Prioriteitenlijst voor Lekkerkerk autobedrijf „¥Moria" 1.1. nodigt n nit voor een speurtocht. Bibliotheek Gouda beeft geld nodig Marktberichten Films deze week Western met een bijzonder gegeven Ueloudjiid Meed jes Perzië-Hollorid Vernietigings wapen H 128 'ïk een vrouw' een mislukking ouwprojekt Lekkerkerk C. van Mourik overleden Gouden paren in Maassluis Wijziging busroute Museum kreeg 1000 voor aanleg tuin Voor filmagenda zie pagina 14 Regio ïtt Zingen in grote kerk Eerst: Eben-haezerschool Spreekuur van dienstencentrum Raadsagenda 's-Gravendeei Ontdek zelf de klasse van Mercedes-Benz Tijdelijke aanbieding: Zoek maar uit: TROUW/KWARTET VRIJDAG 26 MEI 1972 Rotterdam, Westblaak 20-22, tel, 010 - 123666 - Zwaerdecroonstraat 15, tel. 010 - 259550- Rotterdam-Waalhaven, Albert Plesmanweg 29-33, tel. 010 - 29 48 66 Schiedam, Strlckledeweg 99, te!. 010-155255 Vlaardingen, Van Beethovensingel 140, tel. 010 - 346305 Een speurtocht langs de vele modellen van Mercedes. Om te beginnen: de zuinige 200 en 220 modellen met de 4-cilinder ben zinemotoren. Dan de Dieselmodel len 200 D en 220 D, die komfort op een perfecte wijze met economie- combineren. Vervolgens de repre sentatieve modellen 230, 250 en 280, die uitgevoerd zijn met krach tige 6-, enkele zelfs met 8-c'ilinder benzinemotoren. Uiteindelijk be landt u bij de exclusieve modellen als 350 SL, 350 SLG en andere coupé's, waarin sportwageneigen- schappen zijn gecombineerd met veiligheid en komfort van de hoog ste klasse. U bent te allen tijde welkom voor een uitgebreide proefrit. Mercedes-Benz rijplezier door veiligheid GOUDA De stormloop van (nieuwe) leden op het filiaal Gouda-Noord van de openbare leeszaal en bibliotheek is zó groot geworden, dat men dé drukte vrij wel niet meer kan verwerken. Hoewel naarstig naar een oplos sing van dit probleem wordt ge zocht, heeft men moeten besluiten met ingang van 1 juni alle nieuwe leden naar de centrale bibliotheek aan de Oosthaven en de jeugdbi bliotheek aan de Keizerstraat te verwijzen. 111111111 UNIEK VOOR NEDERLAND Wïj kregen zojuist uit Beloudjistan een bijzondere partij zeer fijn geknoopte Elk kleedje is anders. Het is werkelijk een feest zo'n kleedje In huis te hebben. Welk Beloudj-kleedje u ook kiest, het kost u tijdelijk maar 99,-. Dus: HAAST U: deze speciale aanbieding geldt maar t/m 3 juni. TEL. 13 3797 Amsterdam noord CHT4S1 ROTTERDAM WINKELCENTRUM^ Geen prioriteit aan zuiveringsinstallatie Vso een onzer verslaggevers SCHIEDAM 'Aan de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstallatie voor Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en Maassluis kan in het licht van de planning van de voor de sanering van de rijkswateren te treffen maatrege len.binnen de beperkte uit het heffin genfonds ter beschikking staande middelen geen hoge prioriteit worden toegekend'. Dit staat te lezen in een uitvoerig schrijven van de minister van verkeer en waterstaat, prof. W. Drees aan. het dagelijks bestuur van het Rioolwater- zuiveringsschap 'Nieuwe Maas'. Tijdens een vergadering, die donder dagmorgen onder voorzitterschap van wethouder rnr. H. C. G. L. Polak op het Schiedamse stadhuis werd gehou den, werd besloten om een pre-advies over deze brief uit te brengen. In het schrijven wordt opgemerkt, dat een efficiënte bsteding van deze mid delen met zich meebrengt, dat de aandacht het eerst wordt gericht op de zuivering van het afvalwater, dat bovenstrooms op de rijkswateren wordt geloosd. De minister zegt verder, dat met name de omstandigheid, dat door dit - uitstel in de komende jaren tot stand te brengen nieuwe rioleringen in een later stadium weer zullen moeten worden aangepast aan de nieuwe situ atie, die door de bouw van de zuive ringsinstallatie zal ontstaan, weinig be- vredigend wordt geacht. De overheid is dan ook bereid om te bezien of, er. zo ja hoe, aan het gevaar van minder doelmatige investeringen kan worden "ontkomen. PLAATS Over het technische ovegleg. dat er geweest is, wordt in de brief opge merkt, dat allereerst dient te worden vastgesteld, waar de bouw van de installatie in het totale uitvoerings- programma ten behoeve van de sane ring der rijkswateren vermoedelijk zal worden geprojecteerd. Hierbij zijn twee factoren van belang: de omstan digheid dat door de stroomafwaartse ligging van de betrokken gemeenten aan "de zuivering van de afvalwaterlo zingen in de planning van de voor de sanering van de rijkswateren te tref fen maatregelen geen hoge prioriteit 'kan worden toegekend en de omstan- digheid, dat het gaat om een zeer omvangrijk en kostbaar werk met een lange uitvoeringsduur. UITVOERING Beide factoren in aanmerking r.e- mend, meent de minister te kunnen stellen, dat onder normale omstandig- I.EKKERKERK B. en W. stellen de raad voor aan de woningbouwvere niging 'De Goede Woning* - voorschot t te verlenen voor de bouw van 21 - woningwetwoningen in de uitbreiding t 'West-Bakwetering'. Ontwerp en uitvoering: Era Woning industrie, Rotterdam. Kasten: 1.203.382.43. Gemiddelde huur: ƒ238.55 275.15 uer maand, met inbegrip van de vaste lasten van de centrale verwarming. De stookkosten komen rechtstreeks voor de rekening van de huurders. Aansluitend stellen B. en W. de raad voor rente.en aflossing te garanderen voor een door deze woningbouwvere niging af te .sluiten lening ten behoe- ve van de bouw van 52 premiewonin gen. SCHIEDAM Als afsluiting van de eerste serie 'zo maar een uurtje zin gen in de Grote Kerk', houdt de Schiedamse commissie Open Deur- werk zaterdag 27 mei een zanguurtje in de Grote Kerk. De aanvang is om 19 uur. Het pro gramma vermeldt een aantal oude- en nieuwe liederen, afgewisseld met koorzang en muziek. Medewerking verlenen de christelijke harmonievere niging 'Harpe Davids' onder leiding van de heer W. L. Glotzbach, de zangbrigade van het Leger des Heils, het Gereformeerd Nieuwlandkoor on der leiding van de heren C. A. Sche per en G. v.d. Schoor. De heer J. P. Bekkers bespeelt het orgel. heden de uitvoering van de plannen eerst over zes tot zeven jaar aan de orde zou kunnen komen. Indien met het oog op het beleid van de daarbij betrokken gemeenten een eerdere vol ledige uitvoering van de werken noodzaklijk zou blijken, acht de mi nister het mogelijk, dat van de zijde van het Rijk hieraan medewerking wordt verleend door een vervroegde beschikbaarstelling van, de uitkerin gen op basis van de contante waarde van die uitkeringen, ten opzichte van het tijdstip, waarop anders naar ver wachting de bouw van de installatie plaats zou hebben. Uitgaande van en vervroeging van de bouw van de in stallatie met zes tot zeven jaar en een rente van 8 pet. kan de contante waarde gesteld worden op rond 0,60. Een directe uitvoering van de instal latie op deze basis zou derhalve met zich brengen, dat de'uitkeringen, be rekend als deel van de thans te investeren bedragen voor dit werk, waarop ingevolge de nog vast te stellen len uitkeringsregeling aanspraak zou bestaan, met veertig procent worden Verlaagd. Het rioolwaterzuiverings schap Nieuwe Maas besloot om een pre-advies op dit schrijven uit te brengen. LEKKERKERK B. en W. hebben de raad voorgesteld het prioriteiten schema vast te stellen, waarbij zij in een preadvies hebben opgemerkt dat als projekt met de hoogste urgentie nog steeds de uitbreiding van de Eben-Haëzerschool dient te worden aangemerkt. Welke definitieve voorziening echter op onderwijsgebied ook wordt nage streefd, steeds zal echter enige tijd met noodlokalen moeten worden ge werkt. B. en W. constateren bij mobiele lokalen daarbij het voordeel dat deze zonder hoge verplaatsingskosten vaker kunnen worden gebruikt en zijn stel len de raad dan ook voor het aantrek ken van dergelijke mobiele noodloka len bij de bestaande scholen - met WADDINXVEEN Woensdagmor gen is in het ziekenhuis te Gouda op 40-jarige leeftijd overleden de heer C. v. Mourik, drogist in Waddinxveen. De heer "Van Mourik verwierf grote bekendheid in Waddinxveen door zijn tienjarig penningmeesterschap van de plaatselijke middenstandsvefeniging. Tevens was hij voorzitter van de Oranjevereniging en bestuurslid van de zwemelub De Gouwe. De overledene heeft veel werk voor de bevolking verzet. Aan de Lepenlaan en het Koningin Wiihelminaplein had hij een drogisterij. De begrafenis is op maandag 29 mei om kwart voor twee, na een rouwdienst in de Bethel- kerk, die om één uur begint. inbegrip van de kleuterscholen op het prioriteitenschema te plaatsen. Voor wat betreft woningbouw stellen B. en W. als hoogste prioriteit voor .nieuwbouw, vervolgens krotopruiming en verbetering bestaande woningen, de bouw van een verzorgingstehuis voor bejaarden, de ontwikkeling van de dorpskerk en uitbreidingsplannen west en oost. Voor wat betreft verkeersvoorzienin- gen en openbare werken stellen B. en W. voor de brug en riolering in de Kekweg, de rioolzuiveringsinstallatie, aansehaf brandweermateriaal, aanleg westelijke oprit en de verbindingsweg Kerkweg en industrieterrein, aanschaf vuilnisauto, brandweergarage, gras- maaimachine plantsoenendienst, ver betering begraafplaats, uitbreiding in dustrieterrein, groenvoorzieningen, verbetering raadhuis, huisvesting rijks politie, medisch centrum en centraal- antennesysteem. Op recratief gebied stellen B. en W. als prioriteiten de inrichting van een jeugdgebouw, aanleg sportvelden, wandel- en fietspaden, recreatiehaven, wandelgebied bakwetering, verbete ring bestaand sportveld, parkaanleg, kampeerterrein, uitbreiding veldijs- baan, aanlegstijgers, midgetgolfbaan en trimbaan. Op onderwijsgebied komen na de uit breiding van de Eben-Haëzerschool en de aanschaf van mobiele noodLokalen de bouw van een nieuwe basisschool in West, kleuteron derwijs voorzienin gen in West en de bouw van een gym nastieklokaal aan de orde. MAASSLUIS Twee Maassluise echt paren zijn deze week vijftig jaar ge trouwd. Het zijn de heer J. Paster kamp (80) en mevrouw D. Paster kamp-van Es (72) van de Taanstraat 19a en de heer L, Scholtes (75) en mevrouw M. Scholtes-van Erp (72 van de Peter van Anrooijlaan 126. De heer Pasterkamp, die in Urk is geboren, trouwde in Maassluis met zijn uit Ooltgensplaat afkomstige bruid. In die tijd nam hij deel aan de kustvisserij, later werd hij fabrieksar beider. Wethouder J. A. Hummelen heeft de familie Pasterkamp de geluk wensen van het gemeentebestuur overgebracht De heer Scholtes is in Schiedam gebo ren. Ook hij trouwde in Maassluis, de geboorteplaats van zijn vrouw. Hij is ploegbaas bij de Nederlandse Spoor- wegens geweest. Burgemeester en me vrouw Van Dijck bezochten de familie Scholtes. Traditiegetrouw kregen beide echtpa- gen het boek 'Maassluis, stad aan de Waterweg', en een taart. HOOGVLIET Een functionaris van het dienstencentrum Hoogvliet zal voortaan drie keer per week spreek uur houden in de verzorgingsflat 'De Kulk'. Degenen die gebruik willen maken van de diensten van het dien stencentrum, zullen zich bij deze functionaris, die tijdens de spreeku ren telefonisch te bereiken is onder nr. 16 37 43 moeten vervoegen. Hier mee vervallen Je vier contactadressen, die eerder door het dienstencentrum waren aangewezen. De spreekuren worden gehouden op maandag, woensdag en vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur. Voor nadere inlich tingen kan men zich wenden tot het secretariaat van het dienstencentrum, mevrouw Mettrop, Kooivisweg 116. te lefoon 169076. 's-GRAVENDEEL Op de agenda van de maandag 29 mei om 7.30 uur te houden raadsvergadering staan de volgende voorstellen: aankoop recht van erfpacht van een perceel aan de Zweedsestraat - Aankoop van grond aan de Beneden Strijensedijk in ver band met de reconstructie van de Rijkestraat en de oprit hiervan naar het Havenplein Voorstel tot het maken van een archiefruimte - Vast stelling van een verordening op het beheer van het grondbedrijf en van de verordening regelende de schattin gen - Voorlopige vaststelling gemeen terekening 1970, de rekening van het grondbedrijf en die van de gemeente lijke sociale dienst. ADVERTENTIE Taptoe Delft in Iet teken van jaren 2 GOUDA -- Het 'overstappunt' van de Goudse stadsautobusdienst wordt inet ingang van de nieuwe dienstregeling, die zondag van kracht wordt, verlegd van het Stationsplein naar Achter de Waag. De aansluitingen zullen daar door minder kwetsbaar worden. Buslijn 71 (Achterwillens-Korte Akke ren-Achter de Waag) zal vanaf zondag niet meer via de Wibautstraat, maar over de Thorbeckelaan in Gouda- Noord rijden. Deze bescheiden route wijziging, waaraan b. en w goedkeu ring hebben gehecht, is uit een oog punt van verkeersveiligheid aange bracht. In de vertrektijden van alle lijnen zijn eveneens wijzigingen geko men. BOSKOOP De Stichting Cornelia Mesman Fonbs heeft een bedrag van 1000 geschonken aan Boskoops Mu seum en wel te bestemmen voor tuin aanleg. Het Boskoops museum zal worden ingericht in het pand Reijer- skoop 56. Aart Vtiyk Sr. heeft een diajihn over Boskoop gemaakt die hij aan het museum heeft geschonken. Gemeentewerken maakt momenteel plannen voor de inrichting van het museum KRIMPEN AAN DE IjSSEL Wethouder Goudriaan van Krimpen aan de IJssel heeft donderdag de eerste sleutel overhandigd aan de eerste bewoners In het 'drie-hartenplan', de familie C. Norbart, die aan het Rondo 20 gaat wonen. Het 'drie-hartenplan' van de N.V. Bouwsolid is een nieuwe bouwvorm, die breekt met hel aloude type 'huis-rijtjestraatje'. De huizen worden in drie blokken gebouwd, die aaneensluiten in de vorm van een hart. In het filiaal Gouda-Noord zal dit jaar de 100.000ste uitlening worden geregi streerd, terwijl de capaciteit in feite slechts de helft hiervan bedgaagt. De vegwachting is dat de bibliotheek dit jaar in totaal 22(.OOQ boeken aan ruim 550è lezers zal uitlenen. Het stichtingsbestuur van je Openba re Leeszaal en Bibliotheek Gouda en Omstgeken heeft zich voogts tot b. en w. gewend met het verzoek een aan vullend krediet van 93.850 voor de dringend noodzakelijke aanschaffing van boeken en voor het laten verrich ten van bindwagk. beschikbaag te stel len. Het bestuur stelt dat de boekenvoor- raad van centrale bibliotheek en kili- aal, om aan minimale eisen te kunnen voldoen,naanzienlijk moet worden ver ruimd. Het aanschaffingspeil van vo rig jaar, ongeveer 120 boeken per waek, wau daartoe onvoldoende. Door de stijging van de boekenpgijzen, je salaristrend en het achterblijven van rijkssubsidie zullen er dit jaar, wan neer de gemeente Gouda niet bij- JgFrf '-BSTM Jia r ._i i-_ r l.ilf. O ÖWi ?."|?!l! üfy'p J r|j'" f!jiluj'!'},*,! lp "kl'j-ji ,i!j tll'l} 1 1 lij 1 Ut'; springt, slechts 70 banden per week kunnen worden aangeschaft In het verzoek aan b. an w. wijst het stichtingsbestuur er voorts op, dat het filiaal Gouda-Noord ook voor de nieu we wijk Bloemendaal van grote ETE- KENIS BLYKT TE ZYN, Het lezeg- saantal van de centrale bibliotheek zal ongetwijfeld (sterk) toenemen, zodra deze eenmaal in het voormalige en gerestaureerde Weeshuis is ondergeb- gacht. Dit zal waagsehqnlijk medio 1973 het geval zijn. Het verzoek van het stichtingsbestuur komt maandag 5 juni aan de orde tijdens een vergadering van de raajs- vomrrsiuuie voor onderwijs en culture- Ie zaken. Deze openbare vergadering begint om half vijf. VEILINGVER. 'WESTERLEE'. Aardappelen 15-16 1000 andijvie 65-97 17.400 dubbele bo nen 270-380 1350 snijbonen 320-420 170Ö Fxan- kenthaler 970-1045 35 komkommers aaa SS 77.000 aa 44-48 a 37-41 b 38-40 c 33-35 d 27-31 e 20-26 kg 27-30 3100 netmeloenen blank 215- 245 270-300 185-230 rijp 0200 215 185 140-215 eieren 12-13 800 bospeen S2-1SS 5000 paprika Z 22-54 3850 stuks peterselie 341-2-49 850 pos telein 21-52 4450 perziken 30-60 1SOO prui men p st 6-28 2300 (d p kg 105-270 60 rabar ber 25-28 830 radijs 31-37 250-0 selderij 25-46',4, 3200 spinazie 10-29 3150 spitskool 16-40 6400 sla 1 1214-32% 37500 2 6-14 stoalsla 44-47 100 bloemkool 120-175 37500 115-16$ 100-135 85-95 70 lomalen al 560-700 bl 680-740 el 480-800 88.700 ccl 400-480 kroten p bos 11-61 1900 pren al 91-103 S30. Coop. Tuinbouwveiling Rotterdam e.o. ROTTERDAM, 25 mei. kaekomkommers 90 en op 47-56 75 39-46 60 35-38 50 31-33 40 29-31 35 2JS krom 21-23 bloemkool a 1.10-1.45 b S0- 95 e 60-70 g'.assïa a 10-21 b 6-9 tomaten bin nenland a 4.70-5.10 b 7.10-7.50 c 4.00-4.50 cc 4.00 snijbonen 2.90-3.70 postelein 53-07. Heden werden aangevoerd: glassla 12.000 stuks, to maten 83 C00 bakjes kaskomkommers 128.000 stuks, kromme komkommers 6.000 kg. DELFT Taptoe Delft 1972, die van 19 tot en met 26 augustus aan de voet van de Nieuwe Kerk zal worden ge houden, heeft als motto 'de jaren '72'. Uitgebeeld zullen worden fragmenten uit Vaderlandse gebeurtenissen uit de jagen 1572, 1672, 1772, 1872 en 1972. Aan de taptoe zullen meewerken (we derom), hei muziekkorps van het Re giment Wielrijders van vóór 1940. Watergeuzen, Historische Tamboers. Pijpers en Trompetters, en militair orkestje uit de 18de eeuw en schepe lingen met seinvlaggen. 'Oranje roept op tot verzet' is het motief van het eerste taptoe-onder deel. Willem van Oranje roept van zijn hoofdkwartier te Delft uit op tot verzet (1572). Na een openingsfanfare, samengesteld uit Geuzenmotieven gecomponeerd door kolonel Rocus van Yperen bezetten- Geuzen de Grote Markt. Het koor van de Koninklijke Marechaussee voor een week scheepsvolk van Watergeus Lumey zingt liedern uit die tijd. 'Het rampjaar' (1672), het tweede Taptoe-onderdeel. De Nederlanden worden van alle kanten aangevallen. Taptoe Delft brengt een eerbetoon aan het verzet in Groningen en Dren the, waar Bommen-Berend in de aan val is. De Johan Willem Frisokapel, het korps uit het noorden, treedt op. 'Onder Franse invloed' (1772) is pro gramma-onderdeel nummer drie. Spe ciale aandacht wordt besteed aan mili taire muziekkorpsen. Optreden van Koninklijke Militaire Kapel Tamboerkorps der Garde Grenadiers, Jachthoornkorps der Garde Jagers en Tamboerkorps der Garde Fuseliers prinses Irene. Zij geven de groei naar de huidige samenstelling van het mi litaire orkest gestalte. 'Leven in vrijheid' (1872) vormt het vierde onderdeel. Optreden van de Marinierskapel met fakkeldragers. Zij begeleiden een groep 19de eeuwse schepelingen die een oefening met seinvlaggen zullen uitvoeren. 'De vrijheid bewaren' (1972) is het laatste onderdeel van de Taptoe Delft Acht korpsen het Trompetterkorps der Artillerie en zeven Tamboerkorp sen, tezamen 250 man' vullen de Markt met hedendaagse muziek. De kapel der Koninklijke Luchtmacht laat haar eigentijdse 'sound' horen. In dit onderdae! treedt ook het muziek korps op de fiets' 'met gezondheidsza del' op. Voor het eerst dit jaar zal een voor programma van internationale allure worden gepresenteerd. In het kader van de viering van de 25 jaar oude vriendschapsbanden tussen het Engel se Kingston on Thames en Delft zul len Nederlandse Burgerkorpsen teza men met 24 'tinnen soldaatjes' en de 48 man sterke Silverband van het zeekadettenkorps Steadfast uit King ston hun opwachting maken. Commentator zal weer zijn majoor. J, Chr. van der Putten, plv.-hoofd leger- voorlichtingdienst. Op de markt zal plaats zijn voor bijna 6000 toeschou wers per avond. Het ministerie van CRM heeft ook dit jaar weeg een subsidie voor de historisch-culturele manifestatie verleend. (ADVERTENTIE) 99, AMSTERDAM KEIZERSGRACHT 451 MEENT 126 {BIJ DE COOLSINGEL) - -- ROTTERDAM 'Macho Callahan' is een niet geheel geslaagde western van regisseur Bernard L. Kowalski naar een verhaal van Richard Carr, on danks het feit dat de film naar het eind een ongewoon aspect vertoont. Deze inzet is, zoals gebruikelijk, wraak en weerwraak en tot zover weinig verrassend Macho Callahan (David Janssen) deserteert uit het zuidelijke leger en gaat op zoek naar de man die hem eertijds geronseld heeft. Voor hij die man echter gevon den heeft haalt hij zich de wraak van een jonge weduwe pp de hals, doordat hij haar man, kol." David Moimtford, tijdens een ruzie in Junction City eenvoudig doodschiet, Alexandra (Jean Seberg) looft duizend dollar uit voor degene die de moordenaar le vend of dood weet uit te leveren. Zij koopt daarbij de hulp van Duffy, die de gezochte man van Callahan blijkt 1e zijn. Maar Duffy brengt het niet ver, want de volgende dag bengelt hij aan een boom. Dan gaat Alexandra er zelf uit uit, doch Macho laat zich niet verschal ken. Hij overweldigt en verkracht haar. Doch hier neemt het verhaal de wonderlijke wending. Door hun om gang gaat de vrouw begrijpen wat hem tot de ruwe en keiharde kerel heeft gemaakt, en uit dit begrip groeit een genegenheid die tenslotte verkeert in een grote liefde, zo groot zelfs, dat zij met Callahan de dood verkiest wanneer deze door prijsjagers omsingeld wordt neergeschoten. Als Kowalski er in geslaagd was dit overtuigend op het witte doek te zetten dan was het een bijzondere western geworden, doch duidelijk schoot hier diens talent tekort, want de beide hoofdrolspelers zijn te wei nig gestimuleerd om de haat die in liefde veranderde waar te maken en daarmee faalt Kowalski, ondanks het sublieme camerawerk van Jerry Fis her. Wat we te zien krijgen aan geweld heeft in feite geen enkele zin. Luxor, 18 jaar. H.St ROTTERDAM We zijn ai in twee- duizendzoveel. Het verschrikkelijke 'Vernietigingswapen H'128' wordt zie dend en wei per raketten naar de onderzeese stad Pacifia gezonden, met het goud uit fort Knox, want daar verwachten ze een rampzalige aard schok vanwege een naderende plane toïde. Dat is Jem misgerekend, want dat ding gaat juist regelrecht op Paci fia af. Gelukkig is daar super-admi raal Matthews (Stuart Whitman) bij tijds om de wereld te redden. De president van de USA zelf zei, op de monitor, dat hij alleen dat nog kon Maar onderwaterbewoners als Lia (Rosemary Forsyth), commander Pat terson (Robert Colbert), en nogal achterlijke geleerden, verwijten de ad miraal nog altijd boos de dood van Lta's man. Totdat zijn onschuld even gauw ontroerend wordt bewezen. En de admiraal zijn eigen broer (Robert Wagner) saboteert met laserstralen en rammende duikboten, omdat hij liet goud en de macht zelf wil hebben. Hij valt voor straf in de roodgloeien de H-128. En de planetoïde wordt door de admiraal met raketten een andere kant opgestuurd. Lia kijkt hem er dankbaar om aan. De wereld van tweeduizendzoveel, ook op de zeebodem, is er een van achter grondprojecties, maquettes die uit een modern museum van nu zouden kun nen zijn, pop-art-aehtig geschilderde decors, en akelig veel flikkerende lampjes De duikbootjes in het aquari um zijn het leukst De mannen en meisjes in mini zijn nog niets veran derd. Geregisseerd door Irwin Allen spelen ze genoeglijk slecht Nu heb ben ze ook dialogen die uit een computer schijnen te komen. Lia zegt bijvoorbeeld vijf minuten voordat da wereld bijna vergaat: moet je nog koffie? Alle gevoelens en eigen ge dachten wijken trouwens terstond voor het 'order is order'. En zo hoort het ook ais maar één admiraal van de Navy de grote leider kan zijn. Of die Jrwin Allen het zo bedoeld heeft, weet ik niet. maar hij maakte eigen lijk een komische film. Arena, 14 jaar. ROTTERDAM Over de Deense film 'Ik een vrouw-de dochter 111' kunnen we kort zijn, want uit dit derde vervolg blijkt dat regisseur Mas Am- berg uit de voortgaande niets heeft geleerd en schromelijk tekort schiet in rijn regie. De scenes zijn verward en rommelig opgebouwd. De poging om een beeld te geven van de moder ne 'engelen' van de straat en hun leven en de ras-discriminatie faalt volkomen. De vechtpartijen zijn veel te lang uitgemeten en het rasconflict tussen de neger <m het blanke meisje komt niet uit de verf. We kunnen niet ontkomen aan de indruk-die wij ook reeds kregen bij de twee eerste delen- dat de enige inspiratie tot deze films zijn een 'lekker' kaststuk te creëren, gevuld met psychologisch met verantwoord sensuele beelden voor een bepaald publiek waarvoor de sex nog altijd 'in' is. De inhoua haudeit om de 17-jarige dochter Birthe, van de gescheiden vrouw Siv. die Berths een goede opvoeding wiil geven doch daarbij het geschenk 'moederliefde'- vergeet. Birthe vlucht het huis uit, als zij ontdekt dat haar moeder het houdt met een getrouwde dokter, doch komt clan zelf in een liippo omgeving terecht. Leeft eerst met een lesbisch neeerme'sie en leert dan haar neef kennen en na wat confllc* ten en de 'onmisbare' intimiteiten komt het lot trouwen. Moeder ver zoent zich nogal gemakkelijk met dit negerhuwelijk, Hoe kan het anders, want in de vorige film onderhield zij zelf contact met een dakloze neger, In dit verhaal zijn de aspecten die de film waardevol hadden kunnen maken aan de regisseur ontglipt Jammer. De commercialiteit van deze produktle zal Ahlbeng niet weerhouden de sene te vervolgen. Misschien Jukt het hem dan nog eens een verantwoorde pro* duktie te maken. Cineac A D. 18 jaar

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 2