JANKRANT Nieuw orgel voor Bethlehemkerk Nieuwbouworder Giessen-de Noord 98 Aquarium-expositie in Diergaarde Expositie van plannen voor Berkels raadhuis Gerrit Schouten (65) jubileert in Wa^Hvicen Chr. Mavo in de Sfr-e^i^erMder mm Drukkerij H. J. de Rouwe jubileert Jmet Groot zwemfeest Geref. jeugdwerk Onderzoek naar parkeerplaatsen Kunstgalerij in SpHkenisse Te hard rijden in Vlaardingen Kon. militaire kapel in Maassluis Auto door trein gegrepen: bestuurder ongedeerd Plan Sluispolder oonieuw in raad nu minder Kunstmanifestaties in Schiedam Feïke Asma speelt In Gorkum Informatiepost Christeliike scholen in Mdinxyeen Optimale inspraak imv oners N.V. A. SLUYTER ZN. TROUW/KWARTET ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1972 DR12 BERGAMBACHT Een kaas- kenner in hart en nieren, dat is hij, de 65-jarige Gerrit Schouten, die al een halve eeuw dagelijks met niets anders krijgt te maken dan de echte onvervalste boeren kaas. Bij de zelfkazers uit de streek staat hij dan ook hoog aan geschreven. ROTTERDAM Op dinsdag 5 september zal het nieuwe orgel in de hervormde Bethlehemkerk, hoek Blankenburgstraat-Bas Jub- geriusstraat, in gebruik worden genomen. Het orgel zal cp die avond bespeeld worden door de adviseur, Willem Hulsman en de vaste organist van de Bethlehem kerk, de heer P. Eerland. Daar na wordt een korte kerkdienst gehouden, die geleid wordt door ds. J. de Olde. Van onze scheepvaartredactie KRIMPEN AAN DEN IJSSEL De scheepswerf Van der Giessen- de Noord is er in geslaagd een flinke nieuwbouworder in de wacht te slepen. Van de rederij Canadian Pacific Bermuda, Hamilton, ont ving de werf opdracht voor de bouw van nog twee products-carriers. De rederij bestelde eerder al drie van dergelijke vaartuigen bij de werf in Krimpen. Met deze order is de werkgelegenheid van Van der Giessen-de Noord tot eind 1974 gegarandeerd. De directie van de Krimpense werf weigerde vrijdag elk commentaar Firma, J. ÉR0ENEVELD JR. MAKELAARS IN ASSURANTIËN: ROTTERDAM - SEDERT 1931:\ tërmeulen het winkelen waard Van een onzerverslaggeefsters ROTTERDAM In Diergaarde Blijdorp wordt van 22 september tot en met 8 oktober een grote aquariumtentoonsteliing gehou den, die officieel wordt geopend door mr. M. Vrolijk, commissaris van de Koningin in Zuid-Holland. Er komen op deze tentoonstel ling zestig inzendingen, die een volledig overzicht geven van alle facetten die binnen de aquarium- houderij tê vinden zijn. SCHIEDAM Het ziet er naar uit, dat de kunstzinnig ingestelde Rijnmonder volgend jaar weer een hoop plezier kan beleven aan de twee jaarlijkse kunstmanifes tatie in het Schiedamse Stedelijk Museum. Volgend jaar, om pre cies te zijn van 24 maart tot 23 apriï; wordt in alle zalen van het Stedelijk Museum de Salon der Maassteden gehouden. BERKEL Volgende week vrij dag wordt in Berkel en Roden rijs een tentoonstelling geopend met zes onderwerpen voor een nieuw raadhuis. De schetsen zijn ingediend door de zes architec ten, die uit een groep van 128 ge gadigden zijn geselecteerd. Zo als bekend heeft de gemeente Berkel voor het ontwerpen van een nieuw raadhuis een prijs vraag uitgeschreven onder de ar chitecten, waarvoor grote belang stelling bestond. (Advertentie) Vijftig jaar in de kaas Mogelijk heeft Gerrit Schouten, toen hij op 15-jarage leeftijd de kaashandel ^binnenstapte bij de Goudse firma L. de Vries en Zonen (thans één roet de nv Stoorvogel te Lier) nooit beseft, dat hij het grootste deel van zijn leven tussen de kazen zou doorbren gen. 'En als je je er thuis voelt, waarom dan van baan veranderd", ai- dus een tevreden heer Schouten. Van jongs af aan leidde hij in het kaaspakhuis aan de Peperstraat in Goucla een vrij zelfstandig leven, waar hij alle gelegenheid kreeg zich in de verzorging van het uitmuntende voed sel kaas te verdiepen. Schouten: 'Ik ben altijd vrij geweest; alles wat hier te doen viel heeft men vijftig jaar aan mij overgelaten en dat schijnt goed gegaan te zijn, want ik heb nooit een klacht gehoord.' Slechts eenmaal per week komt direc teur Stoorvogel naar Gouda om kaas te kopen, in hoofdzaak boerenkaas. Verder ziet de gouden 'kaasman' zijn baas nauwelijks. Alles wordt verder vanuit De Lier geregeld. 'Ja, je zou kunnen zeggen dat ik hier chef 'ben. We maken kaas klaar voor de vaste klanten, verzorgen andere orders, dk maak de vrachtbrieven klaar en tussen de bedrijven door •wordt de kaas verzorgd. We werken hoofdzakelijk met boerenkaas, maar er komt toch ook wel fabrieksbaas .binnen." Ondanks het feit dat de heer Schou ten een werkkring vond waarin hij tevreden is, vond hij het vroeger toch gezelliger. Toen kwamen de hoeren roet de kaasbrikken; de wagens en paarden vormden dan een lange rij in de Peperstraat, soms tot aan het post kantoor. 'Zo'n 25 brikken was geen uitzondering', vertelde de heer Schou ten. 'Maar nu komen de boeren met de luxe auto, of met de trekker, wat wel handiger is, maar minder roman tisch dan een bespannen wagen.' De heer Schouten weet te vertellen dat Piet Graveland uit Beierse onder Stolwijk het rijden met de brik het langst heeft volgehouden. De heer Schouten acht het niet uitge sloten dat -de aanvoer sneller terug gaat als 3n vorige jaren, want de boeren ontvangen iedere week een paar centen minder. 'Ik heb al boeren horen zeggen, dat ze op die manier de melk net zo goed aan de dijk kunnen zetten, omdat het extra werk van het kaasmaken niet meer betaald wordt. Normaal begint de aanvoer in septem ber terug te lopen en nog minder wordt het als de koeien op stal staan.' De gouden jubilaris was feitelijk van plan na zijn pensionering met werken te stoppen, maar hij weet nog met of dat er al direct in zit. De bedoeling was, iemand anders voor hem aan te trekken, maar het bedrijf is daarin nog niet geslaagd. Kennelijk willen ze de heer Schouten, vakman bij uitstek, met missen. Er lopen dan ook niet zoveel mensen rond die alles van kaas afweten; overigens .trekt een moderne fabriek de mensen eerder aan dan een eeuwenoud pakhuis in de Goudse bin nenstad. m Twee opwekkende nieuwtjes uit Diergaarde BUjdorp. Twintig jaar lang konden de Rotterdam se 65-plussers in het voorjaar en in het najaar een week lang een bezoek brengen aan de Diergaarde voor een dubbeltje per dag. Deze mogelijkheid is nu verval len door de invoering van het Rotterdamse bejaardenpas, waarmee zij gedurende het hele jaar voor de toegangsprijs van een gulden de tuin kunnen be zoeken. Bovendien geeft de Diergaarde zelf nog een speci aal abonnement van 12,50 uit, waardoor de tuin dagelijks voor de 65-plusSers open staat. Dit betekent dat als zij elke dag zouden gaan, zij nog geen vier cent per dag betalen. Toch wil BUjdorp de traditie van cfe afgelopen twintig jaar op de een of andere manier handhaven. En daarom krijgen alle Rotterdamse bejaarden, die in de week van 4 tot en met 9 september de Diergaarde bezoe ken op vertoon van hun bejaar denpas en entree-bewijs van een gulden gratis een kopje koffie' met een koek aangebo den, in de RivièrahaL Ook voor de kinderen gebeurt er iets. Bijna dagelijks krijgt de Diergaarde aanvragen met een tekst erbij, die kunnen worden gebruikt bij lessen en bij het maken van scripties. Er zijn nu 2S speciale lesbrieven vervaar digd over de Diergaarde over mensapen, niet-mensapen, roof dieren, beren, zeeroofdieren, on- evenhoevigen, dikhuiden, her kauwers, giraffen en kamelen, herten, antilopen, knaagdieren, buideldieren, vogels, reptielen, en vissen. De lesbrieven zijn uitgevoerd op een duidelijke manier erk zijn geïllustreerd met een aan( tal fraaie zwarl-wit foto's. Deze lesbrieven kosten 35 cent per stuk en kunnen bij de Dier gaarde worden besteld door overmaking per giro of door het bedrag in postzegels op te stu ren. Wel even informeren naar het nummer van de lesbrief die u wilt hebben. WADDINXVEEN - De zwemclub 'De Gouwe' organiseert zaterdag 9 september een groot zwemfeest. Op het programma staat onder meer de monstratie zwemmen, gekostumeerd sprietlopen, een grote hmdernisrace voor seholenteams, familie-estafette zowel voor Gouwe als niet-Gouwele- den, komisch springen, kunstzwems- how te verzorgen door leden van A.Z.C. uit Alphen. Bovendien komt daarbij het optreden van de Nederlandse jeugdkampieon goochelen Prof. TEVANO en tot slot een groot vuurwerk. Voor de familie-estafette moet de ploeg bestaan uit minstens één ouder en twee kinderen of twee oudere met één kind. De afstand bedraagt 3 maal 50 meter, waarvan 50 meter rugslag, 50 meter schoolslag en 50 meter vrije OUDERKERK AAN DE IJSSEL Volgende week gaat het Geref. Jeugd werk weer van start. Vrijdagavond S september van 19.3022 uur wordt een kennismakingsavond georgani seerd. Op zaterdag 9 september 's mor gens om 7.15 uur wordt een fiets- puzzel-rit gehouden; des middags om 14.45 uur een broodmaaltijd met ge sprek over het jeugdwerk. Zondag 10 september is het jeugd-zondag. De predikant op die dag is ds D. A. Vogei uit Geleen (oud-predikant van Ouderkerk) geeft na afloop van zijn dienst gelegenheid tot napraten over de preek. Maart 1967 werd de Bethlehemkerk officieel in gebruik genomen. Zoals in vele nieuwe kerkgebouwen ontbrak toen het orgel. Als noodoplossing werd een klein elektronisch orgel neergezet, dat reeds dienst had ge daan in de schouwburg aan het Zuid- plein. Met dit instrument heeft men zich moeten behelpen tot december 1969. In deze maand werd een groter elek tronisch orgel in gebruik genomen, dat overgenomen kon worden uit de Johamiskerk in Lomterdijen. Toch zou dit niet het laatste orgel zijn, dat dienst moest doen voor het definitie ve orgel kwam. De Bethlehemkerk moest het daarna nog met twee orgels doen: een eenvoudig pijporgel uit de Open Hofkerk in Pendvecht en ten slotte opnieuw een elektronisch orgel. Reeds in 1966 was de opdracht gege ven voor een difinitief orgel. Dat nu zes jaar later, het orgel pas klaar is, komt door de lange levertijd van de bouwer, en ook door het feit dat het college van kerkvoogden de bouw een jaar heeft opgeschoven in verband met de financiële toestand van de hervormde gemeente Rotterdam-Zuid. Het kerkgebouw beschikt nu over een Na een periode van zich behelpen met allerhande noodvoorzieningen is nu de tijd gekomen, diat de Bethlehemkerk haar orgel heeft Een orgel dat onge twijfeld de gemeente tot een goede steun zal kunnen zijn er daarnaast ook de mogelijkheid biedt wat meer variaties voor het spel. tweeklaviersorgel met vrij pedaal. De dispositie is als volgt: Hoofdwerk: Gedekt 8' Nevenwerk: Holpijp 8' Pe daal: Bourbon 16' Hoofdwerk Prestant 8' Nevenwerk Roerfluit 4' Hoofdwerk: Octaaf 4' Nevenwerk: Fluit 2' Hoofd werk Octaaf 2' Nevenwerk: Nasart 1 1/3' Nevenwerk: Regaal 8' Neven werk Tremulant, alsmede de gebruike lijke koppelingen. Een bijzonderheid is de Regaal 8'. Dit register is n.l. horizontaal in het front geplaatst, zoals dat in de Spaan se orgelbouw vaak voorkomt. MAASSLUIS Op zaterdag 9 septem ber, 's avonds om halfnegen, geeft de Koninklijke Militaire Kapel een con cert in de Immanuelkerk. Dit gebeurt In het kader van de viering van het 50-jarig bestaan van de chr, muziek vereniging 'De Maassluise Harmonie'. Tijdens dit concert zal door enige inwoners een schilderij, voorstellend een van de muzikanten van de kapel, gekleed in het bekende gala-uniform, worden aangeboden. Het schilderij is vervaardigd door Maya van Oers ui* Maassluis. ZWIJNDRECHT 7— andijvie 3037 fcg; spina zie 45— 6; postelein 57—66; prei 4054: uien 1723; aardappelen: efgenh. 20, bintje 21 22: snijbonen 106—117: stambonen «894; spitskool 57—69: groenekool 16—18; rodekool 81S: Chmeescbekool 4349; gelekool 631; spruiten: A 65—84, B 57—62, O 64—86: sla: Al 31—33, Cl 10—12: bloemkool: AA 169— 170, A 115—166, B 92—135, C 60—65; kom kommers: 90 35—38, 75 36SI, 60 3438, 50 2730, 40 1618, krom 15, stek 17; tomaten: A 7.95—S,05 p.b„ B 7.65—7,80, C 7,50—z.fof cc cn.-a; knolselderij 2729; selderij 312 bos: peterselie 6—s MAASSLUIS Om de verkeerssitua tie in de binnenstad te verbeteren is een onderzoek ingesteld naar de mo gelijkheid om de parkeerakkomodatie in de omgeving van de Jokweg en de Boogertstraat te vergroten. Door de dienst van gemeentewerken is een plan ontworpen om de gewenste ver beteringen aan te brengen. Vrijwel alle panden aan de Bloemhof moeten worden gesloopt, terwijl de panden aan de Boogertstraat (evenzij de) geheel zullen verdwijnen. Omdat nog niet alle panden ontruimd zijn, is het slechts mogelijk om de reconstructie van de Jokweg en de Boogertstraat te verwezelijken. De aanleg van de parkeerruimte aan de Boogertstraat hoek Reinestraat zal in een later stadium aan de orde komen. De kosten voor de reconstructie van de Jokweg en de Boogertstraat wor den geraamd op 24.900 en voor de aanleg van een gedeelte van het par keerterrein op 23.300. Het college stelt de raad voordeze kredieten beschikbaar te stellen. GOUDA De 23-jarige automobilist M. G. N. uit Enschede is donderdaga vond aan de dood ontsnapt, toen zijn auto op een overweg tussen Gouda en Nieuwerkerk a.d. IJssel d-oor de trein van Utrecht naar Rotterdam werd gegrepen. Op enkele schrammen na stapte de Enschedeër ongedeerd uit zijn totaal vernielde voertuig, dat door de trein op het tegerispoor werd geslingerd. De trein in de richting Utrecht liep hierdoor een vertraging op van 70 minuten. De passagiers met bestemming Woerden en Gouda wer den door de NS met taxi's vervoerd. De reizigers die naar Utrecht onder weg waren, moesten de reis met de vertraagde trein voortzetten. SPIJKENISSE De Galerie heropent vandaag zijn poorten met een exposi tie van twee kunstenaars: Andrea Dogterom uit Stolwijk en Majorie van Geenhuizen uit Rotterdam. Andrea, het afgelopen jaar afgestudeerd aan de Academie van Beeldende Kunsten, heeft zich gespecialiseerd in plastische vormgeving. Majorie studeert op het ogenblik nog aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam, waar zij zich bezig houdt met teke nen, schilderen en ontwerpen. VLAARDINGEN 'Binnen de be bouwde kom wordt over het algemeen veel te hard gereden'. Deze noodkreet slaakt de Vlaardmgse politie nadat dezer dagen op enkele plaatsen in de stad snelheidscontroles zijn uitge voerd. Dat veel automobilisten het met zo nauw nemen met de snelheidslimiet (50 kilometer per uur) bleek woens dagmorgen toen in één uur 23 proces sen-verbaal moesten worden opgp- maakt voor overtreding van de maxi mum-snelheid, Een der overtreders 'presteerde' het zelfs om ter plaatse 102 kilometer per uur te rijden. Dit is de de hoogste snelheid, die de politie binnen de bebouwde kom heeft gemeten. Ruim de helft van de overtreders reed sneller dan zeventig kilometer per uur. Ook op andere doorgaande wegen in Viaardmgen wordt volgens de politie veel te hard gereden. Zo werden donderdagmorgen op de Van Hogendorplaan m anderhalf uur tijd 25 automobilisten op de bon geslin gerd. Om paal en perk te stellen aan deze onverantwoordelijke snelheden op de Vlaardmgse wegen zal de politie m de naaste toekomst zeer streng optreden tegen weggebruiker.' die zich niet of nauwelijks iets van bestaande voor schriften aantrekkei De schepen krijgen een lengte van 170 meter en een breedte van 26 meter. Het laatste schip van het vijf tal, met elk een deadweight van 30 000 ton, zal begin 1975 aan Canadi an Pacific opgeleverd moeten worden. Bij de werf wordt vanmiddag een begin gemaakt met de afbouw van het eerste vaartuig van deze serie. Om 11.15 uur loopt de G. A. Walker van één van de hellingen, om zo de weg vrij te maken voor een van de vier zusterschepen. De orderportefeuille van de werf in Krimpen en Alblasserdam bestaat thans uit een containerschip van 12.500 ton voor Laeisz in Hamburg en een mini-bulk container voor reke ning van Aug. Bolten m Hamburg. Voorts de drie product-carrièrs voor Canadian Pacific thans dus uitgebreid Advertentie tot vijf, en drie soortgelijke schepen voor rekening van Petroleos Mexica nos in Mexico. De lijst wordt besloten met een bevoorradingsschip voor Oce ana Inchape te Bermuda. De nieuwbouworder zal vanmiddag bekend gemaakt worden door een van de directieleden van Canadian Pacific. 'AUE VERZEKERINGEN PENSIOEN-ADVISEURS.; WETTELIJKE PRODUKTEN- DIENSTENAANSPRAKE- LXJKHEID VOOR BEDRIJVEN/BEROEPEN Rotterdam-3 - Postbus 1857 Cloes de Vrieseloan 177 Tel. 23.17.36 - 23.89.63 MAASSLUIS Tijdens de raadsver gadering van dinsdag zal onder meer het bestemmingsplan herziening Sluis polder West (plan Markt en omge ving) aan de orde worden gesteld. Öm dit plan te realiseren dient de ge meente de beschikking te krijgen over de panden aan de Oranjestraat, Nas- saustraat, Damstraat en Damplein. Verreweg de meeste panden aan deze straten zijn eigendom van de erven Luyendijk. De onderhandelingen zijn met goed gevolg afgesloten. MAASSLUIS Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Voortge zet Onderwijs heeft zich tot het colle ge van b. en w. gewend met het verzoek in de Steendijkpolder een terrein te reserveren voor de bouw van de Van Egmond Mavo. Het colle ge is van mening dat het gewenst is, de bouw van de nieuwe school te realiseren op het terrein te westen van de Burg. van Reesstraat in de Steendijkpolder. Om de bouw van deze school niet te stagneren vinden b. en w. het wense lijk, dat door de raad een voorberei- dingsbesluit wordt genomen. U- heeft keus uit niet één niet tweemaar uit wel 15 verschillende hp's, stuk voor stuk allemaal van een grandioze kwaliteit. Steengoede aanbieding l.p.'s vv.o. Hits for dancing - Gospels, spirituals and Ballads-Country Western songs - Krontjong - Mondharmonica trio - The Tijuana Big Band en Voor waartsmars! -. Al deze l.p.'s en nog veie anderen koopt U nu door eikaar, per stuk voer nog géén twee gulden. Vrijdagavond om 6 uur begint in de kelder de verkoop van deze l.p.'s door eikaar, per stuk voor 1: Géén schrift, aftel, best Volgend jaar weer Salon du I 'aassteden GORKUM Vanavond, aanvang kwart voor acht, geeft Feike Asma een concert op het orgel van de Grote Kerk. De organist heeft voorvanavond een uit acht onderdelen bestaand pro gramma samengesteld. Deze onderde len hebben betrekking op werken uit de tijd van barok, romantiek en he dendaagse orgelliteratuur. Allereerst natuurlijk de 'gewone* aquaria, die men ook thuis kan hou den. Zeker voor de mensen die van plan zijn om vissen te gaan houden zal deze tentoonstelling een schat aan informatie bieden. Daarnaast wordt voor enkele dagen de gl jaren oude droom van de Diergaar de waarheid: een groot diepzeeaquari- um. Twee Noordzee-aquaria komen buiten in de tuin te staan. Een zeld zaamheid, omdat Noordzeedieren een temperatuur boven 15 graden Celsius niet verdragen. Eén van deze aquaria is uitgerust met een Duits koetaggregaat, dat nog met eerder in Nederland is gedemon streerd. Het andere aquarium krijgt een koelaggregaat dat door amateurs is ontworpen. Ook komt er een aquarium met zoet watervissen, vissen ook die men in Nederland niet veel meer tegenkomt, zoals vele karperachtigen. En natuur lijk ontbreken de 'gewone* vorentjes niet. Kost een aquariumvis gemiddeld niet meer dan viereneonlialvo gulden, op de tentoonstelling zijn ook vissen te zien die een handelswaarde van 'ƒ1500 tot ƒ2.000 hebben: de Luip- a-ardtrekkersvis, een koraalvis die on geveer 40 centimeter groot kan wor den. De Koninklijke Maatschappij voor Dierkunde uit Antwerpen komt met een inzending bestaande uit Afrikaan se en Zuidaroerikaanse Longvis en de Poolse aquariumbond zal een verza meling waterplanten inzenden die in Nederland onbekend zijn. Een aquari- umvereaiiging uit de DDR komt met een collectie Tan'dkarpers, terwijl de Deutsche Chichliden Gesellschaft een aantal Afrikaanse chichliden ziïl expo seren. Verder wordt medewerking verleend door de Ned. Ver. van Terrariijmhou- ders Lacerta, die negen terraria zal inzenden. Voor de tentoonstellings ruimte is een vijver geconstrueerd van 4 bij 8 meter en 50 cm diepte, waarin inlandse water- en moerassplan- ten worden geplaatst die momenteel in Nederland vrijwel zijn uitgestor ven. Ook komt er een oeveraquarium waarin Schuttersvissen worden ge plaatst. Op de oever leven net ate aan de brakwaterkusten in Afrika kleine reptielen. j Op deze Salon der Maassteden zijn werken te zien van vele schilders en beeldhouwers. In het verleden waren aan deze Salon der Maassteden nogal eens moeilijkheden verbonden. Door het groot aantal ingezonden werkstuk ken moest er een' keuze worden ge maakt en diegenen, die niet tot deze manifestatie werden toegelaten waren dan zo teleurgesteld dat er allerlei tegenmaatregelen werden genomen. Zo is zelfs de politie er één keer aan té pas moeten komen om boze kunste naars te weren van het binnenplein van het museum. Ook is er één keer een tegenmanifestatre geweest die toen werd gehouden In het nu al enige jaren gesloten Musis Sacrum. Deze tegenexpositie kreeg de naam van de Salon van de Koude Neuzen. Verleden jaar, toen de Salon van de Maassteden voor het laatst werd ge- WADDINXVEEN Onder grote be langstelling is de christelijke nationa le Savorinin Lohmansehool en de christelijke kleuterschool 'De kleine basis' in gebruik genomen. De Savor- mn Lohmansehool telt twaalf lesloka len en is gebouwd op de greens vqn de uitbreidingsplannen Groenswaard II en III. Hoewel de school nog maar met enkele lokalen bezet is rekening gehouden met de toekomst. Wanneer volgend jaar de eerste woningen in Groenswaard III gereed zullen komen zal blijken dat de school in een grote behoefte voorziet. De kleuterschool is een evenals de lagere school een uniek stukje werk. De kleuterschool telt 4 klassen. Daar de klasse n een wat kleinere oppervlakte hebben is een prachtig speellokaal van 70 m2 in de school gebouwd. De officiële opening van de school gebeurde door burgemeester C. A. van der Hooft, die temidden van een groot aantal ouders en genodigden een oranjelint van het toegangshek doorknipte, terwijl mevrouw van der Hooft-Lourens deze zeïfd - handeling, verrichtte voor de kleuterschool. (Advertentie) ROTTERDAM Maandagochtend 4 september om half negen opent de RET op het Rotterdamse Stations plein aen imformatiepost ten hah owe van het reizend publiek. In het RET- gebouwtje, dat zich op het plein vöör het Centraal Station in de onmiddelij- ke nabijheid van de bus- en tramhal tes bevindt, zullen dan speciaal opge leide informatrices startklaar staan voor het geven van inlichtingen over het RET-hjnennet, dienstregeling, ta rieven en alle andere zaken die te maken hebben met het Rotterdamse oepenbaar vervoer. Met de opening van de informatiepost wil de RET het dienstbetoon aan de gebruikers van het openbaar vervoer verder opvoeren. Behalve via de balie kan men ook telefonisch inlichtingen inwinnen. De informatiepost van de RET is telefo nisch bereikbaar onder nummer 137538. De kaartverkoop op het Stationsplein blijft onveranderd in het gebouwtje naast de informatiepost ROTTERDAM Op 10 septemberzal de heer II. J. de Rouwe het feit herdenken dat hij veertig jaar gele den een drukkerij begon, die inmid dels is uitgegroeid tot de Handels drukkerij en Boekbinderij H, J. de Rouwe b.v In 1932 begon de heer de Ro we op een zolderkamertje van zijn ouderlijk huis een boekbinderij. Nu is er spra ke van een moderne drukkerij. Er werken in zijn huidig bedrijf 30 men sen. Diverse raaien moest het bedrijf ver houden, waren er islets anders dan huizen. De ene keer omdat de Hinder- tevreden gezichten. Iedereen, die meende het pubhek Iets kunstzinnigs te kunnen vertellen mocht zijn wer ken ophangen op deze salon. Volgend jaar zal dit echter niet het geval zijn; dan wordt er weer geselecteerd. Hans Paalman, directeur van het ■Stedelijk Museum zegt hierover: 'Wij moeten in de eerste plaats uitgaan van een selectie op basis van kwaheit, terwijl ik verder van mening ben dat veel kunstenaars in bet Rijnmondge bied verheugd zullen zijn over de terugkeer van de oude opzet van de Salon. De ontwikkelingen op dit ge bied waren er de oorzaak van dat vele kunstenaars het besluit namen niet in te zenden. De heer Paalman is er van overtuigd, dat dit zeker niet de in stemming van iedereen zal' hebben, maar om één van de grote opponen ten (de Bond van Beeldende Kunste naars) al bij voorbaat de wind uit de zeilen te nemen zil bij de voorberei ding van de Salon met deze organisa tie kontakt worden opgenomen. FAAM Nu is het echt niet zo dat het Stede lijk Museum maar eens per twee jaar opleeft als de Salon der Maassteden wordt gehouden. Het Schiedamse mu seum heeft nationale faam als moder ne kunst ter sprake komt. Daarom is het nieuwe seizoen begonnen met een expositie van eigen werken. Is deze expositie eigen collectie te i hp Rwfit in bezichtigen tot 25 september, daarna l,v" 1,1 wordt de museumbezoeker geconfron- MftarMtnyuaan teerd met de expositie Konfrontatie iVflMLi'JAyCClI X, waarin o.a. werken tentoongesteld worden van Benjamin Royaards. Daar na, van 11 november tot 11 december, zijn het de leden van de Haagse Kunstkring die werken tentoonstellen in de zalen van het Stedelijk Museum op de Hoogstraat in Schiedam. wet bezwaren maakte, dan weer om dat de ruimte te klein was. Dit was ook in 1938 het geval. Toen vond de heer Rouwe ruimte aan de Parallel weg eveneens in Rotterdam Zuid, waar het bedrijf 25 jaar gevestigd is geweest In 1944 werd de heer De Rouwe met zijn broer naar Duitsland gevoerd Zij vluchtten, werden opgepakt en naar een concentratiekamp vervoerd. Een maal terug na de oorlog bleek het bedrijf geplunderd en verwoest te zijn. Hij moest opnieuw beginnen. Met praktisch niets. Dankzij zijn vaar digheid en doorzettingsvermogen wist hij zijn bedrijf weer bloeiend te ma ken. Tot een nieuwe slag hem trof: de watersnoodramp van februari 1953. Bijna anderhalve meter water stond er in zijn drukkerij. Acht weken duurde bet voordat het bedrijf weer kon gaan werken. In april 1962 verhuisde de heer De Rouwe naar de Tandwielstraat in het Industriecentrum bij het Zuidplem Daar heeft hij een fraaie ruimte en een verdieping voor kantoren en kan tine. Ter gelegenheid van dit 40-jarig bestaan geeft de heer De Rouwe een receptie op vrijdag 8 september van 1618 uur in 'Bellevue', Parkkade 2. slag. WADDINXVEEN Zondagavond om 7 uur wordt in de Ned. Herv. Imma nuelkerk een jeugddienst gehouden, waann zal voorgaan ds, Schoch uit Zoetenneer. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door het zeer bekende orkest The Rivals van Rob van Dijk- Ludolf de Jonghstraat 25. Rotterdam. Tel. 373207-373428 Verzorgt al uw transporten door geheel Nederland. De bedoeling van de expositie is om de bevolking zoveel mogelijk inspraak te geven bij de bouw van het nieuwe raadhuis. De bezoekers van de ten toonstelling krijgen een enquêtefor mulier, waarop zij hun mening ken baar kunnen maken. De expositie, die wordt gehouden m het voormalige bestellerskantoor van de PTT (ingang Wilhelminastraat te genover Rehoboth) en duurt tot 22 september wordt gevolgd door, wat wordt genoemd, een openbare bouw markt, die maandag 25 september in het kerkelijk centrum 'De Ark' wordt gehouden. Daar kan worden gediscus sieerd met de architecten. Het resultaat van de enquête onder de bezoekers zal dienen als het advies van de bevolking aan de raadhuiscom missie uit de gemeenteraad. Deze commissie, die de raad weer advjseert, krijgt ook nog een advies van een team van deskundigen en een advies van een groep geïnteresseerde bur gers. De ruimte, waarm de expositie wordt gehouden is van de onlangs opgerich te 'Kulturele Kring Berkel en Roden rijs'. Het is de bedoeling van de Kring het met bij deze tentoonstel ling te laten, maar de ruimte verder te gebruiken voor culturele doelein den. 9

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 2