FUSTLOODS VAN VERING VERNIELD Grote branden bezorgen brandweer veel werk Vrede bedreigt Brielse 99 Nog geen rust voor dode honmginnekerk opruiming Wij op de Veluwc maken dat zelf uit egasus m Heusden te water pE rotterdammer (MAANDAG 17 JANUARI 1972 WATERSTANDEN morgen y,* ur-!\ f dagelijks vandaag PAGINA 3 Nu voor een minimale prijs optimale foundationeen prettig dragende beha met een ideale pasvorm. Zwarte stretch beha van een der bekendste fabrieken,, met vormvast nylon cups, afgewerkt met luxe kant U koopt 'm nu voor minder dan de helft van de prijs van .f 10,25 voor nog géén vier gulden. Als Uw kleintje zich altijd bloot woelt, hoeft U hem niet extra dik aan te kledenalleen een trappeldekentje houdt hem ook behaaglijk warm. Veilig keperflanellen trappel- lakentje .waaronder baby zich vrij kan bewegen. Bovenste deel als jasje aantrekken en verder met banden onder 't matrasje vastleggen. Bedrukt in een lief kinderdessin, nu nietvoorf 6,98 maar voor nog géén vier gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint -op de parterre de verkoop van deze zwarte stretch merkbeha met vormvaste net nylon cups. In AA-A-B-C-D cup en de onderbustewïjdtes 65 t/m 85, nu ji voor (Vervolg van pag. T) Men had anderhalf uur nodig om de brand te blussen. Bijna vier uur heeft de brandweer moeten werken om de laaiende vlam menzee in een Idstenloods van de vei ling Coöperatie Zuid Hollandse Ei landen aan de Albert Plesmanweg vlak bij de Waalhaven geheel onder de knie te krijgen. Aanvankelijk sloe gen de vlammen tientallen meters bo ven het dak van golfplaten uit. Met vjjf lagedrug stralen en twee hogedruk stralen werd de vuurhaard aangegrepen. Hoewel er geen grote gevaren dreigden op het geheel ver laten velilingterrein was de podracht bij de blussing toch gecompliceerd genoeg. Enerzijds moest voorkomen worden, dat de brand de gehele 120 meter lange loods doortrok en in de tweede plaats moest uitbreiding naar aanliggende loodsen voorkomen wor den. Deze loods was vroeger nog m Loeiende vlammen tussen veilingkisten. Duur vin de opruiming 13 januari tot 3 februari Géén schrift, of tel. best dienst als hangaar op het voormalige vliegveld Waalhaven. Na een uur en twintig minuten spuiten kon de brandweer zeggen, dat deze opzet ge slaagd was. Een kwart van de emballage- loods (vooral met kisten, karton en plastiek-ratten) was volledig uitgebrand: de rest stond er nog. Daarna heeft de brandweer werkend in een vuile dikke rook nog twee en half uur nodig ge had'om de smeulende resten de finitief uit te krijgen. Hoe groot de schade is was vanmorgen bij de brandweer nog niet bekend. Ook over de oorzaak tast men in het duister. HAHDERWIJft De burgemees ter van Bameveld de heer K. van Diepeningen heeft zich zaterdag emo tioneel uitgelaten over de initiatief- wet van -de Tweede Kamerleden Van den Doel (PvdA) en mejuffrouw Goudsmit (D'66) om zwembaden op zondag open te stellen. „Wij op de Veluwe 'hebben aan deze initiatiefwet geen enkele behoefte. Wij maken dit zelf wel uit", zo riep de burgemeester uit. Hij sprak op een vergadering van de kieskring Arn hem van de CHU. De Tweede-Kamerleden namen het initiatief tot een wetsvoorstel na de uitspraak van de Hoge Baad over de sluiting op zondag van het zwembad in 't Harde. Morgenvroeg om 9 uur begint in de kelder de verkoop van deze keperflanellen trappella- kentjes, bedrukt in een lief kinderdes- sin. Nu jtSfek mm DEN HAAG Konstanz 254 —1. Hhcln- felden 163 oriv. Straatsburg 138 onv.. Fllt- tersdort 285 —15. Maxau 326 —8, Bloedin gen 132 4-1. Mannheim 138 4-1. Stetnbach 4-1. Mainz 159 —8, Blngen 71 —6, Kaub 99 6, Trier 247 —1, Koblenz 109 4. Keulen 57 4-3, Ruhrort 295 -4, Ldbith 816 —8. Pari- nerdenpe kop 795 S, IJsselkop 770 —7, Nij megen 624 t. Eefde XJssel 301 onv., De venter 185 onv.. Monsln 5469 S. Borgharen 3887 9, Belield 1994 4-4. Grave beneden de sluis 501 —1. i DEN BRIEL De. geschie denis herhaalt zich steeds, dat is door de eeuwen heen vele malen bewezen. In de histo rische stad Den Briel is een herhaling van de geschiedenis -van precies vier eeuwen gele den in volle gang. Was in de 16e eeuw dit stadje in twee kampen verdeeld met aan de ene kant de gehate Spaanse bezetters met hun handlangers ,en aan dé andere kant de ge trouwen die zich aan de zijde van de Vrije Watergeuzen schaarden. In de 20e eeuw is dit zelfde vestingstadje opnieuw in twee kam pen verdeeld waar'de Poorters en Poorteressen weer lijnrecht tegen over elkaar staan. De oorzaak is te vinden in hef Brielse volkslied dat leest: „Wie hier de baas wil spelen, die moet maar verder gaan!" Zes jaar geleden begon het feest van Den Briel met Poort rammelen, stad overgeven en feest in de her bergen, alles in rijk gekleurd flu weel! Kosten van het feest: hoog uit een getal roet drie cijfers! Aan het hoofd stond een 1-april ver enigingsbestuur die al het werk gaf in handen* van de zoon van een' Brielse schoenmaker Cornells Smit, alias Coppelstocb. Geladen met een onvergelijkbaar Briels enthousiasme en gedreven door een nieuw-model Alva Romeo kreeg hij iedere poorter en poor- teres in zijn ban. Een vroegere di recteur, ja zelfs een echte burge meester luisterde naar zijn aanwij zingen-van Smit-Coppelstock! Was er een Geus stomdronken op het uur der bevrijding dan was het Coppelstock die hem bij kop en wambuis pakte en deze eigenhandig in het riet deponeerde. Kortom de jaarlijkse inname van de stad Den Briel was een kwestie van routine waar Hollywood een lesje van kon nemen. Van een kar tonnen poort rammelen in fluweel pak door burgemeester H. van Es, slachthuis-derecteur Cor van der Poel en de zakenvoorman Rinus Bazen -werd het een levensecht rauw Geuzengevecht met alles d'r op en d'r an! Maar toen gebeurde het: Zonder enige voorkennis van de grote Cop- v oor Duur van de opruiming 13 januari tot 3 februari Géén schrift of tet. be'st Een gewonde wordt weggedra gen bij de brand in de Gashou dersstraat. HEUSDEN Het grootste schip dat ooit op de werf van Verolme te Heusden werd gebouwd, is zaterdag middag te water -gelaten. Het is de 26.300 ton metende bulk-carrier Pe gasus voor de rederij Heinsmith Bulk Shipping-Schmidt te Flensburg (West-Duitsland). Het schip zal maar net de bruggen van -Heusden. en Kei- zersveer kunnen passeren. De Pegasus is tevens het eerste schip dat na de verlegging van de JBergsche Maas, nodig in het kader van de deltawerken, op de,ze werf werd gebouwd. Dit bracht mee, dat er bij -de tewaterlating geen rekening behoefde te worden gehouden met de invloed van eb en vloed. Eind mei zal ■het schip worden opgeleverd. Na de tewaterlating werd de kiel gelegd voor een zusterschip van de Pagasus dat Andromeda zal heten. U volgt de, mode op de voet en bespaart vele guldens ais U zelf kleding maakt.... Voor U daar om een fijne aanbieding van de stoffen-afdeling. Speciale aanbieding acryl jer sey van een prima kwaliteit, voor het maken van japonnen, pakjese.d. Keuze uit maar liefst 15 modekleuren, breedte 150 cm, per meter van f 17,95 voor nog géén twaalf gulden. SCHIEDAM: Jeugdhuis taugé Haven 37: 19.45 vergadering Nederlandse Christen vrouwenbond. ROTTERDAM: Stadhuis: 12.00 carlllon- eoneert; De Doelen: grote zaal: 20.15 The Academy of St. Martln-ln-the-FIelds; De Doelen: kleine zaal: 20.15 Theatergroep „Funhouse Horror"; De Schouwburg; 20.15 Rinkelrooien; Piccolo Theater: to.15 Geen Bacchanalen; Hofplein Theater; 20.15 Twee op de wip; ommoord: zemikeplaats/Robert Koch- Plaats: 11.00 eerste paal 320 woningen; ROTTERDAM: Hilton Hotel: Rotterdam- zaal: 20.00 lezing geluidshinder vliegtuigen: Rijnhotel: 16.00 afscheid hr, C. Eiffers; Het Trefpunt: 20.00 vergadering CHU; Stadhuis: a o.oo Commissievergadering verkeer en vervoer; Buurthuis met Oude Noorden: 20.00 wijkraadsvergadering. stimulerende leiding van Barend Schuurman zongen deze 24 dames en heren zuiver, helder en levendig van voordracht. Dat er bij de sopranen weieens schelle tonen iri de hoogte uitschoten kan wel aan hun plaats bijna onder het klankbord van de preekstoel hebben gelegen. Het was een genot naar de grootse „Psalm 24" van Jan Pietersz. Swee- linck te luisteren, en de zeven „Can- tica pro tempore natali", die onze landgenoot Herman Strategier in 1953 heeft gecomponeerd, bleken ook het aanhoren ten volle waard, Ds. B. J. Blaauwendraad leidde de dienst: hij preekte over de vraagd wie het Koninkrijk der Hemelen zal mogen binnen gaan. Organist Johann Th. Lemckert opende de dienst met de boeiende variaties over „Allein Gott in der Höh' sei Ehr" van Sweelinck en sloot hem met „Wachet auf, ruft uns die Stlmme" van Max Reger, beide fraai en verzorgd gespeeld. G. M. Dersjant. BOTTERDAM De emoties rond de ten dode opgeschreven Rotterdamse Koninginnekerk zijn ook dit weekeinde hoog op gelaaid. Nadat het verdwijnen van de kerk vrijdagavond in het televisieprogramma „voor de vuist weg" nog eens aan de orde was gekomen, is het zaterdag en zondag geen moment stil ge weest in en rond de kerk. De politie liet in de buurt extra patrouilleren omdat men moeilijkhe den vreesde tussen voor- en tegen standers van de sloop. Zondagmorgen in aJle vroegte moest de brandweer zich zelfs naar de kerk spoeden, om dat in de orgelgang van het gebouw een begin van brand was ontstaan in een stapel sloophout. Politie en brandweer vermoeden, dat jeugd heeft willen proberen, de kerk in brand te steken. Rond het middernachtelijk uur had het bij de politie al klachten gere gend van mensen, die in de buurt an de kerk wonen omdat zij door voortdurend klokgelui uit een van de twee kerktorens de slaap niet konden vatten. De politie stelde een onderzoek in, en ontdekte dat een aantal jongens in de toren was geklommen en daar de klokken met allerlei voorwerpen be werkten. De avond tevoren had men de klepels uit de klokken gehaald. Dat gebeurde ook al omdat jongelui in de toren waren geklommen en daar in het holst van de nacht de ■klokken gingen luiden met als gevolg talloze klagende Rotterdammers. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van dit mooie acryl jersey in wel 15 modekleuren o.a. bruin, ma rine, oudrose, zwart, cognac enz., 150 cm breed per J&jAH ftP meter PBrB Klachten stadsbezorglnst: maandag t,m. vrild. 13.30-19.30. zaterdag 17-18, tel. 115588. Schiedam Lange Kerkstr. 82. tel. 268382 Vlaardingen: J. Verhey, Digpenbrock- straat 41, tel, 313345 Maassluis: De Jong tel. 3812 agentschap Maassluis: Mevrouw Brouwer Piersonstaat 35, woord voor de dag: Bijbellezing en overdenking, tel i«oo. Klachten gelluds- htnder en lurhtvervuillng: Centrale Meld en Recelkamer Rijnmond tel. 010150000. Spreekuren sociale raadsleden: ma-, dé, vr.: Coornhertstr. 19, S-H; Jenslusstr. 37 1416: Provenierssingel 57, 9-U: Klaver- str. 53 9-11: Bulgewaardstraat 34 14-18: Bta- roenstr. tl 14-as, dl.. wo„ do.: Korte Lijnbaan 3d 12-14: vr. voor Duur van de opruiming 13 isnuan tot 3 februan Géén schrift, of tel. best. ROTTERDAM: De Doelen: kleine zaal: 20 is Theatergroep „Funhouse Horror": St. Laurcnskcrk: 20.1 5 orgelconcert: De Schouwburg 29.15 „De Filantroop": Picco lo Theater: 20.15 Oog op dans; Hotel Atlan ta: 20.00 openbare bijeenkomst WD; KRALINGEN: Gebouw Pro Rcge: 20.09 wij kraadsvergadering ROTTERDAM: Historisch Museum: 20.15 Gabriele Wohmann leest uit eigen werk;

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 1