heet hangijzer Ommoord volgde opening van medisch centrum via Slachtoffer van woedende chauffeur overleden Vinnige woorden in raad Waddinxveen Slachtoffers in het verkeer Vermiste jongen was op avontuur .r':- ruzie Bejaarde man door buurman neergestoken Joegoslaaf na Horloges uit AGENDA Koorzang Messias Adventsconcert Anner Bijlsma Hermandad - TROUW/KWARTET MAANDAG 11 DECEMBER J 972 HEGiÖ Ra v". 1 %fc"':,G 5,®': üs". '::S i I li 1 Van een onzer verslaggeefsters ROTTERDAM In de nieuw bouwwijk Ommoord was het za terdagmorgen en -middag collec tief 'kassie-kijken' geblazen. Er waren weinig mensen op straat en dat lag zeker niet alleen aan het slechte weer. Ommoord was het middelpunt van een uniek ge beuren: een locale televisie-uit zending. Film SCHIEDAM De gemeenteraad van Schiedam gaat dit jaar een record breken. In de maand de cember komt men maar liefst vijfmaal bijeen. Vier avonden zijn bestemd voor de jaarlijkse begro ting, een avond voor de normale vergadering. Donderdagavond vond de eerste vergadering plaats; het uitspreken van de toe spraken van de fractievoorzitters van alle politieke partijen. Ze ga ven hun visie over het feit hoe zij er in 1972 over dachten en van plan van er in 1973 over te gaan denken. Te weinig Stadskantoor |JT9* komt' PU VOLGENDE MAAND *1 naar Rotterdam ga PREMIERE 26 JANUAR11973 Burg. v.d. Hooft: 'Wa cinzm ten top' OUDERKERK A. D. USSEL Tijdens een buitengewone vergade ring van de gemeenteraad,'die werd gehouden, in de recreatiezaal van - ,,-v de bejaardenflat aan de Burgy Neetstra^t, he^UburgemëBster P.VB. Jrkeer^re^bij^^SeS®: Bakker afscheid genomen van Ouderkerk aan de; IJssel: Burgemeester vindt wethouder-Lips geen zaak. vari Bakker is met ingang, van 16 december benoemd tot burgemeester 'dë ffactiemaarvah heel dé raad. Het van de gemeente Sprang-Capelle. Na afloop van de vergadering heb- is daarom buitengewoon tragisch dat ben vele inwoners van Ouderkerk tijdens een drukbezochte receptie J eve^ deSk°°ontknSg de burgemeester en zijn echtgenote de hand gedrukt. kreeg, aldus wethouder Lips. vandaag,.... ...en morgen ROTTERDAM Zij, die vrijdag avond hun geld terug vroegen omdat niet de ziek geworden Julia Hamari in de Kleine Doe lenzaal zong maar Ria Bollen, had den ongelijk, want het was in teressant genoeg om deze jonge Belgische alt te horen. Zij zong muzikaal, gaf blijken van tempe rament'en beschikt over een soe pele stem, die meer een. mezzo sopraan dan éen:alt is. .-SC::' Mft'.vN ,y (ADVERTENTIE) In het wijkgezondheidscentrum, dat met een open dag voor.de bevolking werd geopend, was tevens een studio ingericht voor deze uitzending. En vele Ommoordse gezinnen hebben de festiviteiten rond het Medisch Cen trum rechtstreeks in de huiskamer ROTTERDAM De 70-jarige J. La- bruytre uit Rotterdam, die op 21 november jl. 's ochtends vroeg door een razende chauffeur met een steen op het hoofd werd geslagen, is in de nacht van vrijdag op zaterdag aan zijn verwondingen overleden. De bejaarde man, die al vroeg op pad was om kranten te bezorgen, wérd geheel onverwachts door de 25-jarige chauffeur-besteller. J. D. V. uit Nieuw-Vennep aangevallen. Ook de 48-jarige mevrouw G. D. Jong-Caze- mir, die evenals de heer Labruyère bij een bushalte In Rotterdam-Om moord stond te wachten, kreeg een klap met de steen op haar hoofd. Zij is buiten levensgevaar. Wat de oorzaak van de woede-uitval van de chauffeur' geweest is, is niet bekend. Even voor het gebeuren had de dader, die al' gauw door enkele omwonende agenten kon worden inge rekend, aan de 20-jarige slager F, Stremme de weg gevraagd. Tijdens het gesprek ontstak de chauffeur in woede en viel de slager aan. Deze wist met veel moeite aan de worste ling te ontkomen. kunnen volgen op hun televisie die via een kabel met de studio was verbonden. Het wijkgezondheidscentrum is het resultaat van de samenwerking van een twintigtal organisaties op het ge bied van gezondheids- en welzijnszorg. Het gebouw aan de Briandplaats her bergt onder anderen de groepsprak- tijk van zes huisartsen, de Rotterdam- ROTTERDAM De 76-jarige J. P. M. Van Wytvliet uit de Jozefstraat in Rotterdam is zaterdagavond bij een burenruzie door zijn 20-jarige buur man T. H. J. W. met eenmesjjfc^de linkerborst gestofeas DIJ bejaarde man is opgenomen in het Dijkzigtzie- kenhuis in Rotterdam. De buurman is op verdenking van poging tot dood slag gearresteerd. De heer Van Wytvliet en zijn vrouw, die -op de tweede verdieping wonen, hadden hinder van het op de derde étage wonende echtpaar W. dat'voort durend harde muziek maakte. In overspannen toestand is de heer Van Wytvliet zaterdagavond naar de zolder gegaan, waar hij met een steen op de vloer sloeg. Daar werd hij door zijn bovenbuurman met een mes aan gevallen*. se Kruisvereniging," Maatschappelijk Werk, de GG en GD, de schoolarts, de Rotterdamse. Raad voor Gezinsverzor ging, een diëtiste, fysiotherapie en de gemeentepolitie, die hier hun spreek uren houden. De locale televisie-uitzending, die via het kabelnet 25(30 tot 3000 gezinnen bereikte, startte met de film 'Om moord 1972', die door enkele Om- moor.ders zelf is gemaakt. Een boeien de film, die een goed beeld gaf van de wijk, zoals hij is ontstaan bij elke slag van een heim-achine een flat ,en zoals hij er momenteel uitziet. Vervolgens werd de bevolking uitge breid ingelicht over het unieke Wijk gezondheidscentrum, terwijl ook de wethouders De Vos en Reehorst voor de camera's verschenen. Ook Ommoor- ders zelf deden hun zegje voor 'de microfoon. Aan het programma werkten dertig inwoners van Ommoord mee, vaii wie de helft professionele mensen zijn, die hun vrije tijd ter beschikking hebben gesteld: voor de Ommoordse televisie.'In de week voor déïuifzen- ding hebben - zij'"'zo'n'^ vijf'-'tSf! zès kilometer kabel gelegd. De kosten van de uitzending werden betaald uit de experimentele potvan 6 miljoen gul den, die door dé overheid ter beschik king, werd gesteld voof wijkopbóuw. Begon men verleden jaar al direct met het politieke vuurwerk, wat tens lotte de WD-wethouder drs. J. Hout man tot aftreden dwong, donderdaga vond geen onvertogen woord. Alleen de CPN-wethouder voor woningbouw, B. E. Colle, moest het ontgelden toen de erkende oppositieleider van de Schiedamse gemeenteraad, mr. M. J. M. van Kinderen (kath.v.) de pas verschenen homvnota steen voor steen afbrak. Deze nota is een persoonlijke visie van de heer Colle en is versche nen buiten de verantwoordelijkheid van het college. Een ander punt dat volgende week wel voor de nodige opwinding zal kunnen zorgen is het Gemeentezieken huis en de pasjesregeling voor het zusterhuis, dat verleden week eigen handig door de directie is ingevoerd. Het overgrote deel van de raad was van mening dat dit niet meer in deze tijd past, zodat kan worden verwacht dat de pasjes van het zusterhuis bin nenkort in het Gemeente-archief kun nen worden opgeborgen. Het ziekenhuis, waarvan de politieke verantwoordelijkheid onder, burge meester H. Roelfsema valt, kwam nog eens ter sprake toen WD-fractievoor- zitter G. P. Verhulsdonk vroeg hoe het zit met de vakature in de zieken huiscommissie. Deze commissie, een afvaardiging uit de gemeenteraad, aangevuld met burgerleden, vervult in feite de functie van het dagelijks bestuur. In deze functie is al maanden een vacature die moet worden vervuld door iemand die lid is van de Partij van de Arbeid. Kandidaat voor deze vakature is oud-fractievoorzitter van deze partij, drs. J. Simons, die mo menteel geen lid meer is van de gemeenteraad. Een andere partij die het donderdaga vond moest ontgelden was de Schie damse Raad voor Jeugd en Jongeren, waarvan de naweeën van het deze zomer volkomen mislukte Totaalfesti- val in de Sporthal Margriet nog steeds van toepassing zijn. 'Het beleid zal moeten worden veranderd en de vinger gaat op de knip', riep een groot gedeelte van de raad uit. Het spits werd donderdagavond tradi tioneel afgebeten door de fractievoor zitter van de grootste partij, de socia list P. Bosehman. Hij concludeerde dat Schiedam de afgelopen twintig jaar te weinig heeft geïnvesteerd in de bouw voor centrale voorzieningen. Hij stelde dat er een nieuwe behui zing rnaar niet op korte termijn moet komen voor de VROM, de GG j en GD, de Gemeentelijke Sociale; f Dienst, de tweede fase voor een nieu- we brandweerkazerne en nieuwe fiala-- r len voor de bibliotheek. Hij verzocht - het college prioriteiten aan te geven. Een opmerkelijke zaak noemde hij j 'net verder dat de Vereniging voor .Nederlandse Gemeenten met een con-; tributie verhoging van maar liefst 280 procent over de brug kwam. De tweede spreeksster was de woord- voerdster van de KVP, mevrouw M A. C. Taverne van Campen. Zij legde zoals ze het uitdrukte dc nadruk op de financiële positie:van de gemeente en wilde met name weten hoe het stadskantoor, dat in januari in ge bruik zal worden genomen, op de rekening van de gemeente Schiedam gaat drukken. PCG-woordyoerder R van Raalte wilde rekening houden met de zogenaamde vijfde bestuurs laag, de wijkraden, terwijl ook hij inging op de zorgelijke financiën van de gemeente Schiedam. Verder sprak hij zijn zorg uit over de huivesting van de gemeentelijke sociale dienst aan de Broersveld. Ook de bouwnota van wethouder Colle viel bij de'heer Van Raalte en zijn PCG niet in goede aarde. Wij zijn geschrokken van de inhoud, of liever gezegd van het ont breken daarvan, aldus de heer Van Raalte. Verder zei hij dat wethouder Colle niet het vertrouwen van de PCG heeft. WD-fractievoorzitter G. P. Verhuls-, donk vroeg aandacht voor een profiel bespreking voor een nieuwe burge meester, een, bespreking die moet uit-, gaan van de voorzitter van de groot ste fractie, de' hee r P. Boschman. Burgemeester. H, Roelfsema gaat in 1974 met pensioen. V: !c Het ooilege antwoordt maandagavond. 5jC met-geheel nieuw, js.u p e r s e n s a t' i o n e e 1 programma 1 9 73 ahoy WADDINXVEEN Donderdag heeft burgemeester Van der Hooft tijdens de gemeenteraadsvergadering de he ren Barth (D'66) en Uitbeijersc (herv.. kiesver.) antwoord gegeven op de kritische opmerkingen, die zijvorige van b. en w. als loopjongen van de raad moet fungeren is hij wolkomen op de verkeerde toer, zo zei de heer Van der Hooft. Hij zei tegen de suggestie te zijn de raadsleden voor inlichtingen directe maakten. De conclusie van de beide raadsleden was, aldus de heer Van der Hooft, dat er achter de groene tafel- een stelletje" individualisten zit, waarvan een paar het wel goed doen ondanks door de. heer Van Schie ge constateerde chantage, en waarbij er een is die het zo slecht doet dat de raad geen kans krijgt om beslissingen te nemen omdat de voorzitter die al genomen zou hebben. Dat is de grootste waanzin die er te verkondigen valt, zei burgemeester Van der Hooft. 1 Het college doet niet' meer en "ook niet minder, zo ging hij verder,- dan wat Raar op grond van artikel 9 van de gemeentewet w«rdt opgedragen en dit geschiedt in Waddinxveen op de juiste wijze. Als de heer Bartli de mening is toegedaan dat het college week in de algemene beschouwingen toegang tot de ambtenaren te verle nen, Er is één man tot wie men zien moet wenden cn dat is de gemeentese cretaris. Hij nodigde de heer Uitbeijerse uit bewijzen aan te voeren voor tegenstel lingen die zouden bestaan tussen de burgemeester en wethouder Huizer. De heer Van der Hooft noemdeéén principiële zaak waarin hij het niet met de heer Huizer eens was: het havo-atheneum. 'Maar als de raad be slist dat deze school er moet komen, dan heb ik. dat besluit te respecteren en dat moet ook de heer Huizer doen." Burgemeester y. d. Hooft zei dat we kelijks over het bestemmingsplan Sta tionsstraat wordt gesproken. De com: missie uit de middenstandsvereniging werkt een optie uit in nauwe samen werking met het winkelcentrum De Wassenaar. Kritiek op'het aantrekken van personeel weerlegde hij met ver wijzing naar vier gelijkwaardige ge meenten. Waddinxveen heeft 34 amb tenaren. Woerden 40. Krimpen s.d. IJssel 57, Alblasserdam 43 en Etten- Leur 61. Wethouder P. Lips merkte op dat het begeleiden en stimuleren van culture le activiteiten éen moeilijke opgave is. Ik ben bereid iedere activiteit van: de bevolking zoveel mogelijk te hono reren. Men dient echter te beseffen dat een gemeentebestuur niets kan bereiken indien burgers hieraan geen inhoud geven, aldus de wethouder. Met de bouw van het jeugd- en jonge rencentrum De Bonkelaar kan in 1973 worden begonnen. Wethouder P. H. Kroes zei dat de rioleringsplannen Dorpsstraat en burgemeester Troost- straat op zeer korte termijn ten uit voer zullen worden gebracht Het ri oolplan Zuid omvat het aansluiten van de St.Vitterwijk naast- de riole ring van -de Burgemeester Troóst- straat-nbord en zuid. Het aftreden, van de heer Van Gent als fractievoorzitter van de Partij.van ROTTERDAM In het Promohouse San hét Weena in Rotterdam is in de Dia Rr>i!<nt1 naéhtJvan vrijdag op zaterdag ruzie ï\l« DUilCII ontstaan tussen enkele Joegoslaven. Tijdens de vechtpartij werd de 33- jarige P. Matanovic door een landge noot met een mes in zijn linkerzij gestoken.' Met ernstige verwondingen ligt hij thans iri het Dijkzigtziekenhuis. De identiteit, van de dader is nog niet bekend. en zang in het weekende ROTTERDAM Twee Turken uit Rozenburg zijn in de nacht van zater dag pp zondag verongelukt op de Vondenngenweg in Rotterdam, waar hun auto door nog onbekende oorzaak in botsing kwam met een anderë auto. De Turken, die in ons land werkzaam waren als ijzerwerker, .zijn in een ziekenhuis aan hun verwondin gen bezweken. Het zijn de 33-jarlge H. Gelgi en de 35-jarige D. Kirli. De inzittenden van de andere auto liepen hoofd- en schaafwonden op. OUD-BEIJERLAND De 33-jari- ge G. B. Heshof uit Oud-Beijerland is zondagochtend half drie op de Oost- dijk in zijn woonplaats om het leven gekomen, toen hij met zijn personen auto tegen een geparkeerde vracht auto reed. De vrachtauto stond onder straatverlichting geparkeerd. ROTTERDAM:' Stadhuis: 13.30 Vergadering Commissie voorWijkaangeiegenheden; 20.00 Vergadering Raad v/h Maatschappelijk wei* zijn: PythagoraswcR 3: 20.00 Vergadering SWO-Lombardijen; Marlnus Bolhpleln 3: 20 00 Vergadering SWO-Prins Alexanderstad: Her* Wcstcrslngcl: 12.00-14.00 Sirene Lunch, mei. dr. M. A. Kïompé; STK1JEN: Gemeentehuis: 9.30 Gemeen teraadsvergadering; VLAARDINGEN: Kanlfne NV Chloride: 20.00 Clubavond Amateur-fotografenveremging t'laardlngen. ROTTERDAM Hulpsecretarie Pernis: 10.30 '.Vijkraadsvergadering Pernis: KRIMPEN a.d. IJSSEL: Kon. Wilhelmlna plein: 19.30 Ds. J. W. VerweiJ: MAASSLUIS: 'De Ark'; 19.30 Gemeenteraads vergadering: ,om n« -F OOSTVOORNE: Gerot. Gem.: 19.30 Ds. Harinck. ROTTERDAM Uit een personen au- to, dié geparkeerd stond in de garage van het Groothandelsgebouw in Rot terdam, is een koffer met 220 heren en'dameshorloges gestolen ter waarde van 10.000. De dief heeft kans ge zien het toch traamp je te forceren en zo voorzichtig de auto binnen te ko men; dat de ingestelde alarminstalla tie niet werkte. CAPELLE A.D. IJSSEL De 14- jarige Frans Möller uit Capelie aan de IJssel. die drie weken lang werd vermist, is zondagochtend in de ou derlijke woning teruggekeerd. Hij was od' avontuur gegaan: liftend was hij tot in Noord-Afrika gekomen, waarbij hij óp visummoeilijkheden stuitte. Het zat wel aan haar vaderland lig gen, dat de Franse liederen haar be ter. lagen dan de Duitse, waarvan de voordracht niet altijd juist was en waarin ook nogal eens toonloze letter grepen op hoge tonen te hard werden gezongen. Maar toch was er veel te genieten in 'Frauenliebe und -Leben' van Robert Schumann, waar zij haar concert mee begon, en in de 'Vier ernste Gesange' van. Johannes Brahms die zij met het ouder borden wel intenser zal gaan voordragen waar zij mee besloot.' Van dé drie liederen uit 'Mélodies'; van Henri Duparc viel 'Soupir' op door fraaie klank en door leefde voordracht. Ook in de drie liederen van Debussy ,'Le promenoir des deux amants' was véél boeiends, niet het minst in 'Auprès de cette grotte sombré'. Het zal de vele toehoorders, die Ria Bollen met hartelijke bijval beloon den (waar zij'zeer terecht haar emi nente begeleider Felix de Nobel in liet delen) zeker benieuwen, hoe haar zangkunst zich gaat ontwikkelen, want zij heeft hoge verwachtingen gewekt. G. M. Dersjant flip ROTTERDAM De Chr. Gem. Koren 'Deo Cantemus' en 'The Young Credo Singers', bedden sinds jaren aange vuurd door Arie Pronk, hebben zo'n reputatie opgebouwd, dat zij vrijdag voor hun avond een stampvolle Grote Doelenzaal voor zich zagen. En höörden de liederen, die traditiege trouw in samenzang werden uitge voerd. Een keur, van liederen, overwegend gericht op het Kerstfeest, werd uitge voerd met de massale zekerheid, waar op beide koren kunnen bogen. Er wordt recht op de man af gezongen, alles klinkt, de arrangementen zitten puik in elkaar en de geestdrift, waar toe Arie Pronk de bouwstof aan- zwaait, is groot. Mooie ogenblikken beleefde men vele, zoals in 'Kom in mijn hart', maar vooral aan het slot, in 'Hail to Thee, Thou newborn King' en 'Bless this house, o Lord' werd een even indrukwekkend als schoon klinkend geheel bereikt, Waartoe ook de bijzonder geanimeerde begeleiding door leden van het Ned. Radio Orkest bijdroeg. De alt Reinata Heemskerk zong op haar pakkende wijze enige kerstliede ren, evenals de bas Henry Blackmon dat deed. De zangeres oogstte terecht een stormachtig applaus met haar door de koren ondersteunde 'Maria's kind', de zanger dito met "I wonder as I wander*. Jan van Weelden aan het Doelen-orgel was een steunpilaar van muzikaal beton en verwierf met zijn stoere improvisatie in driekwartsmaat een bijval, als een organist zelden ten deel valt. Het was een eoncert, dat letterlijk duizenden dankbaar heeft gestemd en dat op de herhalingen van maandag 11, dinsdag 12 en maandag 18 december opnieuw kan bewijzen, hoe groot de belangstelling voor de christelijke koorzang is. RIDDERKERK De Goede Herder kerk was zaterdagavond geheel gevuld tijdens de uitvoering van het oratori um 'De Messias' van George Frederic Handel onder leiding van Frans van Tilburg, Er heerste een bijkans tropi sche hitte in de kerk het was goed kouvatten bij het naar buiten gaan! maar dit heeft niet kunnen, belet ten, dat er met volle overgave en concentratie door alle medewerkers is gemusiceerd. Het was wel enigszins bevreemdend, dat voor deze gelegenheid géén ge bruik was gemaakt van de oorspron kelijke partituur, dus met gebruikma king van de Engelse tekst, maar van de met Duitse versié uitgegeven mu ziek, juist in deze tijd, terwijl men zo veel mogelijk streeft naar de meest authentieke lezing. De koorgedeelten werden 'gezongen 'door het Chr. gem. 'Ridderkerks Zangkoor', weik ensemble zich 'met name in dynamisch opzicht geschoold toonde. Op het punt van nuancering kan het koor nog winnen, want ter wijl de meer sterkere passages veelal gaaf en imposant klonken, deden de zachtere gedeelten soms minder kleur rijk dan gewenst aan, Intie polypho nic stond het ensemble echter zijn mannetje, zodat er veel schoons te genieten viel. Op een minder geslaagd fragment en enkele inzetten na, was de begeleiding door leden van het Rotterdams Philharmonisch orkest goed te noeme/i, met name wat de blazers betreft. Organist W. H. Zwart verzorgde de continuo-partij. De solisten hebben zonder uitzonde ring aan de verwachtingen beant woord. Helder en stralend klonk de sopraan van Rita van Harmeien, die evenals haar collega, de met een mooie warme stem begiftigde alt Eli sabeth Cooymans, muzikaal en mede deelzaam haar soli vertolkte. Tenor Jan Waayer zong duidelijk en expres sief terwijl de sonore bas Henk v. d. Brink blijkens zijn ontroerende ver richtingen bijzonder op dreef was. De strak leidende Frans van Tilburg had het geheel goed in de hand. P.V. ROTTERDAM Er had wel wat meer belangstelling mogen zijn zater dagavond in de Nieuwe Oosterkerk, want wat er geboden werd was van een uitstekend gehalte. Onder de bezielende leiding van me vrouw Too C. Kocx-Willus liet het Bejaardenkoor U.V.V. op overtuigen de wijze horen, dat 'oud en stijf' in de zang niet opgaat Er werd soepel, fraai van klank en fijn genuanceerd gezongen in werken van Bortniansky, een Duits volksliedje in een bewer king van Jo Ivens en een voor koor gezette aria van Handel. Opvallend waren de heldere sopranen, ook in de 'Kerstcantate' van Koos Bons, die een heel mooi slot van het eoncert was. Organist Laurens van Wingerden gaf korte toelichtingen bij de uitgevoerde werken er. vestigde er de aandacht op, dat het op de voorpagina afgedrukte gedicht 'Wie schön leuehtet der Mor genstern' van de 16de-eeuwse theoloog Philipp Nicolai de vorm heeft van een avondmaalsbeker. Hij begeleidde het koor bescheiden en volgzaam en liet zich als solist horen via contraste rende bewerkingen van bovenge noemd koraal van Pachelbei en.Bux- tehude, in de beroemde 'Dorische Toccata' van Johann S. Bach, helder en vol stuwing gespeeld, in bewerkin gen van 'Nun komm' der Heiden Heiland' door Buxtehude en Bach en in de bekende reeks variaties 'Noël no. 6' van Louis-Claude Daquin. die hij boeiend vertolkte. Vrijdagmiddag a.s. zullen in 'deze kerk opnamen voof uitzendingen worden gemaakt van vijf onder leiding van mevrouw Kocx-Willus staande Bejaar denkoren. Toegangsprijs 50 cent. G. M. Dersjant ROTTERDAM 'Virtuozenmuziek uit de eerste helft van dc 19de eeuw' in de serie 'Drie eeuwen muziek' is zondagmorgen in de Kleine Doelen zaal weer een kostelijk concert gewor den, niet alleen door wat er werd gespeeld, maar meer nog hoe dat werd gedaan. Cellist Anner Bijlsma wees er in zijn inleiding op, dat de muziek die men ging horen van musici stamde, die beter speelden dan zij konden compo neren, maar desondanks ishet een boeiend programma geworden. In de 'Tarantalla' voor contrabas en strij kers van de Italiaanse bassist-compo nist-dirigent Giovanni Bottesini (hij dirigeerde o.a. de eerste uitvoering van Verdi's 'Aida' in 1871 te Kairo) liet Anthony Woodrow op zijn kolos sale instrument solospel horen zó vir tuoos als men nooit op een bas zou verwachten; Geen wonder, dat een gedeelte herhaald moest Worden; Van de flüitvirtuoos Albert Franz Doppler werd een 'Eantaisie pastorale hongroise op. 16' uitgevoerd met een zwaarmoedig klagend begin en een sterk ritmisch tweede deel. Frans Ves- ter speelde de solopartij prachtig. Een vroeger aan Richard Wagner toege schreven 'Adagio voor klarinet en strijkers', dat later van Heinrich Josef Baermann bleek te zijn, kreeg een sublieme vertolking door George Pie- terson, en tenslotte verrichtte cellist Anner Bijlsma duivelswerk in 'Sou venir de Spa, oop. 2', een thema met veel variaties van de Belg uit de vorige eeuw Adrien-Frangois Servais, die 'De Paganini van de cello' werd genoemd. Ook van dit werk moest een deel herhaald worden. Voortreffelijk werk in de strijkers- groep deden ook de violisten Jeanne- lotte Hertzberger en Jan Huist en de altvioliste Rena Scholtens. Het succes van alle uitvoerenden was enorm. G. M. Dersjant ROTTERDAM Het jaarlijkse grote concert van de Politie harmonie vere niging Hermandad, heeft elk jaar iets bijzonders. Het orkest, onder de inspi rerende leiding van Dick Koster, speelde zaterdagavond in een zeer goed bezette Doelen samen met de fameuse Dutch Swing College Band onder leiding van Peter Scbilper- oort. Andere jaren speelden de Poli tiemannen samen met bijvoorbeeld Ekseption, met Rotte's Mannenkoor en met het Westlands Mannenkoor om er enkele te noemen. Het samenspel met de Dutch Swing College Band verliep zaterdag avond uitstekend. De Dixieland en New-Orleans jazz is per slot van reke ning afkomstig van marsmuziek. Be langrijk bij een dergelijk samenspel is het overnemen van de muziek door el kaar. In de meeste nummers werden arran gementen van Pi Scheffer gebruikt, maar in het laatste nummer met een arrangement van Dick Koster zelf -had hij het goed gedaan, want er paste zelfs muziek van het tamboers- en Pijperscorps bij en solistisch optreden van de leden van de DSC-band. Beide orkesten speelden ook afzonderlijk. Hermandad had daarvoor eenzeer afwisselend programma waar het or kest zich, niet altijd even vlekkeloos, maar toch wel vlot doorheen werkte. Bijzonder aantrekkelijk was het stuk New Baroque Suite van Tea Huggens. een wat klassiekerig werk maar met een goed Swing ritme er in verwerkt. Prettig om naar te luisteren was ook de combinatie van Hermandad met dc zanggroep ü'Eijclenburg uit Bergeijk. Men voerde samen enkele spirituals uit en een selectie uit de musical Hair. De zanggroep (zes dames en zes heren) blijkt over fijn stemmen materiaal te beschikken dat een groot bereik heeft. Tenslotte aandacht voor de goede lei ding van Dick Kosten aan wie het sla gen van dit Hermandad concert voor een groot deel te danken is. ROTTERDAM Het wijkorgaan Spangen gaat een handtekeningenak- tie organiseren met de bedoeling om te protesteren tegen de plannen van de RET om van lijn 11 een spitsuur- lijn te maken. Het wijkorgaan vindt dit plan onaan vaardbaar. Als deze plannen doorgaan, zo zegt het wijkorgaan, zal een grote groep bewoners, die afhankelijk zijn van het openbaar vervoer, zwaar ge dupeerd worden. Hieronder valt een grote groep bejaarden die met een bejaardenpasje nooit gebruik kunnen maken van een spitsuurlijn.

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 1