De SpaarBank Brandwee man bouwt blus- apparaat in personenauto Koffiebaractie in Alexanderpolder Agenda Gebouw Irene blijft open K herenschoenen Vinding: Henk Thomas brandblus-installatie Zwervers-show bij Zwart-Wit voor een persoonlijke lening natuurlijk Negende lustrum van Succuienta Eis: 7 maanden voor oplichting Jubilerende echtparen Actiecomité voor vermiste kinderen Televisieopnamen van Surinamers Tegoed bij spaarbank bereikt miljard TROUW/KWARTET DONDERDAG 25 MEI 1972 Van een onzer verslaggevers BOTTERDAM De Stichting 'Leefbaar Kralingen' protesteert in een brief aan het Rotterdamse college van b. en w, heftig tegen de aanleg van de metro-verbindingen tussen het stadscentrum en de oostelijke wijken Ommoord en AlexanderpoMer zoals die nu is ge pland, dwars door de wijk Kralingen heen. In de brief komt de stich ting met een alternatief tracé dat volgens berekeningen van de stich ting een kleine dertig miljoen goedkoper zou kunnen worden ge realiseerd dan het huidige tracé-Oudedijk. Regio R3 Sociaal leed ROTTERDAM Als de motor van de auto van de brandweerman Henk Thomas ooit in brand zou raken, dan is de kans dat het vuur veel schade aanricht, uiterst kiein. Henk Thomas heeft namelijk een brandblusinstallatie ontworpen, die na het in werking treden, het vuur binnen een paar seconden dooft. Voordelen ROTTERDAM Op vrijdag, za terdag en zondag 26, 27 en 28 mei organiseert de internationale en interkerkelijke jeugdbeweging 'Youth for Christ' in samenwer king met de Gereformeerde en Hervormde Kerk een unieke aktie in de Alexanderpolder in de vorm van een koffiebar. Noordelijker Vandaag en morgen ROTTERDAM Zeven maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk heeft de officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank woensdag geëist. Tegen de 24-jarige Rotterdamse verko per A. W, K. K. was oplichting ten laste gelegd. SCHIEDAM Het gebouw Irene aan de Nieuwe Haven in Schiedam blijft voorlopig open. Dit heeft het bestuur van 'De Belangen', de ver eniging die dit zalencomplex ex ploiteert medegedeeld.' De be stuurders van deze vereniging za gen door een teruglopend zalenge bruik de exploitatie in gevaar ko men. Mede ook omdat er de ko mende tijd nogal wat geïnvesteerd moest worden om 'Irene' weer in de gunst van de Schiedammers te brengen. ROTTERDAM Binnenkort zal men in de havens van Rotterdam dit vreemde vaartuig kunnen aantref fen. Oorspronkelijk in de vaart als veerboot tussen Viaardingen en Pernis is het thans omgebouwd tot blusvaartuig. Gebleken is, dat de boot voorai bij bestrijding van branden 'op tankers zeer geschikt is. Voor meer stads- zie pag. 4 en 8. en regionieuws Kralingen wil metro-tracé door Buizengat rADVERTENTIE DE SPAARBANK YE ROTTERDAM ^lOOFDI^ftfro^^SOTERSLOOTr^^ Om alle misverstanden te voorkomen stelt de stichting in de brief nadruk kelijk, niet tegen de aanleg van een metro-verbinding te zijn, maar zich alleen fel te willen verzetten tegen het geplande tracé, dwars door de wijk Kralingen, waarvoor tenminste 238 panden en 52 bedrijfsruimten zul len moeten verdwijnen. Vredehofstraat. Daarna kan dan de hele Oudedijk worden gevolgd tot bij de Hoflaan. Het station zou dan kun nen komen in het rechte stuk tussen Noordeinde en Gerdesiaweg. Bij deze situering zouden maar 30 panden en 2 scholen gesloopt hoeven worden, terwijl bovendien aan het station Gerdesiaweg, gezien de afstand tot het Oostplein, geen behoefte meer zou zijn. ROTTERDAM De afdeling Rotter dam van Succuienta viert zaterdag, 27 mei, haar negende lustrum in dier gaarde Blijdorp. Het programma ver meldt onder meer een ontvangst, de bezichtiging van de diergaarde annex kwekerij, waar succulenten zijn on dergebracht en een algemene vergade ring van de landelijke vereniging, eveneens in het Paviljoen. De Neder landse tak van de vereniging telt momenteel duizend leden. De bijeen komst begint om tien uur. •Bij de vergelijking van de begrote posten is in de metro-rapporten 5 en 8 een kille opsomming gegeven van vergelijkbare kosten', aldus de stich ting in de brief aan b. en w„ 'doch welk een sociaal leed wordt teweegge bracht onder de bewoners die zullen moeten vertrekken, komt in het ge heel niet in het geding. Be daaraan verbonden kosten van nieuwbouw en de verhuiskosten worden overigens ook niet ter sprake gebracht.' De Stichting 'Leefbaar Kralingen' blijft daarom dan ook onveranderd van mening, dat het Buizengat-tracé de voorkeur verdient, mede gezien in het Jicht van de toename van het aantal NEH-studenten, waarbij een verplaatsing van het geplande metro station Kralingse Zoom tot onmiddel lijk bij de NEH-gebouwen in overwe ging genomen zou worden. Dit houdt volgens de stichting een geringe verschuiving in van het ge plande tracé vanaf het rangeer-empla- cement in zuidelijke richting. Vanaf dat punt is het denkbaar dat het tracé afbuigt naar het Buizengat Ais deze nu al nauwelijks meer gebruikte ha ven zou worden gedempt, dan zou dit een aanzienlijke kostenbesparing kun nen opleveren. Het Oudedijk-tracé zal dan volgens de stichting ook niet goedkoper meer zijn dan het Buizen- gat-tracê. Dit alternatief biedt overigens ook nog enkele andere voordelen: in de brief worden achtereenvolgens ge noemd: een aanzienlijk geringere ver woesting van oude bomen en andere beplanting, Kralingen als sociale een heid wordt niet aangetast de midden stand zal nauwelijks of geen derving van inkomsten ondervinden door het opbreken van straten, en vermoedelijk zal er een extra verkeersaanbod ko men doordat het tracé langs het Bui zengat een verlengstuk van de city mogelijk zou kunnen maken. De Stichting 'Leefbaar Kralingen' wil, als blijkt dat dit plan niet haalbaar is, desnoods wel genoegen nemen met een tweede alternatief: een iets noor-, delijker tracering van het Oudedijk- r'an, waarbij aanzienlijk minder wo ningen gesloopt zouden moeten wor den. Deza koffiebar, die gehouden wordt in de 'Van Veldhirizenschooi' aan de Cornelis Danckertstraat 32 (vlak bij Jacob van Campenplein tussen studen tenflat en benzmé station). staat dan elks avond vanaf 8 uur open voor jongeren van 16 jaar en ouder.' Daar kan onder een kopje koffie of een colaatje geluisterd wonden tiaar .een goed en vlot programma met muziek, verzorgd door de nieuwe Rot terdamse formatie 'Remmeéded', de Arnhemse gospel-folkgroup 'New Ge neration' en een folksinger, terwijl een stafmedewerker van 'Youth for Christ' Hans Esbach uit Utrecht, een korte confrontatie met het Evangelie zal geven. Daarna kunnen de jongeren met elkaar van gedachten wisselen over de betekenis van het christelijk De metro kan volgens de stichting immers vanaf het punt waar hij de Sfarinus v.d. Stoepstraat nadert een meer noordelijke route volgen, waar bij hij dan onder de scholen van de Gerdesiaweg doorgaat en verder met een bocht door het snijpunt van de Gerdesiaweg en Oudedijk op de Oude dijk terecht komt ter hoogte van de ROTTERDAM: Rotterdamse Schouw burg: 20.00 Nederlandse Operastich ting 'Boccaccio'; Hofpleintheater: 20.15 "Twaalf Gezworenen'; JDe Doelen: klei ne zaal: 20.15 Namens Jacques Brei'; Stadhuis': 14.00 Gemeenteraadsvergade ring; Buurthuis Crooswijk: 20.00 Wijkraadsvergadering; Restaurant En gels: 20.30 min. H. J. L. Vonhoff voor Kamercentrale WD. RERNIS: Pastoriedijk 380d: 20.00 Ds. A. van der Vlist. BARENDRECH.T: Gemeentehuis: 16.30 uur Gemeenteraadsvergadering; MAASSLUIS: Gemeentemuseum: 20.00 Opening tentoonstelling "Honderd jaar Nieuwe Waterweg'; VLAARDENGEN: Harmoniezaal: 20.00 DS'70 Wetenschappelijk Onderwijs. ROTTERDAM: Rotterdamse Schouw burg; 20.15 Vroeger; Hofpleintheater: Twaalf Gezworenen'; De Doelen: hal: <4.15 Nederlandse Operastichting 'De Vos'; Stadhuis: 14.00 Vergadering «Jjnmondraad; Gemeente-archief: «100 Debatingclub Rotterdam. ALBIiASSERDAM: Gebouw oud ger. gem.: 19.43 studievereniging Sola oenptura; De Haven: 20.00 Aquarium- hereniging De Paradijsvis. BARBndreghT; Gemeentehuis: 19.30 Gemeenteraadsvergadering: BOSKOOP: Gemeentehuis: 10.00 Le denvergadering Provinciale WV Zuid-HoRand. MAASDAM: Restaurant 'De Luie *«?n': 17,45 Opening zwembad. alDDBLHARNIS: Streekmuseum: Opening Streekmuseum Flakkee. ï®3UW-LEKKEREANDr Sportge bouw: 19.30 Jaarvergadering w Aieuw-Lekkerk! an d "UBBWATER: Gemeentehuis: 20.00 H?®eenleraads vergadering. '^AARiDXNGEN: Stadsgehoorzaal: ToneelViaardinSS Centnun Amateur Arsenaal: Kerkplein: ,00 Opening tentoonstellingen. Van september tot december vorig jaar had hij voor de zaak van een vriend bij draakgroothandelaren grote partijen drank, waarde ruim twee ton, besteld. Hij introduceerde zich bij de handelaren echter als vertegenwoordi ger voor een groot Haags slagerijbe- örijf dat aan zijn oom toebehoort Zijn vriend nam de partijen over en sleet ze in zijn eigen cash en carry- zaken en aan andere bandelaren zodat hij rechtstreeks concurreerde met de groothandelaren waarvan de drank was betrokken. Dat was mogelijk om dat hij K veei te weinig betaalde. Een Amsterdamse wijnimpftrteur kreeg argwaan en bracht de zaak aan het rollen. K. ging failliet, zijn faillis- sement werd woensdag door de Rot terdamse rechtbank opgeheven wegens gebrek aan baten. Tegen zijn vriend; die zich afzijdig heeft gehouden, is een strafvervolging en een civiele pro cedure aangespannen. Uitspraak in de ze zaak 7 juni. Zo was er onder anderen een groot defect geconstateerd in de centrale verwarmingsinstallatie. Voorlopig heeft het bestuur besloten om de exploitatie voort te setten en tot het moment waarop de verbouwing van het Passagetheater een feit zal zijn. Het ligt namelijk in de bedoeling dit door de gemeente overgenomen voor malig Tuschinskytheater een algehele restauratie te laten ondergaan, maar aangezien er geen financiën voorhan den zijn, zal dit de eerste tien jaar wei een 'gemeente-utopie' zijn. Het bestuur van "De Belangen' is echter hoos op het Schiedanise ge meentebestuur. Men verwijt hen on eerlijke concurrentie. De grootste grief is tegen het volgend jaar in gebruik te nemen nieuwe stadskan toor. De eantine van deze nieuwe gemeentelijke huisvesting komt 'sa- vonds beschikbaar voor het houden van politieke vergaderingen. Het nieu we stadskantoor wordt daarmee een horeca-bedrijf en dit zou dan weer ten koste gaan van de particuliere zalen in Schiedam, aldus het bestuur. geloof, de bijbel, de kerk en het geloven in deze tijd. Tevens zal in het kader van deze koffiebar-actie de Arnhemse muziek groep 'New Generation' op zondag 28 mei muzikale medewerking verlenen aan twee kerkdiensten en wel om 9.30 uur in de Verrijzeniskerk, Springer straat met ds. P. Riemersma en om 11 uur in de Inimanuéifcerk aan de Beria- gestraat met ds. W. Radstake. Degenen, die deze aktie financieel willen steunen kunnen hun bijdragen overschrijven op giro 2219113 t.n.v, penningmeester YFC P. A. Stam, Springerstraat 28 te Rotterdam, met vermelding van 'koffiebar'. REEUWiJK Het echtpaar Arie van der Sta rre-WiiheLmina de Jong is van daag 50 jaar getrouwd. Op 1 mei 1939 nam het echtpaar de exploitatie op zich van hotel 'Zomerlust'. Het hotel moest enkele jaren geleden verdwij nen, waarna het echtpaar nog enige tijd in een houten lokaliteit de caféza ken waarnam. Het echtpaar heeft in de afgelopen jaren veel vrienden weten te verwer ven in, Reeuwijk. Het woont sinds 1961, aan de John.'Raedeckersingel 2G." De bruidegom, op dé kop af 75 jaar, houdt erg van tuinieren. Vandaag jubileert nog een echtpaar: de heer en mevrouw W. M. Termeer- Van Harskamp. Zij zijn 55 jaar ge trouwd. De heer Termeer is jarenlang brood- en banketbakker in Rotterdam geweest. In oktober 1947 vestigde het echtpaar zich in Reeuwijk. Het adres is thans Kaagjesland 56. ROTTERDAM Met pijn en moeite heeft Zwart Wit zich weten te plaat sen in de volgende bekerronde. Pas na een slopende verlenging kreeg de Vaanclub het uitstekend spelende Zwervers op de knieën. In de 'norma le' speeltijd werd aan weerszijden niet gescoord al waren de mogelijkheden zeker aanwezig. Tot verrassing van de 700 kijkers nam Zwervers in de twee de minuut van de verlenging niet eens onverdiend de leiding, toen Hans Helleman een voorzet van Floor Rie- kaart in eigen- doel knalde: 01. Zwart-Wit m»est wachten tot de twee de verlenging eer de gelijkmakende treffer werd geregistreerd. Een tikje van Frans Steur werd in de tweede minuut door Cees Wander met een kanonskogel in een doelpunt omgezet Enkele minuten later was Zwervers definitief verslagen. Frans Steur zette toen twee tegenstanders op het ver keerde been en scoorde vakkundig 2 1. Rustige leiding van arbiter Van Driel. Met één ruk aan een knop onder het dashboard van zijn auto, schakelt hij de stroom uit en stelt tegelijkertijd een sprinkler-installatie onder de mo torkap in werking. HTBI, ofwel Henk Thomas Brandblus Installatie, heeft hij zijn vinding gedoopt en onder die naam bij de octrooiraad laten registre ren. Vol vertrouwen in de werking van zijn vinding heeft hij de brandverze kering van zijn auto maar opgezegd. 'Als brandweerman" word ik nogal eens met autobranden geconfron teerd', vertelt hij, 'Vorig jaar was er een televisie reportage over een reva- iidatiekliniek in Oegstgeest. In die kliniek vertoeven alleen mensen die bij autobranden verminkt zijn ge raakt. Dat heeft me toen enorm aan gegrepen en ik heb me zitten afvra gen of daar niets tegen te doen was.' Niet lang daarna kwam hij op het idee een soort sprinklerinstallatie te bouwen. Weken lang experimenteerde hij in zijn achtertuintje met brand blussers en koperen leidingen. Tot hij een vast plan-de-eampagne had. De brandblusapparatenfabriek Solide zag zoveel in zijn vinding, dat hem mate riaal, gereedschappen en een ruimte om te experimenteren ter beschikking werd gesteld. DUITSE BRANDBLUSSERS De moeilijkheid was niet, de ringlei ding onder de motorkap te maken maar om een goede brandblusser te vinden', zegt .Thomas, 'Tenslotte ben ik naar Duitsland gereden en heb daar een paar brandblussers gekocht. Daarna kwam de schakelaar die de brandblusser in werking moest stellen en de stroom uitschakelen aan bod'. Schakelaar na schakelaar verdween in de vuilnisbak. Na enkele maanden experimenteren voldeed de brandblus installatie aan de normen die Thomas stelde. Bij wijze van proef bouwde hij het apparaat in zijn auto in. Nu rijden er al zo'n zes meösen met een Henk Thomas Brandblus Installatie in de auto rond. Henk Thomas: 'Je kunt er natuurlijk nooit honderd procent zeker van zijn dat er nu nooit meer wat kan gebeu ren, maar het is in ieder geval een begin. De installatie kost aan materi aal ongeveer 165 gulden. Met Inbou wen mee, (ik heb al een garage bereid gevonden de apparatuur, ge schikt voor alle tijpen auto's in te bouwen') komt op zo'n 225 gulden en dat is dacht ik niet duur. De rijksinspectie voor het brandweer wezen, die de HTBI op zijn verzoek testte, was volgens Thomas erg en thousiast over zijn vinding. Ook de ANWB was opgetogen, zij het dat de ANWB aanraadde naast de sprinkler installatie ook nog een brandblusser aan te schaffen, waarmee men ande ren te hulp zou kunnen snellen. 'Daarom het ik nu de brandblusser onder de motorkap zo bevestigd dat het ding binnen een paar seconden te ontkoppelen is. Er is echter, één na deel, De brandblusser is gevuld met giftig tetrachloorkoostof en dat mag alleen in gesloten ruimten, zoals on der de mototkap, gebruikt worden. m a Maar aan de andere kant dooft de giftige inhoud van de brandblussers vuur als geen andere stof.' Thomas denkt niet rijk van zijn vin ding te worden. 'Dat hoeft ook niet', zegt hij, 'Ik wil alleen de kosten van het ontwikkelen eruit halen. 'Bij el kaar heeft de brandblus-installatie me zo'n vijftienhonderd, gulden gekost. En als het kan, wii dat er met de verkoop weer uithalen.' Het liefst zou hij zijn vinding aan een bedrijf dat er interesse voor heeft, willen verkopen. Maar zover is hij nog niet. 'Voorlopig kunnen geïnte resseerden de brandblusser bij mij bestellen, zegt hij. 'En 225 gulden is toch geen geld voor zo'n goede beveiliging. Als je nooit een auto- brand hebt meegemaakt, -dan weet je niet wat het is.' 5 'Trouwens, mijn sprinkler-installatie as niet alleen maar geschikt voor auto's. Ik stel me voor dat je ze ook om de motoren van plezierjachtjes kan. inbouwen. Het enige dat men moet doen is bij een benzinepomp de brandblusser onder druk te laten zet ten. Dan kan, want er zit een gewoon autoventiel op. De leiding zelf kan men zon lang én zo'kort maken als men wil. ADVERTENTIE voor een ruime keus èn een ruime parkeergelegenheid op de drukke vrijdagavond en zaterdag. Scheepstïmmermansiaan 9 Natuurlijk bent u ook van har te welkom In onze zaken Oude Binnenweg 129 Groene Hiliedljk 255 r» Kritiek Rijnmond op milieubeleid Van een onzer verslaggevers - ROTTERDAM 'Eciit, als ik minister voor milieuhygiëne was geweest en ik had dinsdag in Den Haag die nieuwe .saneringscommissie geïnstalleerd, dan had ik bij die gelegenheid toch echt wel een ander verhaaltje Verteld dan minister Stuyt het nu heeft gemeend te moeten doen en dan met name waar liet die meldingsplicht-voor 'de vervuilers betreft. Het is erg mooi "om zoveel vertrouwen in de industrie te hebben, maar ik had toch èerst met mijn vuist op tafel geslagen en pas in tweede instan tie over dat vertrouwen gepraat.' ROTTERDAM Het aan De Spaar bank te Rotterdam toevertrouwde te goed overschreed de één miljard gul den. Dit is verdeeld over ruim 677.000 rekeninghouders. De eerste 100 miljoen werd 135 jaar na de oprichting van De Spaarbank in 1818 bereikt. In 1966 overschreed het tegoed de 500 miljoen, zodat nu zes jaar later een verdubbeling van het obligo heeft plaatsgevonden. Het bereiken van deze mijlpaal is voor de Spaarbank aanleiding voor alle rekeninghouders een prijsvraag te organiseren en een kleurwedstrijd voor de sparende kinderen. Bovendien ontvangen nieuwe rekeninghouders in het kader van een spaaractie, toe gangsbewijzen voor enkele Rotterdam se attracties. De heer J. de Jong, dagelijks be stuurslid van het Openbaar Lichaam Rijnmond en als zodanig belast rhet de mitieuportefeuille, windt er ge woontegetrouw niet bijster veel doekjes om: Hij heeft niet bar veel vertrouwen in het effect van het milieubeleid zoals de bewindsman zich dat voorstelt, wanneer tezelfder tijd minister Stuyt bij de installatie van de saneringscommissie verklaart het vooralsnog niet nodig te vinden de industrie te verplichten, aan de- overheid te melden wat ze door hun pijpen laten stromen en hoeveel. 'Ik vind die verplichting nou net een bijzonder essentieel gegeven', aldus eer, verontwaardigde Rijnmondbe stuurder De Jong, 'en ik begrijp wer kelijk niet waarom de minister nou de middelen die de wet op de lucht verontreiniging hem in handen geeft weigert te gebruiken, vooralsnog ten minste. Ik zie echter op dit moment, gezien de ervaringen van de 'oude' saneringscommissie zoals die sinds no vember 1970 heeft gewerkt, maar een lijn: De vuist op-tafel, en pas daarna kunnen we op ons gemak eens gaan' praten'. Volgens de Rijnmond-gecommitteerde heeft het bedrijfslevenin het recente- verleden niet altijd een even grote- blijk van bereidheid tot medewerking, getoond. 'Zet ze daarom voor hei blok: Voor bijvoorbeeld 1 augustus de- volledige kwalitatieve en kwantitatie ve gegevens, zo niet, dan nóg een termijn van bijvoorbeeld een week of twee, en anders strenge maatregelen- waartoe de wet de mogelijkheid openf. De heer De Jong is zich terwijl hij dit zegt terdege bewust van het odi um van 'industriehater' dat hij heeft gekregen door de kritische houding hnfltf CllPPPecail die hij tegenover de industrie in- k/l. ïAl- UA/lxCöoGII. de nieuwe saneringscommissie, waarin het 'aantal vertegenwoordigers' van de industrieën is vergroot ten koste van de bestuurlijke vertegenwoordigingen. 'Of minister Stuyt daar zelf toe heeft besloten of dat het idee hem is inge fluisterd-door zijn coliega van econo mische"- zaken, nou ik zeg niks, maar. ,V - - neemt sinds hij de milieu-portefeuille toebedeeld kreeg. 'Goed, ik weet het wel, en de soep wordt echt zo heet niet gegeten als ze wordt opgediend, dat weet de industrie hier in Rijn mond ook wel, maar aan de andere kant heb ik bewust nooit nagelaten duidelijk te maken dat men mij geen appels voor citroenen moet proberen te verkopen, hoor'. Of hij de indruk heeft dat de indus trie dat wei bij minister Stuyt aan het proberen is? 'Nee, zover wil ik niet gaan. Maar laten we het verder over een ding goed eens zijn: wij, en dat is dan de overheid, lopen gewoon een enorm eind achter bij de indus trie waar het gaat om de know-hów inzake de milieuproblematiek. De mi nister moet bij wijze van spreken met anderhalve man en een paardekop opboksen tegen een enorme brok des kundigheid die bij de industrie per definitie nu eenmaal geconcentreerd zit'. Diezelfde dikke vinger in de milieu-pap signaleert de heer De Jong overigens ook in de samenstelling van ROTTERDAM Radio Nederland Wereldomroep zal vrijdag de gehele dag televisie-opnamen maken van de in Rotterdam verblijvende Surina mers. Het programma, dat gemaakt wordt door de sectie televisie van de Wereld- n omroep en onder regies staat van de ^903 OV III KOtterdaiTl cineast Benny Ooft, is bestemd om 3 ROTTERDAM Er komen ballen- vangers op het Pijnackerplein. Ten minste dat had wethouder Van der Pois destijds beloofd maar uit de ver gadering van het wijkorgaan 'Het Ou de Noorden' bleek maandagavond dat deze belofte nog niet is ingelost. Er zullen protesten naar het stadhuis gaan. Op aandrang van de PvdA zal het college van B. en W. nog eens op de feiten worden gewezen over het Bergstraat-project. Het wijkorgaan gaat een brief sturen. Het actiecomité voor vermiste kinderen boekt succes sen. In nauwe samenwerking met de polite, dit werd vooral benadrukt, konden er al jongelui worden opge spoord. De contacten strekken zich op landelijk niveau uit. Er werd maan dag ook een gironummer genoemd waarop financiële steun voor het stre ven kan worden verleend. Het luidt: 47.91.32.801 ten name van de AMRO- bank. Ouders die 'hulp wensen moeten zich in eerste instantie tot de politie wenden, maar ook het comité wil vanzelfsprekend bij opsporingsacties steun verlenen. De aanwezigen von den het een uitgemaakte zaak, dat cultuurmanifestaties 'moeten worden gedecentraliseerd in de wijken zodat men die naar de burgers, die wat dat betreft toch al veel drempelvrees heb ben, toebrengt. De structuurnota laat wat dat betreft een ander geluid ho ren, waaruit geconcludeerd kan wor den dat het wijkorgaan het daarmee dus niet eens is. naar de West uitgezonden te worden. Er zal vrijdag een groot aantal televi sie-opnamen in de Maasstad gemaakt worden, 's morgens maakt men een reportage over de vakopleidingsmoge- lijkheden voor volwassen Surinamers - in Rotterdam, 's middags worden op namen gemaakt in verschillende buur ten van de Maasstad, waar vele Suri namers wonen en in de avonduren wordt in het televisie programma aan dacht gevraagdvoor de ontspannings mogelijkheden voor de Surinamers. Het programma zal tenslotte worden besloten met een discussiebijeenkomst in het kortgeleden geopende ontmoe tingscentrum voor Surinamers Wi Ma* sanga. ROTTERDAM De Senegalese dam- grootmeester Baba Sy speelt vandaag een Simultaan-seance bij de damvere niging Constant Het clubgebouw van Constant is gevestigd Noordsingel 90 te Rotterdam. Hoewel deze séance in de eegste plaats bestemd is voor de leden van Constant zijn voor zover er ruimte beschikbaar is niet leden ook welkom. Zij kunnen zich opgeven bij de heer A. Gorree, Erasmusstraat 50a, te* Rotterdam, telefoon (van" 5 tot 6 uur): 672683.

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 1