Haast maken met de afbouw Statenplein Duikelaar bijna gratis verwarmd Toonzaal GTB in Schiedam gaat dicht BEZORGERS Snel had wel erge pech DRECHTS PALET I Bejaarden naar Toradjaland Nieuwe bruggen inReeuwijk Jubileumconcert Soli Deo Gloria gaat niet door R. de Jager (73) overleden Restauratie van Brielse wallen velt bomen Nieuwe bedrijf niet altijd toejuichen Dodenherdenking Combibad op 1 mei open Vandalisme Trimmen in Lekkerkerk 'Uit de blubber' öjpïettende agent lost autodiefstal op 65-plussers voor dubbeltie naar Blijdorp OCL investeerde 145 miljoen - Schippers bestaan een kwart eeuw Burgemeester opende vestiging van Zanker Minister Geertsema hoorde raad Raamsdonk gevraagd voor SUiDREGHT voor HARDINXVELD-GIESSENDAM voor 'S-GRAVENDEEL Korfbalclub Zwijndrecht Citroen^- Voorstellen aan raad Hoofdriolering naar TROUW/KWARTET DONDERDAG 20 APRIL 1972 0B 14 „De omvang van de projekten van containerisatie is de aanleiding geweest tot de lormatie van de grote consortia. Dit heeft geleid tot gezamenlijke diensten en gezamenlijke afvaarischema's -met een-absoluut internationaal karakter. Deze bundeling van krachten is bedoeld om het potentieel aan kapitaalknow-how en mankracht zo ekonomisch mogelijk te benutten", aldus de heer Meek, direkieur van Overseas Container Ltd. 'De investeringen(die door QCL, (een consortium gevormd door Ocean, P O en andere Britse rederijen) zijn gedaan, hebben tot nu toe ongeveer 145 miljoen gevergd. Dit .is hoe dan ook een enorme som geld, die door onafhankelijke maatschappijen moeten worden opgebracht'. •OCL verscheept nu reeds 80 h 90.000 containers per jaar op de Europa- Australië route. Uit oogpunt van vrachtton/mijlen per jaar zijn de con tainerschepen op de Australië route vier maal zo produktief dan moderne snelle conventionele vrachtschepen. De nieuwe schepen voor de route op bet Verre Oosten, de 'Liverpool Bay' klasse containerschepen, zullen op de zelfde basis meer dan vijfmaal zo produktief zijn'. 'De 'Encounter Bay* klasse schepen op' de Australië route blijken, sinds zij in 1969 in dienst zijn genomen, suc cesvol te zijn. De schade aan de lading kan alleen maar als uitzonder lijk klein worden omschreven. V.an de 50.000 containers die per jaar boven deks worden verscheept is er nog geen verloren gegaan. Het gehele con tainersysteem aan boord heeft perfekt gewerkt of dat nu het cellensysteem benedendeks betreft, of het LHSH-systeem bovendeks. Ook het koelsysteemmet geïsoleerde contai ners heeft uitstekend gefunktioneerd'. 'De nog grotere en snellere Europa- Verre 'Oosten containerschepen, de 'Liverpool Bay* klasse, worden nu in dienst genomen en men verwacht dat ze even succesvol zullen zijn. Op de proeftochten bereikte het eerste schip, de 'Tokio Bay1, een snelheid van 30,1 knoop bij 80.000 apk. De 'Tokio Bay' vertrok op 12 april vanuit Southamp ton voor haar eerste reis naar het Verre Oosten'. *De containers zelf hebben ruimschoots aan de verwachtingen voldaan zonder dat er tot nu toe hoge onderhoudskosten bij betrokken waren. Het is de moeite waard om te denken over een verdere certifikatie van con tainers. De containermaatschappijen blijven streven n^ar een hoge mate van veiligheid'. De kinderziekten die onvermijdelijk gepaard gaan met het in dienst ne men van nieuwe schepen zoals 'En- counter Bay' zijn overwonnen. Deze kinderziekten waren vrij algemeen bij alle maatschappijen een zekere mate van trilling van het achterschip en in het begin machinepech. De lessen die we hieruit hebben geleerd, zijn suc cesvol toegepast op de nieuwe 'Li verpool Bay' klasse, de grootste en sterkste schepen van de vloot'. *We hebben in het bijzonder aandacht besteed aan de accommodatie voor de bemanning bij de nieuwe OCL sche pen. Dit niet alleen om moderne en aantrekkelijke faciliteiten te kreeëren, maar ook om het onderhoud te verge makkelijken'. Vanuit ekonomisch oogpunt zijn er m het verieden bepaalde twijfels ge weest, maar deze zijn nu achterhaald in verband met de sterke kostenstij ging voor de conventionele schepen', dan werd verwacht. Of de problemen De sociale problemen waarmee we werden gekonfronteerd zijn bij de introduktie van dit nieuwe en verrij kende konsapt niet groter geweest dan werd verwacht. Of de problemen nu op het technische, economische of sociale vlak lagen, ze zijn nu alle met succes opgelost en bevestigen aldus het vertrouwen dat de voorstanders in het container systeem hebben gesteld', aldus de heer Meek mis-4 De Algemene Schippers Vereniging te Rotterdam, de grootste-organisatie van particuliere vervoerders in de binnenscheepvaart in Nederland, zal op 28 april 1972 haar 25-jarig bestaan vieren. Zij zal dat doen - aan de vooravond van haar jaarvergadering - met een receptie aan boord van de 'Mr. Jan Elshout', die ligplaats zal kiezen aan de Oosterkade te Rotter dam. Tijdens deze receptie- zal men zijn gelukwensen kunnen aanbieden aan vier jubilarissen,-P. Aamoudse, voorzitter van de vereniging, W. G. Schot, .lid .van het dagelijks bestuur, II. Koers, vertegenwoordiger te Gro ningen, en G: W. P. v. d. Vooren, verte genwoordiger.-te Nijmegen. Kort- na de - bevrijding in 1945 is de ASV ontstaan door fusionering van een aantal groeperingen van binnenschip-' pers. De vereniging- verkreeg op 30 oktober 1946 koninklijke goedkeuring. De ASV omvat 1200 binnenschippers, een aantal dat in- de loop van de laatste jaren vrij aanzienlijk was afge nomen ais gevolg van het uit de vaart verdwijnen van dë kleinere schepen. Verminderde het aantal aangesloten schepen, het gemiddelde tonnage is aanzienlijk toegenomen. De ASV is de grootste van, de vier organisaties. Het grootste containerschip dat ooit in de Rotterdamse haven aankwam ziet er van boven zo uit De 50.000 ton metende To kyo Bay arriveerde bij Unie-Cen- tre aan dè ÏVaalhaven. Het schip heeft een capaciteit van 2200 iaadkisten. die zijn verenigd in,de overkoepelen de Stichting Nederlandse Particuliere -Binnenvaart, de vertegenwoordigende organisatie voor de gehele Nederland se binnenvaart. HARDINXVELD-GIESSENDAM De zendingspredikant ds D. 'J. van Roest, die met verlof in deze .gemeente ver toeft, heeft al meerdere gezelschappen geboeid met dialezingen over zijn werk in Toradjaland. Hij zal nu op donderdag 20april om 7 uur In het Hervormd Centrum optreden voor de bejaarden, die'daar dan een ontmoe- tingssamerJkotiiSt bijwonen. God: werk in Toradjaland is het onderwerp van de causerie. De samenkomst is toegankelijk voor Hervormde Gemeen teleden van 65 jaar en oiider én allen die eenzaam of gehandicapt zijn. Het programma vermeldt voorts de ge bruikelijke meditatie. Er zullen boe ken, platen en souvenirs te koop zijn, waarvan de opbrengst bestemd is voor de Gereformeerde Zendingsbond (GZB). WOERDEN Woerden heeft er weer een nieuwe zakelijke vestiging bij. Nadat Zoppas het gebouw aan de Jofaan de Wittlaan had verlaten, is de ruimte daar ingenomen door de Ne derlandse vestiging van Zanker NV wasautomaten uit Tübingen. Ter gede genheid van de opening hield de NV Open Huis. Zowel burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny als rijn Duitse collega Eber- hand Doege waren naar Zanker NV getogen om letterlijk met gezamenlij ke 'inspanning de openingscennonic te verrichten. Letterlijk, omdat beide heTen op ver zoek van directeur-Nederland, de heer W. F. Hubregtsen, niet zonder moeite met een groot kaasmes een immense boerenkaas doormidden sneden. Aan Woerdens burgemeester bood de heer Hubregtsen een tweetal geschen ken aan. Een diepvriezer voor de toekomstige kinderboerderij in het Brediusbos en een vaatwasmachlne voor het tehuis van Huis en Haard. Burgemeester Ter Haar Romény bleek zeer verguld met dit geschenk, even als overigens met de vestiging zelf. Hij bood zijn Duitse collega ter herin- nering aan dit bezoek de map 'Oud- Woerden in prent' aan en kreeg op zijn beurt een kleine gouden sfcads- penndng van Tübingen aangeboden. REEUWTJK De huddge Ree-brug, gelegen in de Zoetendijk» verkeert_ in een zeer slechte staat en vervanging op korte termijn is dan ook noodzake lijk. Landschappelijk gezien adviseert het college van B. en W. de raad om de onderbouw van deze brug in hardhout uit te laten voeren. De doorvaart van de nieuwe brug zal vijftig centimeter breder wonden. Bij de nieuwe brug komen, evenals bij de oude brug, geen reznmingswer- ken. Het maken van een nieuwe brug, met een afsluitboom en stoplichten met mast. alsmede de kosten van voorzieningen, verkeersmaatregelen en andere dergelijke onvoorziene kos ten, is geraamd op 58.800. Getracht zal worden om in deze uitgaven 90 procent van het wegenfonds te ont vangen. De raad stelde een krediet van 58.800 beschikbaar. Voor een te maken nieuwe brug in de Nieuwdorpweg, ter hoogte van per ceel nummer 6, gaf de raad rijn fiat tot een bedrag vvan 80.028. Het wordt een vaste brug met een door- vaarthoogte van 90 centimeter. Door de bouw van deze brug zal het mogelijk zijn om met kleine bootjes vanuit het uitbreidingsplan West de plassen te bereiken, hetgeen door tal van bewoners in het plan West zal worden toegejuicht KRIMPEN a/d LEK Wegens ziekte van de dirigent Wim Koen, zal hèt jubileumconcert, van de Chr. Gem. Zangvereniging Soil Deo Gloria te Krimpen aan de Lek, dat voor vrijda gavond 21 april -om 8.00 uur in de Herv. Kerk te Krimpen aan de Lek was vastgesteld, niet kunnen door gaan. Ook de receptie ter gelegenheid van het 25-jarig dirigentsehap van het Da meskoor en Gemengdkoor, dat vastge steld was voor zaterdag 29 april, van 3.00 tot 5.00 uur in De Rotonde te Krimpen aan de Lek gaat eveneens niet door. Het jubileumconcert van SGD is nu verschoven naar begin september n.l. vrijdag 8 september. WOERDEN In het bejaardencen trum Het Oude Land, waar hij sinds enkele maanden woonde, is op 73- jarige leeftijd plotseling overleden de heer R. de Jager, oud-gemeente ont vanger van Woerden. De heer de Jager was een bekende figuur op kerkelijk en onderwijs-gebied. Hij diende de vereniging voor Chr. On derwijs in Woerden 40 jaar als be stuurslid en de hervormde kerk tien tallen jaren als ouderling en diaken. Ook was hij tot twee jaar geleden lid van het hoofdbestuur van de Confessi onele vereniging Nederland en tot aan de opheffing daarvan eveneens hoofdbestuurslid van de hervormde mannenorganisatle 'In Dienst Der Kerk'. De heer De Jager heeft vanaf 25 september 1920 in de gemeente Woer den verschillende functies vervuld: vanaf 1 mei 1936 was hij gemeente ontvanger. Op 24 september 1960 ont ving hij de eremedaille in goud ver bonden aan de orde van Oranje Nas sau. De heer de Jager heeft zich in Woerden vooral voor het Chr, onder wijs verdienstelijk gemaakt Dat de scholen van deze vereniging zo goed gehuisvest zijn en steeds als één der eersten tot nieuwbouw zijn overge gaan, is vooral te danken aan het werk van de nu overleden secretaris. De nieuwe school in het Staatslieden kwartier heeft al eerder de naam R. de Jagersdhool kreeg. Voorts was de heer De Jager penning meester van de stichting Wijkgebouw, bestuurslid van het Oranje—Groene kruis, medeoprichter en vele jaren voorzitter van de vereniging voor Chr, kleuteronderwijs, jarenlang voor zitter van de Chr. gymnastiekvereni ging "Houvast', oprichter van de Her vormde gezinsverzorging, leider in het C.J.V.werk en voor de oorlog secre taris van de kamen—kieskring Leiden van de CHU. uitgeweilkt RAAMSDONKSVEER: Maandag 17 april heeft de Minister van binnen landse zaken Geertsema, de raden van enkele bij het herindelingsplan West—Brabantse Rieviemonden be trokken gemeenten, gehoord. Hij had voor die gelegenheid rijn intrek genomen in het gemeentehuis te Raamsdonkveer. Achtereenvolgens kwamen de gemeenten Zevenbergen. Geertruideberg, Raamsdonk en Made aan bod. In de loop van de .middag nam de minister kennis van de me ningen van de gemeenten Oosterhout, Terhéijden en Hoge en Lage Zwalu- we. De gemeenteraad van Raamsdonk gaf als zijn mening te kennen dat hij voor samenvoeging is om daardoor tot grotere bestuurskracht tekomen. In de vorming van te grote en Uitgestrekte gemeenten echter zag hij een gevaar, omdat daardoor de afstand van be stuurders te groot wordt Verder zou de raad het bijzonder op prijs stellen wanneer de nieuwe gemeenten de gelegenheid zouden krijgen ook werkelijk aaneen te groeien. De raad pleitte verder voor veen neutrale naam voor de nieuwe gemeente, om dat de gevoeligheden van juist de autochtone bevolking het minst wor den aangetast Men wees er in dit verband op dat bij andere herindelin gen eveneens nieuwe namen ontston den onder andere Nieuwegein, Rei- merswaal, Westersehouwen. Tenslotte droog -de raad er bij de Minister op aan de zogenaamde Hilieput, welke thans nog tot het grondgebied van de gemeente Oosterhout behoort en als vuistortplaats voor die gemeente dienst doet aan de nieuwe gemeente toe te voegen. Van een correspond nt DEN BRIEL Nu men in Den Briel bijgekomen is van de feestroes ter gelegenheid van de 1 april-riering wachten de werkzaamheden, die bij een eeuwenoude stad noodzakelijk rijn. Dezer dagen is men begonnen met de algehele restauratie van de 18e eeuwse vestingwallen. Deze werden indertijd gebouwd door de bekende bouwmeester op dit gebied, Menno van Coehoorn. Kosten: rond 2,5 miljoen. De herstelwerkzaamheden gaan helaas gepaard met het kappen van veel bomen en ander struweel langs de stadswallen. En daar zijn veel Brfelle* naren niet gelukkig mee. Zij hebben bij de gemeente hun stem laten horen en tevens en telegram gezonden aan staatssecretaris Vonhoff, Op de foto: links het begin van de restauratie aan de oostelijke zijde van Den Briel, rechts achteraan de nog begroeide wallen. (•advertentie; SCHIEDAM Met ingang van 2 mei zal het voorlichtingscentrum van de Technische Bedrijven van de Gemeen te Schiedam aan de Broersvest 95, worden opgeheven. De oorzaak is te weinig belangstelling van het publiek. Als bijkantoor voor betalingen blijft het centrum nog wel gehandhaafd, rij het met gewijzigde openingsuren. Het aantal betalingen Is echter sterk te ruggelopen doordat de meeste mensen per giro betalen. Daardoor Is het niet meer verantwoord dat de gehele dag personeel aanwezig Is. DORDRECHT De heer H. J. M. A. Appel heeft er dinsdagavond voor gewaarschuwd dat als er niet op korte termijn daden worden gesteld ter vervolmaking van het Statenplein, er een reëel gevaar dreigt dat eventuele gegadigden voor vestiging naar elders zullen gaan. Hij noemde in dit verband met name het Zuidpleln te Rot terdam, dat nog dit najaar ge reed komt. De heer Appel, die een leidinggevende functie bij Vroom en Dreesmann bekleedt, sprak als vertegenwoordiger van de Statenplein-winkeliers op de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening. Deze commissie hield zich gisteravond bezig met de uiteindelijke vormgeving van het Statenplein. Op tafel lagen twee plannen. Het eerste plan, dat van het driemanschap F. W, Kraaije ZWÏJNDRECHT Zaterdag 22 april speelt een combinatie van de korfbal vereniging Zwijndrecht tegen een combinatie van Regenboog. Deze wed strijd is om propaganda te maken. Hij wordt om 3 uur gespeeld op de groen strook tussen het Fazantplein en het Leeuwerikplein. Het competitiepro gramma is als volgt: Pupillen O. Wit 2—Zwijndrecht 1, Zwijndrecht 2De- tos 5. Aspiranten: Zwijndrecht A Kinderdijk C: Juniores: Zwijndrecht 1Kinderdijk 2, Senioren Zwijn drecht 2Good Luck 2. Zwijndrecht 1Quick 5 (11 uur). veld, B. Ylstra en Th. van Halewijn, beoogde het Statenplein te verkleinen door er een 'ruimtelijk element' in aan te brengen. Dit was het kenmer kende verschil met het plan dat de Statenpieinwlnkeliers door architect S. Broekema hadden laten opstellen en dat ter vergadering ook veel in stemming ontmoette. Dit plan voorziet in een 'gevoeimatig' kleiner maken van het plein, bijvoor beeld door het plaatsen van bomen, kiosken en een aantal gelegenheden, die het voor de voetganger aantrekke lijk moeten maken er te wandelen, en waar ook 's avonds iets kan gebeuren. 'Een beetje leven in de brouwerij is wel nuttig', zei de architect er zelf van. Hij beklemtoonde dat de winke liers de auto niet helemaal van het plein willen weren, maar dat alles wat er gebeurt, wel primair op de voetganger moet worden gericht De heer Appel betuigde van zijn grote waardering voor het 'alternatie ve' plan van de heren Van Halewijn. Kraayeveld en Ylstra. 'Het is een belangrijke injectie geweest', zei hij. 'Hun uitgangspunten hebben bij ons zwaar gewogen'. Centraal heeft bij de winkeliers gestaan dat het plein een verkoopplaats moet worden. De heer Appel was zith er van bewust dat er, door het plein primair voor. voetgan gers te bestemmen, concessies aan de parbeerrruimte moeten worden ge daan. Hij wees er echter ook op, dat het plan van de winkeliers (dat ter vergadering ook de instemming van directeur H. H. Tonkes van openbare werken kreeg) beperkt blijft tot het moment dat achter het Statenplein de parkeergarage in functie komt Van een correspondent GENDEREN Vestiging van nieuwe edrijverï in een dorp behoeven lang niet altijd met gejuich begroet te worden. Zeer gezande en niet aan een schommelende conjunctuur onderhevi ge bedrijven, die echter met veel subsidie in het zadel geholpen worden kunnen wel eens het tegendeel Yan waardevol zijn. Dit hield ir. F. C. Prillevite verbon den aan de rijksplanologische dienst de leden van de stichting 'Schoon land van Heusden en Altena' voor.bij de herdenking van het eenjarig be; staan van de stichting in Genderen. De sluiting van een groot concern waar vrijwel de gehele plaatselijke bevolking zijn brood verdient werkt veel langer door als het ontslag van een aantal pendelaars dat op en neer reist naar Delft of Rotterdam bijvoor beeld, aldus Ir. Prillevitz, Over het Land van Heusden en Alte-i na merkte de spreker op, dat de gemeentelijke herindeling ingrijpend zal werken in de ontwikkeling van de streek. Een sterk centraal beleid was de meest gewenste oplossing. De voor keur van de rijksoverheid gaat dan ook uit naar één gemeente voor het gehele gebied. Een alternatief zou rijn: een sterke streekgewestraad met grote bevoegdheid. Een centrale plant ning is een eerste vereiste. ADVERTENTIE DORDRECHT Ondanks keihard werken van het gehele team is Snel tegen Animo wederom met lege han den blijven staan. Het verloor onver diend met 3—-1. Vrouwe Fortuna was nogal op de hand van Animo aange zien vijf strafworpen(i) werden ge mist. Daarbij kwam dat een doelpunt van Jaap Vreeken werd afgekeurd. Alleen Kees Brasser wist in de twee de helft uit een doorloophai te sco ren. Animo had met een ver schot en twee doorioopballen alle geluk van de we- rld. zodat deze met de wind doeltrof- fen. "WADDINXVEEN - Donderdag-A-mei rwr zal een plechtige herdenking van de te brengen naar speciaal ontwerp,, die in de Tweede wereldoorlog gevallenen een totale hoeveelheid water- In het HARDINXVELD-GIESSENDAM In het gemeentelijk zwembad De Duike laar aan de Sluisweg zal het seizoen straks aanmerkelijk verlengd kunnen worden, dank zij een verwarm ingsin- stallatie. De totale kosten voor het aanbrengen van een aardgasverwar- ming enz. worden geraamd op ruim ƒ,45.000.De gemeente krijgt deze aanwinst evenwel bijna cadeau, omdat een. bijdrage van maar liefst 75 pro cent zal worden verleend via de ad viescommissie bijzonder subsidiebeleid In de 'Alblassérwaard. Dit zou dus neerkomen op bijna 34.000,—, zodat de gemeente met 11.000,kan vol staan, Het hoofd van gemeentewerken heeft een rapport opgesteld,ober de techni sche en financiële consequenties van de verwarming. Het verschaft ook in formatie over andere werkzaamheden In De Duikelaar, zoals herstel van de badaccomodatie, het ombouwen van de bestaande filterinstallatieen ver vanging van de chloorgasinstallatie. Daar moet uit veiligheidsoverwegin gen een chloorbleekloog-doseersyste em voor in de plaats komen. .Verder blijkt het nodig inplaats van dè bestaande pompen een nieuwe .aan bij het monument aan het Sttions- plèin worden gehouden. Aan deze herdenking gaat een stille tocht vooraf, "die om halfacht bij het raadhuis start De stoet, waarin o.a. deputaties van gemeentebestuur en scholen meelopen zal begeleid worden door het muziekkorps 'Voorwaarts'. Het hervormd zangkoor 'De Zangvo gels' o.l.v. Hennie Brinkhorst zal eni ge liederen zingen; de heer D. Geel uit Waddinxveen zal declameren. DORDRECHT Op de vergadering van de sportraad heeft de heer A. W. Oude Avenhuis meegedeeld dat het Combibad op 1 mei opengaat. De opening zal zonder officieel vertoon geschieden. Dit jaar zat, als de weers omstandigheden buiten goed zijn, hel binnenbad worden gesloten. Vorig jaar bleven 's zomers het binnen- en het buitenbad beide open. DORDRECHT Vandalen hebben voor ongeveer 4000 schade aange richt in het In aanbouw zijnde clubge bouw van de voetbalvereniging Fluks op het sportcomplex Amstelwljck. Ba len cement zijn uitgestrooid, de deur is ingetrapt, pijpen van de centrale verwarming zijn vernield en ook het sanitair werd niet gespaard. SLIEDRECHT De werkgroep wo nen van D'66 is gekomen met 'kantte keningen bij een falend planologisch- en woningbouwbeleid', dat de vreem de naam 'Uit de blubbert heeft mee gekregen. Met deze nota, vol op- en aanmerkingen over het in het verle den gevoerde beleid, wil de werkgroep een bijdrage leveren aan de discussies, zoals die gevoerd zal worden over de uitbreidingen, de hoog- en laagbouw, het verkeer, speelplaatsen en de be stemmingsplannen. 3 uur 's middags. H. I. AMBACHT B. en W. stellen voor van mevr. A A. van Persle aan te kopen de woning met erf Onder- dijkse Rijweg 93, alsmede het daarbij behorende perceel weg. De woning moet worden afgebroken. Van de heer P. Provily wil het college kopen zijn woning Onderdijk- se Rijweg 74. De gemeente heeft de beschikking nodig over een gedeelte van de achter deze woning gelegen tuin in verband met de doortrekking van de Beatrixsingel naar de Spoegel. Voor uitbreiding van haar bedrijf heeft de directie van Henkes Verenig de Distilleerderijen NV te koop ge vraagd 3042 m2 industrieterrein aan de Nijvearheitteweg. B. en W. stellen voor tót verkoop van dit terrein, deel uitmakend van heit bestemmingsplan industrieterrein Antonlepolder, te be sluiten. gen zullen een kleine dertigduizend gulden bedragen. De mogelijkheid be staat echter, dat de streekstichting bijdraagt in de nieuwe filterinstalla- tie, maar het subsidiebedrag is nog niet bekend en derhalve niet-in de raming opgenomen. Van de raad wordt nu een krediet gevraagd groot 74.637,—. zwembad .in ruim zes uur rond kan stuwen door de filters. De totale kosten van deze voorriénin- HOEK VAN HOLLAND Een oplet tende Viaardingse politieman heeft er toe geleld dat een autodief snel ach terhaald kon worden. De man, de 22- jarige W.M.K. had in Hoek van Hol land een auto gestolen die hij op een kruispunt .nagenoeg total-loss reed waarbij ook 'een andere auto zwaar beschadigd' werd. .De Vlaardinger ging er hoewel hij gewond raakte bij de botsing ijlings van door. De agent kreeg argwaan toen hij een bericht ontving dat de ouders van K. moesten worden gewaarschuwd omdat hun zoon in een ziekenhuis was opge nomen. De agent, die K. van een vorige zaak nog kende, legde verband tusen de aanrijding en de opname in het ziekenhuis. Een bezoekje aan het hospitaal was voldoènde om de jonge man te laten bekennen. LEKKERER De start van de landelijke trimactie wordt in Lekker kerk zaterdagochtend 22 april gehou den tussen 10 en 11 uur bij de sporthal. Vandaar gaat het trim-par- cours via de Talmastraat en de Lange Stoep naar de Voorstraat, rechtsaf de Lek langs, via Schtiwaeht tot aan de Breekade, langs de- Breekade en de Tiendweg-Oost terugnaar het dorp. De totale afstand Is circa tien kilome ter.' De kosten voor deelname bedra gen een gulden per persoon. De op brengst is bestemd voor trimbanen e.d. Men kan rich opgeven bij de volgende adressen: mevr. M. G, Broe- re-de Ruiter, Emmastrsat 28; G. C. Broere, Kerkweg 145: G, de Jong. Scheepmakersstraat 21; D. Neven, Prins Bemhardstraat 2 en C. Dubbel man, sporthal De Bakwetering. ROTTERDAM Alle Rotterdamse 65-plussers kunnen in de week van 1 tot en met 6 mei Diergaarde Blijdorp voor niets meer dan een dubbeltje bezoeken. Een ander voordeel stelt de Diergaar de aan de Rotterdammers van 65 jaar en ouder in het verschiet: vanaf 28 mei worden op vertoon van een be jaardenpas toegangskaartjes verkocht voor de gereduceerde prijs van een filden. n mochten 65-plussers zeer regelma tig Blijdorp willen bezoeken dan is er voor hen een jaarabonnement dat ƒ12,50 kost REEUWÏJK Gelet op de bestaande bebouwing van Sluipwijk" en het.nog te realiseren nieuwe jeugdcentrum - rpoet gevreesd worden, aldus het col lege van B. en .W„ dat wanneer niet spoe'ig voorzieningen worden getrof fen, er een onverantwoorde vervuiling van het oppervlaktewater zai optre den. Het is daarom noodzakelijk een hoofdriolering naar Sluipwijk en wel vanaf'het pand 's-Gravenbr.weg.74 tot aan de Ravensbergseweg aan te leg- go. De kosten zijn geraamd, op 264.093 waarmee dejraad akkoord'ging..-..—.C Nu de polderwegen, dé Randenbiirgse- weg en de Nieuwevveg ook benut worden voor het doorgaand verkeer, is het niet meer dan billijk, dat de hele gemeenschap, die ook dë. lusten- heeft, de lasten van deze voorzienin gen zal moeten- dragen, aldus het- college van B. en,W. aan.de'Raad. - Daarom is het college van mening, dat aan de Gouwepolder, waarin, deze genoemde wegen zijn gelegen; een tegemoetkoming in de hoge1 onder houdskosten dient te worden gegeven. Het zou het beste zijn door. aan de polder 50 procent van de onderhouds-, kosten të geven. De slechte toestand van genoemde wegen maakt -haf' noodzakelijk om hieraan iets te doen- en hiermede was de raad het volkomen eens, alleen mevrouw Hooijxnans zag er geen brood in en stemde tegen. Be,polder kan op de helft van de onderhouds kosten hij de gemeente rekenen. - Met het voorstel om geen subsidie te verstrekken in' de kosten van', een ringiijndienst ging de raad volledig akkoord. PAPENDRECHT Voor De Luchtbode begint zaterdag het nieuws vliegseizoen. Vrijdagavond' worden de duiven voor het eerst ingekorfd in het clubgebouw De Til aan de Adm. De Ruijterweg voor de zaterdagse vlucht uit Bergen op Zoom, ZWIJNDRECHT Woensdag 26 april S uur wordt de openbare kleu ter- en lagere school aan de Hoender: sekade officieel geopend. ZWIJNDRECHT Zaterdag 22 aprü van 8—4 uur worden in en rond de voormalige bakkerij De Gier aan de W. Parelleiweg brandweerwedstrijden van de PTT gehouden. Er nemen dertien ploegen aan deel. ZWIJNDRECHT Het zwembad 'De Hoge Devel' wordt zaterdag 29 april om 12 uur geopend. ZWIJNDRECHT Vrijdag 21' april om 8.30 uur wordt In de Ichtus- kerk een orgelconcert gegeven door A. Groenendijk met medewerking van de alt Astrid van het Höff. ZWIJNDRECHT Zaterdag 22 april geeft op de groenstrook aan het Fazantplein de korfbalclub Zwijn drecht tussen 2.30 en 4 uur een demonstratiewedstrijd. PAPENDRECHT De Sportraad komt maandag 24 april om 8 uur in het raadhuis bijeen. —'PAPENDRECHT Op maandag 24, woensdag 26 en donderdag 27 april zullen 500 scholieren in het zwembad De Hooght afzwemmen voor de diploma's A en B, PAPENDRECHT Vrijdag 28 april zullen B. en W. aanbesteden grond- en randwerken, riolering, bei strating en tegeiverhardingen met bij komende werken voor het definitief bouwrijp maken van een terrein ten westen van de Rembrandtlaan in da Westpolder ten behoeve van 96 flati woningen. - Schade containers uitzonderink klein Aanmelden: Mevrouw Meydam-Spek, Prof. Cam. Onneslaan 74, Sliedrecht. Telefoon 01840 - 4289 Aanmelden: de heer J. A. v. Someren, Julianaweg 25, Dordrecht. Telefoon 01850 - 34206 Aanmelden: Mevrouw Lems-de Man, Alexanderstraat 30, 's-Gravendeel. .^"ROTTERDAM DYNAMOSTR. 16 y' TEL. 8411 00

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 1