I Leerdam kampt met huisvuil Wttik vanmorgen voelde was totaal nieuw voormij. Films te Rotterda m Marktberichten BiirgemeesteFContra wethouders in gewest-vraagstuk Internationaal muziekfestival in Gorkum Meer hardrijders in Viaardingen Expositie over geschiedenis Deltawerken Nieuwe wethouder Trapveldje in gebruik in 's-Gravenzande KLACHTEN BEZORGING Regio R4 SVZ wil 2 pet prijstoeslag geven I iHU Je moet'm voelen. De nieuwe Philishave*QO Super. (Maak ook het gebaar van de tevreden driekop-scheerder). TROUW/KWARTET VRIJDAG 30 JUNI 1972 VLA ARDINGEN Wegens het in ruime mate overschrijden van de toe gestane maximumsnelheid in Viaar dingen vorig jaar 1411 processen-ver baal opgemaakt (1303 tegen bestuur ders van personenauto's en 108 tegen bestuurders van bromfietsen). In 1970 werden 1146 processen-verbaal opge- t maakt Aldus blijkt uit het jaarverslag 1971 van de Gemeentepolitie Viaardingen. Ter handhaving van diverse bepalin gen en ter opsporing van overtredin gen van de Wegenverkeerswetgeving werd in 1971 een intensieve gerichte surveillance, zowel in uniform als in burger gekleed, uitgeschreven-. Het resultaat van deze surveillance was zeer. goed. Voor wat betreft de personeelsbezet ting hebben noga! wat veranderingen plaatsgevonden. Aan acht personeels leden werd ontslag verleend, terwijl 27 nieuwe krachten werden aange steld, onder wie twee administratieve ambtenaren, en tweede parkeer» en reinigingskontroleur. Herhaald agressief optreden van een groep jeugdige persoenen in sociëtei ten, maakte het noodzakelijk, dat er gedurende de weekeinde in het laatste halfjaar van 1971, verscherpt toezicht werd gehouden op de orde rond en in de sociëteiten. Dit toezicht werd uitgevoerd door het houden van ge richte ploegsurveillance. Het door de politie geregistreerde aantal aanrijdingen bleef in 1971 in vergelijking met 1970 ongeveer gelijk. In 1971 namelijk 1586 tegen 1571 in 1970. Het aantal dodelijke aanrijdin gen nam toe van 1 naar 4. De punten waar veel aanrijdingen voorkwamen, zullen nader worden geanalyseerd en naar de .hand daarvan zal worden nagegaan of nadere verkeersmaatrege len gewenst zijn. ROTTERDAM Het gesprek over een eventuele reële loonverbetering in de Rotterdamse en Am sterdamse havens per 1 juli tussen de vakbonden en de Scheepvaart Vereniging Zuid-Noord heeft (nog) niet tot een resultaat geleid. Het gesprek, afgedwongen aan het eind van de grote havenstaking en loen fungerend als een van de 'brekers' van de staking, zit vast. De vakbonden eisen een wel- vaarlsverbetering van 2 procent; de SVZ is vooralsnog niet van plan op deze eis in te gaan. Wel zijn de werkgevers bereid voor 1972 het indexeringscijfer o p 8 pro cent te stellen. In mei werd 2 procent ter compencering van de prijzen gege ven, per 1 juli zal nog eens 2 pet. gegeven worden, waarmee de SVZ nog 4 pet. speling heeft. Mr, L. J. Pieters, voorzitter van de SVZ, meent dat er van een welvaarts verbetering geen sprake kan zijn. De ontwikkeling van het goederenverkeer in de eerste helft van dit jaar heeft geen verbetering van de werkgelegen heid laten zien; voor de tweede helft van dit jaar zijn de vooruitzichten niet veel beter. Door de voortgaande containerisatie van het verkeer op het Verre Oosten moet opnieuw een ver mindering van werk in de stukgoed sector worden verwacht, aldus de heer Pieters. Of het vastgelopen gesprek in de haven consequenties zal kunnen heb ben is niet geheel duidelijk. De heer Pieters merkte desgevraagd op dat beide partijen niet meer met elkaar om de tafel zitten. De SVZ heeft overigens na het schrappen van de subsidieregeling van 11 miljoen als een tegemoetkoming in de leegloopkosten bij de Stichting Samenwerkende Havenbedrijven een tweede tegenslag moeten incasseren. Dezer dagen heeft de regering laten weten ook de subsidie 170.000) voor de havenvakschool voor volwas senen in te trekken. Voor beide tegenvallers zoekt de SVZ naarstig naar oplossingen. De voorzit ter van de SVZ kwalificeerde de po gingen om alsnog subsidie te verkrij gen als somber. Voor de oudere werknemers in de haven, waar thans zo'n 14.600 man werkzaam zijn, heeft de SVZ enkele maatregelen opgesteld die op basis van vrijwilligheid toegepast kunnen worden. Het geld voor de verwezenlij king van dit plan komt uit het daar voor opgerichte fonds van 1 procent van de totale loonsom over een heel jaar 2,8 miljoen gulden Het thans bereikte akkoord geldt voorlo pig voor de periode van 1 juli tot 1 november. Havenwerkers van 60 jaar en ouder kunnen als zij dat willen vrijstelling krijgen van bepaalde (zware) werk zaamheden en zaterdagwerk. Werkne mers van 63 kunnen aanspraak maken op vrijstelling van zaterdagarbeid en nachtwerk. Een jaar voor de pensio nering tenslotte komt naast de eerder genoemde regelingen een extra vrije dag in de week. De 64-jarigen en hun vrouwen krijgen tevens regelmatig voorlichting over hun op handen zijn de pensionering. De gesprekken over een raam-cao voor de havens verlopen bevredigend, aldus mr. Pieters. Naast deze mantel cao zal voortaan bij de onderhandelin gen afzonderlijke cao afgesloten kun nen worden voor de verschillende be drijfsgroepen of bedrijven. Met name bij de ECT en Unitcentre bestond zo'n afzonderlijke cao al enige tijd. Mr. Pieters deelde tenslotte nog mee dat de instelling van vakbondskon- taktmannen in de havens aan de ver wachtingen beantwoorden. Rotterdam telt er nu vijf. in Amsterdam zijn drie kontaktmannen aangesteld. lil', j*'"1 r' 'f PÏfJJ14, fk&iï', «'l''fr L ÏS! nen twintig dagen werden teruggege ven nadat de gebreken waren her steld. zen ingevorderd waarvan er 181 bin- Geldermalse laatste kans (ADVERTENTIEj LEERDAM Een probleem situatie die het gemeentebestuur van Leerdam met de grootste zorg vervult, is de afvoer c.q. verwerking van het huisvuil. Op eigen territoir is geen mogelijk heid aanwezig om een nieuwe stortplaats in te richten en de na burige gemeenten zijn niet in staat de helpende hand te reiken, of houden de boot angstvallig af. Momenteel zijn onderhandelingen gaande met het gemeentebestuur van Geldermalsen. Daarin ligt voor Leer dam eigenlijk de laatste reële moge lijkheid. Mochten die onderhandelin gen niet tot een positief resultaat leiden een uitslag daaromtrent wordt op korte'termijn verwacht dan zal het bijzonder moeilijk worden om voor de verwerking van het Leer- damse huisvuil een oplossing te vin den. Temeer daar men tot uiterlijk eind juii gebruik kan maken van een stortplaats in Ameide, waar nu als noodmaatregel gebruik van wordt ge maakt. De moeilijkheden in Leerdam ont stonden toen het gemeentebestuur van het naburige Heukelum eind maart met de mededeling kwam dat er in haar gemeente vanaf 1 juni geen plaats meer zou zijn voor het Leerdamse vuil, omdat de stortplaats aan de Heukelumse Kerkweg tegen die tijd geheel vol zou zijn. B. en w. van Leerdam hebben er geen gras over laten groeien, maar zijn direkt naar andere mogelijkheden op zoek gegaan. Aanvankelijk leek het erop dat men vrij spoedig en gemakkelijk tot een oplossing zou kunnen komen. Nieuwe films CALYPSO: Film Internationaal Rotterdam. In het kader van het .Holland festival 30 Nederlandse filmpremières. Alzo ook in het Venster. Programma is aan de kas sa's gratis verkrijgbaar. CINEAC AD: 'Zeg maar ja tegen het leger'. Doldwaze komedie met de vijf nieuwe topkomieken 'The Chariots'. Alle leeftijden. LUMIERE: 'Goofy, de held van de Olympische spelen'. Een vrolijke tekenfilm uit de Walt Disney stu dio's. Alle leeftijden. Prolongaties ARENA: 3e week 'Veel liefs uit Moskou'. Sean Connery in span nend speurdersverhaal. 14 jaar. CENTRAAL: 'Pornografie zonder masker'. Wansmakelijk sexprodukt. 18 jaar. CINERAMA: 3e week 'The concert for Bangla Desh'. Grote popgebeur tenis met de populairste topfigu ren van de lichte muse. A.L. CORSO: 2e week 'My Fair Lady'. De bekende musical met Audrey Hepburn en Rex Harrison. A.L. GRAND: 2e week 'Maria Stuart, koningin van Schotland'. Boeiende historische film met Vanessa Red grave. 14 jaar. KRITERION: 6e week 'Poppet on a chain'. Spannende thriller, spelend in Amsterdam. 14 jaar. PRINSES: 8e week 'Dokter Zjiva- go'. Prachtige film naar de roman van wijlen Pasternak. 14 jaar. REX: 10e week 'The burglars'. In brekers) Spektakulaire thriller over een dievenbede en een cor rupte politieman. 14 jaar. STUDIO'62: 9e week 'A clockwork orange'. Satire vol geweld en sadis me. 18 jaar. THALIA: 'Sunday, bloody sunday'. Goed uitgediept en filmisch ver zorgd werk over een liefdesverhou ding. 18 jaar. 't VENSTER: Zie Calypso. Reprises CINEAC NRC: 'The Aristocats'. Kostelijke tekenfilm van Walt Dis ney. A.L. COLOSSEUM: 'Het bloed van Dra- cula'. Griezelfilm met Christopher Lee. 18 j. LUXOR: 'Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten'. Een koste lijke komedie voor iedereen. A.L. LIJNBAANTHEATER: Elke mid dag 'Asterix en Cleopatra'. Een fijngeestige tekenhoofdfilm. A.L. 's Avonds nog steeds 'Blue movie'. METRO: 'The partij'. Een dolle komedie waarin Peter Sellers de" hoofdrol speelt. A.L. PASSAAE: 'De rode zon'. Uitzon derlijk goede western. 14 jaar. Nachtvoorstellingen ARENA: 2e week 'De scalphun- ters'. Komische western. Vrij. en Zat. 24.15 uur. CALYPSO: zie programma boven. CENTRAAL: 'De verdoemden'. Ge weld en sex. Vrij. en Zat. 24.00 uur. CINEAC AD: 'The sons of Kntir Elder'. Stevige western met John Wayne en Dean Martin. Zat. 24.00 uur. COLOSSEUM: 'Fathom'. Raquel Welch en Tony Franciosa in span nende western. Zat. 24.00 uur. GRAND: 'De dood komt te paard'. Lee van Cleef in stevige western Zat. 24.15 uur. 't VENSTER: Zie Calypso. Kindermatinees CINEAC NRC: zie boven. COLOSSEUM: 'Kuifje en de Zuil netempel.' Elke middag 2 u. PASSAGE: 'Dik Trom en liet cir cus'. Elke middag 2 uur. REX: 'Fablio, de grote torenaar'. Zat. en Woensd. 2 uur. 't VENSTER: Geen kindervoorstel lingen. Burgemeester L. -J. den Hollander bereikte namelijk overeenstemming met de Kedichemse landbouwer Van 't Hart. Die was in principe bereid om een perceel grond aan de Kedi chemse Achterdijk voor stortplaats aan de gemeente Leerdam te verhu ren. Ook burgemeester en wethouders van Kedichem namen ten aanzien van de ze mogelijkheid een positief stand punt in. De zaak zou worden bespro ken en toen op 13 april de Kedichem se gemeentesecretaris de telefonische mededeling deed dat het college van zijn gemeente bereid was medewer king te verlenen en de benodigde hinderwetvergunning zou afgeven, zag het er naar uit dat er voor Leerdam geen 'vuiltje' meer aan de lucht was. De nodige voorbereidingen werden ge troffen en voor de Leerdamse raad betekende het beschikbaarstellen van een krediet van ruim 21.000 gulden voor het inrichten van de nieuwe stortplaats, niet veel meer dan een formaliteit. Dat gebeurde op 8 mei en voor Leerdam was de zaak daarmee rond. Tot drie weken daarna, op 24 mei, de Kedichemse burgemeester H. Scheffer het gemeentebestuur van Leerdam te lefonisch liet weten dat het storten van vuil aan de Achterdijk vrijwel zeker geen doorgang zou kunnen vin den, omdat op grond van massale protesten de hinderwetvergunning ge weigerd zou moeten worden. Leerdam zat danig in de puree, maar gelukkig reikte de gemeente Ameide de helpende hand. Het bestuur van die gemeente en de heer Jongkind, eigenaar van een stortput aldaar, ga ven toestemming om gedurende twee maanden het Leerdamse vuil in Amei de te storten. Dit om de door dc terugtrekking van Kedichem ontstane moeilijkheden te overbruggen. Leerdam heeft van die alternatieve mogelijkheid een dankbaar gebruik gemaakt, ondanks de niet geringe fi nanciële consequenties. Want de kos ten van het storten in Ameide bedra gen 400 gulden per week en daarnaast heeft men de kosten van extra-tractie wegens de grote afstand Leerdam- Amcide v.v. Intussen zijn de onderhandelingen met het gemeentebestuur van Gelder malsen gaande.- Voornaamste punt hierbij is de mogelijkheid om gedu rende langere tijd totdat een defi nitieve oplossing bijvoorbeeld in de vorm van vuilverbranding is gevon den te storten op de vuilnisbelt aldaar. De stortplaats in Geldermal sen, waarin ook verschillende omrin gende Gelderse gemeenten hun huis vuil deponeren, is zo groot, dat Leer dam er verscheidene jaren terecht zou kunnen. Niet alleen Leerdam, dat, zoals ge meentesecretaris de heer G. Looijen ons vertelde, zo'n 5000 ton vuil per jaar produceert, dus gemiddeld zo'n 100 ton per week, kampt met het probleem van de verwerking. Het is een landelijke zorg, waarin gebieden als de Alblasserwaard en Vijfheeren- landen bepaald niet achteraan staan en waar al geruime tijd wordt gezocht naar een afdoende oplossing in regio naal verband. HELLEVOETSLUIS Zater dag aanstaande zal in een speci aal daarvoor gebouwd paviljoen aan de zuidzijde van de Haring- vlietdam een tentoonstelling over de Deltawerken worden geopend onder de naam 'Expo'. Deze nieuwe tentoonstelling is tot stand gekomen in samen werking tussen hei ministerie van verkeer en waterstaat, rijks waterstaat en het Nationaal Bu reau voor Toerisme. Zij zal op 15 november sluiten. Aan de hand van foto's, kleu renkaarten en teksten wordt een inzicht gegeven in de ge schiedenis van het Deltaproject en zijn betekenis voor ons land. Van het paviljoen leidt een voet pad naar de Sptiisluis, waar de mogelijkheid wordt geboden in het inwendige van de.jsluis fo to's over 'de bouwgeschiedenis van de Iiaringvlietwerken als mede een machinekamer van een der sluisopeningen van na bij te bekijken. Regelmatig zal een tien minuten durende diapresentatie over het project worden gegeven. 'Delta Expo' is voorzien van een par keerterrein met een oppervlakte van 10.000 vierkante meter. Het Nationaal Bureau voor Toerisme heeft een toeristische route uitgestippeld, waarin 'Delta Expo' is opgenomen LEKKERKERK De recreatie- boerderij 'De Hendrikshoeve' in het natuurgebied De Loet zal wor den afgebroken. Het geheel 'is dermate bouwvallig geworden, dat de boerderij gevaar gaat ople veren. Een drastische restauratie is financieel niet meer verant woord. Al geruime tijd is op de boerderij een bord gespijkerd, met daarop de aan duiding 'instortingsgevaar'. Met name de jeugd trekt zich daar niets van aan en vertoeft regelmatig in het bouw vallige pand. De boerderij ziet er vervallen en haveloos uit. De ramen zijn dicht gespijkerd, maar toch lukt het sommi gen om binnen te komen. Het pand werd een flink aantal jaren geleden door de provincie aangekocht, met de bedoeling er een recreatief centrum van te maken. De aankoop- kosten, inclusief de bijbehorende lan derijen, beliepen ongeveer twee ton. Nadien zijn regelmatig pogingen in het werk gesteld de plannen ten be hoeve van een recreatief centrum ten uitvoer te brengen, doch daarvan is in de loop van de afgelopen acht jaren niets terecht gekomen. Van provinciale zijde is nu meege deeld, dat het de bedoeling is Den Hendrikshoeve te- slopen, omdat er geen beginnen aan is een afdoende restauratie ter hand te nemen. Het bouwen van een nieuw centrum zou niet duurder uitkomen. Er is meteen een nieuw plan gemaakt, dat eveneens op de recreatie is afgestemd. De-be doeling is een gedeelte van de lande-,. rijen geschikt te maken voor het plaat sen van tenten en verder moet er een royale visvijver komen, waarbij de aanplant niet vergeten zal worden. Het is niet bekend wanneer uitvoe ring aan deze plannen wordt gegeven en evenmin wanneer de boerderij die indertijd is aangekocht om specu latie tegen te gaan tegen de gropd gaat. OUDERKER A. D. IJSSEL Kon de raad van Ouderkerk met be trekking tot de herindeling van de Krimpenerwaard nog tot een vrijwel eensluidende eindconclu sie komen, het laat zich aanzien dat dit met betrekking; tot de ge- westvörmihg-veel- moeilijker.,'.zal liggen. Uit een aan de raadsleden toegezonden memorie over dit on derwerp blijkt dat de opinie van de voorzitter van het college van B. en W.e burgemeester P., B. Bakker, tegengesteld is aan de vi sie die de beide wethouders, de heren Adr. Heuvelman (sgp) en H. A. Hoogendijk (sgp buiten par tijverband) over deze bestuur lijke aangelegenheid hebben. 1 ,ji t,,6 1 'fTl Jk fl Sri S-1',?-"; fi -fi**? <}i ,..ifat J i; i' 1,1 V-"' 'y> i 'rO'üjV JVis?,jij Mi h.-'i 1' f r 3 ai 441„'41; ÜffP;i'fi fif"a1 GORKUM In totaal 1500 muzi kanten, afkomstig uit Amerika, Canada en Nederland, nemen vol gende week in Gorkum deel aan eendriedaags muziekfestival. Acht Amerikaanse, één Canadese en vijf Nederlandse bands komen vanaf woensdag in aktie om be oordeeld te worden door een in ternationale jury. Het korps dat op én van de eerste twee dagen het hoogste aantal punten be haalt, komt in het bezit van de Festival Trophee, beschikbaar ge steld door de gemeente Gorkum. Verder zijn er dagprijzen, beschikbaar gesteld door het chr. Snowkorps Gor kum. de Algemene Koopmans- en Winkeliersvereniging, het comité Va kantiefeesten en het Internationaal Cultureel Contact. Alle korpsen krij gen voorts een legpenning van de gemeente Gorcum en een wandschild van de provincie Zuid-Holland. Van de AK en WV krijgen alle deelnemen de muzikanten een voorstelling van een verzameling oude stadsgezichten van Gorkum. Zowel woensdag- als donderdagavond gaat men om acht uur op Gorkums Groenmarkt van start. Woensdag bijt 'Jong Gorkum' het spits af. Beide avonden worden besloten met een taptoe-finale. Vrijdagavond vanaf acht uur kan men een grote finale van alle deelnemende bands zien met als slot de uitreiking van de Festival Trophee door Gorkums burgemeester, de heer A. Schreuder. Donderdagmiddag wordt een défilé gehouden voor het erecomité. Bit ge beurt vanaf twee uur, met als start plaats Buiten de Waterpoort. De orga nisatoren zijn er niet in geslaagd om voor alle deelnemers logies bij parti culieren te vinden. Ondanks medewer king van vele verenigingen kon men slechts tot 400 bedden komen. Met de organisatie in Gorkum is rond een halve ton gemoeid. De gemeente noemt hiervan door het verlenen van medewerking op diverse fronten (o.m. het afbreken van de botermarkt) tien mille voor haar rekening. Verder zul len o.m. de entreegelden de kosten moeten dekken. De voorverkoop loopt reeds hard. Men kan hiervoor terecht op de volgende adressen: J. van Pelt, Marinus Spronklaan 36, Fr. Mulder, Hoogstraat 8, Gorkum, Centra, Kon. Wilhelminaweg 66, Gorkum, Fransen, Piazza Center, Gorkum, Van Mourik, Keilerpad 5 Gorkum, Hamoen, Harp- straat 30, Arkel. 's-GRAVENZANDE Eén forse 'loei* tegen de bal, en de speelwei of het trapveld aan de Kon. Julianaweg was officieel geopend. Burg. Van Prooyen had geen moeite om de 'bal aan de rol te brengen; verwelkomd door de besturen van de buurtverenigingen Boerenwoning en Oudeland en omge ven door muzikale klanken van de drumband Animato zag hij met genoe gen hoe de talrijke jongens bezit namen van het trapveld. Jammer dat 'onbekenden?' zeer on langs een deel van de grasmat hadden weggehaald, zodat hoekschoppen ne men moeilijk worden zal Uit het schrijven van Gedeputeerde Staten en de nota van het Interge meentelijk Overlegorgaan Midden-Hol land hebben zich binnen het college van b. en w. twee meningen gekristal liseerd, die moeilijk tot eikaar zullen zijn te brengen. Er is dan ook een minderheids- en een meerderheids- voorstel over deze zaak aan - de 'raad voorgelegd. Door de mobiliteit van de tegenwoor dige bevolking, aldus het standpunt van burg meester Bakker is de reikwijdte van de mens de laatst e tijd sterk vergroot. De eeuwenoudè tegenstelling tussen stad en platteland vervaagt, meer en meer. Dit heeft consequenties- met betrekking tot het peii van voorzieningen dat door de burger wordt verlangd. Die burger wil een groeiend pakket van voorzie ningen op niet te grote afstand van zijn woning. Door het verwijden van het ïokale milieu tot het regionale kail"dö con clusie worden getrokken,, aldus-.de burgemeester, dat de grenzen- van' de staatkundig beperkte gemeente niet meer samenvallen met de leefruimte van de burgers. Ordening van de samenwerkingsverbanden in een be grensd gebied c.q. gewest met een lokaal bestuur vanuit het gewest is volgens burgemeester Bakker een zaak van de eerste orde. De beide wethouders verklaren zich tegen gewestvorming omdat zij niet kunnen inzien dat de aangeprezen gewestvorm noodzakelijk is. Ze zijn zeer bevreesd dat de autonomie van de gemeente zo zeer door dit alles wordt aangetast, dat er weinig meer overblijft van het eigene van een gemeente en van hetgeen reeds jaren historisch verankerd ligt Verder wij zen zij, op de zeer onoverzichtelijke toestand, die hierdoor op financieel gebied zal ontstaan. Vast staat voor hen, dat men gewestelijk veel i duur der zal gaan werken, terwijl de huidi ge situatie juist om kostenbesparende maatregelen vraagt. LINSCHOTEN Met grote meerder heid van stemmen, is de heer F.A.L. de Goederen gekozen tot wethouder van Linschoten. Hij volgt dr. P- van Schilfgaarde op, die volgende week, na een verblijf van negen jaren, Lin schoten gaat verlaten. Twee jaar is de heer Van Schilfgaarde wethouder geweest, daarvoor was hij vier jaren raadslid. In die 2 jaar heefï hij zich met grote ijver en vasthoudendheid op de Lin- schotense problemen geworpen. Niet op de laatste plaats aan hem is het te danken, dat het bestemmingsplan Ra- pijnen in ontwikkeling is gekomen. NIEUW LEKKERLAND De bewo ners van huizen die de laatste vijf jaar werden gebouwd zullen binnen kort een enquête-formulier krijgen toegezonden. De gegevens hier zullen de gemeente ten dienst staan bij het vaststellen van het nieuwe bestem mingsplan Dorpslaan-West. Onder andere zal gevraagd worden in welke gemeente de kostwinner werkt. Indien u de krant onverhoopt eens niet mocht ontvangen, ver zoeken wij u ons bij voorkeur te bellen tussen 9 en 12 uur. TELEFOON 010—11.55.88. W el vaarts verbetering taboe in havens -<& TL Wl rW1 jtiji pjt1 -ri i Jii'4> M,' 'fi i ■if-ibtrrai tsnPs EK: Boerderij moet toch tegen de grond Barendrecht en Omstreken 28 JUNI Doré: 38-46 aanvoer 18.000 kg. Andijvie: 10-15 aanvoer 32.000 kg Bloemkool: 8 st: 101-114 8 st: 62-109 10 st: 56-82 aanvoer 46.000 st. Gele Kool: 38-43 aanvoer 2.000 kg. Komkommers- 76-90: 25-28, 61-75: 18-21, 51-60 18-19, 41-50: 16-18 31-33: 15 aanvoer 86,000 st. Komkom mers- krom: 15-17 aanvoer: 2.000 kg. Kroten bs: 22-32 aanvoer 25.000 bs. Ah 56-58A: 48-56 B27 II! 84 Mil 47 aanvoer 25.000 bs Peterselie- 15-35 aanvoer 4 000 bs. Postelein 27-52 aanvoer 3.000 kg. Prei: bs: 36-46 aanvoer 6 000 bs. kg. 143-162 aanvoer 2 000 kg Rabarber 35-43 aanvoer 4 000 kg. Radijs 10-27 aanvoer 4 500 bs Rode Kool 52-65 aanvoer 3.000 kg. Selderij: 5-12 aanvoer 8.000 bs Sla natuur- 8-22 aanvoer 92 000 st Slnjbonen: 280-320 aanvoer 5.000 kg. Spina- iie: 62-79 aanvoer 6.000 kg. Spitskool: 8-25 aanvoer 8.000 kg. Tomaten: A: 650-680 B: 610- 640 C: 80 CC: 410 aanvoer 1 100 bakjes Uien: 32-46 aanvoer 3.000 kg. Fruit Goiden Delicious- A: 54-66 B- 45-49 C 32-39 Totaal aanvoer Fruit: 40 000 kg. ROTTERDAM 29'JUNI Kas Komkommers 90 en op: 34. 75 en op: 22-27. 60 en op: 15- 19. SO en op: 15-16. 40 en op: 15. 35 en op: 15 30 en opl5. Kas Komkommers krom 15. Bloemkopl A 99. B 86. C 57, Glassla A 13-17. Tomaten binnenland A 6.30-6.75. B 6.55-6.70. C 6.35-6.45. CC 5.40-5.80. Stambonen 3.00-3.40. Snijbonen 1.60-2.60 Postlein 20. Andijvie 18. Heden werden aangevoerd: Glassla 1500 stuks. Tomaten 38.780 bakjes. Kas komkom mers 89 900 stuks. Kromme komkommers 6.580 kg. Aanvoer: VL 16, 16; VL 103, 2: VL 142, 20: VL en, ene en l makreel: VL 121, 13; VL IJl. 6: VL 153. 16; VL 73, 10; VL 30, 33; VL 105, 35; L 100, 10. Pnjzen: Kleine maatjes 330 - ƒ331; kieino Kleine maatjes 220 - 228; grote imaatjes 218 - 231; makreel 70. tpBJ- '1,1 l„ tk 11l«v. wig lilit'ü Ü!1 j' injt t rif" jjj'it» [I lmJi ill iLDfiiaLdJ. bi

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 2