m Logopedische hulp gratis Sijbrands en Weerheym winnen Geldboete geëist voor veroorzaken van dodelijk ongeluk op vop Zomerorgelconcerten in idyllisch Bejaardenflat klaar in Ouderkerk m Machine fabrikant gaat horeca in Geslaagd: Gelukkig dat er geen drank automaten zijn Brief naar minister over sluiting mmsM Niet schuldig aan dood van automobiliste Verzending zeepost Kampeerders en zeilers uit Kingston in Deift Twee zilveren jubilea herv. K.S.A. 't Woudt trekt steeds meer bezoekers Klein woonwagenkamp in Viaardingen bij Honderd kinderen maken tegels Bakkerijbedrijven werken samen In brief herhaalt leefbaar Kralingen: geen metro TROUW/KWARTET VRUDAG 23 JUNI 1972 Itegio RUS ROTTERDAM 'Ik reed als der de of vierde in een file op de linker rijstrook. Naast mij, rechts, reden ook auto's. Pas op het laatste nippertje zag ik twee oudere mensen voor een auto rechts uit komen op de oversteek plaats. Ik remde uit alle macht, maar kon hen niet meer ontwij ken'. NAALDWIJK In de Molenstraat is een flinke verbouwing aan de gang. In september zullen er drie nieuwe winkelpanden geopend worden. Dro gist A. P. M. Kouwenhoven laat zijn drogisterij flink uitbreiden. Poelier A. J. van Leeuwen opent een speciaal zaak en de derde in de rij is fotohan- delaai- M. G. van der Vlugt, die naast zijn fotozaak een juwelierszaak wil openen. Het drietal wil iets bijzonders van de opening van deze winkels maken. Er worden plannen gemaakt om de hele straat te verlichten en een concert op het plein te geven. LïHDSCHENDAM De Officier van Justitie vond het een nare daad die een 21-jarige vloerenlegger uit Leid- scbendam had begaan. De jongeman had geen geld meer, doch. Inj. zag in de automaat, die aan een winkelpand was bevestigd, een mogelijkheid om in het bezit daarvan te komen. Bovendien sloeg hij de 1 bekende twee vliegen in één klap, doordat hij dé gewenste sigaretten verkreeg zonder betaling,-en nog geld toe bovendien. En dat alles door de automaat zoals dat heet te 'kraken'. Hetgeen in feite 'vernielen' betekent', zo stelde de Of ficier van justitie bij de Haagse poli tierechter vast. Bovendien zat het met dat geldgebrek ook al niet zo best, want zoals verdachte zelf verklaarde verkeer de hij onder invloed var drank en die krijg je ook niet voor niks. 'Gelukkig maar dat er geen drankau tomaten zijn', opperde de Officier, die vanwege het blanco strafblad nog wil de volstaan met f 150 boete en een week voorwaardelijke gevangenisstraf met proeftijd van 2 jaar, teneinde kraakherhalingen te voorkomen. De rechter veroordeelde overeenkom- - stig die eis. DEN KAAG De vereniging algeme ne bond van ouders en opvoeders heeft in een brief de minister van onderwijs gewezen op de gevaren die verbonden zijn aan de sluiting van het Haagsehe Lyceum aan de Sophia- laan, met name voor de leerlingen, die per september naar een andere school moeten. Het bestuur van de school besloot enige tijd geleden tot sluiting omdat diverse bepalingen uit de Mammoetwet het voortbestaan van het Haagsehe Lyceum onmogelijk maakten. De vereniging wijst de mi nister erop dat het niet juist is als leerlingen' worden gedupeerd door een overheidsbesluit Speciaal wordt de aandacht gericht op het karakter van de school die jongelui een her kansing geeft. Als zij nu naar een andere school moeten zal het sterk individuele onderwijs wat deze leer lingen nodig hebben komen te verval- len. De vereniging vraagt de minister voor het volgende cursusjaar stappen te ondernemen. Gesuggereerd wordt de leerlingen buiten kosten van de ouders individueel bijlessen te laten ontvangen als de nieuwe school die zij moeten bezoeken niet in staat blijkt te zijn deze leerlingen voldoen de op te vangen. ZOETERMEER -—De commissie soci ale zaken' en volksgezondheid is het erover eens dat voor de logopedische hulp, die in het nieuwe schooljaar gegeven zal worden, gratis moet zijn. Enkele leden wilden een kleine ver goeding, maar wethouder Nagtegaal meende dat dit niet nodig was. De gemeente is voorts aan het bestu deren of het zwembad De Driesprong beschikbaar kan worden gesteld voor revalidatiepatiënten. De winter levert door de drukte problemen op, maar de zomer zou een geschikte tjM-Zjjrii— DEN HAAG De 21-jarige mejuf frouw P. Braun uit de Schapenlaan is woensdagmiddag twaalf uur tijdens het sporten op de velden aan de Laan van Poot bewusteloos geraakt. Ze werd naar het Rode Kruisziekenhuis vervoerd, DEN HAAG Na een sfeervolle openingsspeech van de heer P. Vink (voorzitter van landskampioen RDG) begon het jubileum-toernooi van de Haagse damsoeiteit de Vrienden- damkring'. Dit toernooi waaraan acht man onder wie wereldkampioen Ton Sijbrands deelnemen, wordt georgani- seerd i.v.b. het vijfjarig bestaan van deze bekende kring. Na een interessante opening tussen Ton Sijbrands en zijn pupil Jan Wiel aard wist Sijbrands met bijzonder knap spel, een wereldkampioen waar dig, zijn tegenstander al gauw op een dwaalspoor te brengen, waardoor deze al spoedig in de 'positionele fout' ging en na eenentwintig zetten reeds op kon geven. Toch, Sijbrands was niet het eerste uit, Westlands kampi oen Jan Weerheym liet clubgenoot Dick Dibbets (MDV), tweede bij de Westlandse kampioenschappen, al na negentien zetten in het zand bijten. Cees Varkevisser vist wel knap voor deel te bereiken tegen Ed Holstvoogd maar zag dit to tijdnood geheel verlo ren gaan. Uiteindelijk was de remise, die in deze partij bereikt werd, het meest bevredigendste resultaat. Een zeer principieel gevecht ontstond in het duel tussen de Alblasserdam- mer Kees Bakker en de Monsterspeler Frans Slot (Westlandskampioen '71). Ondanks enig voordeel van Frans Slot, hetwelkk hij verkreeg door een opsluiting-partij, was het toch Kees Bakker, die de bakens wist te verzet ten desalniettemin was de remise, di bereikt werd toch wel het enige juiste resultaat. Volgende week woensdag wordt dit 'top-toemooi' aan de Haagse Rem- brandtstraat om 29.45 uur voortgezet met de volgende partijen: Wielaard Holstvoogd; Varkevisser Sijbrands;' Dibbets Slot en Bakker "Weer heym. Frans K. (54), die ervan wordt ver dacht op 2 september van het vorig .jaar op de voetgangersoversteekplaats V.d. Takstraat - Prins Hendrikkade twee mensen te hebben aangereden DELFT De gemeente Delft en Kingston upon Thames vieren dit jaar de 25-jarige vriendschap tussen beide steden niet alleen met een dubbele uitwisseling, doch ook met andere bezoeken en evenementen. Van 26 juni tot en met 3 juli zal een groep van veertig Engelse schoolkinderen onder leiding van de heer R. J. Austin, inspecteur bij het onderwijs te Kingston-Surhiton, op het kampeer terrein De Hertenkamp verblijven. De groep komt met eigen vervoer en "brengt volledige uitrusting mee. Van af woensdag 28 juni tot en met zon dag 2 juli zal iedere avond 'open tent' worden gehouden: iedereen, die de 'community singing' en de 'folkloris- tic dances' wil bijwonen, is van harte welkom in de grote recreatietent op het kampeerterrein. Van 15 tot en met 17 juli wordt een groep Engelse zeilers verwacht. Een deputatie van ongeveer tien zeewaar dige jachten van de London River Yacht Club, waarvan een aantal King- stonians lid is, brengt in die dagen een bezoek aan Delft. De jachten zullen evenals enkele jaren gele den langs de Oostsingel worden gemeerd. DEN HAAG Kon de Hervormde Stichting voor Kerkelijk Sociale Ar beid in november melding maken van het 25-jarig jubileum van één harer gezinsverzorgsters, dit jaar zijn er twee dames, die op 15 juli het feit mogen herdenken dat zij 25 jaar gele den gereed stonden zich volledig in te zetten voor de Haagse Gezinsverzor ging. De start in dit werk vlak n3 de oorlog 1940-1945 was niet eenvoudig en zeker niet te vergelijken met de huidige situatie. Toch zijn de dames Gelling en Huising pioniersters in de gezinsverzorging in de loop der jaren zeer vele gezinnen tot grote steun geweest In verband met de vakantie van mej. Huising, die juist op 15 juli aanvangt, is ter ere van de jubilaressen enige dagen tevoren een ontvangst in kleine kring gepland op het bureau Swee- linckplein 71. De eigenlijke huldiging zal in brede kring plaatsvinden tij dens de réunie van gezinsverzorgsters in november in het Gebouw 'Op Gou den Wieken'. DEN HAAG Edith Steincollege Gymnasium A: Ineke Bollen, Alice Bremer. Ineke Broek man, Annette Le Brun, Els Damen, Domini que Guterloo. Nellie Haase, Hanny Huijgen, Marlon de Jongh, Lilian Paridon, Herma Rapati, Els Valk. Juliette Veltman, Andrie Voorendt, Marianne Vermeulen, Wiliy de Wit. Gymnasium B: CarSa v. d. Bergen, Hugolien de Groot, Manen Kruyt, Ellen van Berkum, Lucv v. d. Hoofd. Lidewij van Heeswijk, Angeline Jansen, Marja Lingsma, Alice Mou wen, Miriam Oomens, Hoos van Oosten. Jacintha Op de Beek, Veronica PJgmans, EUy Schenk, Lucy Schilte, Marijke Sevat, Inge Theunissen. een van hen overleed enkele dagen later is nog onder de indruk van het ongeluk. Precies kan hij het zich niet meer herinneren: 'Het gebeurde in een enkele seconde', zo vertelt hij de president van de rechtbank, mr. G. J. E. Poerink. Zijn verklaringen wijken echter wel iets af met die van een viertal getui gen. Zij hebben geen van allen auto's voor die van Frans zien rijden, waar door zijn uitzicht belemmerd zou zijn. De automobilist die achter hem reed, verklaart zelfs dat de afstand tussen hem en Frans steeds groter werd, terwijl hij zelf met een snelheid van 45 km reed. Hij heeft ook de wagen, waar Frans schuin achter reed, zien remmen voor de oversteekplaats en zag de mensen oversteken. Officier van justitie, mr. W. A. Saint Aulaire, merkt in zijn requisitoir op dat alle getuigen en ook de verdachte, maar een klein onderdeel hebben gezien. 'Toch moet ik zeggen, dat verdachte zich teveel heeft geconcentreerd op zijn rijstrook alleen. Hij 'heeft zelfs niet gezien dat een auto die van rechts kwam, in de rechter file in voegde. Terwijl hij juist op verkeer van rechts moet letten.' Mr. Saint Aulaire stelt dat de ver dachte toch te snel heeft gereden, juist voor dit gevaarlijke punt. 'Hij is te kort geschoten in de te verwachten zorgvuldigheid', aldus mr. Saint Aulaii- re. Hij eiste een voorwaardelijke ge vangenisstraf van drie weken met een proeftijd van twee jaar. Een geldboete van 500 en ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van vier maan den. De rechtbank doet op 29 juni uit spraak. DEN HAAG Mejuffrouw Kapteyn neemt op 29 juni wegens haar pensio nering tijdens een receptie van half vier tot half vijf in de hal van de Bilderdijkschool voor basisonderwijs aan de Paets van Troostwijkstraat af scheid van het onderwijs, dat zij bijna veertig jaar heeft gediend. Mr1 Van een onzer verslaggevers 't WOUDT Ook dit jaar worden in het idyllische Ned. Herv. Kerkje van het dorp 't Woudt, liggend tussen Den Hoorn en De Lier weer orgelconcerten gegeven. Na het overweldigende succes van vorig jaar (4 concerten, 400 bezoekersen de goede kritieken op het optreden van de gastorganisten heeft de or gelcommissie weer een zomeravond serie georganiseerd. Het eerste ^concert geeft Jan. J. van den Berg vrijdagavond 23 juni om 8 uur. Van den Berg is organist van de Nieuwe Kerk te Delft. Hij speelt ■werken van Dubois, J.S. Bach, M. v. d. Ghein, Marcel Duprè, Guilmant en van hem zelf, met als hoogtepunt de Toccata uit de vijfde symfonie van Widor. In juli concerteert Henk Klop, win naar van de 'prijs van uitnemend heid' en in augustus de Naaldwijksr organist Gerard Bal. Inmiddels is bij Uitgeverij W. D. Meinema n.v. te Delft een tweede druk van Jacques W. Moermans boekje 'De Kerk van 't Woudt' ver schenen, dat f 350 kost. Ds. L. P. Sterk, predikant van de hervormde gemeente van 't Woudt en Den Hoorn betuigt de schrijver in een voorwoord zijn welgemeende dank. De Woudtse kerk is een gebouw dat historische en architectonische ■waarde heeft. Het komt voor op dp monumentenlijst. Ds. Sterk schrijft in een voorwoord dat het kerkje meer dan een monument is. 'Het s de ruimte waar de leden der ge meente sametikomen tot de ere dienst. Deze is altijd en blijvend een spreken tot een toegesproken worden door de Heer Jezus Chris tus, die in ons midden is'. HISTORIE De heer Moerman gaat in zijn boek je uitgebreid op de historie van het kerkje in, dat een schenking is van Bartholomeus van der Made, die het stichtte in, of kort voor het jaar 1277. Bartholomeus had eerder, in ieder geval voor 1264, de Oude Kerk te Delft gesticht. Hij bekleedde waarschijnlijk het ambt van villicus of hofrechter van de Hof van Delft, waartoe in de 13e eeuw ook een deel van 't Woudt behoorde. Van de bouwgeschiedenis van het kerkje is weinig bekend. Men kan echter goed zien, dat het eenmaal voor de RK-eredienst werd gebruikt. Het priesterkoor lag met zijn ven sters naar het oosten. Bij het opdra gen van de mis stond dan de pries ter met het gelaat gekeerd naar het oosten, waar Christus heeft geleefd. Dit uitgebouwde priesterkoor werd in de vorige eeuw helaas afgebroken en die plaats werd als kerkhof inge richt. De toren vertoont in vorm en bouio- materiaal de kenmerken van een hoge ouderdom, en zou, ten dele althans, uit de stichtingstijd kunnen daterenmaar men weet niet zeker of deze aanvankelijk 'gelijktijdig met de kerk is gebouwd of daaraan later is toegevoegd. De tegenwoordige kerk die aan drie zijden om de toren is heengeboutvd, is in elk geval uit veel latere tijd. Mogelijk ligt de bouwdatum in het begin van de 16e eeuw en is in die tijd de oorspronkelijke kerk door deze ver vangen. Doordat de grondslagen van een vroegere doopkapel werden ge vonden tijdens de jongste algemene restauratie (19571959) kon deze opnieuw worden opgetrokken en ais consistorie worden ingericht KOFFIEHUIS Een bezoek aan de kerk is meet dan de moeite waard. Op verzoek leidt het kostersechtpaar L, Steenks de bezoekers rond. In hun huisje tegen over de kerk hebben zij het voor malige lokaal van de plaatselijke school als koffiehuis ingericht. 'Niet om rtott veel geld te kunnen verdie nen. We vinden het gewoon leuk. Fietsclubs en wandelverenigingen kamen speciaal langs 't Woudt en gebruiken dan bij ons een consump tie. De mensen die 't Woudt bezoe ken zijn altijd bijzonder verrast door de rustieke sfeer'. De kerkdiensten worden volgens de kostersvrouw steeds drukker be zocht. Tegenwoordig komt het regel matig voor dat jonge mensen de kerk huren om er in te kunnen trouwen, niet alleen hervormden, maar ook katholieken. Zij allen voe len zich aangesproken door de inti miteit van 't Woudt, een oase in Delfland. VLAARDINGEN Gedeputeerde Sta ten hebben burgemeester en wethou ders verzocht in deze regio plaats te bieden aan een klein woonwagenkamp voor ongeveer vijftien wagens. Dit zal met enkele andere' kleine woonwagen kampen in dit gebied een aanvullende functie krijgen naast het centrale woonwagenkamp in Schiedam. De bedoelde regio omvat de gemeen ten Delft, De Lier 's-Gravenzande,. Maassluis, Naaldwijk, Pijnacker, Schie dam, Schipluiden en Viaardingen. Burgemeester en wethouders van Viaardingen hebben besloten, in be ginsel medewerking te verlenen aan dit verzoek van Gedeputeerde Staten, onder voorbehoud uiteraard van de instemming van de gemeenteraad. Een voorstel hiervoor kan de gemeen teraad binnenkort tegemoet zien. OUDERKERK aan de IJSSEL -~ Wanneer straks op 27 juni de bejaar denflat met dienstencentrum aan de Burg. Neetstraat officieel geopend zal worden zal de gemeente Ouderkerk aan de IJssel een gebouw bezitten waarop men met recht trots kan zijn. Het zal het grootste in zijn soort zijn in de Krimpenerwaard en opgezet, geheel volgens de moderne visie op de hedendaagse bejaardenzorg. Het ge bouw, bestaande uit vier woonlagen, bevat twee een-kamerwoningen, 56 twee-kamerwoningen en vier grotere 3-kamerwoningen op elke woonlaag één, alsmede een recreatiezaal en ver dere bergruimten op de begane grond. De voorbereidende werkzaamheden en de bouw zelf hebben een. vrij vlot verloop gehad. Op 26 juli 1968 besloot de gemeente hieraan medewerking te NAALDWIJK De panden van Al- bert Heyn en de winkel van de dames Vollebregt aan de Herenstraat 12 zijn onlangs leeg gekomen en daarvan heeft de heer H. Vingerling onmiddel lijk dankbaar geprofiteerd. De Naald- wiikse boekhandel was te klein gewor den en is nu naar de overkant van de straat, naar no. 12 verhuisd. Architect A. ,1. Barendregt uit Viaardingen zorgde voor het nieuwbouwplan, dat de Naaldwijkse bouwonderneming Na- bo uitvoerde. Het pand is smaakvol en praktisch ingedeeld en boekenlief hebbers hebben er keuze te over. De Herenstraat is een zaak rijkeT geworden, waarop Naaldwijk trots is. verlenen door aan de inmiddels in het leven geroepen stichting Bejaar denzorg de benodigde grond te verko pen. Op 19 oktober 1970 ging de eerste paal in de grond. Bij deze gelegenheid becijferde burgemeester Bakker, als voorzitter van de stichting Bejaardenzorg, dat de kosten plus mi nus 3.325.000 zouden bedragen. Hij verwachtte toen dat de eerste bejaar den per 1 april 1972 hun woning in de flat zouden kunnen betrekken. Dit is dan nu een maand later geworden, want gedurende de maand mei had een ware 'volksverhuizing van bejaar den' plaats. Voor velen van hen bete kende deze overgang het gaan uit een stulp en het komen wonen in een paleis. Want vele bejaarden waren slecht gehuisvest. Zij moesten' om dit te bereiken na tuurlijk wel wat dieper in de beurs tasten, want 365 per maand is voor een plattelands-bejaarde, die weinig gewend is, nu niet bepaald een baga telletje, maar toch vergeleken bij soortgelijke centra in verre omtrekt, valt deze prijs, gezien wat men er voor heeft, mee. ROTTERDAM Frits Deppe (35), directeur van de NV Machinefabriek en Constructiewerkplaats Deppe NV te Rotterdam, is naast zijn ijzer- en staalactiviteiten in een wat romanti scher bedrijfstak 'gedoken': aan de Doklaan in Rotterdam Zuid, pal tege nover het plantsoen boven de Maas tunnelingang, heeft hij een 'drink and grill-house* geopend. Naar aanleiding van het met allerlei op- en afstapjes nogal oneffen vloeroppervlak heeft hij zijn etablissement 'De Kuil' genoemd. Die op- en afstapjes kwamen te voor schijn bij de verbouwing van het pand, waarbij architect Hans van der Schans op vreemde verrassingen stuit te: een paardesital van een vroegere groentehandelaar met het hooi nog op de zolder, merkwaardige hoeken, ga ten en banken van een vroegere fiet senmakerij. Al die verrassingen heeft Hans van der Schans intakt gelaten en hij heeft er op geraffineerde manier gebruik van gemaakt. Het horeca-leven bevalt de heer Dep pe uitstekend. Hij wil in Rotterdam nog negen dergelijke zaken openen. DELFT In het museum Lambert van Meerden Oude Delft 199 maken ongeveer honderd kinderen van 36 Delftse scholen op woensdag middag 28 juni allerlei tegeltjes. Deze middag wordt georganiseerd als af sluiting van het rondleidingen-seizoen '71-'72. De uitgenodigde kinderen hebben het afgelopen schooljaar de origineelste, best gekleurde of 'gekste' tegeltjes gemaakt. Op de slotmiddag zullen de jongens en meisjes in de gelegenheid worden gesteld een ontwerp te maken op een echte, voorgebakken tegel met keramische verf; de tegel kan na af loop mee naar huis worden genomen. De leerlingen worden in twee groepen in het museum venvacht, respectieve lijk om half twee en om drie uur. Het organiserende buro kulturelc za ken van de afdeling Welzijn geeft de voorkeur aan dit evenement boven het uitreiken van prijzen aan bijvoor beeld drie leerlingen van het gehele basisonderwijs. DEN HAAG De Haagse rechtbank heeft een 52-jarige aannemer uit Voorburg vrijgesproken van hem ten- laste gelegde dood door schuld en terzake van verkeersovertredingen door niet verlenen van voorrang en snelheidsovertreding, veroordeeld tot tweemaal 125 boete en voorwaarde lijk drie maanden intrekking van het rijbewijs met proeftijd van een jaar. Verdachte had op het kruispunt Mgr. Nolenslaan-Mozartlaan te Den Haag met de door hem bestuurde auto geen voorrang verteend aan een voor hem van rechts komende auto. Bij de bot- sing, werd de bestuurster van die auto gedood. Het kruispunt was toen zeer onover zichtelijk en er vonden herhaaldelijk botsingen plaats. De dag na dit ge beurde. was de situatie verbeterd. De Officier van justitie had twee weken geleden 2000 boete en zes maanden intrekking van het rijbewijs gevorderd wegens veroorzaken van dood door schuld. SCHIEDAM Twee Schiedamse bak kerijen, Vlug en de Geer, hebben overeenstemming bereikt over een vorm van samenwerking, die zal lei den tot fusie van deze twee bedrijven. Bij dit besluit hebben sociale en eco nomische overwegingen een rol ge speeld. In de broodmarkt is er spra ke van een concentratieproces, waar bij de grotere eenheden voor de toe komst de beste kansen hebben. Door samenvoeging ontstaat een sterk be drijf en is de continuïteit veilig ge steld. De werknemers van beide be drijven hebben de garantie gekregen, dat de fusie geen ontslagen ten gevol ge zal hebben. Het nieuwe bedrijf zal in Schiedam en Viaardingen over een grotere klan tenkring beschikken, zodat de bezor- - ging van brood aan huis beter en efficiënter kan worden verzorgd. De directie van de nieuwe onderneming wordt gevormd door een nieuwe gene ratie van beide familie-NV's. De heer H. C. C. H, Erkelens zal optreden als commercieel directeur. De heer C. M. Vlug wordt directeur produktie en de heer J. D. Erkelens directeur magazijn, transport en dis tributie. ROTTERDAM In een brief aan bi en w„ de leden van de Rotterdamse gemeenteraad, de diensten van ge meentewerken, stadsontwikkeling en! verkeer en aan de minister v. verkeer- en waterstaat reageert de Stichting; Leefbaar Kralingen op de structuur nota van de dienst van stadsontwikke- ling. In deze brief vestigt 'Leefbaar Kralingen' er nogmaals de aandacht op, dat zij geen enkele behoefte heeft aan een metro door deze oostelijke Rotterdamse villawijk. Die metro dient te lopen bezuiden de wijk om door de te dempen binnenvaarthaven Buizengat en Boerengat als een recht streekse verbinding met Ommoord. Voor Kralingen is, naar het oordeel van 'Leefbaar Kralingen' de verbin ding met de binnenstad voldoende gewaarborgd met een autobuslijn. 'Leefbaar Kralingen' bepleit boven dien demping van Wijnhaven, Scheep- mafcershaven, Leuvehaven, Oude Ha ven en Haringvliet en komt verder scherp op tegen de aanleg van een Willemstunnel, die eveneens veel ver der oostelijk, bij het Mallegat, dient te worden aangelegd. 'Leefbaar Kralingen' meent, dat er geen enkele noodzaak is om verkeer tussen Rotterdam en de oostelijk daarvan gelegen randgemeenten en buitenwijken door Kralingen te lei den. Waarbij 'Leefbaar Kralingen' zich afvraagt of het wel gewenst is om de wijk Prinsenland in de Prins Alexanderpolder af te bouwen. Een groene bufferzone zou hier beter op zijn plaats zijn. Tenslotte bepleit 'Leefbaar Kralingen' doortrekken van de oost-west metro naar het academisch ziekenhuis 'Dijfe- zigt' Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haak jes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms 'Alcor' (28.6)Brazilië: ms 'Alcor' (28.6); Canada: ms 'CP Discoverer' (28.6); Chili: ms 'Octavia' (26.6); Indonesië: ms 'Hammonia' (28.6); Japan: ms 'Worcestershire' (28.6); Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms 'Teniers' (30,6); Ned, Antillen: ms 'Prins der Nederlanden' (26.6); Nieuw-Zeeland: ms 'Tiber' (29.6); Su riname: ms 'Parthenon' (26.6); Vere nigde Staten van Amerika: ms 'S-L 181' (28.6); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z- W.-Afrika: ms 'Argyllshire' (28.6). «j- «N - J

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 2