J Bittere discussies over (nog) geheim rapport selectie hoger onderwijs Israft wordt 25. Komt u ook? Kom Hoorde grandiose Israël avond in Amsterdam: 28 novem er in MaranfL AïmmngSQuuft m KLÜ «a Verkiezingen Kunstschilder Bierman overleden Vakbondsbureau voor schrijvers Uw reisbureau weet er meer van. Lm9c I Politiek Schaarste Radio vandaag TV vandaag TROUW/KWARTET MAiAJNDAG 20 NOVEMBER 1972 RINNENLAN'D/RAPIO en TV T4/K4 MARY PERKINS [y* 'K c= M£r evt.v «.ioksn H£TWi&~ WRB>\ HCS SEAJMéV W CWD LOWIETJE IN DE GOUDE GAPER door W. G. VAN DER HULST, plaatjes van W. G. VAN DER HULST Jr. Ut. 2S8*h 288 Wat" nu? Wat moetên Ze doen? Ze kunnen hier toch niet blijven zitten bij dat gouden afgodsbeeld. Ze kunnen het-"ook niet zo gauw wegmof felen, de struiken in. O, dan maar alleen weg! Ze zijn al opgestommeld, verdwenen in het hout. Scheve Tinus nadert";' langzaam, nadenkend. Opeens ziet hij vóór zich op 't smalle bospad in het halfduister iets lichts glimmen. En als hij kijkt, als hij dichterbij komt.Zijn ogen worden groot van verbazing, hij blijft staan. Wat?.Wonderlijk! Wonderlijk! Hoe ter wereld is dót nou mogelijk? Hoe komt daar nou opeens de Goude Ga per van de twee juffers in 't bos staan?.Ja, zeker, hij is het; beslist, 't Is dezelfde, die hij kortgele den voor juffer Ursel zo netjes heeft afgezeemd. Tinus moet glimlachen. 'Jonge, jonge, gouden vriend hoe kom jij nou hier? Wou je dan je andere vrienden na? Wou je óók een plekje hebben in mijn stal?.Ja, dat ge gestolen was, heb ik al van de dikke maarschalk gehoord, maar waarom hebben de dieven je dan hier ge bracht?. Rare mensenwereld! Nee, ik begrijp er niemendal meer van!' KARELTJES GROTE AVONTUUR 77. 'Ziezo,' dacht smidje Verholen. 'Een "paar dollars, en wat gebrek .-aan manieren wisten mij in een wipje populair te maken. Wie zal mij nu •nog,een hap eten en een slaapkamer durven te weigeren?' Hij stond dus weer op, groette .Armand en Bénise luidruchtig en zei: 'Tot kijk, korpo raal!' En jij ook, dikke troel!' Toen wandelde hij naar de balie/waar de deftige, dikke portier hem ditmaal onderdanig groette. 'Zeker een kamer, hè?' vroeg de man, 'Natuurlijk, na tuurlijk.. Ik zal U de beste geven, die ons établissement rijk is. Ik zag al dadelijk aan U, dat U iemand bent. die een voornaam huis naar waarde weet te schatten. Dat is het onfeilbare oog van de vakbekwame portier, be grijpt U? Uw bagage wordt zeker nagestuurd.' 'Zo is het, Sunsjaain,' zei smidje Verholen, die zich ogen blikkelijk voornam zich de volgende dag van een koffer en een massa nieuwe kleren te voorzien, want ten gevolge van dat ongeluk op zee had hij niets meer. 'Hier is de sleutel, meneer,' lachte de.portier. 'Ik heb U FERDNAND H1338 - De 'kanseliersverkiezingen' in West- Duitsland kregen uiteraard royale aandacht in de Nederlandse program ma's. 'Brandpunt' resideerde daarvoor zelfs in Bonn om beelden van de Duitse zenders mei simultaan-verla- ling uit te zenden en aan te vullen met Nederlandse commentaren. Ook nu onderscheidde zich de heer Neu- man door zijn bedachtzame en heldere toelichting van de achtergronden. Waarschijnlijk komt daarvan meer bij de kijker over dan de vaak te beknop te verklaringen van een aantal panel leden, zoals dat ook het geval was m het NOSp-rogramma. Hoe verschillend geaard de commenta toren ook waren, unaniem was het oordeel dat de integere persoonlijk heid van Willy Brandt een belangrij ke, zo niet de doorslaggevende factor is geweest. Het socialistische kamerlid M. van der Stoel, schaduw-minister van buitenlandse zaken, gaf in Brand punt als zijn mening te kennen, dat de CDU zichzelf heeft overschreeuwd met demagogische kreten. Ik mag aannemen, dat veel leden van Nedtr- landse confessionele partijen het hier mee eens zullen zijn. Toch had ik over dit onderwerp wel een enquête gehouden willen zien. Niet iedereen zal met de heer Van der Stoel mee willen gaan als hij drs. J. den Uyl op één lijn stelt met kanselier Brandt. Mij dunkt dat er karakterologisch en psychologisch nogal wat verschillen zijn aan te wijzen. Daarvoor behoefde men omstreeks elf uur maar naar de overwinningsrede van Brandt te luis teren. In de als wedstrijd weinig opmerkelij ke ontmoeting tussen België en Neder land viel op, dat de camera's de bal niet zo adrem volgden als we op eigen terreinen gewend zijn. Meer spanning leverde de finale op tussen de tenm- sprofs Ashe en Okker in het Rotter damse Ahoy-paleis, Willem Duys zocht nerveus naar superlatieven om zijn wedstrijdverslag zo mooi mogelijk te kleuren .Een opsomming van zijn kre ten zou een wonderlijk allegaartje te zien geven. Op een gegeven moment riep hij uit, woorden te kort te ko men. Wie dacht dot hij dan ook even zijn mond zou houden, kwam bedro- ADVERTENTIE) gen uit, want toen barstte Willem eerst goed los om te laten weien, dat we zaten te kijken naar f 'he al lerschoonste dat de mens ooit kan verlangen'. Ton Hydra AMSTERDAM Op 49-jarige leeftijd is zaterdagavond de Amsterdamse kunstschilder Rudy Bierman plotse ling overleden. De afgelopen vijf jaar was Bierman als tekenleraar verbonden aan de Gro ninger Academie en sinds 1 septem ber werkzaam aan de academie voor opleiding van tekenleraren in Til burg. De overleden kunstschilder genoot zijn opleiding aan de rijksnonnaal- school en later aan de rijksacademie. Hij was lid van de 'Keerkring', Arti et Amioitiae' en bestuurslid van de Hollandse aquarelistenkring. Hij werd door zijn omgeving gezien als een der belangrijkste vertegen woordigers van de expressionistische generatie naast Cobra. Rudy Bierman laat en een vrouw en twee kinderen achter. AMSTERDAM Op de najaarsverga dering heeft de Vereniging van Let terkundigen zaterdag in Amsterdam besloten op voorstel van het bestuur een vakbondsbureau in te stellen. Het bureau zal worden gevestigd in Am sterdam in het kantoor van Seba, het auteursrechtbureau van de vereniging van letterkundigen. De oprichting van het vakbondsbu reau voïgde op een eerder genomen besluit de vereniging in een vakbond van schrijvers om te zetten. Het bu reau is zaterdag onmiddellijk in wer king getreden en staat onder directie van mr. A. Backx. Van onze onderwijsredactie AMSTERDAM Het rapport van de Amsterdamse hoogleraar A. D. de Groot over selectie voor en in het hoger onderwijs zal binnenkort officieel gepubliceerd worden. Het kabinet heeft zijn fiat gegeven. Het zal niet lang meer duren voordat iedereen kennis zal kunnen nemen van de ideeën en voorstellen van prof. De Groot. Inmiddels heeft aanleiding gegeven tot veel perspublikaties en beoordelingen is al maanden officieus bekend wat er in dit rapport staat en dat die De Groot zelf kwalificeerde als een serie verketteringen, besmeu ringen, leugens en voorbeelden van inlegkunde. Geen land zo vol belofte op een onvergetelijke vakantie als Israël. Want geen land zo vol zon. En geen land zo boordevol geschiedenis.Kom er naar toe. Naar het Noorden of het Zuiden. Naar de Middellandse zee of naar de Dode zee. Naar de stad van David en Salomo of naar de wereldstad Tel Aviv. Maak kennis met Israël en haar bevolking.Wedden dat u er zich thuis voelt? Wedden dat u terugkomt? Vrijblijvend.sfeer proeven.En een voorproefje van wat Israël n té bieden heeft. Grandioze dia- vertoning van de bekende Cees Engel en gezellige quiz met prijzen. Loop er even binnen.Voor alle verdere informatie.. En voor een toegangskaart. - I De avond wordt o geheel vrijblijvend aangeboden door het Israëlisch Nationaal Verkeersbureau al opgeschreven. Heeft U nog wen sen?' 'Wat koffie, wat broodjes, wat vruchten en een paar kranten,' antwoordde de smid. 'Een mens wil toch ook wel eens weten hoe de zaken er in Europa eigenlijk voorstaan, niet waar?' 'Hotel-Esplanade zal -me neer geheel overeenkomstig zijn wen sen bedienen.' zalfde de portier. Dat vond de brave J, J. F. Verholen natuurlijk een heel fijn vooruitzicht. En kijk, daar loopt hij al door een van die lange sjieke gangen van dat grote, sjieke hotel... De Groot deed dit tijdens een discus sie over 'Selectie, wetenschappelijk en maatschappelijk' op de ledenconferen tie van het Nederlands Instituut van psychologen, samen met de Neder landse vereniging van Opvoedkundi gen. Omdat het rapport nog niet openbaar is wilde prof. De Groot eigenlijk niet .meedoen aan de eerste ronde van de discussie die inmiddels is losgebarsten. 'Wèl wilde hij een paar misverstanden wegnemen. Zo was het een eigen initiatief van hem, als lid van de commissie ontwikkeling wetenschappelijk onderwijs (de eom- missie-De Moor) om een nota over selectieproblemen te schrijven. Minis ter De Brauw was dus wel de officiële opdrachtgever, maar hij had het niet 'verzonnen'. Vandaar dan ook, dat volgens De Groot zijn rapport niets te maken heeft met de numerus fixus- wet van De Brauw. Ook het politieke aspect van het rapport wees De Groot van de hand: een andere regering had precies hetzelfde rapport van hem gekregen. Dat zo'n rapport politieke consequenties heeft, is duidelijk. Dat is met bijna alles zo. Dr. W. H. W. Wijnen van het Groningse bureau voor onderwijsrese arch vond het rapport wel degelijk politiek, omdat immers Iedere rege ring het rapport op een ander punt zou oppakken. Zijn betoog kwam erop neer, dat alle voorstellen om mensen te selecteren voor bepaalde vormen van onderwijs nooit zonder fouten door P. J. Risseeuw Over het algemeen vol stonden de Marrano's met zo weinig mogelijk kerkbezoeken er werd van hen verwacht dat ze op de grote feegten verschenen en verder zagen de Christenen hen eigenlijk liever niet dan wel in hun kerken. De Franse preken, die hij in Pernambuco had aangehoord, hadden Bartolomeo da Costa er echter toe gebracht m Bahia vrijwfillig naar het Christelijke bede huis te gaan om het evangelie te beluisteren in zijn eigen taal; het Portugees. Zo kwam het dat hij ook op die bewuste zondag in de kerk was geweest Die bewuste zondag'? vroeg Marguéri- te. 'Ja, in de" eerste week van de belege ring. Toen pater Antonio Vieira preekte'. Uit het verhaal van de 'Nieuwe Chris ten' begreep Marguérite dat Pater Antonio Vieira een vurige Jezuiet moest wezen. Zijn preek had de hoor ders zo opgezweept, dat ze zich na afloop eenparig keerden tegen de Jood in,hun midden Uitgeschud en mishandeld- was de ongelukkige de stad ontvlucht. Na met grote moeite de kreek te hebben doorwaad had hij lange tijd in zijn natte kleren rondge- zworen. De woorden van de pater, de laatste woorden die hij in de kerk had gehoord, klonken hem nog steeds in de oren. Hij verwachtte niet an ders dan, door God en mensen verla ten, aan de koortsen die hij in zijn lichaam voelde woelen te zullen ster ven gloeiend en rillend in een wa terige hel. En toen was hij de belege raars in handen gevallen, de mannen die hem waren afgeschilderd als afge zanten uit de hel. Hij wist niet an ders te doen dan hun de naam van dominus Soler te noemen. Blijkjbaar hadden ze die verstaan en de predi kant gehaald. Daarna was alles opeens veel beter voor hem geworden. Na een dokter bij hem te hebben gebracht, die met voorzichtige hand zijn wonden verbond en hem een koortswerende drank liet drinken, had dominus Soler met hem gespro ken. Troostend gesproken. Ik moet longontsteking hebben opgelopen en ik voel dat ik ga sterven, had de vluchteling geklaagd, en naar mijn volk en mijn fatnUie kan ik niet terug. Het antwoord dat hij toen had ker. Toen ze zich over hem heenboog gekregen was hem diep in het .hart gedrongen. Je behoort tot Gods uit verkoren volk en je bent in Christus' naam gedoopt. Daarom ben en blijf je in leven en sterven Christus' eigen dom. Als je moet ontslapen zal bij Christenen wezen. Zelf kan ik hier in het leger niet voor je zorgen, maar ik laat je naar mijn eigen dochter bren gen. En nu was hij hier bij donja Margari ta om te sterven. In plaats van in een koude waterjge hel had God hem bij een engel gebracht. 'Waterige hel?' vroeg Marguérite. Er kwamen ogenblikken voor, dat zijn geest helder was en dat zijn lippen de kracht hadden te spreken. Zelfs dan viel het hem moeilijk de Portugese preek, die hem zo had verschrikt, in het Frans te vertalen. Op aanraden van Wouter Volkerts schreef Margué rite wat hij haar van het door hem gehoorde kon overbrengen zo spoedig mogelijk op. Hij stierf met zijn hand in de hare. Het Portugese woord dat hij sprak betekende 'engel' wist ze. Engel <an- ge, enkelvoud) of engelen (anges, meervoud)? Daan an was ze m»< ze- scheen hij zich weer te binnen te brengen dat een Franse was. 'Non enler. Non enier'. Geen hel. Geen hel. 'Le beau del du bon Dieu', antwoord de ze, Gods mooie hemel. Er trok een blijde glimlach om zijn lippen en zijn ogen sloten zich voorgoed. Aan de avond van die voor haar zeer enerverende dag de uit zijn land en van zijn volk verurevene was haar lief geworden las en vertaalde Marguérite Soier voor Wouter Vol kerts en Saskia Vondelinge de Franse aantekeningen die ze had gemaakt. De tekst die hij de prediker had horen oplezen was de Marrano be kend. Het Boek der Psalmen werd ook in hun geheime Joodse godsdienst oefeningen gelezen. 'Ontwaak, waar om zaudt Gij slapen, Here? Sta op, verwerp ons niet voor altijd'. De toon, zo had Bartolomeo verteld, was die van een heidense geestenbezweer der, die hij eens zijn afgod'had horen bestraffen en vermanen. En toch dat was voor de 'Nieuwe Christen' het meest schrikwekkende geweest had hij ware vroomheid in die preek ge hoord. Zoals ook aan de heidense geestenbezweerder een zekere gods vrucht met kon worden ontzegd. uitgevoerd kunnen worden en dat dat tot voorzichtigheid moet aansporen. Die voorzichtigheid wil De Groot best betrachten, maar dan liever via een goede herkansing voor de mensen die verkeerd beoordeeld zijn bij de selec tie. Er moet een tweede systeem ko men, een inhaalmogelijkheid voor ie dereen die niet in het eerste systeem werd opgenomen. Iets 'als een open universiteit moet dan ook door ieder een bepleit worden en zo snel moge lijk van de grond komen. Met die tweede mogelijkheid waren de twee andere inleiders, dr. Wijnen en de Nijmeegse hoogleraar E. Velema het hartelijk eens, maar daarmee was voor hen het selectieprobleem niet opgelost. Prof. Velema vond het 'op grond van Ook buitenlandse onderzoe ken. niet verantwoord om mensen vóór hun zestiende jaar te selecteren en ook daarna zou selectie een voor werp van aanhoudende zorg moeten zijn. De eerste stap om tot een beter onderwijssysteem te komen (en prof. Velema vond het noodzakelijker om het hele onderwijssysteem door te lichten dan om kleine onderdelen te bekijken) zou moeten zijn: het open maken van het systeem. Daarna zou den onderdelen van het onderwijssy steem beter gemaakt moeten worden. En pas als'het hele onderwijssysteem zo optimaal is. kan er over selectie gepraat worden. Tijdens de discussie werd de vraag gesteld waarom er zo agressief op het rapport gereageerd is. De irritatie bleek volgens sommigen ontstaan te zijn door de geheimzinnigheid die rond het rapport heerst en door het feit dat twee belangrijke belangheb benden: het wetenschappelijk forum en het publiek tot nu toe buiten spel gebleven zijn. Een andere reden voor irritatie: selectie is onlosmakelijk ver bonden met discriminatie en dat wil len we niet hebben'. Elk rapport over dit onderwerp zou agressie opgeroe pen hebben. Tenslotte: het vraagstuk van de selec tie hangt samen met de schaarste aan voldoende onderwijs (middelen). Som mige sprekers vonden dat het zinvol ler geweest zou zijn om iets over die schaarste en de manieren om die weg te werken, te zeggen. Wat De Groot heeft gedaan, is zonder meer direct over selectie te praten. Het schaarste- vraagstuk komt niet aan de orde bij hem. Daarop merkte De Groot op, dat selectie ook nodig zou zijn -als er geen schaarste was. "We moeten toch blij ven zorgen voor goede opleidingen. Er zijn opleidingen die verwateren, dat weten we allemaal. Er zijn docto raal examens die die naam niet meer verdienen. Het academisch niveau wordt lang niet altijd meer gehand haafd/ en dat zou toch moeten. Ieder een weet welke criteria er aangelegd moeten worden voor de mensen die een bepaalde opleiding willen volgen'. De Groningse hoogleraar Snijders: 'Uit zo'n opmerking spreken alle apri- ori's van De Groot, De Groots stuk is wel een leuk stuk, maar net zoals dat bij de nota van Posthumus het geval was: De redenering heeft zo weinig met de conclusie te maken'. NEDERLAND I NOS NOT 11.10-11.35 Schooltelevisie NOS 18.35 Ti-ta-tovenaar 18.40 Verlrïezmgsuit- zendmg: V.V.D. 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO'sToppop 19.30 En dan is Moe d'r nog, TV-serie 20.00 Journaal 20.21 Peyton Place 2L10 Salto Mortale: Vene- tie, TV-sene 22.10 Televizier Magazine 23.00 Journaal TELEAC 23.05 Engels-les 5 NEDERLAND H NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 De familie Asthon, TV-serie 19.30 Achtergronden van de Bijbel 20.00 Journaal 20.20 Speelfilm met Mar iene Dietrich: Dishonored 21.50 De Dollar in ae tang: Documentaire 22.40 Tele-zet 22.45 Verkiezingsuit zending: D'66 22.55 Journaal i< VOÊLMS^kHj 1 J<W£é~ AUsSAlMr-AR :A7 ÖBSCcSN &6©J y.êTT£ \'£kVO£%£f)j ïJ CORD, K ZAL xr^N-^AK smisen/, 1 BSD 2iSk:SNACT0 ,V ^^tsm Fó.Me^A^^^v >- KAM Di£ AUTO MC(o AlZDÊv.. yBLIOVSNDS MA.Q LVMAM y i t j.» i «&PIB 1 Donja Saskia en haar prins —63— i HILVERSUM 1 VARA: 7.0^ Nws. 7.11 Oclitt'tidgjniti. 7.20 (S) Spitsuur A'dam: lichte gramm.muz. en rep (7.25-7.30 V.d. voorpag.; 7.54 VPRO. Deze dag; 8 00 Nws. 8.11-8.23 Dingen v.d. dag). 9.15 (S) Geef me de vijf vorzoekpl- .progr. (9.35-8.40 Waterst.). 10.30 (S) Muz. voor luisteraars. (11.00-11.02 Nws). NOS: 12,00 Den Haag deze weeld VPRO: 1215 VPRO-Maandag: rechtstreeks jprogr., waarin rep., interv., komm., ber.,/tejef. reakties en muz. (13.00-13.11 Nws). 14.25 Schoolradio. AVRO 14.45 Radiojournaal. 14.50 Wegenver- keersinf. 14.55 In de wetenschap: dat, progr. over nws uit de wereld der wetenschappen. 15.25 (S) Wat deed hij hier?: Ludwig van Beethoven - klass. pianomuz. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16,05 (S) From. Ork., Radiokoor en solist: operaconc 16.30 (S) Mikadoo: kindermagazine, 17.55 Med. AVRO: 18 00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Ik verbind U door.i praatje. 18.25 (S) Jazz Spectrum. NOS: 19.00 (S) Harmonie an fanfare- in Neder!, en Eur. Verkiezings- uitz.: 18.20 Uitz, v.d. C.H.U. NOS: 19,30 (S) Hobbyscoop populair progr. over electron!- ca. 20.00 Komt U maar: actueel progr. met: telef. reacties en lichte grdmm.muz. 21.45 Reg. 22.25 Uitz v d. Bond zonder Naam. 22.30 Nws. AVRO 22.40 Radiojournaal NOS: 22.50 Jazz in Aktie: Intern. Jazz Festival Loosdrecht 1972, 23.55-24.00 Nws. b HILVERSUM-»-» j-*,, NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Her levende woord. 7.08 <S) Preludium: klass. muz, 7.30 Nws. 7.41 Hier en nu. 7.55 Aangestipt: progr.o- verz. 8.00 Te Deum laudamus gewijde muz. 8.24 Op de man af: evangel, comm. 8 30 Nws. S.38 Oymn. v.d. huisvr. 8.45 (S) Plein publiek: maandagmorgen met mensen en muzmet 9.30 Hier en nu; 10.15 V.d. kleuters: 10.30 Nws: 11.30 Hier en nu. 11.55 Med, 12,00 Strictly Country Style: country and Western music. 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med, 12.30 Nws. 12.41 Hier- en nu. 12.50 Mikro: aandacht! v.h.' christelijk organisatieleven. 13.00 (S) Kerkorgelconc, klass. muz. 13.30 Hier en nu. 13.32 (S) Operafragm. 14.05 Schoolradio. 14.30 Hier en nu. 14.32 (S) Mod. kamermuz. 15 00 Herv. middagdst. 15 30 Nws. 15.33 (S) Studio 6: middagmagazine met verstrooiing en fnf. en 16.30 Hier en nu. 17.20 OverheidsvoorL: Surinaamse luchtpost. Gesprek met drs. P.A. Teunissen, onderdir. v.d. Sticht. Natuurbe houd Sur. over de studie van zeeschildpad den 17.30 Nws. 17.32 Hier en nu. 1S.OO (S) NRV Combo Corner. 18.19 Verkiezingsuitz. v.d. Nederl. Middenst. .Par tij 18.30 Nws. 18.41 Toelichting bij het nws. 18.48 (S> Bandstand. 19,00 <S) Filter: Jon- gerenprogr. tfl.30 Literama: kron. over boe ken, schrijvers en toneel. 20.00 Nws. 20.05 Avondoverdenk. 20 15 (S) Doktor Faust: opera van BusonC uitgev. door koor' en'Ork.' v.d. Beierse Omroep met solisten. 23.00 Zelfmoord als ethisch, en meta-ethtseh' pro- bleem: Theolog. Etherleergang. 23.35 -<S) Muz. en dst. 23.55-24 OJ Nws. HILVERSUM III KRO: 7.00 Nws. 7.02 KRO-op-Drie: discjoc- keyshow. (8 00. 9.00, 10.00 en 1100 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Van twaalf tot twee: KRO'S pauzeprogr. met 13.00 Nws en 13 03 Raden maar TROS: 14.00 Nws. 14.03 TSOS-Pop- Intern. (15.00 Nws.) 16 00 Nws. 16.03 De Hugo van Gelderen Show. incl. de nationale tip-vijftien. (17.00 Nws. NOS: 18.00 Nws. 18,02 Joost de Draayer Show. V AVRO. 19.00 Nws. 19.02 Nederland- non-stop. 20.00 Nws. 20.02 Radiojournaal. 20 05 Take the 8-train: lichte muz. 21.00 Nws. 21.02 De negen-uur-show. 22.00 Nws. 22 02 Supereiean dreammachine. 32.55 Med. 3.00 Nws. 23.0 33-45-78: muz.magazine. (4 00 Nws: 0.02-0.05 Radiojournaal.) 0.55- 1.00 Nws. BELGIË 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Landb.- kron. 12.15 Lichte muz. 12.50 Bultenl. pcrsct- verz. 13.00 Nws, weerber., toneelagenda en med. 13.20 Amusem.muz. 13.55 Beursber.. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio, (15.00-15.03 Nws). 16.00 Nws en beursber. 16.10 Ork. met koor en zangsohsten. 1 .00 Nws en med. 17.10 Amusem.muz. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 Paar- de§portber. 18.30 Protest, uitz, 18.45 Sport- magazine. 18.55 Taalwenken. 18.57 Gramm. muz. 13 00 Nws en act. 19.30 Amusem.muz. 19.40 Keurig Engels. 19.45 Openbaar Kunst bezit. 20.00 Operafragm. 22.00 Nws en de zeven kunsten en loterijuitsl.-22.25 Concer tante muz. 23.00 Nws. 23.10 Hedendaagse muz. 23 30 Voordracht. 23.40-23.45 Nws.- DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Rep. van bultenl. correspondenten. 10.30 Akt 11.00 Der Wahls- bend in Bonn, samenv, 12.00 Der Tag nacn der Wahl, rep. 13.00 Journaal. 16.15 Jour naal. 18.20 Muzikaal amusem.progr. 17.05 Kmderprogr. 17.20 Kinderprogr. 17-55 Nws. (Reg, progr.: NDR: 38.00 Jan Billbusch. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. 18.55 Die"Sport- schau der Nordschnu. 19.26 Die Partridge Familie. 19.59 Progr.overz. Aansl. Juua. 18.40 Hier und Heute. 19 15 Gesprek met een kind. 19 25 Zwischen Kamera und Biio- scturm.) 20.00 Journaal en weerber. 20.ia Akt. 21.00 Muzikaal progr. 21.45 Filmrep 22.30 Journaal komm. en weerber. 22.su Beweghche Ziele, Amerik. speelfilm Uit 1968. 0 25 Journaal. DUITSLAND II 12 30-13.00 Verkiezingen 1972. 17.30 Nws en weerber. 17.35 Unsere kleine show, 18.05 Akt. en muz. 18.35 Schweinenen Dick, tekenfilmserie, 1910 Der Kurier der Kajserin. 19.45 Nws, akt en weerber. 2U.ia Gezondh.magazine. Aansl.: Kort journaal. 21 00 Verkiezingen 1972, 21.30 Ein Llebes- film, Hongaarse speelfilm Uit 1970 23.30 Journaal, komm. en weerber. DUITSLAND III NDR 19.00 Management fur alle Führungsfcrafte in VVirtschaft und Verwaltung (9). 19.30 Wissen ohne Wissen (1). 20.00 Journaal en weerber. 20.15-23.25 Berliner Werkstatt: 20.15 Die Theatcrwerkstatt (15) doe. eenakter en disc.; 21,45 Disc. DUITSLAND III WDR 18.30 Cursus Spaans (15) 19.00 Zandmann. 19.05 Voor Italiaanse werkn. 19.15 Prisma v.h. Westen 18.45 Reg. nws. 19.55 Komm. 20 00 Journaal en weerber. 20.15 Mathias Kneissl, film. BELGIË FRANS 15.30 Cursus Frans. 16.00 Onderbre- king. - - 18.05 Journaal. 18 10 Kinderprogr. 18 30 Declic, jeugdserie. 19 00 R.K. uitz. Aansl.: Sport. 19.45 Weerber. en journaal. 20.15 Sous ie soleit de Satan. 22.00 Pulsars, wetensch. magazine. 22 55 Journaal. BELGIË NEDERLANDS 18.00 Fabeltjeskr. 18 05 De woudlopers, jeugdserie. 18.30 Kunstserie. 19.00 Tekenfilm serie, 19 10 Sporitrlbune. 19 33 Keurig Frans en Zoeklicht 19 39 Med en weerber. 19.45 - Nws 20 10 Loterijuitsl. 20 20 Enquête. 21.00 Eva Bonheur, toneeistuk. 22.45 Nws.

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 2