Pensionaatcomplex te koop aangeboden Verrassende show maison Westervel d Bittere pil voor raad Schiedam 298 m Vlaardingse jeugd actief in vredesweek Marktberichten Barendreeht Logopedist voor basisscholen Koninklijk brons voor schipper Jacob Verhagen Raad vergadert een dag eerder Hosanna-concert in Groot-Ammers Raad Krimpen Gymnastiek 65-plus Bus 66 eigen route Kinderboerderij komt in Holy-noord Dr. M. Kuiper naar Eis voor twee berovingen: tiveeenhalf jaar Briefje Voorstellen raad Woerden Vraagteken Oprecht Fusie nutsbedrijven van de baan TROUW/KWARTET WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1972 REGIO H Van een onzer verslaggeefsters ROTTERDAM Tweeënhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest eiste de officier van justitie, mej. mr. A. G. Korvinus, dinsdag tegen de 31-jarige Suri naamse colporteur Henry C. uit Den Haag. Hij wordt verdacht van twee berovingen met geweld en het voor de tweede maal in be zit hebben van een vuurwapen. Van een onzer verslaggeefsters ROTTERDAM Een verrassen de show bracht gisteren mode ontwerper Pablo van Couture Westerveld. Allereerst natuurlijk Pablo's eigen creaties, die werke lijk ver boven alle anderen uit staken, zonder de rest overigens te kort te willen doen. u heeft gelïjk termeulen het winkelen waard pw Sa - 11» complete Hi-Fi-Stereo sets kleurentelevisie (ADVERTENTIE) BARENDRECHT De Gereformeer de Kerk heeft een beroep uitgebracht op dr, M. Kuiper te Donkerbroek in Friesland. Hij heeft dit beroep inmid dels aangenomen. Dr. Kuiper is 36 jaar, gehuwd en heeft vijf kinderen, vier dochters en een zoon. Hij is afkomstig uit Zuid-Afrika, waarna hij in september 1968 predikant werd van de Geref.Kerk van Donkerbroek. Dr. Kuiper gaat de vierde predikan tenplaats bezetten, die enige jaren geleden werd ingesteld. In het des tijds door Generale Deputaten Kerk opbouw uitgebrachte rapport werd als tijdstip voor de komst van de vierde predikant genoemd: medio 1972. Niemand had toen durven ho pen dat dit zou gelukken. De intrede yan dr. Kuiper is op eind november vastgesteld. Het gezin zal gaan wonen in de nieuwe pastorie, Binnenlandse Baan 52. Dr. Kuiper wordt predikant voor bijzondere werkzaamheden, zoals jeugdwerk, bejaardcnwerk, evangelisa tie. bepaalde categorieën (mensen in continudienst) en opvang- en opbouw werk (met name plan-Buitenoord). Met name het jeugd- en jongerenwerk zal aandacht krijgen, aangezien 40 procent van de kerkelijke gemeente bestaat uit jongeren in de leeftijds groep 019 jaar. Als bijzonderheid kan nog vermeld worden dat dr. Kui per momenteel docent is aan de Re formatorische Bijbelschool in Zwolle. Wegens het vertrek van ds. N. Wijn gaarden is er thans nog één vacature, terwijl ds G. Leene in 1973 de pensi oengerechtigde leeftijd hoopt te berei ken. Ds. M. Hiensch heeft zoals be fcand op 1 april jongstleden intrede gedaan. Pleegde Henry overval Schiedam of m Op 3 mei beroofde Henry op de Schiedamsevest in Rotterdam mej. I. Schutte van een schoudertas, waarin 1500 zat, geld van Sperry Rand Hol land NV. Hij sloeg haar vlak voor hij de tas greep met een luchtdrukpistool op het achterhoofd. Dit feit heeft Henry grif bekend. 'Ik had geld no dig", zo vertelde hij de president van de rechtbank, mr. A. R. Jolles. 'Het was mijn eerste roofoverval'. En met deze woorden doelde hij op het feit dat hij nog wordt verdacht van een tweede, die hij enkele maanden voor die tijd zou hebben gepleegd in Schie dam. Daar zou hij op 25 maart twee perso neelsleden van de Hema op de Broers- vest met een pistool en een stiletto hebben bedreigd en er in een gereed staande auto vandoor zijn gegaan met twee cassettes waarin een bedrag van ƒ28.465 zat. 'Zoals de situatie nu is, zou ik blij zijn geweest als ik het wel had ge daan. Dan had ik tenminste geld ge had', verklaarde hij. 'Ik kan het al leen niet gedaan hebben, want ik was om die tijd de overval gebeurde tegen zeven uur 's avonds in Den Haag. Om dit te bewijzen heeft Henry tal van getuigenverklaringen laten afleg gen door vrienden, zijn zwager en vrouw, die hem die avond hebben gesproken. Mr. Korvinus trok deze verklaringen toch in twijfel. 'Ten eer ste kloppen de tijden niet helemaal. Verdachte is even na zeven uur gesig naleerd in een café, maar de overval gebeurde om even voor zevennen'. WOERDEN Het hele pensionaat complex, bestaande uit de gebouwen tussen Meulmansweg en Groenendaal- straat, is aan de gemeente Woerden te koop aangeboden. De prijs is door het college van b. en w. niet bekend gemaakt. De optie is van kracht tot l januari 1973. Het college heeft aan de raad voorgesteld een daarin gespeeia- liseerd bureau opdracht te geven voor een onderzoek. In dat onderzoek gaat het vooral om uit te maken in hoeverre het complex geschikt is of geschikt is te maken voor huisvesting van gemeentelijke diensten, inclusief politie. Meerdere densten in Woerden kam pen met een ruimtetekort Zeker geldt dat voor de politie. De raad stelde reeds eerder een com missie in, die de naam van de ge meentesecretaris kreeg en dus de coramissie-Eisses heet. Deze commissie heeft een interim-rapport geprodu ceerd over de huisvesting van de gemeentelijke diensten. Dit rapport WOERDEN De gemeente Woerden is van. plan een logopedist(e) aan te stellen ten behoeve van het basison derwijs. Reeds eerder richtten de hoofden van scholen zich met een verzoek tot de gemeente om maatrege len te treffen oat kinderen met spraakmoeilijkheden logopeiiistische hulp kunnen inroepen. In de regio Midden-Holland is dit onderwerp reeds geruime tijd aan de orde, maar nog steeds kon geen afge rond plan worden ontwikkeld. In Woerden wil men nu niet langer wachten en zelfstandig tot aanstelling van een logopedist(e) overgaan. De jaarlijkse kosten, inclusief autovergoe dingen e.d., worden op 35.000 ge- 'schat. Daarvan zal een bepaald bedrag terugkomen van bijdragen van de ou ders. OUDERKERK AAN DE IJSSEL Op een mistige herfstavond, veertig jaar egleden brandde de zagerij schaverij van de firma Heuvelman jn de Kromme te Ouderkerk af. Dit betekende voor de toen 17-iange Ja cob Verhagen ontslag. Na enig zoeken vond hij werk als schipper bij het schippersbedrijf van Jan Versteeg te Gouderak. De heer Versteeg is ook uit Ouderkerk afkomstig. Dat was dus dezer dagen 40 jaar geleden, en dit mocht niet onopge merkt voorbij gaan. Samen met zijn vrouw werd de jubilaris in de fami liekring van zijn werkgever ontvan gen. Er werden in die bijeenkomst vele oude herinneringen opgehaald. Maakte de jubilaris het nog mee, dat met schop en kruiwagen gewelkt moest worden, dan is nu het werk met losbak of knijper heel wat ge makkelijker geworden. Ik behoor me de tot 'de inventaris' van de firma Versteeg, zei de hoer Verhagen. Tot zijn grote verrassing verscheen ook de Ouderkerkse wethouder Adr. Schuttervaer-lid ten tonele, om de ju bilaris de ere medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in brons op te spelden. 'U bent eenvoudig mot neg te denken bij de fa. Versteeg, zei de heer Heu velman. Veertig jaar in dienst te zijn bij dezelfde werkgever komt tegen woordig met veel meer voor. U bent kennelijk tevreden met uw werk. want indien dit niet zo was zoudt u allang vertrokken zijn. Aan de andere kant, als u bij uw werkgever niet voldaan had, zou de band reeds lang verbroken zijn. zal daarom in het onderzoek betrok ken moeten worden. B. en w. willen kennelijk weten of bouw van een nieuw stadskantoor in de omgeving van het stadhuis al of niet een betere oplossing zou betekenen. Een minderheid in het college wil nog verder gaan en ook de kazerne in het onderzoek betrekken. Zoals be kend stemde de gemeenteraad kortge leden een voorstel om de kazerne te verkopen aan de NV Burggraaf voor restauratie en verhuur in de commer ciële sfeer, af. Een beslissing wat er dan wel met het gebouw moet gaan gebeuren afbreken of restaureren en voor welk doel is nog steeds niet genomen. Het is wel duidelijk dat al deze zaken niet los van elkaar kunnen worden gezien. Bovendien schijnt er op de achtergrond nog een nieuwe mogelijk heid over de kazerne mee te spelen. Vast staat wel, dat de gemeenteraad van Woerden in de komende maanden voor verstrekkende beslissingen komt te staan. Temeer omdat er met al deze zaken veel geld gemoeid is en de beslissing inzake de aankoop van het pensionaatcomplex eigenlijk genomen moet worden op een moment dat Woerden er financieel nog niet 'rijp' voor is. Alleen bij de politie is het ruimtegebrek zo nijpend, dat een beslissing niet lang meer op zich kan laten wachten. Maar financiering van nieuwbouw voor de politie ligt als de mnister akkoord gaat allemaal wat eenvoudiger dan restauratie of verbouw van bestaande gebouwen. 'Bovendien is in het huis van bewa ring tijdens zijn detentie een briefje onderschept, waarin verdachte schreef wie nog als getuige kon optreden, maar ook wat zij moesten verklaren. In zo'n geval gaat er bij de officier wel een rood lampje branden.' De justitiële weegschaal zal in de komende veertien dagen, voordat de uitspraak valt, weer heel wat te wik ken en te wegen krijgen. De feiten liggen moeilijk en moeten nu een maal wettig en overtuigend bewezen worden, voordat een verdachte schul dig kan worden verklaard. Wat verklaren de twee personeelsle den van de Hema: de overvaller was lang, ongeveer 1,90 meter. Hij had een donkere huidskleur, golvend ach terover gekamd haar in het midden wat kaai en verder een snor en een baardje. Ook mensen die de overval hebben gezien, zijn positief over het feit van snor- en baard. Een bewering die Henry wat grinne- kend naast zich neerlegt 'Edelachtba re, ik heb nooit een baard gehad. Ik zit hier nu vijf maanden en hei, baardje wat ik nu heb, is to die tijd gegroeid'. Bovendien is Henry niet 'kalend' en heeft hij ook geen golvend haar. Zijn raadsman, mr. H. van der Wiel, zet ook een groot vraagteken achter de confrontatie. De tien mensen, waaruit Henry als 'dader1 was ge haald, droegen alle tien opvallend verschillende kleding. Bovendien was mijn cliënt de enige met een smal mager gezicht 'Na de overval op de Schiedamsevest zijn goed herkenbare foto's in kranten verschenen en ook dat kan invloed hebben gehad tijdens de confrontatie.' Volgens mr. Korvinus heeft Henry best de kans gehad naar Schiedam te gaan voor de overval en daarna weer terug te keren naar Den Haag, waa- hij zijn alibi sluitend kon maken. Dit betwijfelt mr. Van der Wiel ten sterk ste. 'Na de overval om 18.45 uur is er een achtervolging geweest door Delft waar de achtervolgers de dader uitein delijk kwijtraakten. Berekenen we dit, dan is het onmogelijk, dat mij cliënt om even over zevenen weer terug was in Den Haag, waar hij in een café werd gezien'. Alles bij eikaar zijn er nogal wat tegenstrijdigheden. Aan de rechtbank de moeilijke taak, deze stuk voor stuk op een rijtje te zetten en tegen elkaar af te wegen. Aan welke verklaringen moeten de Pablo's mantels, cocktailjaponnetjes en avondjurken zijn dn een wooed 'af' te noemen. Een felrode mantel bij voorbeeld, waarin de zakken verwerkt zijn in ovalen.Ditzelfde ovaal komt op de rug terug. Of een groene ve- loers mantel met een bijpassende groen-zwarte baret Deze zelfde kleu ren komen terug ineen zwartgroen jurkje - een groene lijnruit op zwart - waarvan rok en voering geplisseerd zijn. Een fraai reisensemble vormde van de 'korte'kleding wel het klap stuk. Een tailleur met een zeer lange jas, afgezet met bont zowel de kraag als de rok. Wat de avondkleding betreft, komt de tijd van schittering en het ruisen van stoffen weer terug. Jurken met een 'top', die geheel geborduurd was met pailetten, maar ook veel taftzijde in tal van kleuren. De japonnen mogen ook weer wat'sl epen' over de grond. Zelfs struisvogelveren komen weer te rug. Hoe charmant en vrouwelijk zij ook staan, het blijft jammerdat de mode-ontwerpers kennelijk niet zon der dit hulpmiddel kunnen. En zo bestaat het gevaar dat er straks weer een run op de 'struisen' komt, met alle nadelige gevolgen vandien. Wel zaak voor een dierentuin om extra op te letten. Deze nadelen gelden eigelijk ook voor ai het bont wat nog steeds wordt verwerkt, ondanks het feit dat ADVERTENTIE Hi-Fi hou»; er bijzonder goede imitaties geleverd worden. Dit alles doet af van het feit dat de modeshow van Masion Westerveld ze ker geslaagd kan worden genoemd. Een zeer agwisselende show, met niet alleen de kostbare - en niet alleen qua prijs - creaties van Pablo, maar ook fraaie confectiemodellen van on der anderen Laroche, Detlev Albers, Labora Nina Ricci en Dior, die Mai son Westerveld exclusief heeft Zo was er een grappig capemanteltje c et vleermuismouwen in hardgeel, blauw en oranje, gedragen op een blauwe pantalon van Laroche. De stoffen die Maison Westerveld ge bruikt zijn erg soepel. Veel wol, jer sey, maar ook tweed, flanel, en laken. De wijde modelijn wordt vooral ook in de mantels op de voet gevolgd. Een modebeeld dat bijzonder vrouwe lijk aandoet en dat sprekend is voor Pablo's gezegde: 'Een vrouw as geen kapstok waar je iets omheen hangt'. WOERDEN De gemeenteraad van Woerden, die steevast op de laatste donderdag van de maand vergadert, is ditmaal op woensdag 27 september bijeengeroepen. Hoewel dat er niet bij staat, is het vrijwel zeker dat een cn ander verband houdt met de wed strijd van Ajax om de wereldbeker. Dat moet voor de burgemeester een moeilijke beslissing zijn geweest. In het verleden is namelijk de vaste vergaderavond van de woensdag naar de donderdag verplaatst. Dit op speci aal verzoek van de raadsleden die zo vaak een belangrijke voetbalwedstrijd op woensdagavond moest missen. En nu gaat Ajax uitgerekend voor de wereldbeker weer op donderdag spe len. Die voetballers ook! niet? rechters de meeste waarde toekennen. De personeelsleden van de Hema, die vrij positief zijn ten opzichte van de herkenning van de dader. Of aan de verklaringen van Henry's vrouw dïe ook onder ede werd afgelegd en zijn zwager en enkele vrienden? Mr. Korvinus eist voor beide zaken bij elkaar tweeënhalf jaar. Volgens mr. Van der Wiel is dit zeker een jaar teveel, omdat de overval in Schiedam niet bewezen kan worden. Stelt mr. Korvinus dat zij geen goed woord over heeft voor de overval op de Schiedamsevest, die getuigt van een zekere minachting voor de mede mens, die Henry een klap op het hoofd gaf, toch is zij er van overtuigd dat de spijt die de verdachte heeft, oprecht is. Blijft over het raadselachtige feit dat mr. Van der Wiel aantipt; er is bij de verdachte nooit geld gevonden. Hij had zelfs alleen maar schulden en heeft ook geen grote bedragen geïn vesteerd. De verklaring dat hij een tweede auto huurde, omdat de wagen van een college-colporteur kapot was uitgerekend een Opel, waarmee ook de overvaller verdween zal voor de rechtbank waarschijnlijk wat moeilijk aanvaardbaar zijn. Uitspraak over veertien dagen. GROOT-AMMERS Het Chr. ge mengd koor 'Hosanna' geeft dinsdaga vond 3 oktober om acht uur in de hervormde kerk in Groot-Ammers een concert met begeleiding van het Ge westelijk Orkest voor Zuid-Holland. Solisten zijn: Clara Zietse, sopraan, Lies van der Pol, alt, Michiel ten Houte de Lange, tenor, Lodewijk Meeuwsen, bas. Addie de Jong bespeelt het orgel, dirigent is Bob Brouwer. Het programma vermeldt de Cantate 172 'Erschallet ihr Lieder' van J. S. Bach, Orgelconcert nr. 5 en Laudate Pueri (Psalm 122), beide van G. F. Handel en Vesperae solennes de con- fessore van Mozart. gordijnen kopen bij Ter Meulen betekent gordijnen ko pen van een prima kwaliteit en voor een zeer lage prijs. Keukencretonne en brabants bontmet ingeweven motief, 120 cm breed, in diverse dessins. Deze gordijnstof koopt U nu van f 5,50 voor nog géén drie gulden per meter. Woensdagmorgen om 9 uur be gint op de 1e etage de verkoop van keukencretonne en brabantsbon t, nu per meter Géén.tal. of schrift, best. KRIMPEN AAN DE LEK De ge meenteraad komt vrijdagavond om kwart voor acht m openbare vergade ring bijeen. Op deze vergadering ko men onder meer aan de orde: voor stellen tot aankoop van weiland en water ten noorden van de Tiendweg van ir. A, vd Berg en mevrouw D. C. Spruijt-Huizer en tot het verlenen van medewerking aan de uitbreiding van de christelijke lagere school. SCHIEDAM De gemeenteraad heeft zich maandagavond neergelegd bij het mislukken van de integratie tussen de gemeentelijke nutsbedrijven van Schiedam, Vhardingen en Maas sluis. Nadat eerder dit jaar Maassluis al neen had gezegd, kwam verleden week ook het negatieve antwoord uit Vlaardingen, Daarom besloot de ge meenteraad hef college van burge meester en wethouders te volgen en de samenvoeging van de nutsbedrij ven te verwerpen. De gemeenteraad was duidelijk teleur gesteld over deze afwijzing. Burge meester H, Roelfsema hierover: 'Het was net een kaartspel. Wij hadden kennelijk de indruk dat er ergens een zwarte piet moest worden neergelegd. Toch ben ik ervan overtuigd', aldus de burgemeester, 'dat deze integratie er komt, alleen dan op provinciaal of landelijk terrein.' Burgemeester Roelfsema ging uitvoe rig in op het mislukken van de fusie- besprekingen. 'Het nee van Vlaardin gen was voor ons bijzonder verve lend', aldus de heer Roelfsema. 'Er waren afspraken gemaakt tussen de drie colleges om de hele problematiek gezamenlijk ter hand te nemen. Maassluis voelde daar niet voor en zei maanden geleden al nee. Vlaardingen en Schiedam besloten vervolgens om een studiecommissie te benoemen. Maar op verzoek van Vlaardingen werden dit twee commissies, een stu diecommissie en een commissie die zou worden belast met bestuurlijke zaken. Hoewel wij daar aanvankelijk tegen waren, besloten we toen met de Vlaardingse wens mee te gaan. De beide commissies zouden dan op 8 december mei een afgerond voorstel m de beide gemeenteraden komen,' aldus de heer Roelfsema. 'Maar wat schetst onze verbazing? Nog voordat de commissie was geïnstalleerd be sloot de gemeenteraad van Vlaardin gen de kwestie zelf weer ter hand te nemen.' Na deze uitvoerige uiteenzetting was iedereen het roerend eens met het Sehiedamse gemeentebestuur. De raad sprak vervolgens nog over de beleidsnota van het gemeentebestuur. Mevrouw M.A. C. Taverne-van Cam- pen (kath.v.) vroeg waarom er niets in staat over het eeuwfeest dat Schie dam in 1975 gaat vieren. Burgemees ter Roelfsema verklaarde hierop dat het overleg met de ScWedamse Ge- w «Mi 1373 Wastersïngal 42-44,Rotterdam telefoon (0101-36 35 00 's Vrijdags koopavond van 7 tot 9 uu r. BARENDRECHT De Hervormde Vrouwendienst zal op donderdag 5 oktober een speciale kerkdienst voor bejaarden en gebrekkige gemeentele den organiseren in de Hervormde dorpskerk, 's middags om 3 uur. Na afloop is er een begroetingssamen komst in het Verenigingsgebouw, die met een broodmaaltijd wordt beslo ten. rotterdam Negentig poppen, uit de verzameling van koningin Juliana sie ren tot en met 5 oktober de Johannes- kerk aan de Guido Gezelleweg. Dinsdagavond opende de heer P. van Wijk van Brievingh, secretaris van de Stichting Wijkopbouw hombardijen de expositie, die oorspronkelijk een idee was van mevrouw Ligtelmoet. Ztj kon wegens ziekte bij de opening met aanwezig zijn. Aanvankelijk waren maar 60 poppen toegezegd, maar na aandringen van her wijkorgaan werden het er negen tig, waaronder een aantal grotere poppen, die gewoonlijk niet worden getoond. De expositie is ingericht met mede werking mn de afdeling Kunstzaken. Zesde klassers van basisscholen heb ben affiche n ontworpen en vervaar digd. De tentoonstelling omvat poppen uit alle delen van de wereld. Veel fraaie klederdrachten, ook uit Nederland, z.jn vertegenwoordigd. Er zijn ook bijelkaar horende groepen, zoals de Spaanse groep en het gezelschap uit Kamten (Oostenrijk). Er is heel wat variatie: naast een straaljagerpiloot is bijvoorbeeld prins Willem Alexander in ski-tenue te zien! De tentoonstelling is dagelijks van 10 -12 uur, 14 17 uur en 19 - 21 uur, uitgezonderd zaterdagavond en zon dag. ROTTERDAM De Volksuniversiteit en het NIVON m Rotterdam gaan samenwerken op het terrein van de milieuproblematiek. Beide organisaties gaan cursussen or ganiseren. De dagcursus 'milieubesef' omvat vier studiedagen met inleidin gen, discussies en films op de dinsda gen 3, 10, 17 en 24 oktober. Leidster is mevrouw E. G. Aikmg-van Wage- ningen, oprichtster van de stichting. De avondcursus 'milieubesef zal ge houden worden op de donderdagen 2, 9, 16. 23 en 30 november. Aan deze cursus zal een aantal deskundigen meewerken, die de milieukwestie van uit diverse gezichtspunten bekijken. Beide cursussen worden gehouden in de aula van de Volksuniversiteit, Westzeedijk 145. VLAARDINGEN Behalve dat Vlaardingen feest viert omda thet ze venhonderd jaar stad is, heeft de evenementen van heel andere aard. Zo doet deze jeugd actief mee aan de Vredesweek-1972, die, zoals bekend tot thema heeft 'De macht van Europa'. Vrijdagavond van zeven tot negen uur en zaterdag van elf uur 's morgens tot vijf uur 's middags zijn er in het Liesveld stand met producten uit en informatie met mogelijkheden voor discussie over Spanje, Portugal, Zuid elijk Afrika, Suriname, buitenlandse werknemers, de macht van Nederland en de Aksie Columbia. Woensdag is er in de Zaal Triangel aan de Fransenstraat om acht uur avonds een openbare avond. Inleiders zijn mevrouw Nel Soetens van het Aktiekomité Pro Gastarbeiders over de rol van de grote bedrijven in onze samenleving en Leo van Velzen, eko- noom, van de arme landen, m het bijzonder in het gebied van de Mid dellandse Zee. De organisatie berust bij Amnesty Intematonal, het Humanistisch Ver bond, de Kommissie Interkerkelijke Hulpverelning, de Stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers, het Aksie- komité Pro Gastarbeiders, de SCIO de PSP, het Soc. Centrum Holy, de We reldwinkel en de Unesco. Verder zijn de Wereldwinkel aan de Hoogstraat open op vrijdagavond van zeven tot negen uur en op zaterdag van tien tot één uur 's morgens en van twee tot vijf uur 's middags. Het PSP-pand aan de Smalle Havenstraat is vrijdagmiddag van twee tot zes uur open en vrijdagavond van zeven tot negen uur en zaterdagmiddag van twee tot zes uur. ROTTERDAM Met ingang van dinsdag 3 oktober worden de lessen bewegingsoefeningen voor ouderen verplaatst van het dienstencentrum in de. Jagerslaan naar het gebouw 't Slag, Sandelingplein 20. De lessen worden elke dinsdagmorgen van 10 tot 11 uur- gegeven en staan onder leiding van de heilgymnast C. J. Moerland. Omdat er nu in een grotere zaal kan worden geoefend, kunnen er weer meer mensen deelnemen. De kosten bedragen 3. Inlichtingen zijn ver krijgbaar bij het Dienstencentrum Vreewijk, Olmendaal 81 of Jagerslaan 47b en bij de Kruisverenigingen. meenschap pas is afgesloten. Hij vond het juister alles eerst eens te bespre, ken in de commissie voor algemene en bestuurlijke zaken, die op 5 okto ber bijeenkomt. Tenslotte kwam van de wethouder voor woningbouw, de heer B. E. Co', lee (CPN) de toezegging te gaan pra- ten met de minister van volkshuisvfö. ting Udink om een hogere rijksbijdra ge te verkrijgen voor het herstel van woningen. Deze toezegging was vól. doende om een motie van de heer L Knipscheer (SG) te laten vervallen. (ADVERTENTIE) aindi 1898 'Westersingel 42-44, Rotterdam telefoon (010)-36 35 00 met extra Inrullpremie WrIJdags koopavond van 7tot 9 uur. ROTTERDAM De tijdelijke omlei ding van buslijn 66 (Pendrecht-Stielt- jespiein/Feijenoord) wordt woensdij 27 september opgeheven. De bussen die in de richting Pendrecht via de; Viol ierstraat, de Putsebocht en dei Dordtselaan reden, zullen met ingang van die datum weer hun normale: dienstroute (Lange Hilleweg en Stre- velsweg) voigen. De voor deze omlei ding tijdelijk ingestelde halten komen1 te vervallen. De halte Lange Hilleweg bij de Narcissenstxaat wordt weer in gebruik genomen. VLAARDINGEN Bij de gemeente raad is een plan ingediend voor de bouw van een kinderboerderij la Holy-Noord. De boerderij is opgeno men in een wijkpark, dat ten noorden van de Amsterdamlaan wordt aange legd en waarin o.a. ook een bouw speelplaats wordt ingericht De kosten van bouw en inrichting van de kinderboerderij zijn geraamd op 87.500. Voor bouwkundige voor zieningen is 70.000 nodig, voor aan sluitingen van water, ciectriciteit es riolering 15.000 en voor de aan schaffing van levende have (de toé- komstige 'bewoners' van de kinder boerderij) 2500. Voor de kinderboerderij is inmiddels reeds 68.750 binnen. Dit bedrag is verkregen door giften van de burgerij ter gelegenheid varj het 25-jarig ambtsjubileum van burgemeester mr. J. Heusdens 392250), en door een bijdrage van het jubilerende havenbe drijf Vlaardingen-Oost 25.000)'. De inmiddels bijgeschreven rente van de ze giften bedraagt 4500, zodat to totaal 68.750 voor de kinderboerde rij beschikbaar is. B. en w, stellen de raad nu voor hei ontbrekende bedrag 18.750) uit de gemeentekas voor dit doel beschik baar te stellen. Het college wil de kinderboerderij In Holy-Noord graag bij voorrang realiseren, omdat bet grootste deel van de kosten al binnen is. De opzet van de kinderboerderij, die de naam 'Holy wood' heeft gekregen, is zodanig dat de kinderen zelf opti maal bij de verzorging van de dieren betrokken zijn. In eerste instantie willen b. en w. de volgende voorzie- ninge aanbrengen: een stal met eet open afdak, een buitenvolière, ees kippenren, enkele konijnenhokken en eén of meer kleine volières. In een later stadium zou het complex nol kunnen worden uitgebreid met enkele andere voorzieningen, zoals een konij nenheuvel, een drinktrog, een knul- felkuil, een afdak voor de hooiberg, e.d. Voordat een begin wordt gemaakt met de bouw van de kinderboerderij, dit deel van het wijkpark geheel ge reed moeten zijn. Zo worden groen voorzieningen aangebracht en pade» aangelegd. De hiermee gepaard gaan de kosten worden gefinancierd W> een kredi et, dat de raad onlangs be schikbaar stelde voor het verder bouwrijp maken van Holy-Noord. TUINBOUWVEILING BAREJ'DKECHT Andijvie: 28—39, aanvoer 81.000 lig. Bloem kool: 6 st. 82—72, S at. 48—64, 10 et. 46—50, 12 st. 2832. aanvoer 34.000 st. Gele kool 11—26, aanvoer 4.000 kg. Groene kool: 14 22, aanvoer 2.000 kg. knolselderij 18—23, aanvoer 1.000 st. komkommers: 7090 43, 81—75: 33—35, 51—00: 27—28, 41—50: 20—22, 35—40: 17 31—35: 15, aanvoer 32.000 st. Komkommers: krom: 18, aanvoer 000 kg. Peterselie: 2131. aanvoer 3.000 bs. Poste lein: 4676, aanvoer 1.000 kg. Prei: 1832, aanvoer 5.000 kg. Hode Kool: 1227, aanvoer 8.000 kg. Selderij: 19—29, aanvoer 3500 bs. Sla natuur: 2431, aanvoer 41.000, st. Spina zie: 3458. aanvoer 7.009 kg. Spitskool: 25 36 aanvoer 6.000 kg. Spruwen: AI 77—85, A 71—78, BI 87. B 72—83, C 65—66. All 35. ADI 89—90, ADIÏ: 49—53, DII: 53, aanvoer 34,000 kg. Tomaten: A 10,-10.40 B: 8.80— 10,40, C 9,80, CC 7,70. aanvoer 1600 bakjes. Uien: 3139, aanvoer 12.000 kg. Veldsla 1.202.40, aanvoer 150 kg. KRUIT: James Grieves: A 7482, B; 6978, C: 53—57. Beurré Hardy: A 75—84, B: 64 69, C 5560: Bonne Louise d'Avranches: A: 65—78. B: 4552, C 2528. Conference: A: 58—68, B 56—66, C 47—59. Totaal aanvoer fruit 95.000 kg. ZUIDHOLLANDSE EILANDEN Bintje 21—27 p. kg., eigenheimer 17—28. andijvie 2838, Bloemkool: 6 50—70, 8 37— 35. 10 2426: dubbele bonen 85136. pronk- bonen 3860; snijbonen 196Z04. geie kool 12—29, rode kool 7—21. spitskool 18—20, kroten 1132, winterpeen 17—19, selderij 1219, peterselie 1924, prei 2136. sla IA 20—29, I1A 7—16; spinazie 12—34, uien 24— 38, spruiten ID: 69, Frankenthaiers 190286 p.kg., tomaten IA: 990, IB 945—970, IC 985, ICC $85. TUINBOUWVEILING WESTERLEE Aubergines 73101 (2001, aardappelen 31~' (600), andijvie 32—41 (950), dubbele bso» 35—125 (300). prenkbonen 40—70 (150), m bonen 160—210 (250): druiven: Alicante 240- 320. Gold. Champion 280—340, Franke»;"» 230—279, muscaat 420 (2500): komkommers AAA 4S—51, AA 35—45, A 29—33, B 27-f C 16—20, D 15—20 (157.000)! netmeloenen. 118—130. 8 05—110, 10 80, 12 25: apan» meloenen: 6 145—165. 8 130—160, !0 12 85—05 <450-! spruiten: AI 75—82, AH 77- 81, BI 80—85, BH 78—81. CII 59—63, B» 51—57(55.000); eieren 11—14 (500): papn*»( 65—100 (200): paprika Sch. 115—160 peterselie 14—15,5 (350): postelein 35-» (2.000); perziken 18—53 (475); radijs 14-" (200); selderij 19,5—27,5 (400); spinalisi 33— 43, (1400)spitskool 35—38 (1100): sla O 8.5—27,5 (28.000); bloemkool: 0 53—64, 8 «7 52, 10 42(4 (48001: tomaten: Al 960—1"; Bt 970—1000, Cl 980—1010 (14.1); Uien »T 32 (290): Chinese kool 13—29 (1550): W» kool 22—29 (1100); knolselderij AI 41 (M'ii prei: AI 36—38 (490) BI 28; appelen 31-» (1200); groene paprika 4—14 (1800). TUINBOUWVEILING ROTTERDAM - Kaskonikommors 90 en op 4246, 75 en t 32—38, 60 en op 26—30, 50 en op 23-26. en op 1518. kaskomkommers krom: 38— glassla A 9—24.50; tomaten binnenlaBd. 7.60—8 20. B 7.50—8, C 5 30—7.80 CC S.5JT 5.50; stambonen 1.10; snijbonen 1.60—Aj' andijvie 24—27, witlof A 2.30—2.45, B W 2.25: spruiten: A 86—89, B 93—87. Heden werden aangevoerd: glassla stuks, tomaten 22 000 bakjes, kaskomkoronij 517.345 stuks, kromme komkommers 6 35U spruiten 5.000 kg.

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 2