Non-stop-programma 25uur lang op jubileumdag Van der Have: We móéten wel hard zijn! Biwp Öi feun* Elf cent Geen concurrent Con Amore PESPEyG m mi Verwachting -'if I TROU\V/K'W'ARTET VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1972 REGIO R3 complete Hi-Fi-Stereo sets k leu rerrtetevïsie J door Zettie Leeuwenburgh ROTTERDAM Een hobby, een roeping of een 'ziekte'? Wie zal het zeggen. Mensen die nooit of zelden in een ziekenhuis hebben gelegen, zullen misschien niet eens van de RANO, de ziekenom roep in Rotterdam hebben ge hoord. En zullen zeker niet stil staan bij de onmetelijke hoeveel heid werk die vele RANO-mede- - "werkers per week verzetten om steeds weer een vlot en gezellig programma te kunnen uitzenden. Voor de luisteraars in Dijkzigt Ziekenhuis, Oogziekenhuis en Havenziekenhuis daarentegen biedt de RANO een daadwerke lijk brok vreugde, die zij niet graag zullen willen missen. Raadsel Nadeel Even bellen Forse kater Onaanvaardbaar Kapittelen Animositeit ■-Hl Misverstanden Gemist A. Vermeij nieuwe hoof dcom rnissar i s in Rotterdam Advertentie Hi-Fi house: smds !89h Westers ngel 42-44, Rotterdam telefoon (010) -36 35 00 ROTTERDAM Bij Konink lijk Besluit van 17 augustus is met ingang van 1 september 1972 benoemd toL lioofd-com- missaris van politie in Rotter dam de beer A. Vermeij, tbans commissaris van politie in Rot terdam. De beer Vermeij maakt al vanaf de bevrijding in 1945 deel uit van bet Rotterdamse po litiekorps. Hij neemt de plaats in van de lieer A. "Wolters, die met pensioen is gegaan. De heer Vermeij kwam op 4-jarige leeftijd naar Rotterdam, waar zijn vader hij de politie werd aangesteld. In 1933 verliet deze de politie en werkte daarna in een andere gemeen telijke functie tot zijn overleden in 1940. Na het aflopen van de lagere school bezocht de heer Vermeij de christelij ke H.B.S. aan de -Mare en behaalde daar het einddiploma. In 1941 ging hij studeren aan de Nederlandse Eco- Advertentie) Hi-HfiOBSK sinds 1398 ["Westersinget42-44,Ro«erdatn telefoon (010)-36 35 00 's Vrijdags koopavond van 7tot 9 uur. nomische Hogeschool aan de Pieter de Hooehweg alhier. Op grond van zijn levensbeschouwing weigerde hij de door de Duitse bezetters geëiste loya liteitsverklaring voor studenten te te ken. Als gevolg daarvan moest hij zijn studie afbreken en zag zich ge noodzaakt in Drenthe onder te dui ken. Na de bevrijding solliciteerde hij naar de functie van adjunct-inspecteur bij de politie te Rotterdam. Hoewel de sollieitatietermijn reeds was gesloten, werd hij aangenomen en in een groep van 17 man op 1 november 1945 aangesteld. Hij volgde de toen nog bestaande plaatselijke opleiding voor inspecteur van politie. In 1949 behaal de hij alsnog het inspeeteursdiploma, ingesteld door de vereniging van ho gere poiitie-ambtenaren. Hij diende vele afdelingen in het Rotterdamse korps aan beide Maasoevers, zowel bij de geüniformeerde dienst als bij de Verkeerspolitie. Sedert 1961 doet hij dienst bij de Recherche en bereikte na tussentijdse bevorderingen op 1 januari 1967 de rang van commissaris hoofdambtenaar 3e klasse. Sinds 1 maart 1969 was hij chef van de recherche in de rang van commis saris hoofdambtenaar 2e klasse. Uit hoofde van zijn functie heeft de heer Vermeij zitting in diverse com missies, zowel op nationaal als inter nationaal niveau. Hij hecht grote waarde aan een goede samenwerking met andere diensten en korpsen en heeft geholpen door veelvuldige stu diereizen op poiitiegebied in het bui tenland, eraan mede gewerkt de Rot terdamse recherche aan te passen aan de eisen des tijds. De nieuwe hoofdcommissaris is een. zeer bekwaam fotograaf. Hij is lid van de gereformeerde kerk en behoort niet tot een politieke partij. met extra tnniilpremïe 's Vrijdags koopavond van7to t9 uur. SCHIEDAM De afdeling Schiedam van de SGP belegt op dinsdag 29 augustus een openbare bijeenkomst. In deze samenkomst, die des avonds om 8 uur wordt gehouden in de chr. geref. kerk aan de Warande, zal ds J. Catsburg, hervormd predikant te Kat wijk aan Zee, een tijdrede uitspreken. UJU ---1 *31, - b J", J. 1 .--V-I I RANO: levend brok Zaterdag 26 augustus bestaat de RA NO Rotterdam 25 jaar. Een respecta- bele leeftijd, waarmee de RANO te vens de oudste ziekenomroep in Ne derland is. Vijfentwintig jaar hebben steeds wisselende medewerkers het vol gehouden, soms onder bijzon- der moeilijke omstandigheden, om de 'riekejJ^if-ether* te verjagen en hun thfïgraimna's de lucht in te sturen. Geen geringe taak, zeker niet als je weet, dat honderden luisteraars liggen te wachten op de 'RANO-tljd'. Een hobby van een handjevol men sen, die het wel leuk vinden om platen te draaien en een babbeltje te maken? Wie dit denkt, onderschat het werk- van de RANO zeker. Blijft over de 'ziekte* of de roeping. RANO-voor- zitter Aad van der Struijs (34) kiest liever èen middenweg, hoewel juist zijn werk voor de RANO tien jaar lang de aanleiding is geweest voor hem om te gaan studeren voor maat schappelijk werker. Een kleine hint misschien voor mensen die (nog steeds) denken dat het werk van de RANO -niet belangrijk genoemd kan worden. Zo schijnt ook de gemeente er over te denken. 'Ondanks onze herhaalde ver zoeken om subsidie, worden we steeds met een Muitje het riet ingestuuri, vertelt Aad van der Struijs. 'Waarde ring genoeg, van alle kanten en zeker niet in de laatste plaats van de direc ties van de ziekenhuizen. Maar de gemeente Rotterdam-heeft geen stui ver voor ons over'. 'Het betekent dat wij moecen woeke ren met het beetje geld dat we heb ben alsof we met subsidie niet zuinig zouden zijn. Er wordt bij ons geen dubbeltje uitgegeven voordat het elf cent waard is. Het betekent ook een constant terugkeren van bedelen en brieven schrijven. Vooral dat bede len is beslist niet leuk'. Begrijpelijk dat de RANO-mensen hier wat moede loos van worden. Er zijn echter meer strubbelingen. Dijkrigtziekenhuis en Oogziekenhuis hebben een directe verbinding met de RANO-studio in het Dijkzigtzieken- huis. Dat betekent dat de luisteraars in deze ziekenhuizen kunnen genieten van directe uitzendingen waarbij zij bovendien zelf een grote rol spelen. Wie in Dijkzigt het telefoonnummer 3706 draait, kan meteen een verzoek- plaatje aanvragen, dat nog geen vijf minuten later wordt gedraaid. In het Oogziekenhuis draait men daarvoor telefoonnummer 57. Het Havenziekenhuis wordt dit recht streeks contact echter onthouden, om dat de PTT geen lijnverbinding wil aanleggen. Dat wil zeggen, geen per manente, want juist op de jubileum dag van de RANO, zaterdag 26 augus tus, als een 25-uurs-uitzending wordt verzorgd- is die verbinding er wel. Voor één dag Waarom die lijnen niet kunnen blij ven liggen, is iedereen een raadsel. Temeer, omdat de RANO voor het aanleggen van die leiding net zoveel moet betalen als een jaarabonnement zou kosten. En op zijn zachts uitge drukt, is het toch merkwaardig, dat die verbinding voor één dag wel wordt goedgekeurd. Ondanks alle moeilijkheden en dankzij de medewerking van velen is een piekfijn jubileum-programma voorbereid, met prijsvragen, luister- vragen, veel muziek en zelfs gesprek jes met luisteraars en omroepers van andere (professionele) omroepen. Een programma dat vrijdagnacht om Moksiag twaalf begint en zondagmor gen om 1 uur eindigt. Zeker als men dit weet, is het bijzon der jammer, dat andere ziekenhuizen in Rotterdam niet kunnen meedelen in de RANO-feestvreugde. Rotterdam zuid is helemaal verstoken van elk contact niet een ziekenomroep. In het Bergwegziekenhuis, het Van Dam zie kenhuis en Eudokia kan men tenmin ste nog wel eens naar de nijvere werkzaamheden van de ziekenomroep De Maasstad luisteren. Een concurrent? 'Zeker niet', vertelt Aad vgn der Struijs. 'De Maasstad is ontstaan in 1956-1957 toen er een onenigheid was tussen bestuur en me dewerkers van de RANO. Ik heb daar nooit iets moe te maken gehad, maar uit geschriften uit die tijd blijkt dat er wel het een en ander scheef zat. Ais je zelfs declaraties vindt van schoenzolen, dan moet er wel iets fout zijn. Het werk van de ziekenom roepen wordt immers altijd voor niets gedaan'. 'Hoe dan ook, wij kunnen goed op schieten met De Maasstad. Er wordt zelfs eens per jaar een gezamenlijke uitzending verzorgd van de Volks- Kerstzang. Maar verder gaat de vriendschap niet. De Maasstad schijnt toch bang te zijn, dat wij een vinger in de pap willen hebben. Concurrent zouden we echter pas worden als er een ongeluk op de Kruiskade gebeurt en de broeder uit de ambulance tegen het slachtoffer zegt: 'waar wilt u naar toe. Ik kan u bieden het Bergwegzie kenhuis met ziekenomroep, De Maas stad of Dijkzigt met de RANO'. Volkomen onwaarschijnlijk natuur lijk, maar toch blijft het een beetje pijnlijk dat twee ziekenomroepen in één stad elkaar niet kunnen vinden op grond van een verleden, waar zeker het huidige bestuur van de RANO niets mee te maken heeft ge had. Bundeling van krachten zou mis schien ook meer kracht kunnen geven bij een (volgende) aanvraag voor sub sidie. Uitbreiding van de bandopna- men wil de RANO in geen geval. En zolang de PTT niet meer medewer king wil geven, zullen er dus geen uitzendingen in de ziekenhuizen in Zuid Hcomen. 'Het grote nadeel van bandopnamen is het feit dat je de kans hebt dat een luisteraar op vrijdag een verzoekplaat aanvraagt die dan op zaterdag wordt gedraaid maar dat die pa tiënt die nacht is gestorven', zo merkt Aad van der Struijs op. 'Het betekent dat de band moet worden gestopt, dat 'dat bepaalde gedeelte moet worden gewist en dat er dus een gat valt in de uitzending. Zouden we dat niet doen. dan wordt het wel erg pijnlijk'. Met dit verdriet en met deze moeilijk heden heeft elke ziekenomroep te ma ken. Wie zijn werk echter serieus opvat, zoals de RANO, zorgt dat alles zo prettig mogelijk verloopt. Zo zal het ook zaterdag gaan. Voor het eerst een nacht-uitzending. 'Niet om de mensen wakker te houden", stelt Aad van der Struijs ernstig. "Maar loop 's nachts eens door een ziekenhuis en kijk eens hoeveel mensen er niet kunnen slapen. Juist voor hen willen wij deze uitzending verzorgen, om die lange, donkere nacht wat lichter te maken'. 'Want wat gebeurt erPiet kan ondanks zijn slaappil niet slapen. Ligt de hele nacht te piekeren over thuis, over zijn werk, over zijn dochtertje dat niet wil leren. Noem maar op." Tegen zes uur 's morgens sukkelt Piet pas in, slaap. Maar zijn buurman wordt dan net wakker en heeft een fantastische droom gehad die hij on der luid gelach aan de hele 2aal vertelt. Piet weer wakker, maar dan ook helemaal over zijn slaap heen. Doet geen oog meer dicht en als dokter en bezoek Piet vragen hoe hij zich voelt, heeft Piet maar één ant woord: belabbert. Juist voor hem, en vele anderen, draaien wij 25 uur lang door'. 'Ik hoop maar één ding, dat ook de familie van de zieken zich dit zullen realiseren. Laat er een man *s avonds voor hij wil gaan slapen even naar ons opbellen om zijn vrouw die in het ziekenhuis ligt een welterusten te wensen. Bn laat een zoon, die midden in de nacht thuis komt. van een feestje, er even'aan denken dat zijn vader misschien nog niet slaapt. La ten ze bellen. Het is van zoveel waar de voor al die mensen die aan thuis liggen te denken: telefoon RANO-stu dio 362000, toestel 3706'. Dit is het grote resultaat van 25 jaar RANO, ■begonnen als Radio Noord door oprichter Wim Verschoor, vlak na de oorlog. Eerst in de Zaagmolen straat voor zieke buren tot de hele Zaagmolenstraat een eigen omroep Het is RANO gebleven, ondanks alle schone namen die er alvoor verzon nen zijn, van 'Radio Als Nuttige Ont spanning' tot 'Reeorders Afdraaien Na Opname' toe. RANO bleef en blijft RANO, een levend brok naastenliefde, dat alle aandacht ook die van gemeente en PTT waard is. 'We hebben geen zin in koehandel!' ROTTERDAM 'A-politiek opstellen? Nou, ik zal heel eerlijk zijn: ik vind het een mooie kreet, maar om met de woorden van mijn PCG-kollega Van der Meiden te spreken: voor mij i= het een lege doos, lioor! Echt, ik zie het niet zo best zitten hoe een politieke partij kan pretenderen zich in welke kwestie dan ook a-politiek op te stellen. Nee, zoiets gaat er bij mij niet in, hoor. Alleen al door zoiets te zeggen stel je je naar mijn smaak des te politieker op. Ja toch?' Het is een duidelijk antwoord van de heer W. J. van der Have, plaatsver vangend fraktievoorzitter van de Par tij van de Arbeid in de Rotterdamse gemeenteraad, op de houding die VVD, KVP en PCG in de 'gastarbei ders-debatten' van vorige week don derdag hebben aangekondigd te zullen gaan aannemen in hun benadering van de probelmen rond de huisvesting van buitenlandse werknemers. In een interview met PCG-fraktievoor- zitter H. J. van der Meiden dat wij vorige week zaterdag publiceerden, verklaarde de heer Van der Meiden 'een forse kater' te hebben overgehou den van de houding van met name de socialistische fraktie tijdens de 'gast arbeiders-debatten', en hij verweet zijn socialistische raadskollega's door hun vasthouden aan de letterlijke tekst van de beide moties die ze hadden ingediend 'het kollege in de tang te nemen'. 'Sorry, maar dat vmd ik niet hele maal zuiver, hoor. Op het beraad van de verschillende fraktievoorzitters en het samenwerkingsverband van de ou de wijken hebben alle fraktievoorzit ters zich zonder meer positief achter de zeven eisen gesteld zoals die door het samenwerkingsorgaan waren ge formuleerd. In dat licht konden onze moties toch nauwelijks nog als een verrassing komen; ze zijn echt niet zomaar uit de lucht komen vallen. Je kon hooguit verwachten dat ze wel licht op nuances zouden verschillen, maar meer toch niet5. Tijdens de raadsdebatten werd er zo wel door de KVP-fraktievoorzitter mr. L. Struik als door PCG-fraktievoorzit- ter H. J. van der Meiden opvallend sterk op aangedrongen dat de socialis tische wethouders met zoveel woorden zouden verklaren achter het beleid van hun fraktie te staan inzake het letterlijk Vertalen van de ingediende moties. 'Dat klinkt dan misschien leuk', rea geert de heer Van der Have cynisch, 'maar ze wisten drommels goed zo politiek georiënteerd zijn ze dan ook wel weer dat een motie niet alleen van de opstellers komt, maar dat zo'n ditig wel degelijk voórtkomt uit een' "brok fraktieberaad, waaraan en dit als antwoord op de vragen vin. Struik en Van der Meiden ook onze wethouders con amore hebben deelge nomen!' Dat 'con amore' mag dan voor de socialistische wethouders hebben ge golden: de socialistische burgemeester W. Thomassen zag het met die motie en het letterlijk opvatten ervan alle maal niet zo zitten. Toen immers de eerste schorsing werd gehouden tij dens de raadsvergadering van vorige week donderdag bleek hij in het over leg met de fraktievoorzitters erop te stéén de ingediende moties wel naar de geest maar niet naar de letter te willen interpreteren. Hij zegde de raad daarom 'een nota te zijner tijd' toe, waarin het college terug zou komen op het al dan niet uitvoerbaar zijn van de onderdelen van de beide moties. 'Als we het nou over onaanvaardbaar heid hebben: nou, dat was voor ons nou net onaanvaardbaar", vliegt de heer Van der Have op, 'en niet alleen voor ons maar ook voor de kommu- nisten en D'66, De mensen waren tenslotte toch met hooggespannen ver wachtingen naar de vergadering geko men, dat bleek het duidelijkst uit de rede die de voorziter van het wijkor- gaan voor de Afrikaanderwijk heeft gehouden, en die verwachtingen wa ren notabene gevoed door het kollege zelf, door Thomassen zelf, door De Vos en andere wethouders'. Het is er tijdens de steeds verhitter verlopende debatten nauwelijks uitge komen, maar de plaatsvervangend fraktievoorzitter van de Partij van de Arbeid wil nu wel kwijt, dat volgens hem burgemeester Thomassen in zijn streven naar 'interpretatie naar de geest' in feite alleen stond. "We kre gen in ieder geval duidelijk steun van de wethouders Viersen en Van der Ploeg, en wie is er nou nog onver dachter dan een man als Viersen?' 'Nee, sorry hoor', trekt Van der Have zijn schouders op 'maar we hadden keiharde afspraken met onze wethou ders, of liever, óók met onze wethou ders, en niemand in onze fraktie en ik wel in de laatste plaats had zin in welke koehandel dan ook, waar Tho massen toch duidelijk op aan stuurde. Trouwens, je moet onze standpuntbe paling zien in het licht van de erva ringen die we met Thomassen hebben opgedaan: als we het er bij zouden hebben gelaten en Thomassen zijn zin hadden gegeven, dan zou er van heel de Hardheid van onze moties geen ene klap zijn overgebleven, en met name met van die onderdelen waarin harde eisen aan de rijksoverheid waren ver vat. In dergelijke situaties dat hebben we inmiddels ervaren voelt de burgemeester zich tezeer een ver lengstuk van de rijksoverheid, en dat accepteren wij ais raadsleden nou een maal niet, dat moet hem dan maar eens duidelijk worden'. beter niet gezegd hadden kunnen wor den, maar in de sfeer waarin ze werden, gezegd, was het wel begrijpe lijk dat ze wérden gezegd. Ook'hier geldt: die dingen komen niet zomaar uit de lucht vallen. Wij hebben het nou eenmaal vaak moeilijk met Tho massen, en hij kennelijk ook met ons. Goed, in zo'n situatie is het dit keer uit de hand gelopen. Zand erover, al blijft er natuurlijk altijd een onder huidse brok animositeit van over'. Na enig aandringen wil de heer Van der Have nog wel wat verder over deze zaak praten: 'Goed dan; veel mensen, ook in de raad, vragen zich vaak af waarom er wederzijds zoveel wordt gepolariseerd, waarom we zo vaak zoveel zaken op het scherp van de snede willen uitvechten. Nou reali seer ik me best dat het klinkt als eert preek voor eigen parochie, maar wij zijn er binnen onze fraktie heilig van overtuigd dat als het om polarisatie gaat, de schuld in veel gevallen bij Thomassen zelf ligt: hij lokt een ge vecht uit, meestal niet wij, hoor!' Maar waarom die bokshandschoenen steeds weer aan? 'Laat ik het zo zeggen: wij vinden dat het vanachter de tafel van b. en w. te vaak heeft ontbroken aan werkelijk initiatief, iets waarvoor .ook nu weer bij de problemen rond de gastarbeiders het levende bewijs overduidelijk is gele verd. Ja, dit verwijt treft het hele kollege, dus óók de eigen wethouders die we daarover herhaaldelijk hebben gekapitteld en nog vaak zullen kapit telen. Het zou eigenlijk zo moeten zijn, dat wij ons als fraktie kunnen beperken tot het aangeven van het grote beleidskader, dat dan door het kollege wordt ingevuld. Helaas is dat met dit kollege bij herhaling onmoge lijk gebleken. Déérom zitten wij zo vaak op het scherp van de snede!' In verschillende publikaties werd ge suggereerd dat er sprake zou zijn geweest van een wegsturen van op zijn minst de socialistische wethouder Jettinghof van Volkshuisvesting. 'Vol komen uit de lucht gegrepen', rea- Advertentie Over de nauwelijks verheffende woor denwisseling die zich vroeg m de nacht van donderdag op vrijdag vori ge week ontwikkelde tussen burge meester Thomassen en de socialisten Van der Have en Riezenkamp wil de heer Van der Have kort 2ijn: 'Ër zijn toen dingen over en weer gezegd die Kan je nagaan. En de perzen weten erlochj" wel wat van. Barays Ghalsye Irani besoeye^ Meshad, oftewel: ga voor uw pers naar Meslied. Logisch eigenlijk dat u uw pers bij Meshed t koopt Ze hebben niets voor niets een gewel-| dige koitektie en uit gekiende perzische prijzen. Kom eens langs voor een vrijblijvend perzen- advies. O E PCftZCN*SFËCUt.l9r BINNENWEG 137 - fcj BOTTERDAM TELEFOON OIO -135 993 geert Van der Have spontaan., 'Na tuurlijk worden ook wii wel nerts kriebelig ais' we, zien -koe - Jettinghof, zijn beleid, presenteert, maar ook1 hier geldt dat .ieder Vogeltje ringt,.zoals het gebekt is. Als er Inderdaad sprake zou zijn geweest van wegsturen,-dan hadden alle koppen yan alle wethou ders moeten vallen, eü heb je dan* -een oplossing?,Dan zit je toch nog-steeds met Thomassen hoor...:* f Wat de Partij van de Arbeid-nu konkreet van het kollege van b. en w. verwacht? 'Daar hebben we geen-en- kei misverstand over laten bestaan'»" vindt de heer Van der Have: 'wat de motie betreft waarin maatregelen van de regering worden geëist verwachten - 40 H5H12oIeoeaterdavnbvt MM we dat die motie zoals dat heet onver- wijld ter kennis van regering en Sta- ten-Generaal wordt gebracht, terwijl in de regelmatige gesprekken tussen" regering en kollege -van 1 b. en w. voortdurend aandrang zal moeten worden Uitgeoefend op inwilliging van onze eisen. Wij zullen eenzelfde lijn volgen waar het gaat om onze kontakten met de PvdA-fraküe in de Tweede Kamer'. Wat de motie betreft waarin een aantal door de gemeente te nemen maatregelen wordt geëist: 'Wij ver wachten op de eerstvolgende raadsver gadering, na de gestelde termijn van twee weken, in ieder geval verwach ten we uitvoerige besluiten voor die in de motie gestelde punten die wat karakter en technische inhoud betreft 'eenvoudig* zijn'. Uit gesprekken die verschillende soci alistische fraktieleden inmiddels met vertegenwoordigers van de wijkorga- nen hebben gevoerd is gebleken, dat er allerlei misverstanden leven ten aanzien van de door de raad aangeno men moties, voornamelijk wat de uit voeringstermijn ervan betreft. De Par tij van de Arbeid heeft er daarom dan ook bij het kollege op aangedron gen dat dit in. een brief aan de wijkorganen nogmaals de procedure uiteenzet zoals die door de gemeente raad is afgesproken. Tijdens een vergadering van het sa menwerkingsverhand van de twaalf oude Rotterdamse wijken heeft het socialistische Tweede Kamerlid dr. Lamberts sr. verklaard, dat hij er voor zou zorgen dat de problematiek van de oude wijken, met het accent op de gastarbeiders-huisvesting, zou worden doorgespeeld desnoods tot in het hoofdbestuur van de Partij. 'Nee, daar is vooraf geen overleg over geweest met onze fraktie', aldus de heer Van der Have, 'maar natuurlijk staan wij daar volkomen achter- Trou wens, nu we het er toch over hebben: waar was de PCG, waar was de KVP, waar was de WD op die avond. Die hadden toch aangekondigd hun kon takten met de oude wijken te verste vigen en de problemen a-poli tiék^aan te pakken? Dat heb ik in uw krant toch nog eens bij herhaling gelezen uit het interview met de heer Van der Meiden? Nou, ik heb ze niet gezien hoor! Het mag dan toevallig rijn, maar op die toch ruim tevoren aange kondigde vergadering zag ik alleen mensen van mijn partij. Of was dat toch niet zó toevaüig...?'

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 1