Provisorische maatregelen voor weg in Krimpenerwaard X Huldiging winnaars paralympische spelen Ridderkerk wil naar nieuw beleidssysteem Gemeenteweek Krimpen met veel festiviteiten Nieuw scholenco mplex in Waddinxveen Ontmoetingscentrum voor Capelle aan den IJssel -I SÉ Auto's botsten: twee gewonden Volgens Amerikaanse ideeën Installatie schoolraad L.O. Spijkenisserbrog gesloten Naam dorpshuis: 'Drijvershof' Val van paard, 7- vrouw gewond 1 m Eurotax krijgt nieuw gebouw Jeugd steit geld beschikbaar Voetgangerstunnel blijft noodzakelijk Nieuwe begraafplaats in Spijkenisse 5Samen onderiveg samen doorgaan m De Gaay Fortman -TROUW/KWARTET DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1972 REGIO R4 OUDERKERK A. D. IJSSEL De verkeersonveiligheid van de af slagen langs de Provinciale weg Schoonhoven-Krimpen is in de ge meenteraad van Lekkerkerk ook een onderwerp van uitgebreide discussie geweest, nadat al eerder Berkenwoude en Schoonhoven deze levensgevaarlijke weg bekri tiseerd hebben en om maatrege len gevraagd hébben. Burgemees ter p. B. Bakker van Ouderkerk a. d. IJssel is zelfs nog een stapje verder gegaan en is na het dode lijk ongeval bij de afslag naar Ouderkerk, waarbij wethouder Lagerwaard van Krimpen a. d. Lek enkele weken geleden ver ongelukte, hoogst persoonlijk naar de Provinciale waterstaat gestapt om verhoging van de vei ligheid op en langs de Provinciale weg te bepleiten. IffebineStolid 7nMmo«trme^eeen ^ngsp'^amma. Zij'menen dat gebroken rechter- en vermoedelijk verbrijzeld linkerbeen naar het zie kenhuis bracht. RIDDERKERK B. en W. van Ridderkerk meent dat de huidige gemeentebegroting voor de vor ming van een beleidsvisie in het geheel niet geschikt is. Het is een stuk met cijfers dat voor de vorming van een gericht beleid niet bruikbaar is. Dat is, volgens B, en W. ook het geval met het tot dusver gebruikte investe- veel meer het accent gelegd moet worden op. de gevolgen van be slissingen'en het -afwegen tegen over andere aan de arde zijnde of te verwachten belangen. k feu rente!© visie ZWIJNDRECHT De Gemeen schappelijke Schoolraad voor het lager onderwijs is in de burger- zaai van het raadhuis geïnstal leerd. Burgemeester Douma ging in zijn installatierede in op het verschil tussen d,e ouderraden en de gemeenschappelijke school raad. Van een onzer verslaggeefsters ROTTERDAM Wethouder H. van der Pols van sport en recre atie heeft woensdagmiddag in het stadhuis zes leden van de Rotter damse Invaliden Sportclub, die bij de onlangs gehouden Para lympische Spelen in Heidelberg medailles hadden gewonnen, ge huldigd. KRIMPEN AAN DEN IJSSEL Opnieuw organiseert de gerefor meerde kerk van Krimpen aan den IJssel aan het begin van het sei zoen een jeugd- en gemeenteweek, en wel van 3 tot en met 10 sep tember. Vorig jaar werd de gemeenteweek mede dank zij het prachtige weer een groot succes. CAPELLE A. D. LJSSEL In de loop van de maand augustus zal in Capelle aan den LJssel worden begonnen met de bouw van een semi-permanent gebouw, ontwor pen om te worden gebruikt als ontmoetingscentrum. AJLlVi SébI® WADDINXVEEN Op 30 augus tus zal de 12-klassige christelijk nationale De Savornin Lohman- schooi en de 4-klassige kleuter school De kleine Basis officieel worden geopend. Het geheel kan worden beschouwd als een soort scholengemeenschap, waarbij de kleuters tijdens het bezoeken van de kleuterschool al vertrouwd worden gemaakt met de grote school. Tijdens deze periode wor den zij al regelmatig in de ^rote school toegelaten voor het hou den van festiviteiten enz. De school is een type van het scholenbouwteam Midden-Hol land. De officiële opening van De Kleine Basis zal worden verricht door mevrouw J. v. d. Hooft-Lau- rens, de echtgenote van de bur gemeester en de opening van de De Savornin Lohmanschool door burgemeester C. A. v. d. Hooft. Op de foto; het uitgebreide scho lencomplex. complete Hi-Fi-Stereo sets Namens de gemeente Lekkerkerk beeft wethouder mevrouw drs. Nobel- van Vuren hieraan adhesie betuigd, maar blijkbaar heeft dit alles nog niet veel indruk geraakt. Ouderkerks ge meentebestuur kreeg althans ten ant woord dat er nog geen geld beschik baar is om de vier gevaarlijke afsla gen (naar Krimpen a.d. Lek, Ohder- kerfc a.d. IJssel, Lekkerkerk, en Ber kenwoude) te beveiligen. De kosten per kruispunt worden op een half miljoen gulden geschat. Ge zien deze kosten ziet het er niet naar uit dat er op korte termijn iets van de Rijksoverheid is te verwachten, reden waarom burgemeester Bakker aan gemeentebesturen de suggestie ge daan. heeft dan zelf maar provisorisch maatregtlen te nemen. De bedoeling is nu, dat de belangheb bende gemeenten nu summier voorzie ningen gaan treffen bij de gevaarlijke afslagen en dit als voorschot aan Provinciale Waterstaat Als van de diverse gemeentebesturen medewer king wordt verkregen, zal aan het Technisch Bureau in de Krimpenerw aard gevraagd worden een kostenbe- groting te maken. Waaruit de voorzie ningen zullen gaan bestaan, is nog niet bekend. Hierover wordt nog ge praat Het gemeentebestuur van Lek kerkerk heeft inmiddels de medewer king toegezegd aan de suggestie van burgemeesttr Bakker. Bovendien heeft de gemeenteraad een motie aangenomen van de liberaal W. J, Berrevoets, waarin de VVD-fraktie haar ernstige verontrusting uitspreekt over de verkeerssituatie op de Provm- cialeiveg. 'Er wordt reeds van doden weg gesproken', aldus de heer Berre voets. In de motie verzotkt zijn frak- tie het college van b. en w. in aansluiting op de aktiviteiten die het college vorig jaar heeft ontplooid, wederom stappen te ondernemen die tot verbetering vn de situatie kun nen bijdragen. Bovendien wordt b. en w, gevraagd zijn verontrusting ken baar tt maken bij Ged. Staten en om dit college te verzoeken deze zaak wederom te bezien. Voorts -werd ge vraagd aan b. en w. zelf initiatieven te ontwikkelen, dan wel zich aan te sluiten bij akües van andere gemeen tebesturen, om gezamenlijk te bezien hoe —desnoods met voorlopige voor zieningen verbetering kan worden gebracht in de situatie bij de afsla gen. Naar aanleiding hiervan is beslo ten in te gaan op de suggestie van Ouderkerks burgemeester. Inmeddels is er at iets gedaan. Bij alle afslagen zijn borden 'verboden m te halen' geplaatst. Overigens geven deze geen garantie voor verhoging van de veiligheid, want borden of gten borden, er zijn nog steeds geen invoegstroken en zolang die er niet zijn. blijft de situatie bij de afslagen levensgevaarlijk. Op de foto de afslag naar Ouderkerk, waar het verkeer midden op de weg moet stoppen Indien afgeslagen moet worden naar Ouderkerk. Eveneens is dit het geval bij de drie andere gevaarlijke afslagen. Op dit kruispunt verongeluktt ook wethouder Lagerw aard van Krimpen. SCHIEDAM Bn het slaan van de eerste paal van het nieuwe bedrijf van Eurotax NV op de 's-Gravelandse- weg in het Schiedamse industriege bied De Spaanse Polder was sprake van 'drankmisbruik'. Want geheel te gen de regels in werd niet alleen een eerste paal geslagen, maar zorgde een jonge en uiterst charmante hostess voor een aparte noot door een fles, gevuld met originele, zeer dure cham pagne, kapot te slaan tegen deze zelf de eerste paai. De eerste paal werd geslagen door de heer L. H. G. van der Meer, een van de oprichters en mededirecteur van Eurotax NV. Hij kon op het toekom stige bouwterrein honderden belang stellenden, waaronder een groot ge deelte taxichauffeurs, welkom heten. Eurotax is namelijk een combinatie van enkele Schiedamse en Vlaardingse taxibedrijven, die in 1961 besloten bij elkaar te gaan zitten. De zaken, gingen zo voorspoedig, dat men al snel uit het autojasje groeide. Zo is het be drijf op maar liefst zeven plaatsen in Rotterdam, Schiedam en V!aardingen gevestigd. En dat bevordert nu met bepaald een vlotte gang van zaken. Het nieuwe gebouw, dat over acht maanden in gebruik zal worden geno men is 3200 vierkante meter groot, waarvan 1280 vierkante meter be bouwd zal worden. Het niet bebouwde gedeelte (de binnenplaats) zal worden benut voor het parkeren van auto's, het wisselen van chauffeurs en voor het tanken. Het nieuwe gebouw van Eurotax is schitterend centraal gele gen. Op steenworp afstand is de grote rijksweg Rotterdam-Hoek van Hol land, zodat de binnenstad van Schie dam zonder al teveel verkeersopstop pingen kan worden bereikt. WADDINXVEEN Twee vrachtau to's zijn op de Henegouwerweg tussen Waddtnxveen en Boskoop met elkaar m botsing gekomen. De voorste wa gen, een ccmtamerauto, moest rem men, vermoedelijk omdat een voor hem rijdende bestelauto linksaf wilde slaan. De daarachter rijdende vracht auto, bestuurd door de 28-jarige J. B. uit Badhoevedorp, moest ook remmen, waardoor de wagen begon te schui ven. De aanhangwagen kwam op de linker weghelft terecht en botste met een enorme klap tegen een tegemoet komende vrachtauto uit Hoofddorp. De bestuurder van deze auto, de 34- a in Gouda worden overge- Be chauffeur van de andere wagen bleef ongedeerd. Achterop de -vracht wagen schoot nog een personenauto, bestuurd door de 42-jarige A. W. P. uit Montfoort Deze liep oogwonden op en enkele gekneusde ribben. Het verkeer werd gedurende drie uur om geleid over de Noordkade in Wad- dïnxveen- GOUDA De Goudse jeugd zal met meedoen aan de feestelijkheden rond de viering van het 700-jarig bestaan van de stad. Het budget van 15.000 gulden, dat voor hen was uitgetrok ken, hebben de jongeren beschikbaar gesteld voor zieken, bejaarden en jon geren die in moeilijkheden verkeren. Voor 5.000 gulden is een auto ge kocht, waarin bejaarden en gehandi capten op goedkope wijze kunnen worden vervoerd. Een ander deel van het bedrag is bestemd voor de inrich ting van een jeugdadviescentrum, ter wijl de ziekenomroep van Gouda door het aanbieden van een cheque, appara tuur kan aanschaffen voor het maken van betere programma's voor zieken en rusthuizen. B. en w. menen dat in Amerika cr een oplossing van de problemen tot ontwikkeling is gekomen. Het is zoge heten planning programering, butge- ting systeem (PPBS) dat omschreven kan wordenais, een denkwijze met betrekking tot het mak^n van plan nen en het beramen van de uitvoe ring daarvan binnen 't kader van de beschikbaar komende middelen. B. en w. van Ridderkerk wijzen cr op datdo or "diverse landen dit systeem al is overgenomen en dat ook onze rijks overheid er, al is het aarzelend een begin mee heeft gemaakt. B. en w. tekenen hierbij aan dat om met het systeem te kunnen werken een groep gemeenteambtenaren studie van de theorie zal moeten maken waarna het systeem voor Ridderkerk operationeel zal moeten worden gemaakt. B. en w. is er van overtuigd dat vooral het laatste grote inspanning zal vergen. Zij vinden evenwel dat het PPBS een systeem is dat aan het besturen een grotere inhoud kan geven. Het is geen begrotingstechniek, maar een an dere wijze van denken. Men zal die nen over te stappen van het zoge naamde taakgerichte denken naar het doelgerichte denkproces. Van hieruit zullen dan beleidsprogramma's uitge werkt moeten worden. Al deze beleids programma's zullen moeten worden samengebracht m een algeheel meer jarenprogramma. Volgens b. en w. van Ridderkerk is het nog niet te zeggen in hoeverre de mogelijkheid tot invoering van dit systeem in hun gemeente aanwezig is. Ook over het tijdstip van invoering staat nog niets vast. Er wordt in diverse gemeenten gezocht naar een vorm waarop dit op de meest effectie ve wijze kan worden gedaan. In afwachting van de invoering van dit systeem hebben b. en w. een beleidsprogramma opgesteld tot 1977. Daarbij maken zij de opmerking dat het niet de basis kan vormen voor een integrale beleidsvorming, het zal later aangepast moeten worden. (AdvertenUc) ndi 1898 Westersingel 42-44, Rotterdam telefoon (010Ï-36 35 00 met extra inruilpremie 's Vrijdags koopavond van? tot9 uur. Het nieuwe adviesorgaan heeft de mo gelijkheid deskundigen te benoemen, zodat de ouders nauwer bij het onder wijs betrokken kunnen worden. De Raad telt 17 leden. De heer Douma legde er de nadruk op dat de twee vertegenwoordigers van de gemeente uit de raad zijn gekozen en niet uit het college van b. en w. Nadat hij ingegaan was op de taak van het nieuwe orgaan dankte de burgemeester de leden van de voor malige vijf ouderraden voor het werk, dat zij gedaan hebben en wenste hij de nieuwe raad veel sterkte en wijs heid toe. Namens de Schoolraad dankte drs. R. Schreuder de burgemeester daarvoor. Hij merkte op dat de leden van de gemeenschappelijke schoolraad bereid zullen moeten zijn zich in te zetten en zich de kennis zullen moeten eigen maken, die nodig is. Mr. O. Bettinga, inspecteur van het kleuteronderwijs, sprak ook namens zijn collega van het lager onderwijs, de heer G. Oostrijk. Hij vestigde er de aandacht op dat de gemeenschappelijke schoolraad welis waar meer bevoegdheden heeft maar een adviesorgaan is "gebleven. B. en w. moeten de raad horen maar zijn niet verplicht zijn adviezen op te volgen. Ir.J. de Nekker nam namens de ouderraden afscheid. Nadat het offi ciële gedeelte afgelopen was was er gelegenheid tot discussie. WADDINXVEEN Omdat de kinde ren veilig kunnen oversteken blijven burgemeester en wethouder een voet gangerstunnel over do noordelijke verbindingsweg noodzakelijk vinden. Het college stelt daarom de raad don derdag opnieuw voor tot het bouwen van de tunnel over te gaan. In de vorige raadsvergadering waren de meningen sterk verdeeld en staak ten de stemmen. ROTTERDAM Beginnende maan dag 28 augustus des avond om 9 uur zal de Spijkenissebrug drie, eventueel vier achtereenvolgende nachten (van 2I.OO—-6.00 uur) worden afgesloten voor alle verkeer in beide richtingen in verband met asfaltering van het brugdek. Het verkeer naar en van Europoort, Botlek enz. zal met de gebruikelijke bonden worden omgelegd via de Bot- lekbrug. HARDlNXVELD-GIESSENDAM - Het half september te openen dorpshuis in Boven-Hardinxveld gaat 'Drijvershof' heten. De naam is gekozen uit 122 inzendingen. Ze herinnert aan de zo genaamde drijversschuiten die vroeger bij tientallen door de Hardinxveldse vissers werden gebruikt Hij deed dat ('we zitten niet royaal in de sportbeloningen in Rotterdam') met de uitreiking van het 'groenboek' van Rotterdam aan de zes winnaars en winnaressen. 'Men is eindelijk, mede dank zij uw prestaties, op weg naar een integratie van invaliden in de maatschappij', vond wethouder Van der Pols. Hij klopte ook nog even figuurlijk de Maasstad op de schouders wegens haar voorzieningen op het gebied van sport voor invaliden. 'In Rotterdam bestaat al heel lang aandacht voor uw specifieke problemen', zei hij, en de "voorzitter van de sportclub, de heer F. van Rennes, was het daar mee eens. 'Hier in Rotterdam kan alles en daarvoor zijn wij erg dankbaar'. De zes die met het 'groenboek' van Rotterdam naar huls gingen waren Loes Lekx-Schenk en Irene Schmidt, die samen goud veroverden met het damesdubbel tafeltennis, Paul Suijker- buijk, die de bronzen medaille won bij het tafeltennis enkel en dubbel, Hans Pimmelaar, die goud m de wacht sleepte met boogschieten, Piet Blanker, die tweemaal zilver won met boogschieten, en Hans Kasteelen, die als debutant in de ploeg de kwart finale van het heren-enkelspel tafel tennis haalde. SPIJKENTSSE —-Deze maand is de nieuwe begraafplaats "De Ommering' m gebruik genomen. Aangezien de bestaande begraafplaatsen aan de Vre- deofstraat en aan de Meeldijk bijna volledig zijn bezet, was het noodzake lijk deze nieuwe begraafplaats aan te leggen. Doordat de beplanting reeds twee jaar geleden werd aangebracht, is bereikt dat het gehele complex een fraaie aanblik heeft. De begraafplaats 'De Ommering' maakt deel uit van het Hartelplan en is bereikbaar via de Churchilliaan, de Voorweg, de Marekenburghweg en de Oprelseweg. Voor de toegang is een parkeerplaats aangebracht. Do begraafplaats heeft een bruto-op- pervlakte van - circa 7 ha en biedt plaats aan circa 2090 graven. Bij de toegang is een.aula gebouwd. WADDINXVEEN De echtgenote van dokter P. uit Boskoop Is woens dagmorgen dusdanig van haar paard gevallen. Met ernstige hoofdletsel moest zij naar het ziekenhuis in Gou da vervoerd worden. Haar echtgenoot was ook bij het ongeval aanwezig en kon eerste hulp verlenen. Vermoedelijk is het paard geschrok ken van enkele boten, die in de naast de weg gelegen vaart liggen. In de week van zondag 3 tot en met zondag 10 september worden tal van bijeenkomsten en festiviteiten belegd, voor ouderen en jongeren, voor spor tieve en minder sportieve gemntele- den. Ike dag (met uitzondering van maandag en dinsdag) vormt het ker kelijk centrum De Ark ee nopen huis. Aan een dergelijk centrum is in Ca pelle grote behoefte. Maar omdat plannen voor een definitief centrum niet 'zomaar eventjes* verwezenlijkt kunnen worden besloot het gemeente bestuur tot semi-permanente bouw. De Dienst van Openbare Werken ont wierp vervolgens een uitstekend geou- tileerd centrum, dat in de duidelijk aanwezige behoefte zal kunnen voor zien en waarmee alvast veel ervaring voor het permanente gebouw kan worden opgedaan. Het semi-permanente centrum zal ver rijzen op het stuk grond naast de Rivierweg, tussen Duikerlaan en Fiui- terlaan, in het verlengde van het winkelcentrum 'De Koperwiek'. Het zal bestaan uit twee gedeelten: m het ene een gemeenschapsruimte met coffeebar en foyer en m het andere gedeelte (van het eerstge noemde gescheiden door een ruime doorgang voor passanten van Koper wiek' naar de vlakbij gelegen Openba re Bibliotheek) een onderkomen voor de Stichting Capelse Gemeenschap, een kreatieviteitsruimte, een verga derzaaltje, enzovoort. De gemeen schapsruimte is een vijf meter hoge zaal van 317 m2 en is dus uitermate geschikt voor hearings, feesten e.d. Het totale complex zal een oppen-lak te van ongeveer 24x53 m gaan bes laan. De uitvoering is In handen van TRIO NV, te Hardinxveld-Giessendam, die het centrum in zijn geheel gaat bouwen, inclusief alle bijkomende werken. De totale kosten zijn 500.000. De dag van ingebruikneming, die ze ker niet onopgemerkt voorbij zal gaan zal met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid vallen m de maand november 1972. Gezien de aard en het doel van dit semi-permanente bouwwerk (wat het Tijdelijk karakter betreft moet overi gens tenminste aan een periode van vijf jaar worden gedachtj is het van zelfsprekend dat het publiek tegen die datum uitgebreid over dit ontmoetings centrum (mogelijkheden, plannen, ge detailleerde inhoudsbeschrijving, enz.) zal worden geïnformeerd. rij TC iPP KiH] l numwiw irMpflkL. Jongeren tot en met twaalf jaar wor den tevoren in de gelegenheid gesteld tekeningen te maken over het levèn van David. Deze zullen in de kerk worden, opgehangen. De morgendienst van 3 september is tevens-het begin van deze gemeenteweek,.?siniddags is er een jeugdienst, geleid door me vrouw ds. Van der 3/èen-ScbenkeveM. Woensdag 6 september: spelmiddag voor de kleintjes en 's avonds een discussie over 'Het gezin onderweg' met als inleidster mevrouw Richter- Wolvius uit Rotterdam. De volgende dag wordt een spel-avond gehouden met o.m. schaken, sjoelen, bingo, ke gelen en een denkrali ynadat er eerst een partijtje gekostumeerd voetballen is weggegeven. Op vrijdagavond is er jeugdcabrrer in de Ark en ook wordt er een hebb? -tentoonstelling gehou den. De zaterdag is gereserveerd voor het pleinfeest, dat bij minder goed weer in de achterzaal zal worden gehouden. De opbrengst van de vele attracties en stands is bestemd voor zending en werelddiakonaat. Op zondag 10 september wordt 's mor gens om 9.30 uur een gezinsdienst gehouden, die geleid zal worden door prof, mr. W. F. de Gaay Fortman, nog enkele weken rector magnificus van de Vrije Universiteit. Het thema van zijn preek sluit aan op de discussie avond van woensdag. Het gerefor meerd kerkkoor onder leiding van de heer P. van Sprang verleent medewer king. Na de dienst is er gelegenheid tot koffiedrinken, terwijl aansluitend een broodmaaltijd zal worden gehok- den. waarvoor ieder zich tevoren kan aanmelden. Voor muzikale omlijsting zorgt de heer C. Grashoff- Direct daarna om ongeveer drie uur y vindt de slutingsdienst plaats, waarin, zo schrijven de organisatoren in een stencil aan alle gemeenteleden, 'de eigen predikanten zeker het nieuwe kerkelijke werkseizoen zullen inlei den'. (Advertentie) iit-Fi house: sinds Idfó Westersingel 42-44, Rotterdam telefoon (010) .36 35 00 'sVrijdags koopavond van7tot9uiir.

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 2