«rijdagnooreicd El ...en ook op zaterdag dezeVfendomatic diepvrieskist Geweldenaars boeiend drama Films in Rotterdam Percy een dolle klucht 'The Revengers' western met verrassend slot Subsidie voor verhuizing u - i fï I 1 'Zanglust' moet het zonder dirigent Sintnicolaas stellen Zangavonden VOETBALLERS Marktberichten Bevestiging en intrede kandidaat Hofman Vele evenementen voor de jeugd Schooltandarts Bittere pil voor gemeenteraad Jeugd bouwt kinderdorp Geen helikopter voor de Hoop jnn|l TROUW /KWARTET VRIJDAG 28 JULI 1972 Regio Rl Panty van bekend merk. 20 Denier. Met ingezet kruisje, ver sterkte hiel enteen. In 2 modekleuren: amber en plead illy. Van 3.95 voor 1.75 Kubuselementen voor het creëren in studle-ofwoonruimte van b.v. boeken kastjes of speaker boxen. Zelf in de gewenste kleurte ven/en. Af m. 46 x 31 x 31 of 46X31 X21 9.90 Grenehouten buro met kunststof schrijf blad. Apart van vorm geving door extra bovenbouw. Blad- maat 53 x 98 cm, hoog 125 cm. 159.- Gefdig 28 juli 1972. Schriftelijke en telefonische bestellingen worden hierop niet aangenomen. Tricot damespiama, soepel en makkelijk W&sbaar. Blijvend goede pasvorm. Ronde hals en V hals met col model» ideaal voor campings enz. Maten 3, M.CenXL MaatS 13,50 Maat XL 16.50 Kf.stp.m. T.L. Verlichting, u kunt er nooit genoeg van hebben. T.L. armatuur. Kom pleet met buis en starter. 10.95 Bijpassende afdekkap 6.- Stopflessen van heldergroen of amberkleurig glas. Zeer dekoratief,te vens als voorraadpot te gebruiken. Lucht dichtafgesloten. 70 cc 95 250 cc 500 cc 1.50 1.95 Royale geperforeer de piastic wasmand met deksel. Hoog modef, neemt weinig plaats in, maar kan veel wasgoed bergen, in oranje en geel. 6.95 NieuwI30cm Stereo LP,Met14keiharde toppers zoais: a whiter shade of pale, matrimony, mary had a little lamb, chantiity lace, let's dance en oh babe, what wouid you say 6.50 Diepvriezen is de beste manier om uw levensmiddelen maanden lang vers te houden, zonder dat dit ten kostevan de geur, kleur, smaak, vorm en voedingswaarde gaat. U kookt wanneer u dat uit komt en vriest dat in. Formaat 85x83x60. Nif 2 dagen lang VROOM DREESNfANN ROTTERDAM - VLAARDINGEN VLAARDINGEN 'Een bittere zaak'. Zo omschreef wethouder A. G. Kloots woensdagavond in de raad de moeilijkheden rond de financie ring van het Oude Lijnbaan complex dat wordt gerestaureerd en in gericht voor culturele en recreatieve en sportieve evenementen. Nieuwe films Prolongaties Reprises Kindermatinees bi ROTTERDAM Direct na liet bekend worden van de moord, die donderdagmiddag gepleegd werd op de 41-jarige wapenhandelaar E. Sies, verdrongen zich vele nieuwsgierigen bij het winkelpand aan de Polderlaan 25 in Rotterdam-Zuid. Meer over deze. gruwelijke moord kan men elders in deze editie lezen. Wielrennen GOUDSWAARD Woensdag 9 au gustus 's middags om half drie zal kandidaat H. Hofman door zijn broer, ds. A, Hofman van Scheveningen be vestigd worden als predikant van de Geref. Gemeente van Goudswaard, 's Avonds om half acht zal ds. H. Hofman zijn intrede doen. Beide dien sten worden gehouden in de Her vormde Kerk van Oud-Beijer)and. ROTTERDAM Tegen het prachtige en natuurlijke décor van de enorme bosvelden in de Amerikaanse staat Oregon, werkten de leden van hout hakkers-familie Stampers. Kerels ver groeid met hun werk en hun tradi ties, sterk in zichzelf gekeerd en een ijzeren wii. Vakbonden laten hen on verschillig. Dat blijkt als er een sta king onder de houthakkers uitbreekt, want de familie werkt door op advies en onder leiding van Henry, de patri arch van de familie. Zij hebben nu maar één doel: de boomstammen zul len op tijd worden afgeleverd en niet toegeven aan de wil van de stakers het werk stil te leggen. De titel 'Never give an inch' is karakteristiek voor het gehele verhaal. De harde conflicten blijven niet uit en al wordt de vader gewond door een ernstig ongeval en al komt de zoon Joe Ben om het leven, zij bereiken hun doel. Het is wonderlijk dat Paul Newman die zijn veelbelovend regie-debuut maakte met 'Rachel, Rachel' kans ge zien heeft deze film steunend op een sterk scenario in oude stijl zo boeiend te verwezenlijken, temeer waar wij hierbij moeten verdisconteren dat de regie eerst in andere handen- was en Paul Newman, na een conflict de regie overnam. Hij heeft het houthakkers- drama uitstekend gestalte gegeven evenals de karakters van de familiele den, hard en onverzettelijk. In deze film vallen sterke rollen te bewonde ren van Henry Fonda en Newman zelf. Men hoeft het niet eens te zijn met de politieke en sociale elementen om bewondering te hebben voor dit boeiende werk, want hoe men het ook beschouwen\mag, de ouderwetse film is hier weer' als onderhoudend vertel ler volkomen in haar element. Een interessante beleving op zichzelf. ARENA 14 jaar. H.St. ekortwiekt plan voor lijnbaan Vlaardingen De voorgeschiedenis is bekend: na de aanbesteding bleek dat de verbouwing van het historische complex maar liefst acht ton meer zou gaan kosten dan was verwacht. En dat terwijl de raad de voor dit projekt uitgetrokken 4.4 miljoen gulden eigenlijk al aan de hoge kant vond. BEZUINIGINGEN In een uiterste poging om te redden wat er te redden viel heeft het colle ge van b. en w. bezuinigingn aang- bracht in de plannen voor de spor thal, de twee gymnastieklokalen en het pand Baanstraat 4 met de touw- baan. Desondanks kwam men nog 140.000 tekort om deze projekten te kunnen realiseren. B. en w. stelden de raad nu voor dit bedrag te onttrek ken aan het krediet voor de manifes tatiehal. Voor dit laatste projekt resteert nu nog een bedrag van 970.000. Daar van dienen nog het honorarium vooi; de architect en een schadevergoeding van 50.000 voor de aannemer van wege het wegvallen van de manifesta tiehal te worden afgetrokken. Met het resterende bedrag tussn de 8 en 9 ton willen b. en w. een 'spelhal' bouwen, waarvoor gemeentewerken een plan dient te maken, De'opdracht aan het architectenbureau Eijkelen- boom en Middelhoek komt daarmee te vervallen. De raad kon weinig anders doen den akkoord gaan met dit voorstel. Wel sprak men unaniem over een 'mis kleun' van de architect. De heer D, de Lange (D'66) pleitte zelfs voor inhou ding van het honorarium voor de architect 'wegens het leveren van een wanprestatie'. Wethouder Kloots zegde toe zeker te zullen proberen de kosten zo laag mogelijk te houden. Hij stak echter ook een beschuldigende vinger uit naar de aannemer J. P. van Eesteren ARENA: 'De geweldenaars'. Een zeer boeiend houthakkersdrama mei Paul Newman, Henry Fonda en Lee Reirrick. 14 jaar. CINEAC AD: Voor de jeugd elke dag tot 5.30 uur de olijke ondeugd 'Pippi Langkous', op het witte doek. Alle leeftijden. LLJNB AANTREATER'I love Percy'. Een sexkomedie met Hywei! Benett èn Elke Sommer. 18 jaar. - THALIA: 'Frénzy'. Een boeiende film van Hitchcock met Jon Finch en Barry Foster. 18 jaar. V CALYPSO:"Laatste week 'De vier vuisten van de duivel'. Avonturen van het edele duo Terence Hill en Bud Spencer. 14 jaar. CENTRAAL: 2e week 'Meisjes die d?nken dat alles mag'. Onaanvaard bare vrijheden van meisjes in va- kantietijd. Sex zonder grens. 18 jaaur. CINEAC NRC: 5e week 'The Aris- tocats'. Plezierige en geestige hu mor. A.L. 2e week 'Dirty Harry'. Een keiharde western, 18 jaar. El ke avond vanaf 5.30 uur. CINERAMA: 3e week 'De zeven wereldwonderen'. Een reis langs de wereldwonderen per cinerama. Boeiende opnamen en sensatie. A.L. COLLOSEUM: 4e week 'De rechter en de linker hand van de duivel'. Kostelijke western van het beken de duo Terenpe Hill en Bud Spen cer. 14 j. CORSO: 3e week 'The sound of 'music'. De onvergetelijke roman 'sche musical waarin Julie Andrews de harten veroverd. Alle leeftijden. KRITERION: 10e week 'Puppet on a chain'. Thriller met spektakulai- re achtervolgingen in Amsterdam met o.a. Barbara Perkins. 14 jaar. LUMIERE: 2e week 'Wie een kuil graaft voor een ander'. Aardige comedie waarin Louis de Funes weer braaf de hoofdrol vervult. A.L. LUXOR: 2e week 'De Kettmggan- gersbende'. Pittige western van Da niël Mann. 14 jaar. METRO: 4e en laatste week 'Ge jaagd door de ivind'. Prachtige film naar de roman van Margareth Mitchells bestseller. 14 jaar. PRINSES: 12e week 'Dokter Zjiva- go'. Meesterlijke verfilming van Pasternaks roman door David Le an. 14 jaar. STUDIO'62: 4e week 'Lucky Luke'. Boeiende film over de man die sneller schoot dan zijn schaduw. A.L. 't VENSTER: 'Butch Cassidy and the Sundance Kid'. Een zeer knap pe en boeiende westera met o.a. Paul Newman. 14 jaar. Film vrij naar het Bijbels verhaal. 14 jaar. PASSAGE: Nog eens de pikante komedie van Billy Wilders 'Irma la pouce'. Met Jack Lemmon en Shirley MacLaine. 14 jaar. REX: 'De meedogenloze ruiters'. Avonturenfilm vol aktie, wreed heid en geweld. Geroutineerd spel van Kirk Douglas en Yul Brenner. 18 jaar. ARENA: 'Voor een paar dollars meer'. Clint Eastwood en Lee van Cleef in harde western. Vrijd. en zat. 24.15 uur. CALYPSO: 'Django'. Italiaanse western. Vrijd. en zat. 24.15 uur. CENTRAAL: 'De gele rolls royce'. Drie onderhoudende verhalen waarin een gele rolls royce een rol speelt. Vrijd. en zat 24.00 uur. CINEAC AD: 'North by North west'. Knappe spionagefilm van Hitchcock. Zat. 24.00 uur. COLOSSEUM: 'De eenogige she riff'. Goede western met John Wayne. Zat. 24.00 uur. CORSO: 'Catch 22'. Boeiend film werk met o.a. Orson Welles. Zat. 24.15 uur. GRAND: 'Hang ze hoog'. Felle wes tern met Clint Eastwood. Zat. 24.15 uur. 't VENSTER: 'Repulsion'. Psycho logische thriller van Polanski. El ke nacht 24.15 uur. CINEAC AD: Zie boven. CINEAC NRC: Zie boven. COLOSSEUM: 'Het zicaard van Zorro'. Elke middag 2 uur. PASSAGE: Heintjemijn beste vriend'. Elke middag 2 uur. PRINSES: 'Zorro kruist de degens'. Zat. en woensd. 2 uur. REX: 'De schone slaapster'. Elke middag 2 uur. 't VENSTER: 'Winnetou en de des perado's'. Zat. en woensd. 2 30 uur. te Rotterdam. 'De architect die een te lage kostenraming heeft gemaakt is evengoed verantwoordelijk voor deze gang van zaken als de aannemer die het complex voor te veel geld wil opknappen'. Over de opdracht aan gemeentewer ken om een plan te maken voor een spelhal in plaats van de manifestatie- hal zei wethouder Kloots dat zijn gedachten uitgaan naar een ruimte voor tentoonstellingen, markten, ba zars, auto- en modeshows, feesten, examens, vakantie-aktivitelten voor de jeugd, popconcerten, zeskampen en sportwedstrijden, zoals boksen. 'De totale opzet van het Lijnbaanplan gaat niet overboord', zo sprak wethou der J. van der Linden de mening van de heer A. van der Veer (psp) tegen. BOSKOOP In Snijdelwijk-westn achter de r.k.-basissehool wordt mo menteel hevig gezaagd, geheid, getim merd en gesjouwd. De jeugd van Boskoop bouwt hier n.l. een kinder dorp. De organisatie hiervan is in handen van het Creatief Centrum. Het complex belooft een leuke attrac tie te worden. Voor een comedie is blijkbaar geen waanzin te groot, want in de film 'Percy' van Ralph Thomas, naar een scenario van Hugh Leonard is de dominand wel Percy, doch hij blijft fatsoenshalve aan het oog onttrokken. Denholt Elliott alias dr. With'oread is een beroemd transplanteur en hij heeft het bestaan Edwin Anthony (Hywel Bennett) die door een sprong uit een raam om niet betrapt te worden in een liefdesavontuur - zijn mannelijkheid verloor, doch die door middel van een transplantatie, uitge voerd door chirurg Whitbread, weer volledig man wordt. De grap wordt nu dat Edwin beslist wil weten wie de donor is en daarom heel wat pikante bezoeken aflegt, die evenveel mislukkingen worden. De film wordt wat traag en vervelend door herhalin gen doch het lichtpunt wordt, dat Edwin's echtgenote Hazel, die hem eerst verlaten had, weer tot hem terugkeert, want Edwin wandelt rond als een wetenschappelijk wonder, waar hij overigens niet erg op gesteld is. Waardeerbaar is in deze klucht, die elk ogenblik zou kunnen ontspo ren, door de regisseur goed in de hand is gehouden en we niet gecon fronteerd worden met ontoelaatbare perversiteiten. Al met al een pikante dwaasheid. Het is maar of men er zich mee vermaken wil en daarover zullen de meningen wel zeer verdeeld zijn. Lijnbaantheater, 18 jaar. H.St. DEN HAAG Het hospitaalkerk- schip 'De Hoop' is ongeschikt voor een ambulance-helikopter. Indien er toch ruimte voor een wentelwiek zou moeten worden gemaakt, zou de hulp verlening waarvoor het schip is ge bouwd, verloren gaan. De kosten van verbouwing zouden hoog zijn en bo vendien zou de stabiliteit van het schip niet worden bevorderd. Dit zegt minister Lardintxis van Land bouw en Visserij op schriftelijke vra gen van zes Tweede-Kamerleden. De minister voegt aan het antwoord toe, dat de Belgische overheid een als politievaartuig aangewezen mijnenve ger gebruikt, uitgerust met een heli kopter. Dit schip wordt tevens bij hulpverlening aan zieke en gewonde vissers in de wateren bij Usland ge bruikt. ROTTERDAM 'De kettinggangers bende' is een western van het oude stempel, een goed verhaal, schietpar tijen, doden en sneuvelende Indianen die onder blanke comanchero's de far mers plunderden en zo ze de kans kregen hele families uitmoordden. Daar vloeiden dan de thema's van wraak en weerwraak uit voort, soms zeer bloedige en daarvan herhalingen tot in het oneindige. Maar toch heeft deze film iets verras sends in zich want zij toont aan, dat de weg der wrake nimmer voldoening schenkt. William Holden speelt als John Benedict de rol van de wreker op zoek naar de man die zijn hele gezin heeft uitgemoord tijdens zijn afwezigheid. Die man is de blanke comanchero Tarp (Warren Vanders) die zich met zijn bende verborgen houdt in het Mexicaanse dorpje Pue blo Plato. John Bendedict voorziet zich van helpers, die hij recruteert uit een kamp van dwangarbeiders, een. moordenaar, een weggelopen ne gerslaaf, een ex-Duitser met een verle den etc. Zo onbetrouwbaar als ze groot zijn laten ze hem telkens in de steek, stelen zijn geld, doch John is een goede psycholoog en weet ze aan zich te binden. Zij overvallen Tarp doch die weet te ontkomen. John wil alleen verder, maar de man van wie je het 't minste verwacht blijft bij hem. Als John gewond raakt komt hij bij een verpleegster terecht, die hem er weer bovenop helpt, en zijn plan nen kennende zegt, 'wraak is een worm die knaagt aan je hart'. Hij neemt toch afscheid van haar en trekt weer achter Ttarp aan. Na veel avon tuur en gevechten met Indianen komt hij eindelijk tegenover een doodang- stige Tarp te staan in een Amerikaans legerkamp, waar hij reeds gevangen zat. Dan komt, verwachten we, de grote afrekening en zijn helpers wach ten op het dodelijke schot, doch dan keert Benedict zich om. De mannen stom verwonderd vragen waarom, waarop een van hen zegt: 'Ach, hij heeft wurmen in z'n kop'. Doch John zegt: 'Niet in mijn kop, maar in mijn hart'. Een verrassende anti-climax, die de film waard maakt gezien te wor den. De regie is van Daniël Mann, het verhaal van Steven W. Carabatsos, het scenario van Wendel Myes. Een har de western, maar van een goede in houd. Luxor 14 jaar 'De spelhal zal uiteraard op een ande re wijze worden gebruikt als de mani festatiehal. Grote theaterprodukties kunnen er helaas niet in plaatsvin den. Maar dat opent weer perspectie ven voor de Stadsgehoorzaal. De plan nen tot verbetering van dit complex zijn in voorbereiding', aldus de we thouder. Drie raadsleden stemden tenslotte na een tamme discussie tegen het voor stel van b. en w. Het waren de heer A. van der Veer, G. W. Schut (on- afh.) en M. W. Lensvelt (peg), de laatste om principiële redenen. SPRANG-CAPELLE In de vana vond (halfacht) te houden raadsverga dering, zal overeenkomstig de richtlij nen van het ministerie een financiële regeling worden vastgesteld voor het ontruimen van krotten en het verhui zen van de ene huurwoning naar de andere. Voor het ontruimen van een krot kan een bijdrage worden verstrekt van maximaal 1500 en de huurders van huizen met een lage huur (beneden 160 p.m.), die willen verhuizen naar een duurdere woning kan een bijdra ge in de kosten worden verleend van maximaal 1250. Voorwaarde is dat het huis dat men verlaat als huurwo ning beschikbaar blijft. Voorts moet de huurprijs van de nieuwe woning zeker 50 procent hoger zijn (tot 325 p.m.) dan van de oude. B. en w. stellen de raad voor een bedrag van 2530 uit te trekken voor de verbetering en inrichting van een lokaal in de voormalige Chr. school in de Heistraat Het lokaal wordt voor repetities etc. gebruikt voor de chr. zangvereniging 'Halleluja'. Voorts is een krediet van 24.000 nodig voor het dempen van de sloot aan de noordzijde van Zuidhollandse- dijk tussen de Louis de Colignystraat en de Lo onsestraat en het aanbrengen van een riolering en een trottoir. Dat deze sloot wordt gedempt is mede van belang voor het feit dat vlakbij een nieuwe school komt - ft* NUMANSDORP Na vijftien jaar lang trouw elke dinsdagavond de rit Bolnes-Numansdorp retour te hebben volbracht brak deze week het moment aan, waarop de heer A. P, Sintnico laas, dirigent van het Chr. gemengde koor 'Zanglust' afscheid nam. De heer Sintnicolaas was, tot nu toe, de eerste en enige dirigent van dit koor dat in 1957 werd opgericht en toen ongeveer 30 leden telde. Er werd al dadelijk hard 'gewerkt' door diri gent en leden. In 1958 bezocht men voor het eerst een concours in Utrecht Men ging op voor de eerste afdeling en behaalde een eerste prijs met 351 punten en een ere- en een directeurs- prijs. Dit was echter nog maar het begin. Vele concoursen volgden en de resultaten bewogen zich in stijgende lijn. Het laatste concours, dat 'Zang lust' bezocht was werkelijk de kroon op het werk van de dirigent. Men kwam uit in de superieure afde ling en behaalde ook daarin een eer ste prijs met 352 punten (vereist 300). Tevens behaalde men een extra prijs. Het bleek nl. dat Zanglust het hoog ste aantal punten had behaald van alle koren die hier gedurende twee dagen optraden. Toch was het beslist niet zo dat 'Zanglust' slechts repeteer de en zong voor concoursbezoek. Het programma bevatte ook bezoeken aan bejaarden- en ziekenhuizen, medewer king aan evangelisatiesamenkomsten, kerstwijdingen en natuurlijk waren er de iutvoeringen, de jaarlijks terugke rende zangavond voor de koorzanglief hebbers. Dit jaar vanwege het feeste lijk herdenken van het 15-jarig be staan van 'Zanglust' zelfs met mede werking van het ruim 200 leden tel lende Christelijk Residentiemannen koor uit Den Haag onder leiding van Jan van der Waart. De heer Sintnicolaas, die reeds in 1951 zijn diploma voor koordirigent behaalde en daarna een grote praktijk- MOORDRECHT-NOORDELOOS De Bijbel Kioskvereniging organiseert in twee plaatsen van ons verspreidings gebied zangavonden. Moordrecht is aan de beurt op dins dag 5 september, des avonds om 8 uur in de hervormde kerk. Medewerking verlenen het hervormd kerkkoor on der leiding van Henk Boswinkel en de Molukse Jongerengroep onder leiding van Ono Keiluhu. Het thema van deze zangavond luidt: 'Komt Iaat ons vro lijk zingen". Dit thema geldt ook voor Noordeloos, waar de zangavond wordt gehouden op maandag 11 september, des avonds om 8 uur in de hervormde kerk. Medewerking verlenen de chr. ge mengde zangvereniging 'De Lofstem' en het chr. kinderkoor Noordeloos, beiden onder leiding van Gré Aanen. Bram Brinkman is organist en Frank Wiersma trompetist. Ds. J. van Vers- seveld en ds. J. Stelwagen zullen het woord voeren. ervaring opdeed heeft nu gemeend de dirigeerstok bij 'Zanglust' te moe ten neerleggen. Dit in verband met zijn leeftijd (hij is 74 jaar). Vele koorleden betreuren zijn afscheid, om dat zoals één van de koorleden op merkte 'men bij hem in een half uur meer leerde dan bij een ander in twee uur'. En zo was het De heer Sintnicolaas wist zijn liefde voor de muziek over te brengen op zijn koor leden. Gelukkig betekent dit afscheid van de heer Sintnicolaas voor hem niet het einde van zijn muzikale loopbaan. Hij heeft nog koren in Bolnes, Slik kerveer, Ridderkerk, Rijsoord en IJs- selmonde. Maar "Zanglust' zal hem missen. LEKKERKERK Evenals in voor gaande jaren heeft het Vakantiecomi té Lekkerkerk voor de schooljeugd weer een aantrekkelijk programma op stapel staan. De aktiviteiten spelen zich af in de eerste twee weken van augustus. Een voorproefje werd reeds voorgesohoteld met de zg. dikke-ban- den-races voor de jeugd. Woensdag 2 augustus kan iedereen die zich voor de vakantie-feestweken opgegeven heeft, terecht op het ter rein aan de Talmastraat om een ten ten- en huttenkamp op te bouwen. Daags daarop, 's avonds om zeven uur. zijn er bij de sporthal brandweer spuitwedstrijden. Op vrijdag 4 augustus wordt een wan deltocht georganiseerd, waarvan de start 's ochtends om tien uur op het plein van de Koningin Wilhelmina- school is. De liefhebbers van vissen komen zaterdag 5 augustus aan hun trekken met een wedstrijd in de Ka- merlingh Onnessingel, Het sportveld aan de Koninginneweg is maandag 7 en dinsdag 8 augustus het centrum voor diverse aktiviteiten. Maandag worden er allerlei spelletjes georganiseerd (aanvang 9 uur) en dinsdagmiddag (aftrap 1 uur) zijn er meisjes-jongens voetbalwedstrijden. Aan de speurneuzen onder de deelne mende jeugd is het woensdag 9 augus tus de beurt om zich waar te maken in een speurtocht, die grotendeels door het dorp uitgezet is. Om twee uur begint dit 'karwei'. Donderdag middag 10 augustus, aanvang 2 uur, wordt in het pand Koninginneweg 3 een aantrekkelijk filmprogramma ver zorgd. De festiviteiten worden op zaterdag 12 augustus besloten met een grootse straattekenwedstrijd op het Raadhuis plein. BOSKOOP In Boskoop, waar nog geen schooltandverzorging is, zal ge tracht worden om ia een schooltand verzorging te voorzien. Gedacht wordt aan samenwerking met de stichting schooltandverzorging 'Gouda' en 'Lek en Ussel'. ROTTERDAM Hoewel de meeste clubs nog met de training moeten beginnen, zijn diverse verenigingen reeds druk in touw met het afwerken van oefenwedstrijden. In 's-Gravenzande speelde de 's-Grav. SV tegen SW, dat een wat betere techniek liet zien en kort voor rust met 1—0 de leiding nam. Na de hervatting kwamen de Schiedammers op 20 nadat doelman De Blok had geblunderd. Er waren 700 kijkers. Arnemuiden verloor op eigen terrein van eredivisieclub NAC. Door doel punten van Quaars (2x) en Schrijvers (uit strafschop) hadden de Breda- naars reeds bij rust een 30 voor sprong. In de tweede helft zou Arne muiden de Zeeuwse eer redden: 31. Na de 5—1 winst van Spijkenisse (vorige week) was nu PPSC in het kader van de Haringserie te gast bij Scheveningen. De Schiedammers zege vierden met 42. De ruststand was al 20 voor PPSC. Voor Scheveningen trof Van Duin twee keer de roos. De volgende ontmoetingen voor de Ha ringserie worden gespeeld op 5 augus tus (tegen Zwart Wit) en 9 augustus (tegen Rijnsburgse Boys). Voor morgen staan, zover ons bekend is, de volgende oefenwedstrijden op het programma: Ter LeedeKennemerland (5.00), Westlan dia—'s-Grav. SV (5.30), NoordwijkSJC (7.00), Heerjans- dam—DRL (5.00), DOTO—NAC B (3.00), Jodan BoysSpijkenisse (2.30), 's-GravenzandeFC Dordrecht (3.00), Melissant-Hillegersberg (4.00), SSCBreskens, BaveiGood Luck, MonsterPostduiven (5.00). Ook de wielrenners draaien morgen weer hun rondjes. In Rotterdam wordt de Ronde van het Oude Noor den verreden. Aan de start verschijnen de profs, (o.a. Ottenbros en Duyn- öam) die om vijf uur van start gaan voor een koers over honderd kilome ter. In Barendrecht behoren Cees van der» Meijden, Minneboo, Van Steenis, Breur, Brinkman, Hordijk, Wim Lie- breohts, Sint Nieolaas, Perfors en Van der Burg tot de deelnemers. Om drie uur wordt het startschot gegeven voor de adspiranten, daarna is het de beurt aan de amateurs. Op het snelle parcours in het Haagse Zuiderpark kunnen de kijkers de da mes en de amateurs aan het werk zien vanaf twee uur. Coöperatieve Tuinbouwveiling 'Barendrecht Omatreken', 26 Juli Aardappelen: Doré: 30-36 aanvoer 32.000 kg. Andijvie: 10-18 aanvoer 55.000 kg. Bloemkool: 6 st: 58-88, S st: 52-88, 10 st: 35-52, 12 st: 18-22 aanvoer 31.000 St. Komkommers 76-00 26-27 81-75: 23- 25 51-60 19-21 14-50 16-17 35-40: 15 aanvoer 05.000 st. Komkommers: krom: 15 aanvoer 3.500 kg. Bospeen: 67-80 aanvoer 1,000 bs. Gele kool: 14-50 aanvoer 6.009 kg. Kroten: AI: 27-20 A: 25 MI 35-43 aanvoer 18.000 kg. PeterseUe 25-54 aanvoer 3.000 bs. postelein: 53-88 aanvoer 2.000 kg. Prei: 46-54 aanvoer 6.000 kg. Prlroessebonen: 1.70-2.30 aanvoer S.000 kg. Rabarber: 27-46 aanvoer 5.000 kg. Rode kool: 0-37 7.000 kg. Selderij: 7-17 aanvoer 5.000 bs. Sla: 6-12 aanvoer 87.000 st. Snilbonen: 3.60-4.3Q aanvoer 1.500 kg. Spina zie: 24-64 aanvoer 3.000 kg. Spitskool: 9-35 aanvoer 14 000 kg. Tomaten: A0 3.50-3.90 B: 3.40.3.80 C: 3 20 CC: 2.60 aanvoer 2.20 bakjes Tuinbonen 12-52 aanvoer 5.000 kg. V IEN: 29-45 aanvoer 8.000 kg. Fruit: Golden Delicious: A. 87-95 B: 63-68 C: 34-38. Aanvoer 30.009 kg. VISSERIJBEP.ICHT VLAARDINGEN, 27 Juli. Aanvoor VL 73, 86 en l makreel: VL 110. 14: VL 1, 122; VL 131, S3; VL 121, 35; VL 105, 19; VL 153, 59; VL 7, 22: VL 16, 92; VL 103 39; VL 142 23. Prijzen: Kleine maatjes 200-1290; kleine kleine maatjes 130-J 139; grote maatjes en volle 126-/ 139: grote volle en maatjes zout S 12l-f 128; makreel 71.

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 2