Meer goedkope huizen in Gouda op stapel 98 Alblasserwaardigheden A. van Soshten jeugdkampioen gewichtheffen Huisvesting technisch bureau Ouderkerk betreurt vertrek van burgemeester A. Kruyt vervangt zieke wethouder Vrouw overleden na verkeersongeluk Geen oude scholen meer in Waddinxveen Pasje nodig voor bezoek zusterhuis Gemeentebestuur komt op school Afrika-expositie 1 1 Uiterst moderne installatie Uit de bocht gevlogen Stenen door etalageruit Gemaal nu minder 1# r TRÓUW"/KWARTET DINSDAG 5 DECEMBER 1972 REGIO M asira? jlf RIDDERKERK Wanneer in maart '73 wordt begonnen met de bouw van de nieuwe rioolwaterzuiverings-installatie in polder 'De Gorzen' te Ridderkerk beschikt men twee jaar later over één der modernste installaties die in Nederland zijn gebouwd. Want niet alleen is de afbraak van de stoffen voor ze geloosd worden bijna maximaal (90-95%) ook de daarbij geprojecteerde krachtcentrale is uniek in de geschiedenis van zuiverings-installaties. ROTTERDAM Een drijvende bok van Bonn en Mees hees maandag in Rotterdam een geschenk uit Afrika voor de grote expositie in Miinchen aan boord van een Rijnschip. Dat geschenk was een boom stam van meer dan vierhonderd jaar oud, die 65.000 kilo weegt. GOUDA De woningnood is het grootste onder de laagstbe taalden, die in Gouda een zeer grote groep vormen. De bouw van goede betaalbare huizen is, mede met het oog op het ver plaatsen van gezinen uit de sane- ringsgebieden, derhalve een eer ste vereiste. nu minder 1^1 termeulen het winkelen waard i />.- Uixo; Alb!asserdam Bieskensgraaf Giessenburg Hardinxveld Leerdam Nieuw-Lekkerland Schelluinen BfenÖHti -,s;;r= ADVERTENTIE In maart begint bouw zuivering De Gorzen Wethouder drs. J, Borgman (ruimte lijke ordening) betoogde dit bij het slaan van de eerste paal voor een complex van 520 woniingwetworuiigen van de woningbouwvereniging 'Gouda' in Bloemendaal-Oost. De huur van deze huizen met 4,5 en 5,5 verblijfs- eenhetien zal circa 185 gulden per maand, in ieder geval niet meer dan 200 gulden per maand, bedragen. Het complex, dat vooral voor de ge zinnen niet de lagere Inkomens is bestemd, zal binnen twee jaar gereed zijn. De eerste woningen zullen ver moedelijk al in september 1973 wor den opgeleverd. Het project wordt, naar een ontwerp van het architecten bureau Wissing te Barendrecht, ge bouwd door de Goudse aaimemingsfir- ma Ouwe Gouwe Wethouder Borgman verklaarde, dat het gemeentebestuur voor de mensen uit de lagere inkomensgroepen nog meer op stapel heeft staan. In voorbe reiding is namelijk een project goed kope woningen, waarvan de huur rond de 150 gulden per maand komt te liggen. Drs. Borgman kantte zich in dit verband fel tegen de vooroorde len. die er ten aanzien van goedkope woningen bestaan: 'Ze zijn wel dege lijk van goede kwaliteit'. De heer A. Hortensïus, voorzitter van de woningbouwvereniging 'Gouda', be treurde het dat woningbouwverenigin gen in deze tijd als het ware bouw maatschappijen met een sterk zakelij ke insiag zijn geworden. De oude principes hebben het veld moeten rui men, de afstand tussen bestuurders en leden-bewoners is (te) groot gewor den. 'We moeten niet langer bouwen om de stad groter te maken, een inwoner tal te bereiken om voor hogere uitke ringen van het rijk in aanmerking te komen. Onze activiteiten moeten pri mair op de mens gericht zijn', aldus de heer Hortensius. Om tot een aanvaardbare huur en exploitatie van woningen te kunnen komen, zag de heer Hortensius maar één mogelijkheid: het teruggaan naar de 'echte' grondprijs. Speculatie met gemeenschapsbezit, wat bouwgrond in wezen toch is, noemde de heer Hortensius verwerpelijk. Vandaar zijn beroep op het gemeentebestuur de kosten naar evenredigheid te verde len. DORDRECHT Voor de derde maal in successie heeft de Hercules-gewicht hef fer Arnold van Söshten beslag gelegd op het Nederlands jeugdkampi oenschap. De 17-jarige Dordtenaar veroverde de ze titel in het Limburgse Tegelen, waar hij bovendien de aandacht op zich vestigde door het nationale jeugd- reeord stoten met 7,5 kg tot 105 kg te verbeteren. Met 70 kg trekken kwam hij aan een totaal van 175, wat hem het kampi oenschap opleverde in de klasse tot 67 kg, bij de 16- en 17-jarigen. De prestatie van Arnold van Söshten kreeg nog meer reliëf toen bleek dat de kampioen in het zwaargewicht tot precies dezelfde prestatie kwam. Voor Arnold hield dit onder meer in, dat hij tot de beste gewichtheffer van het toernooi werd uitgeroepen. DORDRECHT De 34-jarige in Dordt wonende Spanjaard L. H. L. (34) is op de Singel, ter hoogte van de kruising Dubbeldamseweg-Biekers- dijk met zijn wagen ui t de bocht gevlogen en tegen een geparkeerde wagen gebotst. De man had vee! te hard gereden. Bovendien zou hij ge dronken hebben. ADVERTENTIE Een sfeervolle vitrage voor een aantrekkelijke prijsdat is een kombinatie waarnaar iedere huisvrouw zoekt. Fantasie marquisette, 120 cm breed, in wit Nu koopt U deze marquisette niet voor f 3,25 maar voor nog géén twee gul den per meter. Maandagavond om 6 uur begint op de Ie etage de verkoop van deze fantasie marquisette, 120 cm breed en in wit, nu per me1 ter voor 1 Géén schrift, ofte!, best OUDERKERK AAN DEN IJSSEL Burgemeester P. B. Bakker, die met ingang van 16 december benoemd is tot burgemeester van Sprang-Capelle, zal waarschijnlijk tijdens de raadsver gadering van 21 december officieel afscheid nemen van de gemeenteraad van Ouderkerk aan den IJssel. In de voltallige raadsvergadering zei de heer A. Hoogendoorn (lib) dit heen gaan uit de in uitbreiding en opbouw zijnde gemeente ten zeerste te betreu ren. De gemeeniterekeiimg over 1969 sluit met een batig saldo van 57.960,28. B. en w. zullen met spoed aandringen op de beslissing tot uitbreiding van de kleuterschool 'De Zonnebloem'. De aanbesteding wordt 15 december ver wacht. De stukken voor een te bou wen tweede kleuterschool in het plan Kerkweg-west liggen gereed. Burgemeester Bakker deelde mee, dat GS te kennen hebben gegeven deel te nemen in de gemeenschappelijke rege ling voor de recreatie in de Krimpe- nerwaard. Van Rijnmond is nog geen bericht ontvangen. De heer Hoogendoorn had nogal kri tiek op de Stichting Krimpenerwaard. hij meende dat men de zaken van het recreatieschap zou doorkruisen en hoopte dat Rijnmond niet mee zou gaan doen omdat het hier aangelegen heden betreft die alleen de gemeenten in de Krimpenerwaard aangaan. Burgemeester Bakker zette uiteen dat zodra het recreatieschap er is, de stichting naar de achtergrond treedt, die dient alleen om het recreatieschap gestalte te geven. De raad aanvaardde een aantal kredie ten, o.m. voor het plaatsen van 28 lichtmasten in Kerkweg-west. Zeer spoedig komt bij de kleuterschool De Zonnebloem een lichtmast. Verder zal Ouderkerk aan den IJssel een tandarts krijgen: een jonge tan darts uit Gouda wil in het wijkge- bouw van het Groene Kruis praktijk uitoefenen. WOERDEN De heer A. D. J. Kruijt (PvdA) is met èèn stem blanco benoemd tot vervanger van wethouder S. T. van der Lee, die op dokteradvies zijn wethouderssehap van Sociale Za ken en Volkshuisvesting enige tijd geleden moest neerleggen. Woerdens raad maakt er donderdag een prettige vergadering van en vierde na afloop de zestigste verjaardag van gemeente secretaris J. Eisses. Slechts twee keer was er een stemming nodig. In het eerste geval betrof dat de verbouwing van de woning van de heer L. W. A. van der neut, Iepen laan 2, De heer Hulswit (PvdA) vreesde last en hinder voor de omwo nenden geizein het gevaar dat de betrokkenen de vergrote garage gaat gebruiken als berg - en opslagplaats voor zijn zuivelmaterialen, die veelal in de nacht worden aangevoerd. Hoewel wethouder Verhoef (KvP) er op wees dat de omwonende volop gelegenheid krijgen om zo nodig hun bezwaren kenbaar te maken, kreeg de fractie van de PvdA bij tegenstemmen steun van de heren Van Beek en Oosterveer (pc) Uiteraard te weinig met twaalf voorstemmers. Ook bij de aankoop van de eigendom men van de firma J. Th. van Leeu wen in Kromwijk bleek de raad ver deeld. Wethouder Van Dommelen achtte het onjuist dat in dit geval de Stichting Adviesbureau Ontroerende Goederen niet was ingeschakeld. Hij wenste gelijkheid van beoordeling, omdat ook een andere aankoop door dit bureau was beoordeeld. Wethouder Verhoef gaf als zijn oor deel dat inschakeling van dit bureau. Toen het op stemmen aankwam ble ken 13 raadsleden het standpunt van wethouder Verheof te delen. Wethou der Van Dommelen kreeg alleen de steun van zijn fractiegenoten Van Beek en Oosterveer (pc). DEN HAAG In het ziekenhuis Leyenberg in Den Haag is gistermid dag de 57-jarige mevrouw M. Mulder- Ravestein uit Den Haag overleden, nadat zij woensdag bij een verkeers ongeluk in deze stad een schedel- basisfractuur had opgelopen. Zij werd aangereden door een personenauto, toen zij te voet de weg overstak. DORDRECHT Verscheidene spie gelruiten van etalages hebben het moeten ontgelden. Zo vloog een steen door de ruit van winkelier Van Loon aan de Voorstraat. Ook de etalage van Vernes aan de Toulonselaan moest het ontgelden. De ruit van de firma Lengers, Bagijnhof, is sterker dan de vandalen hebben vermoed. De ruit brak namelijk niet, omdat deze van pantserglas is. Uit de etalages wordt echter niets vermist De politie ge looft dat het baldadigheid is. Deze eigen el cktriciteits-voorziening wordt uoor aardgas opgewekt en heeft een bijzonder gunstig neven-effect In de nabijheid komt namelijk een speel vijver die nu op economische wijze door deze centrale verwarmd kan wor den. Zo snijdt het mes aan twee kanten: er komt een belangrijke 'be strijder' van de m ii'ieu -vervuiling - mid dem in recreatiegebied 'De Gorzen' en het is plezierig voor de Ridder- kerkse jeugd die van het verwarmde en zuivere water in de vijver nrofite- ren kan. De nieuwe installatie wordt een kopie van die in de wijk Oostendam. die een kleine heeft, geschikt voor 1500 inwoner-equivalenten. Men rekent er op dat de capaciteit van deze zuive ringsinstallatie voldoende is voor de komende 10 jaar. Er zijn mogelijkhe den voor uitbreiding. De installatie is gesitueerd ten zuiden van de haven tussen de oude vuilstortplaats en de nieuwe dijk middenin het reereatiege- WABDINXVEEN De gemeente Waddmxveen heeft geen oude scholen meer. De laatste school, die een gron dige beurt nodig bleek te hebben, de Th. Thijssenschool, is opgeknapt en gemoderniseerd. Wethouder Lips zei in zijn toespraak bij de officiële inge bruikneming dat hij respect had voor het onderwijzend personeel, dat steeds maar weer bereid was in deze 'troep' te werken met de vooruitzichten van een vernieuwing, die door omstandig heden steeds maar weer werd uitge steld. Door de leerlingen van de vierde klas v/erd een lied gezongen onder leiding van mevrouw Clazing-De Meij. Tij dens het zingen bouwden de kinderen een papieren school. Wethouder Lips mocht de nieuwe schooi voor geopend verklaren door het plaatsen van een vlag op de papieren school. Het hoofd van de school, de heer C. Beers, vertelde dat er nu grote moei lijkheden zijn overwonnen. Op humo ristische wijze verteide de heer Beers hoe 'de leerlingen de verbouwing had den ervaren. Ook toonde hij aan de onderwijzend personeel zijn grote 'vreugde over de totstandkoming van de modernisering, die meer dan 230.000 heeft gekost. SCHIEDAM Rond het zusterhuis van het gemeenteziekenhuis aan de Burgemeester Knappertlaan is een rel ontstaan, nu de directie van het ge meenteziekenhuis heeft besloten dat iedereen die op bezoek wil in dat zusterhuis, in het bezit moet zijn van een pasje. Dit pasje wordt afgegeven door de directie van het ziekenhuis. Inmiddels is het zover, dat drie raads leden van drie verschillende politieke partijen vragen hebben gesteld aan het college van burgemeester en wet houders. Het zijn de heren A. G. Wieman D'66), J. H. M. Voorwald (PPR) en mevrouw IJ. de Waard- Siljee (soc.), die vinden dat deze regeling in flagrante tegenstelling ls met de verantwoordelijkheid van het beroep verpleegster. Ze willen van b. en w. weten of ook zij van mening zijn dat zo'n pasjesregeling in deze tijd niet meer past en vragen het college deze maatregel onmiddellijk in te trekken. bied 'De Gorzen'. De Rotter damseweg, de TS9, gaat er vrij dicht langs. Wat de kasten betreft: er Mgt 'n krediet van ruim 9 miljoen op tafel, al zullen daar niet alle kosten mee zijn gedekt Zo gaan de benodigde persleidingen toch oc.k al gauw f 2 miljoen vergen. De nieuwe installatie biedt belangrij ke voordelen. Naast de eerder aange haalde speelvijver worden ook de om liggende polders bemalen door een gemaal, ondergebracht in een aan grenzend porapgebouw. Een gelukkige bijkomstigheid is dat de twee pompen VLAARBINGEN De openbare scholengemeenschap 'Professor Casi- mir" aan de Claudius Civlluslaan zal donderdag 7 december een aantal ver tegenwoordigers van het gemeentebe stuur ontvangen. Deze zullen de leer lingen van de voorlaatste klassen van de Mavo, Havo en Vwo (275 in totaal) vertellen over het bestuur en de ta ken van de gemeente, zal spreken over de inrichting van de Gemeentesecretaris N. H. Duinkerken gemeente en mevrouw J. J. van Gent -de Ridder zal de bestuurlijke kant voor baar rekening nemen. Daarna praten de wethouders me vrouw L. van Duijn-Spruijt, Jac. v.d. Linden en M. Mooij over de portefeu illes, welke aan hun zorg zijn toever trouwd. Na afloop van deze informatieve bij eenkomst ontvangen de leerlingen een enquêteformulier waarop zij uit een aantal onderwerpen, er drie kiezen waarvoor zij de grootste belangstel ling hebben. Op 1 maart 1973 zullen de jongelui een tegenbezoek aan de gemeente Viaardingen brengen waarbij zij in het stadhuis en bij diverse diensten en bedrijven nader geïnformeerd zul len worden. van de zuiverings-instai.'atie, elk met een capaciteit van 2150 m3 per uw, eventueel als reserve kunnen worden ingezet voor de polderbemaling. Voor de bevolking in de directe omgeving brengt het eveneens goed nieuws: na de ingebruikstelling zal de stank van de Ridderkerkse haven tot het verle den behoren. Met de vervanging van de tegenwoordige 'afvalwaterfabriek' door de nieuwe wordt de capaciteit enorm verhoogd, De bestaande veel te kieine en verouderde installatie bij de haven is geschikt voor 16.000 inwo- ners-quivalenten terwijl zij er 43.000 moet verv erken. De nieuwe krijgt een capaciteit van 80.000 i.e. Een persleiding brengt het rioolwater straks van de oude naar de nieuwe installatie en een andere, over de dijk heen gelegde leiding voert het dan inmiddels gezuiverde water af naar de Noord. Tussen deze twee leidingen vindt het belangrijkste proces plaats: het zuiveren van het rioolwater. Dat water wordt eveneens opgevangen door een zandvanginstallatie en daar na door een carrousselbassin van 110 x 50 meter geleid. Drie 'punfbeluch- ters' (grote propellers van 4,5 meier eik aangedreven door een motor van 10 pk) zorgen voor de zuurstofopna- me in het water. Het bassin wordt opgetrokken uit gewapend beton even als de drie bezinktanks (diameter 40 m.) waarin het gezuiverde water te recht komt In een grote hal volgt tenslotte de slijkbehandeiing met ais eindresultaat plm, 90% droge (en steriele) stof, geschikt voor besmcttengsd'oeieinden. Getracht wordt deze droge, in parie ren zakken gestorte slik, te verkopen waarbij voornamelijk gedacht wordt aan overheidsbedrijven. Voor een ade quate luchtzuivering zorgen de inge bouwde cyclooninstallatie en gas-was- installaties, De gehele installatie wordt slechts door vijf man bediend, 's Nachts treedt een geperfectioneerd bewakingssysteem in werking. Zodra ergens iets mis gaat, wordt automa tisch de bedrijfsleider of èèn van zijn vervangers telefonisch op de hoogte gesteld. Een damesstem verteld op een voorgeprogrammeerde band exact wat er aan de hand is. Deze elektronische behandeling vormt samen met de krachtcentrale het 'ex clusieve' in het geheel dat van ge meentezede met gepaste trots ais 'de modernste installatie in Nederland' wordt gepresenteerd. Het is ontwor pen door ingenieursbureau Dwars, Heedrik en Verhey N.V. uit Amers foort, een adviesbureau van de Vere niging van Nederlandse Gemeenten. Een ieuke overgordijnstof voor in een moderne keuken,.... dat - kunnen we best zeggen van de ze weefstof, die nu -voor een spotprijsje de deur uitgaat. Fantasie brabants bont, 120 cm 'breed, in do kleuren rood en geel. Deze leuke ovargor- dijnstof koopt U nu niet voor f-4,25 maar voor, nog géén drie gulden per meter. ■VvCvK .'Maandagavond om 6 uur begint op de Ie etage de verkoop van deze fantasie brabants bont, 120 cm breed, nu per meter voor. Géén schrift aftel, best VLAARDINGEN In de expositie kelder De Kattenbeker aan het Lies veld is tot en met zaterdag 23 decem ber een expositie van Afrikaanse plas tieken. Zij betreft primitieve kunst van de Bambarastam, Bobo. Bauiè, DogonKurumba en Guerè-stam, ge maakt in traditie die nog niets iaat merken van de politieke spanningen van de laatste jaren. Elk voorwerp draagt een lange geschiedenis mee van culturele en godsdienstige ge woonten. De expositie is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 9 uur 's morgens en 6 uur 'avonds en tijdens de koopavonden. Toegang gratis. DfJr '7 i, jjfu crir i' KRIMPEN A. D. IJSSEL Het ziet er naar uit dat het Technisch Bureau in de Krimpenerwaard voor de langste tijd in dit pand (met daarachter een houten noodgebouw, links te zien) aan de Industrieweg te Krimpen a. d. IJssel ls ge huisvest. Het bureau is bezig voor zichzelf een nieuwe huis vesting te vinden. Een activiteit die door de aan deze Inter gemeentelijke instelling deelnemende gemeenten ondersteund wordt omdat het bureau, om met de woorden van Lek- kerkerks burgemeester A. Mater als voorzitter van het Technisch Bureau te spreken, thans beneden peil gehuisvest Is. In het pand en het houten noodgebouwtje zijn In totaal 40 personeelsleden gehuisvest, zodat de situatie inderdaad nij pend genoemd kan worden. De gemeenteraad van Alblasserdam vergadert op donderdag 7 december om 19.30 uur in het raadhuis. Be sproken wordt onder anderen de subsidiëring van de Nederlandse Blindenbibliotheek, de wijziging van marktgelden, het garanderen van een geldlening voor de bouw van een clubgebouw voor de Louis Wes- selsgroep van de Nederlandse pad vinders. Met een mars op enkele shows zal de Majoretten-Drumband De Olyke Meisjes op zaterdag 16 december zich voor het laatst in de vertrouwde samenstelling aan de burgerij presenteren. De groep wordt gereorganiseerd en er zullen in de toekomst ook jongens in wor den opgenomen, wat wel betekent dat de naam moet veranderen. De afscheidsmars van de Olyke Meisjes geschiedt met medewerking van For tissimo uit Utrecht. De Louis Wesselsgroep kampt met huisves tingsproblemen, Hoewel de vereni ging over vier gebouwen beschikt, is de situatie niet rooskleurig te noe men. Drie van de gebouwen voldoen namelijk niet aan de eisen die aan jeugdclubhuizen gesteld worden. De Nissenhut waarin elke zaterdag zo'n 25 welpen bijeen komen, moet ver vangen worden. In de Polder Lange Steeg hebben de verkenners sinds 1947 het Fort in bruikleen. Dit ge bouw, dat uit de vorige eeuw stamt en door allerlei plaatselijke legen den is omgeven, is door de tand des tijds danig aangeknaagd. Plannen voor een nieuw clubhuis zijn al in een vergevorderd stadium. De bouw tekening is gereed en er is grond beschikbaar in het plan Lammetjes- wiel. Het Egbert Bocaal Ensem ble gaat donderdag 7 december voor radio-opnamen naar Amsterdam, waar de NCRV opnamen zal maken in de Prinsessekerk. Verder zullen het Alblasserdams Christelijk jon genskoor Tonica en het Egbert Vo caal Ensemble op 21 december hun medewerking verlenen aan de Kerst bijeenkomst voor bejaarden in de "Wipmolen. Beide koren hebben vol gend jaar een tv-opname op het programma staan. De Bloemen en Plantenliefhebbersvereniging Multiflora heeft de prijswinnaars be kend gemaakt van de tuinkeuringen van het afgelopen seizoen. De eerste prijs in de groep grote tuinen is gewonnen door de dames Blom uit <fe Kerkstraat 99 met 23 punten. In de groep kleine tuinen ging de eer ste prijs naar de heer D. de Heer, Noaehstraat 16 met 17 punten, die daarmee voor de derde maal beslag heeft gelegd op de eerste prijs. gehouden. Medewerking verlenen het kinderkoor Triangel onder lei ding van mej. G. Aanen. Cor de Haan speelt orgel en ciavecimbel en ransje de Visser dwarsfluit. Toe gang vrij. Het nieuwe kantoorgebouw van de dienst bouw- en woningtoezicht en gemeentewerken van Bieskensgraaf, Oud Alblas en Streefkerk wordt op 8 december geopend. Het staat in de Kerkstraat 51 in Bieskensgraaf. In de Ned. Herv. Kerk aan de Dorpsstraat wordt op zaterdag 9 de cember om 19.30 uur een zanguur Notaris C. J. W. Hogendoorn zal op donderdag 7 december bij inzet en een week later bij afslag, beide dagen in hotel De Zwaan om 20 uur, twee boerderijen onder de hamer brengen. Deze openbare verkoping wordt gehouden in opdracht van de Stichting Beheer Landbouwgronden in Utrecht. Het gaat om het woon huis met veestal, hangar, verdere opstallen, erf en tuin Buitendams 52 en de boerderij Kerkweg 13, beide al ontruimd. De gebouwen moeten aan het agrarisch gebruik worden onttrokken. Tijdens de ledenvergadering van de Coop.Raiffeisenbank in Schoonre- woerd en Leerdam is afscheid geno men van de voorzitter, de heer Th. van den Berg Stzn. Hij heeft 20 jaar een bestuursfunctie bekleed, waar van 9 jaar voorzitter. Als waarde ring voor zijn werk ontving hij een gouden horloge. De heer A. J. de Leeuw volgt hem op. De gemeentebegroting 1973 is aan de raad aangeboden met op de post onvoorziene uitgaven een raming van ƒ39.795,32. Een minder hoog bedrag dan in vorige jaren. B. er W. merken dan ook op, dat zij niet aan de indruk kunnen ontkomen dat de financiële problematiek waarin de gemeente verkeert en die beslist niet rooskleurig is te noemen, zich in de volgende jaren zal opstapelen. De begroting sluit met op de gewone dienst in inkomsten en uitgaven eer. bedrag van 9.425.401,40 en op de kapitaaldienst in inkomsten 23.748.635,88 en in uitgaven 23.896.944,53 een nadelig slot dus van 1.148.308,65. De personeelskos ten. kapitaalslasten en overige mate riële uitgaven zijn ten opzichte van 1972 verhoogd met respectievelijk 229.100, 162.275 en 3.420. In een uitvoerig begeleidend schrijven gaan b. en w, op tal van punten nader in. Zo merken zij b.v. ten aanzien van het raadhuis op, dat getracht zal worden dit een grondi ge opknapbeurt te laten geven zodat een zo goed mogelijke werkgelegen heid wordt gecreëerd. Samenvoe ging van gemeenten zal voor Nieuw Lekkerland geen probleemen opleve ren. wanneer het Provinciaal Be stuur zich conformeert aan het uit de Alblasserwaard en Vijfheerenlan- den kenbaar te maken standpunt, dat momenteel door de voorzitter van de werkgroep 38 wordt opge steld. Het is bekend dat de gemeen ten in de west-Alblasserwaard als gezamenlijk standpunt kenbaar maakten dat ook Nieuw Lekkerland zelfstandig diende te blijven. Tij dens een bijeenkomst van de Gere formeerde Bond, afdeling Nieuw Lekkerland deelde de heer C. J. de Groot mee dat de afdeling Nieuw LekkerlandKinderdijk, die thans 40 leden telt, inmiddels door het hoofdbestuur van de Gereformeerde Bond is erkend. Sprekers tijdens deze avond was ir. J. v.d. Graaf die stelde dat Gereformeerd en Herv. hetzelfde betekenen. Hij vervolgde: 'Dat er een Gereformeerde Bond in de Hervormde Kerk is, tekent dus wel een noodsituatie. Wanneer ge vraagd wordt of thans Hervormd en Gereformeerd nog wel bij elkaar passen, moeten wij antwoorden dat wij op Gereformeerde wijze in de Hervormde Kerk willen staan.' Hij geeft drie antwoorden op de waag 'hoe': 1. profetisch door de wantoe standen te hekelen. 2. bewogen om de zielen die ten dode wankelen en 3. biddend om verlevendiging door de Heilige Geest'. De gemeenteraad van Schelluinen vergadert donderdag 7 december, 19 uur. Ter sprake komen onder ande ren de salariëring van het gemeente- personeel, voorstel tot benoeming van een ambtenaar van de burgerlij ke stand en een voorstel tot aanleg van gasleidingen naar en in woning wetwoningen.

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 2