onbe kend waren heeft getoond. De begroting was overigens tra ditiegetrouw een slepende affaire, waarbij geen spectaculaire zaken naar voren kwamen. De heer H. Vink (AR-CH) uitte in dit verband nogal wat' bezwaren tegen de werkwijze van de raad. Hij keerde zich tegen alle lange redevoeringen, vragen, mo ties cn interpellaties. Zou het soms zijn dat de raad het college niet kan bijhouden?, zo vroeg de heer Vink, die ook namens' de SCP sprak, zich af. Drs. J. Borgman (Soc) noemde het onjuist dat B. en W. ditmaal de toe neming van het begrotingstekort enigszins hadden getemporiseerd en hij de ramingen van de uitgaven niet voldoende rekening hadden gehouden met een redelijk voorzieningsniveau. (Hij was heel wat meer te spreken over het feit dat het college de laatste tijd intensiefbezig is met plannen voor de bouw van goedkopere wonin gen. Enkele kritische kanttekeningen daar gelaten, stelde de gemeenteraad zich over het algemeen welwillend tegenover het college op. De heer J. A. W. de Lange (ppr) miste vooral een visie op het terrein van -de wel zijnszorg. Het feit dat het welzijns- rapport nog steeds niet gereed is, doet hieraan niets af. Dat rapport is slechts een hulpmiddel, aldus de heer De Lange. De belangrijkste wensen in het kort: Snel beginnen met de aanleg van het recreatiegebied Goudse Hout (Houdijk-KVP), eigen woningbezit in de goedkopere klasse (Hooftman- WD), meer coördinatie in het werk van. de verenigingen op het gebied van de welzijnszorg (Vink-AR/CHU), aandacht voor de geestelijke milieu- hugiëne (Smit-SGP), een ringweg om Gouda (mevr, Jansen-Marsman-KVP) en afschaffing van ïatijn in de brug klas van het Coornhert-gymnasrum (Kusters-KVF). Mrozek spot voortdurend met _de gezagsverhoudingen in de maatschap-/ pij. Niet alleen de communistische, maar ook onze westerse, kapitalisti sche maatschappij krijgt er regelma tig van langs. Da verkalkte hiërarchie krijgt in de„Blijde gebeurtenis" ge stalte door middel van, een tirannieke, gepensioneerde .géneraal. Deze oude heer is gewend het middelpunt'■van zijn omgeving te zijn en vnl dat blij- ven.- Een nakomeling -van zijn "ge- trouwde zoon zou daar verandering in brengen. Zo'n gebeurtenis probeert hij dan, ook niet alle macht te voor- komen. Z'n zoor., democratischen ,vbtgr zaam, yerzhüjeeniegehUst.-Hij/lida^ .een kamerbewoners in huis om vadefö af te leiden. Deze gast, een anarchis tische losbol, corrumpeert, zich. en slaagt ér uiteindelijkin de-generaal te vernederen en bezig te houden. Zoon en schoondochter zien,, dan him:} kans schoon. De weg ligt openvodr/ de blijde gebeur/er-.-, en .wat vóór. - één. Een- liberale vader, een ijdel moeder dier, een tirannieke grootpapa, en een anarchistische woordrijke ka merjonker. Waartoe moet dat leiden? Veel goeds lean, daar niet'uit voortko men. De degeneratie komt dan ook duidelijk aan hét licht in' het agres-, sieve en afzichtige mormeUje. Groot-/ vader had toch gelijk. De wereld wordt er met beter op. In een voal-geel bed, oen functio neel decor van Niels -Hamel, speelt het geheel zich af. Van de acteurs. kwamen Joost Prinsen als het onno zele warhoofd en de generaal, Fons Rademakers, het beste tot hun recht.' De vrouw,Nelly Frijda, en haar man,- Jan Decleir, sloten er goed bij aan. Gerard Hartkamp iaas het blakende/ rose babytje. Heinz Engels voerde een strakke regie en Gtnis Rekers zorgde voor de vertaling. - v." v, hi;. STEEF LOBENSTEIJN WADDINXVEEN Op rijksweg 12, ter hoogte van de tweede Bloks- weg, is de 40-jarige C. van V. uit Den 1 Haag om het leven gekomen. Rijdend in de richting Utrecht verloor hij een kist met gereedschap, die op zijn im- - perial stond. Hij stopte zijn wagen op de par- keerstrook, raapte de kist op, maar werd bij het teruglopen naar zijn auto voor de ogen van zijn vrouw en drie kinderen gegrepen door een per- i sonenauto, bestuurd door de heer N. A._ L. uit Soest. Hij was op slag dood. ROTTERDAM Een aantal leden van de senioren-jeugdgroep der Vrij Evangelische Kerk 'aan de linker Maasoever heeft een 24-uurs vasten actie ten bate van Oost-Pakistan ge houden. De actie eindigde op zater dagavond S uur. Het doel van de actie was om aan den lijve te onder vinden wat honger betekent en ten tweede om de gelden die op deze wijze werden uitgespaard aan eten, roken e.a. consumpties over te ma ken aan het Ned. Roode Kruis. Dit werd uiteindelijk het bedrag van f 180,60. Al te comfortabel had men het zich niet gemaakt. In een der zalen ,van het kerkgebouw aan de Molen vliet/ Aristotelesstraat lagen de jon- gelui in slaapzakken op de vloer of stoelen. Eij spelletje tafelvoetbal was het enige waarmee ze zich konden bezighouden. De uren over dag wa ren het moeiijkst want de verwach te gedachten-wisseling met overige gemeenteleden en belangstellenden bleef zót. De gemeente had, ondanks de bekendmakingen in een eigen contactorgaan, verstek laten gaan waarover de jongeren teleurgesteld waren.

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 1