Vers fruit uetjvfopKlop Agenda Proef met detectie apparatuur Kunstkalender Vakantievreugd voor Rotterdamse jeugd Bejaardendéfilé voor Koningin Parkeersysteem Gouden paar I op een GAZELLE fiets beleef je iets Marktberichten in C1! Ü-v er gadering Motorrijder verongelukt Nationaal Rotterdam Nieuw boekje over Gouda Veel keuze bij Holland Festival Nieuw wijk bestel Toch nog vervolgonderzoek nodig '■M ég Selectief en morgen Factoren Vele evenementen pony-concours Donderdag 15 juni Vrijdag 16 juni Zaterdag 17 juni Zondag 18 juni Maandag 19 juni Woensdag 21 juni Donderdag 22 juni Vrijdag 23 juni Aandacht voor gastwerknemers Gemeenteraad gaat niet naar Shell MM GAZELLE OP SAFARI Majorettes op Lijnbaanplein TROUW/KWARTET DONDERDAG 15 JUNI 1972 v*" A*-:.'U l Regio 113 Vandaag Vöor een modieuze coupe in Uvy kapsel. n|^v*;,-ALtiA A -"s jfci.!-fc--3rs" «qsk ij pirjjr -ti&a 1 %jj'"'-T'i'f Dinsdag 20 juni Zaterdag 24 juni ROTTERDAM Al enkele maan den is de Rotterdamse politie be zig met proefnemingen in de Maastunnel om tot een goede de tectieapparatuur te komen voor de automatisering van de ver keerslichten in en rond deze oe ververbinding. ROTTERDAM De commissie Vakantievreugd van de Rotter damse Stichting voor de Lichame lijke Opvoeding organiseert in de vakantiemaanden voor de jeugd een gevarieerde reeks jeugdvier- daagse, rolschaatswedstrijden en speciale kindervoorstellingen. DOE MEE AAN DE BETOVERENDE FILMTRIP DOOR AFRIKA S3 43 Rijnmond beschikt nu over 'Erasmus' ROTTERDAM Metra Consulting Group Ltd. en Management Scien- lingen. 'Erasmus' geeft een bijdrage ces Ltd., beide gevestigd te Londen, hebben Rijnmond geholpen aan *"ftoing ran infrastructuur*- eon Dratyrammo mnrUi a u i x vormen. Het ontbreken van gegevens Ijrogramma-modeI, dat beide onderzoekbureaus aanduiden met komt duidelijk naar voren. 'Erasmus' de wat merkwaardige naam 'Erasmus' in dit seval een afkorting- behulpzaam bij contacten met hulp- Soofgeglven^ ""aSinform^ denWOOrden: Evaluation and Ranking of Alternative Sites for bedrdve^dm^ and'rf marüer gelioor „egcvtn zien laten intorme- Maior Users nf Seance- „r oozat of umHnnHe v»„ h, - BOTTERDAM De belangstelling van het publiek voor het nieuwe wijkbestel, dat voor Hoek van Hol land, Hoogvliet en de wijken Char- lois, Pendrecht en Zuidwijk per 1 januari bij wijze van proef zal worden ingevoerd is nog steeds niet overwel digend. Dit bleek dinsdagavond ook weer uit is vergadering van de plaatselijke kiesvereniging der CHU van laatstge noemde wijken in het Charloise wijk centrum aan de Klaverstraat. Slechts een tiental leden en belangstellenden ren over de wijkraad nieuwe stijl. De inleiding over dit onderwerp hield de heer J. Apon van de Raad voor het Maatschappelijk Welzijn.' Spreker be gon met uiteen te zetten wat in feite de inleiding was op het nieuwe wijk- bestel, te weten de 'geboorte' van de eerste wijkraden, nu reeds 25 jaar geleden. Deze op politieke leest geschoeide or ganen kregen wel advies, maar geen bestuurlijke bevoegdheden. Later ont stonden de wijkraadscommissies en werkgroepen die zich met name bezig hielden met sociale problemen. In het nieuwe wijkbestei een gevolg van een stroomversnelling in het denken van dein ensen die willen meepraten cn meebesturen wil het gemeente bestuur de stad herverkavelen waarbij elke stadsdeelraad een eigen bestuur zal krijgen dat rechtstreeks zal wor den gekozen door de bewoners. De heer Apon wees er op, dat speciaal de politieke partijen de taak hebben het publiek van de belangrijkheid van deze stadsdeelraden op de hoogte te brengen. Mede door de hun toege dachte bestuurlijke bevoegdheden kunnen zij namelijk veel doeltreffen der werken dan de wijkorganen van nu. De stem van de bevolking zal daarbij via de Stichtingen wijkop- bouw, die nauw met de wijkraden nieuwe stijl gaan samenwerken, op een duidelijker wijze tot het gemeen tebestuur kunnen doordringen. ROTTERDAM De 19-jarige Rotter dammer A. van der Vlies is met zijn motor verongelukt Het ongeluk gebeurde op de hoek van het Weena en de Conradstraat. Ver moedelijk geschrokken van een van links komende personenauto verloor de jongen de macht over het stuur. Hij kwam met de motor op het mid dengedeelte van het Weena terecht en ramde vervolgens een lichtmast Met en schedelbasisfractuur en een nek- breuk werd hij naar het Dijkzigtzie- kenhuis gebracht, waar hij bij aan komst bleek te zijn overleden. De politie verzoekt getuigen van het ongeluk zich in verbinding te stellen met het hoofdbureau in Rotterdam, omdat over de oorzaak geen zekerheid bestaat. Major Users of Seaports' of in het Nederlands- 'Waardering en ran»- £pft.°f Productie van het betrokken schik kin r- 6 bedrijf zijn betrokken. 'Erasmus' kan ving \an alternatieve vestigingsplaatsen voor belangrijke ge- "ok worden gebruikt bij problemen bruikers van zeehavens'. Rijnmond, dat beide bureaus opdracht heeft gegeven tot dit onderzoek, heeft thans een samenvatting van fase II van dit onderzosk gepubliceerd. De bureaus kwamen tot de conclusie dat het besluit tot vestiging van een bedrijf op een bepaalde plaats drie stadia doorloopt. Allereerst consta- ■2* leid!n§ van het bedrijf, dat uitbreiding van de productiecapaciteit nodig is. Globaal wordt dan vastge steld waar en in welke richting dit moet worden uitgevoerd. Daarna onderzoekt het bedrijf een groot aantal mogelijke vestigingsplaat sen en productieprocessen, met als resultaat een nauwkeuriger omschre ven projekt. Ten slotte wordt een nauwkeurige berekening gemaakt van de investe ringskosten en de geraamde opbreng sten van een specifiek projekt. Waar op de onderhandelingen met de be- ".rokken overheden kunnen beginnen. Het Rijnmondbestuur tekent daarbij aan, dat Rijnmond een selectief vesti- ginsbeleid voorstaat en dat ter uitvoe- ring daarvan overeenkomsten worden afgesloten met de Rijnmondgemeentcn De Rijnmondraad stelt een richtlijn vast en die richtlijn samen met de overeenkomsten met de gemeenten biedt de Rijnmondraad mogelijkheid industrievestigingen die van regionaal (ADVERTENTIE) 4 m caloriearm f 1.27 per pakje leuk recept op eik zakje ROTTERDAM: Rotterdamse Schouw burg: 20.15 'Twaalf Gezworenen'; Hof- pleintheater: 20.15 'Liefde half om half'; Laurenstoren: 20.0021.00 Bei- aardeoncert; Gebouw De Rotterdam mer: Westblaak 9: 16.30 Opening ten toonstelling Magda Carels, grafiek en olieverven. OMMOORD: Open Hof: 20.00 Vergade ring Wijkgemeensehap. 1JSSELMONDE: Dienstencentrum: 20.00 Wijkraadsvergadering. ALBLASSERDAM: Sporthal Blo- kweer. 19.00 Zaalvpetbaltoernooi. ROZENBURG: Gemeentehuis: 20.00 Gemeenteraadsvergadering.' SPIJKENISSE: Gemeentehuis: 20.00 Gemeenteraadsvergadering. WADDINXVEEN: Gemeentehuis: 20.00 Gemeenteraadsvergadering. ROTTERDAM: Rotterdamse Schouw burg: 20.15 'Plankenkoorts'; Hofplein- theater: 20.15 'Liefde half om half; Dc Doelen: gr. zaal 20.15 Leerlinge heer H. Burgmans. ALBLASSERDAM: Sporthal Blo- zondheid: Baan 170: 15.00 Jubileum de nuitvoering Rotterdams Conservatory kwecr: 19.00 Zaalvoetbaltoernooi. SCHELLUTNEN: Gemeentehuis: 19.00 Gemeenteraadsvergadering. belang zijn of uitbreiding van indus trie te beïnvloeden. Teneinde dit beleid doelmatig te kun nen voeren heeft Rijnmond via de beide Britse onderzoekbureaus nu de beschikking over een instrumentari um, dat een vestigingsplaatsenmodel en een economische structuurmodel inhoudt. Het vestigingsplaatsenmodel geeft een volledig inzicht van de bedrijfse conomische kosten en baten bij een bepaalde vestiging. Daarmee zijn de invloed van zo'n vestiging op de tota le productie van het Rijnmondgebied, de werkgelegenheid, de totale loon som en dergelijke factoren te bereke nen. Voorlopig geeft 'Erasmus' licht op de volgende punten: Kostenverschillenbepaling voor speci fieke bedrijven op alternatieve vesti gingsplaatsen. De overheid kan meer te weten komen over de waarde van bepaalde vestigingsplaatsen voor ver schillende soorten bedrijven. 'Eras mus' helpt bij coördinatie van gege vens bij onderhandelingen tussen overheid en bedrijven. 'Erasmus' geeft duidelijkheid over gebieden waarover overeenstemming bestaat of waarover verschil van menig is. Een aantal veronderstellingen worden dui delijk geformuleerd. 'Erasmus' draagt bij tot snelle waardering van de ge volgen van verschillende veronderstel- ADVERTENTIE over vestiging van andere soorten be drijven, waaronder overheidsdiensten. 'Erasmus' kan een belangrijke bijdra ge leveren tot oplossing van regionale ontwikkelingsproblemen. 'Erasmus' kan de snelheid, waarmee de overheid reageeert op specifieke vragen van bedrijven, vergroten. Maar het Rijnmondbestuur consta teert dat er desondanks nog een ver volgonderzoek nodig zal zijn voor nict-zeehavengebonden bedrijven, ten einde "Erasmus' algemeen toepasbaar te maken. L „L-"" C, '_J, ,1$ Lfa-* '-t'S L brij 3- - -■> - - - '>>utTrp> t~~ ~r - -•tó-H- - - iWvpir- 6 Beautyshops in Rotterdam; Laurenstoren. Beiaardconeert door beiaardier Jacq. Maassen. Inleiding Holland Festival. 2021 uur. Rott. Schouwburg: N.R.T. met re prise van 'Liefde half om half', blijspel van Alan Auekborn. 20.15 uur. Elke avond. De Doelen gr.z.: Rott. Conservato rium met eindeoncert. Leerlin- genuitvoering met werken van Beet hoven, Ravel, De Leeuw, Bartók en C.Ph.F. Baeli. 20.15 uur. Rott. Schouwburg: Neerlands Hoop in bange dagen met 'Planken koorts', satyrisch Holland Festival programma 20.15 uur. Rott. Schouwburg: Israëlische dansgroep Bat-Dor dance company met 'Requiem for sounds', 'Metal lics', 'The song of Deborah' etc. 20.15 uur De Doelen hal gr.z.: Voortzetting dag voor amateurskunst. Rott. Jeugdsymphonie orkest. Werken van Handel en J. Andriessen, 20.15 uur. Maassluis. Grote kerk. Orgelcon cert door Feike Asrna. 20.15 uur Sportpaleis Ahoy. 'Kinderen uit Moskou'. 150 kinderen uit de ü.S.S.R, spelen, dansen en musice ren. 20.15 uur. 18 juni idem. SÜnge R.K. Kerk: Ëeerste optreden van het pas opgerichte Zuider Or kest. 20.00 uur. Schiedam Stedelijk Museum: Orgel concert door Fons van Wijk. De Doelen kl.z.: Ustad Vilayat H. Khan, sitar, Begel. Pandit Shanta rrassad, tabla. 20.15 uur. De Doelen gr.z.: 'Ballet Espagnol', Manolitay Rafael Aquilar. 20.15 uur De Doelen. 20 t.m 24 juni, derde Poëzie manifestatie 'Poëtry Inter national' 22 dichters uit elf landen laten hun werk horen (Vertalin gen aanwezig). 20,15 uur Rott, Schouwburg: Het Nationale Ballet met première programma m.m.v. het Nederl. Ballet orkest o.l.v. André Presser 2-0.15 uur Stadhuistoren: Carillonconcert door Leen 't Hart 20.15 uur. Trefcentrum. The Tokyo Kid Bro thers met The moon is east, the sun is West' in het kader van het H.F, 20.30 uur De Doelen gr.z.: (H.F.) R.Ph.O. met programma gewijd aan Lucia no Berio, die tevens het orkest zal dirigeren. Medew. The Swingle Sis ters, Cladio Deesderé, bariton; Harry Spaarnay, bas-clarinet; Pre mières van Beweging II'. 'Ora', 'Simfonia' en 'Clemins II c' voor bas-klarinet 20.15 uur Rott. Schouwburg: Chau-dansen uit Bengalen, o.a. Gemaskerde krijgs dansen uit Purulia, Dansdrama uit de Ramayana en de Mabharata 20.15 uur. De Doelen gr.z.: Popconcert door de 'The soft machine' en It's a beautiful day' 20.15 uur. Laurenskerk: Carillonconcert door Leen 't Hart 14.00 uur. Maassluis. Immanuëlkerk Orgelcon cert door Koos Bons met werken van Franok, Messiaen en Dupré 20.15 uur. Delfshaven: Oude kerk Kees van Eersel, orgel; Pieter van Heest en Willem Damsieegt, viool 20.15 uur. ROTTERDAM Zaterdag 24 juni wordt door de Nederlandse Pony Club op het C.H.I.O.-terrein voor de vierde maal het Pony Concours georgani seerd. Het krijgt dit jaar en bijzonder ca chet door de eraan gekoppelde selec tiewedstrijden voor het samenstellen van een Nederlands Equipe, dat ons land bij het Internationaal Pony Con cours te Zweden zal vertegenwoordi gen. Voor deze selectie zullen, buiten de ongeveer veertig deelnemende ruiters van de Nederlandse Pony Club, nog tien leden van de Nederlandse Katho lieke Bond, tien leden van de Federa tie van Landelijke Rijverenigingen en tien leden van de Nederlandse Pony Club in de ring verschijnen. Het concoursprogramma omvat in de morgenuren de dresuur, waarmee om acht uur wordt begonnen, en de eer ste manche van het springconcours, In het middagprogramma, aanvang half twee, wordt de tweede manche van het springconcours-met-barrage verreden. ROTTERDAM Het ziet er naai* uit dat het erkend voorlopig wijkorgaan Spangen de buitenlandse werknemers een stevige, helpende hand gaat bie den, Dat bleek dinsdagavond tijdens de openbare vergadering. De heer Dubbeldam, ex-voorzitter, heeft uit studie-overwegingen een sciptie gemaakt over dit onderwerp, waarbij de opvang een grote aan- endacht krijgt. Er zal een uittreksel van worden gemaakt en dat zal die nen als leidraad voor de te volgen gedragslijn en tevens zal er een werk groep worden ingesteld die zich met de materie 'gastarbeiders' gaat bezig houden. Zeer verhelderend was datgene wat mevrouw Giskes te vertellen had over de vertaling van de structuurnota. Overigens een onderwerp dat nog wel op vele vergaderingen ter sprake zal komen. Overigens is de belangstelling voor het wijkwerk in Spangen nog steeds beneden peil. Zo zijn er tachtig brie ven uitgegaan met het verzoek de arbeid te steunen. Er kwamen slechts drie reacties binnen. GOUDA Aan de reeks (fotoboek jes over Gouda is opnieuw een exem plaar toegevoegd. 'Gouda, de geschie denis van een 700-jarige stad', luidt de titel van dit werkje, geschreven en getekend door dr. Jan Schouten en verschenen ter gelegenheid van het zevende eeuwfeest van de pijpenstad Het interessante en prettig leesbare boekje is vooral op de (school)jeugd afgestemd. Zo zal het worden gekop peld aan een onderwijsproject voor de vierde, vijfde en zesde klassen van de Goudse basisscholen. De opzet hiervan is de geschiedenis van Gouda dichter bij de jeugd te brengen. 1,1} SS s In samenwerking met de Technische Hogeschool te Delft, Rijkswaterstaat en het bedrijfsleven is nu een appara tuur ontwikkeld welke geen last heeft van metaalinvloeden die in de tunnel buizen veelvuldig optreden. Het ligt in de bedoeling'om nog dit jaar het opstelplein aan de zuidelijke oever van automatische verkeerslichten te voorzien. Deze worden dan geregeld door de computer die van de detectie-appara- tuur de programma's krijgt. In hoofd zaak zal dit bestaan uit gegevens over snelheid en lengte van de verkeers stroom. Als men de nodige ervaringen hiermee heeft opgedaan zal ook de noordelijke oever van een dergelijke installatie worden voorzien. Uit de samenwerking van de afgelo pen maanden is o.m. een goede relatie ontstaan met de Delftse TH die nu nog voor eigen gebruik op zes punten voor en m de Maastunnel detectie apparatuur heeft liggen. Doel hiervan is om via een wetenschappelijke analyse het gedragspatroon van het doorgaande verkeer te verkennen. ZOMERKAMPEN Wanneer schoolkinderen uit Rotter dam en omgeving voor 1 juli 9 jaar zijn en voor 31 juli 13 jaar kunnen zij een of meer onbezorgde vakantie weken beleven in bos of aan het strand. De plaatsen, waar de kampen dit jaar gehouden worden zijn Baarn, Leersum, Ouddorp en Ulvenhout (van maandag tot en met zaterdag). In Ouddorp is een tentenkamp beschik baar en in de andere plaatsen vakan tiehuizen. De prijs bedraagt per week 40 gulden. Nadere informatie bij het secretari aat, telef. 147744, toestel 257. Voor kinderen in de leeftijd van zes tot en met veertien jaar worden weer dagtochten georganiseerd naar Hoek van Holland. De dagtochten zijn vast gesteld in de week van 3 tot en met 14 juli en van 17 juli tot en met 28 juli. De kinderen worden met sport en spel aangenaam beziggehouden. Er is deskundige leiding, die ook met de kinderen meereist. ROLSCHAATSEN In de zomervakantie wo-rden twee evenementen georganiseerd op de rol schaatsen aan de Adrianalaan in Schiebroek. De data zijn zaterdag 8 juli en zaterdag 5 augustus. Op zater dag 8 juli wordt een rolhockey-wed- strijd gespeelt en op zaterdag 5 augus tus wordt een kunstrijshow gegeven. Verder is vanaf 19 juni de rolschaats- baan van maandag tot en met vrijdag gratis te berijden. JEUGDVIERDAAGSE De jeugdvierdaagse is vastgesteld op 25, 26, 27, en 28 juli. De deelname is voor kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 16 jaar. De afstanden bedra gen 10 en 15 tan- Het inschrijfgeld bedraagt 5.50 per persoon, waarbij zijn inbegrepen de dagevenementen, zoals een rondvaart door de havens, bezoek aan de diergaarde en jeugd land. Na de feestelijke imtoeht op vrij dag 28 juli begeleid met muziekkorp sen, wordt.er des avonds een blaren- bal georganiseerd. VOORSTELLINGEN Van drie juli tot en met 11 augustus worden niet minder dan 60 speciale kindervoorstellingen (zowel des mor gens als des middags) gegeven in alle wijken van Rotterdam, De artiesten, die hieraan meewerken zijn Hermans- Jansen (kindercabaret), Ton Cup (goochelaar), Martin Vïnjee (kinder toneel), Handy Fool (kmdervasiètè), ,Jan Nelissen (poppenkast) -en -Otto v.d. Mieden (poppentheater). Tenslotte worden er nog twee Jeugd land- binnen in de Energiehal georga niseerd en wel tot en met 4 augustus en jeugdland- buiten in het Zuider park van 3 juli tot en met 11 augus tus. SCHIEDAM De hele excursie, die het Schiedamse college van b. en w. en de complete gemeenteraad naar de Shell-vestiging in Pemis zou gaan maken is van de baan. Deze excusie zou op 5 juli plaats vinden, maar de Shell stelde als eis dat er geen pers vertegenwoordigers mee mochten. Daarop liet de complete D'66 fractie in de gemeenteraad onder leiding van wethouder Bert Kapteyn weten die dag ook maar liever in Schiedam te blijven. Ook in andere fracties waren er stemmen opgegaan om op 5 juli niet naar Pernis te gaan. Inmiddels heeft de Shell-directie laten weten dat 5 juli haar eigenlijk ook niet zo best uitkomt; een deel van deze directie is dan namelijk buiten het land. Bij de Shell is men kennelijk beducht op een nasleep van een bezoek dat de Vlaardingse gemeenteraad enige tijd geleden aan Pernis bracht. Bij deze excusie, waarbij overigens ook geen persvertegenwoordigers aanwezig wa ren, deed Shell-directeur ir. Mounton zijn uitspraak dat sluiting van het bedrijf niet onmogelijk zou zijn in dien de eisen van de overheid inzake het milieubeleid steeds strenger zou den worden. GOUDA De bezoekers van het Holland Festival concert, dat vrijdag 30 juni in de Goudse Sint Janskerk wordt gegeven, krijgen wel waar voor hun geld. Zij kunnen tijdens de pauze van maar liefst een vol uur alle Goudse cultuurmonumenten gratis be zichtigen, in de kerk zelf van 'pauze- muziek' genieten of op het marktplein een show door het stedelijk muziek korps 'De Pionier' meemaken. Keuze te over dus op dit culturele avondje, dat uiteraard in het teken staat van de viering van 'gouda 700 jaar stad'. Het HF-concert zelf omvat twee werken van Bach: de Kantate 4 'Christ lag in Todesbanden' en de 'Trauer-Ode'. De uitvoerenden zijn het koor van de Nederlandse Baehvereniging, het Resi dentie orkest, Albert de Klerk (or gel), Ilse Hollweg (sopraan), Helga Schmidt (alt), Philip Langridge (te nor) en Henk Smit (bas). Het geheel staat onderleiding van dirigent Char les de Wolff. In de pauze, van ongeveer negen tot tien uur, staan eveneens twee werken op het programma. Dat zijn 'General William Booth enters into Heaven' van Charles Ives en 'Muziek voor orgel en twaalf instrumentalisten' van Ton de Leeuw. (ADVERTENTIE) ''Deze sktie geldt voor Gazelie/Juncker/ Locomotief/Simplex fietsen! BerinI bromfietsen. 12 Nederlanders worden straks uitverkoren om deelnemer te worden aan een onvergetelijke 18-daagsefoto-lilm-safarï. Haal een deelnemers-kaart bij uw fietsen leverancier, Direkt doenl Cenonfeefd mei Vredesfein-bander» ROTTERDAM Kas Komkommers: 90 en op: 68-6D. 75 en op 5-9. 50 en op 22-26. 50 en op 20-21. 40 üii op 16-17. 5 en op: 15. 0 en op: 15. Kaskomkommers krom 24-25. Bloemkool A7-84, Bloemkool B 50-62. Bloem kool C 0-41. Glassla A 9-10. Tomaten binnenland A 5.20-5.90. B 5.0-5.40. C 4.80- 5 0- CC .60. Stambonen .0. Snijbonen 2 20- 60. postelein 46, Andijvie 49-67, Heden werden aangevoerd Glassla 9.000 stuks. To maten 66.000 bakjes. Kas Komkommers 125.000 stuks. Kromme komkommers 800 kg. VLAARDINGEN 14 JUNI Aanvoer: VL 105, 18 en 6 makreel: VL IX, 20; VL 12X, 21; VL 112, 9: VL 110, 22; VL 90, 8; VL4,11; VL 7, VL 1. 7 VL 142 12 en5makreel; VL 16, 4. VL 10,5. Prijzen: kleine maatjes 949 - j 1001; kleine kleine maatjes 21 - 561; grote maatjes 611 - 700; makreel 71 - 72. ROTTERDAM 1 JUNI Aardappelen 949 p kg. Barima Gr. 6-65 p.kg. Barima Po. 55* 60 p.kg. Barima Kr, 60-68 p.kg. Doré Gr. 70- 8 p.kg, Doré Po 65-75 p.kg, Doré Kr. 69-79 p kg Eersteling Gr. 58-75 p.kg. Eersteling Po 6-78 p.kg. Eersteling Kr 67-80 p.kg. Andijvie Ia 77-88 p.kg- Bloemkool 6 st. p.bak 60-81 p.st. 9 st. p.bak 49-65 p.st. 10 St. p.bak 4-4 p.st. 12 st, p.bak ya-6 p.st. 15 st, p.bak 22- 1 pst Dubbele Bonen Ia 40-480 p.kg. Snijbonen 20-70 p.kg. Spitskool 6-55 p.kg. Kroten Ia 6-62 p.bs. Bospeen 87-9 p.bs. Waspeen Ia 80-114 p.kg. Selderij 6-1 p.bs. Peterselie 15-46 p bs. Peulen 50-600 p.kg. Postelein 48-55 p.kg. Rabarber -46 p.kg. Radijs 1-5 p.bs. Sjalotten 24-27 p.kg. Sla Ia 7-14 p .st. Sla Ila 6-8 p.st. Stoofslal0-15pkg Spinazie ïa 7-10S pkg. Uien 10-22 p.kg Uienmet lof 27-45 p.kg. Uien met lof 1 p.bs. Pruimen 20-270 pkg. Rode Bessen 101-114 p.ds. Aanvoer 4600 doosjes. Aardbeien Ia S6- 107 p.ds. Aardbeien Ha 64-77 p.ds. Meloen Ia 124-27 p.st. Tomaten Ia 550-570 p.bak. Tomaten lb 50-550 p.bak. Tomaten 1c 520 p bak. Tomaten Xcc 90 p.bak. Gold. Del. 80 op 52-5 p.kg. Gold. Del, 75-80 5-67 p.kg. Gold. Del 70-75 28-58 p.kg. Gold Del. 65-70 25-53 p.kg. Gold Del 60-65 24-4 p.kg. Jonathan 70-75 8-58 p.kg. Jonathan 65-70 4- 4 p kg. Jonathan 60-65 22-2S p.kg Jonathan 55-60 19-22 p kg VLAARDINGEN Woensdag hebben enkele tientallen leden van de samen werkende hervormde en gereformeer de bejaardensoos in de Holywijk deel genomen aan het bejaardendefilé, dat koningin Juliana jaarlijks op paleis Soestdijk afneemt. De bejaarden vertrokken in twee oranje bassen vanaf het kerkcentrum Holy aan de Reigerlaan. Rond het middaguur arriveerde men bij het paleis. Het geschenk van de bejaar densoos bestond uit origineel kuipers- gereedschap, bestaande uit een dissel en twee drijfhoutjes, verwerkt in een ijzeren afsluithoepel van een haring ton. Het geheel was versierd met bloemen. Het geschenk werd aangeboden door het oudste soos-ïid, de 84-jarige heer Van Veen, die toevalligerwijs het kui persvak heeft uitgeoefend. De Vlaar dingse delegatie, die de vorstin onder aan de paleistrap ontving, bestond verder uit mevr. De Snayer-de Boer, presidente van de soos en mevr. Preesman, bestuurslid. Vanuit de bus konden de overige soosleden van de overhandiging van het typisch Vlaar dingse geschenk getuige zijn. De deelname aan het bejaardendefilé vormde het hoogtepunt van het jaar lijkse uitstapje van de Holy-soos. De bejaarden maakten voorts onder meer een vaartocht over de Vecht. ROTTERDAM Een deel van de wijk Middelland krijgt waarschijnlijk een voor Rotterdam uniek parkeer systeem. Het plan daarvoor is ontworpen door twee leden van de verkeerswerkgroep naar aanleiding van een éénrichtings verkeer- en parkeerplan van de ver- keersdienst. De parkeerkommen in het systeem zijn schuin aangelegd; het bijzondere is de zigzagvorm van de trottoirband; die het straatbeeld sterk verlevendigt. Bovendien is er in de driehoeken tussen de parkeerkommen ruimte voor bomen, die dan ook hier en daar zullen worden geplant. De verkeersdienst heeft het plan goedgekeurd voor de Beatrijsstraat en een klein deel van de Heemraadssin gel nabij de Beukelsdijk, Ook de dienst voor stadsontwikkeling is voor het plan te vinden en bekijkt nu in hoeverre het is te combineren met de groenaanleg. De verkeerswerkgroep heeft tevens een plan ontwikkeld voor peuterspeel- plaatsjes op hoeken van straten, be staande uit een driehoek van spoor bielzen, boomstronken en dergelijke, waarbinnen kleine kinderen zich be schermd kunnen voelen. De dienst voor stadsontwikkeling, die sympa thiek staat tegenover het idee, is ook dit plan aan het bekijken, 700 jaar. RAAMSDONKVEER Vrijdag 30 ju ni zijn Gerrit de Ruijter en Cornelia de Ruijter-de Jongh 50 jaar getrouwd. Het echtpaar geniet nog een goede gezondheid. De bruidegom (74) heeft het grootste deel van zijn leven in de Biesbosch doorgebracht als rietsnij der. Elk kreekje of schuurtje kan hij daar blindelings vinden. Gerrit gaat nog regelmatig vissen daar, maar vindt het jammer dat het nu afgeslo ten is. De bruid (72) beter bekend als (Kee) de Ruijter, is altijd in het huishouden werkzaam geweest. Bei den zijn geboren en getogen op het 'Veer'. ROTERDAM De Mid-America Ma jorettes zijn een groep van twaalf Amerikaanse meisjes, die donderdag 15 juni om 12.30 uur in de muziek tent op de Lijnbaan een kleurige en muzikale show verzorgen. De meisjes zijn geselecteerd uit een grote groep liefhebsters voor een Europese toer- nee, die in Londen is begonnen. Zij zijn afkomstig uit vele steden in de Ver. Staten. Op dezelfde dag treedt om 19.30 uur in de Lijnbaantent op de Brass Band Rotterdam, houder van de Ir.K. van der Pols-wisseltrofee van de Rotter damse Kunstkring. Vrijdag 16 juni is er om 12.30 uur een lunchpauzeconcert door de Politie Harmonie-vereninging 'Hermandad' onder leiding van Dick Koster, 's Avonds om 20 uur speelt de R.K. Harmonievereniging St.-Michaël onder leiding van M. van Veen.

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 1