w k Ommoord gaat vlekkenplan zelf maken Opnieuw oplichting van bejaarde vrouw Bewoners Witte Dorp namen het niet langer Herdenking hervorming Succesvol concert R'dams operakoor Noodwinkel in Ommoord-west Ridderkerkers doen mee met 'klassewerk* AGENDA- Dodelijke Omstreden sporthalpïan nader bezien Vriendelijk man van 30 jaar door Jan Ladenius N.V. A, SLUYTERZN. Solistenconcert in De Doelen m fRQIJW/KWARTET ZATERDAG 28 OKTOBER 1972 REGIO R3 ROTTERDAM De bevolking van Ommoord krijgt de kans om vanaf het eerste stadium inspraak te krijgen in de bestemming van een deel van de wijk. Het gaat hier om de noordzijde van Om moord, waarvoor tot nu toe nog geen officieel bestemmingsplan bestaat. De Stichting Wijkge- meenschap Ommoord gaat een projektgroep instellen, die nog bijna een half jaar de tijd heeft om een vlekkenplan voor het ge bied in te stellen. ROTTERDAM Meer politiebewaking bij de oversteekplaatsen Fran selaanSpaanse Weg, meer bescherming voor fietsers en voetgan gers en afsluiting van enkele op de Franselaan uitkomende straten van het Witte Dorp. Met deze toezeggingen keerden vrijdagmiddag zo'n zestig vrouwelijke bewoners van de wijk in Oud Mathemesse terug naar hun Witte Dorp. Het was de volgens sommigen, schamele oogst van een relaehtage demonstratie die donderdagavond door be woners van het Witte Dorp ou touw was gezet, om een eind te maken aan de volgens hen onhoudbare verkeerssituatie op da opgebroken Pransoiaan. Tijdens de demonstratie werd eèh deel van het wegdek vernield terwijl ook enkele buizen over .de straat werden gelegd om het verkeer onmogelijk te maken. u heeft gelijk. vandaag..... ROTTERDAM Er is weer een bejaarde weduwe uit Rotterdam donderdag het slachtoffer gewor den van een sluwe oplichter. On- der het voorwendsel dat ze in ver band met een reclamecampagne van een meubelzaak een grote prijs had gewonnen, klopte de man haar een bedrag van bijna 2500 gulden uit de zak. sinterklaas >0 Kinderen uit het Witte Dorp demonstreren voor hef politiebureau Marconiplein. Over zes maanden moet namelijk een vlekkenplan aan de gemeenteraad worden voorgelegd, dat dezelfde juri dische kracht krijgt als een bestem mingsplanPas daarna gaat de pro jektgroep zich met het invullen van de vlekken bezig houden. De projektgroep zal worden samenge steld uit wijkbewoners en aspirant wijkbewoners, terwij! daarnaast twee vertegenwoordigers van de dienst voor stadsontwikkeling in de groep zitting hebben Met de dienst voor stadsontwikkeling is al overleg gepleegd en men kan zich daar verenigen met de gang van zaken, zoals de werkgroep planologie van de stichting die zich voorstelt. Stadsontwikkeling heeft toegezegd, dat de projektgroep alle stukken die betrekking hebben op het gebied bm- nen één maand ontvangt. Meer verkeersveiligheid bij wegwerkzaamheden De aanleiding tot de uitbarsting, die ontaardde in een rel waarbij de poli tie krachtdadig tegen al te enthousias te betogers optrad, was een ongeluk met dodelijke afloop donderdagmor gen op de kruising Franselaan-Sehie- damseweg. Enkele dagen eerder werd een meisje gedood tijdens een bijna identiek ongeval op hetzelfde punt (ADVERTENTIE) voor dete platen betaalde U nog maar heel kort geleden f 4,95, maar nu bieden wij ze U aan voor 85 cent en dat is ruim 80% onder de geadviseerde ver koopsprijs. Splinternieuwe single's, alléén bij Ter Meuten zó voordelig, al léén vrijdag 27 oktober en za terdag 28 oktober voor pre cies vijfentachtig «ent, Golden Earring Focus- James Bro-wn Louis Armstrong .Shucking,Blue Edwin Hawk in singers Bee Gees John Maya 11I Alleen vrijdag en zaterdag ver kopen wij in de kelder deze splinternieuwe single's, met •steengoede nummers, door elkaar, per stuk voor Géén.tel. of schrift, best. Gisteren bleef het onrustig in het Witte Dorp, waarbij al spoedig bleek, dat de rampzalige ongelukken slechts de druppel bleken te rijm die die era mer deed overlopen. De problemen waarmee de Witte Dorpers kampen liggen veel dieper en zijn nagenoeg gelijk aan de ongemakken waarmee elke oude wijk te maken heeft. De werkzaamheden aan het Marconiplein en Franselaan maakten de problemen echter acuter. 'De plafonds scheuren en de daken worden vernield door het zware vrachtverkeer dat onze straten ge bruikt als sluipweg*, zo vertelt een zichtbaar opgewonden bewoner. 'Onze kinderen hebben geen speelruimte', zo vult een ander aan, 'de Franselaan is veel te druk om de schoolgaande kinderen zonder bescherming over te laten steken.' 'Wat moeten we nu met die nieuwe Kinderboerderij', zo zegt een derde, 'die ligt helemaal ver keerd, je kunt het beter een Kinder- i i -f kerkhof noemen. De kinderen moeten UIlg'clUKKcIl oversteken om er te komen en hou dan je hart maar vast* Hoofdinspecteur Tamboer van het hu- ttttuiclüHlg reau Marconiplein, die 's morgens een huurderscomité uit de wijk te woord had gestaan en 's middags aan opge- wonden vrouwen moest vertellen wel ke maatregelen er van politiezijde genomen worden, had het er zichtbaar moeilijk mee. De Witte Dorpers kon den aanvankelijk maar moeilijk be grijpen dat de situatie nu eenmaal nauwelijks te veranderen is. Het schoolbord, met als leraar hoofdin specteur Tamboer, bracht uiteindelijk de gemoederen wat tot bedaren en ontlokte tenslotte de uitspraak, dat de bewoners de zaak nu eerst een poosje aan zullen kijken. In een wat rustiger omgeving vertelt de heer Tamboer dat de beide dodelij ke ongelukken gerangschikt moeten worden onder de noemer toevalstref fers. Beide keren drukte een truck met oplegger een bromfietster van de weg, door bij het rechtsafslaan naar De Franselaan bleef ook gisteren voor alle verkeer afgesloten, een situatie die door woedende bewoners van het Witte Dorp donderdagavond uit eigen bewe ging was geschapen. ROTTERDAM: De Doelen: grote zaal: 15.00 orgelconcert door Daniel Chorzampa; 20 00 en 24.00 Newport Jazz Festival; kleine zaal 20.15 Fiesta Gitana; hal: 14 00 en 16.00 Dansdemonstraties; Hofplelntheatcr: 201 'Dagboek van een gek'; Plccolotheatcr: 2.15 'Hutspot'; Ju den Twijfelaar: 20.30 'In Voor arrest'; De Lantaren 20.30 Dichters lezen Uit eigen werk; Slmonstraatkerk: 20 00 Orgel concert door Dirk Janz. Zwart; Ho/laackcrlt: 20.00 Zang- en orgeluur. BOLNES: Herv. Kerk: 20.00 Zang en orsela- vond. HOORNAAR Herv. kerk: 20.00 Kerkconcert door herv. kerkkoor. MIDDELHARNIS Grote kerk: 20.00 Orgelcon cert door Jan van Dijk RIDDERKERK: Goede Herderkerk: 20.00 Or gelconcert door Frans van ïlburg; Singel kerk 19.30 Hervormings-Herdenkingsavond SPIJKENISSE: Dorpskerk: 20.15 Jubileumcon cert door 'Blommaerts kerkkoor ROTTERDAM De gemeenteraads commissie voor stadsontwikkelin g en volkshuisvesting heeft nog geen ad vies voor b, en w. kunnen bepalen betreffende het plan voor een sport hal aan de Astenioo in Zuidwij k. Tegen dit plan is een groot aantal bezwaarschriften ingediend, vooral met betrekking tot de plaats. Om deze sporthal te bereiken zal men de zeer drukke Slinge moeten oversteken en dat is vooral voor kinderen moeilijk. Wethouder H. W. Jettmghoff kon meedelen, dat de heer F. J. van der Heijden (kath.) hem attent heeft ge- maakt op alternatieven, voorgesteld door prof. J. H. Christiaanse (prot, chr.) en drs. P. L. M. Pex (kath.). Mevrouw mr. C. J. Welle Donker- Visser (lib) sloot zich bij de zienswij ze van de heer Van der Heijden aan De dienst van stadsontwikkeling zal de alternatieve plannen bez.en, waar na de zaak in de commissie terug komt. de Schiedamseweg toe, de andere weg gebruiker eenvoudig niet op te mer ken. Na het tweede dodelijk ongeluk heb ben we dan ook het rechts afslaan op die plaats verboden, aldus de heer Tamboer, die verrast is door de explo sie van de bewoners. De situatie rond om heit MarcompteLn is zo'n dne weken oud en wij proberen zoveel mogelijk de zaak in goede banen te leiden. Afsluiten van de Franselaan totdat de reconstructiewerkzaamheden voltooid zullen zijn hetgeen aan vankelijk door de bewoners werd ge- eist is wiet mogelijk omdat de verkeersproblemen dan naar Spangen worden verschoven en dat zou geen oplossing betekenen. Een éénrich- ttagsverkeer ook een gedachte van de bewoners geeft evenmin soulaas omdat het verkeer zich dan een eigen weg lees dloor het Witte Dorp gaat zoeken en tevens de snelheden op de Franselaan zelf hoger zullen worden. De politietoezeggingen zijn de volgen de: op het kruispunt Franselaan - Spaanseweg zal ten behoeve van de schoolgaande jeugd een agent bij het oversteken helpen en wel van 7 tot 9, 11 tot 12, 1 tot 2 en 3 tot 6 uur. Tot nu toe werd alleen voor en na school tijd geassisteerd. Zowel de (brom)fietsers als voetgan gers van en naar de Franselaan zullen meer geleidelijk fin het overige wegverkeer gevoegd worden. Vrijdag middag, toen de Franselaan nog steeds voor het verkeer afgesloten was, waren gemeentewerkers al druk bezig de benodigde witte lijnen en borden aan te brengen. De voetgan gers zullen aan de zijde van het Witte Dorp zelf worden verwezen. Tenslotte worden twee straten van het Witte Dorp uitkomende op de Franselaan afgesloten voor al het ver keer, waarmee tegemoet gekomen wordt aan de bezwaren van de bewo ners dat de zeer nauwe straten ge bruikt worden door zwaar vrachtver- keei Dat de problemen dieper zitten dan de demonstraties van donderdag en vrijdag - doen vermoeden bleek het duidelijkst tijdens de rumoerige 'hea ring" in het leslokaal van het politie bureau aan het Marconiplein. Een vertegenwoordiger van bet wijkcomité Spangen aanwezig om ervoor te waken dat de problemen naar Span gen verschoven zouden worden zette vraagtekens achter de gemeente lijke toezegging dat een deel van het werk over vier weken gereed zou zijn, een opmerking die een daverend ap plaus tot gevolg had. Zoals de zaken er thans voorstaan zullen de Witte Dorpers de nieuwe situatie met Argus-ogen bekijken en niet schromen opnieuw bij hoofdin specteur Tamboer aan te kloppen, als de zaken niet naar wens verlopen. Een dag eerder werden twee hoogbe jaarde zusters van 79 en 80 jaar od een dergelijke mander voor tweehon derd gulden opgelicht De dader is een circa 30-jarige man, ongeveer 1.70 m lang, slank postuur, gekleed in een grijs pak. In beide gevallen sfiei.de de man zich voor als vertegenwoordiger van een groothandel in meubels. Tegen de weduwe in de Passerc-lstraat in Rot terdam-west vertelde hij dat se een prijs had gewonnen van 5.000 gulden. Het bedrag moest besteed worden aan meubels. Nadat de vrouw aan de hand van een catalogus een keuze had gemaakt, be loofde de man dat de goederen over een week bij haar zouden worden bezorgd. Voor het vervoer moest ze echter 450 gulden betalen. Toen de weduwe dit gedaan had, vroeg de man of hij haar gironummer even mocht zien. Hiermee maakte ze een goede kans ook nog de hoofdprijs van 10,000 gulden in de wacht te slepen. Een paar uur na zijn vertrek werd de vrouw opgebeld door iemand die zich uitgaf voor de directeur van de meu belzaak. Hij zei, dat ze toch wel erg gelukkig was, omdat de hoofdprijs op haar gironummer was gevallen. Er zou zo snel mogelijk een vertegen woordiger langs komen om haar de prijs te overhandigen. In de loop van de middag verscheen dezelfde man ais van die morgen op de stoep met een doos gebak, waarop stond 'hartelijk gefeliciteerd 10.000'. Hij drukte de vrouw op het hart dat als ze het geld snel op haar giro wilde hebben 2.000 gulden 'proeen- tengeld' vooruit moest betalen. De dolgelukkige vrouw schraapte ijlings al het geld dat ze in huis bad bij elkaar en gaf dat aan de 'vriendelijke meneer.' ROTTERDAM Op dinsdag 31 okto ber worden in Rotterdam diverse her- vonuingsdiensten gehouden. In de Laurenskerk begint de dienst om 19.45 uur met koorzang. Sprekers zijn prof. dr. W. van 't Spijker, chr. geref. predikant te Apeldoorn, prof. dr. H. Jonker, herv. predikaat te Utrecht, de C. A. Korevaar, herv. predikant te Rotterdam en ~ds G. Samson, herv. predikant te Rotterdam. De dienst eirKSiigt om 21.30 uur. Murikala mede werking verlenen Deo Cantemus o.I.v. Arie Pronk en aan het orgel Johann Th. Lemckert en Jan van Weelden. Het centraal verband van chr. geref. verenigingen in Rotterdam-West houdt een dienst in de chr. geref. kerk Colonaastraat 25. Sprekers zijn ds Hofman, geref gem. predikant te Klaaswaal, ds E. F. Vergunst Ned Herv. predikant te Capelle aan de Ussel en ds. O. v. Zonneveld, chr. ger. predikant te Leerdam. Het thema is: 'Waar het om ging, waar het om gaat, waar het om zal gaan.' De dienst begint om acht uur. De collecte is bestemd voor de zendings- kassen en de deurcollecte voor de Spaanse evangelische zending. De Evangelisch Lutherse gemeente houdt een kerkdienst in de Vaste Burchtkerk, Van Swietenlaan 1. Gast- prediker is pfarrer H. H. O. Mileritt uit Fronhausen, liturg is ds Jac. Krai- ma. Medewerking verleent de Luther se kantorei te Rotterdam onder lei ding van Wim van der Wat Organist is A. S. Hordijk. Kort daarna belde ze haar zoon in het noorden van het land om hem het heuglijke nieuws te vertellen. Deze vertrouwde het zaakje helemaal niet en Echtte de Rotterdamse recherche in. De twee Rotterdamse zusters werden op een soorgelijke manier beetgeno men. Hun vergissing kwam aan het licht, toen ze een bejaardenhelpster erover vertelden. De directeur van het meubelbedrijf heeft hen schade loos gesteld. ADVERTENTIE komt öók voor'U Dit leuke spet maakt niet alleen saaie, lange winteravonden tot gezellige avonden, maar jong en oud steekt er ook heel wat van op. Elektro vraag- en antwoordspel met interessante vragen over ogr. techniek, verkeerstekens, be roemde bouwwerken, algemene geschiedenis en sport Ditqpiz- spel koopt U nu, exct batterij, van f 4,75 voor nog géén drie gulden. ROTTERDAM Op zondag 12 no vember om 16 uur wordt er in de Sint Laurenskerk een koopvaardij- dienst gehouden. Ds. J. W. van Swig- hum zal samen met pater J. B. Wit kamp en een van de buitenlandse zeevaartpredikanten de liturgie ver zorgen. Ds. K. S. G. Zijlstra zal een preek houden. Muzikale medewerking verleent het Rotterdamse Jongenskoor onder leiding van Freek Velders. Or ganist is Johann Th. Lemckert ROTTERDAM Zoals gewoonlijk baid het Rotterdams Opera Koor don derdagavond een zo goed als volle Grote Doelenzaal, waar de liefhebbers van het bel-canto wat het koor betreft ten volle aan hun trekken zijn geko men. Dat was al dadelijk het geval in het stevig en klankrijk gezongen ope ningskoer uit 'II Pirata' van Vincenzo Bellini, dat een eerste uitvoering was, evenals de beide koren uit 'Les Be- cheurs de perles' van George Bizet het sprankelende 'Sur la grève de feu' en het zacht wiegende 'Suis la bien- venue'. Uitstekend werk dieden de tenoren te bassen in de voor hen gecomponeerde koren "uit 'La forza del destino' van Guiseppe Verdi. Na de pauze blonk het koor uit m bekende gedeelten uit 'Nabucco' en 'I Lombard!', eveneens van Verdi. Uit de langdurige bijval bieek telkens weer, hoe het publiek de fraaie zang onder de meeslepende directie van Piet Struijk waardeerde. De sopraan Ileana Sinnone had met haar zuiver, helder en vol dramati sche uitdrukkingskracht gezongen 'Eb ben? Ne andró lontano' uit 'La Wally' van Alfredo Catalan! terecht groot succes, en ook in haar andere aria's was zij volop te bewonderen. Een prachtig geluid en levendige, intelli gente voordracht liet de bas Sergio Luppi Willy horen, o.a. in 'inteiice' uit Verdi's 'Emani' en 'II santo nome' uit diens 'La forza del destino'. Dit debuut in Rotterdam zal zeker niet zijn laatste optreden hier zijn. Het is te vrezen, dat dit wel het geval zal zijn met de tenor Giovanni Sciar- pelletti. Wat in het vorige seizoen een verkoudheid leek te wezen bleek nu een permanent omfloerst zijn van de middentonen, waar zo nu en dan weieens een hoge toon helder boven uit schoot Een stem die, op deze manier misbruikt geen lang leven is beschoren. Het orkest heeft voortreffelijk werk gedaan in de begeleidingen en in de meeslepend gespeelde opgewekte ou verture van "II Pirata' en in de bij zonder mooie ouverture van 'Les pëcheurs de perles'. G. M. DERSJANT ADVERTENTIE Ludolf de Jongstraat 25 Rotterdam. Tel. 37.32.07 - 37.34.28 Verzorgt ai uw transporten door geheel Nederland ROTTERDAM Alle vier de solis ten, die zich in een niet overdadig bezette Kleine zaal voorstelden, waren produkten van Nederlandse conserva toria, enkelen in het buitenland wat bijgeslepen, maar allen bewezen dat vandaag in Nederland de talenten be hoorlijk worden begeleid. In een sonate van Voccherini gaven de cellist Fred Pot en de piamüist Steven Hoogenberk al dadelijk een goede dunk van hun kunnen. Een vloeiende voordracht, goed samenspel, mooie toon bij de cellist, behoorlijk technisch vermogen, muzikale intelli gentie, het was er volop. De bekende Sonate van Debussy kwam ondanks tal van geslaagde passages nog niet overal overtuigend tot klinken, omdat Debussy meer raffinement vraagt dan hier te voorschijn wilde komen. Maar in de degelijke weloverwogen muzika le welsprekendheid van een Brahms- sonate voelden deze musici zich merk baar thuis. Het resultaat stemde het publiek geestdriftig. Na de pauze traden de fluitiste Ank Mulder en de pianist Jan Gruithuyzen op. Met delen van een sonate van Carl Philip Emmanuel Bach palmden zij dadelijk het publiek in. Na deze charme volgden de fijnzinnige muzi kale pentekeningen van Roussel, waarin vier typen van fluitspelers worden weergegeven. De fluitiste, technisch en expressief bijzondw sterk, gaf aan deze typeringen een eigen chachet, waarbij de pianiste stu wend zich aansloot. Een eigen, altijd interessante muzikale taal sprak Mes- siaen in zijn 'Le merle noir' waarin beide ènstnimeiiten merkwaardig te genover elkaar geplaatst warden ea de solisten een overtuigend resultaat be reikte®, meer dan in heit vaak heftige, droog gehamerde 'Kadha Karuna' van Fufcushima, waarbij de vleugel geheel open moest. Daarna ging hij weer traditioneel dicht voor de welluidend heid van de Ballade 1939 van Frank Martin, die altijd iets heeft en weet te zeggen, ook op een eigen manier. De uitvoerenden maakten ruimschoots gebruik van de gelegenheid om in een zeer geacheveerd samenspel met alle vertoon van technisch kunnen een boeiend resultaat te verkrijgen. En hartelijk* applaus. f.ADVERTENTIE Vrij'dagavcmcJ om 6 uur begint op de 2e etage de ver koop van dit quizspel voor Géért.tel. of schrift best Begrafenis- en crematie verzorging A. W. v. Mourik Dr. Zamenhofstraat 71 Rotterdam-16 Tel. 13 64 68—20 8§ 84—20 95 36 Dag en nacht te ontbieden. Rouwkamers beschikbaar in alle stadsdelen. ROTTERDAM Ommoord-west kan binnen vijf maanden een noodwinkel hebben. Dit heeft ir. E. M. Storm, adjunctdirecteur van de dienst voor stadsontwikkeling, meegedeeld tijdens een gesprek met dagelijks bestuursle den van de Stichting 'Wijkgemeen- schap Ommoord Tijdens de vergadering van de stich ting van donderdagavond werd be kend gemaakt dat vanuit de SWO het' initiatief zal moeten worden genomen om tot de inrichting van de noodwin kel te komen. De wijkgemeenschap zal zich ia het toekomstig winkelcen trum Ommoord-west gaan vestigen. Met de bouw van dit winkelcentrum 2&1 over een half jaar begonnen kun nen worden. De stichting zal moeten afwachten tot na de aanbesteding, wanneer békend zal rijn welke bedrijven in het win kelcentrum komen. - Op 9 december belooft Ommoord de Rotterdamse primeur van een lokaal tv-net. Dat gebeurt naar aanleiding van de open dag in het medisch centrum, waar alle organisaties op het gebied van hulpverlening, groeperin gen binnen het wijkorgaan en bewo- nersdmtiaftieivein rich zullen presènte- ren op de weizijnsmarkt. Via moni tors in het medisch centrum zullen de aktiviteiten bij de bewoners op het tv-toestel te zien rijn. - J Dit is mogelijk, omdat Ommoord een centraal' antenne-systeem heeft D.e technische voorbereidingen voor de uitzending zijn bijna rond RIDDERKERK De leerlingen van de Chr. Nat. Groen van Prinsterer- school aan de Mr, Treubstraat, spe len vanmiddag niet buiten. Dan kij ken ze gespannen naar de verrrich- tingen van 'hun' zesde ldas, die vanaf laoart ovr vier te zien is op de televisie in het KRO-programma 'klassewerk'; een muzikale competi tie tussen scholen uit heel Neder land. De zesde-klassertjes van de Groen van Prinstererschool binden vanmid dag de strijd aan met leerlingen van de Prinses Christine-school uit Zoe- termeer en 'De Wiekslag' uit War mer. Overigens is de grote match woensdag al gestreden. Vanaf 9 uur 's morgens waren de Ridderkcrlcse scholieren te vinden in de NOS- studio's te Hilversum om vast wat proef te draaien. De opnames zijn 's middags gemaakt. Daar werden de SI leerlingen aangemoedigd door jongens en meisjes, uit de vijfde klas van hun school, die als supporters door de KRO waren uitgenodigd. 'De kinderen maar wij ook begrijpen nog niet hoe de technici erin zullen slagen om van deze op names een televisie-programma te maken. Voor ons was het tenminste erg verwarrend', vertelt de heer C. Uttterlinden, hoofd van de school, die een paar erg druklte weekjes achter de rug heeft 'Maar het is voor het grootste deel aan de medewerking van de ouders te danken dat we aan dit program ma mee konden doen. Wat bijvoor beeld de moeders gewerkt hebben om die kikkerpakjes op tijd klaar te krijgen is in één woord geweldig', zegt het schoolhoofd waarderend. Ook de onderwijzer van de 5e klas, 'meester' G. v. d. Krol, heeft zijn handen vol gehad. Hij heeft de Ridderkerkertjes tijdens het pro gramma begeleid en moest zelf een testje afleggen dat 'Meesterwerk' heet. 'Alles is bijzonder goed en leuk verlopen en zelfs over de behaalde plaats zijn we tevreden', zegt de heer Uitterlinden die niet meer wil verklappen om de spanning -niet bij voorbaat weg te nemen, 'alleen nog dit. De smartlap over kikkers die door mijn leerlingen wordt gezon gen, fungeert nu als lijflied van de school' besluit hij met gepaste trots van een rechtgeaard schoolhoofd. Zelcer is dat ook hij met zijn familie vanmiddag niet van de televisie •aeg te krijgen. Het is tenslotte zijn klas of niet soms?

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 1