Films in Rotterdam Motie-Struik minder heet dan Sadistische Western Barnys ihaSye bm besssye msshetó; AGENDA Dodelijk ongeval TTVT7Ï3 De Mercedes Diesel is opmerkelijk zuinig. Daar is het een diesel voor. Maar hij is daarbij èn veilig èn degelijkèn comfortabel. Daar is het een Mercedes voor. THE FURSH#P Pancho Villa Woonwagenbewoner mag niet in kamp Meer streeknieuws op pagina 12 Bijzondere dienst Mercedes Diesel. Klasse als geen ander. 32» 4A95 ^UW/KWARTET "VRIJDAG 17 NOVEMBER 1972 REGIO R3 u heelt gelijk... ROTTERDAM 'Er is hier pros titutie eii toch wil dè bevolking niet weg. We mogen hier geen 'Erosflats' bouwen zoals in Duits land. Het is een hopeloze zaak de prostitutie uit te roeien, duikt het elders in de stad weer op. Helaas zijn er op het ogenblik te veel uitwassen, maar met nieuwe ar tikelen in de politieverordening en een strengere reehtsaanpak, gaat we dit bestrijden en boven dien zullen we met de wijkraad blijven praten'. Nieuwe films Prolongaties Reprises Nachtvoorstellingen Kindermatinees Kwik Indammen ter meulen het winkelen waarcf vandaag en morgen uit ons k tuincentrum Darwin tulpen fVha «er meulen hei winkelen waard Een rammelvrije carrosserie, die qua constructie op de stille, oersterke en triliingvrij opgehangen dieselmotor berekend is. Een rotsvaste wegligging, krachtige schijfremmen, een befaamde veiligheidskooi, perfecte stoelen en een zeer hoge inruilwaarde. Dat koppelt elke Mercedes Diesel aan zijn opmerkelijke zuinigheid. Dat doet geen andere diesel hem na! Wanneer mogen wij u noteren voor een proefrit? AUTOBEDRIJF „VICTORIA" N.V., Rotterdam, West- blaak 20-22, tel. 010-123666 - Zwaerdecroonstraat .15, tel. 010-259550 - Rotterdam-Waalhaven: Albert, piesmanweg 29-33, tel. 010-294866 - Schiedam: SH-kledeweg 99, tel. 010-155255 - Vlaardingen: Van B.eelhovensingel 140, tel. 010-346305. nu minder ROTTERDAM Een goede óp- komst, vooral in Hoek van Hol land; winst voor links; een fors verlies voor D'66 in Charlois: een lichte winst voor de PCG in Hoog vliet en Charlois en een succes voor de confessionele combinatie in Hoek van Holland. 'Gematigd' chenille spreien 1-persoons (150x215 cm) 2-persoons (215x215 cm) ter meulen' het winkelen waard (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Het ïs helemaal "in", een pull over over een blouse heen, en daarom bieden wij deze leuke jumpertjes zo voordelig aan. Een fijne pullover met frisse kombinatie-strepen en bor- duurseltje. Deze gladgebreide puilover, van 100%acryl, koopt U nu in de maten 36 t/m 42 en in de kleuren grijs, rood en ma rine voor nog géén dertien gul den. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze pullovers mef frisse kombinatie- strepen, in de maten 36 t/m 42 en in 3 moderne kleuren. per stuk voor Géén.tel of schrift, best. met strengere 'BOTTERDAM Telly Savalas, kaal geschoren door de Amerikaanse bezet- Iers .van heetgebakerd Mexico, doet Jiet niet slecht als leider van de /revolutie in Gene Martins 'Pancho /Villa'. Als Savalas meespeelt betekent Idat men volop van eerlijke recht-toe- recht-aan humor kan genieten. Hij houdt van de vrouwtjes, een goed glas /en vooral van plunderingen en felle strijd. Deze Pancho begint gauw ge noeg te krijgen van, zijn bandietenkar- weitjes en besluit een daad te stellen door een Amerikaans fort te overval len. De 'Gringo's' waren daar niet op ."berekend. Wat wil je, de vervaarlijke leider hield zich altijd met binnen landse vechtpartijen bezig. ,De nuchte re Clint Walker assisteert hem daar bij. Hij heeft de touwtjes in handen .als Pancho's adviseur. - De regisseur heeft oog gehad voor -mooie- taferelen van een dor en zonge- •stbofd landschap, waarin gillende -Stoomlocotieven af- en .aantulfen. Er komt door de eigenzinnigheid van een Amerikaanse kolonel en Pancho zelf, die elkaar op de rails tegemoet êrijden, zelfs een enorme klap van. Pancho zelf,die ook als rechter op treedt, speelt het klaar om de yankees te bedotten. Al leest en schrijft hij niet, de revolutionair is steeds wat slimmer. Anne Francis speelt heel onnozel en weinig overtuigend de tvrouw van de adviseur. Pancho weet het slechte huwelijk van die twee met loneelspelerij weer goed te maken CALYPSO, 14 jaar. Dit zei burgemeester W. Thomassen donderdagavond tijdens een openbare vergadering van het vrijkcomité Ka- tendrecht, in een stampvolle zaal in het Katendrechts Volkshuis. Al aan het begin van de avond dreigde de situatie volledig uit de hand te lopen. Voorzitter H. van Eijk, geflankeerd door burgemeester Thomassen en we thouder H.. van der Pols (wijkaangele- genheden), kreeg toen hij verwijten naar zijn hoofd geslingerd. De verwij ten vlogen trouwens de hele avond over en weer. Over de aankleding van de wijk bijvoorbeeld riep iemand uit de zaal: 'Bedoel je die paar rotvioolt- jes, die ze hier hebben neergezet?' Op de mededeling van 1 de voorzitter, dat er misschien een rolschaatsbaan in Katendrecht komt, kwam het ant woord: 'Hé ja, daar zitten we echt op te wachten. Een man, die zich kenne- ROTTERDAM Wie uit recente films meende te kunnen opmaken dat de gewelddadigheid van de Italiaanse Westerns enigszins, aan het afzwakken was, zal na het ondergaan van 'Blind- man' geneigd zijn, zijn oordeel te herzien. De escalatie van marteling en moord maakt hem tot voer voor sadis ten, die nog net niet de weg naar de keiharde pornografie hebben gevon den. Zo nu en dan wordt wel gepoogd de schijn te wekken dat het een parodie is, maar de gruwelen zijn met. zoveel enthousiasme gefilmd, dat men niet veel fiducie behoeft te hebben .in de eerlijkheid van dit nivellerend stre ven. Blindman is, zoals de naam al zegt, een blinde man. Hij is in Mexico op zoek naar vijftig vrouwen, die hij zou afleveren aan eenzame mijnwerkers, maar hem door een verschrikkelijke Mexicaan zijn .ontfutseld. .Voor de buit binnen is hebben we gezien hoe trossen menselijke obstakels uit de weg worden geruimd. En niet met een snel pistoolschotwaarom zou het eenvoudig gebeuren als het ook ingewikkeld kan? Er wordt gefolterd met vuur en koord; een vrouw wordt langzaam gewurgd tussen de benen van een man en als men denkt dat het niet erger kan wordt er aan het eind nog een smakelijke variant ge vonden. Iets met ogen uitbranden en nog meer, het duurt inieder geval lang. Deze film voor mensen met een zeer bijzondere smaak is geregisseerd door Fernando Baldi. Ringo Starr van wijlen de Beatles, die wij altijd ver sleten hebben voor een zachtzinnige jongen, speelt er een schurkachtige bijrol in. Misschien heeft hij wel een double, die voor hem schopt en trapt. W.W.-B. Cinerama, 18 jaar ARENA: 'Latigo*. Een western ge kruid met humor. Matige film van Burt Kennedy; a.l. CALYPSO: 'Pancho Villa, de on grijpbare.' a.l. Een western vol sluw geweld. 14 jaar. CENTRAAL: 'Betty Betti(n) Bet (uit)'. Rammelende film over de escapades van een geseheiden vrouw. Sexfilm. 18 jaar. CINERAMA: 'De blinde scherp schutter.' Spaghetti-western vol haat, wraak, moord en sadisme. 18 jaar. CORSO: 'Salzburg Connection'. Spannende spionage thriller. 14 jaar. LUMièRE: 'Vlucht 502 antwoordt niet.' Spannende vliegavonturen met Charlton Heston in de hoofd rol. 14 jaar. CINEAC AD: 'Binnen zonder klop pen.' Uitstekende thriller met charles Asnavour in de hoofdrol 14 jaar. CINEAC NRC: Overdag tot 3.30 uur; 'Pippi Langkous'. Vanaf 5.30 uur: 'Met de Franse slag.' Pret met de komieken uit Zeg maar ja tegen het leger. a.l. GRAND: 8e week: 'De Peetvader.' Film over- de invloed van de Maf fia op de samenleving. 14 jaar. KRITERION: 6e week: 'Cabaret' Duits cabaret uit 1931. Goede amu sementsfilm. 18 jaar. LIJNBAANTHEATER: 6e week: .'Fritz the Cat.' Tekenfilm naar de c :Uniergroundstrip van Crumb. 18 jaar. STUDIO '62: 14e week: 'IVhat's up Doe?' Goed geslaagde amusements film met Barbra Streisand en Ryan O'Neal, a.l. THALIA: zie Grand COLOSSEUM: 'The red suil'. Bij zondere western gebaseerd op een uitstekend scenario. 14 jaar. METRO: 'Spartacus.' Spektakelfilm met Kirk Douglas, Laurence Oliver en Jèar. Simmons. 14 jaar. PASSAGE: 'Song of Norway.' Een aardige musical over het leven van Grieg. a.l. PRINSES: 'De langste dag.' Oor logsfilm over de landing der geal lieerden in Frankrijk tijdens de 2e wereldoorlog. 14 jaar. REX: 'Achilles, de ontembare' Harde en sadistische spektakelfilm. 14 jaar. 't VENSTER: 'Salyricon.' De be kende. boeiende film van Fellini. 18 jaar. ARENA: 'Duel der wanhopigen.' Goede Amerikaanse western. Vrij. en za. 0.15 uur. CALYPSO: 2e week: 'Amigos.' Een ietwat oubollige western. Vrij. en za. 0.15 uur. CENTRAAL: 'Monde Cane Li Do- cumentair-aehtige film over de ex tremiteiten overal in de wereld. Vrij. en za. 24 uur. CINEAC AD: 'The birds'. Een griezelfilm van Hitchcock. Za. 0.00 uur. COLOSSEUM: 'Vernietigingsslag in Saipan.' Oorlogsgruwel uit de 2e wereldoorlog, za. 24 uur. CORSO: Elisabeth Taylor in de bekende film 'Wie is bang voor Virginia Woolf'. Za. 0.15 uur. GRAND: 'Getrouwde priesters.' Ita liaanse film over de problemen van priesters in het burgerleven. Za. 0.15 uur. 't VENSTER: Blow up'. indruk wekkend tijdsbeeld. Thriller, elke nacht. 0.15 uur. CINEAC NRC: zie Boven. COLOS SEUM: 'De wet van dc zes pisto len, za. en wo. 2 uur. LIJNBAAN- THEATER: 'Zorro kruist de de gens.' za. en wo. 2 uur. PASSAGE: 'De bandietenkoningen'. Wo. 22 nov. 2 uur. PRINSES: 'Peter Pan.' Za. en wo. 2 uur. REX: 'De held van de Rodeo." Za. en wo. 2 uur. lijk niet meer kon beheersen, schalde: 'Man, hou je mond', je hebt zelf boter op je hoofd èn zat kamertjes voor de prostitutuees in elkaar getimmérd'. Na de woordenwisseling onstond er en kort rumoer tussen dè verschil lende partijen die het/wel *en niet met elkaar eèns waren, tot mevrouw Lemcke, secretaresse van de. wijkraad overschakelde op het onderwerp 'ver voer van gevaarlijke stoffen'. Zij las een brief voor die-b. en w. naar aanleiding hiervan naar de wij kraad hebben gestuurd. Daarin stond dat dit vervoer politioneel wordt ge controleerd en. dat Katendrechters geen gevaar lopen. 'Dat is niet waar meneer de burgemeester', besloot de spreekster. 'De wagens met gevaarlijk- kwik staan overal in Katendrecht ver spreid.' Na de pauze kreeg mevrouw Lemcke opnieuw het woord en zei: 'Wil die man die opmerkte dat wij aan de wijkraad verdienen zijn naam bekend maken?' Dat gebeurde niet en we thouder VAn der Pols. die vervolgens de wekwijze van de wijkraden uiteen zetten, noemde deze anonimiteit te leurstellend. Hij kreeg een waarder end applaus. Opnieuw echter kwam de prostitutie in Katendrecht aan de orde. Een caféhouder vroeg om te beginnen in spraak in de wijkraad, -.waarop me vrouw Lemcke antwoordde: 'Met bor deelhouders gaan we niet in zee' Een afkeurend geloei in de zaal was het gevolg en een 'sexshophouder' vroeg 'Wat heeft u tegen bordelen.' Op deze vraag wilde de voorzitter niet ingaan. Uit de zaal werd toen geschreeuwd: 'Geen wonder, je bent er zelf rijk van geworden.' Verscheidene mensen merkten' later op: 'We hebben niets tegen het rosse leven. We hebben er zelf aan meegewerkt. De rpostitutie is niet tot staan te brengen, we moeten het alleen indammen. Laten we niet ruziën, maar proberen met z'n. allen proberen de zaak gezond te maken.' ADVERTENTIE Vitrage kan een sieraad zijn in Uw kamerzoals deze brode rie mystère die zijn geld zeker waard is. Fraaie terlenka broderie mystè re in een rijk geborduurd des sin met brede onderzopm. De ze broderie mystère uit de luxe serie, 160 cm hoog, per meter voor nog géén acht gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op do 1e etage deze fraaie terlenka broderie mystè re in een rijk geborduurd des sin met brede onderzoom. Mys- tere uit de luxe serie, per meter voor Ook in 190 en 220 cm hoog, prijs naar verhouding, Géén schrift, of tel. best. Burgemeester Thomassen stelde dat de wijkraad uit de wijk ontstaan is. 'Er is een aantal verbeteringen aange bracht. bijvoorbeeld het mooie voet balveld. Verkiezingen in drie wijken van Rotterdam, die deze week hebben paatsgevonden. staan hier ook voor de deur. Binnenkort krijgt u ook de kans en wordt het hier ook een deelgemeente. Daarnaast blijft het ADVERTENTIE Kan je nagaan. En de perzen weten er toch wel wat van. Baraye Ghaliye Irani besoeye Meshed, oftewel: ga voor uw pers naar Meshed. Logisch eigenlijk dat u uw pers bij Mèshed koopt. Ze hebben niet ga voor niets eeri gewel dige kollektie en uit gekiende perzische prijzen. Kom eens langs voor een vrijblijvend perzen- advies. O E PC RZ EN - S RE Cl RUIST BINNENWEG 137 bij heek Maurittwe? ROTTERDAM .TELEFOON 010 -135.993 random parkeergelegenheid SCHIEDAM De kwestie al of geen 45 bewoners op het woonwagenkamp in Schiedam krijgt een vervolg bij de rechter. De heer Schneider, tot voor kort woonwagenbewoner van dit kamp, gaat een kort geding aanspan nen tegen de gemeente Schiedam. Hij werd van het woonwagenkamp verwij derd omdat hij de 49ste bewoner was. Het woonwagenkamp telt 45- stand plaatsen. meer is niet toegestaan. De heer Schneider is het niet eens met dc beslissing van de gemeentelijke autoriteiten. Daarom is hij naar de rechter gestapt om de gemeente Schiedam via een kort geding toch te laten bevelen da thij op het kamp wordt tosgelaten. Naar alle waar schijnlijkheid zal het kort geding in het begin van de volgende week die nen. Volgens de gemeente Schiedam kun nen niet meer wagens worden tóegela ten omdat er anders nieuwe sanitaire voorzieningen moeten worden aange bracht. In het /verleden is een groter aantal dan 45 woonwagens wel ooglui kend toegestaan, maar nu wordt daar niet meer van afgeweken, aldus een gemeentelijke Woordvoerder. ROTTERDAM: Hofplclntheater: 20.15 Paul van Vliet met Woord-West'; Piccolo Theater: 20.15 Rotterdams Danscentrum; Dc Doelen grote zaal:'20.15 Rotterdams Philharmonisch Orkest; 24.15 Alice Copper; kleine zaal; 20.15 Stem des Volks Rotterdam; In den Twijfe laar: 20.30 Peter Goedhart zingt; De Lanta ren 20,30 Engelse theatergroep Low Moan Spectacular'; Maranathakerk: Overschiet 20.00 Bijeenkomst. 'AR- en CH-Kiesverenigin- gen; Hoflaankcrk-2000 Orgelconcert door leeri'in- gen Conservatorium Jet Dubbe!dam:SCHIE- DAM: Aula Stedelijk Museum: 20.15 Schie dams Vrpuwcnkoor; Dc Teerstoof: -21.00 x Chaim Levano; i- SPRANGCAPELLü Zidewinde: 20.OR r Bij eenkomst ARP en Chr. Kiesverenigingen; VLAARDIXGEN: ImmauuelUcrk: 20.00; Ge meenteavond van herv. wijkgemeenten.' ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg: 20.15 'De man. het beest en de deugd'; Pïcollo Theater: 20.15 'Naar huis' c-n 'Sonate van het maanlicht'; Hofpleintheater: 20.15 Paul van Vliet met Woord-West': De Doelen: grote zaal: 20.15 Concert door Canttcum Novum; hal grote zaal 24.15 Knaakconcert; In den Twijfelaar: 20.30 Peter Goedhart zingt; Nieuwe Oosterkerk: 15.00, 17.00 en 19.00 Muziek-en Zangconcours; Ro-Zan-Co 1972; Prlnsekerk: 19.00 Jeugdzang en Mu ziekfestival Leger des Heils; buurtcomité. Deze avond is een duide lijke demonstratie waar de moeilijk heden zitten. Die moeilijkheid blijft echter. We staan machteloos tegen de prosttutie, een compromis vinden is moeilijk. We moeten redelijk met el kaar praten cn de politie helpt.' Mevrouw Lemcke viel hem in de rede met de woorden: 'Burgemeester dat is niet waar. Er wordt hier gediscrimi neerd. Waarop de burgemeester ant woordde: 'Daar gaan we dan met de hoofdcommissaris over praten. We moeten extremiteiten uitschakelen, er mag geen toevoer van prostitutie uit de stad komen. SCHIEDAM Donderdagavond om kwart voor zeven is de 59-jarige A. S. F. uit Den Haag om het leven geko men. F. reed met zijn auto de ingang aan de noordzijde van de Beneluxtun- nel in, toen hij door onbekende oor zaak de wand raakte en over de kop vloog. De man overleed ter plaatse. KRIMPEN AAN DEN IJSSEL Zon- dagmiddag om 5 uur zal in het gere formeerd kerkelijk centrum de Ark aan de Burgemeester Aalberslaan een bijzondere dienst worden gehouden, waarin voorgaat de plaatselijke predi kant ds. S. van der Veen. Medewer king verleent het bekende Rotterdam se koor The Young Credo Singers onder leiding van Arie Pronk. Aan het orgel: Jan van Weelden. (ADVERTENTIE) Nu is het de tijd om bloembol len te planten en nu is 't ook het moment om van een voor delige aanbieding tulpen te pro fiteren. In ons tuincentrum vindt U nu aan aanbieding van maar liefst 50 Darwin tulpen in gemengde kleuren voor nog géén vier gul den. Deze langstelige tulpen geven een prachtig mengsel van de meest uiteenlopende kleurscha keringen te zien. Darwin tul pen zijn geschikt als snijbloem en kunnen ook in balkon bak ken geplant' worden, .''blófeftljd'-' april I Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in onze wintertuin, tussenverdieping parterre, een uitgevallen exportpartij Darwin tulpen in gemengde kleuren, bloeitijd april, hoogte 60 cm, nu niet voor f 8,65 maar per 50 stuks voor Pak turfmolm van f 3,98 voor 12,98. 0 Géén schrift, of tel. best. ROTTERDAM Het is niet de bc- "doéling dat de motie-Struik zo heet wordt .gegeten als zij op 12 oktober werd opgediend, zo bleek donderdag in de vergadering van de onderwijs commissie uit de Rotterdamse ge meenteraad. Die commissievergade ring was tevens het begin van de jaarlijkse begrotings-marathon en wét- houder^ drs. J. G.; van der Ploeg (onderwijs, jeugdzaken en vormings werk) 'moest met zijn beleidsnota voor het forum treden. Inderdaad was op 12 oktober de voor ronden :van de begrotingsbehandeling begonnen. Maar al had toen mr. L;. A. Struik (kath.) via zijn motie een bedrag van j 3.362.000 in de onderwijsparagraaf teruggebracht tot 600.000 voor de schooladvies dienst en 700.000 voor het pedolo gisch instituut, Tietechte serieuze werk begon nu pas. Een pikante noot was. dat toen op 12 oktober de raad de motie-Struik had aanvaard, wethouder Van der Ploeg buitenlands vertoefde, welke reis reeds een half jaar tevoren vast stond. Enige raadsleden vonden het donder dag onbegrijpelijk dat op 12 oktober deze héle zaak was behandeld bij afwezigheid van de betrokken wethou der. Mejuffrouw R. van der Maesen (kath) wees de bezwaren van de hand: niet de heer Struik of de KVP- fractie hadden de agenda voor 12 oktober gemaakt, maar b. en w.! De gevolgen waren, voor het college zelf. In ieder geval, wethouder Van der Ploeg wond zich nogal op over deze motie en zijn collega G. Z. de Vos, die de commissievergadering donder dag voorzat en die deel uitmaakt van de KVP-fractie, suste die boosheid door duidelijk te verklaren wat er werkelijk aan de hand was. De heer Struik, zeil' een vooraan staand onderwijsdeskundige, had echt niet zonder meer een botte bijl ge hanteerd in de idee: de zaak is te duur en er moet maar een anderhalf miljoen af. Maar hij betwijfelde, of, gezien de- stand van zaken in de opbouw van de schooladviesdienst en het pedologisch instituut, het volle daarvoor op de begroting uitgetrokken bedrag ook werkelijk in het komende jaar te besteden. Wij vreesde dat de wethou der van onderwijs zou blijven zitten met een vastgezet en aan het eind Van het jaar nog steeds niet uitgewezen bedrag.. Blijft de vraag, of alle raadsleden die op 12 oktober vóór de motie-Struik hadden gestemd, deze zaak ook zó hadden aangevoeld! ADVERTENTIE Met deze fraai geborduurde sprei op bed wordt Uw slaapkamer meteen een stuk gezelliger en voor lange tijd, want deze sprei is was- cn kleurecht. 1 cn 2 Persoons chenille spreien in diverse mooie uni kleuren w.o. paars, goud, oranje, lila en bruin. Deze spreien met gebor duurde bovenkant, franje aan dc zijkanten en gemakkelijk wasbaar, koopt U nu voor aan trekkelijke prijzen. Zowel in de deelgemeente Charlois als in Hoogvliet kreeg de PvdA de abso lute meerderheid. Met 52,9% van de stemmen (een winst van ruim 7% in vergelijking met de vórige gemeente raadsverkiezingen) krijgt deze partij in Charlois 22 van de 37 zetels. In Hoogvliet zijn 11 zetels het resultaat van 50,9% van de stemmen. Ook de ADVERTENTIE •Voor met "BöntWaarborg-certificaat* Üjnüaan-36, Röttèrdann. tel. 010-125088 bij Hilton Hotel, naast Thalia Theater CPN ,boekte in beide wijken flink winst: 2%. in Charlois goed voor 3 zetels, in Hoogvliet voor 2. Het aantal stemmen dat op deze partij is uitge bracht, is twee maal zoveel als bij de kamerverkiezingen in 1971. De PCG in Charlois is in vergelijking meU de kamerverkiezingen vrijwel constant gebleven: 12.03 in 197.1, 12.1 nu. De heer C. W. Daane, lijsttrekker in Charlois zegt er van: 'Wij kunnen altijd rekenen op een zekere vaste kern.' Niettemin is hij enigzins te leurgesteld: de PCG had één zetel meer verwacht dan de vijf die zij hebben gekregen, Kwalitatief, aldus de heer Daane. is de PCG fractie zeker niet de minste: vier van de vijf leden zijn 'routiniers" in het wijk- raads- en SWO-werk. De PCG is van plan in de deelgemeente-raad contac ten met gelijkgezinde partijen niet te schuwen. Ook de PCG in Hoogvliet had één zetel meer - erwacht. Het zijn er drie geworden. De heer A. Aalthuizen, VeiiieS nummer 2 op de lijst, is over de uitslag 'gematigd tevreden'. 'Hoogvliet heeft erg progressief gestemd en we zullen een heel moeilijke taak krij gen". zo vindt hij. De PCG in Hoog vliet bestaat naast de ARP en CHU ook uit de SGP, De PCG is in verge lijking met de kamerverkiezingen van 12.23 naar 15.5% van de stemmen gegaan. De PCG-fraetie. allen nieuwe lingen in de deelgemeenteraad, zal trachten met alle partijen voor een werkelijk leefbaar Hoogvliet te ijveren. Hoek van Holland heeft met zijn combinatie van ARP. CHU en KVP 34% van de stemmen gekregen. Dat is een winst van ruim S% op de kamer verkiezingen. Vier zetels zi.in het "re sultaat, evenveel als de PvdA. die 33.4% van de stemmen veroverde. Nieuweling Evangelisch Hoek van Holland heeft het niet gehaald: de 3.1% waren niet voldoende voor een zetel. De andere nieuwe groepering. 1BZ in Charlois, haalde wel een zetel. De belangengroep kreeg 3,3% en bleef daarmee beneden de eigen verwach ting. Men had op 2 zetels gerekend. Opvallend was het grote verlies van D'66 in Charlois: van 9.46% bij de kamerverkiezingen naar 4,9%, goed voor 2 zetels. De heer.H. van Persie. nummer 2 op de lijst, is niet bijster teleurgesteld: men had op 3 zetels gerekend. De heer Van Persie wijt het verlies aan de geringe opkomst van jongere kiezers cn aan de op komst in het algemeen. De oude ge vestigde partijen hebben volgens hem veel traditiestemmers, die in alle ge vallen naar de stembus gaan. Hij-is dan ook niet pessimistisch gestemd over de kamerverkiezingen van 29 november. In Hoogvliet ging D'66 van 13.49% naar 7,8%: genoeg voor ëéiï zetel. In Hoek van Holland boekte deze partij winst; van 9,45% naar 12.3%, De SGP trad alleen in Charlois zelf standig op en behaalde daar met 3.2% (een winst van iets minder dan 1%) één zetel. Bi.i de KVP en VVD traden weinig verschillen op; alleen in Hoog vliet boekte de VVD een winst van bijna 3%. Partijen die uit de deetge- meenteraadsboot vallen zijn de ABPN, het GPV, de PSP, cn in Hoek van Holland en de CPN, de Bejaarden 65 -en het al eerder genoemde Evan gelische Hoek van Holland. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de Ie etage deze 1 en 2 persoons chenille spreien in wafel- of strcepdessin, met franje aan 'dc zijkanten, gega randeerd was- en kleurecht. Géén schrift, of tel. best.

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 1