2- nu anders ontvangen Franse politie jaagt op Aranda Chileense linkerzij de vreest voor coup >J« mbM Veiligheidsconferentie gekoppeld aan troepenreductie lïïsaisËl Venezolaans vliegtuig geland na bomalarm Scherpschutters actiefin Ulster TROUW/KW AKiLi' ,»l A \.\U üj i iAiBeK 1972 RUiTENLAM) T5/K7 WASHINGTON (Reuter, ÜPÏ, AP) Overeenstemming tussen Rusland en Amerika 0111 een Oost- West-veiiigheidsconferentie te koppelen aan besprekingen over wederzijdse troepenvermindering is één van de resultaten, die Henry Kissinger in Moskou beeft geboekt. Kissinger, de adviseur van president Nixon voor buitenlandse aangelegen heden, verklaarde tegenover verslag gevers dat er nu een raamwerk voor de oplossing voor de koppeling van de twee besprekingen bestaat. Hij liet duidelijk doorschemeren, dat Moskou bereid was een internationale veilig heidsconferentie te koppelen aan de door de Navo gewenste besprekingen over wederzijdse troepenvermindering in Europa- De adviseur,die vrijdag terugkeerde van besprekingen met de Russische leiders en van beraadslagingen in En geland, West-Buitslarad en Frankrijk, verklaarde dat het Russische voorstel nu wordt besproken door Amerika's N avo-bonc! genotenKissinger noemde het voorstel van de Russen waard om ernstig bestudeerd te worden. In zijn ogen betekende het een belangrijke vooruitgang. De Verenigde Staten hebben er steeds op aangedrongen dat de conferentie vurig gewenst door de landen van het Pact van Warschau vergezeld moet gaan door gelijktijdige bespre kingen tussen Oost en West over geleidelijke en gebalanceerde troepen- verminderingen in Ce ntraal-Europa Het uitblijven van een Russisch ant woord over de vorm en over een aanvangsdatum voor de besprekingen over de troepenvermindering was het voornaamste obstakel voor een Euro pese veiligheidsconferentie. Tot aan Kissinger's bezoek aan Mos kou heeft de Amerikaanse regering gezwegen over de vooruitzichten op deze conferentie, hoewel het idee door president Nixon werd onder steund tijdens zijn bezoek aan Moskou en hoewel Finland formeel heeft voorgesteld voorbereidende besprekin gen te beginnen op 22 november in Helsinki. Op de vraag of de voorbereidende besprekingen konden beginnen op de door Finland genoemde datum, ant woordde Kissinger: 'Be juiste datum voor deze conferentie zal worden vast gesteld bij de besprekingen, die nu plaats vinden over het gedane Russi sche voorstel. Ons standpunt is dat, tenzij deze twee conferenties ongeveer gelijktijdig worden gehouden, het erg moeilijk voor ons zal zijn om er mee in te stemmen'. De betrekkingen met Europa vormen de hoeksteen van het Amerikaanse streven naar vrede, zo verklaarde Kis- ADVERTENTIE) singer. Nixon ds ervan overtuigd dat welke vooruitgang ook geboekt wordt tussen Washington en Moskou, gelijke of grotere vooruitgang moet worden bereikt dn de betrekkingen met West- Europa. Zo gauw Nixon een minder bezette binnenlandse agenda heeft, zal hij intensieve besprekingen hervatten met de Westeuropesc bondgenoten, al dus Kissinger. Be adviseur maakte verder bekend dat drie delegaties van de Sowjet- Unie deze week naar Washington ko men om de problemen, die Kissinger in Rusland besproken had, af te ron den. De ze vraagstukken zijn: de schuld, die Rusland nog beeft aan de Verenigde Staten uit de tweede wereld oorlog, een koopvaardij-akkoord en een handelsverdrag. Kissinger zei te verwachten dat binnen enkele weken een groot handelsakkoord zal kunnen worden gesloten. Kissinger wilde niet veel zeggen over zijn zeventiende geheime ontmoeting met Le Doc Tho, lid van het Noord- vietnamese politburo en met Xdan Thoei, Bd van de Noordvietnamese delegatie in Parijs. Volgens Kissinger voldeed het nieuwe voorstel van. de Viet Cong over een 'regering van nationale eenheid' in Saigon, niet aan de Amerikaanse eisen. Be VS kunnen niet aanvaarden dat Zuid-Vietnam een regeringsvorm krijgt opgelegd, z» zei hij. Wel meende hij dat Noord-Viet- nam 'enige ernst' toont In de onder handelingen. Kissinger waagde zich niet aan een voorspelling over het einde van de oorlog. ÉS De Israëli's nikken Libanon binnen en passeren een gecamoufleerd gebouw. Ex-ambtenaar blijft onthullen door Thomas Cheatman Israëls inval dn Libanon begon met het gebruikelijke, vriende lijke gewuif van de ontbijtende Israëlische burgers Maar dit keer pakte het anders uit, want de Li banezen en de achtervolgde Ara bische guerrilla's vochten terug. De soldaten achterin de ratelen de pantserwagens vermoedden zaterdagmorgen niet dat zij zon dags naar huis zoudx snellen met weinig benzine, geholpen door versterkingen en geplaagd door licht Libanees verzet en twee guerrilla-hinderlagen. Toen zij oprokten van de perenbomen van Israël naar de tabaksvelden van het rotsachtige heuvelachtige Zuid-Li- baraora, passeerden de jonge soldaten, vol zelfvertrouwen, een Libanese le gerpost, waar de' soldaten hun wapens jan, terwijl PARIJS Gabriël Aranda, de voormalige ambtenaar op het Franse Ci ,t ministerie van wegen- en woningbouw, die dreigt met de onthulling naar^buiten van talrijke schandalen en corrupte zaken, als Parijs de leveranties 2ii binnen hieven, van Mirage-straaljagers aan Libye voorzet, bezorgt veel hooggeplaat- ste gaullisten nog steeds nachtmerries. inva!len' ln het dorpje DE PALESTIJNSE RODE HALVE MAAN heeft uw steun dringend nodig; giro 1806947 Palestina Komitee Amsterdam De volledige Franse politiemacht is het afgelopen weekeinde in staat van alarm gebracht om de 'wrekende aartsengel Gabriël', zoals hij in de Franse pers al wordt omschreven, in de kraag te vatten. De Franse gendar merie heeft zich tot op heden echter tevreden moeten stellen met het ar resteren van zijn broer en het onder vragen van zijn moeder. Gabriël zelf heeft trouwens verklaard, dat alle honderddertig belastende dokumen- ten, die hij in portefeuille zegt te hebben, onmiddellijk zullen worden gepubliceerd, zodra de politie hem zal pakken. In een vraaggesprek met het Parijse dagblad Le Monde heeft Aranda zater dag opnieuw een aantal belangrijke gaullistische parlementariërs ervan beschuldigd op grove, wijze' misbruik te hebben gemaakt van hun positie. Zo heeft, aldus de razende ex-ambte- naar de gaullistische parlementariër en burgemeester Gerard Sibeud zich schuldig gemaakt aan valsheid in ge schrifte. Sibeud gebruikte daarbij een brief van de voormalige chef van Aranda, de minister van wegen- en woning bouw Chalandon. Hij knipte brief hoofd en handtekening van Chaladons schrijven uit en tikte vervolgens op blanco papier in het midden een ei gen verhaal, waarin 'de minister' met veel genoegen toestemming gaf voor de bouw van een super-markt in Si- beuds kiesdistrict Sibeud maakte van deze collage een fotokopie en probeer de daarmee een hem onwelgevallige, ia zijn district woonachtige, super markt-directeur uit het veld- te slaan. De man stond echter pal en toog naar het ministerie van Chalandon, waar de fraude uitkwam. De Frahse rege ring hield de valsspelende Sibeud ech ter de hand boven het hoofd uit angst, dat zijn district voor de gaullis ten verloren zou gaan. HANDELTJE Gabriël Aranda meldt voorts, dat dè penningmeester van de gaullistische partij (UDR), Guy Fric, minister Cha landon op briefpapier van de UDR ëenyhandeltje voorstelde ten gunster van een particuliere onderneming. Vervolgens liet Aranda weten, dat de Parijse dienst voor woningwetwonin gen zo weinig eerbied voor de waarde van de franc opbrengt, dat zij in-1959 reeds de afdeling boekhouding ont mantelde. Het gevolg is, volgens Aranda, dat deze dienst, met' een jaarlijks budget van enkele tientallen miljoenen, thans met een tekort van niet minder dan honderd miljoen gul den kampt. De ministeries van finan ciën en woningbouw zouden van deze wantoestand allang op de'hoogte zijn maar om duistere redenen niet willen ingrijpen. wuifden en lachten vrouwen en kin deren tegen de invallers. De mannen hielde zich op de achtergrond afzij dig. Hetzelfde gebeurde in Aim Ebel, waar een kleine jongen in t-shirt tegen de Israëli's salueerde. De be dienden bij het pompstation keken werkeloos toe. Salvo Toen sloeg de kolonne af en kwam in zicht van liet volgende dorp. Maar in Beit Yanoun bestond, de begroeting uiteen salvo artillerie-granaten -uit een Libanese tegerbunker. Het was de eerste keer dat de Israëlische troepen stootten op verzet van de Libanezen, wier premier. Saeb Salam verleden 1 week zwoer, dat hoewel zijn leger de LUX6IÏIDUI I$6 ffllHIStCr Israëlfs-raldt kam verslaan, het orders "gekregen- had; (verzet te plegen met f)3 2g06nSCn3Ru3di aHe1 macht, ongeacht de opoffenmgen'. opgepakt. Vier guerrilla's vluchtten het dorp uit na salvo's van machine geweren, maar werden gevangen. De jacht werd voortgezet, nadat één van de Israëlische tanks een auto van een mogelijke guerrilla kapot had gere den. De Volkswagen werd tot een pannekoek gewalsd, omdat ze haar eigenaar kennelijk geholpen had bij de verspreiding van Palestijnse pam fletten, die dn de auto waren gevon den. De commandant gaf opdracht de huizen van mensen, die guerrilla's onderdak gaven, op te blazen. Nadat een mijn ander de brug naar Beit Juwaya onschadelijk was ge maakt werd opgerukt naar het dorp, waar volgens een van de gevangenen BEIROET (AFP> Een DOS van de Venezolaanse htebtvasrtnMalsdwspplj "Viasa' heeft gisteren een tussemlan- ding gemaakt dn Nicosia op Cyprus, nadat ie een van de toiletten een bom was ontdekt Het -vliegtuig was op weg van Beiroet naar Caracas, toen in Beiroet telefo nisch gewaarschuwd werd, dat er een bom aan boord was. Na de landing op het vliegveld van Nicosia werd inder daad een hom aangetroffen met een tijdmechanisme, dat de bom tot ont ploffing zou hebben gebracht wan neer het vliegtuig vlak bij Rome zou zijn. De man die telefonisch gewaarschuwd had. Hoessein Moestafa Heroesj, is in Beiroet gearresteerd, evenals diens broer, Atef, die op het laatste ogen blik zijn passage 'met het betreken vliegtuig had afgezegd, en een neef. Die 'macht bleek niet zo krachtig te zijn. Geen-van de Israëlische tanks en voertuigen werd beschadigd, voordat de bunker onschadelijk werd gemaakt door .tankvuur.. Maar het offer was er én het resultaatwas dat de Israëli sche kolonne een uur achter lag op het tijdschema om Kaf ra, 20 km in Libanon, te bereiken. 'Zij zijn weg', verklaarde de plaatsvervangende com mandant van de kolonne over de guerrilla's, die er hadden moeten zijn. 'Dat 'kamt waiarsehijnlijk, omdat we opgehouden zijn door de Libanezen'. De guerrilla's hadden moeten worden Drie kapers en zeven bevrijden ivacht berechting en uitlevering MADRID, STOCKHOLM (Reuter, DPA, UiPI. AFP) De drie Kroaten, die vrijdagavond in Zweden een DC-9 van de Skandinavi- sche luchtvaartmaatschappij SAS kaapten, hebben zicb zaterdag zo nder verzet overgegeven aan de Spaanse politie, samen met hun zes uit Zweedse cellen bevrijde Kroatische metgezellen. Kort daarvoor hadden ze de uitgeputte Zweedse bemanning toestemming g'ge ven het toestel te verlaten. De negen Kroaten zijn onder zware politiebewaking voor ondervraging overgebracht naar het hoofdkwartier van de Spaanse veiligheidspolitie. Volgens het Spaanse persbureau EFE zullen ze ter beschikking van de mili taire justitie worden gesteld. De Zweedse regering heeft Spanje om de uitlevering van de negen Kroaten ver zocht Kort tevoren had een woord voerder van het Spaanse ministerie van buitenlandse zaken bekend gemaakt, dat tegen de drie kapers een aanklacht wegens luchtpiraterij zal worden ingediend, waarop in Spanje maximaal 30 jaar gevangenisstraf staat Volgens het Spaanse persbureau Europa Press zullen de drie kapers waarschijnlijk in Spanje terecht moe ten staan en zullen de zes anderen aan Zweden worden uitgeleverd. Deze zes waren door de Zweedse rege ring in vrijheid gesteld in ruil voor de vrijlating van de 86 passagiers van de DC-9. Twee van hen waren in Zweden tot levenslange gevangenis straf veroordeeld wegens moord op de Joegoslavische ambassadeur in Stock holm in april 1971. De anderen zaten in Zweden gevangen wegens mede plichtigheid aan de moord of wegens de bezetting van het Joegoslavische consulaat in Göteborg, waar ze met het doodschieten van drie gijzelaars hadden gedreigd. Aanvankelijk eisten de kapers de vrijlating van zeven gevangen Kroaten, maar een van hen weigerde medewerking, omdat zijn straftijd bijna om was en hij niet in nieuwe moeilijkheden wilde komen. De drie kapers hadden gedreigd het vliegtuig met alle passagiers en de vier bemanningsleden te zullen opbla zen, ais hun eisen niet werden inge willigd. Na de landing op het vliegveld van Madrid stelden de kapers de eis, dat Spanje hen politiek asiel zou verle nen, zo vertelde de SAS-vertegenwoor- diger in Spanje, Tarje Hofso. De be velhebber van de luchthaven, kolonel Felipe Alonso, die de onderhandelin gen met de kapers voerde, wees die eis af. Alleen de regering kan over het verlenen van politiek asiel beslis sen en dat zal zeker niet gebeuren voor u zich overgeeft, zo liet hij de kapers weten. Na drie uren van onderhandelingen met de Spaanse autoriteiten gaven de negen Kroaten zich over, zonder dat bekend werd of de Spaanse regering toezeggingen had gedaan. Ze lieten de vier bemanningsleden vrij en over handigden hun wapens en het in Zweden ontvangen losgeld van een half miljoen kronen (350.000 gulden) aan de autoriteiten. Een Spaanse rege ringswoordvoerder wilde zaïterda-g- avooid mtet bevestigen of ontkennen, ff dat de Kroaten politiek asiel hebben I gevraagd. Het kapingsdrama, het eerste in Zwe den, begon vrijdagmiddag op een bin nenlandse vlucht van Göteborg naar Stockholm. Drie Kroaten kaapten het toestel en dwongen de piloot naar de Zuidzweedse stad Malmö te vliegen. Daar eisten ze de vrijlating van de zeven gevangenen, waarover de hele nacht werd onderhandeld. De Zweedse regering besloot tenslotte de eis in te willigen, temeer omdat ze ervan over tuigd was, dat geen enkel land de Kroaten een toevlucht zou willen bie den. De Joegoslavische pers heeft zaterdag geschreven, dat de kaping in Zweden het gevolg van de welwillende en tolerante houding, die de Zweedse BRUSSEL (ANP) Mevrouw Made leine Frieden-Ktonen, Je Luxemburg se minister van volksgezondheid, heeft aan premier Werner haar ont slag aangeboden. Werner beeft dat ontslag geaccepteerd. Dit ontslag is betgevolg van een allang slepend schandaal, dat drie jaar geleden in het Groothertogdom.-nog al vrat op schudding verwekte. Het begon in augustus 1968, toen de 'Journal d'Eseh', de spreekbuis van de socialistische oppositiepartij, een ze denzaak aan het licht bracht dia zich, volgens de krant, had afgespeeld ln een boerderij nabij bet meer van Opper-Sauer, Twee mannen, onder wie één een priester, zouden in het openbaar aan naaktloperij gedaan heb ben en dat, aldus de krant, in gesel schap vaal de minister, mevrouw Frie- den. De krant verweet de minister niet ingegrepen te hebben. Deze zaak, ontketende een serie ge rechtelijke en politieke acties. Er had den enkele processen plaats, waarbij de twee mannen veroordeeld werden wegens schending van de goede zeden. De vraag of de minister daadwerkelijk bij de zaak betrakken was, bleef onbe antwoord. Mevrouw Frieden heeft nu ontslag genomen 'om haar zaak verder te kunnen verdedigen zonder gehin derd te worden door een officieel standpunt'. Horizontaal: 1. bode aan een universi teit, 5. afk. van société, S plaats in N.H., 9. akelig, 10. plechtige gelofte, 11. hinderen, 12. mist, 13. staat soms boven drukwerk, 16. landbouwwerk tuig, 18. spelleiding, 20. peulvrucht, 22. baan voor balspel, 24. bijb. figuur, 25. keukengerei, 26. deel van het oor, 27. rangtelwoord. Verticaal: 1. kweekgras (Z.N.), 2. lust hof, 3. zuidvrucht, 4. Emeritus (afk.), 5. plaaggeest, 6. vreemde munt, 7. jongensnaam, 9. troefkaart, 11. wa ter in België. 14. zilt vocht, 15. in houdsmaat, 17. gindse, 13. zaak, 19. Myth, figuur, 21. heks, 23. zangstem, 25. voorzetsel. Twee van de drie Kroatische kapers, die zich vrijdag meester maakten van een Zweedse DC-9 om zeven kornuiten uit Zweedse cellen te bevrijden, keken zaterdag vanuit 'hun' vliegtuig rond op het vliegveld van Madrid. Korte tijd later zouden de luchtpiraten zich overgeven aan de Spaanse politie. Kruiswoordpuzzel autoriteiten jegens de Oestasji's inne men en dan ook geen verrassing kan worden genoemd. Het in Belgrado verschijnende blad Nowosti meldde: 'De Zweden moeten nu met hun eigen veiligheid en rust in eigen land beta len voor de welwillende tolerantie jegens de'misdadige activiteiten van de Oestasjifascisten in hun midden'. De rechts-extremistische Oestasji-be- weging streeft naar een onafhankelijk Kroatië en is fel gekant tegen het regime van Tito. Twee Joegoslavische kantoren ïn Sydney zijn zaterdag door bomexplo sies beschadigd, waarbij zestien men sen gewond raakten. Later belde een onbekend iemand naar een krant met de mededeling, dat ziekenhuizen en spoorwegstations nu aan de beurt zul len komen, 'als die toestamd in Joego slavië niet verbetert". zijn collega's zich zouden bevinden. Onderweg, terwijl de soldaten brood jes met kaas, ei en tomaat verorber den, werd tot hun verrassing verno men, dat twee Libanese tanks de weg versperden. Negentig minuten en een paar schoten later besloten de Israë li's niet aan te vallen. Hun comman dant zei dat hun tegenstander niet het Libanese leger was, maar de guer rilla's. Daarom sloegen ze een andere weg in. De Israëli's vermoedden een hinder laag. En terecht Vanuit ramen op de eerste verdieping openden guerrilla's het vuur met AK-47-geweren. Er werd geantwoord met zwaar vuur, van ba zooka's tot machine-geweren, door de Israëlische soldaten die wel hebben geleerd hun kalmte te bewaren tij dens beschietingen. Twee soldaten overleden aan de wonden, die zij tijdens de beschieting hadden opgelo pen. Terwijl htm kameraden hen 'dek ten', sprongen Israëlische explosieven- expertfi uit de pantserwagens en blie zen vijf huizen op, van waaruit de verrassingsaanval was geopend. De verliezen aan de leant van de guerril la's konden, niet achterhaald worden. Verbaasd door de hinderlaag, door de helft van htm benzine heen en met de zon die langzaam zonk naar de hori zon, sloegen de Israëli's hun kamp op, 35 km van huls. Velen hadden ver wacht dezelfde dag terug te zijn. Voor de ochtend kwam het bevel op te breken en zuidwaarts te gaan. Ook deze keer wachtte een groep guerril la's. Vanuit machinegeweren daalde een regen van kogels neer op de kolonne. De bazooka-granaten barstten als vuurwerk op feestdagen. Allee wat de Israëli's hadden, wierpen ze op de aanvallers. Kanonvuur van dte tanks, bazooka's, raketten en machine-gewe ren legden de aanval het zwijgen op. De Israëli's trokken voort zonder ver der jacht te maken. Een andere Israëlische kolonne, die beneden aan de bergweg stood - te wachten omdat ze meende dat de gemechaniseerde infanterie-eenheid in moeilijkheden was gekomen, escor teerde de geplaagde soldaten naar huis zonder incidenten. Voertuigen, die zonder benzine waren komen te zitten, werden op sleeptouw- genomen. Op de terugweg werd in Tibnin ge stopt bij een Totel-bemstoestatton "om te tanken. De eigenaar, dde vandaag geen klanten had gehad, schoot toe om te helpen. Het is niet bekend boe de Israëli's betaalden met 'Israë lisch geld of Libanees. Boodschap De naar schatting 60 doden onder de guerrilla's tellen niet zo zwaar als het feit dat Israël de Libanese dorpelin gen weer aan het verstand gebracht heeft dat zijn soldaten weer terug zullen keren als het de guerrilla's wordt toegestaan te blijven. Maar aan de andere kant is het Israël duidelijk geworden dat de regering fa Beiroet en haar onervaren leger nietmeer werkeloos zullen toezien. Thomas Cheatham is correspondent van het Amerikaanse persbureau Uni ted Press International en vergezelde een van de drie Israëlische legermach ten, die het weekeinde Libanon bin nenvielen. Rechts zou terreur ontketenen SANTIAGO (Reuter) De leider van de Chileense socialisten, Carlos Altamirano, heeft de Chileense arbeiders zaterdag aange spoord hun fabrieken en werkplaatsen te bezetten, als rechtse oosn- plotteurs hun plannen voor een staatsgreep tegen de regermg-ARen- de zullen uitvoeren. Hij waarschuwde hen voor 'fascisten en subversieven.' Vooral bij de fees ten van vandaag en morgen (onafhan kelijkheidsdag en leger-dag) moeten de arbeiders waakzaam zijn, zo zei de leider van de grootste coalitiepartner van de regerlng-Allende. '"Als er 'iets gebeurt moeten de arbeiders zonder op een nadere oproep te wachten, de" industrieën en fabrieken bezetten' al dus Altamirano. De Chileense regering heeft gisteren latera weten wellicht gerechtelijke stappen te ondernemen tegen het Na tionale Televisiestation, wegens het uitzenden vrijdagavond van alarmeren de berichten over een ophanden zijn de rechtse staatsgreep. Het station, dat eigendom is van de overheid, rapporteerde, dat rechtse actiegroepen een reeks aanslagen hadden gepland tegen huizen van legerofficieren, waarbij deze en hun gezinsleden zou den moeten worden vermoord. Aan vallen zouden ook op stapel staan in afgelegen dorpera, zo werd gezegl, als onderdeel van een plan om het land in een burgeroorlog te storten en de uit socialisen, communisten en radica len bestaande Volksfront-regering van de marxistische president Salvador Al- lende omver te werpen. honden rijn aanslagen rijn ook ge publiceerd fa het regeringsgezinde blad Ultima Hora era-door de ultra- linkse beweging van de MER. Volgens de televislebericbtea zouden de complotteurs van plan zijn geweest zich voor te doen als leden vin de MIR en vervolgens aanvallen uitvoe ren op de officierswoningen, terwijl leden van de neo-fascistische organisa tie Vaderland era Vrijheid zich zouden voordoen als militairen om vervolgens dorpen en arbeiderswijken aan te val len. De beschuldigingen volgden enkele uren, nadat de staf-chef van het Chi leense leger, generaal Prats, in de Senaat had verzekerd dat het leger nooit zal toegeven aan druk van bur gers om zijn traditie van niet-inmen- ging in de politiek te laten varen. Schending Volgens minister van binnenlandse za ken Jaime Suarez laat de regering thans nagaan of het televisiestation zich schuldig heeft gemaakt aan schending van de wetten op de natio nale binnenlandse veiligheid. Deze maatregel volgde op verzoeken van de christen-democratische oppositie aan de minister am actie tegen het televi siestation. De berichten over de op BELFAST (AP) Een gewonde Britse soldaat heeft gisteren fa de rooms-kathaiieke wijk Creggan var, Londonderry een mara doodgeschoten, die hem eerder had genaakt met. een schot in rijn maag; Dié stibarpsdrutter bleek bij aankomst dra het ziekenhuis te zijn overleden. In Belfast heeft een scherpschutter gisteren een Britse soldaat ernstig gewond. Tijdens gewelddaden -fa de nacht van zaterdag op zondag ia fa Belfast een man gedood en weaöe» 12 personen gewond. De gewelddadighe den in Ulster hebben fa de afgelopen drie jaar nu reeds aan 561 personen het leven geost. Oplossing vorige puzzel Horizontaal: 1. dol. 3. air, 4. aap, 6 aas, 7. rad, 9. aks. 11. ba, 12. en. 14. el, 15. er, 17. la, 19. eb, 20. re, 22. AT., 23. ark, 25. sap,-27. tra, 29. ido, 30. lor, 31. net Verticaal: 1. dra, 2. las, 3. ara, 5, pak, 7. ra, 8. de, 9. al, 10. Se, 11. bat, 13. neb, 14. eer, 16. rat, 18. Aa, 19. e.k., 21. es, 22. A.P., 24. rei, 26. aar, 27. ton, 28. alt. "Simpkins, hoe krijg je dat voor elkaar?" I loskou gee It toe aan NAVO-eis üfciK iCU» Kroatische vliegtuigkaping eindigt op vliegveld

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 1